• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa marky.nějak poslední dobou nestíhám..no,nám moc nejí od malička..ale doktorka mi řekla,že některé děti takové jsou..
já nejvíc nakupuji v kik..levný a pěkný..my ty vemotky máme snad za 900 a z deichmannu za 290..
jinak jsme chytli atopický exém,tak mažeme a mažeme..ale kačka to snáší dobře.neškrábe se a pokaždé za mnou dojde aj 6x denně,lehne si na bříško a říká:mami maži maži..jakože mazat mazat..má to ráda.máme to nejvíc pod kolínkama,na prcině a nožičkách..

@eyael no,kombinézka za 590,koupila jsme ji totiž v září,tak byla ještě levná a oteplováčky s bundičkou za 750..vše koupené v německu.jsem na tu zimu chtěla kvalitní.zimy jsou u nás strašný,.ale už půl roku se snažíme o miminko,tak kdyby to byla holčička,tak to využijeme dál.já mám ještě všechno oblečení od narození Kačenky schovaný...ale jak jsme psala,tak jinak všechno kupuji v kik..:slight_smile:
24. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz
@meleri kačence se ty klasické sněhule nelíbily..máme doma totiž modelku..kupuji to,co si vybere sama ale že má vkus :grinning: i teplákovku si včera vybrala sama a dokonce ji prodavačce taky musela dát ona..ani nám ji do ruky nedala,tak jen tak tak jsem zkontrolovala velikost aby ji seděla a samozdřejmě cenu :grinning: ale je moc pěkná,to se musí nechat :slight_smile: a to má teprve 2 roky!!!
24. lis 2010 ve 21:43  • Odpověz
autor
@cvachna co je to kik?
jak uz jsem tu psala driv, tomas je atopik a to docela tezky. ale uz vime jak na to,takze mame klid :sunglasses:
ja si taky obleceni schovam. jestli bude dalsi, nebo to pak prodam. nejake kousky mame fakt frajerske. hodne obleceni sme si privezli z usa za bezva ceny,ale i v tescu stoji obyc bunda 500 (ani se mi treba moc nelibi) a na mmb koupim krasnou za min nez 400 :slight_smile:

@ulu to byl vtip :wink:
ja taky nevyzaduju znackovy obleceni, dite z toho hned vyroste a navic tem nejmensim je jedno,jestli to je dior nebo ze sekace. ja mam rada,kdyz to tomasovi slusi.ale tomu slusi i to ze sekace. nepatrim k maminkam co si objednavji tunu hadriku. sice jsou drahe kolikrat se mi ani nelibi,ale hlavne to ma znacku. kazdy to mame holt jinak,ze? :wink:
24. lis 2010 ve 21:48  • Odpověz
Ahoj holky, jen nakukuju před spaním - mám vás místo knížky :grinning:
@cvachna - my máme taky ty Vemont, koupila jsem je nové na mmb za 560 vč. poštovného. :sunglasses: Malá je z nich nadšená, dnes jsme je zkoušely, aby je rozchodila, než i tady v okolí Brna napadne sníh.

Jinak na pečení se taky chystáme. @fiallinka - myslíš, že to linecké vydrží? Já mám právě strach, aby se tomu něco nestalo, než budou Vánoce...
My budem o víkendu dělat perníčky. Recept najdu náš oblíbený a kdyžtak ho sem hodím. Těším se, že už i Domi bude vykrajovat. :dizzy_face:
Joo a k jídelníčku - tady je něco od nás, tipy pro vás kuchařky (mě vaří moje babička - bydlí kousek od nás, říká, že přece nebude vařit jen sobě a ty jídla z vývařoven jí nechutnají. My tam aspoň jdeme každý den, strávíme min. hodinku společeně a já se jí to snažím oplácet o víkendech. Samozřejmě přes týden jí nakoupím nějaké suroviny, neživí nás až tak!)
Takže: sekaná+br.kaše+salát z čínského zelí.....kuřecí játra na cibulce a šťávě s rýží....znojemská s knedlíkem, segedínský guláš, žemlovka... koprovka... obrácené řízky...pangas na zelenině.... čočka na kyselo.... :wink:

