• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@fiallinka souhlasim, dobra organizace. chvalim, ze je zapojeny tatinek s tchyni :wink:
jinak fotka je super! Tomas jednou vzal krem na zadek z dm (takova ta pasta) ropatlal to na nas hnedy gauc a ja jsem o tom nevedela a jeste si do toho sedla :rolling_eyes: :angry: :sweat_smile: mastej flek tam bude asi naporad :rolling_eyes:
@silerovav jeste nic? jezek je taky dobrej :slight_smile:
hele holky jak to delate na stedry den? Jako co pres den delate a tak. rad bych zacala si budovat tradice,ale sme s manzelem 3ti vanoce a i malyho to jsou 3ti vanoce... tak nevim... my sme vzdycky na stedry den chodili s nasima na hrbitovy (vsichni prarodice zemreli, nez jsem se narodila), nasi k nam prijit moc nechteji, s brachou nevim proc nevychazime a s tetou jsou vztahy na prd co si pamatuju... tak bych potrebovala nejakou inspiraci co delat na stedry den, aby na to Tomis jednou vzpominal :slight_smile:
a jeste bych se chtela poucit jak to chodi jinde darkama (jak to delate,ze je jezisek prinese a zvonecek...) dekuju :slight_smile:
17. pro 2010 ve 20:55  • Odpověz
@mamkamarketa no, u nás to budou první vánoce, které Jurča bude pořádně vnímat... a myslím, že ráno nazdobíme s velkou slávou stromek, půjdeme na prochajdu, pak spaní a pomalu chystat večeři... prostě žádný spešl program, ale to bude stačit, už se těším, jak zazvoníme zvonečkem, zapálíme prskavky, budeme vybalovat... ale taky ještě přemýšlím, co bych vymyslela :slight_smile:. Návštěvy tentokrát odsuneme na další dny - minule jsme byli po obědě už u tchánů a pak šli navečer domů - taky dobrý, ale chci, aby to Jurča poprvé letos zažil doma...
18. pro 2010 v 16:37  • Odpověz
autor
tedka jsem si cetla o tech rodinach z lipove (shorel jim cely dum a prisli o vse) nejsme zrovna naci bohaci,ale dobre skutky se delat maji. tak jsem si predstavovala, ze jim poslu zakladni hygienicke pomucky, a treba koupim nejakou drobnost pro ty jejich deti. klikla jsem na seznam jejich pozadovanych veci a nestacila se divit : mycka na nadobi, televize,dvd prehravac, mikrovlnka, kolo pro 4leteho kluka, chameleon i s terariem, lego, barbie se satnikem, starsi pc s tiskarnou, zimni brusle velikost 28.... celkem mi spadla celist. my mikrovlnku nemame a mycku a pc mame od zari a na splatky. clovek chce udelat dobry skutek,ale abych kupovala televizi, mycku nebo kolo, to si fakt nemuzem dovolit.
18. pro 2010 v 19:37  • Odpověz
@mamkamarketa - to tedy zírám i já :confused: :fearful:
18. pro 2010 ve 22:23  • Odpověz
tak jsem si dneska vydělala :frowning2: při cestě z prohlídky jsem ztratila foťák i s nafocenými snímky :unamused: tímpádem minimuálně půlka honoráře v trapu, a to ještě ani nemám zaplaceno. Budu muset koupit nový foťák. :angry:
19. pro 2010 ve 14:17  • Odpověz
ahoj, @mamkamarketa - to je slušná práce, asi by Ti sprcháče a drobné hračky poslali zpátky! :confounded: Jinak u nás nic, hele radši bych Ježíška, jestli ze mě vyleze ježek jak jsi psala, tak potěš... :grinning: :grinning: :grinning:
@eyael - to naštve...jen tak jsi ho ztratila? A co fotíš?
19. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz
@eyael jejeje :( to je mi líto! a to byl tvůj foťák nebo jestli to dobře chápu tak něco z tvé práce? přála bych ti aby se ještě našel!

@mamkamarketa co to jsou za lidi? někdo z Prahy? no někomu ani v nouzi nedojdou priority...co naděláš, je to k zasmání ten jejich seznam....

