• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@marcelkad teda 2 auta to musi byt mazec. my bez auta bysme to zvladli,ale slibili sme,ze tatu v utery odvezeme na tu operaci, takze sme to bohuzel museli nechat spravit,jinak bysme to nechali asi az na jaro :unamused:
@meleri to te chapu, ja taky silim,kdyz jsem doma s malym. ono i staci, kdyz sme pres den spolu, jdeme na prochazku, na nakup a kdyz vecer jde spat, tak si manzel lehne k televizi a tam usne. to jediny dospely s kym pres den mluvim jsou prodavacky :unamused: coz on nechape. on zase cely den pise emaily, nekomu vola,tak ten zase si chce odpocinout a mlcet... takze kvuli tomu se zase casto hadame my :frowning2:
s tim autem me to pekne stve. takze kalisek bude muset pockat :frowning2: a co malej jak mu je?
9. led 2011 ve 21:59  • Odpověz
@mamkamarketa - takže nakonec vezete tátu vy? to se bráška pěkně vybarvil, což? :angry: S tím autem jsem upřímně čekala, že to bude stát ještě víc, podle toho cos popisovala, že se vám stalo. Každopádně to nejsou malé peníze, i když se všichni řemeslníci vždycky tváří, že ty prachy snad tisknem nebo co :frowning2:
@meleri - se ti nedivím! Mě už taky často hrabe, za celý ty roky co je malá na světě jsem pořádně nevypadla z domu, o kinu, divadle nebo čemkoli bez dítěte ani nemluvím :frowning2: je to někdy jak vězení :confounded:

Jinak zítra nám snad konečně přijdou zaměřit schodiště kvůli zábradlí, pak by nám měli spočítat kolik to bude stát. Našli jsme si na netu tyhle dvoje zábradlí, které se vám líbí víc? Máme rovný dlouhý betonový schody s dřevěnými stupni...
9. led 2011 ve 23:50  • Odpověz
@eyael k tomu zábradlí - nedávno nám ho udělali, asi po roce vybírání a šetření. naše předtsva ceny byla trochu jiná, samozřejmě že mnohem menší, ale do prozkoumání všech detailů jsem museli uznat, že ta nejdražší firma to měla fakt zmáknuté. ty detaily si člověka ani neuvědomí až když to vidí v reálu, kde všude se to dá zkonit
jsou tedy z Plzně ale fakt super
http://www.zamecnictvipodlena.cz/ukazky.php

jinak nevím jak to sklo pro děti
9. led 2011 ve 23:59  • Odpověz
autor
@eyael ja bych se priklanela ke klasicke verzi, na tom skle (teda aspon my) bysme meli vecne prsticky, a ruzne ulepence a kdo by to dokola cistil, nevim :sunglasses: jee to znamena,ze mate baracek? To je super. Kdyby sme meli alespon balkon :frowning2:
to jo,ale nejhorsi je,ze mu to prijde normalni rict si o penize :angry: takze si manza vzal dovcu a tatu budeme vozit na kontroly a tak my. Nejhorsi na tom je to,ze oni ti muzou kdeco nakukat,ze je potreba vymenit a laik ani nema tuseni o cem je rec. (to se nam uz taky stalo :frowning2: ) a co mala? Uz je ji lip?
10. led 2011 v 00:09  • Odpověz
holky dík za podporu! :slight_smile: včera jsme se fakt pořádně pohádali..:( a dneska je tu další deštivý den..naštěstí mám auto, musím jet k doktorce s malým na kontrolu a taky kvůli mě že furt nemůžu dýchat tím nosem....tkaže celý den bude takový...
manžel to taky nechápe a je mu to jedno, hlavně jak on si stráví den a co dělá to je pro něho nejdůležitější...

ty schody jsou krásné! já bych byla víc asi pro nějakou dřevěnou variantu ale toto je krásné opravdu, moderní!
10. led 2011 v 07:38  • Odpověz
@eyael ty přiložené fotky jsou z našeho schodiště - taky máme betonové obložené dřevem, ale zahnuté a to byl problém.
Z jakého materiálu to zábradlí chcete dělat?

