• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@meleri to je presne duvod proc chlapi nemuzou rodit. pry panove lidstva pche :slight_smile:
repu, jo? sikulka! To je napad tu sne nemeli pekne dlouho. a co si varila? (no jo, ja vim,ale shanim inspiraci :sweat_smile: )
1. led 2011 ve 20:41  • Odpověz
@mamkamarketa právě malý řepu zbožnuje taky jsme ji dlouho neměli tak jsem ji nastrouhala a pojedl, řepa je katastrofa jak barví ale kupodivu se vůbec neušpinil jen pusu trochu..
chlapi kdyby měli po porodu kojit tak jsou asi úplně plešatí :grinning:
1. led 2011 ve 20:50  • Odpověz
autor
@meleri to je presne duvod proc sme dlouho nemeli :sweat_smile: ja jsem tada vzdycky kupovala nakladanou. ale i ta je mooc dobra. kdyby se mel tomas krmit repou sam, tak verim, ze bysme museli malovat :grinning:
1. led 2011 ve 21:03  • Odpověz
@mamkamarketa my taky kupujem už tu uvařenou jen nastrouhám, je to jednodušší a chutná to líp!
1. led 2011 ve 21:07  • Odpověz
autor
@meleri hmm mam tedka chut na cervenou repu :grinning: zitra asi udelam sekanou, kasi a cervenou repu... uz mam zase hlad
1. led 2011 ve 21:15  • Odpověz
@mamkamarketa jo je skvělá jak o tom ted píšeš tak já taky! jenže už žádná nezbyla! a zítra je tu zavřeno..takže útrum až do úterka..protože v pondělí taky je tu zařneo...
1. led 2011 ve 21:17  • Odpověz
autor
@meleri co maji za svatky v nedeli a v pondeli?
U nas je taky dnes zavreno (jsem si jista,ze to vis) ale v ulici mame vietnamce a jelikoz nam doslo mleko sla jsem tam. ten cinan se desne divil,ze jsem ceska :confused: a co me nastvalo uplne nejvic prodavaji znackove zbozi (tesco, globus...) ale treba toustovy chleba tesco stoji 12kc a oni ho meli za 30! a mleko co stoji 15 kc meli za 40! nehlede na to,ze je urcite nelegalni prodavat znackove zbozi obchodnich retezcu :angry: fakt me vytocili!
1. led 2011 ve 21:25  • Odpověz
@mamkamarketa ne tady ve francii je v neděli otevřeno ráno pouze pekárny a malé večerky, pak se zavře a v pondělí je teda zavřeno skoro všechno kromě velkých supermarketů a tu řepu mají v zelenině no a ta je zavřená...:(
tý jo vietnamci prodávají jídlo? tak to koukám v Ostravě snad jen hadry co jsem viděla, ale já k nim moc nechodím právě že jsou nepříjemní (ti ostravští)...a navíc ta kvalita...
1. led 2011 ve 21:28  • Odpověz
autor
@meleri jo jo tady prodavaji vsechno! Od jidla, pres cigarety, obleceni a elektroniku a ted hodne maji obchody s ovocem a zeleninou.
aha to zijete na malem meste, vid?
ja u vietnamcu nekupuju, vsechno jsou padelky a je to nekvalitni mame s malym ekzem a verim,ze to jejich obleceni nam nepomuze. ja kupuju malemu vetsinou znackove obleceni na mimibazaru. kolikrat jsem tam nasla krasne hadriky za par korun
1. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
ahoj holky, zdravím v novém roce, snad bude o moc lepší než ten minulý! Já dneska dostala mrchu, takže leden v CARu zas nestihneme, nemáme na KET peníze, dali jsme je za léčení a operaci kocoura...
a mám asi zázračného muže - klíče našel, počítač mi opravil.. jen kocourka obživit nedokáže :frowning2: včera a dneska si na něj vzpoměla i Anetka - když jsme naší druhé kočce dávali pamlsky, tak se ptala kde je Charlík, že si taky nepřišel a pak říkala, že jsem smutná, že tu není Charlík. A večer to samé říkala manželovi. Takže i malé děti si pamatují...
1. led 2011 ve 22:00  • Odpověz
Ahoj holky,
všem krásný nový rok, zdraví, štěstí.

