• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
tak to se mate..my sice chodime ven kazdy den,ale bohuzel bydlime na vesnici,kde pro ty maly deticky neudelaji absolutne nic,takze behame po louce,chodime do lesa nebo radime na dvorku.Mame tam pres leto bazenek,piskoviste,stan,takze aspon tak se vyblbne.Jeste si zamiloval kridy,takze cmarame po chodnicku a hrajeme fotbal.Zato horsi je to doma,hlavne ted,kdyz uz je vetsi zima..
30. říj 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
@desirka to chapu. a co naky orazedlo a na prochazky? nebo nejakeho kamarada?
30. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz
odrazedlo mame,ale moc ho nebere a kamarady tu ma taky,ale je radsi samostatna jednotka,i kdyz deti ma rad..rikam,venku neni problem,spis doma neco vymyslet je tezky,kdyz u niceho nevydrzi dlouho...mas v planu pect dort nebo kupujes?
30. říj 2010 ve 13:21  • Odpověz
autor
@desirka cekam az se mladej vyspinka a vyrazime nekam (dneska se asi budem splhat na petrin) s tim dortem to bude tezky jelikoz manzel trpi intoleranci laktozy (nemuze nic z mleka ani slehacku, smetanu, kefir...) takze to je komplikace. vzhledem k tomu, ze budeme delat 2 oslavy narozenin (pro rodinu, pro pratele) tak asi upecu manzovi muffiny nebo neco bez mlika a pro zbytek koupim par zakusku. cely dort bysme asi nesnedli a ne kazdy ji vse, tak to vyresim takhle :slight_smile:
ja kdyz je stav nouze tak ho i chvilku bavi telka
30. říj 2010 ve 14:05  • Odpověz
taky cekam az se vychrni...kolik ti toho malej nachodi?vyzaduje ti jeste kocarek?
30. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz
autor
@desirka nachodi toho docela dost,ale zase ja sebou vsude taham kocar , zase kdyby ho nahodou bolely nozicky,ale je fakt, ze nam v roce a pul vybehl v krkonosich na cernou horu.
30. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz
my taky mame docela vydrz,ale kdyz jdeme nekam dal,tak beru kocar,malej je docela tezkej a tahat se s nim v rukach da zabrat...tak jo,uz slysim povidani,tak zatim...a doufam,ze sem dorazi taky i ostatni maminky
30. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz
Holky to se máte, že vám dítka nachodí dost, ta moje treperenda je líná :slight_smile: moc se jí capat nechce, musím jí hodně přemlouvat! I když se to postupně lepší, tak na delší trasy vždycky beru kočár, kdo by se s ní vláčel na rukách :frowning2:
s atrakcema to tady v okolí máme dobrý, v okruhu jednoho čtverečního kilometru tu máme snad 10hřišť, rybník s kačenkama, mateřské centrum se skvělou hernou, sokola, v lese kozičky a lesní zvířátka. Je to tu na tohle fajn.
mamkamarketa taky to nemáte s jídlem jednoduchý, to pak docela chápu proč jedete pořád ve skleničkách, ale jak to budete dělat dál? Ty skleničky se dělají jen do nějakého věku ne?
Holky, chci se zeptat, napadlo mě s malou zajít na nějaké loutkové divadlo nebo pohádku, myslíte, že už by si to užila, nebo by u toho nevydržela? Jak dlouho trvají takové představení nevíte? Máme tu nedalo dvě kulturní centra, kde o nedělích takovéhle pořady pro děti dělají. Není to ještě brzy?
30. říj 2010 ve 20:04  • Odpověz
autor
@eyael odkud jste?
30. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz
ja myslim,ze pokud ti vydrzi u pohadky v televizi nebo jestli se soustredi na zviratka v ZOO nebo na tvoje vypraveni pohadek,tak proc ne...muj prcek by ale u toho nevydrzel,to jsem si jista,ale kazde dite je jine
30. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz
tak já se hlásím po dvou dnech, podařilo se nám Jurýska udat na dva dny k babičce, takže jsme si ještě zajeli na výlet, asi naposledy na dlouhou dobu...

jen k otázkám...

jsem z Valašska, děti jsou po ivf, mateřskou jsem měla dvouletou a další pokus jsme chtěli z různých důvodů co nejdřív... a vyšlo to... bude to záhul, za ideální bych považovala rozestup tak tří let, ale říkala jsem si, že to taky třeba nikdy vyjít nemusí a proto jsme začali "brzo"...

