• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bruntál severní výtr

(Zamčená)
20. února 2009 
:wink: Hledám maminky na pokec :wink:
Přidejte se
4. led 2007 v 15:08  • Odpověz
autor
Kde co koupit na mimísky? Kam se dá s kočárkem?Kde kojit?
4. led 2007 v 15:16  • Odpověz
ahojky,ja bydlim v Krnove je to od Bruntalu kusok.Som zo Slov.a tu som sa vydala.Zuzka
18. led 2007 ve 20:05  • Odpověz
Ahoj, nejsem detailistka, ale VÍTR se píše s Í a nééé s Ý :wink: :grinning:
18. led 2007 ve 20:07  • Odpověz
ahojte holky je tu ještě někdo z Bruntálska???Ozvěte se . :sweat_smile:
24. čer 2007 v 19:17  • Odpověz
Ahoj, zdravím všechny. Hlásím se, sice nejsem přímo z Bruntálu, ale z vesnice 13 km od Krnova a v Krnově pracuji. :slight_smile:
26. čer 2007 v 06:36  • Odpověz
ahoj elvie,13 km od Krnova,ale na kterou stranu??Směrem k Bruntálu?? :sweat_smile: Já bydlím až za Rýmařovem :sweat_smile:
26. čer 2007 v 06:40  • Odpověz
Tak já bohužel na druhou strahu :grinning: . Ale to neva, pokecat snad můžem i tak. Já se momentálně řadím mězi snažilky, o mimi se snažíme už 3 roky a zatím nic. Od ledna navštěvuji CAR ve Fakultní nemocnici v Olomouci a doufám, že teď když už máme všechny vyšetření pohromadě, že se začne něco dít a že se budeme za chvilku řadit mezi těhulky. A co ty, jsi snažilka, těhulka nebo už maminka?
26. čer 2007 v 06:57  • Odpověz
Jasně pokecat můžeme.Já mám dva kluky,13 a 8 let. :wink: Minulý rok jsem se znovu vdala,mám o osm let mladšího manžela a tak ještě jedno mimi plánujeme.Dva roky už se snažíme a zatím nic.Jdu vlastně tento týden,asi ve čtvrtek k doktorce.Taky nás nejspíš bude čekat CAR Olomouc.Mám jen jeden vejcovod,byla jsem asi před pěti lety mimoděložně.Tak uvidíme,co s náma udělají za kouzlo. :fearful: Manžel by bral i ještě dvě děti,ale já nevím,jestli bych si ještě troufla.Je mi už 32 let. :grinning: :grinning: :grinning:
26. čer 2007 v 07:11  • Odpověz
Dudus já si myslím, že jsi v nejkrásnějším věku :grinning: , teď si to těhulkování určitě budeš víc užívat. A máš výhodu, už víš do čeho jdeš. Takže když se na to budeš cítit, tak klidně i dvě (či tři), ve věku bych neviděla žádný problém.

Moje kamarádka má taky jenom jeden vejcovod a porodila teď druhou zdravou holčičku. A otěhotněla přirozeně. Takže určitě i tobě to výjde, v CAR vám určitě pomůžou. Nejprve jsem z CAR byla docela vyhukaná, ale teď už to celkem jde, samozřejmě, že ze všech informací, poučení a postupů mám hlavu jak balon, ale už si z toho dokážu dělám i legraci - nikdy bych nevěřila tomu, že u početí mého dítětě bude asistovat tolik lidí :grinning: .

