• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@eyael možná je malá ted něčím oslabená přeju ti at přes víkend se vykurýruje! ted jsou asi všelijaké svinstva ve vzduchu, protože malý mi taky zvracel ale jen jeden den...
7. led 2011 v 11:28  • Odpověz
@meleri - ten bazen si nemyslím, že by byl dobrý nápad. Otečou ti sliznice ještě víc, chlor dráždí. Pokud tam máš zánět, jako že asi jo, tak je lepší to nedráždit. Kdybys to měla v začátku a ne takovouhle sraženou rýmu, doporučila bych ti nahřívat pod červeným horským sluníčkem nebo inhalace bylinek nad párou, ale jak to popisuješ myslím, že už je to jedině na ATB a odborný zásah, aby ti to nezůstalo v dutinách :frowning2:
U nás to vypadá dobře, teplotu má jen 37,2°C, to už je naprosto v pohodě. Jsem ráda, že jsem do ní nervala léky na snížení horečky, tělo si s tím asi poradilo samo. Ty flíčky už taky mizí, takže to fakt asi byla ta šestá nemoc.
7. led 2011 ve 12:30  • Odpověz
@eyael moc ti děkuju za radu. právě jsem zkoušela napařování a mám pocit že je to akorát horší..:(
s tím bazénem mě děsně bolí záda tak to asi risknu víš mě už hrabe kromě včerejška už týden sedíme doma kvůli jeho nemoci a mám pocit že to ve mě už všechno exploduje a nechcu aby to zas odskákal manžel..

navíc dneska se nám rozsypala krmící židlička co v ní seděl ještě manželův děda, dost mě to mrzí nevím jak ho ted budu krmit páč on není jak jiné děti co sedí na židli ukázněně, furt zdrhá :(
jak ho mám naučit nebo přinutit aby poseděl fakt nevím když ho nutím je scéna řev a je to ještě horší..:(
7. led 2011 ve 12:34  • Odpověz
@eyael ale dr to jistí přiští pátek myslíš že antibiotika zaberou?
7. led 2011 ve 12:35  • Odpověz
@meleri - když se to séře, tak všechno co? Máš pravdu, že je to psycho být zavřená doma, když jsou děti nemocný, mě z toho už pak taky hrabe :frowning2: jestli ti to pomůže, tak si fakt dojdi zaplavat, na rýmu se vykašli, stejně už to horší být nemůže :wink: :sweat_smile: Jinak mě ty ATB rozhodně pomohla, zklidnila a vyléčila zánět, rozpustila rýmu, která pak šla tou hadičkou ven, opravdu se mi ulevilo. Určitě existují i taková, co se dají v těhu, třeba lokální spreje, nebo ti to doktor sám může vypláchnout (to mi udělal při tom prvním prošťouchnutí). A nepíchal mi obě dutiny, jen jednu, na základě UTZ. Tobě by mohli udělat asi jen prosvícení dutit, kvůli miminku.

Nevím, jak ti poradit udržet malýho v klidu při krmení, Anet docela poslouchá, zatím to nikdy nebylo nijak moc dramatický vztekání, že by to nešlo zvládnout.
Ale vím, že na kamarádky kluka zabírá jen čtení - prohlížení knížek při jídle (aby odpoutal pozornost) a na holčičku známé zas jezení u pohádek u televize :frowning2: Sice asi ani jedno není ideální, ale zkus třeba ty pohádky?
7. led 2011 ve 12:58  • Odpověz
@eyael jo když se sere tak se sere, ale jsem radši že je to taková věc mohlo by být hůř a posrat by se mohla pračka např....omlouvám se za ta sprostá slova.. :frowning2:
jo jdu kašlu na rýmu potvoru, jinak se fakt zblbnu....taky máte v česku furt tak hnusně? já mám pocit že už i z toho mi hrabe, každý den ocelová obloha, déšt, nebo vítr...o sněhu si můžu jen tak nechat zdát, a na Alpy nemáme prašule..

super snad mi zaberou ta antibiotika, já dofám že mi něco dá! bohužel tady na vesnici ti moc nepomůžou, máš nějaký problém tak to řeší jen posláním do lékárny, mám pocit že toho ORL si budu muset pěkně vydupat.... :confounded: v česku je to takové poctivé, tady ta by se s nějakým propláchnutím nepárala.....15 min v ordinaci a další....problém je že takoví jsou tu všichni, jen co se týče dětí tak jsou pečliví, porodnictví, pediatrie atd.....

