• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
jé ten je krásně oblečen, krása! ta čepička je nadherna! to je Tomáš na té fotce, ted se ptám jak blbá...

jo tož s tím mluvením :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: no myslím že moc mluvení by stejně nepotřebovali!

to máš pravdu..pro chlapa je to brnkačka..žádné těhotenství, žádný porod, žádné kojení, pěkně kariéra, a po večerech pohled na spící dítě v postýlce, umyté, čisté, a matka zničená.... :confounded: takže třetí pouze pod podmínkou že si ho odnosí a porodí sám... :sweat_smile:

loučím se už malý je vzhůru no a musíme jít někam ven na chvíli...:slight_smile:
28. pro 2010 ve 13:34  • Odpověz
holky, tyhle Vánoce fakt stojí za hovno... když nám dneska kocourka operovali, zjistili, že má nádor ve střevě a v celém bříšku, zasažené lymfatické uzliny. Už ho ani z narkozy nebudili. Celé odpoledne doma brečíme, hrozně nám chybí, najednou tu prostě není :frowning2: Byl s námi 9,5roku, čumáčkek růžovej :frowning2: Na každém místě bytu ho vidím, vždycky když něco dělám si vzpomenu, že by tam byl se mnou, byl hrozně společenský, měla jsem ho pořád za sebou jak ocásek. Holky, to je nespravedlivý!
28. pro 2010 v 17:45  • Odpověz
autor
@meleri to neni tomas, to je asi sun te pani co ty cepicky vyrabi. jen jsem ti chtela ukazat capku. a neptas se jak blba :wink: to jo, chlapy to vsechno vidi desne jednosuse. ja bych jim prala byt na tyden v tele zensky ve 39tt. porad chodit curat, po vsem te pali zaha, porad je ti vedro, ani si nezavazes tkanicky, litas jen po doktorech, nebo kojeni! Pche kdyby si to chlapi zkusili, garantuju, ze na zemi je mnohem mensi populace :grinning:
@eyael to je mi lito :frowning2: zviratka jsou clenove rodiny. je to desny, kdyz odejdou,ale aspon nemel bolesti, chuderka mala.

Silerovav uz je zase mamka! Kristinka se narodila v 00:30 ma 50cm, 3,5kg a s maminkou jsou v poradku :slight_smile: tak alespon nejake dobre zpravy :slight_smile:
29. pro 2010 v 09:22  • Odpověz
autor
a jeste vlastne vcera jsem si zazila sok roku. prisel balik z USA (pripominam, ze malymu jsou 2 roky a manzel tu zije temer 3 roky a nikdy nam neposlali ani pohled prani k svatbe atd) takze balik byl sok. tak musim rict,ze jsem byla mile prekvapena. malej dostal nejake hracky, manzel ponozky a me dokonce poslali moje oblibene balzamy na rty. jen jsem se chtela podelit o ten sok :slight_smile:
29. pro 2010 v 09:27  • Odpověz
autor
@eyael ja bych ti poradila, ale opravdu nevim. :frowning2: tvoje holcicka narozdil od toho myho rostaka te bombarduje otazkama. asi bych to opravdu nechala jak pises ty ,,vysumet,,
29. pro 2010 v 10:46  • Odpověz
@eyael to je mi moc líto, a jak to zatím malá bere? vysvětlit ve dvou letech no nevím ty jsi její máma ty ji znáš nejlíp takže pokud to cítíš že by to už šlo tak to třeba jednoduše řekni že odešel do nebe, nebo já nevím.
já z vlastní zkušenosti pouze vím že jsem ve 3 letech přišla o prababičku a tetu, a že jsem to už chápala, hlavně teda díky tomu jak všichni kolem buleli, pohřeb atd, no ale nic moc příjemného to pro to dítě není...takže možná čím rychleji na to zapomene tím líp! u nás se to furt omílalo dokola s tou smrtí a myslím že to na mě nemělo zrovna dobrý vliv.
@mamkamarketa
aha jo tak tak to nevadí, Tomášovi určitě taky tak sluší! :slight_smile: a s tím balíkem to je příjemné překvapení, že si vzpomněli, vidíš třeba to začne být lepší, i když takhle na dálku je to těžké ..ale aspon je to už krok..
29. pro 2010 v 11:38  • Odpověz
@eyael teda, to je mi moc líto... taky vím, jaké to je, když umře milované zvířátko, ach jo... a podle většiny psychologů se to prostě děcku má říct tak, jak to je, prý si to většinou přeberou a nerozebírají to - prostě bylo a bylo už hoooodně staré a proto už není... umřelo... prý ani nemá cenu používat nic o "usínání" a o "nebíčku", občas se pak děti bojí spát nebo hledí na oblohu a řeší to... ale nevím, jaká je vaše malá a jestli se vůbec ptá, takže asi to stejně musíš odhadnout sama :frowning2:

