• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@meleri ahoj meleri, cetla jsem tu o tom jak tezke rozhodovani musis ucinit.....a Ty se musis rozhodnout uz ted hned??? Ja mam kamaradku co si nechala zavest jen jedno embryo, bala se dvojcat a nakonec se ji rozdelilo a stejne ma dvojcatka...tem je uz dnes 8 let a ta dalsi embryjka jsou stale jeste zamrazena......take nevi co s nima, je ji uz 38, mozna je jeste pouzije ale take je nechce nikomu darovat.....
V CR se ta kryokonzervace plati????Tady prave ne...
30. pro 2010 ve 21:25  • Odpověz
autor
@vered on si vybira lehci variantu misto pejsek rika dog
rekne piti misto drink
radeji rekne slide nez klouzacka
spis si z obou jazyku vybira pro nej lehci variantu :wink:
kolik slov tomis rekne to opravdu spocitany nemam :pensive: ale rozumi a to je hlavni, je schopny pochopit pul vety v anglictine a druhou pulku v cestine. zitra pokud bude cas, budu se snazit spocitat kolik toho rekne :slight_smile:
casem se to poda. 2 jazyky je opravdu zatez pro takovehle deti :wink:
30. pro 2010 ve 21:31  • Odpověz
@mamkamarketa ano, ano uplne to same Joshik. Take rika spis ta lehci slova....takze misto klobouk urcite radsi rekne "kova" protoze to je jednodussi. Nebo misto pojd, rekne "boj", ikdyz slovo pojd taky umi a tak ja delam ze tomu nerozumim a at mi to rekne cesky a on to opravdu pak rekne. Chtela bych ,aby rozlisoval na koho mluvit cesky a na koho hebrejsky, to zatim moc neumi. Spis me stve, ze po nem lidi opakuji to co rika cesky a opakuji to se spatnou vyslovnosti a tim se mu ta cestina komoli......tak jsem v tomhle ohledu docela neprijemna... :unamused:
Ja jsem ta slova spocitala :slight_smile: kdyz mu byly 2 roky a to jen proto, ze to bylo v takove knizce kam mu vyplnuju ruzne veci a tam bylo jaka slova uz umi rict, tak jsem to asi 4 dny sepisovala a spocitala...ted jich bude asi vic, ale pocitat se mi to uz nechce, :grinning: stejne si na vse nevzpomenu!! :grinning:
30. pro 2010 ve 21:48  • Odpověz
@vered fakt kluci jsou mnohem méně upovídaný. Kamarádka má o půl roku mladší holčičku a ta už v roce pěkně vyslovovala a náš boban skoro do dvou let říkal jen první slabiku ze slova - třeba ponožky byly - Po, boty - bo atd. Teď se to docela rozjelo, začíná víc rozvazovat. Já to nějak neřeším, každý jsme se naučili mluvit, chodit na záchod ...

mel - no, je to docela dilema, co?
30. pro 2010 ve 22:00  • Odpověz
@marcelkad To mel J.take, ze zacinal vzdy prvni slabikou, treba banan rikal snad 2mesice jen ba.....Ja bych to taky moc neresila kdybych zila v Cechach, ale ziju v cizine a moc bych chtela aby umel cesky a dobre! :wink:
Dobrou ...
30. pro 2010 ve 22:22  • Odpověz
autor
@vered tak to ja si zacinam vsimat,ze tomis to zacina rozlisovat (u me ne vi,ze umim i anglicky) ale treba moji rodice mluvi jen cesky, tak se snazi pouzivat ceske vyrazi nebo gestikulaci a kdyz treba skypuje s tatkou do usa tak prijde k pocitaci a rekne Hi Bucket (nevime proc,ale dedovi z usa rika bucket-kybl) a pravy vyznam toho slova zna :grinning:

