• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@meleri - Taky jsem to řešila, malá se dost mele, když začala spát ve své posteli pořád byla odkopaná. Pak mi maminky na jedné diskuzi doporučily malý trik - malé jsme koupily velkou peřinu pro dospělé na dvojitou postel. Ta je dostatečně veliká, aby se z ní nevysunula, taky dostatečně "těžká" aby jí zůstala přikrytá a neodkopala se. Vždycky jí tu peřinu zasunu zestrany za matraci a neodkope se :grinning:

a plastelínu máme :dizzy_face: i modelínu a malou to tedy dost baví. Musím jí pomáhat, ale hraje si s ní ráda. Baví jí mačkat a tvořit a zkoumat měkknou hmotu :dizzy_face:
14. pro 2010 ve 20:36  • Odpověz
autor
@meleri dej mi adresu
a co body, tenky puncosky a fleecovy pyzamko?
ja to chapu u nas je desna zima brrr :angry:
neprijde mi nejak supr dobra....
14. pro 2010 ve 20:41  • Odpověz
@eyael aha ted si pamatuju že jsme se o tom už bavily! aha no já se přiznám že už víc peřin nemám tak nevím co s tím...zkusím aspon deku......stejně dneska neodolám a přenesu ho k nám... :zipper_mouth:

jo to je super, já to ale radši ještě počkám přecejen s tou plastelínou on není moc umělecky založen :sweat_smile: tak mě to napadlo protože jsem to viděla dneska v papírnictví, ale fakt s ním je to těžké...max něco načmárá tam kde nemá, hlavně na ubrus...

@mamkamarketa fakt? tak jo! :sweat_smile: Petra Gabet 2 Place dr Delaye, 26240 St Vallier France a dej mi taky svoji já ti pošlu aspon pohled nebo něco odsud pokud chceš! :slight_smile:
14. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz
autor
@meleri koupim a poslu! Slibuju. pokud si dobre vzpominam, dela se jeste jako cela cokolada, nebo jen ty tycinky? Hned zitra na to mrknu. :wink: chapu tehu chute. ja snidala tunaka s colou :sweat_smile:
14. pro 2010 ve 21:25  • Odpověz
@silerovav to je mi líto a neumím si to ani představit, musí to být strašné...pes je "jen" pes, ale rodiče to je uplně něco jiného, v žádném případě se to nedá srovnat a to i po letech... :pensive:
a máš pravdu, ti prcci jsou motivace jak dál. na zítřejší kontrolu držím palečky, snad se malá vyklube co nejdřív at jste na vánoce už všichni spolu doma :dizzy_face:

@mamkamarketa je to děs s těma doktorama. jeden řekne to a druhý opak
... docela jsi mě pobavila dárky = salámy :grinning: :grinning: :grinning: já balím dárky většinou 22.12. večer a 23.12. večer až jdou děti spát, tak zdobíme stromeček
jinak já upekla jen linecký: normál, kokosový a kakaový. ještě mi tu kokosové leží, nebyl čas ani nálada ho poslepovat...asi nejspíš i ztvrdne než se na to dostanu :sweat_smile:

@meleri se spaním moc neporadím, my problém nemáme a nic krom té velké peřiny by mě asi ani nenapadlo

