• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@ulu - prstík dobrý, dneska si ten obvaz vymáchala při obědě v polévce :grinning: když jsem jí to balila znovu, všimla jsem si, že to má o hodně lepší, už to není tak červené, udělal se jí tam hezký strup. Tak předpokládám, že jí to ve středu v pohodě sundají a bude klid. Ta černá mast se dá koupit do zásoby?
21. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz
@mamkamarketa - ten tvůj zážitek s vyděračskou babiznou dooost dobrý! Lidi jsou hyeny, zneužívají ostatní v předvánočním čase. Co říkali a jak se tvářili lidi okolo, když tě slyšeli té babizně nadávat? :grinning: :sunglasses:
21. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz
@eyael Tak to malej mě sirovou zeleninu taky vlastně nejí ...., ale to nelámu přes koleno.
celkově poslední dobou na něj musím někdy šalamounsky :wink: třeba banán jedl dlouho v pohodě a pak ne. tak ho nakrájím na kolečka a na talířku mu to poskládám dokola (takže baští kolo a ještě k tomu ne rukama, ale napichuje vidličkou) :grinning:
21. pro 2010 ve 13:46  • Odpověz
autor
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/olupovani-prstiku/?page=1
ale to je na ty rucicky. ekzem jak pise meleri to nebude. neboli, nesvedi a masticka na ekzem nezabira...
jinak vanocni naladu zavidim. ja ji mela asi pred3 tydny a je zase nijak pryc :sweat_smile: asi proto,ze je tu desnej curbes,ale s malym se nic delat neda auto mame nepojidny abych ho malyho dala mamce a malej nesnasi metro a autobusem bych se ta drcala pul dne. tak az poradne uklidim, tak doufam, ze me to taky chytne :grinning:
@ulu 3 dny? To mas bezva prarodice. mama tomase zvladne jen na par hodin. posledne vylezl na stul a snazil se autickem dosahnout na lustr, mamka mela malem infarkt, takze 3 dny by fakt nezvladla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
21. pro 2010 ve 13:47  • Odpověz
autor
@ulu ja jsem na konikovi cetla,ze by nemeli syrovou zeleninu do 3 let,ale nevim proc?
Tomas by to do pusy nedal. je mlsnej :pensive:
21. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz
@eyael určit se dá koupit! prodávají to normálně v tubě! když v lékárně řekneš ČERNÁ MAST tak budou vědět! Jinak je to ICHTOXYL. tu co máme doma, tak na to koukám a expirace je až v roce 2014, tak vydrží dlouho!
Je to třeba dobrý na akné co jde až do vředu, nebo tak .... tahá to prostě zánět ....
21. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz
@mamkamarketa On je to jejich jedinej vnouček, tak ho mají moc rádi a je u nich naprosto zvyklej, takže je to pohoda. je tam na noc v podstatě už od nějakých 3 měsíců (jsem nekojila :frowning2: , tak to mělo i svý výhody ) a našim naprosto věřim, tak je to fakt v pohodě.
21. pro 2010 ve 13:52  • Odpověz
autor
@eyael cela narodka se zastavila a cucela :sweat_smile: fakt me nedokaze nic takhle nastvat. baba z toho musi mit dost penez. poprve jsem ji potkala pred 2,5 lety. tak si na ni dej pozor, mala, osklivy zuby predkus a breci,ze hleda katolicky kostel.
ale nejen o vanocich. celorocne. jeste jednou me zastavi a asi se opravdu neurzim a babka dostane do tech zkazenych zubu :angry:
21. pro 2010 ve 13:53  • Odpověz
autor
@ulu tak to se mas. ja taky nekojila,ale vim,ze 3 dny by to moji rodice nezvladli... :pensive: tomas taky u nich zvladne,ale moje mama nezvlada
21. pro 2010 ve 13:55  • Odpověz
@mamkamarketa jojo, vím, že mám velký štěstí! Kdykoliv si vzpomenu tak ho k nim můžu dát. Obdivuju všechny co mají děti nonstop 24h denně 365 dní vroce. Třeba moje sousedka má 3 děti a je už nějakým 7rokem na mateřský a nemá hlídání - to fakt nechápu jak to zvládá !!!
21. pro 2010 ve 14:00  • Odpověz
autor
@ulu tak tak je hodne kruty. 7 let. ma muj obdiv. prave, tim,ze mame jen moje rodice, tak to je nic moc. ale i tak jsem stastna, ze pomuzou i jen na par hodin. jak sama rikas, jsou rodiny co nemaji nikoho
21. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz
jo holky, tak to já nemám nikoho. Obě mamky jsou daleko (přes 100km), takže o nějakém operativním hlídání nemůže být ani řeč. A abych jedněm nebo druhým malou svěřila třeba na týden, to nepřichází v ůvahu. Za prvé je Anet na nás fixovaná, nevydržela by tak dlouho bez nás a za druhé se ani na jedny nemůžeme spolehnout. Navíc třeba naši by ji nezvládli - máma je v invalidním důchodu. Mámě stačí, když jsme u nich byly obě v létě na týden a já se o malou starám a ona si s ní přes den pohraje - po jednom dni je utahaná.
21. pro 2010 ve 14:58  • Odpověz
syrová zelenina je blbě stravitelná, má hodně vlákniny, takže pro malé děcka to není úplně ok - ale kvůli vitamínům se zas hodí, když občas něco jí - ale u nás to taky nefrčí, bohužel :slight_smile:... stejně tak se moc nedoporučujou celozrnné výrobky, ale občas se taky asi nic nestane...
21. pro 2010 v 15:21  • Odpověz
to jsem ráda, že v tom nejsem sama s tou zeleninou! Jsem si už připadala divná, páč v okolí děti zeleninu syrovou baští :unamused:
21. pro 2010 v 15:27  • Odpověz
ahoj holky.tak se taky po dlouhé době hlásím,ale nestíhám vás dočítat :unamused:
u nás asi nic novýho.mimi se má dobře,zatím je všechno v pořádku.Kačenka oslavila své krásné druhé narozeniny a dortu se bála,nebo spíš těch svíček,tak nefoukala.dostala plno krásných věcí..u dr jsme byli s vyrážkou a prý je to atopik.ale malá si to vůbec neškrábe.se ji to teď zhoršilo,tak zas mažeme a mažeme.taky se už chystáme na Vánoce.dárky nakoupené,pobalené.už jen pak štědrovečerní tabuli nachystat a stromek :wink:
stromek jsme dostali od manželovy tety.tak žádný stres a krásně si to užíváme..