@meleri včera byl u nás v TV super televizní film o dvojici, která měla malé mimčo - fakt výstižné, úúplně jsem se v těch scénkách viděla :grinning: jako, že přijde manžel domů z práce, ona v noční košili, řvoucí dítě na ruce a on se ptá - to už jsi oblečená na spaní - ona - ne, to jsem se od rána ještě nestačila převlíct, malá pořád brečí. On - tak jí zpívej a pohupuj se a co máme k večeři. Ona - nic, nestačila jsem ani nakoupit. On - to jsi ani nedošla dolů do krámu - ona - a kdy asi? On jen pokrčil rameny, prostě to nechápal. Asi po půl roce mu řekla, že jestli nepůjde do práce na částečný úvazek, že se doma zblázní. On zůstal doma na mateřské a za chvíli už tajně chodil do práce a nechal malou hlídat sestřičkama :wink: já si myslím, že kdo to fakt nezažije, nepochopí.
Já taky měla předtsvau, jak to je super chodit odpo ven s kočárkem, s mimčem se poňuhňat a tak. Jo, realita je jiná.
Naštěstí ten můj dělá doma a přesně ví, co to vše obnáší. Takže když vidí, že už mi to leze na bednu, vezme si malého aspoň na chvilku. A nikdy si nedovolil říct, že není uklizeno nebo neuvařeno, když je nejhůř, něco si udělá sám a do roka věku malého i vysával, protože Filípek se toho rámusu děsně bál a já neměla kdy to udělat.

10. led 2011 v 09:28  • Odpověz
autor
@marcelkad to je jak u nas :sweat_smile: ale s tim rozdilem,ze ja jsem jeste kolikrat s 2letym klukem v pyzamu v 11 dopoledne :pensive: hmmm tak to u nas manzel nedela nic. Vlastne jo, zehli si sam svoje obleceni do prace. Nelibilo se mu,jak zehlim kosile,tak si je zehli sam. Jinak delam vsechno ja. Varit moc neumi, nakupy jsou u nej katastrofa (myslim,ze si pamatujete pribehy :sweat_smile: ) 2 krat v zivote jsem ho pozadala aby vytrel podlahy (poprve, to jsem byla pred porodem a podruhe jsme mela zachvat dny) Pri obou pokusech vytrit rozbil mop. nevim jak,ale rozbil 2 mopy. :angry: ze se myje wc a vana zjistil teprve nedavno. kdyz jsem ho pozadala at mi pomuze vyndat vsechno z lednice, tak na me koukal ja k na blba :rolling_eyes: proc jako? To budes mejt lednici? A proc? Vzdyt je vsechno zavreny,nebo v obalech :confounded: no potom co jsem videla dum jeho rodicu se uz nedivim... aspon,ze se naucil prijit domu, sundat boty umyt ruce a prevliknout :pensive:
10. led 2011 v 10:17  • Odpověz
no tak u nás je to taky hodně podobné s tím že aspoň Sam jak byl malý tak pořád spal a bylo to supr že jsem naopak vše stihla, ale lezlo mi to taky samozřejmě na bednu..