Oblečení máme taky tak různě - sekáč, mmb, tesco, HM...normálka.
24. lis 2010 ve 22:29  • Odpověz
@mamkamarketa kik je discont - mají tam hezké oblečení, viděla jsem vyfocené, ale nic "naživo", takže materiály a kvalitu netuším....
Jinak jak jste si psaly o těch krémech - nechci tady propagovat svoji práci a zábavu, ale moc fajn na pusinu na zimu je zimní krém z Oriflamu. Je tam kakaové máslo, je krásně ochranný a my ho používáme všichni.(na takové ty mrazy, nebo hnus počasí fakt ideální) Malou tím mažu v zimě už od narození.
A už jsem asi došla na to, z čeho je malá zhoršená - koupila jsem podruhé prací gel Persil...nic jiného mě nenapadá. Takže vysazuju, vše přeperu :confounded: a budu zkoušet ekologický prací program Permon.
24. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz
autor
@silerovav aha. a kde maji obchod? Nikde jsem to nevidela...
ja jsem dnes koupila bambucke maslo jak poradila @zlatouch a zatim dobry. tak uvidime :wink:
myslis,ze je to opravdu reakce na ten praci prasek?
ty makas pro Oriflame? a vynasi to korunky? ja jsem o necem podobnem premyslela,ale nejsem si jista jestli to je pro me to prave orechove
s tim varenim zavidim. usetri to spoustu casu, babicka ma dobry pocit a vy poctive jidlo. mnam dala bych si tu koprovku. mnam
24. lis 2010 ve 22:57  • Odpověz
@silerovav myslím, že vydrží, suché kdekoliv a slepené v chladu... nebála bych se toho :slight_smile:

oblečení - často mmb, ale čím je Juráš větší, tím menší výběr i obnošeného, někdy e-bay, nové hadry často tesco, případně vychytám nějakou akci jinde... rozhodně fakt čím je větší, tím má víc i nových věcí, protože to bude nosit dlouho... ale nepohrdnu ani sekáčem, prostě chce to hezky kombinovat a pohrát si :slight_smile:, pokud mám náladu...

a já se loučím, v pátek na mne myslete.
24. lis 2010 ve 23:27  • Odpověz
@mamkamarketa v Praze Kik moc neni, a kdyz, tak v nejake zapadle casti :unamused: Ja ho znam z doby, kdy jsme jezdili do Usti n.L., v Praze jsem ho nepotkala. S tim vydelkem s kosmetikou je to tezky, dela to uz plno lidi. Ja prodavam avon, ale je to spis konicek. Kdybys chtela zkusit Dedru (drogerie, darecky aj.), to by slo spis, neni to jeste mezi lidmi tak rozsireny. Muzu poradit :wink:
@cvachna doufam, ze letos budete mit poradnou zimu, aspon kolem Silvestra :wink: Jedem na chalupu k Novemu Mestu :wink: Kik je ve Zdare v tom novem nakupnim centru u kruhace, ze jo? Asi se tam stavime...
25. lis 2010 v 09:40  • Odpověz
@eyael mám ještě dotaz, prosím tě to máslo necháváš předem trochu roztopit jako přímo z ledničky asi ne? a jak dlouho to hněteš? 15 min?

mě dost štve že tady nemůžu sehnat normální vyšší kožené boty s kožešinou. kdybyste viděli co tu mají za boty! jako krásné ale tak na jaro, úplně tenké, a ty děti tady tak chodí i v mraze v dešti....jen na holčičky mají pěkné kozačky ale na kluka nějaké polobotky ne.

tak jsem koupila ty sněhule ale řeknu vám nic moc, mám strach aby se mu v tom nějak nezdeformovala noha.kotník není moc vystužený a jak v tom jde tak hodně pomalu a špatně......tak nevím, byl to dobrý kup...:( ale přece nemůže chodit v tenkých botkách...:(
25. lis 2010 v 11:37  • Odpověz
@zlatouch jj.je to fakt dobrý a levný obchod...a kam sem jezdíte na chatu?manžel má v Novém městě rodinu.

@mamkamarketa marky.je to obchod kik filialka s oblečením pro celou rodinu a domácíma potřebama..je fakt levný a rádi tam nakupujeme.a co ti na ten ekzém pomohlo?my používáme locoid,na promazání excipiál a do vany lionu..a nemůžu si stěžovat.už to má lepší a pomalu to mizí,nebo se to spíš hezky klidní..

@silerovav od terkoma 83 nebo tak nějak se ta paní jmenovala?my je taky máme od ní.kačenka je z nich úplně unešená a už týden nechce být v kočárku,že chce v nich chodit :grinning: tak Kočárek už je schovaný :slight_smile:
25. lis 2010 v 11:39  • Odpověz
@silerovav
nám jednou udělala vyrážku i aviváž. od té doby ji nepoužívám na jeho oblečení. dá se to nahradit jednoduše krystalickou sodou, prádlo změkně a vybělí se jen bohužel nebude vonět...
já jsem ted dlouho používala ekologické přípravky, jenže takové ty fakt na bázi mýdla jenom a oleje a tu sodu a zas musím říct že výsledek praní nic moc...:(
tak si člověk nevybere, zachrání sice pleť a přírodu ale zase to prádlo je šedé.. :frowning2:
25. lis 2010 v 11:42  • Odpověz
mel - jj, nechám ho venku tak čtvrt - půl hodinky? ani ne, prostě než si všechno nachystám -suroviny na stůl, plechy s papírem, zapnu troubu... Jo jinak peču na 175°C asi 8-10minut, to podle tloušťky placky a výsledného cukroví. Ale to uvidíš sama, až bude cukroví růžové, tak ho vyndáš a vysypeš z plechu do misky. Až pak vychladlé linecké slepíš, obal ho ve směsi moučkového a vanilkového cukru, dá se koupit i v obchodě namýchaný.