ty to máš super že máš tak klidné dítě! je rozumná a asi si dá domluvit, což v našem případě fakt málokdy...
přesně tak - u nás to funguje tak že pustím zpívánky na youtube a sní úplně všecko, ale nevím zda by seděl v normální židli. no nic jiného nezbývá když se to rozsypalo....
7. led 2011 ve 13:05  • Odpověz
@meleri no vidíš, my nemáme krmící židli už hodně dlouho, Juráš z ní prostě dokázal vylézt a bylo. Ale jinak u nás se říká, že "na posraného aj hajzl spadne" :slight_smile:
7. led 2011 ve 14:19  • Odpověz
@fiallinka jo to si pamatuju jak jsi psala že ti snad v roce a něco i z postele vylezl! tak on taky z židle vyleze ale nikdy to nedělá má ji strašně rád, hraje si v ní atd...prostě je to jeho oblíbená věc...bez židle je to nahovno protože neposedí..
sakryš vy máte všecky tak klidné děti že vám posedí ten můj je furt jak živé stříbro a nic se s tím nedá udělat, protože po zlém to s ním fakt nejde, a podobrém jak kdy.... :unamused:
7. led 2011 v 19:49  • Odpověz
autor
@meleri jezis to je desny. vsecho se sere :frowning2: ja si pamatuju,ze v lete se nam sbad behem 6ti tydnu rozbil pocitac (nebyl v zaruce) auto, pracka a jeste nam prisel obrovsky nedoplatek za plyn-masakr :frowning2: tak snad uz mas vybrano.
jinak s tim jidlem. tomas nevydrzi ani v zidlice porad kope, skace, mlati sebou. bohuzel musime krmit u televize, jinak bych do nej nevpravila ani lzicku :unamused: zidlicku mame tu nejobycejsi z ikei stala asi 400. ale je dobra. samozrejme neni srovnatelna s temi polohovacimi, co maji pultiky a tak.ale tam je i jina cena :unamused:
zitra musime vyrit chte nechte to auto tak drzte palce, at nas to kompletne nezrujnuje :frowning2:
preju krasny vikend :slight_smile:
7. led 2011 ve 20:52  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj děkuju! :slight_smile: aspon vím že bude zas líp!
haha vidím že máme podobné synky teda....:slight_smile: sam je klidný pouze v té židli jinak je to děs...my máme takovou starou klasiku dřevěná s pultíkem a takovýma šprušlema a když to otočíš tak z toho vznikne ministoleček...tady není problém to koupit v sekáči (nedávno jsem dokonce jednu viděla) cca 23 eur což je pohoda...mi se líbí ty staré dřevěné už jsem na ni zvyklá ale hold 90 let je 90 let, už má právo se rozsypat..

jenže manžel je ješitný chápeš musím ho ještě nechat aby to spravil a jestli se to rozsype podruhé tak končím prostě už hazardovat nebudu...

