• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@silerovav tak to mas fakticky zlatyho chlapa :dizzy_face: 9 let? teeda, to ti bylo 15...to je super,ze vam to klape. jinak s tema migrenama te chapu a je to desny. ja si pamatuju,ze me cely 6ti nedeli bolela hlava, nonstop. ale nikde jsem s tim nebyla. rikala jsem si,ze to mam jak x za noc vstavam. a prestalo to kdyz malymu bylo asi 8 tydnu. ale je fakt,ze ted me zase boli jakoby ,,vzadu,, v oku. je to sileny, obcas mam pocit,ze se mi rozleti hlava a musim zavrit to oko. ale to mam vetsinou pred ms, tak si rikam,ze to budou hormony. tak drzim palce at si brzo v poradku! a zmen si status :wink:
11. led 2011 v 16:41  • Odpověz
autor
@silerovav krasavice :dizzy_face: slusi vam to :dizzy_face: me takhle tomise nedali, hned ho odnesli :frowning2:
11. led 2011 v 16:42  • Odpověz
jo holky, zapomněla jsem vám všem poděkovat za gratulace!! Děkujeme... :slight_smile:
11. led 2011 v 16:49  • Odpověz
@mamkamarketa joo, mě 15 a jemu 23. Mě říkali, že jsem na starší, jemu se smáli, že je na holčičky... :grinning: No ale vybojovali jsme si to a už bez sebe nedáme ani ránu.
Mě dali Kristi hned s pupečníkem na břicho, tak na minutku, pak ji vzali jen kousíček ode mě na vážení a hned ji dali Petrovi. Nechali nám ji dvě hodiny a až pak vzali na umytí a abych si odpočinula.
11. led 2011 v 16:54  • Odpověz
autor
@silerovav to je supr,ze vam to klape. :slight_smile: tak to zavidim, me jen rekli,ze je to kluk (coz jsem vedela) placli mi asi na 2 sekundy na bricho a hned ho odnesli. narodil se ve 14:48,ale ja ho v podstate videla az druhy den rano a ani jsem nepoznala vlastni dite :frowning2: :rolling_eyes:
a doktori pomahali,nebo ste si malou ,,vyvolali po domacku,, nebo si nakonec nechala rict?
11. led 2011 v 18:33  • Odpověz
@silerovav krásný fotky, sluší vám to :wink: Pokud je Dominika u babiček spokojená, tak to neřeš, aspoň jsi pak na ní víc odpočinutá, zatím je Kristýnka strašně malinká na to, abys obě zvládala na 100%, to přijde :wink:
11. led 2011 v 19:29  • Odpověz
@silerovav ad Juri: jo, provinilý pocit mám taky, ale ne, že by mi chyběl - vím, že babička se mu věnuje mnohem víc, než bych teď mohla já, no a já se zas můžu věnovat malé... akorát vím, že je tam teď hodně často a cítím se jako macecha. Přesto pokud to jde, tak tam teď Juri je a blbé pocity se snažím zaplašit...

no a vzhledem ke zdravotním problémům bych to u tebe viděla podobně, radši si zkus "odpočinout" jen s jedním dítkem, nebo si to rozhasíš ještě víc... a jinak já měla opravdovou migrénu jen 1x v životě, takovou se zvracením a tikáním oka apod., a to právě 3 týdny po porodu, takže tipuju na hormony a mám strach, že s tím nic nenaděláš...

a jinak malá vypadá na blondýnku :slight_smile:, asi po tobě, že :slight_smile:

jo, my jsme s manželem teď už 16. rok :slight_smile:
11. led 2011 v 19:50  • Odpověz
čaute holky, tak už vás asi nestihnu dočíst tak se jenom hlásím!

