• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@silerovav a co monitory?
10. pro 2010 ve 20:13  • Odpověz
@mamkamarketa tý jo o té jsem to četla taky že snad v pěti už se zvedal a chodil!! já to jednou viděla na vlastní oči jedno černošské miminko normálně malý kojenec takhle starý chodil za ruce! mi padala čelist. :grinning:

s těmi vitamíny musím říct že jsem na štíru, protože ze zoufalství loni jsem se šla na to ptát do lékárny a bylo mi řečeno že do 3 let se nesmí podávat vitamín C a podobné přípravky ! a přitom spousta lidí to dává.. dostala jsem pouze mateří kašičku a to pidi dávky takže popravdě nevím co si o tom myslet... :confused:
10. pro 2010 ve 20:21  • Odpověz
@mamkamarketa - čerstvý vitamíny jo? Na netu jsem nedávno četla studii obsahu vitamínů v jednotlivém ovoci. Za posledních 10let se snížil obsah vitamínů naprosto dramaticky, třeba u banánů myslím cca na 20%. Ovoce je průmyslově pěstované, rychle-rychle, aby šlo na pulty, rozhodně to není zásobárna vitamínů. Pokud si to člověk nevypěstuje sám, tak stejně neví, co se do toho dostalo a i když to bude pěstovat sám, nemá dostatečné laboratorní vybavení aby si obsah vitamínů v každém sněděném ovoci testoval :wink: Tak se nenech rozhodit :grinning: mmch, tolik ovoce a zeleniny co by naše dítka musela denně spořádat bych do Anet taky nedostala :sweat_smile:
10. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz
@meleri - přesně! Lepší dudlík než vypáčený zuby od palce :grinning:
10. pro 2010 ve 22:32  • Odpověz
@meleri - ten Multi-Sanostol co dávám já je od roka, je to sirup. Vždyť i v umělém mléce jsou přidané vitamíny a stopové prvky! Mateří kašičky bych se zrovna bála, protože na med a včelí produkty je řada dětí v raném věku alergických...
10. pro 2010 ve 22:34  • Odpověz
autor
@eyael presne. to by tomas nemohl jist nic jineho nez ovoce a zeleninu a stejne by to bylo malo :sweat_smile:
snazim se mu kupovat bio ovoce, ktery ma prokazatelne vic tech vitaminu, on tomu ovoci moc neda, tak radsi mensi kvalitnejsi davky nez mega mnozstvi plny pesticidu a pod :wink: ale stejne jsem byla za spatnou :wink:
@meleri nevim, treba to mozny je (ted mluvim o te pani na MK) spis podle me jak ma dite po narozeni ,,chodici reflex,, tak se to snazili nejak udrzet, nebo tak neco, protoze takhle male telicko a pater nemuzou byt na takovou zatez pripraveny... jestli to byl cernousek, tak je to mozna jiny (zastavam nazor, ze sme z opic a ja u tech africanu to tam vidim-bez urazky :slight_smile: )
10. pro 2010 ve 23:08  • Odpověz
@eyael jasně! bez dudlíku nevím jak bychom všichni přežili! :grinning:

s tím ovocem je to fakt na štíru..otázka je pak co je reklama farmaceut. společností a co je pravda....na ovoce typu bio moc nevěřím svinstvo je už podle mě ve všem.....

já jsem byla taky překvapena.....tady ted vyšel nějaký zákon že dokonce i syrup proti kašli co jsem dřív kupovala tak nesmějí vydávat bez receptu malým dětem. jedině čípky od kašle jsou...jsou vhodnější já vím ale vysvětluj to malému který čípky nesnáší...
oproti tomu magnézko které dřív bylo na předpis ted můžu kupovat.....

