• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
holky super je i čočková polívka, já ji začla vařit teprve nedávno a lituju že jsem nezačla už dřív, malému děsně chutná, třeba vám zachutná taky!

naopak hrachovka byla fiasko to nechtěl nikdo kromě mě...
4. led 2011 v 10:48  • Odpověz
@meleri u nás čočkovka taky jede - a úplně nejvíc čočková z červené čočky, po té se neprdí :slight_smile:... prostě zásmažka, přihodit brambory a zeleninu a ke konci vaření přihodit hrst červené čočky - uvaří se hned a rozvaří se podobně jako hrách, i to tak vypadá.

Jurča jí hlavně polívky, někdy to má místo hlavního jídla, maso až tak často nechce :slight_smile:.. a zdá se mi , že hezky roste :slight_smile:

JO, ty názvy těch nemocí - to je fakt myslím tak, že dřív se počítaly jako nejčastější zarděky, neštovice, apod... a tohle bylo prostě páté a šesté v řadě. Jsou to prostě virózy...
4. led 2011 v 11:01  • Odpověz
@fiallinka aha tak červenou čočku jsem nezkoušela ale po několika porcích už jsou naše střeva imunní! ale jestli uvidím tu červenou tak zakoupím, už mi dochází ta naše..

jo tak se to teda počítalo! tak to jo!

víš jak polívka je grunt a ostatní špunt... :sweat_smile:

aha já to dělám tak že vařím čočku nastrouhám tam celer a mrkev přidám slaninu a pak zasmažku, a koření..
ale jak jsem dělala třeba tu kaši tak to všichni ohrnovali nos...přitom mi to přijde podobné ta hrachovka...
4. led 2011 v 11:08  • Odpověz
To je dobře, že už je Samíkovi lepší. A to, že má chuť k jídlu tomu nasvědčuje, že se to zlepšuje.

Jéé, tak čočkovou jsem ještě nedělala, bála jsem se právě, že nafukuje. to já kouknu pi té červené čočce, jsem ani netušila, že něco takového existuje.
4. led 2011 v 11:18  • Odpověz
nelekněte se ceny té čočky, je docela drahá, ale zase jí stačí fakt málo :slight_smile:
4. led 2011 v 11:25  • Odpověz
@marcelkad děkuju snad už ted bude dobře....:slight_smile:

@fiallinka a kolik té červené čočky dáváš? hrnek? já tak dávám tu normální.
4. led 2011 v 11:29  • Odpověz
červená čočka je super, nemusí se totiž vůbec namáčet :wink: ale u nás čočkovku jíme jenom my s mužem, malá jí nechce :frowning2: jdu uspávat, jsme po obědě, tak si dáme dvacet :wink: :grinning:
4. led 2011 v 11:39  • Odpověz
@eyael tak ať dobře spí! u nás je to naopak, zrovna se začíná probouzet! :sweat_smile:
aha tak se ani nenamáčí?
no jestli ale stojí moc jak píše Fialinka tak uvidím...:slight_smile:
holky mějte se, možná nakouknu ještě večer!
4. led 2011 v 11:57  • Odpověz
autor
\je holky diky za tipy! Tu falesnou drzkovku delala mamka,ale u nas se ji rikalo vajickova :slight_smile: zkusim ji :slight_smile:
Cervena cocka je fajn, prodavaji ji treba v DM v bio kvalite,ale u nas to jim jen ja,tak ji zase casto nedelam :unamused: jinak tam jeste treba v dm kupuju specialni mlecnou ryzi. povari se v mleku a s ovocem je taky super!
@eyael spenatova, to je napad! Da se tam dat i vejce, vid? musim si koupit notysek, kam si budu psat vase recepty :slight_smile: ja mam doma nekolik apetitu knizek,ale radeji varim podle receptu proverenych :slight_smile: a navic tam kolikrat maji takove kombinace,ze se toho bojim, nebo drahe ingredience, ktere my treba ani jinak nevyuzijeme.
holky poradite mi prosim jak se dela kulajda? ja nejim houby, takze jen tak.
4. led 2011 ve 12:53  • Odpověz
ahojte můžu se k vám přidat mam taky listopadatko 19.11. koukam že vaříte já nemusím nic vymýšlet jak má na talíři něco jiného než my tak radši nejí
jeden dotaz jak jsou na tom vaše děti a mluvení jestli už jste to probírali tak se omlouvám,ale nedočítala jsem
davídek pořád tak nějak nechce mluvit
4. led 2011 v 18:11  • Odpověz
@vladis Ahoj tak s jídlem to máme vesměs taky dobré akorát některé věci jako ryby nebo zelenia jako špenát nemusí...
taky mi nemluví ale čekám no..:slight_smile: jinak vítej! tvůj syn je narozený 4 dny po mém! :dizzy_face:
4. led 2011 v 18:23  • Odpověz
autor
@vladis vitam te :wink:
tak aspon nejsem sama,kdo neplanuje nebo ceka :wink: Tomas taky moc nemluvi. rekne par slov,ale tim to hasne :unamused: nehrotim to. Ale zase muj tomas se uci 2 jazyky a Samsonek od @meleri dokonce 3. Jak to tady si ctu od ostatnich, tak ti kluci jsou co se tyce mluveni proste trosku pozadu. oproti tomu Anetka od @eyeal a Domca od @silerovav povidaji a povidaji.
4. led 2011 v 18:30  • Odpověz
@mamkamarketa ja to tak nehrotim hlavní je ze ja ho pochopim co chce a ostatní si domyslí nočník jsem taky nehrotila myslela jsem že budem nosit plíny až do školy,ale začal sám od sebe v den narozenin a ted uz jsme bez plín i na noc
my se o druhý snažíme jen to tam nemám dopsany,ale kdyz vidim tu situaci s penězma atd tak to nebudu asi řešit bud to vyjde nebo ne
a jak jste na tom se spaním po obědě my už pul roku po obědě nespíme
4. led 2011 v 19:36  • Odpověz
autor
@vladis tomas taky po obede nespi. my mame jeste pliny. celkem mu slo dobre curat,ale mame doma desnou zimu (pres den asi 18C a v noci i 16C) takze zatim ho porad nechci slikat a pockame na jaro :wink:
aha, tak to jsem tu fakt jedina :sweat_smile: ja bych desne chtela holcicku,ale zalezi na hodne faktorech (az zhubnu,manzel dostane pridano, splatime alespon auto apod...
@meleri tak jak je malymu?
4. led 2011 v 19:55  • Odpověz
@mamkamarketa - na vajíčko jsem zapoměla, jasně, že jo, do špenátovky je super :wink: a pak že neumíš vařit :grinning: :wink:
@vladis - vítej, kluci mají spoustu věcí fakt "na háku", oproti holčičkám jsou dost pozadu. Ale nedělala bych si z toho hlavu, jen pokud by ještě třeba ve 3 letech nemluvil, bylo by vhodné zajít k logopedovi nebo dětskému psychologovi. Ale to máte ještě čas :wink:
@meleri - tak co Samík? Jak mu je?

jinak já mám naprosto úžasně spavé dítě, už od narození, v noci spí tak od 8 do 7 do rána a přes den taky dá ty 2 až 3 hodiny po obědě, to má klouzavou dobu kdy jde lehnout - jak je unavená... Je schopná zůstat i vzhůru, ale dlouhodobě jí to nevyhovuje, je pak protivná a celkově bez energie...

no a plíny nemá, jen jisticí na noc a teď v zimě, když jdeme třeba ven do obchoďáku - než bychom doběhly na wc tak by se mohla počůrat. Stejně tak než bych jí vysvlíkla - to není jak u kluků, že stačí vytáhnout pindíka, musím jí stáhnout gatě i se spodním prádlem :wink: :grinning: Ale stejně to do plíny nechce potřebu dělat, je schopná to v 99% vydržet na záchod, i když jsme na nákupech...
4. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
Ahojky,

