• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
ahój, ráda se k vám přidávám, jsem po delší době na netu. Stihla jsem přečíst tak 4 stránky, takže Teruš váží 14,5 kg, nosí 98, na nočník se vyčurala všehovšudy 2x - asi omylem :rolling_eyes: , občas z toho mám depku, ale naštěstí mám rozumnýho manžela a ani prarodiče to neřeší, takže čekáme, že se to časem zlomí samo. Momentálně mě nejvíc trápí spaní po obědě - teda spíš nespaní. Chvilinku se válí v posteli - pak vyleze a jde si hrát, to by bylo ok, jen kdyby tak od 16:30 nebyla mrzutá, ukňouraná - prostě zralá na spaní. Snažíme se aby vydržela tak do 18:15, dáme mlíko a spí jak dudek tak do 7mi. V noci se jednou, dvakrát vzbudí jak kdy.
17. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz
@fandy jsi mi sympatická :slight_smile:, nočník super, to spaní jsme vyřešili tím zavíráním ložnice a on nakonec usne, jinak je to jak u vás...

já hlásím váhu 13,2 kg, teda Jurčovu :slight_smile:

@meleri, pytel Jurča nechce taky asi od půl roku, peřinu odkopává pořád, mám tendenci pořád zakrývat, ale stejně je to marný boj... ale pyžamka má taky i overálky, akorát že ty naše oblíbené tescové jsou jen do 92, takže brzo s nima skončíme...nicméně mám pocit, že mu stejně není zima... možná by ani mně nebyla zima, kdybych spala bez peřiny, ale já miluju ten pocit, že ji mám na sobě a to on asi ještě nezná :slight_smile:
17. lis 2010 ve 23:06  • Odpověz
@fiallinka jo to mě taky štve, hlavně kvůli bodýček nemám ráda trička, vlastně nemáme žádné protože holé zádička, atd..ale sehnala jsem ještě v česku na 18 měsíců a ty jsou hodně velké..tady se dají sehnat věci do tří let, pyžamka i bodýčka jenže ta velikost odpovídá českým 18 m.
přes léto ještě ok ale v zimě mám fakt strach aby nebyl nachlazený nebo tak....ale zatím se drží...:slight_smile:

