• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa já nějak nestíhám :grinning: Kupuju blbec dárky na poslední chvíli,furt jsem měla moooře času :confounded:

Je tu něco nového ?

Jak budu mít čas,dočtu vás,ted valím uklízet :confounded:
15. pro 2010 v 17:03  • Odpověz
@andilek261 ahoj, jen jsem koukla do Tvého pasu - chceš na 3D - bude ta fotka takhle brzo hezká? V Brně v Prenatalu mají napsáno, že optimální zobrazení je mezi 24. a 30. týdnem...
15. pro 2010 v 17:07  • Odpověz
@silerovav já jsem na 3D utz byla ve 26.tt,ted bych ráda trochu dřív,už ne asi v tom 18.tt,jak jsem psala,ale třeba ve 22.tt :slight_smile:
15. pro 2010 v 17:13  • Odpověz
@silerovav jo píše,, jo tak těch je tu habaděj :sweat_smile: ale ted je vůbec nemůžu jíst, pálí mě strašně žáha z nich...
bojíš se porodu? nebo tak celkově jak to budeš zvládat pak? já zatím spíš toho jak se budu zvládat, ale na to abych se bála porodu, na to ještě přijde :sweat_smile:
15. pro 2010 v 17:46  • Odpověz
@meleri bojím se porodu - ale ne těch bolestí, ale aby to všechno dobře dopadlo...přece jen je dost případů, kdy se při porodu něco pos... :pensive: No a když tak přemýšlím, tak i toho, jak to zvládnem...nechci být hysterická matka, která děti vláčí po náměstí za sebou, chci je obě dobře vychovat, no asi jako skoro každá mamina a ráda bych to zvládala s úsměvem na rtech.... to asi neklapne, co? :sweat_smile:
15. pro 2010 v 19:31  • Odpověz
@silerovav já se teda bojím bolesti protože jsem ještě přirozeně nerodila, nevím co to jsou kontrakce nevím co od toho čekat...ale zas dost důvěřuju těm doktorům protože jsem tam byla i minule, tak snad to dobře dopadne. tobě taky přeju at je vše v pohodě, a podruhé už to určitě bude rychlejší a jednodušší!

já taky hlavně řeším venek, jak to budu zvládat, do toho taky řeším jak to bude se spaním do toho zas třeba jak budu koupat jednoho jestli druhý bude řvát že chce taky nebo vůbec jak to všecko bude? :sweat_smile:

Sam mi dneska zase usnul v postýlce, zatím je přikrytý ale fakt nevím v noci ho asi zase přenesu k nám......nejradši bych mu dala ten veliký pytel na spaní se zipem, ale myslím že by řval že by v tom nechtěl být...škoda...
15. pro 2010 v 19:34  • Odpověz
Jééé, teď se mi to celý smazalo!!! :angry:
Psala jsem, že kontra jsou hrozný, ale "tvoje". Ne jako když do Tebe vrtá někdo cizí, zubař, nebo něco zlomeného.... je to přirozený, i když tu poslední hodinu před tlačením jsem i já byla někde v jiným světě.... :sweat_smile: Ale to zvládnem, neboj!

My máme doma teplo, nedovedu si představit nějakou zimu na spaní - v místnostech, kde jsme přes den je 22 a v ložnici 20. Domča má v pokojíku taky kolem 22, tak nevadí, když spí odkrytá. I když ona se ráda zakrývá sama a já za ní jednou až dvakrát za noc stejně jdu. Vy nemůžete mít nějak tepleji? :confused:
15. pro 2010 ve 20:03  • Odpověz
autor
@silerovav my treba mame doma taky desnou zimu :frowning2: bydlime ve starem kamennem dome a mame hodne stary okna, co skoro vubec netesni...plastovy mit nemuzeme (pamatkari by to nedovolili) a novy dreveny si proste dovolit nemuzeme. velikostne mame i dost velky byt a kdyby se to tady poradne vytopilo, tak se nedoplatime :confounded: takze malej ma ted pyzamko a nez pujdu spat, zavru ho do pytle. mame hodne teply s rukavama :slight_smile:

drzim palce, a nebojte bude ok. Ja jsem si jednou zazila normalni porod a vic do toho nejdu. priste podmaznu doktora at me rizne cisarem :grinning: Nechci desit u me to byla souhra blbejch nahod... a navic malej mel omotanou snuru kolem krcku, takze vykakal behem kontrakci smolku, protoze ho to priskrtilo :unamused: Ale to se stava malokdy. Kdyz se zjistilo, ze se neco deje, zacala jsem na porodnim boxu hystercit (to v pravem slova smyslu) byla jsem asi hodne na facku-hysterka nooo :grinning: ale jedna doktorka si ke me sedla, chytla me za ruku a rekla mi, ze si NIKDO NELAJZNE aby se COKOLIV malymu stalo. ze kdyby bylo potreba sal je pripraveny a ona behem okamziku malyho vytahne.desne me to uklidnilo a byla jsem v poho.
15. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz
Jo to asi chápu s tím teplem...člověk si asi zvykne. Tvůj porod byl drsnej, ale tak snad napodruhé bude ok a u nás taky... :slight_smile:
15. pro 2010 ve 21:00  • Odpověz
holky nebojte, budete to mít v pohodě, každý porod je jiný :wink:
15. pro 2010 ve 22:47  • Odpověz
@silerovav

my máme podobný problém jako Markéta, žijeme v blízkosti hradu a tudíž je zakázáno mít plastové okna. náš dům je 200 let starý a i když díky kameni je skvěle izolován tak okna jsou průser..předchozí majitelé vyměnili 3/4 oken ale v několika pokojích máme ty 200l staré okna a obávám se že i s originálním sklem :confounded: navíc ta okna mají přes dva metry...takže máme štěstí že tu není taková kosa jako v česku. v létě je to ok. problém je že tady ve městech jsou prostě všechny domy staré takže si člověk nevybere..ale všimla jsem si že nelegálně si lidi ty plastová okna dávají, to bych měla strach z pokuty.

porod fakt ještě neřeším přijde mi to hrozně daleko - bože kde je březen! :sweat_smile:
16. pro 2010 v 10:58  • Odpověz
autor
@meleri je se taky bojim pokuty :unamused: bydlime v oblasti ambasad a ruznych velvyslanectvi a dost to ti blbci hlidaji. takze verim, ze pokuta by nas neminula...
ale to musi vypadat hezky, tak velky okna! ale myt bych je nechtela. musite mit hodne svetly baracek, vid? To musi byt fajn.
jinak dnes se tomis probral a ma natekle, cervene horni vicko. V nicem mu to nevadi na nic si nestezuje, ocicko jako takove je ok, ale v rasach ma ,,pupinek,, volala jsem na ocni a nastesti souhlasili, ze neni nutne ho tam tahat a cekat s plnou cekarnou nemocnych (ocni a orl maji spolecnou cekarnu) tak ze mi napisou masticku a moje mamka ji vyzvedne. myslite, ze je to jecne zrno?
16. pro 2010 v 11:18  • Odpověz
@mamkamarketa tak to jo to by bylo asi fakt riskantní! no tady nic důležitého není jen ten hrad :sweat_smile: ale i tak si to ti lidé tady dávají ale my prostě zaprvé nemáme na nová okna zadruhé sme asi fakt poctiví nebo nevím prostě neumíme jaksi dělat věci proti zákonu i když je to hloupost ten zákon...

jeje to nevím opuchlé očičko?není to z větru nebo ze zimy? ječné zrno moc neznám to je myslím bílé a velké, jestli se nepletu tak ho má můj otec právě na víčku ale už dlouho....

16. pro 2010 v 11:22  • Odpověz
@meleri já bych ho na to spaní prostě víc oblékala... a časem si na peřinu zvykne, Jurča se už taky neodkopává tak, jak dřív...
@andilek261 já jsem byla na ultraz. 3D v 22. týdnu (no, spíš náhodou než cíleně) a mám pocit, že to mimčo je ještě málo "vypasené", když půjdeš později, asi je trošku větší šance uvidět tam nějakou podobu... ale záleží samozřejmě na tobě :slight_smile:, platíš si to, takže by neměl problém se s nima domluvit na jakémkoliv týdnu...
16. pro 2010 v 11:23  • Odpověz
@andilek261 fotku mám myslím v albu, ale je na ní vidět jen ruka :slight_smile:
16. pro 2010 v 11:24  • Odpověz
autor
@meleri my taky na to nemame a mam z takovych veci strach :unamused: slysela jsem,ze kdyz je podplatis, tak delaji, ze o nice, nevi,ale cpat jim penize fakt nebudu!