@vladis náš malej se rozmluvil někdy kolem září a postupně to přibývalo a teď teda jede jako fretka. Všechno, co slyší se snaží opakovat. A bez plen jsme přes den od roka a půl. Odpoledne na spaní je to jen jistota a v noci teda se do ní vyčurá, to ještě přesně nevím, jak ho to naučit. Jak jste to dělaly Vy holky?
a spací režim u nás. V půl 8 večer koupu, ale usne až mezi 9a půl10. Chce říkat pohádky, zpívat, jakmile zhasnu, chce čurat, pak zas kakat. :slight_smile:Prostě si vymýšlí, aby to oddálil. Vstává mezi 7 a 8, po obědě chodíme kolem půl 1, usne tak v 1 a spí 2 hodiny. Bez spaní přes den by to nevydržel. Výjimečně, když někam musíme jet nespí (nebo spíš prostě neusne jinde než doma v posteli) a to pak je hodně mrzutý a zalomí to kolem 8. A to teda usne za 5 min :grinning: Jo a zhruba od půl roka spí s náma v posteli, v postýlce dostával hysteráky a na to jsem neměla nerva. Sice mi každý říká, že jsme si to neměla zvykat, ale zas na druhou stranu, spí dobře a až do rána.

Jinak v DM mají super věci na jídlo, takové ty atypické, co se normálně moc neseženou.
4. led 2011 ve 22:10  • Odpověz
autor
Ahoj damy :sunglasses:
Tak tomis spi od 19h tak do 09-10h :sunglasses: a me to naaaaprosto vyhovuje :sweat_smile: odpo nespi,ale zase nejsme vazani jit ven a byt na cas doma kvuli odpolednimu spani :slight_smile:
holky prosim ja jsem ostuda :pensive: nemate nekdo recept na jednoduchou dobrou buchtu?
5. led 2011 v 10:47  • Odpověz
ahojky tak my jsme ted prišli od dr malýho bolel pindik tak jsme nafasovali framykoin a mame delat heřmánkový oplachy tak doufam že to bude brzy ok
jinak my jdeme spat kolem pul osme a vstáváme ráno po sedmé akorát nesmíme pak jít odpoledne ven na kočáru to je pak schopnej v nem spát i 4 hodiny a v téhle zimě se my s ním po venku tak dlouho chodit nechce
u nas se buchty nepečou chlap to nejí david to taky nemusí a já to pak jím sama tak radši vzdycky kdyz je chut koupím pár koláčků a je to
5. led 2011 v 11:09  • Odpověz
@eyael už je mu líp ale ještě to není ono. nejhorší je že potřebuju jít ven aspon se trochu provětrat, koupit chleba, mlíko, včera ho manžel zapomněl koupit :( jenže mám strach, teploty už nemá ale nevím jeslti to není risk ho tahat sice dneska vypadá že je celkem dobře venku no nevím. bylo by to aspon na 45 min než dojdu do obchodu než koupím, než se vrátím...:(

Samson spí taky odpoledne teda spíš dopoledne dvě hodiny a pak večer usíná kolem sedmé a budí se kolem půl osmé ráno.

O plinkách mi nemluvte už jsem z toho fakt na prášky....:( sem viděla jak malý chlapeček čůrá a matka mu držela pindíka, já na toho jeho nesmím ani šáhnout....
5. led 2011 v 11:26  • Odpověz
@mamkamarketa s buchtou ti moc neporadím já to peču vždycky podle receptu z hlavy nevímnic ale holky určitě poradí! :slight_smile:
5. led 2011 v 11:27  • Odpověz
autor
@vladis zanet? To my sme ho meli uz taky... zvazovali sme z hodne duvodu obrizku. meli sme i termin, ale vecer pred vykonem sme si to rozmysleli :sweat_smile:
A kdyz je schopnej spat v kocarku, nemyslis, ze potrebuje odpoledne spat? A co ho treba nechat spinkat hodku at si odpocine a pak ho vzbudit?
5. led 2011 v 11:27  • Odpověz
jeje tak zánět to neznám a z čeho to může být? tak at se mu to spraví chudáček! :frowning2:
5. led 2011 v 11:35  • Odpověz
ahojda, holky, se z toho picnu, Anet má od večera teplotu, z ničeho nic. V noci měla 37, 5°C, ráno po spaní taky, no ale teď před obědem už jen hoří, jsem zvědavá kolik jí před spaním naměřím. Asi jí dám panadol čípek aby si odpočala a trochu se vypotila... Nejhorší je, že netuším, z čeho by to tak měla mít - zuby jí nerostou, s v kolektivu nikde nebyla, jen na nákupy a zpátky, v tomhle mrazu nikde necouráme :frowning2: tak se zatím mějte, jdu jí dát najíst aa spát...
5. led 2011 v 11:56  • Odpověz
@eyael ajaj tak to je mi líto! :( tak at ti ten panadol zabere!
5. led 2011 ve 12:00  • Odpověz
já jsem na jednu stranu ráda že nechodí spát,protože kdyz usne tak pak vecer jde spat kolikrat az v 11 hodin dřív ho do postele nedostanu
@eyael a šestou nemoc už jste měli? u té jsou teploty kdyz jsme ji meli tak mel david 3 dny 40 teploty které nešli nijak srazit čtvrtej den jako kdyz utne a pátej den se osypal a bylo po nemoci
5. led 2011 ve 12:23  • Odpověz
@vladis aha tak to znamená že už fakt odpolední spaní asi nepotřebuje! a jak píše markéta zas je fajn že můžete vypadnout i na celý den a nemusíš řešit spaní někde....to mi někdy leze nanervy ale zas jsem ráda že si poobědě odpočinu, přecejen v tom těhotenství je to záhul...

