• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@cvachna v pohode :wink: aha to vypada dobre. no my ty zvukovy hracky moc nekupujeme (loni se proti nam spyklo cely pribuzenctvo) a to co dostal za hracky...takovej kraval! tak letos uz jen dreveny masinky a klouzacka :grinning:
vitej v klubu. Tomis se vycura ale nikdy se nevykakal a nema to v blizke dobe ani v planu

jinak tomis a Domca trpi zacpama, tak jestli mas typ.. sem s nim
19. lis 2010 ve 22:22  • Odpověz
autor
@jjjb tak vas party jeste taky ceka, co?
v kolikatym tt se narodili?
19. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
holky tak u nás frčí Bořek Stavitel. Ale bere je jen Bořek, žádná jiná postavička nebo autíčko nebo co tam vlastně je, prostě jen ON. Pustím pohádku, poslechnou si znělku, zatancují, počkají až tam mají Bóká (překlad Bořka) a pak odchází, zbytek nezajímá :sweat_smile:
19. lis 2010 ve 22:23  • Odpověz
@mamkamarketa jj párty nás čeká, už ted se děsím co se přihodí :grinning:
jsou narozeni 36+5 akutním císařem, měla jsem špatné dopplery a preeklampsii, ale byli oba v pořádku, nemuseli ani do inkubátoru, šli jsme šestý den domů z porodnice, takže super porod :wink:
19. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz
Je, tak my mame asi opozdence :wink: Zatim zadny favoriti, ale nechybi mi to, to bude, az budem muset kupovat barbiny apod. Na Masinku Tomase se treba rada kouka, ale myslim, ze to okamzite zapomene :wink:
19. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz
autor
@jjjb :grinning: tomis si ujizdi na babytv bezi v zasade cely den (nevychovne ja vim) ale on si hraje a nevenuje tomu pozornost, kdyz slysi znelku svych 2 oblibenych poradu (cuddlies a opice oliver) pribehne lehne si na zakladnu (spousta dek a polstaru pred televizi) koukne se na pohadku az skonci vyskoci, zatleska, a rekne bye monkey a vrati se k praci, co delal predtim
19. lis 2010 ve 22:27  • Odpověz
autor
@jjjb tise zavidim cisare :pensive: priste (pokud nejake bude) si uplatim doktora a pujdu na cisare.
mas sikulky!
19. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz
autor
@zlatouch to prijde, neboj :wink:
19. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz
@zlatouch já jim jinou pohádku taky nepustila, tak si nemůžou moc vybírat :grinning: Teda pustila Krtečka ale zapadl nám za stěnu, tak už není :wink:
19. lis 2010 ve 22:30  • Odpověz
@mamkamarketa to je super, musí být pěkný rozumbrada :wink:
19. lis 2010 ve 22:31  • Odpověz
@mamkamarketa marky,my jsme měli zácpu jen jednou a to ze zoubků..pomohlo nám horká koupel a pak rychle zabalit do ručníku,švestky,a pak kapičky proti zácpě,ale jsme u babičky,tak se nemůžu podívat,jak se jemnují,ale v pondělí klidně napíšu :slight_smile: ale to s nočníkem závidím..jsem zvědavá,kdy naše malá začne chodit.a ještě teď chodí spinkat s flaškou a mlíčkem do postýlky..ona je od narození krmená uměle,tak ji ta flaška nějak přirostla k srdci a bez ní spinkat prostě není v úvahu :frowning2: a dudlíka zahodila v roce na vycházce z kočárku,tak jsme ho nezvedali a vůbec ji ani v noci první den nechyběl..