ja taky prave nevim...v nicem mu to nevadi, tak jsem rada, ze jen daji mamce masticku. radeji ven dnes nepujdem, aby mu tam nenafoukal studeny vitr (promin, kofily budou muset pockat)
16. pro 2010 v 11:25  • Odpověz
@fiallinka já se přiznám že nejvíc mi na tom vadí že mi prostě chybí, strašně, jedna noc bez něho to je fakt pro mě záhul...časem až mě bude odhánět tak ho nutit nebudu! ale zatím v noci se pořád tulí ke mě nebo k manželovi tak je asi taky rád..:slight_smile: jen nevím jak to bude s nástupem vlády kojence v tom březnu...:slight_smile:)

@mamkamarketa nemysli na kofily, jsi strašně hodná, radši fakt zůstante doma, tady je taky strašná zima ale máme dneska ten kroužek, do toho nemám auto tak budeme muset vlakem tak to snad přežijem..

jdu se na chvíli natáhnout pak musím nachystat batoh a asi dneska vezmu i kočár páč mám strach že bych to dneska bez něho nezvládla...
16. pro 2010 v 11:30  • Odpověz
@meleri no, to chápu, ale jestli chce v té postýlce už spát sám, tak možná stojí za to to využít... já teď Jurču pořád uspávám, spí se mnou v posteli... chodím spát s ním před devátou, předtím nakojím a pak si malou vezme manžel a uhoupá ji ke spánku.. on pak jde spát, mne vzbudí a já spím s malou v obýváku...ale věčně to tak dělat nemůžeme... ale taky jsme v pasti - Jurča už má svůj krásný pokojík, ale docela daleko od ložnice a nám se nechce ho tam dát samotného... tak doufám, že se nám to nějak po šestinedělí utřepe a budeme všichni ještě spát v ložnici...
16. pro 2010 v 11:40  • Odpověz
autor
@andilek261 jo taky nemam vsechno. vim co bych chtela koupit vsem,ale jaksi finance chybi :unamused:
ten 3D ultrazvuk je supr! Ja na nej dostala poukazku od brachy k narozkam a hned jsem musela jit (nevydrzela bych) byla jsem asi 17-18tt a bylo to supr. malej moc nespolupracoval, pry lezel na brisku a kopal nohama (i pani dr. koukala, ze to nikdy nevidela :sweat_smile: ) a protoze nebyl videt oblicej,ani pohlavi bylo to zdarma. podruhe, o tyden pozdeji, nam podle vnitrnich organu rekla,ze to bude na 90% kluk, a az pri 4 navsteve byl videt i oblicej, fajn bylo, ze sme platili az pri posledni navsteve. takze vrele doporucuju :wink:
16. pro 2010 ve 14:25  • Odpověz
@fiallinka náhodou jak to popisuješ tak to zní jako super organizace! přijde mi že to zvládáš skvěle. tak doufám že mi to taky půjde s druhým! :slight_smile:
Samson zase usnul v posteli dneska, tak to začínám brát jako fakt že tam spí, a přemýšlím zda ho tam tedy nenechat..:slight_smile:
jo my to máme stejně - ložnice je moc daleko od jeho pokoje, tak nám tchýně dala jednu velkou postel do jeho pokoje kde ted spíme...ale přiznám se že mi chybí ten večerní klid s knihou a lampičkou.....já si myslím že jak tvoje dcerka trošku povyroste, a můj druhý syn, tak se nebudou cítit tak sami a klidně budou moci spát ty děti samy jen to chce asi vdržet kojení, odstavit a pak to řešit :slight_smile: teda představuju si to jednoduše co? :sweat_smile:
ale u nás to šlo právě celkem hladce s tím spánkem, prakticky jsme to nechali na něm...
16. pro 2010 v 19:57  • Odpověz
Ahoj holky, teprve vás dočítám... ty vaše byty ve starých domech s velkýma oknama musí být krásný....už chápu důvody té zimy, ale jinak to má určitě i svoje kouzlo, ne?
@meleri - to jsem se tě chtěla zeptat už dřív, jestli to vaše společné spaní není hlavně kvůli tobě? :slight_smile: Já taky miluju přitulení Domči, jenže jak mi začal podruhé víc růst pupík, tak jsme ji prostě pro pohodlí všech dali do pokojíčku. Dnes to máme tak, že ona sama kolem půl šesté přijde a pak se tulíme. A kromě toho si myslím, že i manžel se cítil trošku odstrčenej a já jsem maximálně spokojená, když se i já můžu k někomu přitulit a nechat se hladit... :dizzy_face:
17. pro 2010 v 15:47  • Odpověz
@fiallinka - úplně souhlasím s meleri - umíš si všechno hezky zorganizovat, přijdeš mi jako moc šikovná a spokojená mamina! :slight_smile:
17. pro 2010 v 15:48  • Odpověz
@silerovav to je hezká pochvala, ale kdybych neměla k ruce tchyńku, která je zlatá, tak jsem ko... jenže ona má pocit, že šestinedělí je strašné období, kdy je mi potřeba hrozně moc pomáhat, tak si pořád chodí pro Jurču... a já se rekreuju...