@meleri no, možná bude lepší to řešit až bude druhý kluk na světě a zboří vám oba barák :slight_smile:.... třeba ta chuť na třeťátko manžela přejde... ale ono se jim to plánuje, že... hlavně, že ty jsi na něj doma sama, těhotná, bez pomoci... já bych možná i třetí brala, ale zas řeším to, jestli bych to zvládla psychicky :frowning2:, zdravotně, a hlavně bych se ráda vrátila do práce - mám lepší peníze než manžel a pokud nebudu vydělávat, tak se z panelákového bytu neodlepíme. Takže taky vlastně nevím, co s mražáčkama... asi je tam chvíli necháme a pak se to nějak vyvrbí :slight_smile:

Gratuluju ke Kristýnce :slight_smile:

Jo, a k těm vánocům - nic dramatického se nestalo - ale nálada byla "supr", Juráš vstával brzo, strašně zlobil, manžel si kvůli němu rozrazil nohu a to mu na náladě nepřidalo, tak byli protivní oba, Kája poprvé celý den prořvala a skoro nespala, jen na ruce, Juráš rozsypal kilo mouky po kuchyni, manžel odmítl jít na plánovanou procházku do lesa krmit zvířátka, tak jsem šla s Jurim sama... naštěstí pak se to zlepšilo a večer ok, ale byli jsme oba unavení... a Jurášovi se z dárků nejvíc líbilo lízátko, které našel jako první a další velké dary ho moc nebraly... hmm...do toho samé návštěvy, už jsem docela unavená...
29. pro 2010 ve 13:35  • Odpověz
@fiallinka

já bych do třetího možná šla kdybych byla 1vé mladší za druhé v česku kde fakt vím že by mi rodina pomohla...tady je to jak píšeš, sama, max. kamarádka jenže ta má sama malé mimčo a sama tu pomoc postrádá...no tak nějak si vypomáháme navzájem...
no naštěstí dal pokoj, sám lituje že nemůže být těhotný atd, dokonce mi řekl že mi závidí že to můžu v životě jako žena zažít kdežto on jen čeká a pozoruje.....začínám chápat že muži kterým na mateřství záleží třeba řeší toto a jsou z toho smutní...jenže hold to příroda takto blbě zařídila že děti může mít jen žena...jaká škoda!
ale zase - máme pořád ta čtyři embryja a co s nima? :frowning2: zničit je nechci, pitvat taky ne, a dát je někomu? to už vůbec! co to pak třeba bude za lidi? proto nevím co dělat..:(

to je mi líto s vánoci, občas se to tak semele, vidím že jsme asi všecky rády že jsou ty vánoce už za náma! :slight_smile: malý taky tak reagoval, velké dárky ho vůbec nebraly, od babky si dotáhl staré hasičské auto po manželovi a to je pro něho lepší jak všechny ty dárky....:slight_smile:
29. pro 2010 v 19:53  • Odpověz
tak mi asi nezbyde nic jiného než zatnout zuby a to třetí dítě mít protože si fakt nemůžu vyčítat celý život že jsem ho zabila nebo darovala třeba alkoholikům nebo nějakým co se o něho nebudou starat..:( totiž nechcu být hnusná ale na IVF má ve Francii nárok každý, to znamená i ty největší socky když nemůžou mít děti tak si to můžou dovolit, co to je 300 eur za celou procedůru, na to se dá vzít v poho půjčka, pak se rozvádějí, hádají se a do takové rodiny dítě nikdy nedám!
29. pro 2010 v 19:55  • Odpověz
ahoj holky, jak se máte? Díky za podporu, doma je nálada na bodu mrazu, ale už se z toho trošku dostáváme. Hlavně díky Anetce, je to sluníčko. Vyvětlili jsme jí, jak to s kocourkem bylo, vzala to, zmínili jsme kocourka ještě asi dvakrát za den při určitých příležitostech, kdy by byl s námi...
musím říct, že v lednu jsme chtěli absolvovat KET, ale za těchto okolností na to vůbec není vhodná příležitost ani nálada. @meleri - naprosto tě chápu, taky jsem nad tím vším okolo uvažovala a mám to stejně jako ty...

