• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@meleri ale jo, kakao teče :slight_smile:... mně vždycky doktor říká, když má Juri teploty, že mu vůbec nemám nutit jídlo, jen tekutiny. A když měl kdysi hnusnou střevní virózu, tak jsem do něj fakt dostala jen hoooodně sladký čaj a to ještě injekční stříkačkou, uff...
3. led 2011 v 11:43  • Odpověz
@meleri - a jak dlouho ti nepřijímá tekutiny? Nechci strašit, ale při horečce by měl pít o to víc! jestli je to víc než 2dny, musíš mu je urychleně doplnit, bála bych se dehydratace. V Čechách existuje prášek co se sype do vody a pak dává pít - Kulíšek, pomáhá to hydratovat a doplní chybějící minerály. A jestli nic nejí nepřijímá tekutiny ani z potravy, fakt raději dojdi do lékárny co nejdřív!
3. led 2011 ve 13:53  • Odpověz
@meleri hlavně pít, pít. A k jídlu třeba jen piškotky do mlíčka nebo nějaké rozmačkané ovoce.

Dneska malej toho vykakal hoooodně, takže už je to dobré.

Před chvilkou usnul, měl hysterák, že nebude spát. A jak ulehnul, zavřel oči jak panenka :slight_smile:
tady začalo zase sněžit.
3. led 2011 ve 14:08  • Odpověz
@marcelkad - to jsem ráda, že už je to lepší :wink: se radujeme z každýho bobku co? :grinning: Anet měla pro změnu včera v noci hysterák, že se pokakala do plíny - celý odpoledne totiž chodila, že chce kakat, ale nějak jí to nešlo. Povedlo se jí to v 11 večer, když spala, přišla s pláčem, že se pokakala, že nezvládla sundat plínu. Prďolka moje zodpovědná :dizzy_face:Jsme jí pak vzali k nám do postele, jak lehla, zavřela oči a normálně vám chrápala :sweat_smile:

Taky tu chvíli sněžilo, velký lehoučký vločky, ale už tam zas nic nelítá.

@mamkamarketa - a to jsem ještě zapoměla na mandarinky, to je hit letošní zimy :wink: :slight_smile: Dneska jsem byla přes oběd na pracovní schůzce, připravila jsem jim tu s manžou polévku (bramboračku) a rýži s masem a dušenou zeleninou. co si myslíte, když jsem přišla, hrdě mi mužík hlásil, že je malá najedená a že skoro spí. V kuchyni ani jedno z jídel nedotčený, tak se ptám, co jako jedla - a on na to, že suchý špagety, že je chtěla :sweat_smile: :sunglasses: :grinning: Bych se z něj picla :grinning:
3. led 2011 ve 14:56  • Odpověz
tak jsem volala dr a dostane antibiotika. je to v městě kde pracuje manžel tak je dneska vyzvedne a snad večer už je dostane...vypil 100 ml vymačkaného ovoce.

marcelko dík no zkusím ted piškoty na svačinku...nejedl nic jen broskvový kompot..:(

to je super že se vykakal, vidíš už to bude určitě ted lepší!

fialinko,

jo no aspon to mlíko vypil uvažuju že ted udělám ten banánový koktejl třeba i to by vypil on to má moc rád a já taky...
3. led 2011 v 15:12  • Odpověz
Ahoj, priznavam se, ze vas flakam, ale vycerpava me dubnova diskuze :unamused:
Přeju všem vše nej do nového roku!

@meleri antibiotika po telefonu? třeba to je jen viróza? a co šestá nemoc, už jste měli, pár dnů vysoké horečky, pak vyrážka...
3. led 2011 v 15:18  • Odpověz
@zlatouch ona ho viděla minulý čtvrtek, měl 40. pak to kleslo trochu na 39 ale furt se to drží.....šestá nemoc? to neznám, ne žádné vyrážky, jsme nemocní všichni tak si myslím že má to samé co my ale horší..:(
3. led 2011 v 15:40  • Odpověz
@meleri jj, šestá nemoc je vlastně viróza, ale ten průběh má typický - tři až čtyři dny horečka, poslední den teplota klesne a má vyrážku hlavně na těle... ale je to spíš během roku, ne v zimě... tož asi spíš jste chytli něco dohromady...
3. led 2011 v 15:48  • Odpověz
@meleri @fiallinka my měli šestou nemoc loni v lednu, roční období moc roli nehraje. Nicméně pokud to máte všichni, tak to asi ona nebude :unamused: A má taky rýmu/kašel něco jiného? Jestli ho doktorka viděla, tak snad má pro ty antibiotika důvod, ale nejlepší je vyšetřit protilátky - CRP z krve, ale to nemá každý doktor :unamused: U nás zatím vždy při horečce vždycky vyšli nízké, takže bez antibiotik. U zánětu to vyskočí.
3. led 2011 v 15:58  • Odpověz
malý má furt horečku..:( ted spí. kašle pořád, nakonec vypil 400 ml banánového koktejlu a trochu vloček pojedl..bohužel manžel to ještě nestihnul, takže jsem mu ta antibiotika nemohla dát...