@mamkamarketa
tak to teda nevím jestli jsou černoši popředu, ale určitě jsou teda víc pohybově nadaní! teda reflexní chození to už podle mě nebylo, to děcko fakt našlapovalo, nevím no bylo to strašně legrační! :sweat_smile:
11. pro 2010 v 10:01  • Odpověz
Ahoj holky, monitory tak nějak ok... :sweat_smile: Ozvy maličké fajn, ani nespinkala, tak se do doktorovi líbilo. No a moje děloha předváděla kontrakce....celý den jsme chodili po obchodech (už máme stromeček, hurá :slight_smile: ), domů přijeli kolem osmé večer a do jedné jsem nespala s bolestma po 12-15 minutách. Ale asi jsem se jen přetáhla a malé se ještě ven nechce... :frowning2: :slight_smile: Nikdo mě ale nevyšetřil, další ko ve středu. Prý můžu do té doby dojet, ale taky klidně až na ty Vánoce.
11. pro 2010 ve 13:31  • Odpověz
@fiallinka - marťánky dáváte ty gumové? Ty jsou od 1 roku? Mě řekli v každé lékárně něco jiného ohledně toho věku a stejně je ani v jedné neměli... :angry:
11. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz
@silerovav ne, sirup, je od jednoho roku...
11. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz
@silerovav to jsi dobrá jak to zvládáš ještě ty zmatky kolem vánoc v 39 tt! já jsem teprv v 26 a řeknu ti jsem KO! doufám že budu mít nakonci taky tolik sil!

já se na vánoce dost těšila a ted se zas těším až už skončí a bude větší veget od toho chystání! :sweat_smile:

co to jsou za gumídci že je kupujete v lékárně? to tady neznám...

mě strašně chybí ten gravimilk ňamňam koupila jsem si místo toho umělé :sweat_smile: pro kojence a taky dobré ale ne jak ten gravimilk..
12. pro 2010 ve 12:41  • Odpověz
@meleri to jsou vitamíny ve tvaru gum. medvídků, ale je to myslím od 3 let... a gravimilk kakaový mám taky ráda :slight_smile:.

A jinak třeba paradoxně já jsem se teď cítila fakt dobře, jako bych těhu ani nebyla...
13. pro 2010 ve 14:44  • Odpověz
@fiallinka já se cítím strašně těžce, prostě nic moc, není se čemu divit už mám 8 kg navrch! to bude síla ještě kolik naberu... :confounded:

aha tak gumídky bych nedala měla bych strach že se zadusí, gravimilk je super!
13. pro 2010 ve 20:14  • Odpověz
ahoj, @meleri my baštíme gumídky i normálně, teda samozřejmě v rozumné míře... Já jsem přibrala moc v prvním těhu - měla jsem 23kg. Teď mám zatím 11 a je to paráda. Přitom jím hodně, hýbu se asi stejně...prostě každé těhu je jiné. :slight_smile: Teď už se teda těším až bude malá venku, ale myslím, že to jsou ty předporodní stavy - uklízet, hnízdit, zdobit....když si vzpomenu na svůj 27.tt, byla jsem "lemra líná" a válela se v Turecku na pláži! :dizzy_face:
14. pro 2010 v 10:02  • Odpověz
autor
Ahoj holky,
omlouvam se,ze jsem vas trochu zanedbavala... tata ma nejaky zdravotni potize jeden doktor, ze je to akutni,ze musi hned do nemocnice a kdyz tam prisel, tak tam mu zase jiny doktor rekl, ze je pozde, ze se s tim neda nic delat, (ani ho nevysetril pouze si precetl zpravu) a ze ma prijit v dubnu na nejake vysetreni. tak dneska ho mama bere na nejakou soukromou kliniku, tak snad mu pomuzou... jen se bojim,ze na to nasi nebudou mit. tak drrzte palce, at tatovi pomuzou.

gravimilk jsem nemela, na takovehle ,, zbytecnosti,, sme nemeli. ja jsem brala nejake tehu vitaminy co mi mamka kupovala. ale na dalsi baby se tesim,ze si to brisko uziju. budu si cist casaky chodit na tehu cvico, a po kramech kupovat hadriky... :slight_smile:

@meleri porad mi nejde do hlavy, ze do 3 let nesmi vitamin C. Vzdyt takove brambory ho maji dost a davaji se jako jedno z prvnich jidel...tak jak to pises ty to bylo i v USA. tam se bez receptu pro male dite nekoupi VUBEC nic. malej mel kasel, rymu (proste klimatizace) tak sme ho museli vzit k lekari, protoze v lekarne nic nemeli. i kdyz sme meli pojisteni zaplatili sme v prepoctu 4500 Kc za to,ze ho zmerili, zvazili a koukli se mu do krku a rekli... je to jen nachlazeni a dali na kapky na kasel....

