• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa jj trvá a už měsíc!! a ráda bych věděla na čem jsem :frowning2: píšou dodací lhůtu 10dní ... psala jsem jim před týdnem a mám prý vydržet, nestíhají. Začínám mít obavy, jestli se jim nějak nezatoulala moje objenávka :frowning2: , ale budu doufat, že ne :confounded:
22. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz
@mamkamarketa nene my jsme na nutrilonu
22. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz
autor
@jjjb my sme taky byli do roka,ale pri mnozstvi co Tomis vypije by manzel vydelaval jenom na mliko :sweat_smile:
22. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz
autor
teda holky u nas to vypada jako kdyby tu vybuhla bomba. tak se pokusim o uklid (jako kazdy den) jinak citim,ze me hacina skrabat v krku, tak dnes budeme doma...venku je pekne osklivo :(
22. lis 2010 v 15:05  • Odpověz
Ahoj, ja teda na UM uz prdim :wink: Asi od roka a pul davam kravsky, plnotuk. Myslim, ze je to hlavne dobry marketing o nevhodnosti neupraveneho mleka do 3let... Ale je fakt, ze Laura moc mlika nevypije, tak to takovou roli nehraje...
22. lis 2010 v 15:52  • Odpověz
autor
@zlatouch tomis praveze vypije denne kolem litru stavu pestrou moc nema (uz jsem psala co ji-jablicka, bily jogurt a pohankovy krupky-vic nic) navic je ekzematik a rikam si, ze kdyz nema pestrou stravu, tak aspon UM ma nejaky vitaminy... Kravsky davam ale max 250ml \den
22. lis 2010 v 15:56  • Odpověz
@mamkamarketa jo, dávám mu sunar, na tu 24 jsme najeli teď... normoš mléko má taky, ale tohle mu víc chutná... akorát poslední dobou má dost průjmovitou stolici, většinou jen jednou až dvakrát denně, prostě jak "normálně", ze sunaru to nebude, ale pátrám, čím to je... žádné jiné problémy totiž nemá...
22. lis 2010 v 16:11  • Odpověz
autor
@fiallinka tak to my mame zase zacpu :unamused: i kdyz musim rict,ze ted je to mnohem lepsi, co ji porad jablicka :slight_smile:
Mate nekde v okoli billu? Ja jsem totiz zjistila (stalo se mi to ve 3 ruznych billach) Ze v detskem oddeleni maji dvojbaleni sunaru 24 za 299kc coz vychazi 150 na krabici. krasna cena. objela jsem snad celou prahu a ted sme velmoc sunaru :grinning:
22. lis 2010 v 16:27  • Odpověz
@fiallinka s pricinou neporadim, ale vyborne nam na upravu bobku zabrali probiotika - sirup Nutrolin-B (tak nejak). Laura porad divne kadila po jakesi strevni viroze, ale tohle to krasne upravilo :wink:
22. lis 2010 v 16:36  • Odpověz
autor
tak holky, kdepak ste? Tomis chrupka uz od 19h. zacina mit ryminu a me taky boli v krku, tak snad mu bude lip.