fandy,

tak to jsme dvě nebo spíš tři s Fiallinkou...včera ale u mne promluvilo asi svědomí a malý se 3x vyčůral do nočníku, výsledek jen 4 pleny za den, plus večer jsem mu dala slipy. dneska jsme to zkoušeli dvakrát ale ani jednou se nevyčůral....asi to chce vždycky párkrát zkusit ale nehrotit to...taky z toho mívám občas takový hnusný pocit...
mě do toho tchýně vůbec nemluví což je super, ale naši mi kritizujou jak látkové pleny tak to že malý nechodí na nočník....vždycky "a vy jste už dělali to nebo ono" .......tak jim řeknu " a vy jste měli babičku v jednom domě a chodili jste si do kina kdy ste chtěli a babka vám hlídala.." pak řeknou že to je pravda......a je klid na chvíli...
18. lis 2010 v 11:38  • Odpověz
@meleri Jurča pár triček má, ale v podstatě je nenosí - taky ještě používám bodýčka, tu vel. 92, a jsem spokojená s těma s tesca nebo CaA, velikostně to snad přes zimu ještě vydrží... ale nevím, jestli jsi zaregistrovala, že se dá koupit i prodlužovač na bodýčka, jsou to takové patentky spojené gumkou, a pomůže to, já ho mám, ale nechce se mi to dávat, používala jsem to spíš na malé mimčo kvůli látkovým plenám...
18. lis 2010 v 11:54  • Odpověz
mám zas dotaz, malému se objevily na hlavičce takové šupinky, úplně jsem se vyděsila zda to není exém....ptala jsem se místních žen a hned to pojmenovaly prý že to nic není...no ale mi to vadí že něco takového má, tak jsem se rozhodla mu častěji mýt hlavu a předtím ještě mažu nějakým speciálním krémem na toto...
jako miminko nic neměl protože jsme hlavu myli co druhý den a pak mi přišlo že je to trápení tak jsem začla mýt hlavu jen 1x za týden, asi to bylo málo..:(
máte to taky někdo?
18. lis 2010 v 11:55  • Odpověz
@fiallinka jo ten prodlužovač jsem viděla v jednom ekologickém obchodě ale stálo to teda snad 200 kč tak jsem se na to vyprdla..:slight_smile: nám ty 92 snad vydrží až do léta jenže pak budu muset nakoupit s krátkým rukávem něco....no pořád doufám že třeba se už rozhoupe a bude bez plen a bude moci nosit trička.....já ty bodýčka taky používám hlavně i kvůli látkovým plenám, nevím proč ale bez bodýčka mu ty plínky padají ze zadku...
18. lis 2010 v 11:57  • Odpověz
@meleri jo, to Jurča měl, je to dost běžné a nic to není, takové žluté šupinky... než ho budeš koupat, namaž mu hlavu něčím mastným (obyč. sl. olej nebo nějaký lepší, pokud máš), nech to chvíli působit a potom to ve vaně vyčeš (musíš trošku zabrat) kartáčkem nebo tenkým hřebenem, udělala jsem to tak 2x a bylo to pryč :slight_smile:... to jsem si teda nevymyslela, ale vyčetla jsem to. To časté mytí hlavy nepomůže, to mu možná naopak může porušit pokožku. Ono je to prý časté u malých dětí :slight_smile:
18. lis 2010 ve 12:05  • Odpověz
@fiallinka aha tak my to máme teda dost protože jsem mu už myla hlavu dvakrát a fakt to nejde dolů..zkoušela jsem mu to trochu sloupat ale je toho fakt moc.
já ti nevím ten krém je spíš takový řídký a vodnatý a málo mastný ale dali mi to v lékárně speciálně na toto....
no doužívám ten krém (navíc byl drahý) a uvidím.....
je divné že to dřív neměl, ale jedna paní mi říkala že její dcera to měla do pěti let.... :confused:
18. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz
otec mi řekl že bych mu měla ostříhat vlasy, ale nevím to je blbost ne?
18. lis 2010 ve 12:10  • Odpověz
@meleri ale pozor, to fakt neumyješ, to musíš namazat, nechat odmočit v tom "tuku", a pak to vyčesat, docela drsně... zkus to třeba jen na kousku hlavy, ať vidíš, jestli to jde... ono to samozřejmě může být něco jiného, nebo to nepomůže, ale tohle je fakt nejjednodušší, olej mu nemůže uškodit a u nás i u ostatních to fakt pomohlo :slight_smile:... u nás to byly takové až žluté stroupky nebo jak to nazvat... a můžou to mít myslím i dospělí, ale u dětí je to časté.

Nic bych nestříhala, stejně se to drží na pokožce.
18. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz
jo přesně tak takové žluté stroupky, tady na to mají dokonce jméno, určitě je to to samé...ale když jsi to namazala tak jsi to pak smyla kdy? aby jako neměl mastnou hlavu....on má totiž dlouhé vlasy. zkusím to udělat tak, ale mám jen sesamový olej myslíš že to tím půjde?

