• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@desirka jee tak jste o den starsi nez my :wink: presne. a kdy planujete druhy? Manzel planuje od sestinedeli :sweat_smile: ja to vidim, az tak za rok, aby byl ve skolce a ja se mohla venovat brisku :wink: ale clovek mini priroda meni, tak to je spis takovy moje tajny prani
29. říj 2010 ve 12:03  • Odpověz
tak u nas spis tatinek neplanuje,prisel ted o praci a ma z toho depku,jak bysme 2 deti uzivili,takze zatim je to ve hvezdach.
29. říj 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
@desirka ono si to poradne nedovedu predstavit po financni strance. Dve deti na plenach, novy kocarek...takze myslim, ze ty 3-4 roky nam prijemne rozlozi financni zatez, ja snad zhubnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: a naberu sily :grinning:
29. říj 2010 ve 12:06  • Odpověz
presne jak rikas..ale fakt clovek nikdy nevi...navíc,zhubnout bych taky potrebovala jak sul a taky vyhrat ve sportce
29. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz
autor
@desirka tak budu drzet palce snad se neco brzy najde. My sme malyho vubec neplanovali, manzel se ke me nastehovat (neni cech) okamzite jsem otehotnela, on menel jeste vyrizeny dokumenty pro pracovni povoleni a nez nasel nejakou praci, tak byl malej na svete. tak drzim palecky at na neco brzy narazi
29. říj 2010 ve 12:28  • Odpověz
Dekuju,jsi hodna.My jsme sice maleho planovali,ale jeste jsme se jaksi nevzali.Hihi,aspon vidis,jak je ten cas nekdy rychlej,ze nestihnes planovat.
29. říj 2010 ve 12:36  • Odpověz
autor
@desirka to jo. to my sme se vzali strasne narychlo a ciste z praktickych duvodu ( ve snaze urychlit pracovni povoleni a dlouhodoby pobyt manzela) jinak bysme ted asi zili ,, na psi knizku,,
uz sme probiraly nocnikovani,ale jak vime holky jsou oproti klukum napred. tak jak je to u vas?
29. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz
No,jak to rict.My jsme ostudy,zatim mame pliny.Jak uz jsem psala,malej chvilku neposedi,rekla bych,ze je trosku hyper,a tak mam docela problem,abych ho na tom nocniku udrzela aspon chvilku.Uz me to taky dost trapi.Ale zase krasne jí a vsechno,nemame problemy sníst cokoli.
29. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz
autor
@desirka tim se vubec netrap. ja mu zezacatku poustela telku, aby chvilku sedel a za odmenu (ja vim, ze se to nema) a moje radostny vykriky a aplausy to rychle pochopil. ale jenom na curani. ma desny zacpy a jinak nez do pliny to nehodi :sweat_smile: chudak,ale casto krici bolestma jak tlaci :frowning2:
29. říj 2010 ve 13:04  • Odpověz
chudacek malej...to u nas nepomaha ani telka,ani knizka,ani pisnicky,proste nic.Posadim ho na nocnik,on rekne:''čí'' a vstane.Koukne do nočníku,rekne:''jezisi'' a je konec snahy..
29. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz
autor
@desirka to prijde. nas si sedne na novnik se slovy ,,pipi,, vycura se, vyskoci, zatleska a je to :wink: hlavne ho do toho nenut. at mu to jeste vic nezosklivis.
29. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz
no co už,třeba bude génius na něco jiného a než půjde do školky,tak se to snad odnaučí.Musím jít nakoupit,prozatím se loučím.Ahoj všem tady a hezký den.
29. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz
holky,obcas jsem sem odpoledne nahlidla,ale tady nikdo..kdy vubec mate moznost prijit si sem popovidat?
29. říj 2010 v 18:02  • Odpověz
autor
patecni vecer, manzilci uz jsou doma, deti spinkaji jak andilci. co vic si prat?
@desirka jinak ja jsem se v prubehu dne vzdy nakukovala a s Tomasem na zadech i neco pripsala :grinning: takze ja se mrknu v podstate porad (pokud sme doma)
holky jedi vam ty vase deti samy? U nas by snaha mozna i byla, ale ja jsem lina 5 denne vytirat a luxovat jidlo z podlahy... a jak to chodi jinde????
29. říj 2010 ve 20:29  • Odpověz
malej mi usinava mezi 9-10 hodinou,takze ja toho vecer moc nenapisu.navic ma od vcerejska nejaky boleni,takze je ubrecenej a protivnej,ale muze to byt i nasledek ockovani.malej mi ji sam vetsinou svaciny,akorat obed mu musim hrnout na lzicku,sam si nic nenabere,ale do pusiny se trefi.
29. říj 2010 ve 20:41  • Odpověz
autor
@desirka tak to jo. to nas chodi spat mezi 8 pul 9. nekdy i v 7,ale to se stane malokdy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja bych rada,aby se zacal krmit sam, ale zase se mi nechce delat 2nasobek jidla, jen aby se sam nakrmil....
29. říj 2010 ve 21:04  • Odpověz
vsak neni kam spechat,cim bude starsi,tim bude zrucnejsi.zkus mu tu lzicku jen trochu pridrzovat za konec,ale at si ji jinak drzi sam...to vis,taky mam svoje prvni dite,tak se vsechno,co a jak se dela,teprve ucim..ja taky jen nakukuju,chodim jeste mrkat na facebook
29. říj 2010 ve 21:16  • Odpověz
autor
@desirka zkusim,ale jak bude spoluprcovat nevim nevim.

