• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@silerovav nám ji napsala na týden 3x denně a během tím promazávat druhou mastičkou.ale mažu jen 2x denně a promazávám..měla to hnusný červený,ale divila jsme se,že si to neškrábala..
25. lis 2010 v 18:11  • Odpověz
@eyael děkuju! nakonec tento týden s manželem KONEČNĚ upečeme ten frgál, protože příští víkend je mikuláš a musíme péct bandury a já to vživotě nepekla ale snad je to podobné těsto tak proto...no a po mikuláši ten víkend bychom chtěli upéct to linecké všici tři, i se Samsonkem, já pečení nemusím ale co bych to byla za matku sakryš...
ňam ňam perníčky zboˇžnuju nebo taky i ty marcipánové hříbky ale kdo by to pekl...já to fakt neumím.... :cry:
25. lis 2010 v 19:56  • Odpověz
Ahojda! Koukám, že probíráte ekzém.... Jak jsem už psala, tak Kuba taky měl a ťuk,ťuk,ťuk, snad jsme se toho zbavili (teda má ASI alergii na kravskou bílkovinu, takže to částečně hlídáme a je na Fenistilu :unamused: ), ale ekzém je pryč. Já jsem tenkrát vyzkoušela vše možný i nemožný. A v závěru mi jeden doktor poradil SKIN-CAP (nemají ho všude a někde ho ani v lékarně neznají), ale prý se používá na lupenku, kde skoro nepomáhá, ale při ekzémech s ním má výborný zkušenosti.
Nejdříve mazat 2x děnně, pak za čas 1x denně, poté obden, atd. lehce vysazovat (třeba 2-3měsíce) nám to tenkrát pomohlo, tak je to můj typ!

Jooo a taky všem oslavencům přeju vše NEJ, hlavně hodně zdravíčka!!!!
25. lis 2010 v 19:56  • Odpověz
@cvachna můžu prosím vědět jaký počítač + cena??? co jsem dnes koukala tak všechny dětské počítače jsou dost drahé a hlavně pro děti od cca 5let .......
A taky jsem dnes byli s manželev v hračkárně, ajkože nakoupíme malýmu Ježíška a odcházeli jsme naprosto s prázdnou - jsem bezradná co koupit. Aby to udělalo radost, nebyla to blbost, nestálo to jmění ...... A to jsem si myslela, že pro 2letý dítě to nebude problém :grinning:
Narozky nakoupené mám, ale vánoce začínají být oříšek - a to jsem si říkala jak to mám vymyšlené :unamused:
25. lis 2010 ve 20:00  • Odpověz
holky to je mi líto s ekzémem! :( přeju vám ať to rychle zmizí.

holky co kupujete na mikuláše? my asi jenom ad. kalendář a napeču ty čerty. ale pak nevím, on když měl ted narozeniny tak už fakt nevím co dalšího kupovat za blbosti..
25. lis 2010 ve 20:10  • Odpověz
autor
tak jedna oslava je za nami ufff. dalsi v sobotu. jinak dnesek pripadl na dikuvzdani, takze jsem delala kruti prsa, stouchane brambory, stavu, zeleninu...jako v USA a musim se pochvalit. bylo to moc dobre. dokonce i tomas si nechal rict a snedl snad 3 lzice!
k tomu ekzemu. kortikoidy bych nedavala. je to desny sv*****o. zkusila bych neco na prirodni bazi. bez kortikoidu, konzervantu, parebenu a pod...
k mikulasi dame klasiku sladosti, jablicka a malou bramboru. zadne hracky. dnes ma narozeniny, brzy budou Vanoce.
Rada bych mu poridila 1st bike, ale i s helmu to vyjde na 3500,- coz kdybysme koupili, tak asi budeme do dalsi vyplaty o hladu :unamused:
@meleri jako Vallasky frgal? to ses dobra. ja bych pomalu bouchala rachejtle za upeceny kruti prsa :sweat_smile:
25. lis 2010 ve 20:25  • Odpověz
@mamkamarketa co se tyka odrazedel, je jich plno. First bike je proflakly a suverenne nejdrazsi, ale jinak se o moc lepsi nezda. Naopak ta kovova by mela byt bytelnejsi. Nam dnes prislo tohle: http://www.alextoys.cz/hracky/yedoo-odrazedlo-detske-s-rucni-brzdou-fifty-cervene/
Akorat Laura musi vyrust, zatim ji je velke, ale stejne bude frcet az na jare a v lete.