ten krém z lékárny tam je napsáno že se to musí 10 min nechat působit a pak smýt šamponem, a podle návodu se to má dělat kždý den :confused: a to mi přijde moc...Samson řve jak tur jenom se toho dotknu, proto když mu to chci vyčesat tak je to i peklo......
18. lis 2010 ve 12:21  • Odpověz
@meleri myslím, že je to seboironická dermatitida :slight_smile:, nevím to přesně... nechala jsem mu ten olej na hlavě tak půl hoďky, jen na těch šupinkových místech, pak se koupal dost dlouho ve vaně, takže se to ještě napařilo, pak vyčesat (nejlepší je teňounký hřeben) a pak jsem to pořádně 2x umyla šamponem a mastné to neměl... ale nezaručuju... sezamový určo ok, to máš celkem jedno.
18. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz
@fiallinka super dík za ten název, našla jsem si o tom na seznamu. třeba se to zlepší za nějakou dobu...:slight_smile:
zkusím při příštím mytí ten sezamový olej. :slight_smile:
malý dneska spí a ne a ne se vzbudit...:slight_smile:
18. lis 2010 ve 13:12  • Odpověz
uf, tak jsem vás dočetla :slight_smile:

k váze: naše Nelinka měla v roce 8,3kg a teď v 23měs má něco malinko přes 10kg, výšku vůbec netuším. Petřík měl v roce 9,60kg a ted má kolem 11,5kg. Jsou celkem drobci oproti stejně starým dětem, ale na pohled to není znát. Byli prcci už při narození (2010g a 2460g), ale na dvojčátka zase krásnou váhu.

šupinky na hlavě má Nelča ještě i dnes, ale už jen malinko. Neměla to nijak moc, tak jsem to nechala být a je pravda, že ted už to vidím jen já. Petřík je nikdy neměl.

k nočníkům: je to tak měsíc co začal Peťa stávkovat, že nechce plínu, tak jsem mu ji nedala. Hned se přidala i Nelča a byli teda dopoleden bez plinky. Samozřejmě jsem měla plnou pračku špinavého oblečení :grinning: , ale odpoledne už to bylo lepší. Ted jsme ve fázi, kdy mají plínu na spaní a raději i na ven. Doma se obsluhují sami na nočníku, vždycky jen zavolají, že už je hotovo. Ven si to zatím netroufám... Myslím, že mají čas, nespěchám na ně. Uvidíme jak to bude dál.

18. lis 2010 ve 14:19  • Odpověz
hoky, mám dotaz. Máte někdo taky závisláčka na mamince??
Nelinka vyžaduje při všem (oblékání, koupání, krmení, dávání do auta atd.) pouze maminku :confounded: Na jednu stranu mi to dělá dobře :grinning: , ale na druhou stranu ji mám kolikrát plné zuby. Tatínek mě 100% zastoupí ve všem, ale když jsme všichni dohromady, tak chce jen mě. Když je s nima sám, tak si na mě ani nevzpomene. Poraďte co s ní? Chce to čas?
18. lis 2010 ve 14:24  • Odpověz
@fiallinka držíme pěstičky ať je všechno v pořádku (a že jich máme :grinning: ) Jurášek bude mít krásnou zdravou sestřičku :dizzy_face:
18. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz
holky, jen v rychlosti k těm bodyčkům - já před prázdninami nakoupila na podzim řadu bodyček s dlouhým i krátkým rukávem č. 104, dceři by teď byly akorát, jenže jak už je bez plen, tak je vůbec nevyužijeme, ty patentky jí tlačí do pipinky, když tam teď nemá plínu. Naopak potřebujeme jen trička. Takže kdybyste něktrerá chtěla, můžu vám je za menší úplatu přenechat. Leží mi tu naprosto zbytečně - mělo by být 5x dlouhý rukáv a 5x krátký rukáv. Barvy jsou 1x růžová a pak samé univerzální - modrá, žlutá, zelená, hnědá, nemám ráda, když je malá jak chodicí růžový bonbon :wink: Když je některá budete chtít, nafotím je a pošlu detaily.
Letíme ven, musím na OR, tak se víc ozvu večer. Páček :sunglasses:
18. lis 2010 v 15:09  • Odpověz
@jjjb Kubík vyloženě závislák není, ale párkrát to zkoušel. Třeba, že na nočník ho posadí jen maminka a táta ne, tak jsme ho nechali malinko vyvztekat, já jsem prostě nevstala a řekla, že to tatínek taky umí no a v závěru i tatínek byl OK:slight_smile:
18. lis 2010 v 16:26  • Odpověz
@jjjb díky :slight_smile:, jsem po kontrole a příští pátek už to mám definitivně naplánováno :slight_smile:. Kdy se malí narodili? Jinak Juri závislák moc není...
18. lis 2010 v 16:58  • Odpověz
jjb,

