• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa já jsem čekala dvojčata a jedno umřelo v 9 tt tak prý se nalepilo na tu placentu či co prostě to bylo celé divné..
četla jsem o té knížce co máš a je to nějaký plán že za sedm dní má být dítě bez plín pokud je na to připraveno ale já nevím no jestli toto by Samson už zvládl tak to asi nechám tak zatím.....včera se po třech dnech opět vyčůral do nočníku tak třeba to ted už pomalu půjde takhle dál...
fiallinko
promin..:( já už to radši zmiňovat nebudu.
21. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz
autor
@meleri tak to me moc mrzi... :frowning2:

byt tebou bych to moc nehrotila. ted mu byly 2 roky. do skolky s plenama urcite nepujde :wink: ty mu rikas Samson? To je hezky :grinning:
21. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz
autor
holky poradte mi, potrebuju inspiraci..co varite? prijde mi,ze delam porad dokola to samy...

hlavne neco rychleho a pro mirne pokrocile kuchare :D
21. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz
meleri, to já říkám jen tak, dyť já už ty vaše příběhy stejně znám :slight_smile:

vařila jsem plněné papriky, to asi ne, že :slight_smile:?
21. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz
@mamkamarketa on se jmenuje Samson.. :wink: ne děkuju, mě to už fakt nevadí, to víš, už se to stalo, a ted vím že je placenta v pořádku tak snad dopadnu dobře....

fiallinko,

já vím že znáš, už si to musela ode mě slyšet stokrát....:slight_smile: neboj ted to budeme mít obě super! akorát smím se zeptat proč jdeš teda na císaře když ted je vše ok?

my dneska měli jídlo od číňana....tak asi moc inspirace toto není... :sweat_smile:
ale včera tchýně udělala maso na žampionech a mrkví se smetanou a trochou vína s proven. kořením to bylo moc dobré...
21. lis 2010 v 15:57  • Odpověz
autor
@meleri je aha je mela zafiksovano,ze je to Samuel. promin.nevim proc. muzu se zeptat jaky mate prijmeni? My sme vsichni Garza...dost desny. Ale Samson je hezke jmeno. neobvykle (teda aspon tady) ja jsem chtela treba bud toho Samuela, Lucase, Marcuse....ale manzel si prosadil Tomase...

hmmm to zni dobre, ale to bych ja neumela uvarit :sweat_smile: ja dnes jsem jen hodila do trouby lososa (delam ho ted porad byl v akci za super cenu) ale opravdu nemam inspiraci :unamused:
21. lis 2010 v 18:35  • Odpověz
autor
@fiallinka mnam ale to bych asi zvladla. to je napad. ale musim nakoupit a umlyt maso... to by mohl i Tomis :wink: diky za tip :wink:
21. lis 2010 v 18:36  • Odpověz
@mamkamarketa nene v pohodě! :slight_smile: já chtěla strašně Samuela ale manžel nechtěl...my jsme Gabet. jo je neobvyklé, tady se najdou nějací Samsonové teda ale vím že v česku se tak nejmenuje nikdo, max. příjmení..

losos je super, ňam! strašně dobré upečené, jinak ryby moc nemusím ale toto jo!
21. lis 2010 v 18:57  • Odpověz
@meleri - zjistím na poště, kolik by stálo poslání těch pár bodyček a taky přemluvím manžu, aby mi stáhl nafocená bodyčka do mého pc, dám to ti do schránky, uvidíš sama, jestli se ti budou líbit. Nebudu za ně chtít velkou částku, jen symbolicky, mě tu fakt jinak zůstanou. Je škoda, že nechceš i ty s dlouhým rukávem, jsou dobré na zimu pod mikinu, že netáhne na záda. Všechny jsou balvněná, většina má potisk rybiček nebo delfínů (malá je miluje :slight_smile: ), no hned jak budu mít fota, pošlu tije.

@mamkamarketa - já dneska dělala kuřecí polívku s nudlemi a játrovými nočky, pak brambory a vinnou klobásu, malá měla file (dušené na másle). Zítra budeme dojídat co nám tu přes víkend zbylo - jedna porce dnešního oběda, pak hovězí guláš ze soboty. A jedna porce čočky na kyselo, tu si manža spešl objednal k večeři, že jí dlouho neměl.
21. lis 2010 ve 20:04  • Odpověz
a taky jsem si dneska připravila těsta na vánoční cukroví, už mi chybí jen jedno - nepodařilo se mi sehnat vlašské ořechy :angry: a během týdne začneme pomalu péct, pak další týden budeme zdobit a slepovat a pak dám rozležet na 2týdny a na Vánoce bude cukroví mňam, mňam :sunglasses:
21. lis 2010 ve 20:07  • Odpověz
@eyael jej tak delfíny miluju já! jsem jima posedlá už odmalička...... :sweat_smile:
já mám právě s dlouhým rukávem hodně ale s krátkým žádné, a nevadilo by mi nakonec ani růžové, je to jedno. jo super, určitě ještě pošli fotky..