mamkamarketa - to kik se o víkendu taky chystám, jeden obchod mají na metru Háje, ale tam je to malý, moc tam toho nemají, další je prý v Modřanech, tam chci zajet tentokrát, mělo by to tam být větší. My teda v Kik nakupovali v Německu u ségry, měli tam mnohem větší výběr a lepší ceny než tady, jenže k ségře teď do nového roku určitě nepojedem :frowning2:

a perníčky jdu zkusit od Fiallinky, musím rychle zkouknout recept, aby mi ještě kdyžtak vysvětlila co a jak.
25. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz
autor
@fiallinka vcera jsem ti psala a ted ten prispevek nemuzu najit?!
kazdopadne preju bezbolestny porod, obema hlavne zdravicko a male fialce stastny start do zivota!!!
drzim pesti
25. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz
autor
@zlatouch ja se vracim za mesic do prace, tak to uz cas opravdu nebude,ale mela jsem to zkusit tak pred 2 roky. :sweat_smile:
@zlatouch @eyael a ja si rikam,ze to neznam my sme z male strany a takhle na okraj prahy se malokdy dostanu... a je to tam opravdu levny?
@cvachna vse nejlepsi k svatku!
tomis ma dnes velky den. vcera vecer sme slavnostne postavili jeho darek vyzdobili cely byt a rano zpivali happy birthday pak sme slavnostne otevreli dvere do jeho pokoje a cekali jakou bude mit radost a.....
vletel na klouzacku a od rana se klouze. ke svemu darku se ani nepriblizil :angry:
25. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz
@mamkamarketa tak že mu přejeme všechno nejlepší a hlavně zdravíčko :wink: a my taky s Kačenkou děkujeme :slight_smile:
copak pěknýho na narozeniny dostal?a co máš pro něho k Vánocím?my pro kačku k narozeninám dětský počítač,panenku..taky přemýšlím,jestli pozvat na její velký den Mikuláše nebo ne..stejně narozeniny budeme slavit až 11.12.
25. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz
ahoj holky, vy jsem teda kecalíny :wink:

nějak nestíhám, jen jsem chtěla @fiallinka napsat, že zítra na tebe budeme mooc myslet a přejeme aby všechno dopadlo na 1**. Posláme pozitivní energii a už se těšíme na fotky šťastné maminky s drobečkem :dizzy_face:
25. lis 2010 ve 14:25  • Odpověz
@cvachna přejeme Kačence k dnešnímu svátku hlavně zdravíčko a spokojenou rodinku :dizzy_face:
25. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz
autor
@cvachna mikulase my neslavime (teda jen necha balicek za oknem) dekujeme :wink:
dostal 2 stany propojene tunelem, jeste se k tomu nepriblizil. k Vanocum dostane naky auta (ty miluje) duplo, ted vyzaduje na vsem opice, tak uvidimeme jestli sezenu nejake pekne hadriky s opici. jinak ted ma pujcenou skluzavku od kamaradky a cely dny se klouze, tak pokud sezeneme nejakou ve vyprodeji...2000 mi prijdou hodne. a pokud manzel dostane v praci bonus koupime 1st bike, jinak asi ne.
jo a na ekzem pouzivame exomegu od A-dermy ja jsem s ni strasne spokojena. ale kazdemu zabira neco jinyho
25. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz
@mamkamarketa přejeme Tomaskovi všechno nejlepší k druhému roku, hlavně zdravíčko!!!!
25. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz
holky nějak to tady zanedbávám, poslední dobou nějak nestíhám. Přijde mi, že děti extrémně vyžadují mou pozornost, nevydrží chvilku samotní a když už, tak se perou, štípou. No dnes jsem tak zralá na Bohnice :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Do toho mi volá sestra, že synovec má potvrzené příušnice(je mu 13let), tak mám celkem obavy, aby to nedostali i naši. je proti nim o očkovaný a stejně je dostal. Je to děs, musím pozjištovat víc informací co a jak. Naši ještě namají naočkovaný ten Priorix nebo co to je za trojkombinaci cca v 16měs. Měli rotaviry, pak neštovice a pak zase něco a ted to všechno postupně doháníme. Tak jsem zvědavá...