jejda co máte s autem nějak mi to uniklo? nám min. víkend odešla baterka :( taky dobrá sranda...
7. led 2011 ve 20:56  • Odpověz
autor
@meleri 90 pani ty dnesni z cinskeho plastu urco tolik nevydrzi :unamused: psala jsem vcera, jeli sme na te desne ledovce a auto se nedalo ovladat a hodilo nas to ze strany na jine auton. nastesti se nam nic nestalo, auto je sice trochu poskrabany,ale tim bocnim narazem, nam nejspis prasklo nejake to lanko co spojuje kolo a volant. timpadem volant se desne tezce ovlada :frowning2: baterie, to taky neni sranda. ja se nejvic bojim na koho v servisu zase narazime. posledne sme byli nechat delat emise a ten clovek mi volal,ze mame v haji cerpadlo a ze nove bude stat 15 000. pritom s autem nic nebylo. Zavolala jsem kamaradovi co trochu autum rozumi a on mi rekl,ze kdyz nejde cerpadlo auto nejede. takze normalne nas chtel obrat !!!!!! zlodej ! mam uplne strach chodit do autoservisu.
7. led 2011 ve 21:04  • Odpověz
@mamkamarketa jejeje no hlavně že jste v pořádku! to fakt není sranda, radši už nejezděte, v Praze je ledovice? to nepomůžou ani zimní gumy co....
ne baterka oproti vám nic není ty jo, manžela odtlačil jeden chlapík a pak to chytlo na dvojku, ale toto je horší doufám že vám to nepoleze moc do peněz!
jo ta židle je fakt hodně stará :sweat_smile: jedli v ní snad všichni včetně tedy toho dědy který už je pod drnem...tak i mi je to líto..
plastové třeba vydržejí ale problém je ta cena.. :confounded: přijdou mi moc přetechnizované proto tolik stojí.. teda aspon ty co jsem viděla tak to bylo jak se kdysi říkalo jak hodinky s vodotryskem.. :sweat_smile:
7. led 2011 ve 21:12  • Odpověz
autor
@meleri my mame tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00069725 je obyc,ale svuj ucel splni :slight_smile:
vcera vecer byla desna ledovka. nikdy jsem nic takoveho nevidela. behm nekolika minut byl vsude led. my sme se dokonce zasekli v kopci a nemohli dal, tak nas pomahalo tlacit asi 6 chlapu :pensive: a zimni gumy byly k nicemu. fakt to bylo desny. my mame tady kocici hlavy a jela jsem z kopecka a dokonce jsem premyslela,ze polezu po 4 :sweat_smile: a pak kolem me projela skupinka italu (jeli po zadku) fakt mazec
tak doufam,ze nejakou sezenete... tomas by se asi jinak nenajedl :pensive:
7. led 2011 ve 21:22  • Odpověz
@mamkamarketa - tu my máme taky, ještě s pultíkem. Jen se nám do ní Anet pomalu nevejde :frowning2: začíná mít problém se do ní nasoukat a vysoukat se ven. Koukala jsem na ty nastavovací dřevený, co si do nich vyleze sama, ale přijdou mi děsně drahý a to i použitý :frowning2: Občas sedí i na normální židli, blbý je, že pak má hranu stolu v úrovni brady, to moc nemůže jíst sama :frowning2:
7. led 2011 ve 21:49  • Odpověz
@eyael třeba byste využili tohlem jednu dobu jsem to chtěla, ale chlap mi to vymluvil: http://www.babysmart.cz/
Jinak my mame taky Ikea židličku, myslím že poměr cena/kvalita je bezkonkurenční :wink: A ještě se do ní v poho vejdem, ale L je spíš mrňavá :wink:
7. led 2011 ve 21:55  • Odpověz
autor
@eyael bracha Teda jeho syn :sweat_smile:) ma babysmart a nemuze si to vynachvalit
7. led 2011 ve 21:58  • Odpověz
@zlatouch - ty jo to je dobrý! Ale drahý! :frowning2: škoda, že je to novinka, těžko se asi sežene použitý :sweat_smile:
7. led 2011 ve 22:05  • Odpověz
omluva za vstup, jen jsem nakoukla....mám babysmart od prázdnin a je to ta nejlíp utracená tisícovka od té doby, co jsem zjistila, že jsem těhu, fakt, kdybyste váhaly, tak určitě jo:slight_smile:.
7. led 2011 ve 22:13  • Odpověz
@berenika39 - díky za tip, ale fakt umí utratit tisícovku líp za jiný důležitý věci :wink: Malá teď třeba bude potřebovat na zbytek zimy novou bundu, kterou budeme kupovat jen na 3měsíce, další zimu už jí určo nebude :frowning2:
7. led 2011 ve 22:33  • Odpověz
@zlatouch super věc ale nám by z toho teda zdrhnul jedna radost! :sweat_smile:
ted jsem vstala a koukám a manžel náhodou tu židli krásně slepil! tak snad ted zas vydrží!