a ta noc - to byla jediná varianta, kterou jsme neplánovali, ale nějak se to vyvrbilo a časem to budeme muset vyřešit, věčně na gauči spát nechcu :slight_smile:
17. pro 2010 v 17:22  • Odpověz
tady máte pro pobavení fotku, jak to matka Fialinka zvládá :slight_smile:

17. pro 2010 v 17:37  • Odpověz
@fiallinka - to je fajn, já si vzpomínám, že jsem v šestinedělí měla spíš nálady, ať nás všichni nechají, že si chceme zvykat samy, případně sami s taťkou... ani se tchýně až tak nehlásila o nějaké procházky... teď to snad bude jiné, z obou stran - naše vztahy se o dost zlepšily, tak uvidíme. :wink: To má Jurča Sudocrem?? Včera udělal kamarádčina dcerka naprosto to stejné! :grinning: Prý to vůbec nešlo dolů!!!

My jsme se dneska učily koledu - tak tady Domda teď zpívá tatínkovi, jaká je šikulka: Ježku, ty panáku, já tě budu kolébat! :rolling_eyes: :grinning: Nějak si to popletla.... zpívá asi slova, který zná líp!
17. pro 2010 v 17:57  • Odpověz
@silerovav sudokrém sežral, rybilkou se namazal... a dolů nejde rybilka z oblečení a deky... jen na 60tku a pořádně odmočit v jaru, ufff...
17. pro 2010 v 18:00  • Odpověz
@fiallinka ty brďo.... to potěší co? Ale cizí dítě vypadá na fotce fakt výborně! :grinning: Domina předevčírem při uspávání řekla, ať jdu klidně pryč, že bude hodná a spinkat. Sežrala manžovu voňavku! :rolling_eyes: Rozprašovač rozkousala takovým stylem, že už to fungovat prostě nebude a pusina jí voněla ještě včera!
17. pro 2010 v 18:05  • Odpověz
Jdu udělat sekanou, ať nemusíme zítra vařit... :sunglasses:
17. pro 2010 v 18:08  • Odpověz
@silerovav chachá, jo, voňavka je dobrá :slight_smile:... tohle se taky stalo při uspávání - nechala jsem ho samotného a zapomněla jsem, že tam mám nově krabici s Kájinýma věcma... ale jsem ráda, že nevypil ten líh na pupík, asi by se dost střískal :slight_smile:
17. pro 2010 v 18:09  • Odpověz
@silerovav jo kvůli mě taky..no ale dneska jsme ho dali do postýlky a volal, a ukazoval že chce do náruče, tak ted spí s manželem..:slight_smile:
jo atmosféru starý dům má, jen občas se tu i někdy bojím, jako že tu straší. :sweat_smile:

@fiallinka
jeje, a to si tak namazal sám? no vypadá to hrozně srandovně ale věřím že pak to dávat dolů zas tak sranda nebyla...:slight_smile:

mě zatím nejhoršího co provedl, že strčil dudlík do záchodové vody a šup do pusy...fuj fuj... :sweat_smile:
17. pro 2010 v 19:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.