Jinak mě je 28 let a manželovi taky tak a děti bohužel zatím žádné nemáme, ale všechno jednou příjde - přesně v pravý čas, zrovna když to nečekáš.
27. čer 2007 v 06:53  • Odpověz
Já sice vím do čeho jdu,ale i tak mám strach.Vlastně se bojíme jen jednoho,že to nepůjde.Manžel už začínal s řečmi,"jsem neplodný" a tak jsem mu navrhla,že než se takhle trápit-půjdeme raději rovnou na testy.On souhlasil. :sweat_smile: Starší syn už má letos 13 let a za dva roky jde na školu.Strašně rychle to letí.Dívám se občas na jejich fota a miminka byli oba krásní a hlavně malincí. :cry: :cry:
Tobě přeju ať ti tam taky pomůžou.Já mám kamarádku ze školy,bydlí v Zátoře za Krnovem.Ta taky nemůže mít děti a tak teď prochází složitou situací-rozhodli se pro adopci.Ale jak mi píše,tak úřady mají času dost a přitom je v dětských domovech kolik opuštěných dětí.U nás je taky jeden a tak dost často ty děti vidím,jak chodí na procházky nebo si hrají na zahradě.Je to smutný. :cry:
Chtěla jsem se tě zeptat,co všechno udělala tvoje gynekoložka než tě vlastně poslala do CAR.Nějaké testy,nebo jsi musela měřit teploty apod. :fearful: Asi z toho budu taky pěkně vyhukaná. :fearful:
27. čer 2007 v 07:41  • Odpověz
Můj gynekolog mě nějprve poslal na odběry krve, kde zjistil, že mám nízkou hladinu progesteronu, takže jsem neměla ovulace,ale menstruaci jsem měla celkem pravidelnou - sice asi tak po 30-35 dnech, ale byla, takže mi na půl roku nasadil lék - Clomexal (1 tabletu denně) a během toho půl roku jsem byla na dalších odběrech, aby viděl, jestli se to zlepšilo. Manžel byl na spermiogramu. Nepodařilo se otěhotnět, takže mě poslal na lapadoskopii, kde mi zjistili, že mám začínající endometriozu, kterou mi odstranili a říkali, že je všechno v pořádku - to bylo v květnu 2006. Do konce roku nás nechal, ať pokoušíme štěstí, že po lapadoskopii je větší šance na otěhotnění, ale bohužel nic, tak nás v lednu poslal do CAR.

Chlapy na ty neúspěchy reagují úplně stejně, u nás tak bylo taky. Jsou prostě ješitní, ale na druhou stranu je chápu, protože i ve mě občas hlodá ta otázka, co když nebudu moct ... Jsem ale ráda, že manžel je zrovna ten typ chlapa, který všechny vyšetření podstupuje bez řečí, ale bere to jako normální, kdybych musela ještě bojovat s ním, to už bych asi nedala.

U nás je taky jeden dětský domov, jo je to smutné, sice jsou ty děti materiálně zajištěné, ale co z toho, to jim rodinu nenahradí. Doufám, že se to kamarádce povede co nejdříve, bohužel vím, jaká mašinérie se na úřadech odehrává, na jednom totiž pracuju a taky vím, že bychom těm lidem a dětěm strašně rádi pomohli a zrychlili to, ale zákony ... jsou prostě zákony. To by bylo na dlouhou debatu. Každopádně držím tvé kamarádce pěstičky pro štěstí a samozřejně i tobě, uvidíš, že to u vás všechno dobře dopadne a nakonec se to povede - jak já říkám, zrovna když to budeš nejméně čekat.
27. čer 2007 v 08:25  • Odpověz
Elvie díky za odpověď.Já chci být jen trochu v obraze,abych věděla co a jak.
Já mám pravidelnou menstruaci,skoro jak budík-vždy stejně.Můžu se ještě zeptat,kdy poslala manžela na ten spermiogram???Kdyby hned,tak to abych začala toho mého připravovat.Pojede na výlet určitě do Olomouce,to máme totiž nejblíž a už to tam trochu známe.Ale jiné oddělení.Minulý rok jsme tam byli 16 dní s našim mladším.Měl vrozenou vadu ledvin,ale přišlo se na to až v jeho skoro 7 letech.Bolelo ho bříško,dělala jsem v nemocnici na interně,tak jsem ho odvezli na sono a tam mi primář řekl,že je to asi cysta.Ta tam byla,ale i ta vada.Naštěstí to dobře dopadlo,je po operaci,byl i 6 týdnů v lázních.Teď jsme byli na kontrole a vše je o.k. :dizzy_face:
S tím domovem máš pravdu.Já vím,že za to nemůžou úředníci-ti se musí řídit zákonem,ale některé ty zákony bohužel dětem spíš ubližují než pomáhají-bohužel :wink:
27. čer 2007 ve 13:53  • Odpověz
Dobré ráno, manžel byl na prvním spermiogramu v Bruntále (ale dělají to i tady v Krnově) a bylo to hned, když můj gynekolog začal zjišťovat, proč nemůžu otěhotnět. A potom byl v CAR, oni tam chtějí mít svůj :wink: . Na zakončili to ještě kontrolním, protože ten první byl nic moc.