já mám ale největší depku z toho že moje nejbližší kamarádka tady se bude stěhovat do háje, už je to druhá v pořadí, do té doby jsme byly každý týden spolu, fakt mi to stačilo ji vidět 2x týdně do toho mateřské centrum a byla jsem štastná jenže ted už je všemu konec..:( fakt nevím co budu dělat! ještě mám možnost jezdit k příbuzným manžela kteří jsou hodní ale to není ono že..nakonec to dycky skončí u toho a proč má ještě plíny a proč ještě nejí sám atd atd... :unamused: kámoška nikdy nic neříkala a já nic nekritizovala jí tak to bylo super...
10. led 2011 v 11:04  • Odpověz
autor
@meleri jee to je mi lito. treba poznas jinou maminu, co bude mit stejne stary dite jako bude Adrien :wink: ja treba mam kamaradky,ale to jsou jeste holky na vysoky a nechapou moje problemy (a ja zase nemam na to ,abych s nima chodila po koncertech, nakupovat obleceni a chodit do baru na vinko..). A sisi.x zase bydli daleko a vydame se max 1 tydne 1 za 14 dni. aspon,ze je modry konik :slight_smile:
10. led 2011 v 11:10  • Odpověz
@mamkamarketa ono je to strašně těžké v tom ma. centru je to super ale jsou tam samé francouzky a s těma se těěěžko navazuje kontakt jasně pokecat tam to jo ale mimo nenene :frowning2: právě ty bezdětné to je úplně nejhorší nakonec člověk neví o čem s nima mluvit..asi si už tady nikoho nenajdu. s jednou francouzkou jsem se bavila to byl zázrak, chodila jsem i k ní atd, ale to byla výjimka.....
10. led 2011 v 11:14  • Odpověz
autor
@meleri neboj treba najdes kamosku. my mame sousedku se stejne starym klukem,ale nejak se nebavime. ona by jen porad poravnala :angry: jak je ten jeji kluk vetsi, rychleji beha a mnohem lip mluvi :angry: :angry: ani Tomas toho kluka nema rad, takze si vystacime pres zimu sami a v lete chodime na hriste.
10. led 2011 ve 12:45  • Odpověz
Holky já si jdu postěžovat taky :frowning2: Mám DEN BLBEC :angry:
Ráno se malej probudil a volal mě, tak jsem k němu hned přiběhla do pokoje a on chtěl abych si k němu lehla, tak si lehnu a cítím nějaké mokro .... Kubík se kompletně počůral - plínka to nepobrala a bylo to všude v posteli, takže převlíknout sebe, Jakuba a sklíknout postel. Bylo 6:30 a už samozřejmě neusnul .... Postel durch, tak jsem se rozhodla že vyperu i povlak z matrace. Ten jsem tak tak narvala do pračky. No a pračka to evidentně nezvládala, tak jsem ji radči vypnula a povlak přenesla do koupelny do vany, jak jsem to nesla přes celej barák, tak mě to pěkně kapalo (všude máme koberce) takže všude to posetřít ....
Pak dělám snídani a Kuba šel úřadovat do koupelny - vytáhl si tam můj košíček kde mál líčení a vysypal a vydrolil co se dalo, takže uklidit koupelnu.
to že jsou po snídani u nás pod stolem drobky beru jako standart.
Zavelela jsem, že deme ven, nebo nám barák spadne na hlavu. Z procházky jsme se vrátili po minutách rychle domů, protože Kuba spadnul do bláta (pro něj hrozná sranda), takže z čistého dítěte jsem si domů přitáhla prase co je komplet od bahna. Domů jsem ho doslova dotáhla protože se mu venku náramě líbilo a s tou zábavou plácat se v kalužích nemínil přestat. Takže vše do pračky.
Vařím oběd a Kuba si sáhnul na teplou pokličku, ruku honem pod studenou vodu a Panthenol - naštěstí tam nic nemá.
Dnes bych už asi neměla nic dělat
10. led 2011 ve 12:49  • Odpověz
A holky my to s těma kamarádkama taky máme nic moc. Co mám kamarádky, tak jsou bezdětný a furt v práci, tak je to o ničem - už se skoro nevídáme :frowning2:
No a kolem nás je v ulici 8baráků ve kterým mají min 2 děti, ale jsou to děti školkový nebo miminka, takže taky dost o ničem. A ještě se to tady mezi sebou i pomlouvá, tak na to nemám ....
10. led 2011 ve 12:51  • Odpověz
@mamkamarketa jo ty porovnávací typy jsou nejhorší....člověk pak ani už neví jak se k nim chovat...toto bych taky vzdala..zažila jsem to s jednou bezdětnou, ta porovnávala mého syna se synem své ségry, prostě nabednu...a že její syn už chodí dávno do jeslí atd atd...tak jsem na ni vyjela a od té doby se mi už neozvala.... :frowning2:
@ulu

to je mi líto že se ti to tak nasbíralo ! ach jojo...s plínama to máme taky občas je to naprd!!
vidím že den naprd! přeju ti at je líp zítra!
nakonec je člověku nejlíp samotnému asi! :grinning: ne kecám, ale najít v dospělosti přátele to fakt nevím jak!! přecejen už nechodíme do školy atd, a v práci je to jak kdy asi...

