• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@fiallinka gratuluji ke kontrole :slight_smile: Ti moji draci jak jim říkám, se narodili 36+5. Ale ležela jsem skoro dva měsíce v nemocnici, měla jsem kritické dopplery a preeklampsii k tomu. Nakonec to dopadlo tak, že Nelinka se začala ztrácet (srdíčko), tak musela rychle ven. Ale vše bylo a je!! dobré, ani v inkubátoru nemuseli být :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem za to moc moc šťastná!!!!
19. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz
@meleri tak to jsem ráda, že nejsme sami :sunglasses: Řekla bych, že u vás se to dá pochopit, když máte taťku pryč. My ho máme doma každý den. Stejně doufám, že ji to za chvíli přejde. Taky ji neustupujeme a trváme si na svém, ale celou dobu řve, jak kdyby ji někdo řezal nohu :frowning2:
19. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz
@meleri vztekal se, že nechce suchou plínu, tak jsem mu ji nedala a využila situace. Hlídala jsem ho a opravdu co 15min jsem ho dávala na nočník, odpoledne cca 30min a druhý den si začali sami říkat aa. Ale když se mi zdálo, že je to dlouho co nebyli, tak jsem je hned hnala na nočník. Sama jsem tomu nevěřila, během tří dní jsou opravdu doma bez nehody. Ted se občas stane, že v zápalu hry zavolají aaa a už nestačí doběhnout :frowning2: . Stane se to tak 1x za 14dní. Mají ale problém nosit slipy a kalhotky. Když mají jen je, tak je to v pohodě, ale nesmím jim dát na ně tepláčky ani kalhoty, prostě je řev. Doma máme teplo, tak ted lítají jen v tričku a slipech. Prostě jim vadí dvě vrstvy oblečení. Je to možná tím, že si stahují kalhoty sami, když jdou na nočník a dvě vrstvy jsou zatím pro ně moc. Nechávám jim čas. Doma nemrzne a než půjdem ven bez plíny, tak to snad dopilujem :wink:
19. lis 2010 ve 13:04  • Odpověz
@meleri určitě máš pravdu v tom, že děti se chtějí předhánět. U nás kdyby Peťa nezačal, tak Nelča na nočník pěkně dlabe, ale kvůli bráchovi tam jde taky, jen proto že on je na nočníku. Prostě opička. Hecují se navzájem, bohužel ale ve všem, i ve špatných věcech :frowning2:
19. lis 2010 ve 13:16  • Odpověz
vidím, že tato stránka zatím patří jen mě :grinning: :grinning: :grinning:
19. lis 2010 ve 13:16  • Odpověz
holky ještě k těm šupinám ve vlasech. Když jste to vyčesávaly, odpadly jen ty šupinky? Mě totiž dětská doktorka řekla taky o tom oleji a pak vymýt, na kožní jsme objednaní až 3.12. (má i atop. ekzém, tak na kontrolu). No ale když jí tovyčesáváme nebo "vyloupneme", tak je ta šupina jakoby nalepená na třeba 5 vlasech a odpadne to i s těma vláskama.... :confused: Mám z toho celkem strach, co to je, a zatím není pořádně vidět, jestli jí tam rostou vlásky nové nebo ne... :frowning2:
19. lis 2010 ve 13:17  • Odpověz
autor
tak u nas se snazim,ale jelikoz mame doma zimu (a to jeste nemrzne a bude tuhy mraz, tak nevim co budu delat :angry: ) nez z neho stacim zthatnout ty vsechny vrstvy, tak uz byva pozde... :frowning2:
19. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz
autor
@silerovav zkus tu masticku jak jsem psala vcera, je draha,ale nam po 3 namazanich se ty stroupky vycesaly :wink:
19. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz
@fiallinka - už jsem vše dočela, příští pátek budeme držet pěsti štěstí!!!
a ještě mi řekněte, jestli vaši prcci mají dudel?