máme podobný problém, nechce se nechat manželem přebalit, nechce aby ho koupal, uspával, atd, jenže já nepovolím a po chvilce řevu je to v pohodě...u nás je to tím že manžel je pořád pryč v práci a sotva si na něho malý o víkendu zvykne tak je tu zase pondělí..do toho jezdím často bez manžela do česka a pak ten návrat je celkem průser...ale třeba o prázdninách atd tak to je super to jsou s manželem jedna ruka...
18. lis 2010 v 19:45  • Odpověz
jjb a jak ti stávkovali s plínkou? totiž malý ji taky kolikrát nechce, tedy - nechce se přebalovat, nechce novou plínu....tak možná je to ten signál? sakryš co když dělám něco blbě - totiž nedám mu plínu ale slipy a počůrá je...ty jsi to taky tak měla? a jak dlouho jsi to tak vydržela to počůrávání? dneska např jsem ho dala zas 3x včetně kroužku kde na malém WC nechtěl sedět, a ani jednou se nevyčůral....:( včera se vyčůral 2x .
18. lis 2010 v 19:58  • Odpověz
@eyael já bych ty bodyčka vzala, jenže do čech se dostanu až v létě...:( a jaksi doufám že snad v létě bude už taky částečně bez plen? ale 104 by mi ted bodlo, každopádně smůla...:(
18. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz
autor
uff teda vy ste zase dneska jely :grinning:
@fiallinka drzim palce a preju hlavne zdravicko!!!

o patentkach k body jsem nikdy neslysela, kdybych to vedela driv... :frowning2: kolik krasnych body jsem vyradila,pac nam z toho vyrostl. jinak my mame body z mothercare (jezis ted mi doslo,ze to vypada, jak kdyz je propaguju :grinning: ) a velikost je psana 98cm a myslim, ze min 6 mesicu nam budou ne-li dyl.

jinak nas trapili a opet jsem je pred par dny objevila. pomohl nam krem od Biodermy (myslim,ze to byla bioderma nebo jina franc. znacka) a byl to krem vylozene na ty hnedozluty strupy na hlavicce. a vim,ze nam to krasne pomohlo, tak ho jeste musim koupit,ale stal asi 350-400 :frowning2: ale zkuste si v lekarne vzit testery. To byste se divili co maji vsechno v testrech. jen to nedaji lidem,ale kdyz se clovek zepta maji vse :slight_smile:

jinak k tem plinam, tomas cura a NIKDY se nevykakal (nepocitam, ze se to v dohledne dobe stane) nechala jsem si poslat z anglie knihy ,, z pliny na wc behem tydne,, tak to nastuduju a tipy napisu :wink:

ohledne zavislacka... mam opacny problem :pensive: syn chce jen tatu :frowning2: holt ja jsem ta co mu uvari, uklidi, vypere, muci ho s nocnikem a snazi se mu vysvetlit, ze nemuze lezt po stole :frowning2: :frowning2: tata je ten co s nim dela kraviny, haze ho do vzduchu a da mu lizatko, kdykoliv si o nej rekne. Pred mesicem muj muz a jeho kamaradi se dohodli,ze si na vikend vemou deti do pensionu a daji maminkam volny vikend. Ja nestastna jsem ani nemohla spat jak se mi styskalo, kdykoliv jsem si synem mluvila po telefonu jen jsem slysela ,,bye bye,, a kdyz v nedeli vecer konecne prijeli ja uplne stastna jsem syna objimala a on me odstrcil a rekl ,,baby,, (jeho velice oblibeny program baby tv) takze takto to chodi u nas
18. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz
@meleri, kdybys opravdu chtěla, můžu ti je poslat poštou, bude to malý balíček, to snad Česká pošta zvládne doručit :dizzy_face: jen nevím, jaké by bylo poštovné...