@mamkamarketa Marky.a jak se máte vy?Kačenka syrovou zeleninku může :slight_smile: nejvíc papričku,rajčátko a zavařené okurky.ty ji jedou nejvíc :grinning:

@eyael my sice babičku máme 7km od nás a dědu taky tak..ale na hlídání spolehnutí jen o víkendu.babička dělá totiž v továrně 3směnný provoz a děda při hlídání bývá dost nervozní,tak si radši kačenku k doktorovi atd beru s sebou a hlídají mi ji sestřičky.ještě že je tak hodná.ony spíš jen dohlížejí,jestli si kreslí :grinning:

21. pro 2010 v 19:58  • Odpověz
autor
@meleri tak jsem to poslala, snad to prijde brzy :wink:
21. pro 2010 ve 20:41  • Odpověz
u nás je to tak že je spíš na ovoce, zeleninu si dá trošku..hlavně syrovou okurku nebo občas rajče....

@mamkamarketa moc ti děkuju! :dizzy_face:
21. pro 2010 ve 20:45  • Odpověz
@cvachna - Anet zas hrozně bavilo svíčky svoukávat, takže od narozenin jsme museli dělat další dort se svíčkami, aby mohla svoukávat :grinning: máš dobré, že můžete využíta alespoň ty víkendy, prostě aspoň něco...
jinak nakládané okurky Anet taky miluje :sweat_smile: dneska například dokázala za dopoledne sníst skoro celou hrušku, takže s ovocem u nás taky není problém.
zítra jdu na poštu pro poslední dárek, ti bídáci ho vůbec nedoručili a ještě si dovolí napsat, že jsme nebyli doma, grr! no a pak už je asi zabalím, nevím, kolik tu mám balicího papíru, abych nebyla na Štědrý den překvapená...
21. pro 2010 ve 21:32  • Odpověz
tak to koukám že vám jedí děti kyselé ogurky protože to jsem teda zkoušela a ani náhodou..