22. lis 2010 v 19:55  • Odpověz
tak, malá spí, manžel a já jsme nakrmení, tak můžu zas chvílí na pc na koníka a co si trochu oddechnu, ještě něco popracovat...
dneska jsem dělala tuňákovou pomazánku, malá to zkoušela, že nechce-že to nejí, nebrala jsem na to ohledy, zvlášť když posledně se jí zas nemohla nabažit. Začíná dost často zkoušet, kam až může, co si může dovolit atp. Třeba teď jak byla nemocná, měla volnější režim s usíním - vždycky s ní někdo usnul, povídali jsme jí pohádky, zpívali písničky, hladili na zádíčkách a nebo jí brali k nám do postele a co si myslíte, dneska zkoušela jako-že-pláč, že chce do naší postele atd. Tak jsem se zvedla, dala dobrou noc a nechala jí vyvztekat :sweat_smile: Potvora jedna! :sunglasses: Taky to na vás ti vaši miláčci zkouší?
@fiallinka - taky si říkám, že bych chtěla zkusit přirozený porod, jestli budeme mít druhé dítě, ale v případě nouze je prioritou, aby mimčo bylo v pohodě, takže případný císař zas určo nějak přežiju a zvládnu, když jsem to zvládla předtím akutního císaře. Nejhorší pro mě bylo cévkování, které automaticky dělají, z toho jsem pak měla zánět močáku. Tomu bych se ráda případně vyhnula, ale nevím teda jak :frowning2:
holky, nemáte tip co vařit? Na zítra nějak nemám inspiraci :frowning2:
22. lis 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
@eyael jak delas tunakovou pomazanku? Ja tam davam jogurto-mojolku, vajicko, cibulku, kyselou okurku... ale malymu se mi to jeste nechce davat (nehlede na to,ze ve vetsine pripadu slize syr a chleba nebo rohlik vrati)
ja jsem v techto vecech pomerne striktni. malej ma svoji postylku a tim to hasne. Ja vim,ze musi byt skvely se v noci pritulit k drobeckovi..ale v tomhle jsem tvrda. Kdyz sme leteli za tchanovcema (malymu bylo 6mesicu) asi jim nedoslo,ze 6ti mesicni dite musi nekde spat. zkusili sme spat v jedne posteli. skoro jsem se nevyspala hruzou, ze ho zalehnu a pod. takze to dopadlo tak,ze sme s manzou spali na zemi a malej oblozenej polstarema v nasi posteli. dovolena za vsechny prachy.
ja se snazim byt tvrda ze zkusenosti vim,ze jednou povolim a uz s toho bude zlozvyk...
jsem rada,ze nejsem jedina kdo uz nevi co porad varit :grinning:

holky to jsem jedina co rodila normalne?
22. lis 2010 ve 20:53  • Odpověz
Ahojky, jsem tu jen na skok... ale už se mi opět povedlo vás aspoň dočíst! :wink:
@fiallinka hlásím, že šupinky jsou úplně pryč :slight_smile: Jinak kdybychom si do pátku tady nepsaly, tak na Tebe budu myslet, i když se neznáme, ale budu držet pěsti štěstí ať je vše ok a malou máš co nejdřív u sebe. Drž se!
Já jdu zítra opět na kontrolu...
@mamkamarketa jááá rodila normálně! Samozřejmě to bolelo, ale já to měla narozdíl od Tebe krásný. :dizzy_face: Mít porod jako Ty, do druhýho bych se taky rozhodně nehrnula... :pensive: Jinak klouzačka má asi úspěch, co? super...