šestá nemoc to je fakt legrační název! to jsou mi věci! a proč šestá? jasně strašně mu teče z nosu, proudy, furt to odsávám už mě z toho pálí žáha jak furt odsávám.
právě oni to tady nemají ten přístroj, žiju ve Francii ale na venkově, a to znamená že jsou tady 100 za opicema, vesničtí doktoři....já bych řekla napůl šamani ještě :grinning:

mě už 2 týdny teče z nosa zelený humus, ale jenom když tam strčím tyčky na čištění uší :( jinak neteče nic, nic necítím hlava jak zvon.. :unamused: do porodu ještě daleko...ale brát antibiotika v těhotenství a pak se mi narodí mrzák? mám strach.
3. led 2011 v 18:15  • Odpověz
asi jsem padlá na hlavu nejdřív se toho děsím a ted bych brala 38 tt císařský řez :confused: bolest nebo ne aspon bych byla rozřezaná zas na tom samém místě a nemusela bych přenášet atd...
dr mi řekl že mi to hrozí jen v případě konce pánevního..
3. led 2011 v 18:17  • Odpověz
autor
@meleri chudinka Sam :frowning2: ale zase je lepsi,ze ta ryma sama odtejka,ze to nejsou vylozene hleny a nejde to pak treba do ouska, to je spatny. Jsou urcite i ATB co muzes brat v tehotenstvi. Ja otehotnela neplanovana a bohuzel jsem brala silne leky, ktere se nesmi brat v tehotenstvi,ale ja to nevedela :frowning2: a malej je tuk tuk v poradku :slight_smile: takze pokud to lekar vi a napise ti vhodne leky, nic nehrozi :slight_smile: bojis se porodu? Neboj zvadlo to tolik zenskych... :slight_smile:
@zlatouch vitej zpet :wink:
@meleri je pata a sesta nemoc. 5ta a 6ta nejcastejsi detska nemoc.
@eyael citrusy malej nemuze-ja atopik. tak to uuplne chapu. ja kdyz jsem byla vecer cvicit a pak jsem se ptala co manzel Tomisovi dal k veceri Monte. a proc? Prej kdyz otevrel lednici malej si ho "vybral" takze uplne chapu. stejnak mas muj obdiv jak takhle varis. ja jsem dnes delala bio karbanatky-super. Tesco je vzdy den pred tim nez projdou da za 50% takze sme meli 3 bio karbose za 30 kc :dizzy_face:
Koukam,ze tu resite odpoledni spani. Tomis uz po obede nespi. ted to mame tak (ja jsem holt nocni clovek a me to vyhovuje) Tomis chodi spat v 19h a vstava mezi 9-10h :sweat_smile: a pak je cely den vzhuru.
@marcelkad tak to je fajn! a jakou dostava UM?
3. led 2011 ve 20:13  • Odpověz
@mamkamarketa já se jen modlím aby to už brzo zabralo ty prášky, dneska už to bylo fakt špatné ten jeho stav...motal se pořád jak opilý, fakt jsem ho ještě taklhe nezažila.. jeslti jsi brala těžké prášky tak asi jsi musela člověk kolikrát nemá na výběr...:( hlavně že jste v pořádku!

pátá šestá nemoc! :grinning: a která je první a druhá? dělám si srandu pardon fakt mě to přijde srandovní nikdy jsem to ještě neslyšela taková jména!

ne porodu zatím ne bojím se že kdybych brala ta antibiotika že se narodí špatné. bojím se jen šití jinak zbytek myslím že zvládnu kontrakce a tak..co mi zbude! :grinning:
3. led 2011 ve 20:22  • Odpověz
@mamkamarketa - Anet je taky atopik, takže jsem jí mandarinku dovolila až letos. Kiwi, pomeranč ani citron jí nedávám, ale pár měsíčků mandarinky jí nic neudělalo, tak jí občas dám...