Mel - snad se to malému bude už en zlepšovat.
U nás je dneska problém s kakáním. Tlačil skoro hodinu a nic, jen malilinkatý bobíček. Už 3 dny nekakal, poslední dobou na to začíná trpět. Máte s tím někdo problém a víte, co s tím? Četla jsem olivový olej, štáva ze švestek. Tak to musím zítra začít dávat a uvidíme. Snad to bude lepší.
řepu má taky moc rád, tu zavařovanou.

Jo a Vietnamci se v ČR začínají z oblečení předělávat na večerky s jídlem. Oblečení tam moc nekupuju, spíš čekám na výprodeje.
1. led 2011 ve 22:04  • Odpověz
@marcelkad - zkus malému dát hrušku, jestli ti jí ovoce...a taky bílý jogurt. U nás spolehlivě stačí půlka hrušky a jogurt ob den :wink:
1. led 2011 ve 22:10  • Odpověz
@eyael jo díky moc, oboje hned zítra zkusím.
1. led 2011 ve 22:32  • Odpověz
autor
@marcelkad my sme to tu s @silerovav resily asi pred 2 mesici. malej kdyz ma obdobi, kdy ji normalne bezne chodi i 3 krat denne. jinak ted chodi min 1 denne (a to extra neji) mel strasnou zacpu, plakal,svijel se, kricel :frowning2: moc nam pomohla stava ze susenych svestek. prodavaji dm pod svou znackou a stoji asi 60kc litr. davala jsem mu rano pred snidani a pred spanim asi 150ml a problemy jsou tuk tuk pryc :slight_smile: jinak mu i ted davam mlicko nestle a dostava multitabs s probiotiky.
@eyeal ta je sikovna. ja verim,ze si i tomis pamatuje, jen to nerika :slight_smile: ale je fakt,kdyz sme byly s kamaradkou na kafi v mekaci, tak mu tam dali balonek a kdyz sme sli asi po tydnu kolem toho sameho mekace, tahal me tam a kricel BALL. to mas sikovneho muze. to ten muj jeden laptop rozlehl,cela obrazovka praskla a oprava by stala 7000, takze sme byli vic nez pul roku bez pocitace... a kde klice bylli? \Ten muj inteligent ztratil klice od auta cestou z trafiky a uz se nikdy nenasly :frowning2:
1. led 2011 ve 22:34  • Odpověz
@mamkamarketa já jsem četla že ta chemie ze špatného oblečení prý vsakuje pory do kůže, ale jstli je to pravda...:( zas člověk asi nemůže jít do extrémů.....ale taky se mi osvědčilo koupit něco dražšího, zvlášt to dětské, furt to pereš, a aspon dražší vypadá furt pěkně.
jo bydlíme v malém městečku, však uvidíš na pohledu :grinning: je to taková doslova díra mezi kopci.

@marcelkad
syn na to moc netrpí ale když se stalo tak vždycky zabrala červená řepa. pokud mu to bude chutnat tak zkus ,chudáček at ho to brzo přejde, zácpa je hnus..