To u nás se ještě nespí, jen dnes uspává manžel...
22. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz
@zlatouch ahoj, vítej :slight_smile:
22. lis 2010 ve 21:48  • Odpověz
@jjjb a já jsem dnes dodělala úpravy a výběr fotek pro vyvolání....oki, happy foto neee! :angry: Ať Ti to brzo dorazí....
Domda nemá ani UM, ani kravské mléko... prostě mlíko nepije. Odmalička. Snad se to do tří let naučí.
22. lis 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
@silerovav radi jak drak :dizzy_face:
sel spat v 7 ale ted ted byl (je) vzhuru (ach ty stolicky :frowning2: ) u nas se neuspava. Tomis ma haldu plysaku, lahev mleka a svoji ukolebavku. Spi jeste v postylce, takze naky mazleni a cteni by moc neslo, ale on o to ani nestoji :unamused:
povidej co varis ty? Pro inspiraci :grinning:
tak to je fajn,ze si mela hezky porod. zadny siti nastrihu? delalas masaz hraze? Ja jsem nic takoveho nedelala (vedela jsem od 34tt, ze to pujde bez nastrihu) spis si rikam,kde se stala chyba :confounded: tak preju at s druhou princeznou je to jeste krasnejsi :slight_smile:
22. lis 2010 ve 21:57  • Odpověz
autor
Ted na me Tomis z postylky kricel "'Mamíííííííí panga tanga,, co tim asi myslel?
22. lis 2010 ve 22:06  • Odpověz
Marky já jsem Ti napsala tááák dlouhj příspěvek a místo enter jsem zmáčkla back...smázlo se vše....tak dám pomalu repete...
22. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz
@mamkamarketa noo, tak anglicky i česky obstojně umím, ale panga tanga? :grinning: slušná práce! Mě dneska Domča při hře "jako" přála: všechno nejlepší k nalozeninám, zdlaví, štěstí a ať mě mamko nezlobíš! :sunglasses:
Uspáváme, ale moc se tím nechlubíme. :sweat_smile:
Porod jsem měla dlouhej, 12 hodin kontra "porodní síly" a po třech minutách - teda poslední dvě hoďky už po minutě. Byla jsem hodně unavená, nástřih joo, šití auau, ale malá fungovala proti bolesti. Jsem šťastná, že jsem to zvládla kromě píchnutí vody bez jediné kapačky, pořád za mnou chodili a ujišťovali, že vše probíhá jak má. Druhý den už jsem na měkkém seděla....takže teď jsem opět ve fázi "těšení se". K rekonvalescenci spodku se ale vyjádřím jindy, trvalo mi rok, než se vše vrátilo do normálu...
Hráz jsem nemasírovala, že bych teď ještě začala? Nesměla bych na to být líná... :confused: :sweat_smile:
22. lis 2010 ve 22:32  • Odpověz
No a vaření? Zvládám leccos, ale nejvíc mě taky baví rychlovky typu "vše postupně na pánev a dobrou chuť" :wink: Nějaké konkrétní tipy sem hodím zítra, teď už půjdu do sprchy a spinkat... Přece jen nevím kdy se poslíčci změní v něco víc, tak ať mám aspoň trošku naspáno. :slight_smile:
22. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz
@mamkamarketa - tuňákovou dělám hrozně jednoduše - ingredience základní - velkou konzervu tuňák rio mare buď ve vlastní šťávě nebo oleji (prostě jakýkoli, kde je doopravdy tuňák a ne nasekaný cvrčci :wink: ), šťávu i olej lze použít (nevylévat) a pak už jen pomazánkové máslo bez příchuti (kupuju choceňské). Dochutím trošku pepřem (bílým), kapkou citronové šťávy, netřeba solit. Možno přidat i cibulku, tu já strouhám na struhadle, je to jemnější, není tolik cítit a stačí jí míň (čtvrtka velký). Dneska jsem jí nedala a pomazánka byla i tak super.

jo a jak jste se tu bavili o taveňácích - malá miluje taky Apetito a Tartare, jen ty bez příchuti, a pak jsem objevila že výborný je tavený od Président - smetanový a ementaler, chutná opravdu po sýru a je tam málo přídatných látek. Je sice dražší, ale kupujem ho jen pro malou, ta ho nespotřebuje zas tolik, střídáme to s jinýma.
22. lis 2010 ve 23:29  • Odpověz
jinak zítra udělám k obědu něco s kuřecích prsou, možná na paprice, k tomu domácí nočky a bude hotovo. Polévku ještě nevím, kouknu ráno do kuchařky :wink: jdu do pelechu, mám hotové dva odhady nemovitostí do práce, jsem grogy, tak dobrou noc!
22. lis 2010 ve 23:31  • Odpověz
@silerovav diky za privitani, koukam, ze to mas za par :wink: Tak at to jde hladce! Koukam, jak je mala upovidana, to Laura taky, ale takovouhle vetu by teda nedala, spis jen kumuluje slova...

Ja rodila taky prirozene a mela jsme stesti, od prijezdu do prorodnice jsme to dali za 2 a pul hodky :wink: Asi nak geneticky dobre rodim (snad to nezakriknu :grinning: ), kontrakce se az na par poslednich docela dali. Nejhorsi ze vseho byl nastrih, navic si myslim, ze docela zbytecny, laura byla mrnava a ja se snazila masirovat. Priste se budu vic branit! Ale tak za 10 dni to bylo dobry a uz jsem o nem nevedela.