@mamkamarketa
oni jeli po zadku? no taky dobrý! vy si tam asi s cizincema nenudíte! :slight_smile:
8. led 2011 v 06:40  • Odpověz
@berenika39 a udrží to třeba na látce na gauči? Už jsem o tom kdysi uvažovala, protože nevím, jak si má Jurča s náma sednout ke stolu, pořád ho něčím podkládám a je to naprd, ale je to drahé jak prase...
8. led 2011 ve 13:39  • Odpověz
@fiallinka ahoj, no jediné kriterium, aby to drželo je, že ten povrch pod tím musí být rovný, prostě ne vyboulený, ale hladký být nemusí nevím, jestli to dobře napíšu....ono se to jakoby na všechno přicucne :wink: , nám to na čalouněné židli drží super.
8. led 2011 ve 13:42  • Odpověz
@berenika39 takže když máme potah něco jako jemný manžestr, tak by to asi drželo, že?
8. led 2011 ve 13:47  • Odpověz
@fiallinka jojo, to určitě. jen by to neměl být vypouklý polštář, ach jo, neumím se vymáčknout, :stuck_out_tongue_closed_eyes: . prostě rovný podklad, z čehokoliv.
8. led 2011 ve 13:49  • Odpověz
@fiallinka já vím že je to dost drahý, ale když to objednáš z eshopu, máš možnost to do dvou týdnů bez udání důvodu vrátit, takže kdyby vám to jednoznačně nevyhovovalo, tak i to je řešení :wink:
8. led 2011 ve 13:51  • Odpověz
@berenika39 no vidíš, to je pravda :slight_smile:, díky
8. led 2011 ve 13:57  • Odpověz
@fiallinka není zač. kuk, tady s ena to taky jedna mamča ptala...
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/redukce-na-velkou-zidli-pro-dite/
8. led 2011 ve 14:01  • Odpověz
autor
Bracha si nemuze babysmart vynachvalit. ale ta cena je desna, v podstate je to vyrobeno z peny. ale zase jestli bude sourozenec.. ale u nas by nas by to neslo. to bych tam musela tomase privazat :sweat_smile: To muj synovec tam vydrzi sedet snad cely den (rad papa, maluje si..je o hodne mit pohybove aktivnejsi nez tomas)
jinak dneska sme byli s tim autem. jsem na mrtvici. nejdriv jsem volala do servisu kolik to bude stat pry asi 1000 hmm to jeste jde. kdyz sme predali auto rikali,ze to bude asi 1500 pak mi zavolali,ze je tam nalomena vodici tyc a celkem to bude asi 2800 to uz jsem silela :angry: a kdyz sme si po 3,5h pro auto prisli, dali nam ucet na 3500 :angry: akorat nam prisla vyplata, ksakru :angry:
8. led 2011 ve 20:14  • Odpověz
čaute holky jak se máte při neděli? já tu zas obědvám sama bo manžel i s malým spí...:( navíc se stalo čeho jsem se obávala, ruply mi nervy tak jsme se dneska ráno krásně pohádali...:( pak jsem šla na bazén a ted je mi daleko líp....
dokonce i dutiny se nějak profoukly asi tím vlhkým vzduchem a můžu dýchat...
ale už mi fakt hrabe, z toho počasí z toho že mám pocit že všude kolem jsou super možnosti jak malého zabavit co mu ukázat, a já furt jen tak proplouvám tím dnem jeden jako druhý....tak jsem se rozhodla že příští týden musím něco zorganizovat jenže sere mě to počasí tady, včera jeden krásný den a dneska už prší :angry:
@mamkamarketa
s autem mě to mrzí.. :frowning2: nemůžete to splácet každý měsíc trochu? je to dost peněz.. :frowning2:
9. led 2011 v 11:44  • Odpověz
Ahojky,

@meleri to je normální, že jsi nervní, to já jsem taky, když jsem zavřená. V létě, jak byly hrozný horka, malej byl 14 dní nemocnej. Nemohli jsme ani chodit ven do stínu, prostě na palici. Jediný recept, co mám, že aspoň na hodinku či 2 si malého vezme manžel a já šla ven na zahrádku něco pokutit nebo aspoň na nákup, abych se trochu odreagovala.
@mamkamarketa auta jsou pěkná sbírka na penízky :frowning2: jenže když je člověk potřebuje co? Já bydlím na vesnici, takže musíme mít 2 auta, když je manžel pryč, abych se v případě nutnosti odsud dostala. Autobus tady nejezdí a vlak máme 1km :unamused: tak to moc dobře znám, ono stačí platit povinné ručení. Pak oleje, gumy, jen to základní a už je toho až až.
9. led 2011 ve 21:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.