@marcelkad tak to je jak u nas BO jsou boty dodnes :grinning: ale i obcas rekne su (shoe)
30. pro 2010 ve 22:24  • Odpověz
autor
@vered muzu se zeptat o kolik hodin mate vic?
dobrou
30. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz
Ahoj po delší době všem! Jsem vás poctivě dočetla a mám vám toho co říct :wink:
U nás Ježíšek úplně super, malej byl naprosto nadšenej ze stromečku a z dárků. Dárky se mu líběj snad všechny, jen "měkké dárky" - oblečení vždy odložil a řekl NECI a rozbaloval dál :grinning: Máme teď zarovnanej obývák novejma hračkama, tak ty staré budu muset probrat.
Nejvíc nadšenej je z dupla, kola, všech možných autíček, z garáže, knížek, vláčků, ....
každý ráno teď přijde do obýváku a všechny hračky si obejde a s každou si chvilku pohraje :sweat_smile:

@eyael s kocourkem mě to je líto :pensive: Nám umřel 5.12. u našich "můj" pejsek. Bylo mu už 16let a byl na tom už špatně. Kuba ho zbožňoval, tak jsem měla hrůzu jak to vezme a když jsme tam pak jeli na návštěvu, tak si ani na něj nevzpoměl - což bylo zvláštní protože jinak o něm celou cestu "mluvil v autě" potom jen párkrát řekl jeho jméno a já to přešla bez poznámky, nebo jsem řekla, že byl starej a že už není a on to nerozebíral ....

Holky co tady řešíte ty 2 nebo dokonce 3 jazyky, tak teď je to pro děti asi v hlavě trochu guláš, ale jinak mají do života ohromnou výhodu!!!!

U nás se malej přes svátky začíná rozmlouvat. začíná opakovat. Něco řekne docela pěkně, ale jinak si to upravuje podle svýho a v závěru mu rozumím jen já a ostatním překládám. :unamused: Ale on to dožene, musí :grinning:
30. pro 2010 ve 22:26  • Odpověz
@mamkamarketa jeee děda kýbl, to je dobrý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Koukám, že malej bude vtipnej po tatínkovi. Ještě teď se musím smát jak si psala nedávno ty zábavný historky :grinning: :grinning: :grinning:
30. pro 2010 ve 22:27  • Odpověz
autor
@ulu ahooj! Jaky byly Vanoce??? povidej!
to jo, jeste dnes si pamatuju jak vtrhnul opilej (slavil jakmile se me zbavil v porodnici) na porodni sal se slovy ,, co tu delas? A co se deje? A proc nejsi na pokoji?,,
takze jestli bude tomas po nem mame se na co tesit :grinning: :sweat_smile:
30. pro 2010 ve 22:30  • Odpověz
To jo, výbava 2 nebo 3 jazyků jako rodných je k nezaplacení. Vím, že ve škole jsme to kdysi probírali a že psycholožka říkala, že děti zhruba do 3 let jsou v řeči pozadu a pak se to zcela srovná
30. pro 2010 ve 22:30  • Odpověz
autor
@marcelkad to jo,ale znam holcicku maminka ceska tatinek anglican a holka v roce a pul mluvila ve vetach (kolem 3 slov ve vete) 2 jazyky a ani se nezamyslela na koho jak mluvi bylo to pro ni desne prirozene. holt ty holcicky jsou jinde. jen jak slysim co rikaji holcicky od @eyeal a @silerovav tak nestacim zirat :confused:
30. pro 2010 ve 22:33  • Odpověz
@mamkamarketa neboj, ti naši kluci to v tom mluvení taky doženou :wink:
No a jak jsem psala, tak Vánoce super. Jen Kuba z těch všech stromečků u babiček a prababičky je tak zblblej, že kamkoliv teď přijdeme na návštěvu a vidí stromeček, tak hledá dárky a chce rozbalovat :grinning: no a ne a ne pochopit, že zas musí rok na Ježíška počkat :grinning:
30. pro 2010 ve 22:36  • Odpověz
autor
@ulu jee ja si nevsimla tveho dlouheho prispevku :sweat_smile:
ja to musela resit z hrackama jinak mame 2 krabice a kazdy tyden ma jen jednu a pak to vymenim. po tydnu ma zase spoustu ,,novych,, hracek. jak je venku zima sme vic doma a on se nudi a nevi co delat.
to je super, vzdyt vetsinou maminky rozumi driv nez okoli (moji rec musela mamka prekladat snad az do 4 let :pensive: )
a co si nakonec poridila manzelovi?
30. pro 2010 ve 22:37  • Odpověz
autor
@ulu :grinning: vsude hleda arky, to je taky dobry. u nas sme rozbalovali jen my. malej si vzal hracku sampiona (letos vyhrala plysova opice a anglicaky) a nic ho nezajimalo. a my s manzelem sme porad jeee ,juu ,wow ,podivej no ne, a vubec nezajem. tak snad za rok :grinning:
30. pro 2010 ve 22:39  • Odpověz
@mamkamarketa nakonec jsem mu pořídila ponožky (jsem musela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ), ale za ně moooc rád :wink:
No a pak kalhoty do práce a svetr a nechala jsem udělat rodinnou fotku ať má do práce a nejvíce byl nadšenej a dojatej z malýho bodýčka kde je nápis : JSEM TÁTOVA NOVÁ SLEČNA a srdíčko, tak doufám, že to ta holka bude :wink: na 70% má být, tak uvidíme co nám řeknou na dalším ultrazvuku.