Jeste malou poznamku k syrum, tavenaky nic moc, plno soli, malo vapniku, ja nedavam. U nas frci cerstve syry, Fenix, Buko, Lucina... A maslicko, to taky jen slizne z rohliku, potvora :wink:
23. lis 2010 v 09:47  • Odpověz
já jsem tak naštvaná, jedna paní mi doporučila mateřské centrum poblíž a já tam poprvé šla (jinak chodím jinde) a polovina dětí tam byla silně nemocná, no zmizeli jsme jak to nejdřív šlo ale stejně je mi jasné že to dříve nebo později dostanu počítám tak do tří dnů....
fakt jako neříkám ve školce ale v herně, proč tam musí tahat nemocné děti jako...
:angry:
23. lis 2010 v 11:55  • Odpověz
@silerovav a @zlatouch holky máte děti velký šikulky. Jestli opravdu mluví takhle ve větách, tak se pěkně červenám a stydím.... Naši spojí maximálně dvě slova a to ještě po svém, že jim kolikrát rozumím jen já. Opravdu kloubouk dolů :slight_smile: My si čteme každý den, malujeme, zpíváme, říkáme básničky, ale moc jim to nejde. Co u nás považuju za uspěch je, že doplňují v říkankách slova. Ale věty to teda fakt nehrozí!!!
23. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz
@meleri tak to se nedivím, taky bych byla zlá a asi bych něco těm maminkám řekla :sweat_smile:
23. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz
@jjjb neboj, ja prave taky zasla nad proslovem Dominiky od @silerovav ! U nas je veta tak max: "mama haci nebo Ferda steka" :wink:
23. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
@jjjb vůbec se nediv, já mám v okolí pár dvojčat a pár jich znám po netu, co jsou stejně staří jak Juráš, a opravdu žádní nemluví moc dobře, ostatně se to uvádí i všude v literatuře... oni si vystačí spolu, nemají potřebu tak moc opakovat po dospělých, prostě rozmluvení jim trvá dýl :slight_smile: a je to normální...

@eyael: teda obdivuju, že takhle vaříš, já docela vařit umím, přesto vařím vždycky na dva dny dopředu, a polévku rozhodně pokaždé nemáme :slight_smile:... jednak se mi nechce, ale hlavně vůbec ani nevím, kdy bych to s tím malým zlobíkem zvládla... jedině vařit brzo ráno s Jurášem za zadkem, protože pak jdeme stejně ven a vracíme se někdy před obědem a to už nestíhám vařit...

uspávání u nás hrůza děs, teď se zas prudce zhoršil... teď je zavřený v ložnici a je naštvaný, pobrekává, volá a nechce spát, ach jo... já tu trpím za něj, ale se mnou neusne...
23. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz
no jinak Juráš už taky mluví dobře, ale v roce a půl v podstatě nemluvil vůbec a pak najednou bác a začalo to... on ale hrozně opakuje po nás, je jak papoušek, a pak taky často používá celé dlouhé věty, které zná od nás, třeba "žabka se nepodívala, jestli jede auto", nebo "tato jeď opatrně, pomalinku, venku to klouže", případně říká básničky, otázka ale je, jak moc rozumí tomu, co říká :slight_smile:
23. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz
@fiallinka Díky za uklidnění :wink: oni v roce a půl řekli jen pár slov jako máma, táta, teta, opravdu jen ten základ., ted poslední dobou začínají spojovat dvě slova a co jsem vypozorovala, tak když něco chtějí umí si o to říct i jinak (jiným slovem, než na které jsem nezareagovala). Takže si myslím, že docela rozumí a přemýšlí co říkají.
...krásně mluví Jurášek :slight_smile: :slight_smile: opravdu borec!!! :dizzy_face:
23. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.