• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa Jiank nám ty peníze takhle loni vracely!!! Ale extra neporadím - manžel má v práci super účetní, takže mě domů přinesl jen nějaký papír, já to podepsala a oni peníze vrátily ....
Jinak s tím okem to snad tak hrozný nebude jako u mě - si myslím, že by tě ta bolest jen tak neopustila, ale kdyby náhodou někdy příště, tak radši běž na oční, jsou to přeci jen oči ....
12. led 2011 ve 21:41  • Odpověz
autor
@ulu to je fakt desny! A presne takhle se stavaji nehody. ja tomase poustim jen v parku (musi byt prede mnou) a nebo na hristi. u mych rodicu na sidlisti unesli kdysi dite co se loudalo za mamou s nakupem :angry: :frowning2: ani na zahrade bez dozoru. vsude je plno uchylu a zlych lidi a maly dite proste nema rozum :frowning2: to samy nechapu v obchode. znamym se ztratila 2 leta holcicka v obchode a nasli ji na parkovisti :angry: ja sebou taham tomase i kdyz jdu dolu pro balik. (bydlime ve 3 patre bez vytahu) proste bych nemohla zit se svedomi,ze se mu neco stalo kvuli me blbosti nebo lenosti
12. led 2011 ve 21:44  • Odpověz
@mamkamarketa JOJO! Někdy to asi i přeháním :sweat_smile: , ale radši ho budu ve městě držet křečovitě za ruku než aby mě skočil pod auto .... Já osobně třeba nechápu, když vidím děti ve městě jezdit na odrážedlech .... jakub na tom nejezdí, ale lítá jak blázen, tak do města fakt nee :confused:
Celkově když porovnám ostatní děti a toho našeho čertíka, tak je jakub opravdu hodně divokej a nikdy nevím co ho kde napadne :pensive:
12. led 2011 ve 21:49  • Odpověz
autor
@ulu koukam,ze maji panove hodne spolecneho :sweat_smile: tomas do roka a pul chodil na ksirach. odmital chodit za ruku. ja kdyz vidim ty blbce jak ridi a tomase jak lita, tak to ani jinak nejde. pro nikoho jsem mozna uzkostliva,ale se o svoje dite bojim :rolling_eyes:
12. led 2011 ve 21:55  • Odpověz
čaute holky dneska už je po osmé a Samsonek furt spí! se začínám nudit, příkrm vařím, poklizeno je, manžel je už dávno pryč a já tady sedím jak trubka a nevím co dělat....

mamka mi říkala že prý se to v česku nějak rozjelo s únosy dětí či co..