eyael,
to sme na tom stejně! pokud nejsem v česku tak fakt útrum.....nejvíc mě to mrzí kvůli porodu...přecejen tam chtěl muž být (mě je to jedno radši aby to neviděl) ale kvůli němu mě to mrzí...
22. pro 2010 v 11:24  • Odpověz
@meleri - my to zjistili asi před týdnem, že Anet kyselé okurky jí :sweat_smile: Měli jsme totiž sekanou a tak jsem jí z legrace jednu okurku dala a ona jí zbodala jak kdyby týden nejedla. Tak dostala ještě jednu :dizzy_face: Do té doby jsme zkusili jen nakládanou červenou řepu, tu mají s manželem oba rádi.
Dneska odpoledne jdeme na kontrolu s tím prstem , až se malá vzbudí, tak někdy kolem 4 se vypravíme. Vypadá to mnohem líp, ale v noci si částečně vymotala prst z toho obvazu, musela jsem jí ho ve spánku rozstříhat, bála jsem se, že se na něm do rána uškrtí. Takže od noci a celé dopoledne na něm nemá tu mast, myslím, že by to bylo ještě třeba. Musím koupit cestou od mudry obvaz a taky tu mastičku a určitě jí to ještě máznu.
A pak musím ještě na tu poštu, včera jsme se zdrželi na nákupu, tak jsem to nestihla...
22. pro 2010 ve 12:39  • Odpověz
@eyael jej ted jsi mi to připomněla, řepu už jsem hoodně dlouho nedělala, musím zas koupit! to fakt Samson může, zbožnuje to přímo, od malička...ty okurky jsou tady ve francii totiž strašně kyselé možná že ty české sladké by jedl kdoví!

tak at vám dobře dopadne ta kontrola!
22. pro 2010 v 15:55  • Odpověz
ahoj holky, tak u nás ta vánoční nálada taky trošku pokulhává....mám nechutný poslíčky, zítra první termín, pozítří druhej a už se fakt nemůžu ani pořádně hnout. Takže kašlu na úklid a radši jsme včera s Domi a manželem pekli vánočku...jen tak v pohodičce, na provonění bytu.... :slight_smile: Budem se snažit Vánoce si užít a neřešit, jestli je někde smítko nebo nee...
Jinak Kristinka se mi zevnitř asi prokopává ven, ale moje tělo ji ještě nechce pustit...na monitoru mám kontrakce jak rodící ženská, ale vždycky třeba po pěti hodinách to přejde. Tohle už je fakt náročný.... :unamused:

Zeleninu baští ráda, hlavně rajčata, taky kyselý okurky atd. Včera jsme si ještě dělali domácí pizzu a malá mi jedla olivy pod rukama! Asi bude po mě.... první dala do pusy, vyplivla, zase ji tam dala znovu a snědla. Druhou a další už ládovala ve velkým....je to ale hodně slaný, tak jsem jí to zatrhla. :slight_smile:

@eyael, @cvachna - u nás už nemůže svítit ani adventní věnec...od narozenin miluje FUK NA ŠÍČKU! Takže jsem zvědavá, kolik toho sfoukne na hřbitově, kam se ještě dneska nebo zítra chystáme! :grinning:
22. pro 2010 v 16:42  • Odpověz
@ulu s hlídáním to máš takhle super! Před tou sousedkou smekni za mě až ji potkáš! Mě by hráblo, být s dětma nonstop 7 let... neříkám že jsem kariéristka nebo něco podobnýho, ale přece jen je potřeba si občas někam zajít sama, nebo tak.... má aspoň fngujícího manžela?
22. pro 2010 v 16:45  • Odpověz
Jinak dnešní perlička: " Mamíí, čo to tady smrdí? Tys prdla?" "Ne Domi, to je hnůj, asi páni vezli na pole...." "Já chci jít na pole podívat se jak smrdí hnůj, ploooošššííííím!!!!" Následovala hysterická scéna na ulici, že na pole na hnůj fakt nepůjdem.... :sunglasses: :grinning:
Jo a jinak už nám začalo vysvětlování rozdílů mezi holčičkama a chlapečkama.... :sweat_smile:
22. pro 2010 v 16:48  • Odpověz
@silerovav
jé vánočka to je náhodou hodně vánoční! :slight_smile: jsi dobrá teda, a ty kontrakce tě jako bolí? ale zas když to přejde tak to asi porod není ? já se v tom nevyznám, minule jsem rodila císařem...

tak s těma olivama taky dobré, i s tím prděním! na takové příhody se celkem těším jak jednou přijdou... :sweat_smile:

mi je dneska pěkně blbě zas nějaké nachlazení, hlava do toho celé tělo jak spráskané, naštěstí malý usnul už v sedm protože to má asi taky a bylo vidět že byl rád že už spí...já se ted půjdu natáhnout s knížkou, manžel furt ještě nepřišel z práce, a večer je tu nějaký pěkný seriál (prnví v týdnu) tak se budu asi chvíli dívat...

