• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
tak u nas se skolkama je to podobny :frowning2:
mame tu 2 jedna je naprosto vyhlasena a ta druha? bezne vidam 2 ucitelky jak v parku kouri a detem se VUBEC nevenuji :angry: to radsi budu mit tomase porad doma! a ta druha je super,ale nejdrive bere deti statnich zamestnancu (mame tu ruzna ministerstva, urady, nemocnici..) potom berou deti matek samozivitelek, pak berou deti pracujich matek, a pak matek na materske. nemam sanci a asi by taky chteli vsimne :angry: my mame zapis v dubnu ale musi byt dite samostatne, bez plen, samo se najist, mluvit .. coz u nas neni :unamused: ale pokud pujdu do prace, vyresi to firemni skolka
14. led 2011 v 15:42  • Odpověz
autor
holky, ted maji velkou akci v tesco na detske veci pleny pampers a tesco, kosmetika hipp a nivea, sunar, kase, presnidavky...
14. led 2011 v 16:45  • Odpověz
@mamkamarketa to je dobré s tvým manželem! možná to chce aby se dostal do cviku a pak ti už přinese co chceš...:slight_smile: ale je fakt že zeleninu si taky radši kupuju sama, protože jak píšeš, kolikrát přinese něco poďobané nebo shnilé :grinning: ale zase on je tu doma tak je to asi lehčí než pro tvého muže...já si tu taky pořád zvykám a kolikrát bloudím v obchodě a nemůžu najít plno věcí...

ted mají vlastně začít slevy že myslím v neděli tady...já pořád sháním vestičku pro Sama normálně tady se nedá sehnat, jen v jednom obchodě měli ale za 23 eur.. :confounded: jinak máme všecko, i na mimino, akorát mýdlo musím ještě koupit a pak to všecko zabalit...
14. led 2011 v 19:39  • Odpověz
@mamkamarketa doufám že s tím zubem to bude mít vpořádku, at se nemusí trápit.... :frowning2:
14. led 2011 v 19:39  • Odpověz
autor
@meleri podle me to dela. neverim,ze je tak hloupej :sweat_smile: vesticku, jako ke kosili, do spolecnosti?
jako zabalit si do porodnice? ses dobra,ze uz mas takhle nachystano :slight_smile: me od 25tt hrozili predcasnym porodem,ale kdyz sme meli plany poplach, tak manzel lital po celym byte a hledal ponozky, piti, nocni kosili... :rolling_eyes:

malej byl dneska cely den uknourany, odpo spal (coz uz nedela) a dnes si sel lehnout v pul 7. asi ho boli hlava :frowning2: preci jen to byla desna pecka, do ty pusiny :frowning2: chjo

14. led 2011 v 19:58  • Odpověz
@mamkamarketa já koupila kdysi takovou pletenou vestu obyčejnou, v tescu ale je to fajn že když se hodně hýbe tak mu není zas tak moc teplo jako ve svetru. tak jsem si říkala koupím mu ted větší protože už je mu malá no a nikde to nemají...
já mám právě taky strach co jak to přijde a nebudu mít nic..minule to přišlo a nic jsem neměla a zvládli jsme to ale byl to hodně nepříjemný pocit.
můj manžel mi předem nic nesehnal, jako většina chlapů asi ty miminkovské věci ho vůbec nezajímaly, bylo mi trapně pak mi všechno nosila kamarádka, dokonce i její věci na převlečení, nic jsem neměla, ležela sem tam 3,5 měsíce...tak proto už ted asi vyšiluju! :grinning:

chudáček, určitě ho něco trápí fakt s ním nechceš zajít aspon k dr nebo ti přijde že je ok?
14. led 2011 ve 20:28  • Odpověz
autor
@meleri bala jsem se,ze ma otres mozku,ale jedl normalne, nezvracel, nic takoveho. tak jsem si rikala,ze nebude potreba ho nikam vlacet. tak to opravdu bude "jen" bolest hlavy.
tak to chapu, me hodne s pripravama pomahala mamka, pac ten muj nouma by to asi opravdu nezvladl :sweat_smile:
je fajn, ze si svedomite pripravena
:slight_smile:
| ,myslim,ze pribeh s porodnickyma kalhotkama si vsichni pamatuju :sweat_smile:
14. led 2011 ve 21:03  • Odpověz
autor
holky co delate abyste doma nezblbly? jak je venku osklive a byli sme nemocni, tak mi to leze uz na mozek a jsem protivna. vetsinou teda na manzela,ale bohuzel obcas to odnese i Tommy :frowning2: jen nevim jak a kde se odreagovat. jak tu padlo, kamaradek moc nemam, mama ted Tommyho hlidat nemuze (tata nesmi prijit do kontaktu s jakoukoli infekci a my sme nemocni casto) zase aby sme si zaplatili chuvu je drahy a zase cizim lidem se bojim ho nechat. poradte mi, prosim
14. led 2011 ve 21:19  • Odpověz
ahojky,

