• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@fiallinka neřeš to, já na to nervy taky neměla a těsně před tím, než jsem šla do nemocnice, tak jsem si říkala, že jí necháme plínky ještě přes zimu, kdo se bude rozčilovat s kombinézou, někde dělat žlutej sníh... ale tak teď už to zvládá, tak má taťka pochvalu za naučení. :wink:
Noo, na tři kila se snad nedostaneME! :grinning: Dobrý je taky zahlásit, že už "hezky papáme" atd. Manžel taky nedávno prohlásil, že "ten ekzém na zadečku už se nám krásně hojí", tak jsem se ho zeptala, jestli taky potřebuje pudřík na prdelku... ani si neuvědomil jak to divně vyznělo (hlavně od chlapa!), ale smáli jsme se oba. :grinning:
Ještě jsem se Ti chtěla omluvit, jestli jsem nenapsala něco nevhodného ohledně toho císaře, co Tě čeká. Až teď jsem koukla do alba a už neříkám nic, jen KLOBOUK DOLŮ! Obdivuju Tě a přeju další krásné zdravé mimi jako je Jurášek!
16. lis 2010 v 15:24  • Odpověz
@fiallinka Já jsem teda s tím MY taky dost zblblá. Tudle jsem odcházela sama z obchodu a říkám děkujeme, nashledanou :confused: Nevím co budu říkat, až budu na mateřský v kuse 5 let :confounded:
16. lis 2010 v 15:26  • Odpověz
@ulu no jestli jsi v tom obchodě byla sama, tak to jsi hezky pozdravila :slight_smile:, jinak by ti bylo omluvou, že mluvíš i za malého....

hezké je, že už "pěkně kakáme" :slight_smile:... ale jako já to celkem chápu, v návalu hormonů to řekne občas každý, jen by se to nemělo přehánět...

@silerovav obdivovat mne netřeba, já fakt nemůžu za to, že se všechno tak podělalo... ale třeba mne čekají už jen samé světlé zítřky... ale ještě vydržet, ten konec je nejhorší... jo, a když to řekne chlap, to je vynikající, taky jsem to tak párkrát doma komentovala...
16. lis 2010 v 15:39  • Odpověz
@ulu jé, vidím, že jsi těhotná.. no, taky si říkám, co po těch 5 letech bude... ale na druhou stranu se i zlepšuju, už umím víc básniček a písniček než před mateřskou :slight_smile:
16. lis 2010 v 15:40  • Odpověz
@fiallinka jooo, ty básničky a písničky se v životě jednou taky určitě hoděj :grinning: :grinning: :grinning:
A bohužel jsem v obchodě byla sama, ale stávají se horší věci :wink:
16. lis 2010 v 15:43  • Odpověz
16. lis 2010 v 15:43  • Odpověz
Malej mě pořád ještě spinká, to zas bude večer usínání :confounded:
Dnes jsem měla v plánu po obědě pracovat, ale mám nějakou lenivou .......
16. lis 2010 v 15:46  • Odpověz
ahojte,
tak se spaním nemáme problém, tedy, vyhovuje nám to jak to je..po obědě usíná ve své postýlce bez uspávání, ale večer spí s námi ve velké posteli a trvá asi 10 15 min než ho uspíme.....tak to bylo vždycky kromě nějakých krizí...akorát v létě teda chodí spát o dost později, kvůli slunce..

s tím nočníkem, nám to teda taky moc nejde...byly doby kdy krásně kadil a čůral a pomalu začalo ubývat plen...ale jak jsem už psala, prostě se zasekl, a to když jsem jela k mým rodičům lonského března a od té doby se příležitostně vyčůrá vykadí ale když ho tam dávám víc krát za den tak to zase bojkotuje...tak doufám že na to přijde třeba sám...

16. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
s tím uspáváním, dost často se nám stane že bud já nebo manžel tam usnem s ním a vzbudíme se následujícího dne :sweat_smile:
16. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
Holky, tak moje "kontrola" u doktorky dopadla tak, že tam neplánovaně nebyla! :confounded: Nevadí no...aspoň jsem nakoupila jídlo a nějaké dárečky....
16. lis 2010 v 19:58  • Odpověz
@meleri a večer s vámi spí celou noc? A ještě k tomu nočníku, já bych to fakt neřešila, kamarádka má chlapečka - 27 měsíců a on si na ten nočník ještě ani nesedne! Když ho tam posadí "násilím", tak sedí, kouká a ve finále se zvedne a vyčůrá se na zem. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Prostě bojkot totální.
16. lis 2010 ve 20:01  • Odpověz
@ulu dneska bylo divné počasí - asi i nízký tlak - taky jsem se nemohla k ničemu dokopat, byla jsem unavená, líná.... :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 20:02  • Odpověz
ještě dočítám předchozí stránky...jak psala @eyeal o tom usínání v postýlce - my máme taky tu 160cm, Domi taky říká: Pojď za mnou, udělám místo...no jenže kromě mě tam musí ležet ještě 3 panenky, 5 plyšáků a dva polštářky. Když už se tam nasoukám a ona pak usne, nemůžu ven!!! :grinning: Přece jen osmý měsíc těhotenství, pupík už pořádnej...ještě že jsou tam ty "šprušličky" (jak se tomu říká?) - prostě zábrana, o kterou se zapřu jednou nohou, rukou chytím vedle a lezu....uff! :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 20:09  • Odpověz
autor
to ste na tom jeste dobre, ja uz jsem z matersky tak zblbla, ze kdyz byl tomis mensi a ja jezdila s kocarek mavala jsem na tramvajaky. jenze delala jsem to ve dnech kdyz jsem treba jela sama na cviveni :sweat_smile: vzdycky na me koukali,jak kdyz jsem opila :grinning: nebo v obchode jezdim z nakupnim kosikem jako s kocarem (koukam do regalu a jezdim s kosikem sem a tam (asi aby se mimco nevzbudilo :grinning: ) podotykam, ze na nakupy chodim sama :stuck_out_tongue_closed_eyes:

teda zensky vy jedete. par hodin jsem nekoukala a vy ste napsaly snad 100 stranek :grinning: jsem rada ze to tu zije :grinning:
16. lis 2010 ve 20:14  • Odpověz
@silerovav já vím ale hodně lidí z rodiny mi už do toho kecá a prostě od rodiny to zamrzí nejvíc asi...:( a pak když vidím děti v jeho věku bez plíny tak mám z toho smíšené pocity....:(

jo spí s náma takto od narození, co jsme přišli z porodnice...přes den vždycky v postýlce a v noci s náma.... já se přiznám že je to pro mě nejhezčí moment dne když si jdu k němu lehnout, povoňám, a za chvíli spím....
16. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz
MY taky používám, ani si to už neuvědomuju, taky blbnu a zdravím při odchodu z obchodů a úřadů v množném čísle. To je z toho, že člověk pořád mluví jen k dítěti a vysvětluje mu, co bude s ním dohromady dělat :wink: ale s košíkem v obchoďáku jezdím taky :grinning: a na tramvajáky nebo autobusáky jsem už taky párkrát zamávala sama bez malý a když náhodou nezamávám, mám děsný cukání tak udělat :sweat_smile:

jinak dnešek odpoledne byl nějaký divně spací - malá spala od 1 hodiny (šla pozdě, normoš chodí ve 12) a spala do půl 6, kdy jí jsme jí vzbudili, snad by spala do rána. A přesto šla po večeři lehnout jen o hodinu později než normálně, byla děsně unavená.

@silerovav - máte asi úplně stejnou postýlku :grinning: (z ikea?), úplně jak kdybys to viděla u nás :sweat_smile: všechno stejný až na ten pupík v 8m :wink: jinak to spaní v jedné posteli jsme praktikovali taky, až do doby, kdy jsme se do manželské postele 3 nevešli, už jsme se pohodlně nevyspal nikdo. Ale ten pocit, když se k ní přitulím a "očuchávám" si jí, poslouchám, jak spokojeně oddychuje, když se ke mě stulí do klubíčka, to je prostě nádherné. Docela mě to mrzí, že už tam s námi nespává, tak alespoň ráno o víkendech praktikujeme válení v pelíšku kdy si povídáme a mazlíme se a tak...

jo a jak jste tu psali ty velikosti oblečení - Anet to má takové divoké - trička má 110, mikiny taky, ale jsou jí v pohodě i velikosti 98 od některých výrobců. Tepláčky například z M&C má 2-3 roky a už jsou jí některé malé (krátké). Stejně tak spodní prádlo (kalhotky) . Bundičku podzimní jsem jí koupila 110, sedí jí, ale rukávy má dlouhé (mám pro ní raději delší přes záda a zadek). Botky má 23, ale ty už jsou tip-ťop, během týdne musíme koupit nové, větší. Říkají nám, že je větší než její vrstevníci, ale když bych jí změřila, nebude mít víc než 86cm podle mě (zítra zkusím :wink: )
16. lis 2010 ve 22:58  • Odpověz
autor
nekde jsem cetla,ze deti z IVF (zejmena holcicky) byvaji o nekolik cm vyssi, nez jejich vrstevnici. Takze jsem koupila Tomisovi naadhernou bundicku z mmb, ale je mu dost velka (mothercare 98)
takze asi neco na tom bude, pac tomis je mensi nez vetsina jeho vrstevniku (vim,ze hodne tech vrstevniku je z IVF)
17. lis 2010 v 08:38  • Odpověz
@meleri jééj...ať si to někdo z rodiny zkusí - být těhotný, unavený, s rostoucím bříškem.... netrap se tím, však ono to přijde. :wink:
17. lis 2010 v 11:13  • Odpověz
@mamkamarketa máme taky syna po IVF a ted druhé miminko bude taky....Syn je tady za obra ale vím že v česku by byl asi průměrně velký....
17. lis 2010 v 11:13  • Odpověz
@silerovav dík, no já to zkusím jak bude tepleji....s našima mě to štve, když jsme byli malí tak babička bydlela ve stejném baráku co my, byla v důchodu starala se o nás každou chvíli, žehlila, oni si chodili do kina...i na ten nočník se přiznali že nás dávala furt ona... :angry: my jsme úplně sami...