snad s novým rokem začne i nějaké nové lepší období, letos už toho bylo až dost.
29. pro 2010 ve 20:29  • Odpověz
@eyael ona určitě zapomene dřív jak vy, to spíš vám bude asi dlouho smutno! :frowning2: je to jako by umřel někdo z rodiny... :pensive: a zrovna na vánoce...

kdyby ta embrya šla darovat aspon někomu koho člověk předtím viděl, aby si udělal aspon trošku názor o tom druhém....třeba já bych radši darovala homosexuálům kteří touží po dítěti jak blázen než nějaké "normální" rodince kde se za rok za dva rozvedou :confounded: manžel pracuje jako právník a co mi někdy vypráví o rozvodech :confounded: a podobných situacích, lidé jsou kolikrát jak hyeny...
29. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz
@meleri - no to já taky, jenže minimálně tady v Čechách si nemůžeš vybrat, komu mimísky daruješ :frowning2:
29. pro 2010 ve 20:55  • Odpověz
autor
koukam,ze tady panuje smutna nalada. :frowning2:
holky ja vim,ze jsem debil a ptam se jak hloupa,ale jak je to s tim iVF to jako ,,udelaji,, vami vybrany pocet embryi a potom vami zvoleny pocet daji zene do delohy a zbytek se zmrazi? A jak dlouho muzou byt ,,pouzitelna,,?
ja se omlouvam za ty hloupe otazky,ale nic o tom nevim a to jsem pracovala ve stejne budove, kde se zabivaji reprodukcni medicinou :sweat_smile:
29. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz
@mamkamarketa - je několik možností, co se zamraženými embryi můžeš udělat.
A) nechat je zničit
B) věnovat je na vědecké účely
C) věnovat je nějakému neplodnému páru co si takto vlastně adoptuje tvoje dítě, pokud se jim tedy uchytí a v pořádku narodí.
D) pokoušet se všechny donosit a odrodit sama, tj. mít třeba 5dětí.
Problém u třetí možnosti je to, že darování je anonymní a nikdy se nedozvíš komu embryjka dali a vůbec se nedozvíš, jestli se jim narodilo tvoje dítě.
Ani jedna z možností není ideální, nejlepší je asi "vyplácat" všechna při vlastích KETech, které se třeba nepovedou. Což je ale zas dost na nervy a postavené na hlavu...
29. pro 2010 ve 23:55  • Odpověz
Ahoj holky,
ráda bych se k Vám přidala. Malýmu byly 2 roky 24.11.
Koukám, že hodně z Vás už mimi čeká nebo dokonce má. Ty jo, to jste dobré. My teprve na druhém začínáme pracovat :grinning:
30. pro 2010 v 00:36  • Odpověz
@marcelkad - vítej :wink: neboj, jsme tu i takové, které taky teprve začínají na druhém pracovat, nebudeš v tom sama :wink:
30. pro 2010 v 10:08  • Odpověz
autor
@marcelkad vitej! koukam,ze mas ve statusu snazi se. to tu zustanu zase sama netehotna (@eayel, porad leden?) ne vsem preju krasna zdrava miminka, aby to nevyznelo,ze jsem nasvana, nebo zarlim :dizzy_face: tak to ste o 1 den starsi nez muj Tomis :grinning:
@eyael aha tak to nevim kterou z moznosti bych brala :frowning2: a da se ovlivnit kolik embryi ,,udelaji,,? nebo to zalezi na poctu vajicek? (prijde mi lidstejsi ,,zlikvidovat,, vajicko nez embryo)

jinak sme s tomisem nemozni :unamused: chjo. ma desnou rymu a v noci se jakoby davil jak mu ty nudle stekaly do krku :frowning2:

A tatka jde 11.1. na tu operaci. a muj bratr se nabidl,ze rodice odveze do nemocnice (tata je starsi a u nasich to je jedna ledovka) aby nemuseli si brat taxika a ze i na kontrolu je pak odveze. clovek si rekne hodny syn, co? Ale ted ta pecka. bratr si za tyto sluzby rekl o 1000,- za to ze sveho nemocneho tatu odveze k lekari. Chapete to? a to muj bratr neni zadny chudy clovek a pojede pres prahu a ne celou CR. proste to nemuzu vydychat.
30. pro 2010 v 10:56  • Odpověz
@marcelkad

jeje no my se už známe, možná si nevzpomínáš, řešily jsme spolu ty látkové vložky! :slight_smile:
no my jsme na to hupsli co nejdřív, zaprvé kvůli věku a zadruhé už si chci odbýt ta těhotenství a mít klid a užívat si dětí...:slight_smile:

@mamkamarketa
tak to je lepší když o tom nic nevíš! to znamená že se nemusíš takovýma věcma trápit protože je to fakt blbé...:(

Eyael,

v USA prý se dá s dárcema setkat, což je podle mě super.

no pro mě by bylo nejlepší prostě to ještě jednou zkusit a aby se to nepovedlo...tím pádem bychom už ta embryja neměli a zároven bysme mohli být v klidu s tím že jsme fakt pro ně udělali vše.

My jsme ted taky nemocní, Samson se vzbudil měl 39,2, a pozvracel se :( tak odpoledne jedeme k dr. myslím že chytl to co já, už smrká a kašle.
30. pro 2010 v 11:26  • Odpověz
@mamkamarketa s tvým taťkou mě to mrzí, tvůj bratr to možná přehnal! :( být tvým taťkou tak mu nic nedám....ale rodiče vždycky dají..
30. pro 2010 v 11:27  • Odpověz
autor
@meleri to je mi lito,ze ste taky nemocni :frowning2: to jo uctovat tatovi v invalidnim duchodu za odvoz! (pritom on ma naftu zdarma!)
to je fajn,ze se s nimi muzes setkat,ale zase v urcitem slova smyslu,to je jako adopce, davas cizim lidem vlastni dite :unamused: musi to byt tezke rozhodnuti. ale urcite je lepsi darovat embryo lidem co si videla,nez komukoli. Taky bych mela strach co se s tim malym stane, jak se o nej budou starat a tak..
30. pro 2010 v 11:50  • Odpověz
@mamkamarketa - vajíčko se taky dá darovat, jenže my si nechali všechna odebraná vajíčka oplodnit, nevěděli jsme jak se to povede, bylo to naše první IVF... na druhou stranu si říkám, že v Čechách je IVF a vše okolo tak drahá záležitost, že jen tak někdo na to nedosáhne, takže materiálně asi zajištěný žadatel je. Ale vůbec člověk neví, jakou mají ty rodiče povahu, jak vychovávají, jaké mají hodnoty... Ale je zas pravda, že ty rodiny, které mají darovaná celá embryjka ne jen vajíčka asi děti hodně chtějí a obětují tomu i to, že to dítě v podstatě vůbec není jejich, ta žena ho "jen" odnosí...
Zas když to vezmeš je lepší aby se obě strany neznali - kvůli pozdější době a třeba problémům s výchovou, nebo vydírání no nevím prostě není to jednoduché. A taky si myslím, že by takhle "adoptované" dítě mělo vědět kdo jsou jeho biologičtí rodiče, třeba s dosažením plnoletosti. Teda pokud by chtělo...
30. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz
Ahoj holciny, muzu se pridat?? :wink: Nase detatko se narodilo 19.11.2008, je to kluk a jmenuje se Joshua. Zijeme v Izraeli a tak na nej mlluvi tata hebrejsky a ja cesky. Zajimalo by mne jak ty vase dvoulety ratolesti uz mluvi?? Kolik slov treba uz pouzivaji a jestli umi vyslovit r,s,l atd??
Momentalne se snazime o dalsi mimi a jelikoz podstupuju IVF tak nic neni jisty....
Probirate tady zajimave tema co s embryama ktera zbydou....zatim tohle nastesti neresim, ale mozna se mi to take nevyhne. Protoze uz nejsem nejmladsi, myslim ze jedno dalsi mimi by mi stacilo...
30. pro 2010 ve 13:01  • Odpověz
Díky za uvítání

Meleri - jasně, že si Tě pamatuju. Taky jsme spolu byli v diskuzi - děti narozené listopad 2008 (nebo tak nějak se to jmenovalo)

My se snažíme v podstatě teď nově, protože první těhu bylo rizikové, musela jsem pořád ležet. tak kdyby náhodou druhé bylo stejné, aby byl Filípek už trochu samostaný, popř. mohla jsem ho občas dávat hlídat našim. taťka je v důchodu.