díky, za obdiv, ale je to spíš z nouze ctnost, na kupované jídlo nebo z restaurace nemáme, takže vařím pro 3 a manžel se často snaží obědvat doma, většinou nám to taky vyjde minimálně ještě k večeři, někdy si to nechám na druhý den, abych nemusela stát u plotny každý den.
3. led 2011 ve 20:28  • Odpověz
@meleri, není to zas až taková legrace :wink:

Šestá nemoc či šestá dětská nemoc neboli exanthema subitum či roseola infantum je virové infekční onemocnění způsobené lidským herpesvirem 6 (HHV 6). Postiženy bývají nejčastěji děti do dvou let věku. Virus se nejčastěji přenáší slinami od dalších členů rodiny. Onemocnění začíná horečkou, která trvá několik dní a po jejím poklesu následuje generalizovaný výsev makulární vyrážky. Toto onemocnění bývá často zaměňováno se spalničkami či zarděnkami, které jsou vážnějšími onemocněními, ale lze je potvrdit sérologicky. Pokud lékař nepomyslí na toto onemocnění a předepíše na léčbu horečky antibiotika, může být výsev vyrážky zaměněn s alergií na antibiotika.[1]

Šestá nemoc je častou příčinou febrilních křečí.[1]

Jako pozdní komplikace se může vzácně objevit aseptická meningitida, encefalitida, hepatitida, hematologické malignity či infekční mononukleóze podobný syndrom.[
3. led 2011 ve 20:30  • Odpověz
Pátá dětská nemoc je infekční nakažlivé onemocnění virového původu, které se šíří vzduchem. Nejčastěji postihuje děti předškolního věku a patří mezi nejčastější dětská onemocnění.

Nejnápadnějším příznakem nemoci je větší nafialovělá vyrážka na tvářích. Toto onemocnění je jen mírně nakažlivé a mívá ve většině případů lehký průběh. Inkubační doba je 6-18 dnů. Toto onemocnění se nejčastěji objevuje na jaře a na podzim. Po prodělané nákaze člověku zůstává doživotní imunita.

Charakteristické projevy páté nemoci
Toto onemocnění není těžké rozpoznat, ale bohužel ne ve všech případech je správně diagnostikováno.
První den po nakažení se u dítěte objeví jasně červené tváře, oblast okolo úst je bledá, dítě může mít mírnou horečku. Na obličeji mívá vyrážku ve tvaru motýlka. Vyrážka může mírně svědit a zasahuje i oblast končetin.
Po dvou až čtyřech dnech vyrážka zbledne a za sedm dní zcela vymizí. Dítě už není infekční. Vyrážka se však může znova objevit během následujících měsíců, a to když se například kůže podráždí sluncem, třením a pocením, případně když dojde k přehřátí organismu.
Jen v ojedinělých případech se u nemocného dítěte objeví rýma, zánět hltanu nebo lehká angína.

Toto onemocnění je nebezpečné pro těhotné ženy. Může dojít k nakažení plodu (pravděpodobnost nákazy je pod 10%) a k následnému potratu. Virus proniká přes placentu a způsobuje postižení. Mezi nejtěžší příznaky patří porucha krvetvorby. Toto onemocnění jde odhalit ultrazvukem.

Pokud se u dítěte objeví při vysoké teplotě vyrážka nebo pokud vyrážka neustupuje, je nutné navštívit lékaře. Jedině odborný lékař pozná, zda se jedná o pátou dětskou nemoc, či ne.

Léčba páté nemoci
Léčba tohoto onemocnění spočívá pouze ve zmírnění příznaků nemoci. Základem léčby je klid na lůžku, snižování teploty a dostatečný přísun tekutin. S nemocným dítětem v žádném případě nechoďte do kolektivu a izolujte ho od těhotných žen.

Prevence proti nemoci
Proti páté dětské nemoci se očkování neprovádí.
3. led 2011 ve 20:33  • Odpověz
@meleri názvy to jsou srandovní, už jim došla fantazie a po příušnicích, spalničkách apod. už pojmenovávají jen podle pořadí :wink:
3. led 2011 ve 20:37  • Odpověz
ahojda!
My už šestou (nebo pátou??) nemoc taky měli. Ale horečky šílený a pak se osypal a to se mi ulevilo, že jsem alespoň věděla že o není "nic horšího" ....
@meleri taky doporučuju hlavně pít!!! U nás v nouzi zabíral přeslazený čaj po lžičkách a já si z dětsví pamatuju, že když už nám bylo nejhůř, tak nám mamka dávala colu po lžičkách - dětem chutná, má hodně cukru, ....