a není ti to nakonec líto prodávat, když plánujete to druhé tak to všecko můžeš využít, i když je fakt že když se ti už odplenkovala tak proč by se tak brzo neodplenkovalo to druhé mimčo....

já bych teda hlavně brala co nejvíc s delfínama páč to jsem nikde neviděla a přitom jsem sháněla oblečky s delfínem, max jsem sehnala pár s velrybou ale to není ono... :grinning:
21. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz
autor
@meleri garza me fakt trapi. kdyz me nikdo oslovi pani Garzova to bych se zblaznila, a nebo kdyz se prestavim po telefonu jako Garza, lidi si mysli,ze jsem chlap. Holt lidi jeste nechapou cizi prijmeni :unamused:
21. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz
@mamkamarketa tady je to tak že žena si nechává i svoje příjmení tak já to řeším tak že v česku mám prostě to svoje staré a tady to Gabet ale chápu tě, lidi moc nemají pochopení v čr kolikrát......já zas někdy ze srandy říkám Gabetová to zní taky tak..:slight_smile:)
21. lis 2010 ve 20:10  • Odpověz
autor
@eyael mnam, ale ja mam dnu. nesmim vnitrnosti (jatrove knedlicky) a uzeniny (vinna klobasa) :unamused: coz mi zrovna ve vareni nepomaha :frowning2:
21. lis 2010 ve 20:13  • Odpověz
autor
@meleri kdyz Garzova zni desne cikansky... :unamused: navic kdybych si nechala i svoje (Marketa Garza Vesela) tak verim tomu, ze lidi si budou myslet,ze Garza je moje druhy jmeno :unamused:
21. lis 2010 ve 20:16  • Odpověz
@mamkamarketa tak to mě nenapadlo, spíš bych řekla španělské? já jsem to přestala v česku taky používat protože se na mě dívali jako bych spadla z marsu. ale pravda je že rozumní lidi se nad tím nepozastavují jen ti blbci :sweat_smile:
21. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
@mamkamarketa - taky to byla výjimka, normálně moc tyhle věci nevařím. Já taky pořád točím pár jídel, už si píšu i jídelníček, abych měla během týdne vyvážená jídla a nejedli jsme pořád to samé dokola. Tenhle týden jsme měli třeba tahle hlavní jídla - kuřecí závitek na smetaně (slanina, pl. sýr), brambor / kuřecí vývar s krupicovými nočky, přírodní hovězí, těstoviny/špenátová polévka, bramboračka se zeleninou/čočka s vejcem, zeleninová polévka s vaječnými držkami/ ryba-br.kaše, brambory-vinná klobása... pak se snažím namýchat svačiny a snídaně, aby se malé střídaly mléčné výrobky, ovoce a zelenina na svačinu, pečivo s různými pomazánkami atd... inspiruju se hodně na webech mateřských školek, často mají jídelníčky veřejně přístupné. Pak to poskládám podle toho co máme rádi, naší momentální chuti, toho co je nakoupeno a mojí časové vyžíženosti...
21. lis 2010 ve 20:24  • Odpověz
@meleri - no vidíš, delfíni, kdo by to řekl :slight_smile: sháněla jsem je tehdy docela dlouho, páč se moc v téhle velikosti už bodýčka nedělají, už spíš jen trička, takže mi bylo dost jedno co na nich bude a ryby byly dobrý bonus. Nakonec se mi to povedlo přes jednu paní co inzerovala na MMB, brala jsem od ní jiné věci a ona mi je dohodila přes kamarádku, co má někde krámek, no bylo to tehdy děsně konspirativně složitý :sweat_smile:
21. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
@meleri presne. Garza je hyspanskeho puvodu,ale Garzova zni desne cikansky :unamused:
@eyael ses dobra. ja nevim ani kdy se k nejakemu cukrovi dostanu.. :unamused: uz ted nevim jak a kdy udelam dortik pro tomise k narozkam.

dneska nam kamaradka pujcila klouzacku (uvazujeme o ni k vanocum,ale je to draha zalezitost, tak si chceme byt jisti,ze ho to bude bavit nez utratime penize) a cely den nedela nic jineho nez se klouze :grinning:
21. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
tedka me to prasklo do oci hispanskeho. pardon. jsem ostuda :pensive:
21. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz
@mamkamarketa já naplním papriky vždycky v létě ve větším, pak prdnu do mražáku a vytahuju v "zimě", přidám jen protlak - rajčata, upeču v troubě, dodělám omáčku, a je to rychlovka :slight_smile:

@meleri ten císař je víceméně "preventivní", nemám nějaký úplně zásadní důvod, pro který bych ho mít musela. Asi to naprosto zásadní je, že já ani doktoři nechceme zažít nic hrozného a tohle jim příjde bezpečnější.... ty důvody mám "sdružené", ale dost :slight_smile: - předchozí císař, neúspěšná porodnická anamnézy (t.j. dopadlo to blbě), předchozí neplodnost, zánětlivá střevní choroba, trombofilie (tam je důležité rodit v nějakou dobu po píchnutí fraxiparinu, nepřenášet a zároveň raději nevyvolávat porod)... přes to všechno bych radši zažila normální porod, ale kvůli holčičce mám strach, pro dítě jsou ty rizika přece jen větší.
21. lis 2010 ve 21:06  • Odpověz
autor
@fiallinka hmm to zni dobre. a davas tam neco jako masox? Jsem zacatecnice :sweat_smile:

s tim fraxiparinem mas pravdu. ja teda byla na clexanu,ale jsou tam casy, kdy se ma porodit dite, kdy placenta, po orodu mi hned davali dalsi davky..... kdyz ma zena epidural (u lehcich forem trombofillie-ja mam jednu z nejtezsich :frowning2: ) tak se epidural necha zavedeny (teda ta hadicka) a vyndava se 12h po porodu mimca. me prislo,ze tam celou dobe nekdo stoji se stopkama :grinning:
ale souhlasim s tebou. cisar je v tvem pripade jistejsi pro malou. Ja priste jedine cisarem :grinning:
21. lis 2010 ve 21:11  • Odpověz
@mamkamarketa papriky: maso namelu, osolím, případně opepřím, přidám vajíčko (nemusí být), naplním... papriky strčím do pekáče, podleju vodou, přihodím rajčata (dnes v plechovce), ale spíš peču jen s tou vodou, někdy i s cibulí... upečené jsou tak za tři čtvrtě hoďky, možná i půl. Pak dám papriky bokem, šťávu sliju do hrnce (pokud tam mám rajčata, rozmixuju), přidám protlak, zahustím moukou a dávám i kysanou smetanu - někdo dělá jen rajskou. Dochutím - cukr, ocet, jakékoliv koření :slight_smile:, sůl, ten masox dávám jen tehdy, pokud potřebuju mít omáčky víc, ale většinou ne.

jinak já jsem taky dost čekala, co mi na ten porod řekne doktor, a ten se jednoznačně vyjádřil pro císaře... pro mne je obrovská výhoda, že nemusím čekat až do toho termínu, ten strach začíná být velký...
21. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz
autor
@fiallinka dekuju za tip. hned mrknu, kde maji ted maso v akci a pak se do toho pustim :sunglasses:
chapu tvoje obavy,ale drzim palce a verim,ze to dobre dopadne! :wink: Tesi se velkej bracha na malou? Nebo mu to moc nerikate? Ja si nejsem jista, tak by to ten nas svist pochopil
21. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz
@fiallinka - dělám obdobně, jen bez rajské, tu dělám s hov. masem nebo masovými koulemi :wink: ale papriky dělám trochu jinak - mleté (melu doma) v podstatě jako na sekanou - mleté maso , pepř, sůl, vejce, trochu mléka (asi 3lžíce), strouhanka, trochu mletého česneku, malou cibuli nastrouhanou na struhadle, aby nebyly kousky, ale jde i bez česneku a cibule (nadýmají). Naplním tím papriky a upeču je v troubě ve vlastní šťávě, na konci přidám kousek másla do štávy, s bramborem, rajčatovým salátem, je to mňamka!
21. lis 2010 ve 22:04  • Odpověz
@eyael to je určitě taky super :slight_smile:, víc jak sekaná...

@mamkamarketa on to nějakým způsobem ví, ale co si o miminku myslí, těžko říct...
21. lis 2010 ve 22:06  • Odpověz
@fiallinka - jj, ale od těch paprik to dostane takový dobrý šmrnc, ňami! Od tety, co žila nějaký čas v Americe mám recept na luxusní sekanou, dělala si jí tam sama jako vzpomínku na domov. Měla tam jen omezené suroviny, takže vše dělala doma, je to tedy trochu pracnější, zato skvělé -
maso hovězí a uzené v poměru 2:1, umlýt doma najemno, připravit základ jako na sekanou s kořením co je kdo zvyklý - jen pozor na solení, uzené je slané samo o sobě, udělat šišky, ty poklást slaninou, uzeným bokem prostě něčím mastnějším, aby nebyla sekaná vysušená kvůli menšímu obsahu tuku z uzeného, upéct. Výborné, krásně voňavé, křupavé. Možno přidat i trochu strouhaného parmezánu do základu, zas to získá jiný šmrnc.
21. lis 2010 ve 22:30  • Odpověz
@mamkamarketa tak to je strašná zkušenost, hlavně že je malej v pořádku. Kolikrát mi přijde, že jim jsou rodičky na obtíž.