ajeje malý se vzbudil nás čeká doktorka a pak se uvidí....sháním pláštěnku pořád a nemůžu sehnat tady je to vždycky tak složité sehnat takové obyčejné věci...
10. led 2011 ve 13:02  • Odpověz
@marcelkad - díky za tip, to zábradlí vypadá pěkně - designově čistě a asi se i dobře udržuje - jen setřít hadříkem?

my máme jen mezonetový byt, ale nemůžeme se pořád dobrat toho jak by schodiště a zábradlí celkově mělo vypadat. Hodně to taky záleží na zařízení bytu a to my chceme (až budou finance) celé vyměnit, máme vše ze starého bytu a moc se to sem nehodí - rozměry ani typově :frowning2:

@mamkamarketa - To skleněné mě hrozně nadchlo, mělo by to být bezpečnostní sklo, ale okamžitě mě napadlo, že to není moc praktické. To jsem ráda, že si tomyslíš taky, protože ten řemeslník se tvářil, že jsem jen přízemní ženská v domácnosti, co že se mi na tom nezdá. Už to vidím živě - prstíky opatlané všude, vymalovat stěna se pod tím nedá, opleskané při vytírání od mopu - asi bych byla otrokem schodiště :angry: a navíc nahoře se za něj nedá přidržovat, přijde mi to ostré. No na koukání do katalogovýho bytu asi dobrý :grinning:

@meleri - jen si nemysli, já ač v Čechách, taky tu nějak nemůžu narazit na kámošku s velkým K. Ty co jsem v létě potkávala na písku, s nimi mám společný jen ten písek - nějak jsem nenarazila na spřízněnou duši :confused: navíc buď mají mladší nebo starší děti, nic ve věku naší malé. V MC jsme nebyly půl roku - nemoci, Vánoce atak. Spolužačky ty jsou buď bezdětné nebo s většíma dětma - mám malou v podstatě jako poslední ze třídy. Z práce nikdo - jsem OSVČ :unamused: Potkat normálního dospělýho a pokecat s ním o něčem jiným než o dětech je dost problém.

