• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@meleri víš jak, i kluci mají něco do sebe...Hlavně tě budou jednou ochraňovat a mají to na světě lehčí, bych řekla...
8. pro 2010 ve 14:24  • Odpověz
@meleri - jak už tu zaznělo, těsto ti rozhodně vydrží v lednici min týden. A co linecké, co jste vykrajovali? Kytičky, hvězdičky, zvířátka? :wink: není toho ve finále zas až tolik viď :wink: a co doma, chutná jim?
My dneska budeme dělat ty ořechy, to je piplačka plnit formyčky, nemám jich zas tolik, tak budu muset vždycky čekat, až se to upeče a vystydnou a pak je teprve zas budu plnit :frowning2:
jinak Anet má od rána rýmu naprosto šílenou, nechápu to, ještě včera byla úplně zdravá, dneska má oči jak angorský králík a z nosu jí teče permanentně :frowning2:
8. pro 2010 v 15:55  • Odpověz
autor
teda holky vy ste toho nakrafaly :grinning: @desirka vitej zpet :sunglasses:
@silerovav jsou desne teply, dneska sme byli venku 5hodin a super! sice nemrzlo,ale i tak obstaly na 1* :wink:
no my uz stomecek mame skoro 14 dni :sweat_smile: malymu se libi, tak proc ne :slight_smile:

holky prestatnte s tim cukrovim. vzbuzuje to me pocit neschopnosti :frowning2: ne budu muset neco zacit :sweat_smile:
@eyael a umi uz mala smrkat, nebo odsavate? hlavne at se ji ta ryme neda do ouska, chudinka, tak at je ji brzo lip :wink:

jinak dnes sme si udelali s tomisem celodenni prochazku, sli sme pres karluv most na staromak, na republiku a pak zpet a muzu vam rict... velke zklamani....stromek na staromaku se mi vubec nelibil, prislo mi,ze ma asi 3 vetve a takovy ty blikaci svetylka co nemam rada, na ,,trzich,, vsude prodavali rusaci cepice a trika s napisem praha, a klobasy .. nic spojenyho s vanocema :angry: i malej daval najevo,ze se mu tam nelibi :frowning2:
8. pro 2010 v 19:31  • Odpověz
Ahojda! My jedeme koupit stromek v neděli. Tady u nás je možnost si stromek na stráni vybrat a vlastnoručně uříznout (nebo uříznou oni), tak pokud nebude nějaká čvachta, tak si to malej snad užije (a mezi tím stromořadím se nám neztratí :grinning: )
No ale jinak stromek necháme pěkně venku a ustrojí nám ho až ježíšek :wink:
Já se dnes vrhla na linecké i s malým a můžu vám říct, že mě tekly nervy :angry: Bavilo ho jen první kolečko a než jsem to v rychlosti doplácala, tak jsem měla těsto po celé kuchyni ......... Nějak na to nemám nervy :sweat_smile:
Ještě mě čeká v lednici dodělat vanilkový rohlíčky, pak slepit 2 druhy cukroví marmeládou a končím. Mě to letos nějak nebaví, ale co bych pro blaho rodiny neudělala :grinning: :grinning:
8. pro 2010 ve 20:41  • Odpověz
@mamkamarketa - Anet umí smrkat už od roka, to je dobrý, jenže tahle rýma je zatím taková vodnatá, prostě ten začátek, takže i odsávám, aby pořád neměla sopel u nosu :unamused: dala jsem jí na noc Panadol, snižuje horečku a tlumí zánět, taky si trochu odpočine, bude se jí líp spát.
Už jsem z ní byla dneska dost na nervy, holky já nějak ztrácím trpělivost a inspiraci co s ní dělat doma. Vím, že ona za to nemůže, nebylo jí dobře, ale nic se jí nechtělo dělat, byla mrzutá a já pak nabroušená, nevrlá. Už mi to doma leze na mozek :frowning2: Jak jsme byly od listopadu nemocný, tak jsme pořád byly doma, dneska jsem fakt rezignovala a nechala jí skoro celý den čučet na telku :angry: já už prostě nevím, co vymýšlet a jak jí zabavit, když nemůžeme ven :frowning2:
8. pro 2010 ve 21:33  • Odpověz
autor
@eyael nemej vubec vycitky. kdyz jsem nemocna ja nebo malej, tak mu tu telku taky zapnu. on ji vyzaduje,ale pravda, ze si dela neco (vetsinou jezdi s autama po stole v kuchyni, nebo se klouze, nebo dela iverturu v skrini s hrcema a pod..) a kdyz slysi jeho oblibenou pisnicku nebo porad bezi do obyvaku podiva se na pohadku nebo zatancuje (pohadky maji kolem 4min) zatleska a jde se venovat predesle cinnosti.
hele a nestalo by za to maly udelat testy na imunitu?