Jurča skleničky dostával jen na výletech, takže jí normální jídlo - pokud je pro něj přijatelné, tak s náma, pokud ne, tak občas uvařím víc jídla pro něj vhodného do mražáku a pak mu to vytahuju :slight_smile:... ze začátku jsem na na jídlo byla hodně opatrná, ale o bio se nepokouším - sice občas něco máme, ale spíš přílohy apod., čerstvé věci tu stejně jsou k sehnání jen výjimečně...

Desirka: co se týká nočníku, tak u nás do srpna odmítal si tam jen sednout, prostě nefungovalo nic... teď, z ničeho nic, když ho přemluvím a chce se mu čurat, tak se tam vyčurat dokáže, ale rozhodně si sám neříká a asi dlouho říkat nebude... a to má látkové plenky, u kterých se to prý děti naučí dřív... myslím, že s tím nic moc nenaděláme :slight_smile:

eyael: Jurča by nevydržel, ale tvoje malá je asi v tomhle zas o kus popředu... tak asi nezbývá než zkusit...
30. říj 2010 ve 20:42  • Odpověz
autor
@eyael souhlasim s holkama, ze kdyz vydrzi pohadku v tv nebo jiny "'vyklad"' zvladne i divadilko, ten muj by to nevydrzel,ani kdyby byl privazanej k zidli a mel roubik :grinning: ale odejit muzete vzducky, tak nezbyva nez vyzkouset :wink: ja mu kupuju ty 250gr a staci a kdyz ma jeste hlad, tak si da treba jogurtik, nebo neco...
k tomu bio masu, znamy holcice zacaly v 16 mesicich rust prsa-duvod byl drubez, ktera je krmena ATB a rustovyma hormonama...pry jsou i bezne k videni predskolaci a mensi skolaci, kterym roste pubicke ochlupeni :unamused: takze proto.

tak zase ty mas hodnou holcicku to nase sidlo musi tu energii ze sebe dostat :slight_smile:

@fiallinka a to malej zvladne cely vikend bez vas? U nas by to nezvladla babicka a i ja :grinning:
30. říj 2010 ve 21:01  • Odpověz
autor
koukam,ze tady vedu celkem slusnej monolog :grinning: po obede vyrazime i s tomasovou kamoskou na nejakou farmu, tak jsem zvedava jak to dopadne :slight_smile: jinak vsem preji krasnou a pohodovou nedeli :wink:
31. říj 2010 v 11:44  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dnešek strávila v posteli, přepadla mě nějaká chřipka či angína, nemůžu polykat a smkám :frowning2: a to jsem před týdnem dobrala ATB :frowning2: nevím, co je to za hnus, ale evidentně se toho nemůžu zbavit. A ani malá, ta dobrala ATB v pátek a zas začala kašlat a teče jí z nosu jak z vodovodu :frowning2: Naštěstí miláček dneska všechno zastal a nechal mě vyležet.
Musím běžet, malá se budí po O, tak zatím...
31. říj 2010 v 15:25  • Odpověz
autor
Zdravim vsechny! tak jaky byl vikend? Dnes sme byli u znamych maji o 3 mesice starsi holcicku(taky dvojjazycna rodina) zasla jsem jak ten nas lumpik si dokaze hrat s takovouhle slecnou :slight_smile: mela jsem radost. uzasny je videt jak se spolu domlouvaji cesko-anglicky. deti ho moc neberou, tak jsem mela radost ho videt si s nikym takhle hrat... jinak nam roste asi nejaka stolicka, takze nocni trapeni :frowning2:

coz mi nahrava na dalsi otazku: kolik kdo mate zubu? A byli ste u zubare? Spolupracovalo ditko?