11 kg za cele tehu? Klobouk dolu, to jsem mela snad za prvni trimestr :sweat_smile: ja jsem uz nechodila jen jsem se valila :grinning: :pensive:
14. pro 2010 v 10:34  • Odpověz
@mamkamarketa Marky, ať je to s taťkou v pořádku...."Hádejte" se s doktory a vyžadujte péči! Někdy je třeba si při odmítání dupnout, věř mi, mám dost zkušeností z doby, kdy byla nemocná moje maminka...
14. pro 2010 v 11:11  • Odpověz
autor
@silerovav je pravda,ze se clovek musi prat s tema doktorama :frowning2: zacina to vypadat,ze pokud clovek nema protexi nebo penize nema sanci na kvalitni peci :frowning2: :angry:
a jak se citis? Mala se jeste nechysta?
14. pro 2010 v 11:56  • Odpověz
@silerovav jo tak ty stavy znám! mě to začlo v druhém trimestru i poprvé, prostě furt uklízím furt se mi zdá že je všude bordel atd...jej pláž ti závidím tam jsem se už dlouho neválela! třeba zas někdy..:slight_smile:
gumídky moc sama nemusím (bolí mě z nich zuby) a malý je nechce, tak u nás by to neuspělo. ale jinak je to dobrý nápad jak dát dětem k mlsání něco zdravého.
@mamkamarketa
to je mi líto s taťkou ať se mu daří líp!
jo právě jako kvůli každé kravině chodit k dr a platit? ani náhodou....tady naštěstí dávají ty čípky takže i to mu pomohlo a vím že je to "zdravější" než syrup.
bylo to v místní lékárně kde mi řekl že vitamín C ne. jako jasně ve stravě je to právě super to dávat, vitamín C v bramborech? to slyším poprvé teda! :slight_smile: tenkrát mi prostě dal tu mateří kašičku ale zda mu to pomohlo nebo ne to nevím..
fakt co u nás pomohlo bylo že jsme skončili s očkováním a od té doby je daleko zdravější..
14. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz
autor
@meleri jo jo. v bramborach je ho pomerne dost. jen se musi brambory dat az do vrouci vody (teda aspon myslim)
tak aspon, ze uz malej neni tolik nemocny :slight_smile:
dekuju, dneska ve 3 jdou na tu kliniku, tak jsem zvedava snad mu nabidnou nejakou poradnou lecbu nebo chirurgicky zakrok a ne naky bobule s vitaminama....
tak si kdyztak nech poslat od rodicu sirupy na kasel, ne? Nebo jestli chces neco ti poslu...
14. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz
aha tak to jo to jsem fakt nevěděla! to je dobře já brambory celkem dělám.
právě že moje mamka je na tom taky špatně a veškerá dodávka věcí od ní skončila..:( ale ted jsme zdraví musím zaklepat bohudíky tak na to nemusím myslet...
přeju ti at se vše spraví, nemocní rodiče to je fakt neštěstí....:(
14. pro 2010 ve 12:49  • Odpověz
ahojte holky, taky vás pěkně zanedbávám....
u nás nic moc nového, stále bojujeme s rýmou a kašlem, dáváme sirup a kapky do nosu, teploty nemají, tak snad to bude brzo v pohodě
v pátek jsme museli uspat našeho miláčka Bártíka (pes - kokršpaněl), tak jsme z toho všichni špatní, ochrnul postupně na všechny nohy a rojela se mu zase rakovina, tak jsme to ukončili, aby se přestal trápit. Trpěl bolestma, chudáček. Neseme to celkem dobře, ale dělá mi problém reagovat na otázky od dětí. Řekli jsme jim a dokola opakujeme, že měl bebo a je v nebíčku s ostatníma pejskama a dělají tam blbiny. Jenomže chodí a ukazují na místo kde měl pelíšek a říkají tady tady hají atd. tohle je těžký jim odpovídat..... chce to čas
14. pro 2010 ve 12:55  • Odpověz
@mamkamarketa držím palce at to dobře odpoledne dopadne, zdraví je opravdu nejdůležitější!!!
14. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz
jééj holky, nějak moc smutku je tady před Vánocemi.... :unamused: @jjjb - otázky a komentáře od dětí jsou nejhorší.... Mě dodnes hrknou slzy a nemůžu mluvit, když malá vidí na fotce moji mamku a řekne, že je to babička na obláčku... ani se nepoznaly. Je to tři a půl roku co mamka umřela, ale stejně myslím, že to tak honem nezkousnu... :pensive:
14. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz
Každopádně se držte holky...každý má svoje trápení, ale hlavně,že máme ty naše prcky, ne?:wink:
14. pro 2010 ve 13:35  • Odpověz
@mamkamarketa jo to je fakt, a největší "sranda" je, že někteří doktoři v nemocnicích si otevřeně řeknou, kolik Tě co bude stát....tady u nás v okolí tak známe jednoho primáře... chcete rychlý a pohodový porod? Tak to bude tolik a tolik Kč...
Já se cítím tak nějak....psychicky střídavě nahoře a dole - těším se na Vánoce, ale zároveň bych UŽ chtěla rodit! Fyzicky se to prý tak nějak chystá, ale na porod to ještě nevypadá. Další kontrola je zítra...tak uvidíme.:slight_smile:
14. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz
autor
@silerovav promin, to je mi moc lito. Ted se cejtim hloupe, ze resim malichernosti :pensive: . promin.