tedy Vás dočítat :grinning:

@mamkamarketa tak co zoubky? Ještě, že jsou to ty první. Nevěš hlavu, nějak to dopadne :slight_smile:
a já a depka? Když je malej ok, jdeme třeba na nákupy, nemusím něco kupovat, stačí, když si to prohlížím a jsem pryč z domu, nebo teď nově začneme chodit do solné jeskyně. děti maj vstup zdarma.Prostě nekam vypadnout.
A ve volné chvíli po večerech pletu nebo šiju. Našla jsem si tyhle 2 nové záliby, aby mi hlava myslela taky na něco jiného než na papání, čurání, kakání :grinning: kdysi jsem pletla, tak jsem to oprášila a třeba taková pletená vesta - Meleri :wink: pro sebe i malého. A s tím šitím- to jsem nikdy nešila, dostala jsem starou mašinu po manželovo babi a docela mě to chytlo. Občas jdeme s Filípkem a pomáhá mi měřit látky a kouká, jak stříhám. Ale je to vždy jen na chvilku, pak ho to neba a chce taky stříhat a to já řeknu - že děti nene a jdem pryč do pokojíku si zase hrát.

A školka? Tady na vsi je to super, mají dokonce místa navíc, nově před 2 lety kvůli velkému počtu dětí zřidili 2 třídy a ted už zas dětí ubylo, tak nabízí místa i pro přespolí děti. To nemám strach. Ale jestli budu těhu, nechám si ho doma.
14. led 2011 ve 23:25  • Odpověz
Jo a s tím nálezem v močových cestách mám pohaté osobní zkušenost, kdyžtak napiš IP.
14. led 2011 ve 23:26  • Odpověz
autor
@marcelkad solna jeskyne! to je napad. mrknu jestli nemame neco v okoli. uz mi proste leze na mozek, byt doma s malym cely dny zavrena. az bude slunicko a teplo, tak to bude o nicem jinym :slight_smile:

14. led 2011 ve 23:37  • Odpověz
@mamkamarketa to je těžké já popravdě jsem poslední týdny opravdu blbla. furt byl někdo nemocný a včera byl první pěkný den a to mě spravilo. jinak je to fakt těžké, pokud ti dítě nespí tak musíš být furt s ním je to někdy fakt na bednu... :confounded:
tak ti přeju at je mu už dneska líp!

zas vy jste ve městě, můžete vypadnou někde po obchodech kdežto já tady je to fakt na zbláznění! nic tu není, proto jsem si "vydupala" že 2x 3x týdně mám auto. dřív jsem déšt neřešila, dala jsem si malého na záda nebo nabřicho, deštník a šlo se ale ted je to fakt nahovno s tím těhotenstvím...jsou baby které nosí až do porodu ale já bych toto nezvládla, dost to bolí. nevím že jim to nevadí!