No a co naježil Ježíšek vám?????
30. pro 2010 ve 22:43  • Odpověz
@mamkamarketa jak jsi mohla přehlídnout můj vypocený dlouhý příspěvek :angry: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ten je nepřehlédnutelný :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
30. pro 2010 ve 22:44  • Odpověz
autor
@ulu jee to bodycko je krasny napad! a gratuluju k holcicce (muj sen)
30. pro 2010 ve 22:48  • Odpověz
@mamkamarketa no to uvidíme, jestli se to ještě nezmění. taky bych popravdě radši druhý miminko hločičku, ale když to bude kluk, tak si ho necháme i tak :wink: Jen ať je mimi zdravé !!!
30. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz
@mamkamarketa - prominň teď jsem teprve zaregistrovala co jsi psala o tátovi a bratrovi. Nad tím zůstává rozum stát, vůbec to nechápu!
Jinak o kocourkovi to Anet vzala dobře, líp než my, mluvili jsm e o něm dvakrát a zdá se, že jí vysvětlení stačí a akceptuje ho... to já při každé domácí práci si na něj vpozmenu, byl to takový můj ocásek, všechno dělal se mnou. S manžou večer vždycky dělal na pc, lehal mu na papíry a na klávesnici a tulil se...
31. pro 2010 v 00:20  • Odpověz
@mamkamarketa Ahoj, mame tu jen o hodinu vic. Josik take rozlisuje trosku, ale u mne vi ze umim hebrejsky a manzel zase rozumi docela dobre cesky!! Hezkej Novej rok! pa
31. pro 2010 v 06:19  • Odpověz
autor
@eyael to jsem desne nastvana. tohle se nedela. a nejhorsi je,kdyz jsem mu napsala email aby se zamyslel nad svym jednanim tak mi rekl, ze to co dela je normalni a ja delam hystericke vystupy :angry:
tak alespon,ze se nevyptava. a neporidete si nove kotatko? Aby ste alespon cestecne zahnali smutek? a bude i vas veseleji,tihle mali tvoreckove vykouzli usmev kazdemu na tvari :slight_smile:
31. pro 2010 v 10:36  • Odpověz
autor
Holky budete chytstat neco specialniho na Silvestra?
Manzel sice prijde az kolem pul 8,ale vim,ze moje mama vzdy na pulnoc pekla veprove (prasatko pro stesti) na novy rok byla cockova polevka (penizky) ale na to jsem lina :stuck_out_tongue_closed_eyes: ani jak sme nemocni, tak se mi nechce maleho tahat po obchodech.
Tak jak to chodi jinde?
@meleri jak vam je?
31. pro 2010 v 11:07  • Odpověz
autor
@ulu tomas letos dostal duplo, letadelko wow, plysovou opici, anglicaky (s opici favoriti) drevene kostky a drevenou vlackodrahu, a z usa dostal knizku o narozeni jeziska s hlasovym zaznamem, takze jakmile otocis stranku, to je tam napsano cte manzelova maminka (darek ktery nas hoodne potesil) a tonka garaz od nas teprve hlavni darek prijde, chceme mu koupit klouzacku,ale na vanoce nam to nevyslo s penizky, tak to jeste bude muset pockat.
nechteli sme maleho zavalit s darky. takze to neva, kdyz nedostane vsechno najednou.
jasne,ze je hlavni aby bylo miminko zdrave. ale ja bych desne chtela druhe holcicku. manzel se s malym desne vyradi (uci ho basseball, basket...) proste 2 chlapi a ja bych taky chtela partacku na nakupy :slight_smile: ale jestli budu mit 2 kluky budu stastna :slight_smile:
31. pro 2010 v 11:21  • Odpověz
určitě to ti naši kluci doženou! s těma řečma...já jsem se tady setkala s lidma kteří si pak řekli nebudu dítě trápit bude mluvit jenom franouzsky a tak to dělali, a jasně, bylo to pak jednodušší, rychlejší....ale jak ty děti vyrostly, tak to velmi často rodiče měli na talíři: mohl jsi mě aspon naučit tvoji řeč, atd....hlavně po zkušenosti tohoto člověka jsem si řekla že to zkusíme s dvěma (třema) řečma a uvidíme....