@eyael brzy se uzdravte!!!!
31. říj 2010 ve 22:05  • Odpověz
@mamkamarketa no byl teď poprvé dvě noci za sebou u babi a zvládl to hezky... on je s ní poměrně často, spí tam tak jednou za měsíc, ale nevadí mu to... samozřejmě na nás vzpomíná a občas nás chce, ale jak je na ni zvyklý a ona se mu plně věnuje, tak z toho trauma očividně nemá. Teď už nebylo moc smutno ani mně, ale poprvé jsme jí ho dali asi v roce a pěti měsících a málem jsem neusnula... teda smutno... asi co půl hodiny jsme oba říkali "to by se Jurčovi líbilo" apod., takže mysleli jsme na něj pořád, ale u ní je mu tak dobře, že nemám větší výčitky.

No a teď mu děláme pokojík, takže v neděli jsme makali, resp. manžel maloval apod., takže tam ještě byl o den navíc, jinak chce pořád za ním.
31. říj 2010 ve 23:01  • Odpověz
autor
@fiallinka tak to aspon bude mit pekny prekvapko :slight_smile: manzel a jeho kamaradi s detma si na vikend vzali deti na sumavu, a to jsem zvladala tezce, sice behem dne jsem si zaridla vse co jsem potrebovala, udelalal predvanocni uklid, vecer sla na vinko,ale stejnak jsem porad musela myslet jak se tam maji a v noci nemohla usnout. priznavam, ze jsem zavisla na svym diteti.

1. lis 2010 v 08:27  • Odpověz
@mamkamarketa zuby všechny kromě dvou, u zubaře jsme byli poprvé v červnu a už to prý bylo pozdě, ale dřív jsme prostě nikoho nesehnali, kdo by ho vzal :frowning2:... a byl šikovný, spolupracoval, až jsem se divila :slight_smile:

a jinak závislá jsem taky, ale jak mám tu babičku při ruce, tak to postupně odbourávám... poprvé to bylo hrozné :slight_smile:

jo, mimochodem zimní čas :frowning2:... hmm, Jurča vstával před pátou a to byl ještě v noci chvíli vzhůru "jen tak"... drsné...
1. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz
ahoj holky, tak my jsme jeste u zubare nebyli, ale mame termin 24.11. , takze jdeme uplne poprve. Malej ma 20 zoubku a zatim uvidime, jak to na prohlidce zvladne...Rikala mi dr., ze driv s nim chodit ani nema smysl, ze mu stejne nebude nic delat, jen ho povozi na kresle....
1. lis 2010 v 15:24  • Odpověz
autor
my mame jit 4.11. taky mi bylo receno, ze driv je to ztrata casu a penez. ze do tech 2 deti moc nespolupracuji :unamused: ja ani nevim kolik mame my :sweat_smile: nenecha se me kouknout. ale muj odhad je 12-14 prvni zub sme meli az ve 13 mesicich :grinning: takze sme v tomhle pozadu
1. lis 2010 v 17:29  • Odpověz
my jme měli první v 9.měsíci a šlo to docela rychle, rostly po třech naráz, takže jsme měli brzy plnou pusu...Jinak musím říct, že jsem občas ráda, když jde malej k babičce, občas je to s ním na bolení hlavy :slight_smile: Ale to hlídání nemívám tak často, tak si těch pár hodin člověk fakt užívá, i když stejně jsem pak ráda a těším se,až se zas prcek vrátí, bez něj je to doma smutný...
2. lis 2010 ve 12:44  • Odpověz
ahoj holky, marod se hlásí :wink: jsem včera a dneska obíhala doktory, zkrátím to - výsledkem je prozatím jakési bakteriální onemocnění, ještě nejsou všechny výslekdy z laborky, mám nová ATB. Nejvíc mě štve, že jsem pro neschopenku musela znova druhý den k praktikovi. Je to debilní výmysl, že odborní doktoři nemůžou psát neschopenky, prý to platí od letošního roku. Kvůli mým zdravotním problémům jsem byla rovnou u alergologa s nefrologem, já u praktika nebyla ani nepamatuju. Hodnotu CRP jsem měla 286, to už je prý otrava a nebo nádorové onemocnění v těle, tak uvidíme co řeknou výtěry. A to byl chvíli klid, jsem si říkala, že už jsem zdravá :frowning2:
Zítra půjdu na pediatričku, důrazně si vyžádám výtěry i u malý a případně další vyšetření, není normální, že si to předáváme jedna druhé a během měsíce máme obě dvoje ATB. Ta naše mudra je taková laxní a do ničeho nekecá, což za normální situace neva (očkování), ale když je nějaký problém, musím si vše vydupat a vymyslet sama, nic nejde nechat na ní :frowning2: Už se na ní psychicky chystám :angry: :wink: :sunglasses:

Jinak Anet měla první zub v roce a čtvrt, jsme v tom přebornice, má to po mě rodově - u nás všichni měly zuby později a taky nám dýl vydrželi. Já ještě loni měla jeden mléčný zub :wink: Teď jí chybí zadní stoličky, špičáky už jdou nahmatat, ale jsou ještě mrňavý. Celkem má tedy 12zubů plus 4(špičáky). Špičáky jí chuděře lezly všecky najednou, to si užila. U zubaře jsme ještě nebyly, páč máme tchýni zubařku :sweat_smile: občas jí koukne do pusy a zkontroluje, vše ok. Malá je zvyklá si zoubky čistit a nechat čistit, má svůj dětský kartáček i pastu. Ale je pravda, že dřív než ve 2 letech nemá zubař smysl, důležitejší je prevence doma před návštěvou zubaře.
2. lis 2010 v 15:56  • Odpověz
autor
@eyael
ahoj. tak budu drzet pesti at vsechno dobre dopadne :wink: urcite si u dr. dupni. Nechces jit jinam? Ja mela pediatricku (desny!) uz jen,ze jsem nemela mliko jsem pro byla neschopna prvorodicka, malej se osypal a rekla mi,ze je to kojenecky ekzem (myslela jsem, ze jako kojenecky v kojeneckem obdobi i zmizi.) jenze jak malej se naucil skrabat mel behem 3 dnu do krve rozdrapany ekzem na 85% tela. kdyz jsem vyrizena prileta k tehle "'MUDr"''tak mi rekla s klidnym hlasem "'a vy jako nevite, ze kdyz mate dite tezkeho atopika, ze ma mit rukavice, aby si to nedrapal?'' Ne, ze mam dite atopika mi NIKDO NEREKL :angry: :angry: :angry: uz jsem byla rozhodnuta pro zmenu a jeste mi predpsala kapicky,aby ho to nesvedilo a kortikoidy. v lekarne mi zdeseny lekarnik rekl, ze ta davka co mi ta zenska napsala je pro 12ti letyho pubertaka a ze 4mesicnimu drobeckovy to muze nenavratne poskodit jatra,ledviny...v ten okamzik jsem ji vletela udelat z ordinace kulnicku na drivi. myslim,ze me slyseli az na prazskym hrade :grinning: okamzite jsem zmenila MUDr. Ta pri pohledu na meho zubozeneho broucka nechapala :frowning2: a uz to jelo krevni testy, masticky, HA mliko. behem nekolika dni se vse uklidnilo a malymu se vrati ekzem, jen kdyz ho zapomenu namazat :slight_smile:
a co slysim z okoli stiznosti, tak se sama divim, ze tam jeste nikdo chodi. Pravdou je, ze jsem i slysela argument, ze sice maminka spokojena neni,ale ze je to nejblizsi pediatr, tak proc chodit jinam.
bejt tebou poptam se, kde je dobry doktor.