Mikulas prinese mandarinky, zadny darky :wink: K vanocum to odrazedlo, panenku, to vse od babicek a dedecku, ja uz nic kupovat nebudu, stejne by tolik darku nevnimala...
25. lis 2010 ve 20:32  • Odpověz
autor
me se na 1st bike libi,ze je nejnizsi a nejlehci. kamaradka ma podobne a zacina rezavet a prijde mi tezke a tomas nedosahne na zem :unamused: rikam, pokud dostane tatka premie dostane i 1st bike.

jinak dekujeme s tomisem za pranicka :wink:
25. lis 2010 ve 20:44  • Odpověz
U nás mikuláš přinese addventní kalendář, nějakou čoko figurku a pak bych to viděla na ovoce. Švagrová nás pozvala na Milkuláškou besídku, že potom bude mikuláš, anděl a čert rozdávat dárečky, tak nevím jestli jít - aby z toho Kuba nebyl spíš v šoku ...., nebo možná půjdem, ale budeme vše sledovat jen z povzdálí a včas odejdeme.

U nás se babičky a dědečkové rozhodli koupit kolo, tak je u toho necháme a ať pořídí kolo :wink:
25. lis 2010 ve 21:10  • Odpověz
@ulu ten počítač je můj chytrý pejsek a my jsme ho koupili na MMB za 520 i s poštovným.malá je z něj celá vedle..nemusí ani hádat co kde je,ale jen zmáčkne obrázek a počítač ji přehraje zvuk a řekne co to je za zvířátko,tvar nebo barva..počítač je od 18cti měsíců..

no,holky musím valit.kačenka nespává už v postýlce,ale v posteli,tak tu ještě ječí a nechce spát.a do postýlky už vůbec ne :confounded:
tak pa pa a dobrou noc..
25. lis 2010 ve 21:11  • Odpověz
@cvachna dík za typ!!!! zrovna jsem ho taky objednala ,tak se snad bude líbit :wink:
25. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz
@mamkamarketa - prosimtě jaký okraj Prahy, ty děláš, jak kdyby to bylo někde na měsíci :wink: Na Háje ti jede přímo z Václaváku metro C, Kik je hned u výstupu z metra, neboj, neztratíš se :grinning:DD
26. lis 2010 v 00:32  • Odpověz
add počítač - zkusily jste už na normálním pc stránky www.hraveuceni.cz? Ty se malé moc líbí, hodně se tam naučila. I když jí nenechám mačkat klávesy...
add hračky a dárky - malá dostane k Vánocům stojací kreslicí tabuli (z jedné strany tabule, z druhé bílá popisovací fixem+magnetická písmenka), nové fixy, knížky se říkadly, puzzle knížky (dokoupíme ty co nemáme) a pak věci na sebe, ze všeho teď vyrostla. Ještě bych chtěla objevit nějakou skládačku, to jí baví, nebo dokoupit figurky a kostky duplo. TAky sháním batůžek, ale všechny jsou děsně drahé, 500 a více se mi za to dávat nechce.
K Mikuláši dostane ovoce, mrkev a bramboru, čokoládu nejí (nechutná jí), tak tam bude mít pár upečených cukroví, co jsme teď dělaly spolu. Pak možná něco jako Kinder vajíčko, ale je to bez čokolády, aby měla nějaké překvapení, napětí a hračku. A asi nějakou figurku čerta - asi perník z obchodu, který nakonec sním já, páč určo bude s čokoládou, kterou ona nechce :grinning:
26. lis 2010 v 00:43  • Odpověz
autor
@eyael to netvrdim, jen to tam neznam a nejezdim tam. a haje nejsou okraj Prahy? :grinning:
26. lis 2010 v 09:23  • Odpověz
autor
@eyael to je hezka stranka. my obcas chodime na www.babytv.com ale to je spis pro starsi. diky za tip :wink:
26. lis 2010 v 09:27  • Odpověz
@mamkamarketa to vis, ze jo, Haje jsou dira :wink: Ale porad mensi, nez tady u nas, ale uz nam taky stavi metro :grinning:
@eyael fakt hned u metra, jo? Tak se tam nekdy stavim, to bych mohla zvadnout :wink: Kdyz my tech oblecku uz mame tolik...a ja bych tak nakupovala...
26. lis 2010 v 10:18  • Odpověz
@mamkamarketa
super že se to povedlo to díkuvzdání! ten frgál ... :sweat_smile: jsem v životě nepekla ale musím se to naučit, páč je mi 30 a dohromady kromě bábovky a bublaniny a perníku nic neumím..