@silerovav přeju ti at už to máš za sebou, asi to musí být dost náročné ty poslední týdny! já se na to celkem těším že snad mi to uběhne...

dneska byl malý k nesnesení posrali jsme to, nějak vyhládl a nechtěl na svačinku co jsme s sebou měli (šli jsme do lesa) a tak furt křičel až jak jsme přišli domů tak se najedl....jojo já to někdy neodhadnu...:( on má třeba týden dva něco rád a pak už to nechce, ale jelikož neumí mluvit pořád tak se s ním nedá domluvit..

řeknu vám holky už bych byla i ráda kdyby konečně mluvil, jenže vím komplikujem mu to s dvěma třema řečma...:(
19. pro 2010 ve 20:10  • Odpověz
@silerovav, @meleri - byla jsem na prohlídce objektu, který budu oceňovat, jeli jsme s klientem v tomhle sněhu kus za Prahu. Já tam fotila na místě co a jak vypadá atd no a když jsem přišla domů, tak foťák nikde. Ještě jsem volala klientovi, jestli ho nenašel v autě (jeli jsme jeho), pak se dokonce jel podívat znovu do toho objektu! a nic... tak už jsem to vzdala, že jsem ho asi vytratila cestou z auta do baráku a že ho někdo ukradl. Doma jsme s manžou prohledali celý byt, jestli ho někde třeba malá neuklidila a nic :confounded:
No a představte si, já ho teď večer našla! Byl v batohu v boční kapse, kterou standardně vůbec nepoužívám :frowning2: holky, já si přijdu jak totální debil, vymazaný mozek matky na mateřské :rolling_eyes: se tak stydím! To nemůžu klientovi vůbec říct kde ten foťák byl :unamused: :zipper_mouth:
Potřebuju VOLNOOOOO! :confounded: :dizzy_face:
20. pro 2010 v 01:02  • Odpověz
@eyael supeeer! no hlavně že se našel! :dizzy_face: já si myslím že ten člověk by to pochopil i tak!
20. pro 2010 v 07:06  • Odpověz
autor
@eyeal tak hlavne ze je na svete!!!!
@meleri neznam je, jen v tv porad dokola rikaji, jak jim vsechno shorelo, ze zachranili jen sebe...bylo mi jich lito a chtela jsem pomoc,ale to co chteji....at se s prominutim jdou bodnout :confounded:
@silerovav jezek ne au au au. :grinning: koukam,ze na na hygienu pecou chteji radsi mycku. a jak se citis? Ja si pamatuju,ze ty posledni dny byly absolutne desne. navic malej byl fakt divoch, porad do me mlatil i na monitorech mi rekli ,,jezis zenska vy tam snad mate tarzana, ne?,, :sweat_smile: tak drzim palce at ste na svatky spolu jako rodinka :wink: muzes prenaset? (me napr. rekli,ze se tomas musi nejpozdeji narodit 40+1 - a to byl maly miminko 3030gr a 48cm :grinning: )
20. pro 2010 v 10:31  • Odpověz
@mamkamarketa to je mi jich líto, ale divím se že chtějí takové věci....
myčka je ale super, jen si říkám jestli je to zrovna zdravé ty tablety co se rozpouštějí pak vytvářejí takový povlak na nádobí jestli z toho taky není třeba rakovina... :stuck_out_tongue_closed_eyes: my myčku máme, zkoušela jsem ekologické tablety od frosche jenže zas nemyly tak si vyber..:(
20. pro 2010 v 10:44  • Odpověz
jinak jsem zklamaná, uvařila jsem hrachovku a fakt není na ní nic špatného ale malý to nechce :( tak nevím co mu dám, ted šel spát hlady možná jak se probudí tak si dá říct...snad aspon sní ten párek..
20. pro 2010 v 10:49  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
20. pro 2010 ve 12:07 • agenturaberuska
@meleri z toho si nic nedělej, Jurča taky jedno jídlo jí nějakou dobu a pak ho udělám znova a nic.. přijde mi, že přežívá jen na polévkách a na sladkém :frowning2: a je ho přitom fakt kus.
20. pro 2010 ve 13:30  • Odpověz
no holky, ještě že se ten foťák našel, novej by vůbec nebyl levná záležitost, zbytečný 3-5tis fakt nemáme :frowning2:
@meleri - nic si z toho nedělej, mě Anet nechce nic v čem je hrášek, takže ani hrachovku. A odmítá mi maso! Už vůbec nevím co s ní, mixuju jí to jak malýmu miminu, to si ještě dá. Pořád si říkám, že je to třeba tím, že nemá ještě všechny zuby, ale ona mi trvdí, že jí to nechutná :confused: . Natahuje jí to na dávení taková ty vlákna z masa, ještě tak sní to klepací z drůbežího na polévku nebo mletý, ale že by rozkousala maso, to ne :frowning2: a zeleninu syrovou taky nechce :frowning2: nemáte nápad co s tím? :fearful:
jinak Anet včera objevila v ložnici neuklizené vánoční dárky, nedala se přemluvit a jeden z nich zabavila. Pořídili jsme jí takové zatloukátko z Ikey http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/57212295 , je z něj naprosto unešená! Vydržela zatloukat asi hodinu, pořád dokola, až jí bolely ručičky :sweat_smile: Na jednu stranu mám radost, že se jí dárek líbí, na druhou mě mrzí, že nevyšlo překvapení pod stromečkem :confused: :dizzy_face:
20. pro 2010 ve 14:26  • Odpověz
@mamkamarketa - ještě jsem taky přemýšlela o vánočních zvycích a tradicích a nic zásadního mě nenapadá... Z těch obvyklých co jsem dělávala doma toho moc s malou dělat nejde - lití olova je zatím nebezpečný, skořápky na pouštění se svíčkama nemůžeme, páč nemáme skořápky z ořechů, na Půlnoční Rybovu mši do kostela s malou taky nepůjdeme, protože bude v té době spát... Kapra dělat nebudu, loni ho nechtěla, nechutnal jí. A zabíjet ho před ní nechci, i když bych ho hrozně ráda měla ve vaně jako když jsem byla malá. Jenže na to abychom ho pak pustili někde do Vltavy a on chcípnul je kapr moc drahá sranda :frowning2:
Takže asi zůstane jen u slavnostní večeře (polévka, file/řízek, salát), pouštění koled, pohádek, zdobení stromečku, rozbalování dárků a tak podobně. Asi ještě zajdeme dopoledne na procházku tady kousek k rybníku nakrmit kačenky.
20. pro 2010 ve 14:52  • Odpověz
jak tak koukám, tak si tu povídám sama se sebou :dizzy_face: tak já si ještě něco napíšu :grinning:
až se malá vzbudí, musíme na chirurgii, udělal se jí na kloubu prostředníčku pravé ruky nějaký zánět, má to celé zarudlé, nechce ručku používat, dokonce jsem jí z toho dneska ráno vymáčkla nějaký hnis. Myslela jsem, že tam má třísku, ale nevypadá to tak a už to má víc jak týden. Uvidím co nám řeknou, nechce si na to nechat ani šáhnout. Takže odpolední zábavu máme jasnou :frowning2: snad tam nebudeme moc dlouho čekat :rolling_eyes:
20. pro 2010 v 15:02  • Odpověz
@eyael aha takže to bude asi hromadné s tím hráchem! :slight_smile:)no aspon už vím...ale když dělám mrkev s hráškem tak mu to jede teda! ale je fakt že to chutná úplně jinak..
to je super že ti aspon řekne proč! mě se zdá jestli to není zas rozdělené na pohlaví: holky jedí mín masa a kluci víc...co jsem tak odpozorovala v rodině..Samson maso jí, začal i kousky takže se to dá, ale zase nechce vůbec chleba, ani chleba se šunkou např, prostě vůbec žádné pečivo. takže večeři musím řešit furt krupicema....jinak vaječinu mi taky nechce vůbec...ale zato když si manžel smaží vajíčka se slaninkou to hned letí do kuchyně.. :sweat_smile:
syrovou zeleninu? jediné co mě napadá tak třeba šopský salát? ten je u nás v oblibě, a pak mrkev s jabkem a banánem... :sweat_smile: sice je to sladké ale třeba jí zachutná...
20. pro 2010 v 19:51  • Odpověz
@eyael jejeje určitě mažte k dr, sice tetanus určitě očkovaný má ale i tak člověk s tímto nikdy neví!
20. pro 2010 v 19:52  • Odpověz
na dětské chirurgii to bylo fajn, sestřička a doktorka úžasné! Anet se hrozně bála a plakala, když ji na tu ránu doktorka koukala, ale sestra jí zvládla uklidnit a rozesmát, byla pak úplně v pohodě. Vydesinfikovali jí to, dostala na to gázu s nějakou tmavou šíleně smradlavou mastí, obvázali fáčem a bylo hotovo. Během 5 minut. Ve středu máme přijít na kontrolu. Anet dostala za statečnost dva obrázky a z ordinace ocházela totálně rozesmátá. Tak uvidíme se středu.
20. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz
autor
@eyael tak to je fajn, ze to takhle krasne zvladla! Zatloukadlo je super, tomis dostal loni to z tesca a taky do toho porad mlatil :grinning:

jinak mi prijde,ze se mu to prsticky na nozkach loupou (desny slovo :sweat_smile: ) tak jsem ho objednala na kliniku. sice to bude stat 300 ale k tem mastickarum ho znova nevezmu. Vypada to opravdu osklive,ale nesvedi ho to, neboli a v nicem mu to neva, tak si rikam,ze to snad nebude nic vazneho :frowning2:

Maso tomas ji,ale musi to mit rozmixovany, nebo mlety maso. jinak to plive (taky mu vadi ty vlakna) takze treba kureci ji jedine jako hipp prikrm, je to v bio kvalite, tak jsem i rada. jinak hrachovku, by mi ten muj zmlsanej pan opravdu nesnedl :angry: to radsi ani nezkousim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nebudete verit co se mi dnes stalo, sme na prochazce a zastavi me starsi zenska (vypadala jako rampie z kaceru z kacerova) a zacala brecet, ze hleda kostel, ze ji okradli a musi se jit pomodlit ci co. najednou mi to doslo! To bylo po 3ti co me zastavila (pokazde v jine casti prahy) a vypravela tuhle pohadku. samozrejme,ze chtela penize. tvrdila,ze neni z prahy,ze byla u doktora a nema na vlak zpatky. Poprve, tedy tehotna, jsem ji uverila, bylo mi ji lito a i dala jsem ji nejake penize. podruhe jsem na ni zakricela, at nelze a stydi se,ale dneska jsem ztratila nervy a na ulici plne lidi jsem na ni zacala kricet, ze je sprosta zlodejka a ze pujde do pekla a dalsi sprosta slova, co sem nepatri. desne jsem se nastvala. cela ulice se zastavila a koukala :confused: ale ja byla fakt desne moc nastvana, ta stara baba muze byt stastna, ze jsem ji fyzicky nenapadla :angry: :sweat_smile: :angry:
20. pro 2010 ve 22:17  • Odpověz
@eyael tak to je dobře že to takhle dopadlo, že jste to zvládli! tak už jenom at se jí ručička brzo uzdraví!

@mamkamarketa

já si vzpomněla že toto měla moje mamka, ale na rukách loupaly se jí celé prsty, dlaně, fakt nechápu...prý jde o nějaký exém mi říkala, ale ona si to vůbec neléčila..já měla za to že to má z čistících prostředků, protože hodně uklízí atd, ale z čeho to může mít Tomáš to fakt nevím..