a tu šestou nemoc má každé dítě nebo je to jenom někdo?
5. led 2011 ve 12:33  • Odpověz
Ahoj holky! :slight_smile: Konečně jsem se po dlouhé době za váma dostala...ale jen na skok... Na Nový rok nás pustili domů, Kristinka je sluníčko, jen já po porodu nehorázně rozbitá. Teda poranění už se hojí, jenže malá je savec jako blázen, mě se rychle udělalo hodně mlíčka - no a dostala jsem zánět do prsu. Takže dva dny v 39 horečkách (strašná malátnost, zimnice, při porodu jsem ztratila hodně krve, tak vypadám jak zombie :rolling_eyes: ), od včerejška už mám antibiotika, který naštěstí zabraly skoro hned, tak je mi líp. Musím se dát to kupy i psychicky, jsem trošku rozhozená z toho, že Dominka pořád spala u babiček a já se jí nevěnuju... vím, že se musím nejdřív srovnat a bude to každý den lepší, ale poporodní "depuška" asi funguje. :angry: Jak budou holky spinkat, dočtu vás... zatím pa
5. led 2011 ve 12:49  • Odpověz
@silerovav nejdřív obrovská gratulace! :dizzy_face: super jsi zase mamka! teda předtím si byla taky ale ted ještě o něco víc!
s tím zánětem je mi to líto! :( dej se co nejdřív dohromady....ale asi víc než zánět bolí to odloučení od starší....nadruhou stranu je to skvělá pomoc že pohlídaly atd, určitě se všechno zase spraví a budete všichni pohromadě!

depku chápu, přeju at tě brzo přejde!! :slight_smile:
5. led 2011 ve 12:52  • Odpověz
autor
@vladis to jo,ale preci jen, kdyz sam od sebe usne a je schopna spat i 4 hodiny zvazila bych to. preci jen vetsina deti jeho veku potrebuje spanek. celkem by behem 24hodin meli naspat 13-14h. znama s tim byla az na neurologii. jeji kluk taky malo spi.
@eyeal to je desny. chudinka mala. ta je jako bysme si ty nemoci posilaly pres net :frowning2: tak at je ji brzo lip.
Jinak dekuju moc za inspiraci :dizzy_face: udelala jsem dnes spenatovku a TOMAS SNEDL TALIR A JESTE REKL MNAM!!!
uz mam notysek kam si psat recepty :slight_smile:
@meleri to je fajn,ze mu je lip!
@silerovav GRATULACE!!!! ten zanet musi bejt desny co? A co Domca, jak to zvlada? muzu se zeptat? Byl ten druhy porod rychlejsi a celkove ,,lepsi,,? vidis,ze ste to stihly,ste holky sikovny :dizzy_face: mala si nechala rict, nebo museli vyvolavat? Ja vim, moc otazek :slight_smile:
5. led 2011 ve 13:25  • Odpověz
@meleri je tak s tema predchozima - napr.priusnice, nekdo ma a nekdo ne. Ale ta sesta snad neni nijak vic nebezpecna v dospelosti, ale nevim to jiste
@mamkamarketa co treba http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=2953 ?
5. led 2011 ve 13:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.