No a porovnávací maminy z duše nenávidím - Anet je ve všem hodně napřed, takže to furt slyším na talíří jako by ani nebyla normální :confounded: :angry:
10. led 2011 ve 13:17  • Odpověz
@ulu - promiň, ale když jsem to četla, musela jsem se děsně smát :wink: :sweat_smile: já vím, že tobě určitě nebylo do smíchu, ale ono by se z toho člověk nakonec musel zbláznit :wink: prostě jak už jsme tu zkonstatovaly s @meleri - když se to sere, tak se to sere pořádně :confounded: :sunglasses:
10. led 2011 ve 13:20  • Odpověz
@eyael dík, alespoň mám pocit, že jsem dnes někoho od srdce rozesmála :wink:
Když ono to naše dítě je takový prasátko, že v tomhle počasí je to naprosto normální, že mu i2 x denně peru :unamused: Každá louže, každý bahýnko, to je jeho .... No a nedejbože když na procházce někoho potkáme - to se začne předvádět a je k nezastavení .... Já už chci jaro a suchý cesty
Nebo mě někdo uklidní a tyky chodíte domů z procházek jak čuníci?????
No a nevím co s tím potahem na matraci. Teď ho mám durch mokrý ve vaně. Pračka na něj pustila už pěknou dávku vody a všechen prášek, takže potah je teď těžkej jak kráva, mazlavej od prášku a počůranej .....
10. led 2011 ve 13:28  • Odpověz
@ulu - Anet když jí nechám taky proskočí všechny louže co najde. Ale teď jí nemůžu nechat řádit, má jen jednu teplou bundu, nemáme na střídání, ze všeho vyrostla. Pořád odkládám vyprání, ale večer už asi budu muset, je celá zaprasená :slight_smile: Ostatní naštěstí máme náhradní a boty by měly být nepromokavý :grinning:
10. led 2011 ve 13:33  • Odpověz
@ulu - s tím potahem bych to nechala na večer na manžovi, ať se taky snaží :wink: přeci jen mají chlapi větší sílu :slight_smile: jen bych se ho pokusila nějak vydrbat a prolejt vodou, aby nebyl samý prášek. No a vyždímání ať udělá chlap :dizzy_face:
10. led 2011 ve 13:34  • Odpověz
@eyael no to ho taky ten potah čeká, já na nic dnes už nesahám :wink:
To my máme bundy 2 + kombinézu, kalhoty zimní 3x a boty NEPROMOKAVÉ 2x - tím se už nenechám zaskočit :grinning:
No doufám, že se dnes už nic nestane a do večera to přežiju :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2011 ve 13:44  • Odpověz
ahoj holky!!!!!
jdu vás pozdravit, vůbec nebyl čas mezi svátkama, ted jsme byli na horách, ale zítra se určitě ozvu a vše dočtu :wink: . Doufám, že jste všichni v pořádku a zdraví, ne tak jako my :grinning: papa dacani jsou vzhuru
10. led 2011 ve 14:27  • Odpověz
autor
@jjjb ahoj :dizzy_face:
je videt,ze si nas opravdu nedocetla :sweat_smile: prijde mi,ze si predavame choroby pres net :rolling_eyes: tak pak koukej napsat co je u vas novyho :sunglasses:
10. led 2011 ve 14:37  • Odpověz
holky, bez kámošek vám to nezávidím, já mám velké štěstí v tom, že bydlím ve městě, kde jsem vždycky žila, navíc je malé... i po vysoké tu zůstali skoro všichni a navíc se známe hodně z oddílu a nabalili se na to známí známých, takže známých tu mám hodně a kámošek, i těch lepších, taky... přesto, i když na mateřské je nás teď hodně, se nevídáme extrémně často, je to těžké sladit dohromady...

ulu, radši si dej nohy na stůl a kafe.... já jsem nedávno zkoušela vyprat počůraný pohankový potah na matraci... hmm.. ztěžklo to jak prase, od pohanky se to zašpinilo místo vyčištění, pak jsem urvala zip...
10. led 2011 v 16:46  • Odpověz
autor
Tak holky, tatka uz je po operaci :dizzy_face: teda pry se to bude hojit 4-6 mesicu,ale hlavni je,ze bide ok :slight_smile:
@ulu tak jak si prezila vcerejsek?
ja jsem dneska lina,ale musim se dokopat jit cvicit, tak drzte palce, at mam pevnou vuli a jdu :sweat_smile:
11. led 2011 v 10:12  • Odpověz
@eyael tak já v česku co mám známé tak jsou samí staří mládenci nebo staré panny nebo žijou v páru ale děti nemají! takže je to síla když se s nima sejdu tak nevím o čem se mám bavit....tady to bylo lepší s tou kamarádkou...a Samsonek byl taky rád za společnost...
@mamkamarketa
super že je taťka v pořádku! jsem ráda že ti došel pohled já ty tvoje kofily furt střežím jak oko v hlavě :sweat_smile: moc jich ještě neubylo. jo je tu krásně jen když jsme tu tak sevření těma horama tak člověk musí hodně vyrážet do kopce...