se závislostí mi povídejte, jak nemáme babičky ani tetičky v blízkosti na hlídání, tak malá byla zvyklá v podstatě jen na mě, táta klasicky v práci, takže závislák šílenej. Jeden čas mi to už i docela vadilo. Ale nějak se to zlomilo, asi tak před čtvrt rokem - dvěma měsíci a už to není tak hrozný, už usedavě nebrečí když mě nevidí v dohledu a dokáže být i s jinými lidmi i pár hodin.

@fiallinka - držím palečky, je úžasné, že už malou budeš mít u sebe! Hrozně to uteklo, to snad není možný. Když si vezmu, že nemít ty debilní zdravotní problémy, tak už teď mám taky nějakého mimíska :frowning2: Mám z tebe radost, jak jsi to všechno zvládla, ale zároveň je mi z toho děsně smutno :unamused:
18. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz
@eyael no, chval mne až za týden... ale zatím se vůbec nedá říct, že jsem to zvládla já, já si spíš říkám, že neuvěřitelně silná je ta malá holka v mém břiše... tak snad to bude zvládat i dál...
18. lis 2010 ve 22:22  • Odpověz
@eyael já bych to brala, ale jen ty s krátkým rukávem, ale jsou vyloženě holčičí nebo jsou to takové ty "normální". nevadily by mi ani růžové nebo žluté pokud tam nejsou nějaké mašličky a jiné kudrlinky tak je to ok...
když mi mamka posílala tak platila myslím do 150kč. no zkus se poptat na poště a kolik by si za ně chtěla?
19. lis 2010 v 11:22  • Odpověz
u nás je to podobně, když je malý v čr tak je to celkem ok, vydrží klidně dopoledne jen s našima ale tady to je prostě tak...přes den si hraje celkem sám, pokud vidí že vařím atd, ale odpoledne už jsem s ním nebo teda manžel o víkendu.

19. lis 2010 v 11:23  • Odpověz
ahoj holky, dočtu vás později, zase jste toho nakecaly... :slight_smile:
@fiallinka - můžu se jen na něco zeptat? Jak se cítíš teď měsíc před porodem? Myslím psychicky a jakoby ve vztahu k Juráškovi? Já se hrozně těším na miminko, ale když jsem si třeba včera večer hrála s malou, najednou mě popadla taková strašná úzkost, nějakej strach, že se něco stane a Domča zůstane beze mě... hned takové myšlenky zaženu, přece nejsme v 15. století, ale prostě když se ke mě malá přitulí, hrknou mi slzy a všechno se ve mě stáhne... :frowning2: Asi nějaké předporodní hormony...
19. lis 2010 v 11:40  • Odpověz
@mamkamarketa to je zvláštní fakt každé děcko je jiné....u nás to tak bylo když se narodil, já jsem jenom dodávala mlíko, malý chtěl usínat a mazlit se jen s manželem...pak se to po roce otočilo a je to naopak....to je pěkné od manžela že ti dal tak odpočinout ale chápu že se ti muselo stýskat.

s těma plínama, já to dneska opět zkoušela a už si na nočník nechtěl ani sednout...včera v m. centru chtěl malý záchod pořád čistit ale sednout ani náhodou....navíc ta holčička co ho vždycky používá nepřišla, tak mě to mrzelo, kdyby ji viděl tak by si třeba dal říct...
19. lis 2010 v 11:55  • Odpověz
@ulu ahojky,
u nás je to taky tak. Malá se vzteká, ale nepovolíme. Prostě než není hotovo, tak řve. Doufám, že je to jen období, protože jinak z nás sousedi budou mít radost :grinning:
19. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.