S pečením cukroví to u nás vypadá bledě. Udělám jeden dva druhy, ještě vůbec nevím co. A to jen aby se neřeklo, kvůli dětem a zvykům. Jinak na to prdím. Určti ještě dostaneme od sestry, ta peče ve velkém.

My máme pro každého kombinézu z Hervisu, dvě zimní bundy(klasickou látkovou a pak opravdu teplou péřovou), každému 2x lyžařské kalhoty(oteplováky), boty mají každý zatím jedny Superfit, uvidím jestli budem kupovat ještě klasické sněhule, ale jedeme na hory, tak možná asi jo, ale to až to bude aktuální.
25. lis 2010 ve 14:41  • Odpověz
autor
@jjjb priusnice? jee tak snad to bude dobry. Vy ste jeste nemeli priorix? Ja jsem dala i nestovice (malem jsem byla ukamenovana v jinem tematu, pri zmince o ockovani nestovic :sweat_smile: )
drzim palce at je synovec brzo v poradku. dekujeme. Tomas chape,ze se deje neco kvuli nemu, tak si porad tleska :grinning:
aspon nejsem sama s tim cukovim. jsem ostuda :pensive:
25. lis 2010 ve 14:45  • Odpověz
@mamkamarketa nene ještě nejsou naočkovaní. Měli rotaviry(byli jsme i v nemocnici), pak chytili někde neštovice a nějak se to táhlo a čekali jsme až budou uplně ok, pak jsme na to zapomněli :frowning2: a je hned prosinec :grinning: :grinning: Dělám si z toho srandu, ale příští týden chceme jít na dvouletou prohlídku a všechno dohnat.

Tomas je šikulín, sice vás neznám, ale uplně ho vidím :grinning:
25. lis 2010 v 15:03  • Odpověz
@mamkamarketa v Brně jich pár je, jinak netuším, ale vím, že kamarádka má rodinu v Mikulově a ti tam jezdí nakupovat do Rakouska...možná je to jen tady na moravě...
O Orifu Ti pošlu nějaké info do IP, počítej do večera...ať tady nedělám reklamu. :wink: ale jsem moooc spokojená. Jak s výrobkama, tak s výdělkem. To máslo ti @zlatouch radila myslím od saloosu, ne? Znám, taky moc fajn.
Joo, fakt tipuju ten prací gel... dnes jsem si na pondělí domluvila schůzku s homeopatkou, tak jsem zvědavá. Poradí ohledně porodu a ekzému u malé. :slight_smile:
25. lis 2010 v 15:26  • Odpověz
@fiallinka jenže to bych nesměla manžovi říct, kam to schovávám... :wink: Je to mlsoun, určitě by to snědl "radši, aby se tomu nic nestalo"! :grinning: Ozvi se nám sem až budete s maličkou doma. Držíme pěsti!
25. lis 2010 v 15:28  • Odpověz
@cvachna joo, botičky od ní. :grinning: my jsme matky agentky, fakt! :sunglasses: Taky v nich ťape... moc se jí líbí.
A na ekzém ten locoid používáte nějak často? Vždyť to jsou kortikoidy.... :confused:
25. lis 2010 v 15:31  • Odpověz
@mamkamarketa tak to jsou pěkné dárečky..kačence zatím nejvíc dělá radost ten počítač.a líbí se mi,že opakuje zvířátka.počítač řekne slon a ona:sloun :grinning:
ten bike se mi taky líbí..třeba ho dostane na jaře za penízky,co dostane asi k narozeninám..

@jjjb moc děkujeme :slight_smile:

@silerovav znám tvoji kamarádku?já jsem taky z Mikulova,respektivě jsme tam chodila do hudebky a do školy,ale bydlím od Mikulova 6km..v Březí...:slight_smile:
25. lis 2010 v 15:36  • Odpověz
už jsem zase dočetla...o kiku už jste napsaly hodně...tak se omlouvám za svůj příspěvek mimo :wink:
Kačenkám vše nej a Tomiskovi taky! Hlavně zdravíčko...
25. lis 2010 v 15:37  • Odpověz
@cvachna nevím podle pasu jsi od ní o pět let mladší. Ale v Březí mají babičku. Kuk IP. :wink:
25. lis 2010 v 15:38  • Odpověz
@silerovav A v Březí mají babičku?a jak ta se jmenuje? :slight_smile: my tu mastičku s kortikoidama používáme jen 2x denně..doktorka mi řekla,že 3x ale to by bylo moc..

koukněte do albíčka,dala jsme nové fotečky první ze zimy :slight_smile:
25. lis 2010 v 17:00  • Odpověz
@cvachna jé tak to fakt netuším. :grinning: já se právě divím, že nám ji napsala jen na tři dny, max. týden jednou denně. Za ty tři dny to měla celé pryč... tak to jste asi těžší ekzematici....
25. lis 2010 v 17:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.