@fiallinka
jeje to si vůbec nevyčítej! je to naopak super že má tak skvělou babičku, jednou na to bude jako velký vzpomínat jak bylo u babky skvěle! věřím že je to záhul s dvěma dětma malýma já mám fakt za sebe bobky jak to zvládnu úplně sama..:(

jinak asi to vypadá že mi začínají strie... :cry: :cry: u Samsonka se mi to vyhlo ale Adrian mi je asi nadělí..... :frowning2: ach jejejeje a to je teprve 31 tt! do toho jsem si všimla že mi už otýkají trochu kotníky, to jsem taky neměla, bože já jsem tentokrát jak příšera fakt!
11. led 2011 v 19:58  • Odpověz
autor
holky, nemejte obavy. ste skvely mamky a vse zvladate na 1* :dizzy_face:
@meleri zkus si mazat brisko veprovym sadlem, ja vim, nezni to moc hezky,ale me prislo,ze je mnohem lepsi nez vichy, weleda, eucerin a vsechno podobny co me stalo desny prachy :angry: hele malej bude Adrien nebo Adrian?
11. led 2011 ve 20:34  • Odpověz
Ahoj holky,

@silerovav malá je krásná. A buď ráda, že se babička stará, máš plno babiček, které o vnoučata ani nejeví pořádně zájem.
@mamkamarketa to je dobře, že to taťka zvládnul na 1.

venku je pořád tak hnusně, to člověka ani nic nebaví. Mám nějakou lenoru. Ve čt přijede kamarádky se 2 dětma, tak zítra musím jít něco nakoupit. Už se těším a taky chci vědět, jak to se 2 dítkama probíhá. Každý říká, že jedno dítě nic není a že si to člověk uvědomí, až když má 2 :wink:
11. led 2011 ve 22:19  • Odpověz
@silerovav - malá je krásná, oběma vám to mooc sluší!
11. led 2011 ve 23:25  • Odpověz
autor
@marcelkad taky jsem to slysela. jedno dite zadny dite.
Holky, tomas zacina KONECNE mluvit. vcera si hral s autem, tak jsem se ho zeptala co to ma rekl "auto" pak se ho na to same zeptal tata,ale anglicky rekl "aut" pak se zasekl a rekl "çar"' ono mu to dochazi :slight_smile: :dizzy_face: uz chape, ze kazdy mluvime jinym jazykem :dizzy_face: HURA neberte to jako vytahovani, jen mam silenou radost, ze uz zacina mluvit a chapat 2 jazyky :dizzy_face: :dizzy_face: protoze do ted nerekl temer nic :slight_smile:
12. led 2011 v 09:30  • Odpověz
@mamkamarketa to je parádní. To víš, že se to naučí :wink: A je docela normální, že tyhle děti začínají mluvit o trochu později než když na ně mluvíme jen jazykem jedním. Si to vezmi sama na sebe jaký bys měla guláš v hlavě, kdyby na Tebe mluvili 2 lidi a kyždý jinak. Hlavinka si to srovná. Docela mu klučíkovi závidím, že bude mít anglinu jako rodný jazyk.
12. led 2011 v 09:34  • Odpověz
autor
@marcelkad uz jsem zacinala byt skepticka. nasi znami (stejna situace) maji holcicku a v v roce a pul mluvila ceky a anglicky ve vetach o 3 slovech-nemohla jsem tomu uverit :fearful: ale fakt. holky jsou holt nekde jinde :grinning:
jee tak to jsem rada, ze nejsem sama s linou naladou. venku pocasi na prd, navic u nas jsou vsude desny kaluze, jak roztal snih, takze sme se vcera vratli z venku uplne mokry :unamused: dneska pujdem max na hodku do detskeho koutku.
12. led 2011 v 09:46  • Odpověz
@mamkamarketa no píše se to Adrien tady ale čte se to Adrian mi je to v podstatě jedno! :sweat_smile: děkuju za radu, já kosmetické krémy nepoužívám, používám na všechno jednu věc a to je mangové máslo, a s tím sádlem to určitě funguje jenže já to tady nikdy neviděla! nevím totiž ani jak se to řekne..
to je super! vidíš, byla jsi smutná a už začíná! :dizzy_face: teď už sousedka sklapne!