No a co na ty teploty zkusit studený zábaly??? Namočit kapesník do studený vody a dát na zápěstí ... Nebo se dává na chodidla tvaroh. Ale obojí jen v případě, že nejsou studený chodidla ....
3. led 2011 ve 21:03  • Odpověz
autor
@meleri jo jo musela. jen jsem netusila,ze jsem tehotna :frowning2: chudinka mala. tak sna ty ATB zaberou. hlavne at pije,ale mleko zahlenuje. takze pokud ma vlhky kasel a rymu asi to nebude to prave orechove :frowning2: nikde neni psane,ze te budou sit. zkus masirovat hraz a pokud mas moznost zkus i EPINO. cetla jsem,ze se dela (novinka) porodnicky gel,ale je to desne drahe,ale je fakt,ze bych do toho sla, pac to bylo desny, rotrhala jsem se,siti a tak :angry:

@eyael aha, tak to Tomas mel jednou asi 100ml redeneho pomerancoveho dzusu a desne se osypal, takze ja to ani nezkousim. To te chapu sme na tom podobne. Manzelovi delam obedy do prace. ale vetsinou se smiri s oblozenou bagetou nebo zbytky od vecere. Sice dostava stravenky,ale dava je me a ja za ne nakupuju. oni maji kantynu,ale i tak obed stoji a pitim 120kc,ale kdyz si spocitas kolik je to mesicne :unamused: ale za ty polevky mas muj obdiv :slight_smile: treba manzelovi rodice jedi porad v restauracich (je to o trochu levnejsi) porad myslim i snidane o vikendu, obedy, vecere...doma v zasade nevari (byli sme tam na navsteve 14 dni a za celou dobu udelala tchyne 1 palacinky-a to je nezamestnana) nic vic.ale porad breci,ze nemaji penize,ale v jejich ocich sme my ti nejvetsi bohaci. proc? Protoze si muzeme dovolit abych byla doma s 2letym klukem :angry:
3. led 2011 ve 21:04  • Odpověz
@mamkamarketa - polívky jsou nejjednodušší a nejrychlejší jídlo :wink: stačí otevřít jakoukoli kuchařku, je jich tam bezpočet. Můžu tě nějakou naučit, jestli budeš chtít :wink:

tak to u tvých tchánovců budeme asi největší boháči taky :grinning:

@meleri - ještě jsem ti chtěla dát tip na jednu možnost snižování vysoké horečky, je to metoda našich babiček. Nejen že se zábaly dělají na kotníky a zápěstí, ale když je horečka hodně vysoká a dlouho nepadá, tak udělat zábal na tělo. Do vlažné vody (! ne studené, byl by to moc velký šok pro srdíčko!) namočit prostěradlo nebo ručník, zabalit tělíčko, přes to suchý ručník - takový prieznitz. Musí se nechat nezabalené ruce a kotníčky s nohama. Nechat dítě zabalené 15-20minut, teplota spolehlivě klesne o půl stupně, po půl hodině možno ještě jednou zopakovat. Jen je to trochu drastické jak je dítě rozpálené dát ho na pro něj studený a mokrý ručník :unamused: :frowning2: Ale funguje to, použila jsem to jak měla Anet na pozim ty dvoje ATB a horečky přes 39, nezabíral ani Panadol.
3. led 2011 ve 21:43  • Odpověz
autor
@eyael to jo prachaty mamy na matersky :grinning: dobrej vtip :grinning: zase abych travila cas v kuchyni s jidlem a polevkou...ale jestli mas tip na rychlou polevku co muzou i nas deti sem s ni :grinning: ja delam jen kvetakovou (to tomas neji) vyvar delat-na to nemam zaludek a zase bujob v kostce nechci davat malymu :unamused:
dekuju za tip :dizzy_face:
3. led 2011 ve 21:48  • Odpověz
@mamkamarketa :grinning: polévka musí být do půl hodiny hotová :wink: tedy kromě hovězího nebo kuřecího vývaru...
no já nevím co máte rádi, jestli jíte třeba špenát...