No vidím, že se toho na tebe taky hrne spousta, hlavně, že to se synem dopadlo všechno dobře.
28. čer 2007 v 06:42  • Odpověz
JJ,dopadlo to dobře.Ale já poslední dva roky nějak žiju se stresem pořád.Mamka byla na operaci s prsem-naštěstí to nic nebylo.Potom náš malej,s tou ledvinou.Na to asi za tři měsíce dostal taťka infarkt,naštěstí jsme jednali rychle a dobře to dopadlo.Pak jsem měla já klíště a pořád jsem chodila na testy-takže skoro čtyři měsíce ve stresu.Na nový rok manžel natáčel ohňostroj na půdě a vypadl z okna.Měl zlomenou pánev,pneumotorax,pohmožděné plíce a srdce.Další měsíc hrůzy,nevěděla jsem ani jestli bude chodit.Bylo to tehdy i v televizi.Teď je celkem klid a musí už i zůstat,jinak se tomu miminku k nám nebude chtít.Dnes kolem třetí jdu k doktorce,tak jsem zvědavá,jak co bude.Musím se jí hlavně zeptat,jestli ten manželův úraz nebude mít nějaký vliv na všechno. :rolling_eyes: On je teď už o.k.,ale i tak,bojím se. :frowning2:
28. čer 2007 v 09:29  • Odpověz
ahojky elvie-tak kontrola proběhla celkem dobře.Doktorka mi všechno vysvětlila a příští týden mám přijít i s manželem,že nás teda objedná nejdřív na ten spermiogram.No,jsem zvědavá,jak to dopadne.Já bych nejraději,kdyby našli něco,co se dá upravit lékama.Snad budeme mít štěstí.Jak dlouho jste čekali na výsledky toho spermiogramu a museli jste znovu do Bruntálu pro výsledky???Nebo to posílají přímo doktorce. :confused:
29. čer 2007 v 11:53  • Odpověz
Někde jsem četla na jiných stránkách,že výsledky měli do dvou hodin,myslíš,že je to možný??Já jen vím,že do hodiny se musí udělat rozbor a ten taky trvá hodinu,ale že by to bylo tak rychlé???No,nevím. :unamused:
30. čer 2007 v 08:49  • Odpověz
Ahoj dudus - manželovi řekli výsledky hned a dokonce mu dali hned i zprávu pro lékaře. Říkal, že pokud není problém, řeknou výsledky hned, pokud se jim něco nezdá, pošlou zprávu ošetřujícímu lékaři. Ale jinak je to celkem rychlost :grinning: .
No, když jsem si četla tvé zážitky za poslední dva roky, tak si říkam, jak jsi to všechno zvládla, já už bych se zbláznila. Jsi dobrá, smekám před tebou a hlavně ti přeju, aby všechny ty stresy už byly za tebou, myslím, že už sis je vybrala na pěknou dobu dopředu.
2. črc 2007 v 05:49  • Odpověz
elvie díky moc,za podporu.To je dobře,že to jde tak rychle.Pokud bude manža v pořádku,tak příjdu na řadu já.Mám možnost jen 6* do roka otěhotnět.Ovulaci mám každý druhý měsíc,teda jestli ji vůbec mám. :wink: A co ty??Bereš nějaké prášky nebo tě nějak léčí dál???CAR to je asi ta poslední možnost,co?? :wink:
2. črc 2007 v 10:52  • Odpověz
Ovulace se dá lehce uhravit. Já jsem ji měla jak noty na buden - spíš neměla než měla. Můj gynekolog mi dal clomexal, to zvýšilo hladinu progesteronu a ovulace byla, ale neotěhotněla jsem. Teď mi v CAR dávají taky clomexal a kromě toho ještě utrogestan a píchají mi pregnyl, protože jsem měla anovulační cykly. Takže s tím si až takovou hlavu nedělej, to se dá upravit léky :grinning:. Příští cyklus bych měla jít na první inseminaci. Tento měsíc jsme měli plánovaný styk, tak uvidíme.
2. črc 2007 v 11:18  • Odpověz
já když to čtu,tak jsem z toho paf. :unamused: Jen doufám,že to nějak všechno zvládnu.Asi to bude dost na nervy.Ale já už je mám celkem vycvičené,tak snad žádný problém. :sweat_smile: Můžu se zeptat,kolik jsi asi doplácela na léky.Já jen abych věděla tedy přibližně,ať jsem v obraze. :wink: Jestli mám vysypat i prasátko?? :sweat_smile:
2. črc 2007 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj dudus, hlásím se po dovolené. K tvé otázce - za léky jsem zatím doplácela 500,- Kč a je to asi na 3 měsíce. Včera jsem byla v Olomouci a podstoupila jsem první IUI, za které jsem platila 300,- Kč (za zpracování), takže uvidíme, teď můžeme jenom doufat, ale nějak nevěřím tomu, že by to mohlo vyjít.
A co vy, jak jste na tom? Už jste byli na nějakých vyšetřeních?
17. črc 2007 v 06:59  • Odpověz
janulkagl • 1d • 19. duben 2008 v 10:48
ahoj holky,hledám maminky,budoucí maminky z Bruntálu a okolí :slight_smile: jste vůbec ??
:confused: :wink:

