• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
ahoj, jelikoz se mi nechce cpat do soukrome skupiny,tak zakladam tuto pro vsechny :wink: pokud mate deticky z listopadu 08, pridejte se a spolecne probereme radosti i starosti :slight_smile:
27. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj, ráda se přidám... :slight_smile: Je to hrůza jak čas letí....nedávno porody a už máme takové velké "chytrolíny", co? :slight_smile:
27. říj 2010 ve 12:33  • Odpověz
ahoj, 3. 10. se taky počítá? :wink: Zrovinka před chvílí jsme oslavili 2 ročky :dizzy_face:
27. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
ahoooj holky. jasne, ze pocita! ja mam klucika, kterymu budou 2 25.11. :wink: takze se nam blizi jak vanoce tak norozky. jinak co planujete za darky pro tenhle vek?
27. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz
:slight_smile: my jsme 5.11. Noo, eyael, co jste kupovali? My teda máme holčičku, takže k narozkám bude kuchyňka, nějaké oblečení a pár drobností...Vánoce budou za chvilku, takže to musíme rozložit. Na Vánoce dostane hlavně Lego duplo ZOO, kolo - odrážedlo a ty menší dárečky ještě tak nějak dořešíme... My totiž pod stromeček čekáme vránu, takže Domi dostane ještě "od sestřičky" až se narodí panenku, aby měla taky koho přebalovat. :grinning:
27. říj 2010 ve 12:44  • Odpověz
autor
@silerovav teeda to te obdivuju, nedovedu si predstavit,z e s tim mym rarachem a ted dalsi mimco. Je fajn,ze budou mit k sobe blizko, ale ja bych to psychicky nezvladla. mas muj obdiv. Prave me tohle prijde takovy vek... duplo ho nebavi, na odrazedlo je velkej a na 1st bike zase malej, dreveny vlackodrahy jsou od 3 let, kosticky a jiny aktivity ho nebavi, protoze u toho musi sedet (neumi byt v klidu). taky ho nechci zavalit dary najednou,ale poradne nevim co.
27. říj 2010 ve 12:50  • Odpověz
@mamkamarketa My jsme chtěli, aby byly blízko od sebe...a mateřskou jsem si dala na dva roky, takže nám to krásně vyšlo. :slight_smile: Já z toho mám ale i strach, jak zvládnu dvě malé děti...ale rozhodně nebudu jediná a naše Dominika je právě docela hodná. Má v sobě čertíka, to jo, ale na druhou stranu miluje knížky, každý večer musíme aspoň půl hodiny "číst". Krásně mluví, je šikovná a hlavně se na sestřičku moc těší. Je i společenská, takže teď když musím ležet (mám rizikovku), tak mi ráno zamává a klidně jde s babičkou...Nechci ji tady vychvalovat, jen pořád ubezpečuju i sama sebe, že to zvládnem s úsměvem... :grinning:
27. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz
jo a duplo taky miluje, first bike dostane aby ho neměla na jaře jen tak... :wink:
27. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz
@mamkamarketa co třeba taková ta malá domácí trampolína? A těch dřevěných vláčků bych se taky nebála...
27. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz
autor
@silerovav tak to jo. nas tomas mluvi malo (respektive on mluvi,ale ani ja mu nerozumim :unamused: ) ale zase sme dvojjazycna rodina, tak je to i normalni. to s tim 1st bikem jsem si rikala taky, ze to dostane ted k nicemu nez jentak, ale zase se mi nechce davat 3500, kdyz vim, ze to nebude pouzivat dalsi 4 mesice :unamused: a nevis kde se prodavaji ty maly trampoliny? To by ho bavilo on je takovej divoch co vsude leze, skace , splha... mala si necha cist, jo? Hehe tak o tom si muzu nechat zdat... to u nas nehrozi.
27. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz
@mamkamarketa Jo tak když má doma dva jazyky, tak si z toho pak udělá svůj vlastní. :slight_smile: My nejspíš nekoupíme příme 1st bike, ale podobné odrážedlo, zkusím sehnat levnější. S těma 4 měsícema máš ale pravdu... na tu trampolínu zkus zadat jen na Seznamu do vyhledávače na zboží "dětská trampolína" - vyběhne jich tam celkem dost....s držadlem, bez...
27. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz
@mamkamarketa nebo mrkni na mimibazar... :wink:
27. říj 2010 ve 13:45  • Odpověz
autor
@silerovav na trampolinu urco mrknu :wink: diky za tip! ja jsem cetla samou chvalu na 1st, ze je kvalitni a vydrzi a vzhkedem k tomu, ze jednou bude i dalsi baby, tak to podedi. jen ta cena me stve :angry: nocnikujete?