Promiň @fiallinka že se k tomu ještě vracím, ale já opravdu můžu císaře jen doporučit. Držím palečky at to všechno dobře dopadne, už by jsi měla dostat medaili a nějaký řád za statečnost!!! Malá ti všechny starosti vynahradí a bráška nezůstane pozadu :wink:

Ležela jsem v nemocnici přes měsíc kvůli těm doplerům, ale víceméně možná i preventivně. Kdyby jsem neměla bílkovinu v moči a vysoký tlak, tak si myslím, že mám břicho ještě dnes :grinning: . Bylo mi výborně, nic mě nebolelo, jen jsem tam prostě musela být. Můj císař probíhal tak, že mi dělali ozvy, tvářili se opět divně(jako vždy) protože nemohli najít srdíčko Nelinky, ale to bylo uplně normální. U dvojčat se špatně hledá a spojují se ozvy obou plodů v jeden. Nakonec našli, ale doktorce se moc nelíbili, řekla že uděláme zátěžový test(chodila jsem 3min po schodech nahoru a dolu) a podle toho se rozhodne. A podle výsledků rozhodla, že musí Nelinka ven, jinak bude zle. manžel mi "narval" stahovací punčochy a jelo se. Já jsem se celou dobu smála, opravdu mi vůbec nic nebylo. Byla jsem naprosto vyrovnaná a v pohodě. Přijeli jsme na sál a čekalo se na doktory, napíchli mi epidural do zad, pomalu položili a šlo se na věc. To jsme si dělali ještě srandu(během akce) kdy mi dají najíst, že byl čas oběda a že mám hlad :grinning: Vytáhli Petříka a začal hned plakat, nádhera!!! Nelinu jsem měla pod žebrem, tak ji tahali a celkem jsem cítila silnou tupou bolest, ale přidali mi něco do kapačky a pokračovalo se. Vytáhli Nelinkua bylo ticho. Mě to přišlo jak 5min ticha. Ale bylo to asi pár sekund. Museli ji dát dýchnou a odsát "špínu" z cest, plesknout po zadečku a začala křičet taky. Ulevilo se mi a to dost. Pak mi je ukázali zabalený v plence na vzdálenost snad třech metrů a odnesli je. Manžel byl celou dobu na chodbě a pak šel s dětma nahoru na ošetření, byl tam s nima dvě hodiny a pak přišel za mnou na Jipku. Viděla jsem je až druhý den kolem oběda, což mě mrzí, ale už to nevrátím, tak na co se tím trápit. Přes tu dlouhou dobu se mi podařilo rozkojit, ale vydrželo nám to jen 4měsíce, pak už jsem neměla sílu dál kojit. Kojila jsem hodinu a půl, pak odstříkávala, protože jsem měla strašně moc mlíka a oni to nestíhali odstát. trápila jsem se s horečkamam, zánětama a děti se začali vztekat a odmítat prso, tak jsem na to neměla nervy a ukončili jsme to. Pak jsem byli všichni v pohodě a já si začala užívat dětí :slight_smile: Takže když to shrnu, tak císaře jsem měla ukázkovýho, bez problémů a celkem bez bolestí i po něm. Jizvu mám snad jen 7cm velkou a krásnou :wink: Jen ty děti mi mohli přinýst dřív!!!! Dnes už bych jen nečekala, ale vydupala si to, ale co bylo to bylo. Domů jsem šli 6den po císaři a to kvůli žloutence dětí, jinak by nás pustili hned pátý den ráno.
22. lis 2010 v 10:25  • Odpověz
my dnes máme taky zbytky ze včera kuře na paprice
22. lis 2010 v 10:26  • Odpověz
jdu něco dělat, mrknu kolem oběda
22. lis 2010 v 10:27  • Odpověz
autor
@jjjb ta bolest behem porodu byla velka,ale spis,ze me ty jizvy boli to je horsi... trpim na zanety, tak pry mam krehkou sliznici a spatne se to hoji :frowning2:
proste priste bude cisar a basta :grinning: jak pises ty, ukazkovy cisar :wink:
ja treba vubec nemela mleko a malej byl na nutrilonu (laktacni sestra mi rekla,ze to mohlo byt i tim tezkym porodem to zvraceni, prujem a celkove dlouhy stresujici porod...)

Davate detem tavenak? Popripade jaky? Malej lucinu nehce,ale kdyz vidi me jist chleba s tavenakem, tak by se zblaznil, ale ja se bojim, ze to ma moc soli a syridla a pod... :unamused:
22. lis 2010 v 10:52  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.