@marcelkad jeje tak šití to já bych nezvládla, nemám k tomu vztah, popravdě mi to leze na nervy, i jak mám zašít díru na triku tak to odkládám odkládám....spíš si lehnu s knížkou jak jsem ko. a nebo jsem tady :grinning:
15. led 2011 v 06:42  • Odpověz
autor
@meleri to jo,ja tomase nevydrzim nosit dlouho, a to nejsem tehotna :sweat_smile: takze ja vetsinou na delsi prochazky a nakupy beru kocar. on taky, kdyz je zima a ma kombinezu a je navlecenej, tak se rychleji unavi a chce si sednout. takze ja sebou jako pojistku beru kocar.
No s Tomisem do kramu se snazim moc nehodit jednak kvuli lidem aby neco nechytnul a kdyz je to kram s oblecenim tak jeci, treba v potravinach je ok (vi, ze tam maji rohliky, lizatka a piticka :sweat_smile: )
Tatovi zacala cricetova sezona, takze vikendy ma zapasy a v tydnu treninky :angry: takze sme s malym sami a premyslim, co podnikneme, premyslim,ze bysme jeli do zoo,ale zase to je bez auta daleko... uvidime v kolik prijde tata, treba to stihnem :dizzy_face:
holky opet potrebuju inspiraci....co dnes varite? ja mam v planu delat kvetakovou polivku, ale tu jim jen ja a nevim co tatovi :unamused:
16. led 2011 v 10:06  • Odpověz
autor
pro pobaveni
Matt (muz manzel) si vcera vecer stezoval,ze nema ZADNY KALHOTY DO PRACE. pak prinesl neuveritelnou haldu ponozek, kalhot a kosil. pak jeste se litoval,ze mu ani nevyperu :angry: kos na pradlo byl prazdny, takze moje otazka byla jasna "kdes nabral tolik obleceni?" "'nooo neco bylo pod posteli, neco na zidli, neco ve skrini..."' Nezabili byste ho?
tak se rozhodl k odvaznemu kroku, vypere si SAM. hned se vratil s woolitem "ço to je ?"' odpovedela jsem,ze se to dava k prasku, aby si pradlo udrzelo barvu. "'aha"' v okamziku byl zpet. "'a co je avivaz?"' jeste s klidnou hlavou jsem mu ukazala, ktera lahev je avivaz. "'a tohle je co?"'prisel s pripravkem na odstraneni skvrn. rekla jsem mu, k cemu to slouzi. " a jakej mam pouzit prasek?"' to uz jsem trochu penila,ale rekla jsem mu,ze je to fuk at uz to da prat!!!
vyndala jsem pradlo z pracky a mysela jsem,ze me omejou. Prasek dal do prihradky na avivaz a avivaz dal do prihradky na prasek. chudak pracka to nepobrala a neni to vymachany poradne :rolling_eyes:
neverim tomu,ze je tak hloupy, proste to jen dela,abych videla snahu,ale priste to udelala ja :rolling_eyes:
jeden muj kolega to delal podobne pri prvni schuzce co nova slecna s nim stravila noc udelal snidani. Michana vajicka (se skorapkama) preslazeny kafe a spaleny toast. pocital s tim,ze slecna oceni snahu,ale priste bude varit sama. myslim,ze muj muz to dela taky tak :rolling_eyes: :angry:
16. led 2011 v 10:33  • Odpověz
@mamkamarketa jojo já nosila dlouho proto jsem si zvykla ale zezačátku jsem taky myslela že mi odpadnou záda, a hlavně kyčle. ale na nákupy jsem taky brala kočárek protože je to pohodlnější..
u nás slabota, uvařila sem mrkev s hráškem, upekla kuřecí stehna k tomu, a manžel udělal tousty se sýrem, kupodivu to Samsonvšechno sněd, až jsem koukala..
mi je blbě, v noci sem zase zvracela, nevím co budu jíst..:(

tvůj manžel je teda provokatér! :sweat_smile: bych mu řekla nejdřív si uklid a pak ti vyperu!

škoda že nejsi tu, když je tvůj muž o víkendech pryč, to já bych hned někam šla...:slight_smile: můj teda o víkendech sedí doma ale často jsme tak ve třech chodívali s kamarádkou...