@eyael
to je mi líto s těma menckama, nevadí jak dorazí příští tak to už vyjde! je to blbé ale někdy si říkám že fakt žádné zvíře ne pak je dítě tak smutné...my máme ty rybky no a když umře jedna tak to není tak hrzoné že jo jako nějaký milovaný kocourek nebo třeba papoušek....no nevím je to těžké..
2. led 2011 v 07:44  • Odpověz
ahoj holky, jsem večer o půlnoci napsala sáhodlouhý příspěvek a když jsem dala odeslat, tak se mi odpojil internet, takže to celé šlo do háje :angry: tak jen ve stručnosti :wink:
@marcelkad - nemám zkušenosti s tím jak ovoce funguje na déle trvající zácpu, snad vám to pomůže... Anetce dávám hrušku jakmile trošku obtížněji tlačí nebo jí bobíky zvoní do nočníčku :grinning: jestli máte rádi krupicovou kaši z mléka, je dobré hrušku taky rozmačkat do ní, s troškou másla to taky pomáhá... no a džusík samo taky, ale ten Anet nechce...
@mamkamarketa - já si taky myslím, že ti naši rozumbradové vědí víc než řeknou :wink: :sweat_smile:
@meleri - stejně bych na KET teď neměla asi ty správné myšlenky... akvárium jsme taky chtěli, ale raději se na něj budeme chodit dívat do zverimexů, neuměla bych se o to starat, asi by mi pochcípaly všechny ryby :slight_smile:
2. led 2011 v 11:20  • Odpověz
@mamkamarketa
@meleri
@eyael HOLKY,díky za rady. Hned ráno jsem dojela do města - v DM jsem koupila tu švestkovou šťávu a už ho tím prolévám, on to má rád, naštěstí. Potom pro jistotu do lékárny pro glycerínové čípky, dala jsem 1/4 dle rady, potom ještě do tesca pro jogurty Hollandia a švestkový kompot a hrušky, tu už taky jednu zdlábnul. A před chvilinkou už chtěl na záchod, tlačil a brečel, ale nakonec vytlačil toho docela dost (ale určitě ne všechno, obvykle toho má 3x tolik), snad se to tím hnulo a další budou následovat :wink: ještě jednou díky moc za rady

2. led 2011 v 11:28  • Odpověz
@marcelkad - jo tak ten čípek mě ani nenapadl, nevěděla jsem, že už je to u vás tak vážný! Tak snad se to úpravou stravy bude držet na dobré úrovni.
2. led 2011 ve 21:30  • Odpověz
autor
@marcelkad tak snad to pomuze. treba tomas z cerstveho ovoce a zeleniny ji jenom jablicka, jahody, nektarinky a boruvky, zeleninu varenou si taky-ale jen spis zobne. takze to si myslim, ze u nas zpusobovalo tu zacpu :unamused: zkus i davat probiotika
@meleri ja jsem koupila nekolik body a pyzamek v tescu, byly celkem levne,ale ta kvalita :frowning2: takze tomas ma skoro vsechno ze sekacu, bazaru, po znamych. ja s tim problem nemam. je to vsechno kvalitni a i hezky vypadajici. kdyz jsem shanela dziny pro tomase sla jsem do H&M dziny na dvouleteho staly 400-600! za dzinecky,ktery se mu za par tydnu roztrhnou nebo z nich vyroste :unamused: takze vsechno kupuju vetsinou znackove,ale uz nosene,ale v super stavu a cenu :wink:
uz se tesim na pohled :slight_smile:
2. led 2011 ve 21:33  • Odpověz
