• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
dneska tomas za cely den mel jogurt a 2 mesicky jablicka. to na vanoce bude vypadat jak komarek...
delam mu kureci s br kasi a brokolici. jsem zvedava jestli alespon ochutna. uz me nebavi porad varit a slyset neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :angry:
23. lis 2010 v 18:27  • Odpověz
@mamkamarketa a na sladké taky není, že by nějaká kaše? Jinak jak byl mimčo, tak jsem používala weledu, ten je taky naprosto přírodní...

@silerovav ve Vsetíně rodím... a jinak Jurča rozezná dokonale, když si někdo prdne, okamžitě to hlásí a určí viníka :slight_smile:
23. lis 2010 ve 20:08  • Odpověz
autor
@fiallinka :grinning: uprimnost nadevse!!!
23. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz
@silerovav - neboj, nejste divný, naše Anet je stejná jako tvoje treperenda.
Tuňák je lepší v oleji, je to jemnější.
my se včera taky nasmáli, sice to nebylo sprosté, ale vtipné docela dost: hrála si v pokojíčku, něco skládala a nedařilo se jí, rozsypalo se jí to po zemi a ona prohlásila: ... se na to vypšíkám (rozuměj vykašlu) :grinning:
23. lis 2010 ve 21:56  • Odpověz
autor
@eyael taky dobry :grinning: vypsikam :grinning:
@fiallinka kase jedl asi jen do 8 mesice. pak uz to nedal do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2010 ve 22:16  • Odpověz
@mamkamarketa - asi začnu ty její hlášky zapisovat, to je pořád něco :wink: hodně rozumuje, když něco dělá nebo po nás něco chce, povídá s vážnou tváří takov dospělácké věty, že člověk zírá. Až zas něco bude, napíšu :dizzy_face:
Jdu napsat jídelníček na tenhle týden, měla jsem to jen do pondělka :wink: dneska jsem udělala kuřecí na paprice a ty nočky, musím se pochválit, fakt se mi to povedlo jak už dlouho ne, Anet snědla velkou naběračku omáčky s malou naběračkou noků, měla plnou misku. Baštila krásně sama, ani jsem jí nemusela pobízet, přejedla se tak, že ani nechtěla k obědu mlíčko :slight_smile:
Taky jsme dneska upekly další cukroví, linecké, vykrajovaly jsme prasátka, rybičky, zajíčky, moc jí to bavilo a dokonce i chutnalo. A to normálně nejí sladké. Byly to příjemné strávené necelé dvě hodinky.
23. lis 2010 ve 22:46  • Odpověz
@mamkamarketa jurča jí kašu znovu až teď, ale musím ji posypat grankem :slight_smile:
24. lis 2010 v 10:58  • Odpověz
čaute já sem kaši dávala až když měl rok, ale moc dlouho mu taky nechutnala..
ted jsme přešli na krupici a je to trochu lepší..ale stejně má radši chleba se sýrem nebo tak....je to těžké...
24. lis 2010 v 11:45  • Odpověz
@eyael

jé ty umíš linecké já to mám péct ted poprvé v životě, a vůbec se mi nechce ale budu muset...
24. lis 2010 v 11:46  • Odpověz
ahoj maminky,
tak se po dlouhé době hlásíme..jak se všechny máte?sněží u vás?u nás moc a nechápu Kačku,protože ta by jen pořád v tom hnusu lítala venku.už jsme vytáhli kombinézku,tak je celá šťastná..už v ní totiž chtěla chot v září,když jsme ji koupili..

@mamkamarketa Marky.nám Kačenka taky moc nejí,tak se raduji za každé její sousto,co dá do pusiny..dneska děláme gulášek,tak snad si dá..ono jak to není maso,tak nejí.. :angry: tak musíme všechno dělat masové.taky jogurtíku si dá max.4 lžičky a je najezená :cry:

@eyael tak to jsou dobré hlášky :grinning: nám Kačenka moc nemluví ale strašně rozumí..si píšeš jídelníček na týden?to bych taky mohla zkusit :slight_smile: už mi dochází inspirace co vařit a nepokazit to..
na pečení se taky chystáme..ale moc toho dělat nebudu..asi jen perníčky,linecké,vosí hnízda,kokosky a ještě něco..