já se asi zblázním, ona se vrátí až v dubnu ze své země a pak se stejně odstěhujou.. :confounded:
16. led 2011 v 11:05  • Odpověz
autor
@meleri kureci stehna mame radi, ja je pecu v tech pecicich pytlikach :wink:
vid? Taky jsem se rozcilla :angry: no to radsi ne, uz jsem tu psala,ze jsem ho dvakrat pozadala at vytre-pokazde rozbil mop, nevim jak ,ale rozbil :angry: takze delam si radsi vsechno sama :unamused:
me to taky neba, byt o vikendu s malym sama,ale zase si rikam,ze jsou mamy samozivitelky a ty kolikrat nemaji vubec zadnou pomoc. tak prijed ty sem :grinning:
16. led 2011 v 11:41  • Odpověz
@mamkamarketa aha to já neznám v pytlíkách to pečeš pak v pekáči?
tak manžel mi taky nevytře z toho si nic nedělej. prostě jsou takoví co jsou kuchyńkové a takoví co nepomůžou no... :frowning2: ale zas pracujou atd.....
já taky, sama když poklidím tak to vypadá líp.
akorát jednu věc dělá a to že nakupuje teda a žehlí.
jo přijela bych hele je to smůla...:(
to jo jednu takovou paní znám z kroužku. je na všechno úplně sama, a navíc má handicap, strašně krátké ruce. ale myslím že jí pomáhají rodiče.
16. led 2011 v 11:58  • Odpověz
ahoj holky, vy teda řádíte :wink:
Na manžu si teda po tom co čtu nemůžu stěžovat, sice nevytře a neutře prach, ale vysává (občas a má plnou pusu řečí :wink: ), vynáší odpadky a nakupuje. Jeden čas, co jsem byla těhule, jezdil sám a už mu to zůstalo, společně chodíme málokdy. Já přes týden koupím jen rohlíky a to co dojde, on dělá velké nákupy. Jedinou vadu to má, musím mu napsat přesně, co chci koupit - není to takové to jak jdete do potravit a koupíte i jiné věci, prostě podle inspirace :wink: Musí být přesně seznam, takže i proto píšu jídelníček, aby věděl, co má koupit.
Já dneska dělala brokolicovou smetanovou polévku, hovězí na žampionech a rýži.
@mamkamarketa - my dneska jdeme na bazén, na Barrandov, je to tam prý výborné pro děti a není to až tak drahé. Půjde manža s malou a kamarád s holčičkou, já zatím budu u nich s jeho ženou na pokec :wink: na chvíli si odfrknu, už to taky potřebuju. Původně jsem si říkala, že bych šla s nimi, ale bude to tak lepší, budou mít i nějaké aktivity jen spolu.
Jako tip na to co dělat - my začly zas chodit na www.pohyb-detem.cz , mají i cvičební skupiny ve Františkánské zahradě, možná je i něco blíž k tobě. Zapište se na další čtvrtrok, pro aktivní klučíky je to ideální! V naší skupince jsou jen dvě holčičky vč. nás a ostatní jen kluci :wink: A pak druhý den v týdnu chodíme do místní školky na odpoledne, je to jako do MC, ale je to taková přípravka - klub maminek pro děti, co tam případně budou od 3let věku chodit. Určo máte něco i u vás, nějaké MC nebo školku s podobným klubem. No a další dny nám pokryjou návštěvy kámošek, nákupy, doktoři atd...
16. led 2011 ve 13:44  • Odpověz
jo tak holky, oprava! Připravuju si daňové přiznání za 2010 a zjistila jsem, že manža nějak zapoměl odesílat z účtu platby na zdravotní pojišťovnu :angry: poslal to jen jednou a pak z nějakého důvodu trvalý příkaz nezafungoval :angry: já ho asi zabiju! Tímpádem tam mám dluh za celý rok a budeme to muset ještě teď v lednu celé uhradit :confounded: Takže KET je zas v prdeli, pardon za ty slova, ale jsem fakt vytočená :frowning2: :angry: :rolling_eyes:
16. led 2011 ve 14:48  • Odpověz
