• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@meleri zdravim dalsi nove prihozi tehuli :grinning: tak my tady mame ted uz nejaky 2 lety rijnacky :wink:
2. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz
autor
@desirka to mas pravdu. asi tyden po porodu jsem citila strasny tlak dole (desny) tak jsem mazala na gyn. pohotovost a jediny co sestru zajimalo byly prachy. to ze mi je spatne, ji vubec nebralo. hlavne ten poplatek :angry: :angry: :angry:
2. lis 2010 ve 20:42  • Odpověz
autor
@fiallinka celkem desna zkusenost :frowning2: chodim na hematoligii do trombotickeho centra.ale ted je pozitivni, ze o tom vim. (je napriklad spousta leku kterych se nesmim ani dotknout)

jinak dneka mel Tomis desnej den. od rana byl protivnej a delal sceny (ze nechce z hriste, nechce domu, nechce jist..) od rana jsem do nej narvala pul jablka a malej jogurt. snad zitra to bude lepsi, pac ja jsem dnesk abyla na infarkt...
2. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz
@mamkamarketa to já tam byla v 40.tt,udělal se mi fakt bolestivej hemeroid, že jsem nemohla sedět, chodit nic, navíc jsem už přenášela, bylo mi blbě a čekala jsem přes hodinu v nevětraný místnosti, ani sednout jsem si nemohla, no bylo mi zle a stejně jsem musela počkat, až budu na řadě...nic mi s tím nakonec nedělali, jen předepsali cosi a kdybych to věděla, tak zůstanu doma, ale to jsou zkušenosti...
@meleri vítej
3. lis 2010 v 08:39  • Odpověz
@mamkamarketa jojo, taky znám když má malej tu svou protivnou náladičku nebo když je mi pořád za zadkem, že člověk nemůže ani na záchod, ale to člověk musí nějak přestát :slight_smile: mně spíš vadí,když malýho něco bolí a nevím co a jak mu pomoct. Třeba když jsme měli střevní chřipku, chudáček malej, zvracel, nejedl, brečel, měl průjem, nezasmál se, prostě nic, to je pak šílený, když nevíš jak mu ulevit.
3. lis 2010 v 08:44  • Odpověz
holky všechny, tak já tu zas trpím samomluvou a tak jdu vařit, během jde juknu, co jste tu napsali :wink:
3. lis 2010 v 08:45  • Odpověz
autor
@desirka taky si rikam, jeslti neni nemocnej. ale spis si myslim, ze jsem ho (ano ja) rozmazlila v jidle. takze kdyz mu chci jat jablicko tak je rev neee neee jako kdyz ho na noze berou. ale monte to by si dal, to jo :sweat_smile: holt asi musi poradne vyhladovet....

jinak holky budete delat mikulase? Tim myslim, jestli k vam prijdou certi. cetla jsem na mk podobnou anketu a nestacila jsem se divit :confused:
3. lis 2010 v 11:27  • Odpověz
ahojte
@mamkamarketa

děkuju za přivítání!
My budeme mikuláše dělat, ale bez převleků atd, nevím kdo by to dělal, a myslím že by se malý bál. minule jsme to taky udělali. jen musím upéct ty čerty, ještě jsem to nikdy nepekla, asi to nebude moc jednoduché...:slight_smile:
3. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
@mamkamarketa náš malej je asi taky trošku rozmazlenej, ale ne v jídle, spíš když chce něco dělat nebo někam jít...ale to je snad u prvního dítěte normální:slight_smile:
Mikuláše nebudeme zvát, jen se půjdeme podívat po městě, až budou chodit...A samozřejmě mu schováme balíček za okno, na to jsem se taky jako malá strašně těšila:grinning:
3. lis 2010 ve 13:09  • Odpověz
my žijeme v cizině, takže tady mikuláš není..:( už mě napadlo že by mohl čerta zahrát manžel, to by byla prdel! jenže kde sehnat přestrojení...
my byli min víkend na haloweenu ale malý na to absolutně nic neříkal, mi to přišlo jako kyč jak bič tak už asi na podobné akce chodit nebudem.
3. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz
@meleri ahoj :slight_smile:

@mamkamarketa no já ani nevím, spíš nám mikuláš nebo čert donese malou :slight_smile:, ale pokud budou chodit nějací známí, tak se možná domluvíme a zastaví se i u nás - asi by Juráš zvládl i toho čerta, ale musel by tam jen stát někde vzadu a nestrašit :slight_smile:

@mamkamarketa a co máš za mutace? V těhu sis asi píchala, že?
3. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz
autor
@fiallinka ja otehotnela neplanovane na warfarinu.. :frowning2: pak jsem si musela pichat nejdriv clexane a pak fraxiparin (nebo obracene?) mutaci mam v heterozygotni konstituci 545 nebo tak nejak.. presne si to nepamatuju :sweat_smile: proste rikam, ze jsem prodelala oboustranou masivni plicni embolii kvuli mutacim a to Dr. staci :wink:

ja prave malyho nechci strasit (staci,ze chodime k dr :grinning: ) navic meho kamarada v detstvi vystrasil cert , tak ze do dneska kokta. mamka mi vypravela, ze kdyz s nami (me byl 1,5 a brachovi 6) tak nakej ozralej cert si ho hodil pres rameno a utikal s nim (ze srandy) pres pul sidliste. takze k nam mikulas nikdy nechodil :frowning2: jen nechaval pytlik dobrot na balkone
3. lis 2010 ve 13:58  • Odpověz
autor
@meleri a odkud ste? Tvuj manza je cech nebo cizinec? Ja mam doma texasana :sweat_smile:
3. lis 2010 ve 13:59  • Odpověz
ahoj fiallinko!

mamko,

to je drsné s tím kamarádem, až tak....k nám taky nechodil a nikdy mi to nechybělo, měla jsem moc ráda jak dávali dárky za okno bylo to moc pěkné..
jsem z francie manžel je francouz, tady se to neslaví jen u hranic s německem, ale dá se tu v poh odě sehnat adventní kalendář!
3. lis 2010 ve 14:00  • Odpověz
@mamkamarketa k nám chodili vždycky a nebáli jsme se, ale to byli strýc a teta apod., tak to přizpůsobili věku dětí a povaze, to je myslím nejlepší :slight_smile:

já teď taky píchám fraxiparin, tak je vždycky pozitivní vidět někoho, kdo to hezky zvládl :slight_smile:, ale v podstatě vidím, že když už se o trombofilii ví, tak nevím o nikom s problémem... problém je, když se to neví, že...
3. lis 2010 ve 14:05  • Odpověz
autor
@meleri francouzske syry mnam :grinning: zvykla sis tam rychle? My sme totiz taky resili otazku, kde budeme zit a ja nechtela z Prahy, tak holt se musel Matt nastehovat sem :sweat_smile:

pro haloween taky nejsem, podle me je to komercni zalezitost. spolecne s valentynem zpusob jak tahat lidi penize za neco co nemusi mit
3. lis 2010 ve 14:07  • Odpověz
autor
@fiallinka u me se to prokazalo az pak (pritom mam v detsvi prodelanych nekolik operaci a nikomu neprisli zvlastni vysoke hodnoty quicku :frowning2: ) nechci te desit,ale pokud mas tezsi nebo tezkou mutaci a budes rodit prirozene, tak ti nedaji epidural. teda me ho odmitli dat se slovy, ze pri poruchach srazlivosti na to muzu zapomenout :frowning2:
3. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz
@mamkamarketa
jo ty jsou dobré moc! ty jsi s angličanem? my jsme se rozhodli kvůli práce, protože on ji měl, i bydlení, kdežto já neměla nic.

na cizinu si člověk nezvykne nikdy! :sweat_smile: ale štastný může být všude..
3. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz
halloween je nic moc, máš pravdu ale možná že větší děti to baví kdo ví, tady je to celkem už zaběhané, asi kvůli kšeftu.
3. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz
autor
@meleri nene je to american. ja si nedovedu predstavit tam bydlet :stuck_out_tongue_closed_eyes: zlata praha. i pro malyho si myslim,ze jsou tady lepsi podminky, nez v texasu je je 8 mesicu pres 30C a 4mesice pres 40C :confounded:

a to spolu mluvite anj nebo fr? A jak je na tom malej s mluvenim? (promin, ze te vyspovidam, ale jeste jsem nepotkala kluka Tomisovyho veku z dvojjazcny rodiny :grinning: .)
3. lis 2010 ve 14:23  • Odpověz
@mamkamarketa aha tak to jo. to chápu to jsou vedra! on je na to asi zvyklý ale co ty...tak to je zlatý! málokterý chlap bez brblání následuje ženu...ale ženy si taky zabrblají.... :sweat_smile:

ne anglicky, protože se známe z Erasmu z anglie tedy z Walesu. no moc nemluví asi kvůli tomu, ale opakuje slova, v obou řečech, a česky má asi tak těch 15 20 slov a frází ale vím že je to málo. francouzsky rozumí teda hůř..hlavně části těla třeba, to neřekne nic, ale je to tím že já jsem pořád s ním a manžel je v práci...ale nemám strach, dožene to...:slight_smile:
3. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz
@mamkamarketa jj, vím... ale to je to poslední, co mi vadí, spíš nevím, jak to bude u případného císaře a částečné anestezie, to dělají spinál a nevím moc ty rozdíly... no, musím se už pomalu ptát...
3. lis 2010 ve 14:29  • Odpověz
autor
@meleri tak k castem tela sme se ani nedostali :grinning: navic tvuj malej ma 3 jazyjy coz je teprv mazec . ten nas rozumi obema jazykum velice dobre (i kdyz cesky asi lip) ale rozumi i kdyz reknu pul vety v cestine a pul v anj a pochopi. pripada mi,ze ale on si dela svuj vlastni slovnik opice je bambi meda je mi ...