ale stejně jste mě ovlivnili, no dneska jsem ho dala na nočník a vyčůral se, pak vydržel 2 hodiny suchý což mě překvapilo, tak jsem ho dala znova na nočník ale už nic...ale i tak - ušetřila jsem jednu plínku... :slight_smile:
17. lis 2010 v 11:16  • Odpověz
@eyael jojo, tu ikeáckou, bílou. :slight_smile: Domi se naučila spát v ní sama - taky jsme se ve velké posteli už všichni kopali... ale vždycky ráno kolem šesté přicupitá. Jen slyším dup dup dup a už po mě leze. Lehne, přitulí se a spí. Jsme všichni takhle spokojení. Máme tulení i klidný spánek. Ale jinak jsem taky zastánce toho, ať to má každý jak chce. Pokud společné spaní vyhovuje rodičům i prckovi, proč ne?
17. lis 2010 v 11:16  • Odpověz
holky a fakt velikosti 98-110?? Tý brďo, tak to naše malá je asi malá.... my máme 86-92... :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:17  • Odpověz
@silerovav my máme taky 86 a ted už asi za chvíli tu 92. číslo boty 23 24.
17. lis 2010 v 11:17  • Odpověz
@meleri a kde žijete? Nějak jsem to asi přehlídla... no vidíš, šikulky, pětikačka v kapse dobrá. :wink:
17. lis 2010 v 11:18  • Odpověz
autor
@meleri je za obra, jo? Je pravda, ze v manzelove rodny vlasti, by byl asi taky bran jako ,,velkej,, je fakt, ze tady jeste v 12mesich se vesel do pyzamka na 9mesicni deti, ale vim podle obleceni z USA tak v 7 mesicich mu 6-9mesicu bylo male...pry cesi jsou 3 nejvyssi narod na svete... to teda nevim nevim
17. lis 2010 v 11:19  • Odpověz
@meleri jo a botičky máme 22. Ale tak kluci mají normálně větší nožku a my s manžou máme oba poměrně malé...já 37 a manžel 41.
17. lis 2010 v 11:19  • Odpověz
autor
tak to my mame ted nozku 22-23 :sweat_smile:
mate nekdo zkusenost s trenovacima ,,kalhotkama,, z mothercare? Ja jsem totiz koupila naky trenovaci slipy nejaky noname znacky a jen si trochu cvrkne uz je to skrz. ale ty v mothercare stoji 400, tak si zase rikam, jestli to k nicemu bude...
17. lis 2010 v 11:22  • Odpověz
@silerovav žijeme ve Francii. lidi jsou tu o něco menší.....jo možná fakt nejsem důsledná.... :pensive: ale já fakt na to nemám sílu se s ním pořád prát...dneska byl v dobré náladě tak to šlo..no zkusím jak se vyspí.. jenže jak to pak poznám kdy dát plínu pryč....

tak mi se po porodu nohy zvětšily měla jsem 39. ted mám 40. sloní nohy... manžel má myslím 42.

@mamkamarketa

jo to je pravda češi jsou fakt vysocí, já si tady někdy přijdu jak mězi trpaslíky a to nejsem zas nějak hodně vysoká...taky jsou tu vysocí lidé samozřejmě ale není jich tak moc jako v česku...v česku jsou všichni chlapi snad strašně velcí a ramenatí.
jej ty kalhotky neznám, my jsme koupili rovnou slipy, jenže mu jsou pořád velké, a to jsou na 2 roky...on nemá vůbec zadek.... :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:26  • Odpověz
autor
http://www.mothercare.com/Mothercare-Thomas-Tank-Engine-Trainer/dp/B001CGD2N8/sr=1-36/qid=1289989687/ref=sr_1_36/278-6695661-2317706?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42858041&mcb=core

meli by mit savou vrstvu co nepropusti tekutiny,ale zaroven ditko citi vlhko.. podle me na obdobi trenovanani na ven idealni

moje rodina tam asi nezapada. ja mam 165cm tata a bracha maji 170cm :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:29  • Odpověz
@mamkamarketa podobný systém mám na jedněch plínách...jsou to vlastně takové gaťky s umělinou vevnitř a na to se dávají savá vlákna, v létě jsem je používala jako plavky a fajn....
s tím vlhkem - našemu je to úplně jedno.. :frowning2:
17. lis 2010 v 11:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.