a je v česku sníh? tady prší prší a je 13 stupňů :frowning2: takže vánoční nálada se taky blbě hledá v takovém počasí..ale už se celkem těším na štědrý den....
22. pro 2010 v 19:35  • Odpověz
@meleri tady u Brna hlásím kolem nuly. Odpo bylo kolem 5, ale už to jde zas dolů. Sníh ale taky roztál, takže buď v klidu... jojo, kontra bolí, ale dá se to rozcházet, měnit polohy, není to to nejhorší. Ale unaví to. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mě šel teď manžel s malou ještě na chvilku k babičce, budu žehlit. Se mi nechcéééé! :rolling_eyes: Ale už jsem si uklidila takové ty papíry a blbosti co se pořád někde hromadí, zalila kvítka...ještě pak pověsit prádlo, tohle vyžehlit a ostříhat si nehty na rukách....no a můžu rodit! :grinning:
22. pro 2010 v 19:56  • Odpověz
@meleri to budeš mít ale v klídku večer, ne? Zapal svíčky, dej si dvojku vína a užívej pohody...naše Domini chodí spát až po desáté...
22. pro 2010 v 19:58  • Odpověz
@silerovav jeje to žehlení ti nezávidím to ne! se sněhem to je škoda, ale já mám pocit že každé vánoce se dycky oteplí....Brno to je sranda já jsem z Ostravy....

manžel zrovna přišel a malý ho slyšel a vzbudil se, tak ho šel uspat....oni spolu usnou a tak budu muset manžela vzbudit aby se aspon najedl.

po desáté ty brďo! to musíš být pěkně unavená! a kdy se ti budí? zas asi pospí? Sam se mi budí kolem 7 7 30.

já jsem teda zvědavá na ty kontrakce...mamka mi tvrdí že je to jak hodně silné mencky, že se to dá přežít...tak nevím! :slight_smile:
ale jestli se mi mimčo neotočí hlavou dolu tak zas musím na C řez. :(
22. pro 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
@meleri nemas vubec zac. snad neprijdou moc polamany :unamused: dala jsem je do te bublinkovate obalky, tak snad prijdou brzy :wink:
jinak jsem cely den gruntovala a blazen uz jsem se dostavala do vanocni nalady a prisla mi prihloupla sms od brachy a zkazila mi naladu :angry:
tomas jeste kysely okurky nemel, prijdou mi hodne kysely a nic vyzivneho nemaji, tak ma jeste na to cas.
@silerovav tak to je desny. ja taky mela casto poslicky a nevzpominam na to rada :unamused: mas muj obdiv jeste pect vanocku, to jsem asi hoodne lina :sweat_smile: :pensive: a ted me napadlo...hnidici syndrom? Napr?
tak hlasky super! cekam,ze treba za rok se to bude konat i u nas :sweat_smile:
jak ste mluvili o muzich u porodu ja tam toho meho nechtela. (jsem zastance, ze nemusi by u vseho) ale nutil me, tak jsem souhlasila,ale pod podminkou, ze se mi nehne od hlavy :sweat_smile: ale priste tam proste nepujde. sama jsem se presvedcila,ze v pripade meho muze, je jeho pritomnost u porodu nic vic nez problemy navic. porad jsem musela neco prekladat vysvetlovat.
@cvachna tak to je super, ze je vsechno ok! tomas i ja mame novy zimni boty, tak porad litame ve snehu :wink: to je teda hodna, ze vydrzi se sestrickama, to tomas by udelal cirkus a jeste by je tam zmlatil :confounded: mamka moje jeste pracuje, takze neni fer, aby si brala volno, aby mohla hlidat. takze k normalnim doktorum (krev, obvodak, ortopedie, tak ho musim tahat sebou a v ordinaci se mu snazim zacpat pusu (vetsinou lizatkem :sweat_smile: ) aby nejecel) ale kdyz musim treba k zubari nebo na gyndu, tak to delame tak, ze se objednam na poledne a manzel misto obeda hlida pred poliklinikou.

22. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz
@meleri já jsem byla rok a půl na vysoké v Karviné.... Spokojenost. :wink:
joo, naše malá ráno vstává kolem deváté, pak jde spát cca 14:30, spí do čtyř, max. půl paté a pak jde po té desáté. Vyhovuje nám to všem, já odjakživa nesnáším ranní vstávání - teda jak vždycky říkala moje mamča - do práce chodím na sedmou, ale budím se v osm. Já to mám po ní. Dřív než o půl osmé prostě nefunguju na 100%. :sunglasses: Pak zvládám dost věcí když Domi spí a když se vzbudí, většinou už přijíždí manžel...někam jdem, a kolem osmé jsme doma. Pak večeře, koupání, hraní a hned je půl desáté.
Je teda fakt, že když jsme třeba v létě šli odněkud v deset s kočárem a malá prozpěvovala na ulici, tak jsem si říkala, jestli je to úplně košer, no ale co.... Jak je to vůbec ve Francii, je to podobný třeba Itálii - tj. děti do půlnoci venku=ok? V jaké části bydlíte? Někde poblíž moře, nebo hor?
22. pro 2010 ve 20:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.