Dobry lekar je moc dulezity, to vim sama ze sve zkusenosti. Normalne k dr. chodim, kdyz uz me neco hooodne boli. mela jsem sileny,ale naprosto sileny bolesti na zadech jak jsou plice. nemohla jsem si lehnout, poradne sednout, spatne se mi dychalo. tehdejsi dr( bez jakyhokoliv vysetreni, zmereni tlaku) mi rekla,ze to muze byt zanet prudusek, ale pokud nemam kasel, ze by to melo prejit,a kdyz zacnu kaslat at se vratim. A ze to muze byt i z moji prace (byla jsem servirka v kuracky restauraci) vecer uz jsem nemohla skoro dychat, tak jsem si vzala taxika a jela na pohotovost, tam jsem skolabovala a probrala jsem se az na ARO, kde mi rekli,ze mam oboustranou masivni plicni embolii, ze i moje srdce zacina selhat a ze je to zly. (no slyset tohle ve 20 nic moc :unamused: ) nicmene to dobre dopadlo (i kdyz samozrejme ne bez nasledku) kdyby se to resilo v tom okamziku, tak by to nemuselo zajit tak daleko... takze pokud mas jakykoliv pochybnosti zmen lekare mas na to ze zakona pravo.
2. lis 2010 v 16:50  • Odpověz
autor
omlouvam se za ten roman :grinning:
2. lis 2010 v 16:56  • Odpověz
mamkamarketa - mluvíš mi přesně z duše. Už jsem nad tím přemýšlela několikrát, že jí změním. Jenže dobrý pediatr tu blízko není žádný. Tedy, ta moje mudra má ordinaci vedle dvou dalších, které jsou lepší než ona, jenže to jsem zjistlila až pozdě: A bohužel mají mezi sebou dohodu, že pacienti nesmí přecházet mezi nimi. Jsme tu nově přistěhovaní, zrovna když se malá narodila, takže jsem rychle hledala a neměla jsem kde a od koho získat reference. Argument o blízkosti chápu, protože to je taky důvod, proč tam ještě jsem - když měla malá horečky 39°C, byla jsem ráda, že nemusím cestovat přes půl Prahy, ale zajdu o dvě ulice vedle :frowning2: uvidíme, jak to zítra dopadne, rozhodně se nenechám odbít. Sice nemám ráda konflikty, ale tohle už je moc.
2. lis 2010 v 17:40  • Odpověz
@mamkamarketa jo tož to jsi byla na embolii hodně mladá, uff... chodíš na hematologii?

jinak já si na našeho doktora stěžovat nemůžu, navíc jsem ze začátku mateřské měla pocit, že pokud bychom nechodili s Jurčou na prohlídky, tak neuvidím skoro žádného chlapa :slight_smile:
2. lis 2010 v 17:53  • Odpověz
když ono je v poslední době docela těžký najít dobrýho dr. a když už tak nebere další pacienty.....já si ale zatím nemůžu stěžovat, mám na dr. štěstí, jen Dominičkova je taková spící panna :slight_smile:
2. lis 2010 v 18:41  • Odpověz
a nejlepší je, když člověku není dobře, jde na pohotovost a tam je nejvíc a především zajímá poplatek 90, teď už myslím 100,- Kč
2. lis 2010 v 18:43  • Odpověz
holky, já tu na vás nějak vůbec nemám štěstí, buď jsem tu já nebo vy :grinning:
2. lis 2010 v 18:45  • Odpověz
ahoj můj syn bude mít za dva týdny dva roky... :dizzy_face: ráda se přidám..
už slavíte taky brzy?
2. lis 2010 v 19:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.