brblal brblal a jak :slight_smile: ale moje argumenty ho ubili :grinning: :grinning: :grinning: navic jeho rodina mi neni zrovna naklonena (jsem ta z vychodu ) tak to byl pro me dalsi duvod zit tady. navic jak jsem se zminovala driv, mam zdravotni problemy a v usa je lekarska pece STRASNE DRAHA :frowning2:
3. lis 2010 ve 14:35  • Odpověz
autor
@fiallinka rekla bych, ze castecna. no ja uz nikdy normalne rodit nebudu. privazali me k posteli a cely porod (36h) jsem nesmela vstat. uz jsem tam totiz lezela na rizikovce, takze jakmile to zacalo uz me nenechali jit ani na wc, obvazali mi nohy do delohy dali sondu a bylo...au au au au ale nebudu te desit.

a ty mas v minulosti prodelanou nejakou trombo prihodu?
3. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz
u nás je to tak že malý moc nemluví, ale rozumí hodně, a taky rád zpívá, ale prostě moc nemluví...má svoji řeč, kterou občas proloží něčím srozumitelným, jako že kakao tam, tak chce prostě kakao, nebo kolka je trojkolka..

to věřím, tchýně, atd, to je mazec, bohužel, jsme opravdu ti z východu jak píšeš...a pocítit bys to dostala bohužel...
to jsem už slyšela že si všecko lidi musí platit sami jinak mají smůlu....doufám že ten Obama jim to už z mění a zavede tam něco jako pojištění..
3. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz
autor
@meleri trojkolka je dobra :grinning: :grinning: :grinning: to ten nas a nejaky delsi slova snad ani nerika spis mi prijde, ze si slova zkracuje (mala-ma,meda-mi, casey-sisi, ) ale snad to prijde.

ja vim,ale tchyne si mysli, ze zijeme v dzungli ci co :angry: porad se toho sveho chudinky vyptava. ale ze narozdil od nich mame MHD a zdravotni pojisteni ji nebere.

tjn to je mazec. narodi se ti dite a pak ti prijde ucet jako za celou vybavicku :unamused:
3. lis 2010 ve 14:52  • Odpověz
@mamkamarketa ty mne děsíš..... já jsem nikdy nic neprodělala, v rodině taky ne. Před ivf mne poslali na genetiku a tam mi zjistili nějaké trombo-mutace, ale na hematologii jsem měla krev v pořádku, takže mi řekli, že ok a že bych měla chodit v těhu na kontroly, se bohužel zapomněli zmínit. No a pak mi umřel v 36. týdnu jeden chlapeček z dvojčat na trombozu pupečníku - mohla to být náhoda, mohlo to vzniknout i "mechanicky", ale asi za to může jedna z těch mutací, co mám. Na pozdějších kontrolách jsem krev měla zase dobrou, teď v těhu píchám fraxiparin, už se to docela zhoršuje... ale u mne se to asi mimo těhu nijak výrazně neprojevuje, navíc většina holek se stejným problémem rodí celkem v pohodě, tak snad to teď dopadne dobře, ale posraná jsem strachy a i proto se tě ptám :slight_smile:
3. lis 2010 v 15:12  • Odpověz
@mamkamarketa
@meleri to vám nezávidím, ty tchyně...stačilo mi být v 2x za sebou na léto v mekáči v Německu a stejně většina "spolupracovníků" na nás hleděla přes prsty - nezávisle na tom, že jsme všichni byli studenti vysokých škol, kteří umí několik jazyků, apod. a oni to ve své životní kariéře dotáhli akorát na tu obsluhu v Mc Donalds... nebyli takoví všichni, ale zkušenost to byla dobrá.
3. lis 2010 v 15:14  • Odpověz
autor
@fiallinka promin to me mrzi. ale neboj mala bude ok. doktori te musi hlidat. Ja mela snad 12dr a chodili ke me pruvody mediku i s profesorama (s moji diagnozou vetsina zen potrati do 12tt a nebo predcasne porodi kolem 24tt) ja otehotnela neplanovane a malej se narodil spontalne ve 40+0 :slight_smile: budu ti drzet palecky,ale neboj doktori te opravdu musi hlidat.

jeste k tomu memu porodu nesmela jsem chodit z nekolika duvodu (ano mutace, malej mel cernou plovku, pak i horsi ozvy, jaterni testy nevysli dobre a ta embolie dala zabrat memu srdicku, takze me radeji napojili na pristroj -pro jistotu)neboj ja jsem fakt zvlastni pripad a jak mi rekla jedna MUDr (a verim, ze je to tak i u vas) tady si nikdo nelajzne, aby se cololiv stalo. kdyby bylo potreba dite vytahnu akutnim cisarem behem okamziku :wink:
coz me jako hysterickou prvorodicku uklidnilo
3. lis 2010 v 15:25  • Odpověz
@mamkamarketa no tys musela být extra výjimka, ale je to stejně zvláštní - v tomhle byla ta tvoje embolie vlastně pozitivní, kdyby se to nestalo, mohla jis přijít o malého... takže vlastně je to asi dobře.
3. lis 2010 v 15:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.