patricek • 1d • 25. duben 2008 v 17:20
ahojky sice nie som z Bruntalu ale z Krnova ale daleko to neni ze? :slight_smile: mozme popisat. :slight_smile:

janulkagl • 1d • 28. duben 2008 v 08:44
ahoooj :wink: žádnou reakci jsem už vážně nečekala :sweat_smile: :wink:
daleko krnov určitě není :wink:

patricek • 1d • 1. květen 2008 v 17:52
ahojky citala som ze mas 1dieta chlapceka ja mam tiez maleho Patricka teraz v sobotu slavi 2roky,tak bude taka mensia oslava :slight_smile: a co ako si uzivas matersku?Ja som inak Zuzka a som so Slovenska tu do Krnova som sa vydala.Inak mi velmi chyba moje Slovensko :frowning2: tak mi daco o sebe napis ak budes mat cas.Zatial papa

janulkagl • 1d • 1. květen 2008 ve 20:05
Ahoooj Zuzko :slight_smile: My máme 19 měs Danielka a za pět týdnů mu přibude bráška :sweat_smile:
Nejsme přímo z bruntálu,ale z Břidličné,to je ještě horší :grinning: :confounded: :unamused: :frowning2: ,znáš?
Taky nejsem odsud.Rodiče bydlí u Brna,a taky je mi nějaký smutno.Jsem tu tři roky ale zvyknout si nemůžu a ani nezvyknu :confounded:
Moc děkuji že jsi napsala :slight_smile:
Patričkovi krásné narozeniny :slight_smile: a brzy pa? Jana

janulkagl • 1d • 1. květen 2008 ve 20:30
ps: jestli Ti bude připadat lepší psát na mail,tady je :slight_smile: jana.glacnerova@seznam.cz pa

tomickoval • 2d • 31. květen 2008 v 05:46
Ahoj. Tak to jsem nečekala že tu na někoho narazím. Chodíš tu ještě?

janulkagl • 1d • Dnes v 10:11
Ahoj :slight_smile: teď dlouho vůbec ne,nikdo tady není
19. říj 2008 v 16:15  • Odpověz
Najde se tady někdo z Krnova a okolí na pokec a třeba i nějaký ten srazík :wink: .
9. únor 2009 v 11:02  • Odpověz
Tak opravdu se tady nenajde nikdo z Krnovska? To je teda škoda :frowning2: .
20. únor 2009 ve 12:19  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.