@jjjb Jani, nás zase bere mašinka Tomáš,Tilla tisíc a jeden příběh,malá princezna a nejvíc pat a mat.a na ty dva čučí i 5hod,denně..pořád pat pere,vinaři,a pat a mat porucha..nic jinýho..už mi z toho pokaždé jde hlava kolem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2010 ve 22:32  • Odpověz
autor
@cvachna holka,presne jak my. dneska jsem psala,ze Tomis neusne bez lahve. vim na zoubky nic moc, ale on proste mliko vyzaduje pred spanim... nikdy nebyl kojeny,takze je to jeho zavislost...
19. lis 2010 ve 22:35  • Odpověz
@mamkamarketa no vidíš a já bych zase chtěla rodit normálně :slight_smile: Byla jsem sice při vědomí (měla jsem epidural), ale o všechny pocity jsem byla ošizena. Teda podle mého. Trvalo mi celkem dlouho než jsem k dětem něco cítila. Přišli mi hrozně cizí. Prostě jsem měla velké břicho a během 15min jsem neměla nic, ani břicho, ani děti (hned je odnesli a viděla jsem je až druhý den), ani žádné pocity. Prostě jsem nevěděla jak se s tím mám poprat. trvalo to asi 2 nebo 3 dny než euforie dorazila :grinning: :grinning: Ale dorazila!!!!!!!!
19. lis 2010 ve 22:37  • Odpověz
@cvachna @mamkamarketa naši taky pijí mlíko z flašky s dudlem, jinak pít mlíko ani neumí :wink: jo a perlička: ještě jim ho musím držet :grinning:
19. lis 2010 ve 22:42  • Odpověz
@mamkamarketa přesně..kačka taky nikdy,tak flaška je její nejlepší mazel..mlíčko dáváme od 15měs.kravské a to vypije půl litra za den ve flašce.jinak přes den pořád jen z hrníčku..ale jen se večer napije a dál flašku už necucá.jen ji obejme a spinká..jinak já od malička ji neuspávám,tak je zvyklá si lehnout do postýlky,nás vyhodí a usne sama,taky nám spává až 20hod.přes noc.když je unavená,tak usne ve 4hod.odpoledne a vstává až v půl deváté ráno na kouzelnou školku..jinak tak normálně usíná v půl šesté a spinká až do půl deváté do rána.to má tak udělané už od jejich 3 měsíců.i jako miminko hodně spala.tak jsme od příjezdu domů vstávali jen jednou za noc.,nakrmili a spinkali až do rána..ale někdy taky měla své mouchy....taky je na sebe moc opatrná a co se týče vycházek,tak by se nejraději jen nosila..tak pokaždé musím dát nějakou motivaci,třeba kde je pekárna a když půjde pěšky,tak koupíme pytíčko a koblížek..když nechce,tak ji vezmu směrem domů a hned si to rozmyslí :wink:
to jsem ráda,že s tou flaškou nejsme jediní :slight_smile:
19. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz
@mamkamarketa a ty jsi měla špatný porod? nebo proč chceš raději císaře?
19. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
@jjjb Jani,tak to nás vyhodí a musí u toho mít klid a být sama :grinning: kdoví,co v té postýlce pokaždé dělá :grinning:
19. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz
tak maminky přeji pěkný večer a dobrou noc :slight_smile: ráda jsem si s vámi popovídala a snad to nebylo naposledy :wink: pa pa
19. lis 2010 ve 22:48  • Odpověz
@silerovav super, ostatně taky jsem to dělala dvakrát... :slight_smile:
19. lis 2010 ve 23:24  • Odpověz