@mamkamarketa - Anet jí jablka, hrušky, jahody, meloun, borůvky, maliny, banán, ze syrové zeleniny okurku, vařený (dušený v páře) pak květák, brokolici, mrkev, cuketu, pórek, celer, petržel, zelené fazolky, občas hrášek a kukuřici (ale ty moc nemusí), papriku a rajčata nechce vůbec. Párkrát měla nakládanou okurku, taky jsme měli lilek a patizon, to jí moc neuchvátilo, ale ani se neošklíbala. Nejí knedlíky, miluje těstoviny, má ráda rýži i brambory a bramborovou kaši. Nikdy ještě neochutnala hranolky, tatarku ani kečup, zbožňuje ryby a nerada maso :slight_smile: Zbožňuje bílé jogurty, vanilkový domácí pudink, cottage sýr a jahodový ochucený tvaroh milli :grinning:
Věci na malou kupuju buď nové - hlavně když byla menší, teď hlavně spodní prádlo. Ostatní spíš v nedalekém značkovém sekáči za minimální ceny nebo u ségry v KIK v Německu nebo tady v Čechách. Pár kousků jsem koupila u čongů - zateplené zimní šusťáky nebo čapku. Ale jinak moc nevím, kde se dají kupovat normální dětské věci aby to neblo zbytečně drahý a přitom kvalitní?
2. led 2011 ve 22:20  • Odpověz
autor
@eyael to ti zavidim,ze ti takhle papka :slight_smile: o tom kik sme se uz bavily,ne?a kvalita je dobra?ja jsem treba desne spokojena s mothercare a i next byl skvely driv. ale ty ceny :frowning2: Takze ja kupuju vse na mimibazaru.jediny na cem trvam aby bylo nove a znackove jsou boty a az to prijde cas i slipy.ale i to stoji. treba od kvetna do zari tomasovi vyrostla noha o 2 cisla . prijde mi,ze manzel nevydelava na nic jineho nez boty :unamused:
je to desny s tim oblecenim. ja trebaa koupila body v tescu, malej je nosil casto, porad jsem je prala,ale uz po mesici-2 zacaly byt vetcha a parat se u tech cvocek :angry: tak jsem se rozhodla investovat a koupit nova v mothercare (kdyz si to clovek spocita vyjde 1 asi o 30kc draz nez v tescu) ale drzi tvar, barvu proste super a to je porad peru! a hlavne jako jedni z mala maji body a overalky do 98 teple overalky snad az do 7 let! coz je super, protoze tema odkopanych deti sme uz resily, ze?
co je patzion? tomas nikdy jeste nemel knedlik nebo kyselou okurku. dneska jsem mu dala ochutnat cervenou repu a teda vubec mu to nechutnalo :grinning:
to,ze neji ovoce me mrzi,ale kupovat ted jahody nebo borovky faakt nemuzu :unamused: tomas miluje vsechno mlecne (kefiry,mleko, UM, jogurty, pudingy,tvarohy...uplne se muze zblaznit z monte (coz se o me rict neda) ale jednou cas no prosim...jogurty kupuji bud bile actvie, ovocne jogobelly nebo ty yople (neumim to napsat) bez ecek.
2. led 2011 ve 23:23  • Odpověz
@eyael já jsem kupovala hodně v sekáči nebo na mmb, když byl Juri menší, ale teď začíná být ve větších velikostech menší výběr, takže taky má čím dál víc nových věcí - musím říct, že asi nejlíp mi vychází v poměru cena/výkon Tesco, především, když chytíš nějaké slevy... a teď má Juráš pár věcí z Nextu, které se mi podařilo koupit, když měli promo akci a měli hodně velké slevy na internetové objednávky. Kdyby na to člověk měl čas a chuť, tak asi hodně nakoupí ve slevách v různých obchodech, ale u nás je problém, že nejbližší podobné obchodní centrum mám cca 45 km :slight_smile:, i to Tesco je 20 km daleko... takže pořád ten internet docela frčí.

