• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@meleri jo jo to znam,ale kdyz si clovek vypocita kolik to stoji... a navic nam nesli vubec stahnout :unamused: na techto se mi libi, ze to clovek prepere a jede dal
17. lis 2010 v 11:34  • Odpověz
@mamkamarketa pěkná fotečka!
nešli vám stáhnout ty papírové? já měla chvíli ty papírové plavky a nic moc...tak jsem začla používat ten vršek od plín a na bazéně nikdo nic nenamítal..
17. lis 2010 v 11:42  • Odpověz
chci říct syn je měl, ne já... :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:42  • Odpověz
autor
@meleri neboj ja to pochopila :wink: a co narozky?Ja dopadla oslava?nas to ceka pristi tyden :slight_smile:
proste se mu jako prilepily k telicku, ci co, musela jsem je vzdy po strane roztrhnout, abych je sundala
17. lis 2010 v 11:48  • Odpověz
autor
holky snad to nevyzni blbe,ale vy co mate kluciky, postavi se jim pindik? Ja vzdy,kdyz malyho prebaluju,nez jdu spat, tak mu vzdycky to... stoji. Navic mi prijde, ze je velky :confused: snad nebudu obvinena ze je to nevhodne psat na verejne diskusi :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:51  • Odpověz
@mamkamarketa

my jsme dopoužívali co nejrychleji ten balík a pak už jsem je nekoupila. měli jsme to podobně, nešlo to vůbec dolů.

narozky byly fajn, ale malého nějak rozrušily že v noci i křičel ze spaní...byl nadšený z dárků i z dortu který byl ve tvaru traktoru (zbožnuje traktory). přeju ti at si to taky pěkně oslavíte, manželovi bude asi bez rodiny smutno..mi teda bylo, ale nedala jsem to najevo...
17. lis 2010 v 11:51  • Odpověz
@mamkamarketa občas se to stane s lulinkem ale nekomentuju rychle zabalím....prý se na to nemá reagovat smíchem ani ničím to jsem tady někde četla....
17. lis 2010 v 11:52  • Odpověz
holky já se loučím jdu se natáhnout dokud malý ještě spí dneska jsem nějaká hotová.. :slight_smile:
17. lis 2010 v 11:53  • Odpověz
autor
@meleri je mu obcas smutno,ale oni o nas vubec nejevi zajem, takze to mu vubec situaci neusnadnuje :frowning2: :frowning2: je mi ho lito,ale moje rodina se mu snazi tu jeho nahradit jak jen to je mozne...ale vis jak

traktor? Teda to byl na zakazku, ne? Nas teda miluje auta,ale uz jsem mu vybrala obyc kulaty s jahodama. i tak to vyjde na 500, tak to musi stacit. a co dostal malej? mimochodem Samuel byl taky na seznamu jmen. ono s nasim prijmenim nic moc nejde :sweat_smile:
17. lis 2010 v 11:55  • Odpověz
autor
@meleri ja mu ho taky nezkoumam, nesmeju se, jen me trosku desi,ze se to stava dennodenne.
17. lis 2010 v 11:56  • Odpověz
@mamkamarketa já bych řekla, že je to známka dobrého zdraví a funkce, ne? Jurčovi spíš občas, když si s ním hraje, a nechávám ho, ostatně má tam pořád malou dírku a nepřetahuju mu to, doktor je zastánce toho, že se to uvolní samo, resp. i tehdy, když si s tím děcko hraje...

rozhodně to brát normoš, jakékoliv komentáře ho upozorní na to, že je to moooooc zajímavé :slight_smile:

Eyael: tož nevím, Jurča nemá ani těch 90, ale skoro všechno má ještě 86, max. 92...

s tím třetím nejvyšším národem je to z nějaké reklamy na auto, tak nevím, jestli je to pravda, ale jestli jo, tak mne to zarazilo :slight_smile:
17. lis 2010 v 15:21  • Odpověz
autor
@fiallinka uz takhle brzy? On mel prave jeste pred 1 narozeninama opakovany zanet. Kvuli tomu sme zvazovali i obrizku (uz sme i meli termin) ale ja jsem nakonec od toho cukla. a i urolog mi rekl,ze si s tim kluci v urcitym veku poradi sami. ale ze pry do 3 let s tim urcite nic nedelat. ted kdyz cura do nocniku, tak se mu vzdycky udela boulicka a pak cura, tak snad je to zpusobeny tou ,,malou dirkou,,

joo mas pravdu je to z reklamy. ale me prijdou cesti chlapi vetsi nez ti, co jsem videla po svete :wink:

Tomis ma kalhoty 92 a trika 98 :sweat_smile: ma holt po tatovi ruce jak opice :grinning:
17. lis 2010 v 16:43  • Odpověz
@mamkamarketa to je mi líto s mužem....to mu musí být z toho fakt smutno..naši na mě nekašlou ale nemůžou a ted ani nechtějí tady jet což mě dost štve, ale co s nima nadělám..nic...třeba se to ještě u vás změní a jeho rodiče zas projeví zájem..

s lulinkem, já to taky nechávám tak nějak, nic nestahuju, přijde mi to dost drasťák a dodnes jsem nepochopila k čemu to je dobré.
17. lis 2010 v 16:52  • Odpověz
autor
@meleri neprijedou a nezlepsi se to. ted uz si to i pripustil. spis nevim jak to vysvetlim malymu za par let.

chapu musi to bejt desny sama v cizine s malym a jeste s dalsim na ceste. a manzelovi rodice? Bydli daleko? Pomahaji? moji rodice se desne snazi nam pomoc,ale tata uz je starsi, ted malyho neuhlida a mamka ho uhlida,ale jeste pracuje, tak zase nama cas.
17. lis 2010 v 16:57  • Odpověz
holky, tak jsem malou postavila ke zdi k metru s Krtkem a má 90cm! Přitom my s manžou nejsme nijací čahouni, já mám sotva 165 a manžel 168 :sunglasses: Kolik vaše dítka váží? Anet má kolem 13kg :confused:
17. lis 2010 v 18:03  • Odpověz
autor
@eyael je z IVF nebo normalne? Na tomise jsem tedka soupla na vahu a ma 13,7kg. ufff teda tahat se s nim je mazec...
17. lis 2010 v 18:07  • Odpověz
@mamkamarketa tak to je mi líto...:( přesně tak, člověka t onejvíc zabolí kvůli dítěti...přecejen jsou to jeho prarodiče....ne tchýně nepomáhá, sama totiž pracuje, a navíc není moc mateřský typ....ale manželova prababička a teta jsou fajn takže pokud můžu tak se tam stavím 1x týdně, babce už je 84 let a ještě si s malým trochu zařádí..ale taky je pak vyřízená takže chápu tvého taťku pokud je starší ty děti dokážou fakt zničit. můj taťka má "jen" 62 a i tak má někdy dost....
@eyael
tak to je super, třeba vás překvapí a přeroste vás!
jak jsem už asi psala syn má kolem těch 86 cm a váží 10,5 kg. nošení jsem zvládala v pohodě, jen ted v těhotenství asi od toho 2 trimestru to nedávám, nosím pouze na ramenou protože na boku hned cítím to břicho a to nevím jestli je ok.
17. lis 2010 v 19:16  • Odpověz
autor
@meleri 10,5. tak to ja mam teda poradnyho burtika :sweat_smile: :sweat_smile:
mymu tatkovi je 68,ale me za sebou mrtvici, takze spousta veci uz neni to co byvala (mluveni, motorika, pamet :frowning2: ) takze ten opravdi i kdyby chtel sebevic nejde to.
aspon, ze ti nikdo pomuze. tchyne sama mela 6 deti, ma 5 vnoucat a co vim ja o ty 4 se celkem ,,stara,, (teda inkasuje si penize za hlidani co mi rikal manzel) takze asi to nebude to pravy orechovy. ja jsem i rada,ze jsou daleko :sweat_smile:

dneska byl tomis cely den protivny a skoro nic nejdl asi kombinace ockovani a stolice :frowning2: chudera.
17. lis 2010 v 19:29  • Odpověz
holky, mám dotaz,
když vám v noci děti spí samy v postýlkách, jak to řešíte s přikrýváním? Sam spí teda s náma a i tak se často stane že se odkope (máme jednu velikou peřinu), vaše děti spí v těch "pytlích" nebo máte nějaký figl na peřinku?
já ho musím chodit 1x 2xpřikrývat i když spí ty dvě hodky po obědě.
17. lis 2010 v 19:29  • Odpověz
autor
@meleri my mame pytel. ma metr. je psany do 36 mesicu,ale vydrzi podle me i dyl. nas Tomas nesnasi deku. takze ho vzdycky co usne zapnu do pytle a je klid. a jsem si jista, ze nezmrzne. (bydlime ve starem kamennem dome a i v lete je tu chladnejc natoz pak v zime)
17. lis 2010 v 19:31  • Odpověz
@mamkamarketa no nepomůže nikdo ale aspon jsem ráda že je vídá že přijde do styku taky s někým jiným než furt se mnou a s manželem. chodíme ještě do takové herny, a jak jsem nebyla těh. tak pořád do lesa někde jenže to už nedávám moc a to mě děsně se....e.
aha tak to je blbé...vidím že tchýně je málokdy supr.
tak to jo to by se tvůj taťka měl spíš šetřit... :slight_smile:

aha to očkování je děs, já už jsem ráda že máme klid do těch 5 let..
17. lis 2010 v 19:32  • Odpověz
@mamkamarketa tak to je super s tím pytlem, bohužel Sam v tom nechce být už asi od 6 měsíců začal stávkovat a jedině peřinka jenže si ji odkope...a i tu naši hrubou nevím jak to udělá že se z ní dostane...
17. lis 2010 v 19:33  • Odpověz
17. lis 2010 v 19:42  • Odpověz
autor
@meleri my meli posledniho pneumokoka. tak snad uz nebudem muset pichat usi :unamused:
17. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
ten je skvělý ten pytel, podobný styl jsme měli ale po půl roce v tom začal kopat a zlobit se tak to muselo jít pryč...
já mu nakoupila ted na zimu flísové pyžamka, ale jak spí s náma tak já to hned poznám že je odkopaný (začne se vrtět) tak ho přikryju, tak je to asi 2x za noc..

jejda vy jste píchali uši? :frowning2: ajajaj, to je hrůza...
17. lis 2010 v 19:50  • Odpověz
malá výšku asi podědila po dědečcích a pradědečcích :slight_smile: ti byli všichni vysocí, jak od mě tak od manžy, já jsem po tátovo babičce, ta byla "malý pívo", měla asi 150cm :slight_smile: No a navíc jsem v těhu baštila až do konce těhu-vitamíny, protože hrozil (a nakonec i byl) předčasný porod, tak jsem chtěla, aby byla vyspělá a fyzicky odolná.

přikrývání v postýlce jsem taky dlouho řešila, protože malá se děsně vrtí a z dětské peřinky se mi vždycky odkopala. Nakonec pomohlo pořídit velkou peřinu na dvojpostel, tu založím na stranách postýlky, a jak je dlouhá, tak jí malá neodkope i kdyby chtěla a jak je dostatečně široká, je jí dost kolem tělíčka aby na ní nikde netáhlo. A bylo. Pytle jsem používala, když byla malinká, do roka, pak už se mi do toho zauzlovala jak klobáska, protože se fakt vrtí a točí dokola celou noc - to má po mě :grinning:
17. lis 2010 v 19:53  • Odpověz
teď jí naopak na spaní dávám jen noční košilky a plínu, je jí fakt teplo, v pyžamku pak byla celá zpocená.
17. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
Ahojda!
Já mám pořád těhu nevolnosti, tak jsem dnes navečer odvezla malýho k našim a až do sobotního dopoledne mám "prázdniny" - už se mi hrozně stejská, ale potřebuju volno :unamused:
Tak já na zimu Kubíkovi kupovala boty vel. 25. Výšku popravdě nevím, ale naposledy vážil 15,5kg!!
Se spinkáním a odkopáváním jsme v pohodě. Je ve své velké posteli, má normální velkou deku a z 90% se snad ani neodkopává, nebo vím, že se sám přikryje. Ale stejně mu hlídám, aby měl delší vršek od pyžamka, aby mu v noci náhodou nelezli ven záda.
Kubík s náma v ložnici spinká, jen když je marod, jinak to sám odmítá a chce být ve své posteli "pro velký kluky" :wink:
Teď poslední dobou se v noci probudí, zavolá mě a musím si k němu lehnout a čekat než usne a kolikrát usnu s ním a vzbudím se v noci zlámaná, protože mimo mě a Kubíka je v posteli asi 1000 plyšáků a hraček, tak mám miniaturní prostor :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2010 ve 20:12  • Odpověz
autor
@ulu a co nejaky pyzamko-overalek?
17. lis 2010 ve 20:53  • Odpověz
@mamkamarketa jooo, to není špatná věc, taky jsme jich pár měli, pak z toho nějak vyrostl a nové jsem nekupovala, máme velkou zásobu pyžamek :wink:
17. lis 2010 ve 21:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.