Rychlá špenátovka
dělám jí podle oka, tak nevím ty poměry, ale na trošce másla udělat světlou jíšku z hl. mouky (lžička-dvě), zalít studenou vodou (asi čtvrt litru?), nasypu mražený sekaný špenát bonduele nebo albert (polovinu sáčku), nechám dojít k varu, dlouho nevařit, aby se nezničily vitamíny, osolit, pak zaleju smetanou na vaření 12%a zas nechám projít varem. Dochutím špetkou zázvoru a špetkou muškátového květu nebo oříšku (není třeba), trošku opepřím. Hotovo :wink:
3. led 2011 ve 22:02  • Odpověz
Já taky vařím denně, manžel pracuje doma, takže je to nutnost. A polévky taky, ty malej miluje, sní i 2 talíře :wink:

U těch teplot je taky dobré střídat paralen a nurofen, jsou v nich rozdílné látky a doktorka nám radí, když nejde srazit teplota střídat to, aby to lépe zabíralo. A zábaly vlažné. Chudáček malej.
šestou nemoc jsme měli v létě, vypadalo to na angínu a po 4 dnech se osypal. Teploty byly děsný.
3. led 2011 ve 22:11  • Odpověz
Z ovesných vloček -
na troše másla orestovat hrst ovesných vloček, nasypat mraženou zeleninu podle chuti, zalít vodou, ochutit (sůl, pepř, bylinky, natur bujon), povařit asi 10-20minut až je zelenina měkká. Hotovo :wink:

S falešnými dršťkami -
na másle trochu orestovat krupičku, zaklepnout vajíčkem, vymýchat. Zalít vodou, nasypat mraženou zeleninu podle chuti, ochutit (sůl, pepř, bylinky, natur bujon), povařit asi 10-20minut až je zelenina měkká. Hotovo :wink:
3. led 2011 ve 22:14  • Odpověz
@marcelkad - my ještě šestou ani pátou neměli, myslíš, že je nutně musíme dostat, nebo se jim můžeme vyhnout? Když je to virový tak moc nevím jak kromě nechození do kolektivu, ale nemůžeme být zavřený furt doma :grinning:
Dej mi prosím tip na nějakou osvědčenou polévku, stejně točím jen nějakých 10 dokola.
3. led 2011 ve 22:17  • Odpověz
@eyael tu z vloček dělám taky, akorát tam ještě dávám 2pol. lžíce dětské krupičky a nakonec rozkvrdlám vajíčko.
3. led 2011 ve 22:17  • Odpověz
@eyael já si myslím, že nutně ji mít nemusíte. Taky záleží na imunitě malé.
3. led 2011 ve 22:18  • Odpověz
@marcelkad - jj, to taky občas obměním, jde to udělat pokaždý trošku jiný :slight_smile: taky dělám drožďovou, je krásně voňavá a výživná, milionovou - jako zavářka krupička, zeleninovou s jáhly, kmínovou s vařeným vejcem, frankfurtskou, květákovou, pórkovou, zelňačku (ale tu malá nejí :frowning2:), no a vývary s různými zavářkami.
3. led 2011 ve 22:30  • Odpověz
Koukám, že jste včera večer vařili polévky :wink: To je u nás taky často záchrana, Lauře chutnají asi všechny, recepty neřeším, obvykle to je "co dům dá". A bujón přidávám taky ten Natur, nebo z DM Alnaturu, s vývarem se fakt nedělám :slight_smile:
4. led 2011 v 09:34  • Odpověz
holky jste zlaté, moc děkuju!

eyael

to jsou divné nemoci teda! malý to za tím ještě neměl a tady kde se pohybuju tak o tom žádná matka nemluvila....přijde mi že ta 6 nemoc je vlastně první nakažení oparem? ale nevím..asi ne.

naštěstí to kleslo, ráno měl už jen 38 a je veseljší, pojedl na snídani koláč a zas kakao a napil se i vody. pak si dal mrkev s jablkem a ted jak se vzbudí tak snad pojí trochu leča s nudlema..

myslím že děláš dobře že vaříš, já to dělám taky tak, přesně jak píšeš někdy obden, nebo co zbyde tak namrazím ale je fakt lepší vařit dítě si tak i zvykne na zdravější stravu....ale přiznávám se že kdbych si předem nerozepsala co navařím na ten týden tak jsem asi v háji :sweat_smile:

s těma zábalama je to těžké, kdysi jsme to zkoušeli a šíleně hysterický řev a bylo mu ještě hůř asi bych to zkusila když už bude rozumnější třeba za pár let....ten panadol je slabota přijde mi lepší ten ibalgin dětský prý to aji hojí zánět..
@mamkamarketa

o tom EPInu jsem četla tady taky ale jak jsem viděla cenu.... :unamused: některé holky si to prý půjčujou ale nevím asi zůstanu u té masáže a pak ten mal. čaj, a uvidím ale kdo ví ještě jak porodím sem fakt psycho ale ted jak se to blíží tak bych šla fakt radši do císaře, přecejen už vím o co jde! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. led 2011 v 10:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.