• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@eyael s KETem je mi to líto. znám to, taky jsme čekali až budou penízky. děti máme po IVF+ICSI+AH, takže taky ranec, ale povedlo hned na poprvé, což jsem ráda. Sice zjištění, že jsou dvě nám udělalo opět čáru přes rozpočet, ale zvládli jsme to. Taky to přijde neboj :wink: držím palečky!
18. led 2011 ve 13:45  • Odpověz
Ahojky,

@mamkamarketa co zuby u malého? Jak to vypadá?
@meleri tady bylo krásně ještě včera, dneska chvilku odpo, ale potom se zatáhlo a pěkně foukalo a zimu až hnus.

dneska jsme byli s malým v solný jeskyni, je to tam super, plno kyblíčků, lopatek, traktory a bagry, tak si pěkně hrál. Od zeměje to teploučký, měly jsme tam setkání se 3 mamkama s dětma. Ale rychle to uteklo.
Zítra jedeme k zubaři :unamused: chtěla jsem se zeptat - kolik u Vašeho zubaře stojí bílá plomba? A byl jste někdo u dentální hygienistky? Kolik to stálo?
18. led 2011 ve 22:26  • Odpověz
@marcelkad to musí být super ta jeskyně, v Ostravě jsem to taky viděla ale nikdy jsem tam nešla. to mě nenapadlo že tam člověk může i s dětma!

jinak já si uvědomila že mi chybí pro Adriana deka na přikrytí, mám jen jednu a tu pořád využívám pro Samsonka, tak jsem si dívala na Fler a teda mi lezly oči z důlků, takové skvosty co tam pletou...tady by taková věc stála majland...
19. led 2011 v 11:12  • Odpověz
autor
@marcelkad zoubky jsou ma,ale krive :unamused: furt se koukam, jestli jsou zive, pry se to pozna az za mesic az dva :confounded:
bila plomba stoji podle toho jak je velka vypln, ja jsme mela troufam si rict "stredne velky kaz" a platila jsem asi 900 :frowning2: ale to bylo u jineho zubare, byl dost drahy, tak sme sli jinam. pokud se bere jako dentalni hygiena odstraneni zubniho kamena a "'poradny vycestenï"' a to,ze te nauci jak si je spravne cistit, tak to stalo manzela asi 1000,-
s tou solnou jeskyni jsi me inspirovala :dizzy_face: jen to musim vychytat abych mela hlidani. Tomas by to tam zdemoloval a ja si neodpocinula :unamused:
@meleri fler je super. ja tam objednavala cepicku pro tomase, ale mas pravdu,ze naky veci jsou nad ramec nasich moznosti :frowning2: ale vybrala bych si to jo :grinning:
19. led 2011 ve 12:42  • Odpověz
@marcelkad ahoj, u naší zubařky bíla plomba cca 500 :wink: Hygienistku jsem neabsolvovala (a že bych asi měla...).
19. led 2011 ve 13:46  • Odpověz
@mamkamarketa jo je to boží tam je tolik krásných věcí že člověk by nejradši všecko koupil! hrůza :grinning: ! třeba tam mají úplně úžasné náušnice a šperky, a vůbec i ty věci pro děti...jo ta čepička si pamatuju že jsi mi ji ukazovala, krásná! něco v tom stylu bych brala ale mám strašně moc čepic od mojí mamky ještě na stopro na příští zimu...ale pak!
19. led 2011 ve 20:29  • Odpověz
ahoj holky, tak se zas po chvíli hlásím. Byla jsem na gyn, mudra mi řekla, že hormonální profil mi udělají mezi 2-5. DC i v našem CAR, že si ho mám vyžádat. Neschopenku mi dají od "stimulace", tj. u KETu od začátku přípravy, no a tak už jen čekám na mrchu, až teď přijde a zkusíme to. Mrcha by měla přijít na konci ledna, to už je za chvíli, jsem 19DC. A pak už snad konečne začneme taky bojovat. Jestli zas nepřijde nějaká jobovka :frowning2:
20. led 2011 ve 13:21  • Odpověz
autor
@eyael budu drzet palce! :wink:
To pocasi je fakt desny, uz aby bylo jaro. Venku sme vzdy chvilku a pak se tomas nudi a vymysli blbosti a zlobi. uz nevim jak ho mam zabavit. zacatkem unora jdeme na nejaky krouzek,ale je to pry pro starsi deti, tak uvidime.
Dohodla jsem se na nedeli s kamaradkou,ze se u ni stavim na navstevu. od rijna jsem nikde sama nebyla, tak se desne tesim,ze aspon na chvilku zmizim :dizzy_face: jenze manzel ma v nedeli zapas, tak se u nas vedou boje, kdo pujde :rolling_eyes: doufam,ze uzna, ze ja. jinak se asi picnu :angry:
@marcelkad jak dopadl zubar?'
Jinak nevim proc,ale mam silene "chut" na denik bridget jonesove, tak se zkusim mrknout odpo do nejakych levnych dvd obchudku, jestli ten film nemaji :slight_smile:
21. led 2011 ve 13:49  • Odpověz
@mamkamarketa - no vidíš, my naopak celý týden někde lítáme, že už jsem dneska zavelela stop a zůstaly jsme dopol doma. Na Anet asi něco leze nebo zuby, páč poslední 2dny chce jen DVDčka s pohádkama, máloco jí přesvědčí aby si šla hrát. Musím vymýšlet zajímavosti :frowning2: No bohužel dneska odpole musíme ještě něco zařídit, snad nebude mít teplotu...
21. led 2011 ve 14:09  • Odpověz
autor
Tomas spinka, denik bridged jonesove zakoupen, manza zapiji kolegovo mimco... pohoda :slight_smile:
@eyeal to jo,ja jsem ted mela naky doktory a vlacela jsem ho sebou,takze mi ho bylo lito,ale proste to jinak neslo :unamused:
ale az sama na chvilku vypadnu se deesne tesim :dizzy_face:
21. led 2011 v 19:44  • Odpověz
Ahojky,