autor
@eyael ahoj. dekuju moc za odkaz! Vypada to moc hezky,ale vsechny kurzy pro nas vek jsou obsazeny :(
ale inspirovalo me to, protoze vim, ze tomas by potreboval byt vice mezi detmi. Vim,ze do statni skolky sanci moc nemame, proto jsem hledala soukrome. nasla jsem si mezinarodni skolicku kousek od nas. moc se mi to libilo. rikala jsem si 2-3 v tydnu na dopoledne by to bylo idealni. jenze kdyz jsem se podivala na cenik, myslela jsem,ze me omejou. 3 krat v tydnu na dopoledne bez stravy 12 000. chjo.
to je mi lito s tim KETem. ale snad nemusite platit jeste nejake penale, ne?
17. led 2011 v 10:14  • Odpověz
@marcelkad ahojky, já to myslela spíš tak, jestli někdo pozná na těch hodnotách jestli jsou v pořádku, a nebo už je to na atb. Byli jsme totiž na dovolené a tam jsme byli v nemocnici a nějakých rychlo rozborem usoudili, že má zánět močáku(možná trubice nebo čeho fakt nevím, to nám neřekli)Nasadili nám atb a za týden jsem si volala pro výsledky uritestu a prý je to v pořádku. Tak jsem chtěla vědět, jestli ty hodnoty byly opravdu tak špatné, aby nám hned dávali atb.
17. led 2011 ve 13:25  • Odpověz
tak jsem napsala mega příspěvek a ono se mi to smazalo :angry: :angry: tak ted už jen ve zkratce...
@mamkamarketa manžel je zaúkolovaný a snad nezapomene :grinning: , jak budu něco dám ti vědět :wink:
to máš docela prima s firemní školkou, závidím!!!!
@vladis co jsem tak slyšela, tak u nás se mluvení moc neřeší, hlavní je, aby dítě vědělo co se po nem chce. Právě mám kamarádku co má holčičku, zrovna včera měla tři roky, od začátku ledna chodí do školky. Mluví ještě míň než moje děti!! Kamarádka už byla objednaná na logopedii a učitelka ve školce ji řekla, at to zruší, že ji garantuje, že do dvou měsíců se rozmluví. Měla tam i děti co vůbec ale vůbec nemluvili. Od toho je školka ne? Jak jinak se to dítě donutí mluvit a vyjadřovat se, v kolekktivu je to nejlepší...a asi i nejrychlejší.
@eyael tak to je mazec, podávat přihlášku už před druhýma narozeninama. A s tím všimným se mi zdá, že to začíná být snad všude. U nás tomu říkají "sponzorský dar" ...otvírá se mi kudla v kapse, když to slyším :angry: :angry:
17. led 2011 ve 13:48  • Odpověz
tak holky doufám, že vás nenaštvu, ale mám asi toho nejužasnějšího chlapa na světě. Můj manža vysává, vytírá zem, nakupuje, stará se o děti, uklízí, vaří, myje koupelnu. No prostě vše, co je potřeba. A upozornuju, že mu nemusím vůbec nic říkat!!! Ale zase musím říct, že nic z toho nedělá pravidelně!!!!!!! Jen když vidí, že nestíhám nebo tak něco. a teda co nedělá, tak nežehlí! žehlil jen párkrát, když se narodili děti a to plíny!
17. led 2011 ve 13:53  • Odpověz
@jjjb - neboj, nenaštveš :wink:
já se pomalu vzpamatovávám z finančního šoku, jsem zvědavá, kolik mi zdravotní pojišťovna naúčtuje úroky z prodlení, aby nebyly víc než dlužná částka :frowning2:
KET je zas v nedohlednu, takže se manža musí doma povinně snažit, co kdyby náhodou. Nedovolí si ani pípnout, snažilkujeme třeba v půl 3 v noci :wink: :sunglasses: Než budeme moct jít kvůli financím na KET, bude to holt muset vydržet :grinning:
17. led 2011 ve 21:48  • Odpověz
@jjjb ty rychlo rozbory - jako papírek do moči jsou na 2 věci - nejlepší je rozbor moči přímo v laborce, tam přesně zjistí, co v moči je a jak to léčit.