27. říj 2010 ve 13:47  • Odpověz
@mamkamarketa mrknu co za ty kola vůbec existuje - no a něco snad vyberem. Taky se mi 1st moc líbí, až na tu cenu. :angry: Na nočník chodila sama cca od roku a půl, teď už chce na velký záchod na svoje sedátko... no ale máme problém s kakáním - to nehrozí jinam než do plínky. Nervuje, že jen plínku a jinam nee...občas má trošku zácpu, tak jí zatím vždy vyhovím a plínku dám :unamused: . Co vy?
27. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz
autor
@silerovav uplene stejne. cura do nocniku cca od 18mesicu, ale kadi jedine do pliny, to pak mi prijde oznamit ze ma ,,kaka,, nebo ,,pupu,, taky trpi na zacpy a kolikrat tak strasne place :frowning2: snazim se mu rano a vecer davat svestkovou stavu, ale i tak nic moc :unamused: je mi ho desne lito... ale curat zvlada,ale jedine do nocniku (ve stoje-napr. venku to nepripada v uvahu...)
27. říj 2010 ve 13:55  • Odpověz
autor
@silerovav koukam,ze bude u vas na Vanoce veselo, vid? Koukala jsem v mc na tu trapolinu a stoji 1300 coz je dost pac byla malicka :unamused: ale treba objevim nejakou ,,pouzitou,,
27. říj 2010 ve 21:22  • Odpověz
ahojda, tady se to pěkně rozjelo :wink: díky, že nás berete mezi sebe :wink: :sunglasses: Anet nočníkuje někdy od roka - roka půl, přes léto se nám povedlo se zbavit úplně plen, jen na noc dáváme plínku jistoty, má jí v 99% ráno suchou, je to moje šikulinda :dizzy_face:
Jinak k dvěma ročkům jsme jí pořídili knížky, puzzle, lego duplo, vkládací dřevěné puzzle písmenka a číslice, modelínu, vodovky, nové fixy. Hrozně ráda si čte, baví jí lidovky pro děti co si pouštíme, ráda skládá (kostky, puzzle apod), modelína je velký hit. Dostala skákacího nafukovacího oslíka. Kuchyňku jsem taky zvažovala, ale nakonec jsem to zavrhla a) mají ji v jesličkách i v MC kam chodíme b) je to velký a drahý krám, jen by zabíral místo v docela malém pokojíčku co má. Nad kolem/odrážedlem jsem taky uvažovala, ale přesně jak píšete použije ho až cca za půl roku, to zatím umím ty peníze utratit jinak :wink: :sweat_smile: Snad jsem trochu pomohla.
27. říj 2010 ve 23:31  • Odpověz
Ahoj holky... ještě k nočníkům - já jsem tu švestkovou šťávu taky zkoušela, ale nebyla vidět žádná změna... :unamused: Nejvíc jí pomáhalo pravidelné jezení activie - jenže jí nějak přestala chutnat a teď chce jen jogurty "s kuličkama" - např. Fantasia. Tam asi těch živých kultur není tolik...no snad ji zase přeučíme. Ty plakací scény u kakání máme taky, jenže si k tomu nechce ani dřepnout - kadí vždycky ve stoje. Drtí mi ruku a tlačí. Teda spíš mi přijde jako by to spíš zadržovala... no je to boj...Vždycky pár dnů pohoda a pak jeden dva dny hrůza. Asi koupím probiotické kapky... :wink:
Na tom mimibazaru mají nové trampolíny průměr cca 96cm kolem 600-800. Mrkni...
28. říj 2010 v 10:33  • Odpověz
@eyael jaké jste kupovali puzzle? dřevěné,nebo normální papírové? My máme to normální v knížce - vždycky po devíti dílcích a když si hrajem spolu, tak ji to hrozně baví, ale když je u toho sama, tak ji nejvíc baví to ohýbat nebo trhat... :confounded: A modelínu nějakou, která nelepí? Dáš mi tip na značku? Nechci tu obyčejnou patlací, ale ještě jsem se nedívala co existuje podobného. Docela hit je teď i ten moonsand, viděly jste? :slight_smile:
28. říj 2010 v 10:36  • Odpověz
autor
@silerovav a kde? budto jsem slepa nebo hloupa. posles mi odkaz prosim prosim???