@eyael ty jsi blázen ted na okna??? ale klobouk dolů, jestli do toho jdeš! já bych se na to mohla .... :grinning: :grinning: na jaře a na podzim to musí stačit, jinak zadělám žaluzie a je umyto :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2010 ve 21:53  • Odpověz
@jjjb - neboj, nebudu je mýt celá, venku mrzne :grinning: jen je trochu zevnitř vyleštím a vyperu záclony :wink:
14. pro 2010 ve 22:06  • Odpověz
@mamkamarketa - neomlouvej se za nic! Já nechtěla aby to vypadalo, že já mám horší "problémy" než vy! Každý má něco, spíš jsem tím chtěla říct, že razím heslo, že blbé věci se stávají jen těm silným a že my všechny tady se s čímkoliv poperem! :wink: A hlavně myslím, že každej, kdo si projde něčím takovým si hodně rychle srovná hodnoty - aspoň já si teď zdraví a rodiny vážím úplně nejvíc. Ale dost filozofování! :grinning:
14. pro 2010 ve 22:15  • Odpověz
jdu se chlubit! Já jsem dnes všechny dárečky zabalila - mám krásný salámy! :grinning: A navečer jsem s malou ještě zvládla udělat částečně včelí úly.... jsem naprosto hotová, doufám že se mi "dole" aspoň dítě hnulo! :sunglasses:
14. pro 2010 ve 22:17  • Odpověz
Na Domdu čeká plastelína pod stromeček, myslím že ji to bude bavit....podle toho co píše @eyael, myslím že naše holky si budou docela podobné...nevím teď značku, ale bylo na tom napsané, že je od dvou let.
14. pro 2010 ve 22:21  • Odpověz
@silerovav - je úžasné sledovat, že jsou ty naše holky tak stejný! :dizzy_face: Anet včera udělala z modelíny placičku, do ní obtiskla vykrajovací kytičku a do ní vytečekovala pomocí pastelky co našla na stolečku vzoreček. Máme to vyfocené, až mi to manža stáhne, dám vám to sem. Kdyby to bylo z hlíny, nechám jí to vypálit, vypadalo to moc krásně!
14. pro 2010 ve 22:34  • Odpověz
@eyael šikulka malinká! Určitě ráda mrknu na vaše výtvarné umění! Já bych dneska tak akrorát mohla vyfotit Dominin nápad - "nějakej blbost", jak to sama nazvala. Vyčůrala se do nočníku, pak do toho nacpala ručník a kolem udělala ohrádku z leporel! A volala na mě, ať se jdu podívat. Ještě prý musí přinést zvířátka, aby taky mohly kakat do nočníku! :grinning: Já hlídala linecký v troubě a ne ji....uff! Dobrou noc....zítra brzo vstávám.... :slight_smile:
14. pro 2010 ve 23:05  • Odpověz
@silerovav - :grinning: tos mě pobavila :grinning: Evidentně Dominice nechybí kreativita :grinning: to je ale šikulinda :grinning:
Anet má zatím jen vtipný hlášky. Má teď třeba oblíbenou pohádku O perníkové chaloupce, kde se děti ztratily v lese, protože neposlouchali tatínka a nedávali pozor kam jdou (mnou upraveno pro potřeby výchovy a pohybu např. po nákupních centrech :slight_smile: ) no a včera chodila z pokojíčku do obýváku, nosila mužovi hračky a vždycky když šla pro další tak s velice vážnou tváří a vztyčeným ukazováčkem říkala: poslouchej co ti říkám, nikam nechoď, dávej pozor a zůstaň tady, ne aby ses ztratil tati!
14. pro 2010 ve 23:17  • Odpověz
autor
teda ty vase holcicky tak krasne mluvi! to tomas jen mele tu svou hatla patlaninu a kdyz mu rozumim jsou to jen slova, az nedavno je zacal spojovat :frowning2: tedka si zrovna (sam -odmita asistenci) cte pribeh hracek a jne slysim ,, enke tenke woody hetl ourtl ba NOOOO,, takze asi tak mluvi moje dite :grinning: :sweat_smile:
takze mate opravdu sikovne deticky a umelecky zalozene!
taky u vas tak desne snezi? mame novy boty s tomisem, ale snezi tak moc, ze se mi ani nikam nechce lezt :unamused:
myt okna? Pokud je pres ne videt jsou ciste :grinning:
ja jsem je musela zabalit, protoze ted nekdy je musime s brachou vymenit. tak at to mam...
15. pro 2010 v 10:00  • Odpověz
autor
takze opet jsem tu sama? Koukam,ze
@ulu
@zlatouch
@desirka
@andilek261
@cvachna
na nas pekne kaslou, nebo sly do soukrome skupiny? :grinning:
15. pro 2010 v 11:24  • Odpověz
@mamkamarketa ty jsi hodná! jak chceš, no nebudu někomu rozmlouvat aby mi neposlal Kofilu! :dizzy_face: :sweat_smile:

včera v jedenáct večer byl úplně odkopaný přetočený noha ve šprušli, tak jsem si ho vzala k sobě, ve 2 ráno nad barákem ve vzduchu stál vrtulník a svítil reflektorama strašné asi honili zločince... :confounded:

eyael,

to je zlatá holčička! :dizzy_face: hold mít holku je výhra! :dizzy_face:
15. pro 2010 v 11:48  • Odpověz
autor
@meleri neboj poslu. dneska stejnak musim na postu zaplatit slozenky :confounded:

Tomasovi se na paleckach u nohou loupe jakoby ztvrdla kuzicka, tek nevim co s tim delat. porad mu to promazavam, ale je to o trochu lepsi,ale neni to uplne ok...a ted jsem koukala, ze se mu olupuje i na prstikach na rucickach, ale to vcera nemel, tak jestli to neni tim,ze si vcera v te chumelenici sundal rukavice ... nebo ja nevim :unamused:
15. pro 2010 ve 13:03  • Odpověz
@mamkamarketa - to je asi dost nepříjemné, když se malému takhle loupe kůže! Určitě bych zašla na kožní, to není jen tak. Kdyby to měl kontaktní alergii na chlad, tak by to asi neměl na prstech u nohou, přeci nechodí ve sněhu bosý. Nenapadá mě, co by to mohlo být, ale lupénka to asi není, ta není lokalizovaná jen na prsty (nohou a rukou), ekzem se taky vyskytuje spíš na jiných místech těla. Vím jen, že dospělí mají při nedostatečné funkci štítné žlázy podobné příznaky, ale nevím, jak je to u dětí :frowning2:
@meleri - to jsem nevěděla, že takhle strádáš bez českých dobrot :wink: Gravimilk neznám, co to je a kde se to kupuje?
jinak se musím omluvit za ty bodýčka, co jsem ti nabízela. Snad se na mě nebudeš zlobit :confused: nakonec jsem je malé začala dávat, protože jsem jí musela začít dávat ven plínu - v téhle zimě jí ani nestihnu vysvlíknout, když chce jít čůrat. Takže zas bodýčka se zapínáním v rozkroku využijeme. Nebude ti prosím vadit, když si je nechám? :confused:
15. pro 2010 ve 14:27  • Odpověz
autor
@eyael ne, proste se mu ,,jen,, olupuje kuze. neboliho to . muj bratr ma lupenku, ale tohle urcite neni. uz jsem nad tim premyslela, ze nekam vemu,ale v lepsi pripade mi reknou promazavat a v horsim napisou naky desny masticky. byla jsem s malym na koznim, kdyz mu byl zjistenej atopicky ekzem, a nedokazali nic jineho nez mu psat dokola (mnou nechtene) kortikoidy. coz mi vadilo, tak uz jsem tam nikdy nesla a nasla krem na prirodni bazi a je to o 100% tak se snazim nejdriv sama :unamused: koupila jsem mu ten neutrogenu, tak uvidime. zkusim to proste porad mazat a mazat...
15. pro 2010 ve 14:50  • Odpověz
hoj holky, tak dnešní kontrola byla vtipná... podle nálezu fakt budeme rodit nejdřív na termín - tj. 24.12. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně že jsem musela měsíc ležet kvůli riziku předčasného porodu! Holt se tam naše zlobidlo malý pěkně chystá a rozhodla se maminku ještě trošku potrápit... asi mi upadnou záda!
@mamkamarketa - to je fakt divný s tou kůží... švagr má něco takového, ale jen na rukách mezi prsty. Je to prý nějaký ekzém nebo snad "plíseň", která to způsobuje. Vždycky se mu to zahojí po mastičce, ale za měsíc to má zase. Tak pořád maže, ale stejně to moc k ničemu není... v zimě to má horší, v létě lepší. Ale proč to nejde vyléčit úplně, nechápu.... :confounded:
15. pro 2010 ve 14:55  • Odpověz
@mamkamarketa a pod tím co se mu loupe má kůži novou zdravou?
15. pro 2010 ve 14:57  • Odpověz
autor
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/olupovani-prstiku/?page=1
jeste neco na ty nozky. tak spodni kuze vypada dobre a zdrava. hlavne na tech paleckach na nozickach, vypada spis jako kdyby potreboval pedikuru, takova ta ztvrdla kuzicka po stranach palecku...
15. pro 2010 v 15:02  • Odpověz
autor
@silerovav tak mala chce byt poradny darecek :wink: doktorum v tomhle neverim. 24.11. mi brzo rano delali kontrolu a doktorka rekla, ze je hodne nahore, vubec se nikam nechysta, ze 25.11. se udela zatezovy monitor, krev a rozhodne se jestli mi porod vyvolaji nebo pujde malej cisarem a 25.11. ve 14:48 si po spontalnim porodu Tomis zarval do sveta :wink:
15. pro 2010 v 15:14  • Odpověz
@mamkamarketa dííky za podporu - pořád budu potají doufat...myslím že není možný mít takovýhle poslíky tak hrozně dlouho....když si představím ještě min. 9 dnů - uff...
15. pro 2010 v 15:36  • Odpověz
@mamkamarketa tak třeba ještě nějakej ten vitamín...
15. pro 2010 v 15:40  • Odpověz
@eyael nene vůbec se neomlouvej! :slight_smile: vůbec mi to nevadí kdepak, já zas doufám že třeba na jaře nebo v létě se konečně taky odplenkuje a pak už bych moc chtěla aby nosil normální trika, atd...ale je fakt že na zimu jsou ty bodýčka skvělé jak chrání zádička atd takže je fakt škoda že to nevyrábějí i na velké děti....:( jo chybí mi hlavně ta kofila.... :sweat_smile: a perník a takové věci..
@mamkamarketa
jsi fakt hrozně hodná!
15. pro 2010 v 16:32  • Odpověz
@meleri teda to je servis, od Marky, co? :wink: Jaké máte třeba pečivo? Teplej českej chleba Ti nechybí? Já se na něho vždycky z dovolené těším! :slight_smile:
15. pro 2010 v 16:34  • Odpověz
@silerovav to jo teda! :dizzy_face: chleba chybí ale míň, horší je to s tím sladkým! :sweat_smile:
15. pro 2010 v 16:41  • Odpověz
@silerovav závidím ti ten 39 tt! já si ještě počkám... :frowning2:
15. pro 2010 v 16:42  • Odpověz
@meleri to joo, počkáš, ale zase budou děti ještě líp od sebe - myslím věkově, ne? Zítra začínám 40.tt, už se na jednu stranu moc těším, ale taky trošičku bojím...
15. pro 2010 v 16:53  • Odpověz
@meleri já zase nadávám, že v Brně a okolí nemůžu narazit na dobrý croissant (píše se to tak? :confused: ), tak si pak vyber.... Tady už zase sněží.... snad v noci nepojedem, manžel má dnes firemní večírek....
15. pro 2010 v 16:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.