Tu firemní školku taky závidím, to je super mít dítě tam, kde dělám

Dneska i včera bylo krásně, malej jezdil tady po louce na dětské 4kolce a byl u vytržení :grinning: už zimu nechciiii
17. led 2011 ve 23:19  • Odpověz
ahoj holky tady je taky pořád krásně, už od pátku, poměrně teplo, jsem fakt štastná úplně mi to vyléčilo duši. malého stačí postavit do lesa, sednout si a dívat se jak si hraje s větvičkama s kamínkama, s broukama, atd..jenže bohužel zítra prý má být už zas hnusně.... :unamused:
bohužel dneska nemám auto :frowning2: tak se do lesa nedostanem jedině vlakem do městečka někde jen tak na výlet, tak asi kvůli tomu vlaku pojedem...

s tím uklízením já jsem ráda že žehlí a nakupuje, pověsí plínky, stejně si nejraději poklidím sama, hlavně utírání prachu atd....prostě každý chlap na to není...já se zas nemusím starat o daně a jiné papírování...to z duše nenávidím...
18. led 2011 v 11:00  • Odpověz
autor
@jjjb tise zavidim :pensive: ale ono se rika,ze zensky si vybiraji podobne typy jako jejich otec. a vzhledem k tomu,ze muj tatinek, je taky takovy "nesika" tak se nam cemu divit (pry jednou privedl z jesli brachu boty mel obracene a pres rolak mel tilko-zbylo mu, tak nevedel, kam s tim) a kdyz hlidal me nesla mu pod krkem rozvazat cepicka, tak vzal nuzky a cepicku rozstrihnul napul, ne tu snurku ale cepicku :grinning: takze cemu se divim? :confused:
@eyeal teda to me mrzi :frowning2: a to vam neslo automaticky z uctu? nebo to nebylo nastavene?
No ja mam zase den. v nasi rodine neni chvilka klidu :frowning2: vcera se mi manzel priznal,ze ma naky zdravotni problemy. to,ze hubne vim,ale rikala jsem si,ze to ma tim jak hodne sportuje. ale rekl mi, co vsechno ho trapi a ma vsechny priznaky cukrovky :frowning2: :frowning2: :cry: tak jsem volala dr,jestli tam muze prijit a napsat papiry na krev.(rekla jsem vsechno co ho trapi) (nechci tahat tomase mezi nemocny) a on neumi zas tak cesky. mama je v praci a proste nemam kam tomase dat. Uplne me sprdla,ze tam teda musim taky,ze ho musi vysetrit a jestli se mi to nelibi, tak at si laskave najdu jineho dr. Ta posledni veta, me fakt vytocila. Pritom, vim,ze nic neudela jen napise zadanku na krev :angry: chjo, takze ted obvolavam kamaradky, ktera mi pohlida tomase

s tou firemni skolkou je to fajn,ale bylo mi receno,ze me vezmou az listopadu. ja bych klido sla na castecny uz ted. mam 4letou materskou a 3800 je fakt malo :unamused:

@jjjb souhlasim s tou laborkou bylo by dobry kompletni vysetreni moci at vedi
18. led 2011 v 11:03  • Odpověz
@marcelkad myslím si, že to nedělali tím papírkem. Normálně si tu moč nasáli do zkumavky a manžel ji odnesl do laborky. výsledek byl cca za 15minut. A na ten uritest jsme si volali po týdnu z té samé moči.

@mamkamarketa nemáš co závidět, má zase jiné mouchy. K těm zoubkům, beru zpět vše co jsem ti říkala, omlouvám se. Situace byla taková, že udělali rtg, usoudili, že zoubky odumřeli, ale netrhali je. Dostal na to nějaké jakoby plombyčky(přední horní jedničky) , aby tam drželi a zároven mohl mluvit. Zánět se prý hlídal ze začátku jinak by to takhle nemohlo být, museli by ven. no moc jsem neporadila, snad to po mě pochopíš, neumím se vyjadřovat...
vy jste mi ale povedená rodinka :grinning: :grinning: zase mám dobrou náladu :grinning:

@meleri závidím krásné počasí, taky si vždycky dobuju baterky :wink:
18. led 2011 ve 13:30  • Odpověz
@mamkamarketa myslím, že prvotní zjištění cukrovky jde i jen z moči. A to by měl udělat každej obvoďák v ordinaci! Takže máte opravdu moooc milou sestřičku u pana doktora :frowning2:
Přeju, ať to manželovi dopadne OK!

No já si na manžela taky vůbec stěžovat nemůžu! Je teda od nevidim do nevidim v práci + pracuje někdy i po večerech doma, ale to jsem věděla do čeho jdu když už jsem si ho brala :wink:
Doma co mu řeknu tak udělá - zvládá všechno,ale teda třeba o žehlení bych ho nežádala, to vím, že by asi zvládnul ,ale to bych mu nemohla udělat :grinning:
Je fakt, že ty věci automaticky nedělá, ale já to tak během dne nějak zvládám ... Jediný co mám od něj výslovně zakázaný je úklid koupelny. Teď co jsem těhotná tak nechce, abych čichala ty úklidový prostředky, tak co jsem těhu tak koupelnu dělá on :wink:
18. led 2011 ve 13:40  • Odpověz
@meleri dobiju baterky :grinning:
18. led 2011 ve 13:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.