Markét - to je drsný :unamused:

Vered - poslední dobou se začíná rozkecávat, všechno, co slyší opakuje. R ani ř neříká, inak jsou to celkově takové komoleniny :grinning: ale je to fajn a sranda
30. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
@eyael to je taky pravda. pak treba te za 20 let nekdo najde a bude mit tvoje dna a bude vypadat jako ty. je to desne tezke rozhodnuti :frowning2:
a co mala? Jak to vzala s tim kocourkem?
30. pro 2010 v 15:42  • Odpověz
autor
@marcelkad je no. uctovat si tatovi,kterej mel mrtvici a spatne se pohybuje tak mu uctovat za odvoz k lekari :frowning2: strasne me to mrzi i mamka je z toho nestastna.
to jako mluvite o te soukrome diskuzi o detech z listopadu 08?
@vered muj syn Tomas ma otce americana-cesky temer neumi, zijeme v praze a malej teprve ted ze sebe vypravi par slov. vetsinou je to anglicky. je to i pro nej lehci. S umi misto L rika V R snad i rekne (rika CAR)
slova spoji 2 ale rika jen ve spojeni mami bye bye. nechavam tomu cas 2 jazyky je zatez. podle me jen sbira info nez to spusti :grinning: on vlastne mluvi. ale ma svuj jazyk a nikdo mu nerozumi. rika kolikrat to same dokola a rozciluje se,ze mu nerozumime. ted treba z postylky casto krici panga tanga :sweat_smile:
treba @meleri jeji syn se ted uci 3 jazyky
30. pro 2010 v 15:54  • Odpověz
holky já fakt ufvažuju že to asi necháme zničit...:( nebo fakt já nevím....na třetí nebo čtvrté dítě fakt nemám síly, a nemáme na to hlavně finance...a jak píšete tak fakt nechci pak aby moje dítě vyrůstalo u nějakých cizích lidí....

ne to nebyla soukromá diskuze, jen tam pak už přestali lidi psát protože to vázlo......

30. pro 2010 ve 20:39  • Odpověz
autor
@meleri tak to jsem rada,ze to tady zije :grinning: :grinning:
musi to byt tezke rozhodnuti,ale asi bych udelala to same. a ted me napada to je mozny v ramci EU zkoumat lidska embya? Podle me to neni eticke!
ja si taky nedovedu predstavit mit vic deti (po financni strance) nechci tomasovi rikat,ze treba boty koupime po vyplate,ze ted nemame korunky. mozna je to spatne,ale nejsem z bohate rodiny o oproti jinym detem jsem byla hodne out (nosila jsem obleceni po brachovi, nemela jsem moderni veci a boty mi mama bezne kupovala o nekolik cisel vetsi, aby usetrila :unamused: ) a tak nechci aby tomas pocitoval nedostatek. a uz vubec si nedovedu prestavit treba 3 pubertaky a platit 3 lyzaky, kupovat 3 mobily, a platit 3 skoly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. pro 2010 ve 20:59  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj a celou dobu zijete v Praze a presto umi lip anglicky??
J. umi lip cesky. Zna urcite vic jak 80 slov cesky a zacina i spojovat slova. Hebrejstina je mnohem lehci ,ale protoze jsem s nim doma tak slysi vic cestinu, snazim se na nej hodne mluvit a cist mu knizky a tak. Hebrejsky umi taky hodne slov a rozumi obema recem.Jen se bojim ze az zacne chodit do skolky prestane mluvit cesky! No a pak ma taky svou rec, ktery nikdo nerozumi, a tou si zvatla o sto sest a do toho obcas zamota ceske sluvko. :slight_smile: Panga tanga je dobry!!! :grinning:
30. pro 2010 ve 21:16  • Odpověz
@marcelkad To me docela uklidnuje, bala jsem se ze J.mluvi malo a jak tak koukam co pisete, tak ti kluci zas tak ukecani nebudou. J. umi rikat r, ale rackuje protoze tady rackujou vsichni, to r tak vyslovujou a on to hodne slysi tak se to snazi rict taky tak...bohuzel....no treba se to jeste odnauci! :slight_smile:
30. pro 2010 ve 21:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.