a už je vzhůru!
13. led 2011 v 08:04  • Odpověz
autor
@meleri teda! v kolik vstavas?
Jo, vsude u skol je plno uchylu a pedofilu a snazi se dostat deti do auta na sladkosti,nebo se je tam snazi narvat nasilim :frowning2: je to desny. tomase asi budu vodit do skoly snad do 15ti :angry: uz jsem to psala, jsem desne uzkostliva a bojim se,ze se mu neco stane. o to vic nechapu argument matky ditete o neco malo starsiho nez jsou nasi,ze ho uci k samostatnosti, takze kluk byva sam doma co ona jde napr. na postu. vzdyt se muze stat tolik veci. dite si muze jakkoliv ublizit, nebo i nakej uchyl si je muze vytipovat... ja to nechapu. ja taham tomase vsude sebou a nikdy by me nenapadlo ho nikde nechat samotnyho.
13. led 2011 v 08:50  • Odpověz
@mamkamarketa jj, prostě napíšeš - čestně prohlašuju, že za rok 2010 můj příjem nepřesáhl 68000,- Kč, datum, jméno podpis :slight_smile:
13. led 2011 v 11:49  • Odpověz
autor
@fiallinka jeee to je bezva. dekuji. nebyt holky vas tak o nicem nevim a prijdeme o penizky. a manzelovi nikco nic nerekl :rolling_eyes:
13. led 2011 v 11:52  • Odpověz
@mamkamarketa no, on bude muset cca do konce února podepsat daŃové přiznání, to se dělá v každé práci (takový ten růžový papír) a tam je ta kolonka - odpisy na manželku... tož šikovná účetní by se ho možná zeptala, ale povinnost to není...
13. led 2011 ve 12:11  • Odpověz
13. led 2011 ve 21:53  • Odpověz
@ulu to už jsem čuměla i já že někdo si vystačí s odrážedlem..u nás by to bylo rovnou šup pod auto...žijeme sice na vesnici ale provoz je tupo řádný. taky závidím maminkám které vezou hluboký kočárek a vedle jde dítě poslušně na chodníku a drží se kočárku...to prostě nehrozí....:( tak já to budu řeešit tak že budu muset Adriana nosit a Samsona držet za ruku. zatím to řeším tak že když neposlouchá tak šup s ním na ramena a je pokoj, už jsem tak zvyklá...je strašný paličák.
jinak asi si říkáte co blbnu že píšu tak brzo ale já jsem celý včerejšek prozvracela a prosr...a prostě klasické stereo s horečkama atd, a usla jsem v 7 večer i s malý a najednou jsem vzhůru a nemůžu už spát! ach jo...
14. led 2011 ve 03:55  • Odpověz
autor
@meleri jee naka strevni chripka? Tak snad bude brzo lip....to je desny.
a ci nakej ten skejtik za kocarek? treba tomas do roka a pul chodil na ksirach. lidi sice na me zvlastne koukali,ale ja si to nemuzu vynachvalit. kdyz byl mensi nemusela jsem se naklanet abych mu drzela ruku, nemohl se mi vytrhnout a i pro nej to bylo pohodnejsi, nemusel mit porad ruku nad hlavou, navic odmital chodit za ruku, tak by to jinak ani neslo. :wink: my, mame kousek 3 krasny parky,ale nez se tam dostanem,tak musime kolem dost rusne ulice, kde krome aut, jezdi jak blazni tramvajaci... :unamused:
14. led 2011 v 09:00  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj už je mi líp. akorát mě ještě všechno bolí ale už jsem si dala i trochu jídla...ted se modlím aby to nechytli chlapi..Samsonek si tu pěkně hraje tak mám chvíli čas..
jej já ty kšíry se přiznám moc nemusím, a jak jsi ho nakonec naučila chodit za ruku? samson to taky nechtěl ale nakonec si zvykl a chodí, ale zas tady je to přece jen klidnější, jen u cesty dávám pozor, o tom skejtu jsem slyšela dokonce jsem i hledala na netu ale ta cena mě odrazuje...navíc nevím zda by na tom vydržel.
14. led 2011 v 09:57  • Odpověz
autor
@meleri to je fajn,ze ti je lip!
taky mi to neprijde zrovna jako idealni,ale proste v te dobe, to byla jistota,ze ho nic neprejede. nevim, proste sam nejak kolem toho roku a pul pochopil,ze me musi drzet. A co nejaky pouzity skejtik? Tady pouzity stoji kolem 500 coz mi neprijde tak desny. ja si nedovedu predstavit,ze tlacim mimco a tomas jako hodny dite se drzi kocarku a vedle si klidne jde :unamused:
Holky, on ty zoubky ma fakt zkriveny :frowning2: mam desny strach. volala jsem nasi zubarce,ale mela pacienta, pry mi zavola zpatky :frowning2:
14. led 2011 v 10:51  • Odpověz
@mamkamarketa jo zrovna obědvám, starý chleba a k tomu šunku tak snad bude už fakt líp..:slight_smile:
aha tak to ti asi chodil brzo, protože mi začal až v 14 měsících ale to byly jen takové krůčky, takže jsem pořád nosila vlastně až do toho 15 tt nebo dýl a pak to už nešlo, no pomalu si zvykal na chůzi ted ho poponáším na ramenou a nna daleké procházky beru ještě sporťák, který se nám mimochodem začíná rozsypávat a to jsem ho moc nepoužila :unamused: takže jestli kdy uvažujete někdo o koupi kočárku zn. ZOPA tak ani náhodou...