8. pro 2010 ve 22:12  • Odpověz
@mamkamarketa - testy na imunitu už jsem zkoušela zadat, ale nepodařilo se jí odebrat dostatek krve, aby jí otestovali, řada z testů nebyla průkazných. Podle imunoložky musíme počkat do 3let, kdy i imunita dětí bývá nahrubo vytvořená, že do té doby se to ještě mění. Zkusím asi koupit ten imunoglukan.
9. pro 2010 v 15:53  • Odpověz
autor
@eyael aha. tak to je zvlastni. shvalne se zeptam sisix (te testovali obe deti, kdyz bylo sare asi 8m) a nejakou enzymovou kuru asi tyhle prtata nemuzou, co? nebo ta echinacea?
9. pro 2010 v 16:07  • Odpověz
autor
@eyael aha. tak to je zvlastni. shvalne se zeptam sisix (te testovali obe deti, kdyz bylo sare asi 8m) a nejakou enzymovou kuru asi tyhle prtata nemuzou, co? nebo ta echinacea?
9. pro 2010 v 16:07  • Odpověz
@mamkamarketa - malou mučili v různých laboratořích a nedařilo se jim odebrat dostatek krve aby to stačilo na alergo testy. Neměla do nedávna vůbec vidět žíly. Echinacea pokud vím je taky až od 3let, většina imunopreparátů je až od 3let. I tenhle Imunoglukan, ale na doporučení pediatra může být od roka.
9. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz
co to je enzymová kůra?
9. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz
autor
@eyael wobenzym a pod. ma to pry posilovat imunitu. ja to beru jako jarni a podzimni kuru a musim rict, ze jsem za sezonu nemocna (viroza) max 1 driv to bylo dokola anginy, ATB... ale nevim od jakeho veku je to vhodne :unamused:
to chapu, ja jsem musela nechat tomise s tatou a jit pryc, kdyz mu brali krev. na tohle ja nejsem delana :frowning2:
9. pro 2010 ve 20:56  • Odpověz
@eyael my dáváme malýmu MULTI-SANOSTOL na jaře byl samá rýma a kašlík a od té doby co to užívá, tak je OK (musím to zaklepat :wink: )
Teď se mu zas udělala nějaká vyrážka a já už nevím co s ním - když usíná, tak se drbe a drbe a brečí. Myslím, že to bude mít z nějakého jídla - asi (nebo včera nás napadlo, že má nové mýdlo, tak možná to ..... ) No fakt je to detektivka najít příčinu :frowning2:
9. pro 2010 ve 21:18  • Odpověz
9. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz
@ulu - ten dáváme taky, a zatím žádný efekt. S vyrážkama je problém, přijít na příčinu je dost těžký. Malá teď měla v tříslech, vypadalo to jako opruzenina a nakonec mudra přišla s tím, že je to něco jako plíseň - měla to z plínek. A to už je skoro nenosí :frowning2: prostě se moc spotila, jak jí teď nabaluju a bylo :frowning2: dostala na to mastičku a už to bude mít pryč...
@mamkamarketa - wobenzym můžou i děti, dávkování je podle hmotnosti, my ho pro malou koupili. Jenže jsou to tablety a ty se nesmí kousat. Malá je nedokázala spolknout :frowning2: Jednou je omylem rozkousala a bylo to hodně zlý.