no jo no, tehule uz asu hajaj :grinning:
29. říj 2010 ve 21:32  • Odpověz
ahoj holky, koukám, že to tady žije :grinning: ani nestihnu na vše reagovat co jste toho tady probraly. Přes den se na net nedostanu, max přes oběd když malá spí, ale to zas dělám jiný věci - domácnost, práce atd. Když je vzhůru, nechce se mi sedět u pc a nevěnovat se jí :wink:
my chodíme spát večer kolem 8, to už v je posteli, v podstatě Večerníček je hraniční čas kdy je navečeřená, pak koupání a zklidnění, postýlka, písnička, pohádka a spánek :slight_smile: přes oběd chodí nejpozději ve 12 a spí různě, podle toho jak je unavená, 1-3,5hodiny. Teď jak jsme nemocné a nechodíme ven, tak jen hoďku, když chodí do jesliček tak spí i 3,5hodiny. Zatím chodí jen do oběda, já jí pak vyzvednu a spí doma. Ale až bude v jesličkách i spát, budu ji vyzvedávat až po spaní. No a já chodím do práce, rodičák jsem měla jen na 2 roky, počítali jsme totiž s tím, že budeme mít hned druhé. Nejsem už nejmladší a malá byla z IVF, takže jsme si mysleli, že se i druhé dá takhle naplánovat. Jenže těhu i po těhu to bylo dost zdravotně náročné, takže teprve teď mám od doktorů povoleno druhé zkoušet. Právě střádáme korunky, abychom se mohli s mudrama na druhé vrhnout.

Jinak už umí dobře baštit sama - chleba nebo rohlík jí teda krájím na kostičky, polévku i druhé umí jíst lžičkou, pije z hrnečku, jogurt nebo svačinu jí lžičkou... je to šikula. Ale v poslední době si hraje na miminko, chce, abych jí krmila, zvlášť jak začala chodit do jeslí. Podle mě si tak užívá pozornost a ujišťuje se, že jsem tu pořád pro ní. Tak jí to občas dopřeju a hraju si s ní u jídla na miminko :wink: :sweat_smile:

jo a ještě jsem si vzpoměla na super hračku co máme, je to dřevěné auto, do kterého se vkládají zvířátka, má po celé korbě vykrojené různé obrysy těch zvířátek a malá se musí trefit kam co patří. Safari - vzadu se dá otevřít a vše vysypat. Na začátku tak před půl rokem to házela dovnitř jak se jí chtělo, hlavně že to tam spadlo, ale teď už se snaží trefit se kam které zvířátko patří a správně ho natočit aby hezky zapadlo. Je to český výrobce někde od Plzně, máme od švagrové.
29. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz
autor
@eyael zase ty holciciky jsou opravdu nekde jinde :wink: zvlast kdyz chodi do jesli, takje to podle me hodne znat, ze je v kolektivu deti.Holt mas doma sikulku! celkem ti zavidim,ze chodis na castecny uvazek do prace, vypadnes ze stereotypu a vydelas naky korunky... vyplati se to, kdyz zase platis jeslicky? A jak si tam mala zvykla?
29. říj 2010 ve 22:02  • Odpověz
mamkamarketa - do jeslí chodí od října, takže měsíc a z toho je 3 neděle doma s ATB :wink: :sunglasses: Jinak zatím se mi to v práci moc nevyplatí, dokud malá nebude v jeslích spát, mám čistého času v práci 2 hodiny a pak zas pro ní musím mazat. Ale časem to bude lepší. Snad nebude moc nemocná :frowning2: Každopádně částečný úvazek je super, mám velké štěstí. Ještě si sháním něco na doma, od příštího týdne bych asi něco mohla mít, takže po večerech zas budu dělat další. To víš, už jsme bez rodičáku, jen na jednom paltu, tak je to finanční masakr.
29. říj 2010 ve 22:10  • Odpověz
autor
@eyael chapu. ja mam 4 letou variantu a ted dostavavam na maleho 3800 coz nekdy jen tak tak pokryje jeho naklady (koupim boty, kosmetiku, krabici mlika a par hadriku ze sekace, ) sama to znas. jen to lita :unamused:

holky zacinam dalsi anketu :wink:

varite detem
jedi s vami
nebo stale konzervicky?
29. říj 2010 ve 22:14  • Odpověz
autor
dobrovolne se hlasim k posledni moznosti :sunglasses:
29. říj 2010 ve 22:15  • Odpověz
mamkamarketa :grinning:
s konzervičkama jsme skončili, když bylo malé rok a 3 měsíce, kdy už začala normálně jíst dospělácké jídlo. Finančně nás to vyjde levněji. Vařím stejné jídlo pro 3, než kupovat speciální jídlo pro malou a pak ještě pro nás vařit :unamused: Vařím tak, aby mohla jíst s námi, snažím se zdravě, s ohledem na dětský žaludek a chutě. Občas tedy manžel brblá, že je té zeleniny moc :sweat_smile: ale v podstatě neprotestuje :sunglasses:
29. říj 2010 ve 22:21  • Odpověz
dneska jsme třeba měli k obědu hovězí polívčičku se zeleninou a domácíma nudlema, pak jako druhé bramborovou kaši a domácí sekanou z libového masa pečenou v remosce, tj. bez tuku ve vlastní šťávě :sunglasses:
29. říj 2010 ve 22:23  • Odpověz
tak koukám, že už všechny spíte... já čekám do půlnoci, abych malé dala ATB a pak taky šupajdím do pelechu. Zítra budu vařit těstovinky s hovězím masem ala guláš, k tomu máslovou polívčičku se zeleninou a s falešnýma držkama (krupička a vajíčko na másle :wink: ) Tak zas v poledne nebo večer na viděnou! :dizzy_face:
29. říj 2010 ve 23:54  • Odpověz
ahoj holciny,tak jsem si pocetla a odpovidam: ja mam rodicak na 3 roky,tak snad mi pak malyho vezmou do skolky a nebude plno,abych mohla do prace.taky bych brala privydelek,ale tady na Morave je to zabity,coz me mrzi...Ted k jidlu,malej mi sklenicky nikdy nechtel,tak varim uz do zacatku.Momentalne ji to co my,krome smazenyho a tucnyho,takze to ma prcek nejakou obmenu vzdycky.
30. říj 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
dobre rano holky :slight_smile:
ja malymu kupuju konzervicky ze 3 duvodu -
ma je radeji, nez domaci
snazim se mu davat bio (hlavne maso) coz kupovat a pak z nej varit vyjde draz nez konzervicky
kdych udelala jidlo pro nas vsechny co je vhodny pro malyho, letelo by mi to na hlavu (jak jsem se zminila manzel je z texasu a preferuje texasko-mexickou kuchyni hodne chilli, pepre, jalepeno, tortilly, palivy klobasy...) takze nic pro maly dite, takze brokolice se syrem a bramburkem by mi skoncila na hlave :sweat_smile:

jinak ja mam rodicak na 4 roky (proti me vuli :angry: )
30. říj 2010 v 10:35  • Odpověz
Tak ja to beru tak,ze mu aspon prechod na skolkacskou stravu nebude delat problem.Ty sklenicky lezou dost do penez a mne samotne nechutnaji,takze jsme volili domaci stravu.Mne by tak zajimalo,co delate s detma pres den,pripada mi to nekdy doma jako stereotyp a nevim,cim bych malyho zabavila,navic kdyz uz ma hracky docela okoukany.
30. říj 2010 ve 12:06  • Odpověz
autor
@desirka je to levnejsi nez varit z bio surovin :wink: navic jak rikam nasemu malymu chutnaji mnohem vic, nez normalni jidlo :sweat_smile: my chodime na hriste a za chvilku jedeme na nejakou farmu, kde maji helloweenskou tematiku - dyne a tak :wink: manzel je na tohle ujetej... ja se snazim chodit co nejvice ven (pokud to pocasi dovoli a nejsme nemocni) mame v okoli hodne detskych hrist, tak se aspon nenudi :wink:
30. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.