jeje co má se zuby? vypadl mu zub nebo něco takového? jak je to možné...přeju ti at je to vpořádku!
14. led 2011 ve 12:35  • Odpověz
autor
tomas utekl roku, chodi asi od 10m,ale poradne zacal chodit pred 1 narozkama.
vcera spadnul na pusu. hodne mu tekla krev a 2 zoubky (dolni) mu vybocuji :frowning2: mam desny strach,aby mu ty zoubky neodumreli :frowning2:

my chodime bezne s kocarem. ale mam to spis kvuli nakupum,aby netal po obchode jako splasenej a ja si pod nakup povesim na kocar. uz se vidim jak rvu do tramvaje tasky a tomase
14. led 2011 ve 12:44  • Odpověz
@mamkamarketa aha tak to je šikula! to je mi líto jeje utíkej radši do nemocnice!

to jo na nákupy je kočár fajn zvlášt jestli tam máš dole ten košík, z tramvají mám v česku fakt strach, dycky čekám na tu nízkopodlažní :sweat_smile: no ale příště bude česko už bez kočáru.. :slight_smile:
14. led 2011 ve 12:52  • Odpověz
autor
@meleri volala jsem zubarce. rekla mi,ze to nemusi nic znamenat at mu zkusim je tam zpatky "zatlacit" pokud ho to neboli, tak pockat jestli ty zoubky ztmavnou (coz by znamenalo,ze odumreli) a museli by je vytrhnout :frowning2: chjo

prave, ja nemam auto, takze delam i vetsi nakupy s kocarem vsechno tam narvu a je to. nam tu jezdi hodne, tech nizkopodlaznich, takze to je celkem ok
14. led 2011 ve 13:01  • Odpověz
@mamkamarketa ježiši vytrhnout! a to ti řekla že už se s tím nedá nic dělat? :( no naštěstí jsou to první zuby ale i tak..než by mu narostly druhé tak to je tak kolem 5 6let co si pamatuju..

tak to jo, já to ted řeším tak že každou sobotu jezdí manžel s malým nakupovat, sice to kolikrát nedopadne jak jsem chtěla že přivezou něco jiného ale už to fakt s tím břichem nedávám :sweat_smile:
14. led 2011 ve 13:08  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
@mamkamarketa teda to ho muselo dost bolet, ne? chudáček malej. Známá měla ten sám problém a malýmu nakonec ty dva zoubky trhali. Ale mám pocit, že byl na nějakém vyšetření, možná rtg? fakt nevím na jakém No a počkali ještě tuším dva měsíce a nakonec je fakt šli trhat. Ale ted je krásnej pizizubka :grinning: už se naučil i krásně mluvit. Stalo se mu to když měl necelé tři roky a ted má něco přes čtyři. Držím palce, at se zoubky ještě chytí :slight_smile:

my nakupujeme tak, že si domluvíme hlídání u babičky(max 1x za 14dní víckrát to u ní nehrozí) a uděláme velký nákup. Pak jen chodíme tady do obchodů pro drobnosti, pečivo, uzeniny.Se dvěma dětma se to fakt nedá, když byli menší, tak to šlo, dostali rohlík a byl klid. Ted by tak chtěli nejraději všechno :wink: a na to já nemám nervy, tak pokud to jde, jezdíme bez nich.
14. led 2011 ve 13:33  • Odpověz
a dneska jsem se pěkně naštvala. Volala jsem na podrobnější výsledky kvůli tomu zánětu močáku Nelinky a paní doktorka mi řekla, že bere ty atb zbytečně, že v moči nic nenašli. Mě picne, máme je hned vysadit. Pak ta holka nemá mít oslabenou imunitu. Ale je divný, že na tom prvním "rychlorozboru" měla hodnoty zvýšené a podrobnější rozbor je prý v pořádku. Nerozumíte tomu někdo, napsala bych vám do IP ty výsledky. Jsem z toho jelen.
14. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
autor
@jjjb prave,ze brecel (coz on je statecny) tak necelou minutu, potom chtel kyky (odmena-bonbon, lizatko...) dostal kyky a byl klid. takze jsem tomu nevenovala pozornost, celkem casto pada, a ma mensi urazy.
Zubarka mi rekla,ze ty zuby by museli ven,kdyz odumrou a nebo se tam udela zanet :frowning2:
@meleri uz vidim myho staryho jak nakupuje s tomasem :sweat_smile: kdyz mela zachvat dny, poslala jsem je na nakup zakladnich potravin misto mleka (kupujeme stale stejny) prinesl kefir, misto masla prinesl ztuzeny tuk omega, brambory byly vsechny shnily (vybiral je tomas, tak jsem mu veril..) misto kremu na zadek (taky kupujeme porad ten samy) prinesl krem na oblicej...takze to u nas opravdu nehrozi,a by na nakup chodil manzel. takze versinou chodim ja s tomisem a jednou za cas jedeme o vikendu autem vsichni. ale zase nechci travit vikend po obchodech, takze to delame jen malokdy.
@jjjb a naky to byli zoubky, nevis? A trhali mu to alespon pri te "oblbovacce" ?
14. led 2011 ve 14:13  • Odpověz
@mamkamarketa ten tvuj manžel si mi líbí čím dál víc :grinning: :grinning: fakt super!!! mám ráda taky tipy :wink: ještě ted se směju :dizzy_face:
on Tadeášek spadl s tatínkem ze schodů a měl i naražený i nos a celé horní patro nebo jak to mám říct. měl to celkem dlouho oteklé, přišel o horní jedničky. Jestli měl nějaký oblbovák to netuším.
14. led 2011 ve 14:30  • Odpověz
holky začínám mít depku, že mi nevezmou děcka do školky. U nás jsou zápisy v březnu a jak to tak vypadá, tak se školkou moc počítat nemůžu. Bydlíme na sídlišti kde je plno dětí a každého druhého nevezmou. Okolo maminy jdou k zápisu i do 5-ti školek!!! Přijde mi to šílené! Co vy? Jak je je to u vás s místama ve školkách? a těšíte se do práce?? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2011 ve 14:35  • Odpověz
autor
@jjjb to ze je neschopny? :sweat_smile: jo a misto oleje prinesl ocet :unamused: teda to zni dost bolestvive chudera. zeptas se mi, prosim? ja se nejvic bojim toho,ze by to pripadne trhali pri vedomi. toho se nejvic bojim, vim,ze ho neudrzime,a aby mu cizi zenska rvala do pusy kleste a neco tam pacila...nechci aby trpel psychicky :frowning2: tak on to nastesti otekly nema, ale jestli ty zuby umrely se nepozna hned, takze mi jen zbyva doufat,ze jsou jen ,,vysunuty,,
14. led 2011 ve 14:36  • Odpověz
@mamkamarketa určitě není neschopný!!! jen mám ráda chlapy, co s nima není nuda!!! a celej život neustále něčím překvapují :wink: Je pravda, že kdybych ho měla doma, možná bych tvrdila něco jiného. Ale takhle je to číst, je fakt super :grinning:
zaukoluju manžela at se v práci zeptá. Stalo se to jeho kolegovi(teda jeho synovi :grinning: ). Dřív jak příští týden to vědět ale nebudu...
14. led 2011 v 15:02  • Odpověz
autor
@jjjb ja vim,ze je neschopny a priznam to :grinning: nebo to jen dela, abych vsechno zaridila ja. :grinning: :rolling_eyes:
to neva, jen by me zajimalo jak se to dela. Abych mohla mit nejaky argument. snazila jsem se mu ty zoubky zatlacit,ale nijak to nejde :unamused:
14. led 2011 v 15:08  • Odpověz
@jjjb u nas jsou zápisy v květnu a taky to tady býva docela naprd jen doufám že už bude mluvit jinak ho nevezmou anebo že už budu těhotná to bych to neřešila
jinak my máme vymalovaný čelo opět se vrátily záchvaty vzteku a to jsem si myslela ,že je to za náma
14. led 2011 v 15:22  • Odpověz
@jjjb u nás by ho vzali, pokud bych šla do práce, ale když jsem na mateřské s malou, tak šanci má mizivou. Tak ještě uvažujeme, jestli by nemohl být ve školce cca 12 km od nás, kde manžel pracuje... jestli to má cenu...
14. led 2011 v 15:27  • Odpověz
@jjjb - do školky, kam bychom chtěli malou dát, jsme dali přihlášku před jejíma druhýma narozeninama, a to už se tvářili, že jdeme pozdě. Teď v lednu jsem tam volala, abych se připoměla, měli nás už založené kdesi dole v hromadě, paní nás nemohla ani najít :unamused: 20.1. jdeme na pohovor a na zkušební pobyt, školka totiž dělá výběrová řízení. Není zaručeno, že se dostaneme, pravděpodobně to bude chtít dát nějaké všimné...
14. led 2011 v 15:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.