9. pro 2010 ve 21:40  • Odpověz
Ahoj holky, @eyael - mrzí mě, že jste tak na hromadě....ať je Anetka brzo ok! My jsme měli ten imunoglukan s manžou pro sebe, a když jsem se zmínila pediatričce, tak říkala, že to malá může taky. O tom multi-sanostolu jak píše @ulu jsem slyšela od kamarádky a taky si to chválí. My teda dáváme jen probiotika - malá občas trpí na tu zácpu a já tak nějak věřím, že zdravá střeva = dobrá imunita... jinak určitě je fajn aspoň actimel a nebo já mám velice dobrou zkušenost s homeopatiky... např. Oscilococcinum. (můžou to i prťouskové) :slight_smile:
9. pro 2010 ve 21:41  • Odpověz
@ulu já musím zaťukat, že jsme po třech týdnech "vyléčili" tu naši svědivku! :dizzy_face: Už jsem tady psala - jako vyvolávač vidím Persil prací gel - kožní mi to potvrdila - je hodně voňavý a zůstává v prádle... občas si s ekzémem taky přijdu jak Sherlock Holmes! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak zítra frčíme na druhé monitory, tak držte pěsti, ať už se chce malé brzo ven.... :slight_smile:
9. pro 2010 ve 21:43  • Odpověz
autor
http://www.wobenzym.cz/Wobenzym-Mejte-me-doma.aspx tady pisou na kazdych 6kg 1 tabletu,ale neni uveden min. vek :angry:
jeste jsem zapomela, poporodu jsem mela neustale se vracejici zanety slach. ted je mam jeste obcas znova, ale nejsou tak caste, a maji rychlejsi a hladsi prubeh. )driv to byla kruta bolest kolem 10 dni, rekord jsem mela 3 tydny, a ted 2-3 a bolest je snesitelna :slight_smile:
9. pro 2010 ve 21:45  • Odpověz
@eyael ta kamarádka mi říkala, že jim ten multi-sanostol zabral až vypili skoro celé jedno balení. Nejdřív byla rozhodnutá, že už to kupovat nebude, ale pak koupila znovu a už jen chválí.... určitě to ale zabírá každému jinak...otázka je, kde je ta hlavní příčina... :unamused:
9. pro 2010 ve 21:47  • Odpověz
tak my tedy s vitamíny vydržíme :wink: jen musím zkontrolovat složení toho imunoglukanu, aby tam neměla stejné vitamíny jako v tom sanostolu, aby nebyla předávkovaná...
9. pro 2010 ve 23:27  • Odpověz
ahojte holky jsem KO v poslední době, na to pečení se už vyprdnu...radši vyženu manžela s malým a zajdu si zaplavat na chvíli nebo tak něco, prostě já tak neumím fungovat když se nehýbu, je mi blbě..

eyael,
at je líp! třeba má oslabenou imunitu po očkování? přeju ti at se to zlepší! my jsme byli hodně nemocní min rok a ted je to ok, tak třeba se to u vás taky spraví!
10. pro 2010 v 09:45  • Odpověz
@meleri - jdi si raději odpočinout, to je lepší než pečení :wink: S tím očkováním to může být pravda, ale tentokrát neměla ani teplotu nic, zvládla ho na výbornou, prostě žádná reakce. Si myslím, že opravdu prochladla :confounded: Anet zatím (ťuk ťuk ťuk) nemocná nebyla nijak zásadně, až letos na podzim ty dvoje ATB. Doufám, že se to zas zlepší.

Holky, dneska bude drama, už asi hodinu tu lítám po bytě a hledám dudlík, všechno jsem přerovnala - postele, pokojíček, zvedla madračku, odsunula postel :unamused: od rána není k nalezení! Jsem zvědavá, jak malá usne po obědě :angry: Zatím se o něj překvapivě nestará ani když jsem jí řekla, že se ztratil, že ho asi odnesl čert. No třeba je to vítaná možnost se ho zbavit. Každopádně asi koupím odpol v obchodě nějaký jeden náhradní, jsem srab na noční spaní :sweat_smile:
10. pro 2010 v 10:46  • Odpověz
dudlík se našel, hurááá :grinning: :sweat_smile: byl v poličce knihovny co má Anet hračky. Tam bych ho teda fakt nehledala :grinning:
10. pro 2010 v 11:08  • Odpověz
@eyael já ten imunoglukan taky mám pro Juriho, taky marťánky, ale dávala jsem jen na podzim a teď až při prvních příznacích problémů... u nás se nemoci nějak vlekly minulé jaro, ono většinou jak něco začne, tak se to táhne... tak snad to u vás bude dobré...

Teď se zatím všechno podařilo zažehnat v zárodku, ale přiznám se, že už při prvním zakašlání :slight_smile:, kterým to u Juriho začíná, mu valím kapky, a nejlépe ty na předpis, pokud mi zbydou... předevčírem měl teplotu, šíleně se z ničeho nic rozkašlal... tak hned kapsy, nurofen... a druhý den skoro nic, snad to přejde...