jeje ty jsi dobrá a co ti lidi na to? takových podvodníků je mezi náma... :angry:
21. pro 2010 v 11:30  • Odpověz
ahoj holky, jen se jdu zahlásit, že stále žiju :grinning:
Měli jsem chvíli rozbitý PC a pak jsem nějak nestíhala, tak jsem sem vůbec nechodila :confused: vánoční, pečení, úklid, nákupy atd. mám už za sebout, tak teď užívám předvánoční pohody :wink:
21. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz
Teď jsem vám zpětně dočetla, koukám, že tady nikdo není, tak si trochu popíšu sma :grinning:
U nás štědrý den bude asi a snad takto: ráno snídaně, před opbědem přijedou naši, k obědu hubník, po obědě Kubík spinkat a my ostatní leháro u televize a povídání, pak podle počasí buď malá procházka nebo blbnutí s Kubou doma, kolem 17h večeře (salát, kapr, řízky) pak si naši malýho vezmou a pojedou do města na hřbitov a okouknout město (mezitím s manželem přichystáme stromeček a dárky) no a pak rozbalování dárečků. Scénář mám jasně daný, tak jsem zvědavá jak to vyjde :wink:
21. pro 2010 ve 13:27  • Odpověz
ahoj @ulu :wink: já se pořád nějak nemůžu dostat do té pravé vánoční atmosféry. Přijde mi to divný, že za pár dní tu jsou Vánoce :confused:
21. pro 2010 ve 13:33  • Odpověz
A zase jste malinko řešili jídlo .... U nás to je poslední asi 3 týdnyy dooost s jídlem zajímavý. to že 1 týden něco jí, tak to nakoupím ve velkém a pak to zas nejí, tak to jsem si už tak nějak zvykla :unamused: , ale máme novinku - plive jídlo :angry: :angry: Někdy na talířek, někdy mě na ruku, ale občas i na koberec nebo gauč. Vysvětlování podobrém, nebo plácnutí nebo cokoliv jiného nezabírá! Ví, že se to nedělám ale stejně to dělá. Buď vyplivne hned první sousto, nebo krásně jí a když už nechce, tak to vyplivne. Fakt nevím co s tím :frowning2:
Dnes jsem poprvé Kubíkovi vařila hrachovou polévku a mohl se po ní umlátit, tak jsem měla radost.
Jinak radu k zelenině. Já to dělám dost často tak, že: dám do pekáčku nějaký maso a hooodně zeleniny + jen vodu a dám to dělat do trouby. Když je to hodně měkké, tak maso vyndám a zeleninu s vodou rozmixuju ponorákem. Takže vznikne jakási omáčka a k tomu rýži nebo těstoviny a to má u nás vždy úspěch!! nebo to maso se zeleninou udělat v páře .... Kuba je teda klasickej chlap : sladký jídlo mi do pusy nevezme, ale jak to zavoní masem, tak to baští.
Ale jinak celkově poslední dobou jí hůř. Někdy nesnídá a dostanu do něj až svačinu a jí i menší porce než dřív, ale asi má hold nějaké období .....
21. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz
@eyael Mě ta vánoční nálada chytla ve čtvrtek :wink: Kuba byl na 3 dny u našich a já se vrhla na úklid a to cukroví a v sobotu jsem jela s kamarádkou na dokoupení dárků a vše jsem zabalila. Jinak m ě to teda vůbec taky nebralo :wink:
21. pro 2010 ve 13:35  • Odpověz
@mamkamarketa - jsem si chtěla přečíst jak jsi dávala odkaz na to odlupování kůže co má tvůj malý a nemůžu to najít... nemáš ještě někde ten odkaz?
21. pro 2010 ve 13:36  • Odpověz
@eyael A jak malá s prstíkem? Ta smradlavá mast je ČERNÁ MAST - normálně to prodávají i volně v lékárně ( my ji doma taky máme) tahá z těla zánět .....
21. pro 2010 ve 13:37  • Odpověz
@ulu - tepelně upravenou zeleninu mi malá taky jí, docela v pohodě, jen tu syrovou ne :confounded: leda teda okurku, tu jeden čas baštila. Ale syrové papriky nebo rajčata vůbec :frowning2:
s tou náladou pořád čekám a zatím nic :sweat_smile: možná je to tím, že ještě chybí nějaké vánoční dárky co mám různě na cestě, ve čtvrtek udělám poslední pořádný úklid tak třeba že by pak? Ono je to možná tím, že když jsem doma, tak je každý den v podstatě ten samý ať je svátek nebo pátek :rolling_eyes:
21. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.