no,musím končit..kačenka se mi už probudila.tak se mějte hezky.pa
24. lis 2010 ve 12:30  • Odpověz
@meleri to fakt nezkazíš :slight_smile:, akorát to nezapomeň vychladit v ledničce a pak jen nech lehce povolit a vykrajujte... je to mastné těsto a pokud ho budeš mít dlouho venku, tak se s ním blbě pracuje. My pečeme linecké dnes, asi to bude jediné cukroví :slight_smile:.
24. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz
@fiallinka dík! :sweat_smile: no musím ještě sehnat recept, ale to snad nebude problém, po internetu....
s manželem furt odkládáme to pečení frgálu zase sme to odložili na tuto sobutu.

nevíte někdo - když mám týden prošlé kvasnice, ale nesmrdí, budou fungovat? nebo je mám radši sníst jako pomazánku a koupit nové?
24. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
@meleri - linecké je asi nejjednodušší cukroví, jen se umýchá těsto, nechá se pár hodin - den v ledničce odležet a pak už stačí vyválet tenkou placku a vykrajovat. Nemusí se to dávat do formiček jako ořechy nebo pracny. Vychází mi to tak na dva až tři plechy, podle velikosti vykrajovaného cukroví. Vzhledem k tomu, že se pak slepuje dohromady, není toho ve finále až tolik.

Tady je recept:
22dkg hladké mouky,
12dkg másla (hery, tuku na pečení)
8dkg cukru moučka
1 celé vejce
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
-> všechno smýchat, vypracovat, aby se vše spojilo, nechat uležet, vyválet placku cca 2-3mm silnou.
rybízová marmeláda (nebo jiná podle chuti) na slepování

Určo najdeš na netu i jiné recepty, vánoční cukroví si každý dělá v rodině podle svého :wink:
24. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
cvachna

já měla právě dilema jestli kombinézku nebo už bundu nakonec to řeším bunda + štramplíky a manšestráky.
ale bunda je mu ted malá budu muset koupit větší..:(
24. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz
@eyael super! děkuju! a jak dlouho těsto děláš? jako rukama nebo vařečkou? nikdy jsem to nedělala....a jak dlouho nechat uležet?
24. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz
jo a až budeš péct, je lepší podložit pečicím papírem - i když je to mastné těsto, tak to pak jde líp z plechu když je to na papíru.

my dneska odpol jedeme na kožní, Anet se udělala v tříslech na jedné straně nějaká vyrážka, jsem nejdřív myslela, že to má odřené od kalhotek, jedny jsou jí už malé, mazala jsem jí to klasicky jako na opruzeniny, ale ani po týdnu to nezmizelo naopak se jí udělal velký flek, takže chci ať se na ní koukne kožařka. Odpoledne má do 6, to bychom měly po spaní stihnout :wink:

a pak večer chci upéct išelské, to je dvoubarevné a slepuje se ořechovou náplní dohromady jedno kolečko kakaové a jedno bílé, nahoru se polije čokoládou a dá oříšek, mňam! skvělá kalorická bobička :grinning:
24. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz
@meleri - jestli máš vál, tak to můžeš smýchat na vále rukama, jestli ne, jako já, tak klasicky v nějaké míse, ale zas rukama - to máslo co je v těstě potřebuješ dobře prohníst s ostatníma surovinama, rukou se to dělá nejlíp. Uležet stačí dvě hodinky, prostě aby to máslo zase trochu ztuhlo aby se těsto nelepilo k podkladu při vykrajování. Až budeš dělat tu placku, tak si jí posyp zase trochu hladkou moukou, nebude se to tolik lepit. A to vykrajovátko si taky můžeš vždycky "namočit" do mouky, než vykrojíš, půjde to lépe.
24. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
Holky já vás vůbec nestíhám, vy teda jedete :wink: :grinning:
Koukám, že se tady "vaří". Já jsem na tom jako většina z vás - nejsou nápady. Vařím ve velkém, aby měl i manžel do pŕáce a naštěstí nikomu z nás nevadí, když máme 1 jídlo na 2-3dny, tak toho dělám vždy víc, abych nemusela vařit každý den.
Dnes se u nás dojídalo kuře a brambor, na zítřek se chystám dělat lasagne a v hlavě mám italské rizoto a pak zase nic. Taky mám pocit, že se u nás točí pořád jedno a to samé .... Když už fakt nevím, tak to jistí nějaká polívka, nebo mrknu na net a něco se musí vymyslet.
Taky se chystám péct cukroví. Jenže u nás to nikdo extra nejí, takže to bude jen pro ten pocit a pro návštěvy :grinning: Chci dělat linecké, vanilkové rohlíčky, včera mi dala tchýně recept na kokosky, no a uvidím jak moc mě to chytne, třeba toho bude víc.