10. pro 2010 v 11:36  • Odpověz
@mamkamarketa cisik pani, mala spinka s 39horeckama
10. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz
@sisix - kdepak jste k tomu přisly? musím zaťukat, ale Anet už je bez teplot a rýma taky na ústupu, odpoledne půjdeme zas na nějaké vánoční dárky.
10. pro 2010 v 15:30  • Odpověz
autor
@eyael tk to je prima,ze je maly lip! este dudate, jo? to je dobra, ze takhle krasne mluvi, kdyby nas Tomis dudlal tak nerekne ani slovo :sweat_smile:
my sme dneska shaneli boty. (sisix se omlouvam-zajedu do dachy v pondeli :sweat_smile: ) obvolala jsem celou prahu a nikde nemeli co jsem si prestavovala :unamused: nakonec jeden obchod mel. (dokonce, kdyz jsem volala do nejake prodejny s detskou obuvi a ptala jestli maji ty a ty boty, tak mi prodavacka rekla,ze nema cas se mnou vykecavat, jeslti chci, tak at si tam prijedu :angry: :angry: :angry: :angry: ) to jsem myslela,ze budu vrazdit!
nakonec sme koupili :slight_smile: Tomis odpochoval stastnej domu a po chvilce mi ty boty prinesl se slovy ,, mamiiii bye bye,, ze chce jeste ven :slight_smile: do ted se jen vozil, protoze v tech blbejch snehulich neumel chodit. tak jsem stastna, jen az se manza dozvi cenu asi tolik stastnej nebude :unamused:
JO a v albertu maji v akci tunaka rio mare 1+1 zdarma! tak jsem nakoupila (teda i tak vysel na 20 ten mrnavej) ale je naprosto vyborny, tak jsem udelala pomazanku ala @eyael a byla vyborna!
10. pro 2010 v 19:10  • Odpověz
@mamkamarketa - :sweat_smile: Anet když dudlá, tak taky neřekne ani slovo, páč spí :grinning: má ho jen na spaní, resp. usnutí, pak ho vyplivuje.
Jsem ráda, že se ti pomazánaka povedla, z tohodle tuňáka je fakt super :wink:
Já dneska sehnala pro Anet super dárky k Vánocům - tři knížky se samolepkama a jednu s Abecedou na učení čtení, je skvěle napsaná, takovou jsem přesně hledala. Jsou tam k jednotlivým písmenkům nejdřív obrázky, pak postupně přidávají, jsou tam i barvičky, čísla, mezi tím pár krátkých pohádek velkými písmeny... Jestli to bude malou bavit tak jako dosud, tak za rok bude umět číst :slight_smile:
jdu jí vykoupat a dát spát, tak zatím
10. pro 2010 v 19:27  • Odpověz
autor
@eyael aha tak to jo, tak to bych nejak nehrotila. to jsem myslela,ze ma cely den zacpanou pusu dudlem.
ta knizka zni moc hezky, ale tomase by vubec nebrala :unamused: mozna za par let :sweat_smile:
opravdu mnamka, jeste se tam asi vratim a koupim jeste par. 1+1 zdarma se vyplati :slight_smile:
10. pro 2010 v 19:33  • Odpověz
@eyael s dudlíkem to znám! jak není k nalezení večer tak je to katastrofa! :grinning: já mám ale celou armádu asi 5 ti dudlíků, ten nejožužlanější mám při ruce a když se ztratí tak nahrazuju trochu novějším, a když i ten se ztratí tak zas dalším a dalším postupně pak nacházím ty předchozí někde za radiátorem nebo v autíčkách poschovávané, no je to legrace......

pak lidi brblají co ještě má pleny a jaktože má ještě dudlík......AŤ SE DOU VYCPAT! zvlášt ti bezdětní... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 v 19:49  • Odpověz
autor
vite,ze jsem cetla, nekde na MK prispevek, ve kterem zenska psala,ze ji dite zacalo chodi za ruce v 5ti mesicich a jina,ze se kONECNE zbavili ve 13 mesich plen. jinak koukam a jsem rada,ze nejsem sama kdo dava detem multivitaminy. v jedne diskusi jsem se zminila,ze malej dostava multitabs a to me malem ukamenovaly!!!! Ze je lepsi cerstva ovoce a zelenina (kdo to narve do malyho nevim!) a ze viroza posiluje imunitu (nevim,kdo nechava sve dite dobrovolne onemocnet) ale ja to rozhodne nejsem. proste se tam do me pustily jak hyeny na vzdechlinu :grinning:
10. pro 2010 ve 20:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.