dobré dopoledne, tedy vy jste toho za jeden večer nakecaly :sweat_smile: zdravím všechny nováčky :wink: Naše malá se jmenuje Aneta, narozená ve 36tt, akutní císař (moje preklampsie - tlak 215/115, zelená plodovka), APGAR skore měla v pohodě, nebyla ani v inkubátoru.
jinak, dudlík je u nás velký favorit, jeden čas jich měla i 6 najednou, teď jsme to omezili na jeden, ale bez něj nechce jít spát, hrozný pláč. Vůbec netuším, jak jí odnaučím :frowning2:
mlíčko taky musí být, ve flašce, před každým spaním teplé, alespoň si ho drží už sama, ale i tak to postupně omezuju. No vypila by ho přes den hektolitry, jedno jestli teplé či studené, má ráda oboje.
Anet je velký spáč, už od miminka spí dobře a hodně, i přes den, v postýlce i v kočárku, prdíky a zácpy nás naštěstí nijak zásadně netrápily. Zažili jsme to jen párkát, kdy jsem při kojení udělala nějakou stravovací chybu (květák, zelí apod), to pak pomohl gel na bříško Pupík, masírovat a cvičit nožičkama a teplá nahřátá plínka.
Na chození je taky spíš línější, musím vymýšlet motivaci typu jdeme nakoupit rohlíčky, jdeme na zvířátka (rozuměj do zverimexu co tu máme), jdeme krmit kačenky na rybník apod. Na delší trasy ale raději beru golfáče, přeci jen už se pronese, když pak stávkuje, že "mami ke mě" - mami vem mě do náruče k sobě :sunglasses:
20. lis 2010 ve 13:05  • Odpověz
autor
@jjjb byla jsem hospitalizovana na oddeleni rizikovych tehu. den pred terminem to zacalo. zavolala jsem si sestru. ani me neprohlidla, a rekla az budu mit kontrakce po 5 minutach at ji zavolam a privede MUDr. jenze ja pri kazdy kontrakci mela prujem a zvracela. bylo mi tak spatne,ze jsem ani nevstala z wc, abych si zavolala manzela. kazch 10 minut pak jsem zvracela a mela prujem. tak to bylo od 20h do 05h. pak konecne prisla jina sestra a dala mi monitory (stale jsem byla na wc) v 07 me prohledl lekar (to jsem ,,jen,, pri kazde kontrakci zvracela.) byla jsem na 5cm, zavolal se manzel a slo se na sal. trhli mi plodovku a zjistili,ze je cerna jak noc. dali mi monitory a dalsi sondu na hlavu mimca. nesmela jsem se hybat a kazdou kontrakci jsem zdarne zvracela nebo ,,pumpovala,, pac uz nebylo nic v zaludku. Na otazku kdy uz konecne dostanu epidural byla jasna odpoved (nedostanu, protoze mam poruchu srazlivosti krve) potom co mi protrhli vodu kazda kontrakce byla horsi a horsi. uz mi bylo jedno jak to skonci, hlavne at to skonci. ve 14h me prohlidli a byla jsem na 6 cm :frowning2: to uz jiny lekar naridil cisare,ze uz to trva dlouho a maly ma problemy (HURA jasala jsem ) jenze, me jeste sestra poslala na wc at se vycuram, nez mi da cevku. tech 8 metru jsem se sourala zavesena o manzela.
vratila jsem se na luzko a cekala az pripravi sal (manzel se mel jit prevleknout) jenze ja citila hlavicku mezi nohama. zacala jsem kricet a prisla PA , ze mi pripravuji sal. jenze pak se na me podivala "' jezisi zenska dyt vam kouka hlavicka,, jak jsem tlacila rotrhalo se co se dalo (delozni cipek, pochva, hraz) sili me 2 hodiny mela jsem tam 4 haky a 2 ruce (nikomu nepreju tu bolest) dodnes me jizvy boli. a o sexu si muze chudak manzel jen zdat. dodnes to stale citim...
nehlede na to,ze syn se narodil ve 14:48 a ja ho poradne videla az druhy den v 7 rano.