my jsme na tom nic moc, mě chytl nějaký zánět v nose a Samsonek má od včerejška 39 :( dycky to nachvíli klesne díky prášku a pak zas nanovo..:( v noci jsem moc nespala (strachy) furt jsem ho pozorovala, strašně divně smrděl, řekla bych normálně jak chemická továrna. ted spí na manželovi. tak jsem tu sama :( ach jo těšila jsem se na oběd s manžou..

na Silvestra nic :( akorát zapálím svíčky a dojíme co bylo na oběd...
31. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz
holky, šťastný nový rok :slight_smile: přeju...

a vy, co máte dvojjazyčné děti, tak sice vám budou mluvit později, ale zato ten efekt... umět dvě řeči, hmm... to je perfektní vklad do života :wink:
31. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz
autor
ja taky preju vsem stastny vstup do noveho roku hlavne zdravi a statsne deticky :wink:
do pulnoci nevydrzim je nam vsem celkem spatne, tak to asi cela rodinka brzo zalomine :sweat_smile:
31. pro 2010 v 19:28  • Odpověz
Holciny stastnej Novej rok a hodne zdravicka, koukam ze Vas je tu hodne nemocnych a my take...tak hlavne to zdravicko!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. pro 2010 ve 21:39  • Odpověz
autor
tak dneska mame 2 novinky se kteryma se musim pochlubit :dizzy_face: Tomas mi sam prinesl knizku, sedl si mi na klin A VYDRZEL CELYCH 6 STRANEK POSLOUCHAT! zazrak ! a jedl s nami veceri ! sice snedl jen malo, ale uz to,ze jedl znamena desne moc :slight_smile:
jinak mam doma dva lazary. to,ze 2 letej kluk potrebuje moji peci, to je normalni, ale ze dospelej clovek musi byt obskakovan, to je desny. manzel ma rymicku a skrabe ho v krku. cely den se valej na gauci, vstal akorat na jidlo. a ja mu varila cajicky, menila presznic (nebo jak se to pise :sweat_smile: ) mazala hrudnik a davala kapicky proti kasli. potom uz to prerostlo ,,kde je ovladac?,, ,, a nemame jeste polstar?,, :angry:
ja kdyz jsem mela na jare 40tky horecky manzel si sel do prace a ja se starala o malyho. a jeste uvarila!
ale vsichni chlapi jsou stejni, co?
1. led 2011 v 19:05  • Odpověz
@mamkamarketa tak to gratuluju! my měli podobné včera že poprvé jedl sám řepu a dopravil to v pořádku do pusy....:slight_smile: tak to je zlatý s tou knížkou třeba ho to ted začne víc bavit!
my jsme taky zdechlí, malý měl už ale jen 38 dneska tak to bylo lepší...snad to už zítra úplně klesne. manžel můj je zdechlý taky, no v podstatě mu nic není jen ho škrábe v krku a štípe v nose ale dělá z toho drama! já už jsem přes týden nemocná a nic no.....tak sem tě chtěla povzbudit že jsou všeci stejní asi! (skoro)...
1. led 2011 ve 20:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.