A k zimnímu oblečení. Mám pro malýho jak kombinézu, tak zimní bundu + několikatery zateplené šusťákové kalhoty. A dělám už zásobu rukavic. Když si vzpomenu na loňskou zimu, tak se musíme strojením předzásobit. Sníh naprosto zbožňoval a chodili jsme domů dost zmáchaný, takže stálé převlíkání... Loni jsme měli 1 boty, letos jsem to pojistila dvěma.
24. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz
@cvachna - ráno tu byla fujavice déšť se sněhem, ale už to přestalo. Taky jsem uvažovala nad kombinézou, ale přijde mi nepraktická z hlediska čůrání venku, nevím jak bych jí svlíkala v zimě, to se mi dřív počůrá :frowning2:
Máš recept na perníčky? Nechceš se podělit? Ty jsem ještě nikdy nepekla, ale chutnají mi, mohla bych je letos zkusit taky...

holky, musím vám říct příhodu ze včerejšího odpoledne - po dlouhé době jsem zavítala do obchodu s oblečením, že si něco koupím, no skončila jsem klasicky, že jsem vybírala Anet. Ale to by nebylo tak hrozný, malá v prostřed nákupu zahlásila - "MAMI, KAKAT!", lítala jsem po obchodě od jedné prodavačky ke druhé, jestli by nás pustili na záchod, že se malé chce. Tvářili se jak když jim nadloube, že prej to není záchod pro veřejnost! Kačeny jedny, no nakonec nás pustili, malá to měla jen tak tak, vydržela to šikulinka moje.
24. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz
@ulu - prosimtě, kde sháníš rukavice? Loni je malá na ruku nechtěla ani za nic, ale letos už je vyžaduje, mám ale jen prstové a ty se blbě navlíkají :frowning2: Po výplatě vyrazíme nakupovat, malé vyrostla noha, takže musíme nové boty :frowning2: a taky teplé čepice, alespoň jednu ještě.
24. lis 2010 ve 12:51  • Odpověz
@eyael My to máme s oblečením v podstatě hodně jednoduchý. Můj taťka oblečení prodává, takže ....Co potřebuju, tak si řeknu a on sežene. Prstový rukavice jsme měli jen teď na podzim a jak říkáš, v tomhle věku se blbě navlíkají, tak to zas jistí na zimu palčáky.
24. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz
@ulu - no to se někdo má :grinning:
24. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz
@eyael http://www.zajicvyjenamesic.com/old/zajicvari.htm#medové perníčky já dělám tyhle (to jsou naše staré stránky), jsou dobré v tom, že jsou hned měkké, doporučuju před pečením potřít vajíčkem a upéct víc než na obrázku, případně ještě můžeš pro trošku barvy přidat kakaa. Donedávna jsem pekla ty klasické, ty vypadají hladší a hezčí, ale chuťově se to nedá srovnat... Tyhle perníčky mám ráda i bez polevy, když se dá nahoru třeba oloupaná mandle, apod... navíc mi to připadá přijatelné pro Jurču, takže bude je jíst hlavně on.

http://www.zajicvyjenamesic.com/?p=4410 a úplně miluju tohle, to vloni taky Jurča jedl, bez rumu a ořechů :slight_smile:
24. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz
@meleri já taky.nakonec jsem koupila kombinézu od topolína a taky bundičku s oteplováčkami od topolína..ale radši má kombinézu..botičky jsme koupili do sněhu vysoké vemontky z kanady a ty má strašně ráda..i doma v nich chce chodit :confounded:

@ulu ty palčáky jsou fakt nejlepší.my jsme dneska v normálním obchodě koupili rukavičky v akci ze 120kč na 29!!! tak si kačenka vybrala s kočičkou a pejskem..s tím taťkou to máš dobrý :slight_smile: to bych taky brala :slight_smile: my jsme taky kupovali dvoje botičky.ty vemontky a pak z deichmannu,ale ty vůbec nechce nosit.tak leží doma.měla je venku jen dvakrát.. :confounded:
24. lis 2010 v 19:36  • Odpověz
@eyael děkuju! jeje dvě hodiny to je celkem dlouho, ale co se dá dělat! :slight_smile:) zní to celkem složitě já nevím ani jak to bude vypadat...já tu mám ale od babičky moc dobrou marmeládu tak se těším že bych ji použila...
24. lis 2010 ve 20:02  • Odpověz
@cvachna já koupila takové ty klasické sněhule ale nic moc chodí v nich chudák jak kocour v botách :slight_smile:)))
24. lis 2010 ve 20:03  • Odpověz
autor
ahoj holky, teda vy zase jedete. jsem rada,ze to tu zije :grinning:
@cvachna @ulu no kde ste byly?
my sme dneska byli u nasich. mela jsem nejake zarizovani, tak jsem potrebovala, aby mi mamka pohlidala.
@fiallinko ani s tim grankem si to neveme :unamused:
dneska jsem do tomise ,,narvala,, pul jablicka, actvii a cele srdicko od hippu!! sice to mel na 3krat,ale mam radost,ze neco snedl :slight_smile:
@cvachna a to mala neji porad? Tomis totiz vzdycky bastil skvele,ale posledni 3 tydny nechce temer nic :unamused:
k tomu obleceni my mame komplet bundu a oteplovacky ze sekace, pak 1 kabatek z mmb vylozene na litacku a jednu bundu taky z mmb, ale krasnou s tomasem masinkou,tak tu mame spis do mesta :slight_smile: ja vetsinu obleceni kupuju v sekacich a mmb (mimo bot samo) rukavice (fleece palcaky) jsem kupovala od firmy T&GO v chicco a staly asi 80kc,ale malej je odmita :unamused:
boty mame jedny kvalitni celorocni (superfit) a obyc snehule z daichmanna za 250. nebude je mit porad (neplanujem hory ani tak neco) a na zimni botky za 2500 fakt nemame
@eyael tak to je teda sikulina,ze to zvladla. to Tomas jen oznami po akci,ze ma ,,pupu,, nebo ,,kaka,,
cukrovi jsem jeste vubec neresila...casu dost (rikam si to ve vsem) :grinning:
zitra u nas propuknou bujare oslavy, tak musim delat vyzdobu a manzel sestavovat darek.
jeste na vas mrknu, jak to tu zije :wink:
24. lis 2010 ve 21:08  • Odpověz
@meleri - umýchej si to večer než půjdeš spát, těsto na tebe počká do rána :wink: než se vyspíš, bude odleželé :grinning:
@cvachna - topolino je dost drahý ne? na to že to bude mít max na jednu zimu...
24. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz
autor
@fiallinka-kdyby sme se tu uz nesepsaly- Drzim palecky, preju bezbolestny porod, obema hlavne zdravicko a male stastny start do zivota!
24. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz
@mamkamarketa já sem občas mrknu a začnu třeba i něco psát, jenže pak to kolikrát narychlo vypnu, protože se Kubík vyžaduje pozornosti ....

Jojo, jsem ráda, že to oblečezní máme takhle v klidu a i dost ušetřím. Není to značkové oblečení, což já teda značky vůbec nevyžaduju - u dětského oblečení mě to přijde jako vyhozené peníze, ale je to věc názoru.
Mám kamarádku, která má děti od hlavy až k patě oblečené ve značkovém a sama chodí ve věcech od vietnamů a pořád si stěžuje jak nemá peníze, tak to už vůbec nechápu ..... Ale je to věc každýho.
Občas mi taťka dá nějaké věci, které mu zbyly třeba po 1-2ks a jemu se to špatně prodává, tak mu to prodávám na MMB, takže během dne nebo halvně po večerech taky pracuju.

My máme oslavu v sobotu, tak jsem zvědavá. Už malýho připravuju na dortík a dárečky a chudák se už nemůže dočkat :wink:
24. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.