jinak tatovi rekli,ze potrebuje operaci co nejdriv,ale ze oni to tam nedelaji :frowning2: tak na jine klinice ho budou operovat...to je stejnak mazec, kdyz si doktori otevrene reknou o penize. a podle co slysim v telce jeste bude hur.

@meleri to je mi lito s mamkou. pokud chces poslu ti treba hedelix, nebo tak neco. at mas v domaci lekarnicce :wink: nebo i neco jinyho. Vazne

@jjjb je to desny,ale aspon se chudinka netrapil

tak a jak ste pripraveny na vanoce?ja vcera balila darky a zabaleny jsou jak salamy :angry: neumim no... :grinning:
14. pro 2010 v 18:52  • Odpověz
ahoj holky, jak se máte? koukám, že tu není moc veselo před vánočními svátky :frowning2: já měla nějakou depresivní nicnedělací náladu, něměla jsem na nic energii. Ale už jsem se trochu otřepala, takže jsem si na zítra naplánovala vyprat všechny záclony a závěsy v bytě :dizzy_face:
jinak nic není nazdobeno, dárky sice v podstatě máme nakoupené, jen pár věcí zbývá, stromeček manža přiveze ve čtvtek, ale jinak mě tyhle Vánoce nějak neberou. Představovala jsem si je docela jinak :frowning2: A dárky budu balit až na Štedrý den, do té doby by se balení pomačkalo :grinning:
14. pro 2010 ve 20:13  • Odpověz
je to v pytli, malý chce večer spát už ve své posteli jak to mám ale udělat aby byl přikrytý? v noci je tu fakt zimaaa! v pytli spát nechce, a tím jak spal s námi tak jsem ho v noci vždycky jen přikryla a spala dál...ted abych vstávala a chodila k němu? fakt nevím co dělat...:( ted spí ve své posteli a je přikrytý ale nevím jestli ho nemám pak přenést k nám...:( tak je s náma pod peřinou a je mu teplo.

@mamkamarketa ty jsi zlatá děkuju! ale netrap se, já to nějak doklepu do května, pak bych měla přiletět a pak se snad už nějak zásobím, i když asi moc ne....s jedním jsem ještě pobrala hoodně věcí nazpátek ale s dvěma dětma se mi už tam nic nevleze....

holky ještě dotaz, odkdy je plastelína? myslíte že by to byl vhodný dárek pod stromek pro malého? máte to už někdo doma?
14. pro 2010 ve 20:21  • Odpověz
autor
@meleri rekni si, poslu ti. opravdu myslim to vazne.
malej dostal plastelinu play dooh- je hodne tuha a jeho vuuubec nebere. v tomhle veku, to bude spis pro holcicky

a co teple fleecove pyzamko a pod to treba body, nebo tenci pyzamko?
14. pro 2010 ve 20:31  • Odpověz
@mamkamarketa to je ta co nedělá skvrny? no taky mám ten pocit že ho to nebude bavit.......

hele takhle on zrovna spí, nakoupila jsem to na zimu fleecové pyžamka a pod tím má bodýčko a je to fakt teplé ale i tak sakryš mi to přijde málo bez peřiny....já nevím jak na to...

moc děkuju! pošli mi kofilu! :dizzy_face: ta mi tak chybiii...
14. pro 2010 ve 20:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.