• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
a to sem zapomněla dodat že je mi už třicet... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2010 ve 20:22  • Odpověz
autor
@zlatouch ja si omezena nepripadam :slight_smile: jediny co mi vadi, ze v okoli neni zadny normalni obchod. nesnasim vietnamsky vecerky co prodavaji znackove zbozi jinych obchodnich retezcu,ale za nekolikanasobnou cenu. (okurky globus za 40Kc a pod :angry: )
26. lis 2010 ve 20:23  • Odpověz
autor
@meleri ve svatem vitu se neplati (jen kdyz jdes dolu jak jsou hrobky,jinak ne) ale i tak tady zije spousta starsich lidi a mezi nimi jsou urcite i verici a vybirat vstupne do kostela mi prijde opravdu nehorazne :angry:
svickovou? ses dobra, bych nezvladla :pensive: je pravda,ze jsem se o to ani poradne nepokousela, (manzel trpi intoleranci laktozy a nemuze mlecne vyrobky) sice se prodavi bezlaktozove mleka, smetany a pod.. ale je to nekolikanasobne drazsi,nez bezne mlecne vyrobky. takze se snazim mleku vyhybat
26. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz
autor
holky vy mi vdycky poradite :slight_smile:
Tomasovi se zacaly delat na prstikach zaderky, promazavam mu to nekolikrat denne,ale nic. ted se mu ,,olupuje,, i kuzicka na prstikach (ne u nehtu) navite co s tim? Nebo z ceho ty zaderky vznikaji?
26. lis 2010 ve 20:34  • Odpověz
@mamkamarketa aha, to jsem nevěděla. chtěla jsem tam jít a byla tam šílená fronta normálně až do té zlaté uličky, šílené..tak jsem myslela že je to kvůli kase.

s těma záděrkama nevím..my máme problém že se mu nehty odlupují na nožičkách do masa...:( taky nevím co s tím...jestli se mu loupe kůže není to z bazénu? občas mi tak odjede kůže z půlky palce, ale já sem už stará takže malé dítě nevím ....

z toho si nic nedělej, každý má jiné přednosti, třeba někdo dobře vaří, někdo si zas dobře s dětma umí hrát, nebo vymýšlet výlety, všechno má své plus a já si nakonec myslím že ty děti jsou strašně rády už jen za tu pozornost...
26. lis 2010 ve 20:41  • Odpověz
autor
@meleri fronty tam jsou,ale spis se snazi korigovat mnozstvi davu co se tam zenou....
do masa? Chudinka mala :frowning2: jako,ze ma mekke nehty?
my do bazenu nechodime... :grinning: prej ja jsem stara :grinning: tos me pobavila :grinning:
to si rekla hezky, ja jen premyslim,az malej vyroste co bude jeho oblibene jidlo pro ktere se bude rad k mame vracet jako dospelej. ale s mym varenim to asi bude rizek s kasi :sweat_smile:
26. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz
@eyael sehnala! v Dejvicich jsou advetni trhy, byl tam i stanek s korenim :wink:

@mamkamarketa tvoji omezenost si netroufam posuzovat :wink: jen jsem tim myslela, ze lidi z centra jsou dost omezeni tim, ze jim pripadaji vsechny ostatni casti Prahy jako dira :wink:

Jinak ke kostelum, na mse je vzdy vstup zdarma, takze verici zas tak moc netrpi, rekla bych. To spis setrivi turiste to maji horsi.
26. lis 2010 ve 21:09  • Odpověz
autor
@zlatouch hele nevim. Manza mel touhu jit jednou v nedeli do kostela (umrel mu kamarad) a uz nas chteli zkasirovat, tak sme sli do jineho.
aha. to nerikam,ale ze Haje jsou okraj Prahy, za tim si stojim :grinning:
jakto? Ja dneska byla na staromaku a tam trhy jeste nejsou :unamused:
26. lis 2010 ve 21:14  • Odpověz
@mamkamarketa no jo, asi jste netrefili msi nebo vypadali moc turisticky :wink:
Podle me jsou Haje rozhodne dira, v tom s tebou celou dobu souhlasim, kor tyhle konciny, same sidliste...Hruza :wink:
Tak advent ofiko zacina az v nedeli, zitra maji na Staromaku rozsvecet strom, ne? Tyhle trhy jsou takovy farmarsko-adventni a jsou kazdy pa-ne az do vanoc. Ale myslim, ze treba na Miraku taky zacali o neco driv.
26. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz
autor
@zlatouch farmarsky, jo? Tak to se zitra pujdem asi mrknout :wink: to jo,ale dnes ten strom teprv dozdobovali a kramky teprve staveli. sme asi nedockavci.
mozna. uz to,ze mluvime mezi sebou anglicky u hodne lidi vzbuzuje pocit,ze sme turisti
26. lis 2010 ve 21:42  • Odpověz
autor
koukam,ze uzivate snehu ci slavite, co? my dnes byli na prochazce,ale je pekna zima brrrrrr. ted jdu delat to grilovany kuratko a peceny bramburky s horcici a zeleny fazolky, drzte palce :slight_smile:

@meleri co ten frgal?
27. lis 2010 v 17:21  • Odpověz
@mamkamarketa ten bude až zítra..:slight_smile: dneska jsme byli celý den pryč kromě oběda ale zítra se to má ráno péct tak to snad dopadne dobře!
27. lis 2010 v 19:38  • Odpověz
autor
@meleri tak dej pak vedet! My uz mame snih :unamused:

ja vim,ze samochvala smrdi,ale musim se pochvalit. dnesni vecere se povedla :slight_smile:
27. lis 2010 v 19:51  • Odpověz
super a co jsi vařila dobrého? závidím vám sníh,tady je jen v Alpách a pak na horách kousek od nás ale ted jsme chcíplí tak se tam nemůžem vypravit...
27. lis 2010 v 19:54  • Odpověz
autor
grilovane kureci prsicka v parmazanu a pecene horcicove brambory mnam :dizzy_face:
ste nemocni, jo? my sme na dnesek meli naplanovanou oslavu,ale synovec je nemocny, tak sme to museli odlozit. v tomhle pocasi jsou vsichni porad nemocni :unamused:
27. lis 2010 ve 20:00  • Odpověz
@mamkamarketa ňam tak to zní opravdu dobře! jo bohužel teda není to nic hrozného ale asi bychom neměli moc chodit ven což je fakt těžké protože malý má procházky strašně rád...
jo....v létě průjmy, v zimě chřipka... :sweat_smile: prostě by to jinak byla nuda!
27. lis 2010 ve 20:14  • Odpověz
autor
@meleri to jo. ja teda jako dite strasne trpela na strevni onemocneni. mela jsem 2 krat i salmonelu a jednou otravu jidlem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz
@mamkamarketa Marky.tak to ti moc s těmi záděrkami nepomůžu,ale nám si zase Kačenka kouše nehty a pořád prstík musí mít v pusince a kousat..a jak ho tam nema,tak je nervozni.ael palec si necuca..jen ukazováček žužlá.
a z toho vaření si nic nedělej :slight_smile: já jsem se naučila vařit snad až Kačenka začala pořádně jest ve 14měs..měla svoje skleničky.jinak jsem před tím chodila do vesny(jveřejná jídelna) a vařila jen o víkendech a to ještě jednoduchý jídla(zapékané brambory atd..)

jinak my jsme dneska tak trochu oslavili narozeniny.byla u nás babička s dědou..kačenka dostala 3 000 a boby..tak penízky ji schováme na jaro na kolo first bike nebo nějaké podobné.a za boby jsme moc rádi,protože nám ukradli nové sáňky ze sklepa :-/
jinak přes noc napadl sníh a Kačenka byla moc nadšená :slight_smile:
27. lis 2010 ve 21:52  • Odpověz
ahoj holky, jen nakukuju, dneska jsme tu měli švagrovou se švagrem, čekají v lednu miminko. Půjčovali jsme jim nějaké další věci. Napovídali jste toho hodně, to ani nestihnu všechno přečíst nebo reagovat.
Reakce na očkování zatím relativně dobrá, má hodně zarudlé místo vpichu a asi jí to i hodně bolí, mazala jse jí to fenistilem a plakala, když jsem jí to natírala. Hlídám jí docela hodně, posledně měla po pár dnech docela vysoké teploty.
@mamkamarketa - máme teď druhou dávku Priorixu tetra.
28. lis 2010 v 00:09  • Odpověz
autor
@eyael aha. ty byvaji nejhure snasene. tak snad mala nebude mit velkou reakci. my teda uz mame obe,ale koukam,ze si taky dala tetru :slight_smile: kdyz jsem v jine diskusi napsala,ze malej byl ockovany priorixem tetra, malem me ukamenovaly :sweat_smile:

@cvachna kouse si nehty,jo? Na co ty deti neprijdou,ze? My mame jeste takovy ty maly boby, sanky se nam nechteli kupovat, jsou hodne drahe, nemame je kam dat a navic v praze nebyva tolik snehu :unamused: mozna az bude vetsi, tak koupime takovy ty boby s volantem, to byl muj nesplneny detsky sen :slight_smile:
first bike bych malymu desne rada poridila,ale ta cena je desiva :frowning2:
my taky meli na navsteve moje rodice, synovec je nemocny, takprijdou jindy. Tomas dostal sanitku, co houka a kdyz se otevre je tam pacient na voziku, je tam obrazovka pro ekg a takovy ty soky a dokonce to dela i realny zvuky :grinning:
28. lis 2010 v 10:34  • Odpověz
@mamkamarketa - máš pravdu, tohle očkování je asi nejhorší z těch všech. U nás o to víc, že ještě nedávno byla nemocná. Ale museli jsme ho už dát jen co se relativně vyzdravila, prošvihly bychom pak časové rozestupy mezi dávkami a pak bychom museli dát obě znovu, to se mi nechce do ní rvát zas dvakrát. A i finančně je to dost.
Umím si představit, jak tě v té diskuzi sjely :grinning: , ale já si myslím, že TETRA je lepší, už jsme to tu taky probíraly proč :sunglasses: Nevidím jediný důvod, proč by si měla prodělat klasické neštovice :wink:

Takováhle sanitka by se líbila i Anet, jak bydlíme nedaleko nemocnice, vídá a slyší je docela často. Jsem zvědavá, za jak dlouho odvezou tebe :wink: :sweat_smile: když budeš dokola poslouchat reálné zvuky sanitky :grinning:
28. lis 2010 v 11:45  • Odpověz
@zlatouch - škoda že do Dejvic jen tak nepojedu, tady u nás zatím perníkové koření buď vyprodáno nebo ani nikdy nebylo :frowning2:
28. lis 2010 v 11:46  • Odpověz
autor
@eyael mame i hasice :grinning: ty maji i zvuky telefonatu, poplachu, rikaj ,, full speed is a emergency,, ,,all hands to the pump,, samo houkaj a vydavaj zvuky strikani vody. malej je z toho uplne hotovej,ale musi si s tim hrat u sebe :wink: prave mame taky kousek nemocnici, tak vzdycky kouka jak houkaj a blikaj sanitky.

dnes jsem koukala,na clanek nejkrasnejsi vanocni trhy. hned bych nikam vyrazila. ale vsechno bylo daleko (mnichov, Viden, Norimberg a pod) a navic malej z toho asi nic mit nebude a nechce se mi mackat v davech,ale vzbudilo to ve me takovou vanocni atmosferu. asi si dnes vydobim byt :slight_smile:

kdy stavite stromecek? My pokud to dnes casove zvladnem asi dnes
28. lis 2010 ve 12:04  • Odpověz
holky tak drže mi palce, frgál se už peče, místo jednoho jsou nakonec dva obrovské, vzhledově hrůza :grinning: tak doufám že budou aspon chuťově dobré! už to cítím jak to voní a teda pěkně, akorát sem to nevykrojila ty okraje tak to není zrovna kulaté....
28. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz
autor
@meleri hlavni je chut, ne vzhled :slight_smile:

holky opet zoufala, poradte co varite. koupila jsem kruti prsa a krom rizku me nic nenapada... poradte mi... prosiiiiiiim
28. lis 2010 ve 12:36  • Odpověz
@eyael prosím tě nevíš jestli se to kvasnicové těsto nedá namrazit? jak to třeba budu dělat příště že by stačil ten koláč fakt jeden z půlky těsta a tu druhou půlku bych zmrazila? :confused:
28. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz
@mamkamarketa zkus krůtí prsa na cibulce, nebo čínu! na cibulce je to jednoduché, jenom je nakrájíš na tenčí plátky nebo nudličky, jak chceš, a osmažíš je, dobré je tam dát nějaké koření typu "kuřecí maso" nebo "grilovací" a pak na kolečka nakrájenou cibuli přidáš, trochu to osmahneš, přikryješ, ono to pustí štávu, je to dobré s rýží a třeba broskvovým kompotem...

čína je taky lehká, jenom to nakrájíš na malé kostičky, do misky dáš dva žloutky a trochu škrobu rozmícháš až ti vznikne těstíčko, přidáš kari, sůl. do toho to namočíš tak na 30 min nebo i dýl zatím si nakrájíš dvě cibule, česnek, hřiby, cuketu a papriku. česnek osmahneš předem zvlášt. na oleji osmahneš ty kuřecí kostičky, musíš pořád míchat a pak přidáš česnek, cibuli, a všecku ostatní zeleninu, při dušení zakapeš worcestrovou omáčkou a trochu octem, lžička cukru, jak je vše měkké tak je hotovo
28. lis 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor
@meleri ja udelam tu cinu! to zni vyborne. vypustim houby, ty nejim. ja delam hovezi minutku s brokolici,ale s drubezi jsem to jeste nezkousela. dekuji za tip :dizzy_face:
28. lis 2010 ve 12:47  • Odpověz
není zač, ono trochu zabere to krájení ale pak je to uvařené hned. dobré je to i s hranolkama..:slight_smile:
28. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz
autor
@meleri dej pak vedet jak dopadl frgal!
28. lis 2010 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.