@fiallinka já říkám furt že ten skaut je super věc, ted si mě ještě víc utvrdila v tom abych tam Sama jednou dala aby nedopad jak my s manželem socani, 30ka nakrku a jsme jak kůl v plotě....jo fakt závidět není co..:( v dospělosti se asi už přátelé hledat nedají....:(
11. led 2011 v 11:28  • Odpověz
ahojky, nestíhám vše dočíst, tak budu reagovat postupně...
U nás probíhal štědrý den uplně normálně jako každý jiný den. Jen s tím rozdílem, že přes noc nám ježíšek donesl stromeček. Nemohli jsme s manžou dospat, aby jsme ráno viděli jejich reakce :grinning: No paráda!! Peta zustal stát a křičel jůva jůva a mami tati jůva jůva. no fakt super, byl šťasnej. Nelinka ta přišla i ve spacáčku a začala skákat kolem stromečku. Vypadala jak když ti černoši skáčou kolem ohně :grinning: držela všechny hajánky (má 4 + jednu velkou kočku v zubech) a jak uviděla stromeček, všechno zahodila. Stálo to za to.
U stromečku večer měli největší radost z kol a trhání papíru. Dostali koloodrážedla, ale museli jsme je rychle schovat (hned 26.12.), protože by zdemolovali byt :sunglasses: Pak dostali mašinku Tomáše, mega vláčkodráhu, panenku chu chu nebo jak se píše, plno nářadí, vkládaček, lego, knížky atd. Dostali toho zbytečně moc dle mého. Některé věci jsem schovala a vytáhnu je zase později.
Silvestr jsme skoro zaspali :stuck_out_tongue_closed_eyes: vzbudili jsme se deset minut před půlnocí. O půl jedné už jsme zase leželi :grinning:
Hned 2.1 jsme jeli na hory na Ramzovou tady v Jeseníkách, užili jsme si to se vším všudy. I na děcké pohotovosti jsme byli :frowning2: Nelča má zánět močáku, výtok, no vyfásli jsme ani ne po třech týdnech zase atb.
To jen tak v rychlosti, jdu dočítat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2011 ve 13:18  • Odpověz
Ahoooj, maminy! Jéé, já jsem tak ráda, že jsem vás aspoň v rychlosti dočetla a vidím, že v různých sr... nejsme sami! :grinning: Musím zaťukat, dětičkám se nemoci vyhýbají, zato se mnou to stojí pořád za prd. Ať už je po šestinedělí. Hrozně mě psychicky trápí migrény - nebo co to je. Normálně nejdřív mi bliká oko - prostě divně vidím, pak mi brní ruka, pak horní ret, dolní a jazyk a pak začne bolet hlava. Měla jsem to už v prvním trimestru těhu a teď po porodu zase - a mnohem častěji. :cry: Takže lítám po doktorech - jenže je to běh na dlouhou trať. Můžou to být hormony, nebo páteř (mám vadnou hrudní, takže už jsem si zase naordinovala masáže), nebo cokoliv jiného...uff. Nechci si stěžovat, jen mě to hrozně deptá. Mám dvě krásné zdravé holčičky a nemůžu se jim věnovat tak, jak bych chtěla. @fiallinka - jak to máš s Juráškem? Domi chodí hrozně ráda k babičkám, vím že je tam nadšená, ale já z toho mám depky....chybí mi, ale když ji mám doma, tak vidím, že by potřebovala víc zábavy, než jí já momentálně můžu dát.... :frowning2:
11. led 2011 v 16:31  • Odpověz
Jinak vidím, že jste se trošku bavily o chlapech.... já musím manžela moooc pochválit. Je fakt zlatej. Čistotnej (někdy až puntičkář :sunglasses: takže já vysaju, uklidím vysavač a on ho znovu vytáhne, že jsem nevysála za sedačkou - má asi 100 kg! a komodama v jídelně...podobně :grinning: Nehádám se s ním, jsem ráda, že se tak stará. Teď o mě, o Kristinku i Domču, naprosto s přehledem nakupuje, koupe, chystá jídlo.... dnes jde teda na fotbálek a pak na pivo - spoluhráč má narozeniny, tak se mě ptal, jestli mi to nevadí... jůů, asi ho i po těch devíti letech miluju! :grinning: :dizzy_face:
11. led 2011 v 16:34  • Odpověz
Mrkněte... :slight_smile:
11. led 2011 v 16:36  • Odpověz
@eyael - to skleněné zábradlí mají známí - vypadá to moc dobře, ale ta praktičnost mi taky uniká... takže já se přikláním k té klasice...
@jjjb - zkoušeli jste prcky dávat na lyže?? Ať je Nelinka brzo zdravá, trpí na to, co? :unamused:
11. led 2011 v 16:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.