to jsem překvapena že kortikoidy se používají na ekzém. Já je znám jen v souvislosti s nedonošenými dětmi, mě to píchali v 32tt aby mu praskly obaly na plicích a mohl dýchat kdyby se narodil brzo.
26. lis 2010 v 11:32  • Odpověz
tak my zůstaneme s tím mikulášem u těch čertů (pečených) a kalendáře... :slight_smile:
26. lis 2010 v 11:33  • Odpověz
autor
@zlatouch a odkud jste vy, pokud to neni tajemstvi?

@meleri to ses na to lip nez ja :sweat_smile: z pytliu zvladnu vsechno,ale normalne to se mnou slavny neni :pensive:
dej vedet jak dopadl frgal!
26. lis 2010 ve 14:54  • Odpověz
@meleri - nedělej si z toho hlavu, já začala pořádně péct až kdy přišla na svět malá, pečení mi přijde jak vyšší dívčí. U vaření to člověk může vždycky nějak zaonačit - dochutit, dosolit, přidat vodu, dodat smetanu, zeleninu apod, prostě upravit to podle situace. Ale u pečení se to nedá - jakmile se umýchá těsto už se s tím nic nedá dělat. Buď to vyjde nebo nevyjde :slight_smile:
Jinak budu muset udělat ještě jedno linecké pro manžela, zdá se mu ho málo :grinning: a nemůžu sehnat perníkové koření, včera jsem zjezdila spoustu obchodů a nic. Si ho snad namýchám sama :frowning2: Ale med na perníčky jsem sehnala úžasnej, od bio-pěstitele, lesní! Ani nebyl tak drahej, 127kč za kilo. Na to že je to bio dobrá cena...
@mamkamarketa - jsem se tě nechtěla dotknout, jen mi to přišlo vtipný a připomělo mi to mě - kdysi jsem bydlela na Vinohradech a neuměla si představit jinou lokalitu, Žižkov nebo Vršovice už pro mě byl zapadákov :slight_smile: pak jsem se stěhovala dál a dál z vnitřní Prahy, až jsem skončila v Krči a jsem tomu ráda. Centrum města není pro děti. Samé psí hovno, skoro žádná zeleň, špína, smrad od automobilů, hluk. Pro mladýho člověka bez závazků super - všude blízko, samý klub nebo hospoda, všude dlouho otevřeno. Postupně se mi ale změnili priority. Teď to mám 10minut do Krčského lesa, 10minut na metro, v okolí 5 dětských hřišť, 3 MC, jesle a školku přes ulici, základní nebo střední školu pár bloků dál, obchody v dosahu MHD nebo pěšky taky. Jako dvacetiletou by mě tyhle věci vůbec nezajímaly :grinning:
26. lis 2010 v 15:07  • Odpověz