@mamkamarketa prodávat značky obch. řetězců není nelegální, naopak oni jim sami levně prodávají přebytky - ani ne staré nebo prošlé, prostě to nějak neodhadnou asi...
3. led 2011 v 10:36  • Odpověz
ahojte,

my jsme všichni dost nemocní a malý dneska přestal úplně jíst a pít :( navíc ještě do toho má 5 den pořád ty teploty. tak už fakt nevím...

včera jsme jeli k prababičce, byl celou dobu jen u ní (cca 2 hoďky) ale asi jsme to neměli dělat protože mi přijde že je mu hůř..ted naštěstí se mi zdá že usnul, dávám mu čípky proti kašli tak snad to zabere!

@marcelkad

zácpa je mor, tak doufám že vás to přejde! ty glycerinové čípky jsou super, Samson měl zácpu když jsem ho kojila v těch 3 4 měsících.
3. led 2011 v 11:08  • Odpověz
autor
@fiallinka faakt? Ja jsem prave myslela,ze prodavat znackove vyrobky obchodnich retezcu neni legalni :unamused: ale stejnak tyhle cinany nemam rada. vzdycky kdyz je na neco akce vidis cinany jak maji plne kose jedne veci (pivo, susenky, kava..) a cela rodina koupil napr. 400 lahvi piva, ktery si potom prodavaji mnohem draz. a :unamused: vsechno vykoupi a pak tam prijedeme my a manzel chce 5 piv a ma smulu protoze cinani z cely prahy se na tu slevy sesypaly jak hyeny na vzdechlinu. aby si zasobovali svuj obchod od toho je makro a ne verejne supermarkety. fakt je nemam rada cinany!
me se treba body z tesca po nekolika vyprani parou jak jsou vetcha :unamused:
@meleri to je desny. chudak malej. a co mu vlastne je mimo tech teplot? Jako ze ma chripku? Tomas jeste taky neni uplne ok,ale kdyz mel rymu a lasel desne mu pomohla prsni mast. (namazes na hrudnik a zada a je to jakoby mentholove a usnadnuje to dychani a uvolnuje ucpanu nos.) s musim rict,ze se mu v noci mnohme lip spalo.
tak jestli to sezenes u vas-doporucuju!
3. led 2011 v 11:18  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj ta mast zní dobře, ale najeli jsme na ty čípky, tak to snad pomůže, já mu dělám ten zábal na noc ale zatím nic moc...ted už nekašle asi mu ten čípek zabral. právě že je asi jenom nachlazený no ale nechápu proč má pořád ty teploty...my s manželem jsme žádnou neměli.

jo tesco má pěkné věci ale přesně tak - párkrát vypereš a už to není ono. třeba teskové svetry mikiny peru v ruce jinak je to hned nic moc. tady je ve fr dobrá značka petit bateau, je to trochu drahší ale ty bodyčka jsou furt jak nové, no já doufám že s bodýčkama už brzo skončím ! (že se odplenkuje) :sweat_smile:
3. led 2011 v 11:24  • Odpověz
@mamkamarketa tož já nevím, ale právě bodýna z Tesca u nás pořád dobře drží a vydrží i na další děcko, pokud nebudou na vyhození kvůli flekům... stejně nevím, kde jinde za ty prachy něco podobného koupit :slight_smile:

@meleri tož to pití bych do něho zkusila valit násilím, něco třeba hodně sladkého, nebo injekční stříkačkou...radši.... na jídlo kašli :slight_smile:, bez toho to vydrží dlouho...
3. led 2011 v 11:28  • Odpověz
autor
@meleri mrkni jetstli se to u vas dela, pokud ne a mas zajem poslu :wink: stoji asi 62kc a maji 2 varianty pro deti do roka a pro deti od roka. takze super, nebude v tom zadne svinstvo, maze se to na kuzi a je to vhodne i pro mala miminka. hele a nebylo by lepsi ho vzit k doktorce? teploty takhle dlouho nejsou normalni. tak at je mu brzo lip!
3. led 2011 v 11:29  • Odpověz
autor
@fiallinka je fakt,ze je nosil casto, takze byly porad v obehu... ale jak jsem psala jsem neuveritelne spokojena s mothercare. jsou krasne, vydrzi, drzi tvar a kdyz si to spocitas vyjde jedno asi o 30kc draz nez to z tesca

@meleri, taky bych ho nutila. Mleko zahlenuje, takze treba dzusik, cajik.... tomas kdyz mu pichali ousko mel 40tky odmital jist a pit,ale zvykly usinat s lahvi mleka, takze misto mleka dostal dzus a upilel, kdyz usinal. navic on dzusy pije vyjmecne, takze si dal rad. drzim palce!
3. led 2011 v 11:32  • Odpověz
@fiallinka jo dneska vypil akorát kakao :( to není zrovna tekutina. odpoledne mám v plánu vymačkat štávu, to miluje tak snad si dá říct! dík z auklidnění snad to opravdu nevadí když pro jednou nepojí...:slight_smile:

@mamkamarketa moc ti děkuju ale nechci tě s tím obtěžovat! chtěla manžel má tu dr kousek od práce tak slíbil že tam zajde se poptat takže po obědě mi dá vědět, takže kdybych tam šla tak se na tu mast zeptám, i když ty čípky jsou taky fajn, je to zvláštní, strčíš to do zadku a za chvíli mu jde ústy mentolový závan.. :confused: jinak do středy se nikam nedostanu až ve středu budu mít auto a to bych mohla dojet do lékárny (přecejen v autě není taková zima).
3. led 2011 v 11:35  • Odpověz
jinak ty teploty už klesly pod 40 má to jen ráno a dneska to měl i ted před spaním, 38 38-2.
3. led 2011 v 11:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.