tady se stal zázrak a vysvitlo slunko. tak půjdu ven..
včera proběhlo loučení s kámoškou...navíc jede ještě na dva měsíce do Peru a až pak se stěhujou tak proběhly ty fráze typu budem se furt vídat i když budu bydlet v jiném městě..ale jojo to já znám sejde z očí sejde z mysli je to normálka..
no řeknu vám moc do smíchu mi není....teď už mi zbývá jen manželova teta která je skvělá a mají farmu s traktorama atak tak to je vyžití pro Sama ale pro mě nic moc... :unamused:
12. led 2011 v 11:53  • Odpověz
@meleri no, tož podle všeho ti na ty strie asi nepomůže nic, ale já jsem teda pro lepší pocit mazala vším možným a nemám žádné... ale stejně je to prý i dost dědičné a moje mamka naopak má břicho popraskané hrozně - tak jsem to asi zdědila po taťkovi :slight_smile:, aspoŃ něco....
12. led 2011 ve 12:52  • Odpověz
@fiallinka co se dá dělat no! však aji plavky v celku se dají sehnat pěkné... :sweat_smile: včera mě to šoklo dneska už to beru trochu víc s humorem....tak to máš fajn!
stejně je to nefér...prsa vytahané břicho možná ploché ale strie, co ještě mě čeká.....
12. led 2011 ve 13:07  • Odpověz
@silerovav je mi uplně trapně. Dodatečně gratuluji ke krásné zdravé holčičce :dizzy_face: :dizzy_face: a přejeme jen a jen zdravíčko!!!!
jinak máš asi pravdu Nelča už jednou ten výtok měla a postupem času zjištuji, že to bylo opět po atb. I ted mi mudr potvrdila, že se ji to rozjelo po atb, stačí aby se trošku nachladila a někde se to muselo projevit. Je to drobek ve svých dvou letech má necelých 10,5kg a to tělíčko se s tím tak nepopere. A vypadá, že na to bude dost trpět, hold po mamince :frowning2: ted ji dáváme laktobacily mega dávky a snad to trošku zabere.
lyže jsme je ještě nezkoušeli, myslím, že příští rok to bude akorád. Letos se teprve otrkávají na sněhu, až ke konci jezdili po zadku z kopce a na zádech. celkem to trvalo. měli dokonce i strach chodit, ale jedem ještě ted v unoru zase na týden na hory, tak snad tam už se tolik bát nebudou. Na příští rok už se ale těším, to už budou mít svoje lyžičky :dizzy_face:
12. led 2011 ve 13:30  • Odpověz
holky co tady řešíte strie, takový strie co mám já, snad nemá nikdo. Je pravda, že jsem měla břicho jak velryba, ale mazala jsem poctivě 3x denně(i prsa) a vypadám jak kdybch snad celé těhu nepoužila ani kapku krému. vůbec to neřeště, já se s tím už taky smířila, hlavně že máme zdravé děti!!! Na břichu mi zůstaly, ale zesvětlaly, tak se mi jizví a leskne celý spodek břicha. na prsách uplně vybledly. Jo a používala jsem olej eucerin, vepř sádlo a krém od weledy. Beru to tak, že je to daň za děti a ti mi za to stojí :wink:
12. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
@jjjb to je mi líto! :frowning2: Opravdu!!! :cry: Ono je to asi tím že když má člověk velké břicho tak to prostě popraská...u syna jsem měla břicho malé, pro srovnání, před porodem asi takové jako ted v 26 tt. a tak se mi vyhly. ale tentokrát bohužel mám taky břicho jako hroch...:( pomalu se smiřuji, i když budu mazat dál..střídám sesamový olej s tím mangovým máslem.
na prsách mi to taky nevadí není to skoro vidět, a nahoře bez k vodě nechodím takže to nemusím tak moc řešit.
12. led 2011 ve 13:52  • Odpověz
Ahoj! Posílám pokračování našeho příběhu - předem hlásím, že jsem úplně blbá :rolling_eyes: Manžel přišel z práce, poslala jsem ho do koupelny ať s tím teda něco udělá .... On mě poslal udělat si čaj a ať jsem v klidu. Za chvíli slyším pračku jak pere .... On ten potah má totiž zip, který jde kolem dokola celý rozepnout, takže z potahu jsou 2 části a jde to v klidu vyprat ....