@eyael @mamkamarketa tady se nekdo citi dotcenej? :wink: Ja myslim, ze krome centra a bydliste je pro kazdeho to ostatni pekna dira :wink: A nejhorsi je, kdyz clovek bydli v centru, to to ma pak hodne omezeny, mam s tim zkusenosti, chlap je ze Zizkova :wink: Bydlime na Praze 6, za Dejvicema.
Jo a pernikovy koreni, mam za ukol se cestou z prace stavit na trzich, jestli nebude a koukam, ze asi nebude :unamused:
26. lis 2010 v 15:16  • Odpověz
@zlatouch :wink: vidíš, na trhy mě nenapadlo zajít, to už jsou vánoční? Mohla bych zkusit Pankác a nebo až půjde mužík na nákup, tak ho zaúkoluju. Nechci teď už moc s malou lítat, dneska dostala očkování, tak aby něco nechytla. Je tam hnusně. Jsem musela normálně rozsvítit, je tma jak v 7večer :frowning2: Asi už odpoledne zůstaneme doma a upečeme ty poslední dvě várky cukroví. O víkendu mi tchýně přiveze vlašáky, budeme loupat a pak dělat ořechy a rohlíčky... No a když seženeme koření, tak i ty perníčky budou.
Musím se pochlubit, stavily jsme se cestou od mudry v jednom obchůdku, co tu máme s oblečením pro děti, sehnala sjem na malou naprosto úchvatný roláček, chlupatý bílý s velkou třpitivou sněhovou vločkou na prsou, vypatá báječně! Strašně jí sluší, vypadá jak princezna! Dám sem foto, až to přeperu a obleču jí do něj :grinning:
26. lis 2010 v 15:33  • Odpověz
autor
@eyael v poho dotcena nejsem :wink: my sme spis z toho historickeho centra Prahy, kampu mame 3 min, mc je taky na kampe, v okoli jsou 4 hriste a ve vojanovych sadech (cca 10min) , nesmi tam psi, cyklisti a pod. i male hrsite tam je. takze se nebojim ho tam pustit at se vali :slight_smile:
samo kazdy to vidi jinak. Nasi treba bydli na Proseku. ted maji metro ok,ale park plny fetaku v noci tam znasilnili uz hodne zen, panelak plny cinanu co vari smradlavy jidla a smrdi cely barak. ale moji rodice jsou tam stastni. maji blizko nekolik obchodu, vecer nikam nechodi a maji vytah (narozdil od nas) holt kazdy je stastny tam kde je ,,doma,,
26. lis 2010 v 15:51  • Odpověz
autor
tak ste me tak navodily naladu na vanocni trhy, tak sme se vydali i s tatkou na staromak. strom stoji,ale jeste ho dostrojuji a trhy se teprve stavi...ale hezky sme se prosli.... :slight_smile:
26. lis 2010 v 17:47  • Odpověz
ahoj holky.koukám,že jste skoro všechny Pražandy :slight_smile:

Kačenka už mi usnula,tak mám konečně klídek a po pěkné ralaxaci ve vaně :wink: Taky bych se stěhovala do Prahy..jednu chvíli to vypadalo že jo,ale manža že zůstane tady v práci,tak zas ne..ale nechtěla bych úplně do centra,spíš někam na okraj :slight_smile:
zítra k nám dojede návštěva,tak budu vařot knedlo vepřo zelo a taky mám nakoupené zákusky..budeme předem slavit Katušky narozeniny..dneska za mnou chodila,říkala a ukazovala dva prstíčky :mami dva,dva :slight_smile: tak jsme ji pochválila,jak je šikovná..a musela to i říct tatínkovi,aby náhodou nezapoměl.. :grinning:
mějte se hezky a pkěný večer..já jdu ještě pouklízet a pak už do postýlky.tak pa pa
26. lis 2010 v 19:15  • Odpověz
@eyael jo já ti řeknu že k tomu jaksi nemůžu získat vztah, prostě vím že MUSIM tak peču většinou ted už jednou týdně bud perník nebo bublaninu nebo bábovku. nic jiného neumím... :sweat_smile: ale když pak vidím jak má malý radost tak prostě musím kvůli němu.
tak mi drž palce s tím frgálem... :sweat_smile: :grinning: jak píšeš, buď to vyjde nebo ne...
počkej já mám právě perníkové koření z tesca takovou směs, no ale možná že to lidi vykoupili? právě mi to došlo a štve mě to že tady to sehnat nejde, např. ani kandované ovoce do toho takže musím počkat do května kdy se snad do čr dostanu....
26. lis 2010 v 19:41  • Odpověz
@mamkamarketa jeje tak to je super! já mám sestřenici která žije s mojí tetou na Karlíně, jednou nám půjčili na týden byt když byli pryč, bylo to super, každý denjsme si zašli na staroměstské náměstí atd....ted už si to nedokážu představit s malým dítětem, počkáme až jim bude tak 10 8 let to by se jim mohlo líbit...Praha je krásná, mám moc ráda tu historickou část....kdysi jsem jezdila z Florence do Francie autobusem a místo čekání několik hodin na nádraží jsem se prošla právě na staroměstské, na hrad....akorát mě štve že ted je všecko tak komerční - Zlatá ulička, Chrám sv Víta, za všecko se platí a jsou tam fronty....co to je.... :angry:
26. lis 2010 v 19:43  • Odpověz
autor
@meleri to ja taky nemam rada. manzel uz ty zije temer 3 roky,ale nikdy nebyl v kostele svateho mikulase. (ja naposledy jako dite) nechce mi tam z principu,ze tu bydlim a nebudu platit za to,ze jdu do kostela. To je podle me uplne proti krestanstvi,ne? Treba na malostranskou vez se plati asi 100kc, prestava,ze s manzou lezem za 200 do schodu...vim,ze jim jde o byznys, ale je to moc. Treba malej tu miluje kampu (kachnicky) temer denne musime chodit krmit ,,duck,, a ted jsou i labute, tak to se mu moc libi.
napis jak dopadl frgal!

jee holky fialinka je uz podruhe mamkou. doufam,ze jsou s holcickou v poradku :slight_smile:

@eyael co ste mely za ockovani?

@cvachna jezis ty takhle vyvarujes? Holky jak ja ctu co varite...stydim se, ze to neumim :pensive:
uy ted premyslim co varit o vikendu. nechce se mi na nakup, tak se budu snazit neco uklohnit z toho co mame doma. zitra asi udelam grilovany kureci rizek v ,,parmezanu,,
to je napad :slight_smile:

klido sem hodte co budete varit vy, rada se poucim :slight_smile:
26. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz
autor
@meleri o to jsem taky slysela. a v kolikatem tt se Sam narodil? Oni doktori je davaji na ekzem. zabirajo dobre,ale nesmi se mazat dlouhodobe a navic to jsou samy fujtajbly (presne nevim co se stane pri dlouhodobem uzivani,ale nic dobreho to nebude)
26. lis 2010 ve 20:21  • Odpověz
@mamkamarketa jojo přesně, jednou to pán ježíš katolíkům pěkně spočítá že si udělali s chrámů božích kšeft... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth: já teda nevím, ale třeba fakt vůči přímo lidem co tam bydlí jako vy je to nefér....ale neměl se Sv Vít nějak vracet státu či co? snad byl o to i nějaký soudní boj.....asi katolíci vyhráli...
jo napíšu, v neděli to budem péct... :sweat_smile:

kašli na to, já taky nevařím nijak skvěle, jsem ráda že zvládnu svíčkovou, nebo rajskou, jinak vařím rizota, nudle, čočky, místní kuchyni taky trochu prostě co jde nejrychleji .... :sweat_smile:
26. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.