uz nikdy vice. to si radsi dalsi adoptuju
20. lis 2010 v 16:13  • Odpověz
@mamkamarketa to je strašné...:(
bože já doufám že toto nezažiju. ale podle toho co píšeš mi přijde že tě zanedbali. i ten přístup co píšeš tak to vyzní jako by ta rodička byla nemocnici na obtíž...:( kde jsi rodila?

u nás dudlík taky vede a fakt nemám srdce na to mu ho brát....prý křiví zuby..:(
jak tu píšete o porodech, já rodila císařským řezem kvůli nízko položené placentě, která překrývala děložní hrdlo ale pro mě byl nejhorší zážitek tříměsíční pobyt v nemocnici kde jsem musela ležet každý týden jsem silně krvácela..fyzicky žádná bolest nic, ale prostě to bylo k zbláznění....pořád se tam střídaly rodičky a pak matky a já z toho měla hroznou depku že tam jen tak ležím a čekám měsíc za měsícem...uff naštěstí ted mi to už nehrozí.

Mamkamarketa,
děkuji za odkaz na Amazonu!
20. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
jen jsem chtěla říct, že ten císař není žádný med....ne každého samozřejmě rozřežou jak při zabíjačce ale mě teda rozřezali hodně, a ta bolest je ohromná už bych to taky nechtěla zažít, chtěla bych porodit normálně....jak jsem ležela v té nemocnici tak tam po porodu ženské normálně vstávaly, chodily staraly se o dítě...já ležela jak lazar v bolestech a miminko bylo samo..:(
20. lis 2010 v 19:43  • Odpověz
autor
@meleri vyhlasena porodnice u apolinare. ja jsem chtela rodit jinde,ale me tam poslal gynekolog uz v 6tt, ze se specializuji na poruchy krve... nejvic me stve, ta prvni noc, kdy mi zacaly kontrakce. sedela jsem 10h na wc a to byl mazec. vim,ze o malyho se postarali dobre. (zase co znam z doslechu jinych, je to sama chvala) bohuzel jsem mela smulu na spatnou smenu..
ja vim,ze cisar urcite moc boli,ale ja mam potize dole dodnes a to jsem mela maly mimco (48cm 3030gr) takze si nedovedu predstavit jak by to tam vypadalo po 2 detech :frowning2: :sweat_smile:
znam i mamky co rodily se vsim vsudy 5hodin. nemaji steh a po porodu behaji jak gazely.
je to hodne individualni. jak se hoji tkane apod...
ale ja druhy dite jedine cisarem. tohle mi stacilo.
20. lis 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
@meleri to me mrzi s tou placentou. a proc se to stava? Hlavne,ze byl Samik v poradku!
20. lis 2010 ve 20:26  • Odpověz
holky, nechte toho, mne další císař čeká už v pátek...

@jjjb tak to jsi vydržela dlouho, mně se dvojčata narodily 35+6, Jurča taky ok, a přesto, že jsem větší problémy neměla a doplery byly ok, dopadlo to blbě.. to je fakt o štěstí, mám pocit...
20. lis 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
@fiallinka jee miminko. :slight_smile: uz mate jmeno, nebo je to tajemstvi?
20. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz
@mamkamarketa no, není to na 100%..
)
20. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz
Ahojda!
tak jsem vás zase v rychlosti dočetla, teda vy se tady pěkně činíte :wink:
@mamkamarketa z toho co popisuješ jsem mám úplně husí kůži :frowning2:
Já rodila císařem a když pominu věci ohledně toho, že po porodu byli naprosto neschopný dětský sestry a díky nim jsem malýho nekojila, tak si na císaře nemůžu stěžovat! 3.den jsem byla naprosto bez bolestí a dne jizva skoro není ani vidět. Jen 1.den vstát z postele byl horor, ale nějak jsem to dala.Jen mi zpětně vadí, že jsem malýho hned neviděla.Vpodstatě 24h jsem prospala. A bohužel díky personálu ani manžel nějakých 10h neměl zprávy o mě ani o synovi, takže byl dost na nervy, ale je to vše v lidech an koho se natrefí .... Vše má svý pro i proti ....

My máme Jakuba 27.11.
Dudlík nemá už cca rok a to byl velkej závislák. Jedno odpoledne, když jsme byli s manželem oba doma a při dobré náladě, tak jsem řekla, že zkusíme po obědě jít spát bez dudlíku a ono to proběhlo jen s malým pláčem a bylo to OK, ale jakub má svoji hračku, říkáme jí ňuchňák (Kuba jí říká NENE) a je to takovej jeho mazlík a bez toho nedá ani ránu!!! Všude musí být s náma a bez toho fakt neusne.

Se zácpou jsem problémy nikdy neměli, ale co jsem tak slyšela, tak ty švestky nebo švestkovou šťávu, něco kde je hodně vlákniny a třeba prebiotický kapky.
20. lis 2010 ve 21:43  • Odpověz
autor
@fiallinka tak to jo. tak drzim palecky a budeme se tesit na fotky male fialky :wink:
20. lis 2010 ve 21:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.