@silerovav moc vám to s malou sluší!!!
@meleri Já mám po prvním těhu taky na břiše strie :frowning2: - mazala jsem vším možným i nemožným a stejně jsou. Tak teď se mažu jen občas nějakým krémem který mě padne pod ruku a neřeším to - hlavně ať jsou děti v pohodě a zdravý ....
@mamkamarketa Jak jsi tady popisovala tu bolest hlavy jakoby za okem, tak já jednou (cca 6let zpět) jsem se probudila s bolestí halvy, pak šla ta bolest až jakoby za oko, tak mě mamka druhý den nahnala k doktorovi na oční a tam si mě na oční klinice nechali se zánětem očního nervu :frowning2: - dodnes mám na tom oku zhoršený periferní vidění ...
A gratulace k tomu mluvení! Neboj ono to přijde! Jakub už taky pomalu začíná. Začíná hodně opakovat. Něco řekne moc pěkně, ale něco opravdu komolí.
12. led 2011 v 15:01  • Odpověz
holky díky moc. Já dnes hlásím první veselý den po dlouhé době... :slight_smile: Ráno jsme zvládly všechny tři holky spolu, sice já v pyžamu do třičtvrtě na 11,ale ok! S Kristinkou jsem byla v poradně, má 3,70 kg (z porodky jsme odcházely 3,30, takže kojo paráda), Domi zatím byla s babičkou venku, pak jsem si ji vyzvedla a šly jsme domů. Nechtěla spát, tak jsem si s ní celé odpoledne hrála, než přišel manžel. Krsitinka spinkala a já se po dlouhé době cítím spokojená! :dizzy_face: Jo a s migrénama mě čeká ještě řada vyšetření, ale zatím se zdá, že je to fakt od páteře, takže už se nehorázně těším na další masáž... uf!
12. led 2011 v 18:36  • Odpověz
@mamkamarketa - gratulace k mluvení!!! Vidíš, už mu to brzo půjde, je šikovnej.
Já se taky nechci chlubit, ale už jsme úplně bez plínek, i na noc! Od Vánoc bez problémů a dneska v noci pročůrala komplet celou postel! :rolling_eyes: :grinning: Ani ten igelit tam snad nezabral....no nic, jdu vytáhnout pěřiny z pračky.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2011 v 18:38  • Odpověz
holky, koukněte, třeba se vám to některé bude hodit... http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vraceni-dane-na-manzelku-na-rodicovske/
@ulu v klídku, já vařila kafe bez šňůry v zásuvce a nadávala jsem jak špaček, že se nám podělala konvice!!! :sweat_smile:
12. led 2011 v 18:40  • Odpověz
autor
@silerovav prosim!!!! ja jsem debil! ale nerozumim tomu... :frowning2: co a jak mam udelat? ty penizky by se nam oooopravdu moooc hodily :slight_smile:
12. led 2011 v 19:54  • Odpověz
autor
@ulu den blbec zavrsen :grinning: teda tos me celkem vystrasila s tim okem :frowning2: no jestli se to objevi jeste jednou nekam si skocim, ale k nakymu poradnymu Dr. kdyz sla na ocni asi 14 po porodu (videla jsem strasne roostrene) a mela jsem strach, jestli mi pri tlaceni nepraskla nejaka cevka. tak mi rekli ,,a co jako chcete 14 po porodu? :angry: :rolling_eyes:
@silerovav parada,ze takhle krasne rostete!!!! zavidim,ze ste bez plen. dneska jsem prebalovala pokakanyho tomase a s vaznym vyrazem na me koukal,kdyz jsem vyhazovala tu plinu a rika ,,bye bye kaka,, a zamaval :grinning:
@meleri rika se,ze pri druhym byva brisko vetsi. jezis to budu s dalsim mit strie az v obliceji, ne :frowning2:
@jjb troufam si rict,ze te troufnu, desne jsem se potrhala :frowning2:
ale co mame krasny zdravy deti a to je dulezity :wink:
dneska sme byli poprve u zubare a tomis pokousal pani zubarku :frowning2: ale jinak ma zoubky v pohode :slight_smile:
dneska jsem si byla i zacvicit, tak doufam,ze se zitra budu moct hybat :sweat_smile:
teda holky, jsem se rozcilila. v dikusi, jestli je ok nechat 2 lety dite doma a jit se psem. kdyz jsem tam napsala svuj (pro ne asi dost drsny ) nazor, tak se do me pustily,ze by me chtely videt jak se staram o stene co musi 5 do hodiny ven. tak si snad neporizuju psa, ne? :angry: :angry: :angry: :angry: chjo doufam,ze vy se mnou souhlasite
12. led 2011 ve 21:01  • Odpověz
@mamkamarketa Marky, jestli to chápu správně, tak pokud je manžel normálně zaměstnanej a Tvoje příjmy nepřesáhly za minulý rok 68000,- (nepočítá se do toho rodičovská, ale třeba kdybys měla brigádu, tak jo), tak mu napíšeš čestné prohlášení a on to dá do práce - jak se budou řešit daně - a tam by mu měli vypočítat, kolik vám vrátí.
12. led 2011 ve 21:08  • Odpověz
@mamkamarketa tu diskuzi jsem viděla, ale nečetla. Mrknu na to. Já bych Domču nenechala...stačí když sedí doma u telky a já jdu do sklepa pro mlíko, nebo pro prádlo do pračky a už mám nerva, jestli něco nevyvádí! :wink: Neteř - čtyřletá - naházela do půllitrové petflašky celé balení šumivých tablet, když šla švagrová ven za pošťačkou. Naštěstí jí to neutrhlo ruku, ale kuchyň vypadala luxusně...malovali.
12. led 2011 ve 21:11  • Odpověz
autor
@silerovav taky to nechapu :unamused: me hlidal jako malou 9ti letej bracha a z toho jizvu na hlave a mama spatny svedomi (a to jela za maminkou,ktera ji umirala, takze opravdu akutni situace :frowning2: ) ja treba kdyz je manzel na fotbale,tak se bojim jit i osprchovat, abych tomase slysela. obcas ma nocni mury a krici a potrebuje utisit :frowning2:
jee to by bylo super. jaktoze jsem niikdy o nicem takovem neslysela? zadnou brigadu jsem nemela, takk to by bylo faaajne :dizzy_face: takze proste napisu ja marketa bla bla bytem bla bla rc bla bla bla prohlasuju...? promin, vim,ze se ptam jak magor, ale ten muj mi uz vubec neporadi :unamused:
12. led 2011 ve 21:32  • Odpověz
@mamkamarketa To bych malýho taky doma nenechala!!!! zrovna nedávno jsem šla na zahradu něco odnýst (máme barák). Malýmu jsem nakázala ať stojí mezi francouzkýma dveřma a kouká na mě. Pro jistotu jsem si vzala i klíče, kdyby si dveře zavřel a zamnou zavřel kliku .... Byla jsem asi za 30vteřin zpátky a celou dobu jsem se za ním ohlížela jestli tam stojí a nejde dělat domů lumpárny !!! Jsem na tohle hrozně úzkostlivá, ale vždyť člověk neví co takhle malý dítě napadne udělat!
Bohužel hodně kolem sebe vidím, že běhají venku 4letý děti bez dozoru a maminky se jen občas podívají kde se zrovna nacházejí :confused: :confused: .U sousedů je běžný, že jsou venku děti (8,4 a 2 roky) samy bez dozoru a ty starší mají hlídat tu malou - jo a mají na zahradě jezírko !!!!! No to mě vždycky jímá hrůza když tam tu malou vidím jak si ji ty starší nevšímají :frowning2:
12. led 2011 ve 21:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.