u nás je to kamarád č.1 :cry: :cry: :cry: ráno ho odevzdají do krabičky "spinkat" a mají ho jen na spaní(i po obědě), ale celý den neslyším nic jiného než dudu nunu atd. škemrají, prosí a já vysvětluju a vysvětluju že spinká, že si musí odpočinout atd.
@mamkamarketa jen stroupky?
19. lis 2010 ve 13:21  • Odpověz
autor
@silerovav jen stroupky :wink:
19. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz
@jjjb neboj, nepíšeš jen sama sobě...i mě se to tady občas stane, když tu nikdo není a já se chci vyjádřit ke všemu. :grinning:
Naše malá dudlík nemá a nikdy neměla. Nesnesla v puse nic jiného než moje prso :sweat_smile:. Na jednu stranu fajn - nemusíme odnaučovat, na druhou ji bylo hoodně těžké utišit, odstříkat mlíko a dát z flašky bylo nemyslitelné....no pak se naučila pít vodu rovnou z hrníčků, ale dudlíky jakékoliv neee... Určitě se Ti děti časem odnaučí, jsou asi hodně zvyklé, ale třeba já si nedovedu představit, že bych měla plačící dvojčátka a nemohla je utišit... myslíš že je to problém? Dudlík ve dvou letech?
19. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz
@mamkamarketa zkusím, uvidím. Snad to půjde pryč. díky
19. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz
@jjjb od kamarádky syn přestal dudu vyžadovat ve 2,5 letech. Byli v zoo, viděli krmení nějakého mláděte z flašky a malej zahlásil, že dá dudu zvířátkům. Tak ho "jako" dali ošetřovateli pro zvířátka. Pak si párkrát vzpomněl a byl klid.
19. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz
autor
@jjjb tak nas jako mimi nedudal kolem 6 mesicu prisel zlom a vyzadoval dudlik i nekolikrat behem noci :angry: a pak sam v 10 mesicich ho zacal plivat, tak jsem mu ho nechala (slysela jsem,ze se ma dite vzdat samo a ne mu ho ,,ukradnout,, ze tim trpi psychicky) nechala jsem mu ho,abych si byla sama jista, ze se ho sam dobrovolne vzdal
byt tebou pockam,az budou vetsi a rozumet malinko vic (nebo jestli si myslis, ze to ted zvladnou) a dudu nekomu darovat (miminku, hodit kacenkam, mikulasovi...)
Tomis neusne jinak nez s lahvi :frowning2: ale kazde dite ma svoje a hodlam mu tu lahev brat. vyhovuje mu to, tak proc to menit? Ja vim na zoubky nic moc...
19. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz
@jjjb já když ho dávám na nočník častěji tak se začne vztekat a utíká z něho..takže u nás to asi takhle nepůjde zatím..:(

s těma šupinama jo, občas mi odpadly i vlasy tak to radši nechám tak prostě umyju učešu a dobré....myju ted vlasy častěji.
19. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz
autor
Bioderma ABCDerm Babysquam se používá pro redukci zvýšeného šupinatění rohové vrstvy pokožky a pro intenzivní zvlhčování, které pomáhá odstranit seboroickou dermatitidu.

Originální formule v přípravku Bioderma ABCDerm Babysquam spočívá ve dvou keratolytických aktivních složkách. Arabinogalaktan a estery kyseliny mléčné přispívají k odstraňování šupinaté pokožky.
To optimalizuje průnik a účinnost zvlhčujících a změkčujících činidel v přípravku Bioderma ABCDerm Babysquam. Tyto látky zvlhčují šupinatou pokožku ještě účinněji, a tím ulehčují její odstranění.

Bioderma ABCDerm Babysquam je bez parfémů, zaručuje skvělou toleranci.

Díky tubě s hubičkou se přípravek Bioderma ABCDerm Babysquam velmi snadno aplikuje, není lepkavý, neštípe v očích a velmi lehko se smývá šampónem.

Vlastnosti:
• Rychle odstraňuje seborhoickou dermatitidu a je jemný k pokožce.
• Je bez parfému, neobsahuje fenoxyetanol.
• Je hypoalergenní.
• Nedráždí oči.

Návod k použití:
Přípravek Bioderma ABCDerm Babysquam naneste na místa postihnutá seboroickou dermatitidou (pokožka hlavy, obočí, obličej, anebo za ušima) a jemně ho vmasírujte (špička tuby ulehčuje aplikaci).

Přípravek Bioderma ABCDerm Babysquam nechte půlhodinu působit a potom ho smyjte jemným šampónem, nejlépe pěnivým čisticím gelem Bioderma ABCDerm Moussant na obličej, tělo a vlasy.