28. říj 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
@silerovav moonsand ma kamaradky syn, jsou mu 4 a ma neco co vyrabi cihly a desne si s tim vyhraje,ale pro toho myho raracha to neni. jsem rada, ze se to tu pekne rozjizdi. treba prijdou dalsi mamky :wink:
28. říj 2010 v 10:57  • Odpověz
autor
@silerovav ja davam svestkovou stavu 2 denne, mleko nestle bifidus a activii se safari ( nestaci mu jeden jogurt) a i safari ma nejake ty probiotika :wink: ale i tak u nas to kakani casto provazi zoufaly krik a brek a ruzne meneni pozic :frowning2: moonsand nebo playdooh jsou ty nejvice ,,in,,. Tomis dostal k 1 narozkam puzzliky-tvrdy karton, velke dilky ale jediny co s tim dela, ze si je nalozi do autaku a lita s nima po byte :unamused: mate nekdo zkusenost s trenovacimi kalhotkami (slipy pro nas :wink: ) z mothercare? me se libi, jen bych rada slysela, ze to neni vyhozenych 400,-
28. říj 2010 ve 12:15  • Odpověz
Trampolíny máš v IP, tak koukni. :wink:
28. říj 2010 ve 12:22  • Odpověz
@mamkamarketa Taky si říkám, že s tím pískem bych si mohla hrát i já... :grinning: Jenže kdo by po takových mrňouscích uklízel ten binec, co?
28. říj 2010 ve 12:24  • Odpověz
autor
@silerovav prave ze kamaradka si desne ten moonsand chvali, ze to nedela binec jako klasicka modelina (zaslapana v koberci, rozpatlana vsude...) tak myslim, ze je to sikovna vec. Vim , ze to kupovala pres net a rikala, ze to bylo o dost levnejsi nez treba ve sparkys... a dekuji mockrat za ty odkazy!!!!!! diky!
28. říj 2010 ve 12:40  • Odpověz
Hmm, tak uvidíme, něco určitě vymyslíme. :slight_smile: Všechny ostatní maminky jsou v soukromém tématu? :frowning2: :slight_smile:
28. říj 2010 ve 12:46  • Odpověz
ahojda, zas nakukuju :wink:
puzzle máme jak v knížce (Popelka myslím) taky takovou jak popisuješ - je to takový silnější karton s obrázky, pak podlahové pěnové puzzle zvířátka, pak dřevěná písmenka a číslice a pak dřevěné puzzle s pár zvířátky a středovým obrázkem ze 4 dílků - ty zvířátka musí trefit podle obrysů do kterého místa patří.
Modelínu jsem koupila normálně v papírnictví na Budějovické v DBK, je to taková měkkčí, byly k tomu i vykrajovátka a bylo to v takovém obalu jako tučňák s víčkem jako klobouk (aby modelína nevysychala), celé bratru za 100Kč. Značku ale nevím. Pak jsme dostali do babiček a tet další modelínu, ale ta se špatně tvaruje i mě, je hodně tuhá, malá to neumáčkne, je to pro starší děti a k tomu byly taková dlátka na tvarování. Tu jsem ještě schovala.
U nás vedou taky hudební nástroje - bubínek s činelkama, rumbakoule, chrastítko s rolničkama a flétnička a kytara (obě ještě po mě :grinning: ), moc jí baví dělat rámus a chrastit do rytmu, třeba na prší - prší. Na flétničce už zvládne zmáčknout prstíkama ty uplně horní dírky, takže občas dá i nějaký ten tón :sunglasses:
Trampolínu si užíváme v Sokole, kam chodíme cvičit, nechci aby mi to doma překáželo. Takhle to má i zajímavější, těší se tam :sweat_smile:
Tak já zatím jdu, Večerníček, večeře a uspat :wink:
28. říj 2010 v 18:38  • Odpověz
Ahojky,taky bych se k vám chtěla přidat,pokud můžu..Tak já mám ohledně narozek a Vánoc taky dilema.Zatím máme koupené dřevěné vkládací puzzle,malou stavebnici a takovýho pejska co učí barvičky,písmenka,čísla a pár dalších věcí.Samozřejmostí je pár kousků oblečení,protože malej roste jak z vody.
28. říj 2010 ve 20:36  • Odpověz
Jinak,mám doma neposednýho klučinu asi jako mamkamarketa,a je docela těžký ho u něčeho udržet,aby se chvilku soustředil.
28. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz
ahoj desirko, vítej :wink:
jo, Vánoce, tak to vůbec nevím, jsem se nějak s nápady vyčerpala při narozeninách :dizzy_face:
28. říj 2010 ve 21:31  • Odpověz
no ještě to vidím na bublifuk,má ho rád a asi zkusím koupit draka a budeme pouštět.jo a taky ještě nemáme boby na sníh..
28. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 68
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.