Ditributor:
Laboratoaire Bioderma Czech Republic s.r.o., Praha

Výrobce:
Bioderma Laboratoire Dermatlogogique, Francie

19. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz
autor
ted ted jsem tu sama ja :confounded: dnes se stalo neco velmi neobvykleho Tomis snedl ve sve zidli CELY obed, nebrecel, nekricel-jedl. pak sel spinkat a uz to je 2,5h. normalne spi hodku. zvlastni :confused:
19. lis 2010 ve 14:09  • Odpověz
@mamkamarketa dííky. :slight_smile: Jééj, co se to děje... když píšu a chci přidat smajlíka, skočí mi na úplný začátek...jinam to nejde... :confused: Máš to taky tak? Včera to tak nebylo.... Jinak tady u nás je tak hnusně...prší, tma jak ve čtyři...luxusní spací den. Já teda nespím, porcovala jsem maso a teď půjdu konečně zabalit tu tašku do porodky.
19. lis 2010 ve 14:24  • Odpověz
autor
@silerovav tak to ja mela pripravenou snad od 30tt :sweat_smile: (vysoke riziko predcasnyho porodu) a vim,ze muj muz by nebyl schopnejmi zbalit.
dopo u nas svitilo slunicko,ale ted taky nic moc :unamused: ale musime dnes po obchodech shanet cepici. vyhrozuji jak bude mrznout. my teda cepici mame,ale neni do mrazu :confounded: tak musime sehnat neco teplyho. jen me desi, ze nevim kam jit. vsude maji na kluky bud pletene cepice s ksiltem nebo takovy ty rusky usatky a me se nelibi ani jedny :angry:
19. lis 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
@silerovav hmm tak ja jsem ted co se Tomis probudil (po 3,5h!!!!!) zjistila,ze prsi... ksakru. a to jsem chtela obehat ty obchody... :angry:
19. lis 2010 ve 14:43  • Odpověz
autor
holky, ted jsem koukala, ze maly ma hornich jednickach jakoby bile flicky. nevite co to muze byt?
19. lis 2010 ve 14:57  • Odpověz
my máme šupinky i dudlík, kdyby ještě někdo na něco přišel, tak věřim, že my se přidáme :sunglasses: Dudlík má na spaní, mysleli jsme, že ho vezmou čerti, jenže hned začátekem ledna jedem s partou na hory, tak si myslíme aby byl klid tak ho asi necháme až na horách a nebo ho na jaře předáme miminku....... A co se týče šupinek tak asi investuju do té Biodermy - díky za tip! Teri je má po celém temeni - nevypadá to moc dobře - i když to vidim jen já když jí odhrnu vlásky, ale stejně bych se toho ráda zbavila.
19. lis 2010 v 15:54  • Odpověz
táák taška zabalená (+teda asi milion věcí, které musíme přihodit než pojedem :slight_smile: ), večeře nachystaná...se snad musím pochválit! :stuck_out_tongue_closed_eyes: @mamkamarketa zvládli jste nákupy? My jsme malé včera koupili moc hezkou čepici se šálou, je to teda typ té ušanky, ale je pletená, krásně chlupatá a má bambulky. No ale asi bude na prd, protože nám tvrdí, že "šklábe"
@fandy my se na šupiny vrhnem dnes s olejem a když to nepůjde přes víkend, koupíme biodermu. Jinak co už jsme se s Marky bavily...naše Domi i její Tom trpí na zácpu...nepřidávejte se, ale ještě mě to tak napadlo. Aspoň že vidíme, že máme všechny hodně společného. :grinning: Kam se chystáte na hory? My letos až na konci února/začátku března, abych měla po šestinedělí... :sweat_smile:
19. lis 2010 v 17:49  • Odpověz
holky, zkuste olej, to je zadarmo, a pak investujte :slight_smile:
19. lis 2010 v 18:03  • Odpověz
@mamkamarketa já mám taky nějaký fr. krém a dneska sem se dívala proti slunci (byl po dlouhé době slunečný den) a má to míň! tak si říkám jak v tom budu pokračovat dál tak to snad zmizne.....zas ten krém stál hodně peněz tak to chci dovyužívat. nevím jestli sem to tu psala ale má se hlava mýt častěji, ony ty vlasy sice vypadají čistě ale když jsem čichla přímo k hlavě tak to smrdělo starým potem, takže asi je to hlavně tím že se mu silně potí hlava.

fandy,
jeje dudlík to je taky u nás na denním pořádku, teda neusnul by bez něho a fakt nevím jak mu ho vezmu...zvlášt když druhé miminko bude mít dudlík určitě taky tak mám strach aby mu ho pak nebral...

fiallinko,
já ten krém musím nějak doužívat ale zkusím ted v neděli to umýt tím sesamovým olejem třeba bude rozdíl.. ...
19. lis 2010 v 19:23  • Odpověz
@fiallinka právě jsem vám všem chtěla napsat, že jsme nechali olivový olej působit 20 minut, pak umyli a vyčesali tupírovacím hřebínkem (díky moc za tip!) a je to z 95'% pryč! Ještě dáme preventivní repete za dva dny a myslím, (ťuk ťuk) že máme po problému.
19. lis 2010 ve 20:24  • Odpověz
...my teda myjeme vlásky jednou za dva až tři dny...
19. lis 2010 ve 20:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.