u nás se začalo marodit. Včera o půlnoci se Filípek vzbudil, z nosu mu teklo jako z ropovodu, pak se budl asi každou hodinu, jak měl plný nos a nemohl dýchat, prostě hrůza. Dneska už se přidal i trochu kašel, přes den bez teploty, teď 38, tak jsem dala nurofen čípek a jsem zvědavá, co se z toho vyvrbí.
No, na víkend jsem to měla pěkně naplánované - naši si ho měli vyzvednout, v sobotu manžel hraje hasičský bál (bubnuje v kapele), to je tam vždy velký, protože celá ves je hasičská, těšila jsem se a to jsem neměla dělat to je tak vždycky hlavně, aby byl malej ok a nerozjelo se to. Vůbec tedy nevím, kde co mohl chytnout nebo nastydnout
Dopoledne jsem mu dojela do lékárny pro rakytníkový sirup.

@mamkamarketa - u zubaře- já měla 1plombu prasklou a jednu už dost hroznou (ješta alamgán) a manžel 3 plomby jedna stála 550Kč (ale ta naše zubařka má plomby i za 1200,1600,1800 - podle velikosti plomby - jmenuje se to Enamel.
Proto jsem se ptala, kolik u Vás to tak stojí. Jo a potom manžovi dělali zubní kámen, nějaký kartáčky - mezizubní a zubní a nechala jsem tam 3500kč :angry: no, ani jsem tolik neměla u sebe, tak mi dala číslo účtu, abych jim to poslala. Jako darda. A to jsem chtěla tento měsíc něco ušetřit :unamused:

@eyael držím palce, aby bylo vše v pořádku.
21. led 2011 ve 22:22  • Odpověz
autor
@marcelkad tak to je mazec 3500 :frowning2: ty blaho. zkus koupit prsni mast koalaka baby. pri kasli a ryme uzasna vec :slight_smile: ted me napada, jak s tou zacpou? Uz je to pryc? snad mu bude dobre.
Zitra se stavi sestrenka,ze sehnala nejake anglicke knizky pro tomise, tak jsem zvedava. tedka konecne zacal mit knizky rad :dizzy_face: teda u nas je favorit toy story3. sehnala jsem tu knizku i s nakyma tlacitkama co delaji zvuky z filmu a z puvodnich 500 jsem tu knizku sehnala za 200 takze parada :dizzy_face:
jinak dneska jsem ho prebalovala, koukal na me jak balim tu smradlavou plinu do pytliku a s vaznym vyrazem rika "papa kaka" aspon je vychovany :slight_smile:
21. led 2011 ve 22:34  • Odpověz
@mamkamarketa papa kaka :grinning: :grinning: :grinning: to jsem se zasmála

Zácpa je pryč, do čaje mu přidávám tu šťávu ze švetsek z DM, co jste mi tady doporučily a fakt bomba. Já, když to někdy dopíjím, účinky taky pociťuju :grinning:
mám taky nějakou mast taky na hru´d a záda od Dr. Theise - eukalyptovou. Tak jsem ji už dala.

těch 3500 mě taky dostalo...a to jsem ještě platila 1000Kč permanentku do solný, splátku za sekačku, hypotéka, ještě jsme si nechali pojistit garáž, protože se hodně krade - to budem platit též tento měsíc a teď přemýšlím, co budem vařit, abych moc nemusela nakupovat, protože do další výplaty budem hrabat z posledního. S tím zubařem jsem vůbec nepočítala. Nějak to musím vymyslet. Ach jo.
21. led 2011 ve 22:41  • Odpověz
@mamkamarketa a to mu čtete ty česky a taťka anglicky?
21. led 2011 ve 22:42  • Odpověz
@eyael super tak přecejen do toho praštíte! tak držím palce at to vyjde, budeš stimulovat? přeju ti atby to vyšlo bez hormonů!

tak holky nevím jak to bude u mě s normálním porodem, protože malý mi sedí v břichu upřímně to vypadalo jako by už trůnil na nočníku, do toho má 2150 což je teda se mi zdá hodně, tak to bude nějaký obr. jelikož jsem už rodila jednou císařem tak koncem pánevním přirozeně nemůžu, mi bylo řečeno...
22. led 2011 v 07:29  • Odpověz
autor
@meleri to ma jeste cas. jsou deti co se otoci po 35tt :wink: a zase s cisarem nebudes dole potrhana. To je celkem hodne. pry od 38tt naberou tydne 500gr.ale ultrazvuk se muze mylit :wink:
@marcelkad tak to je fajn,ze uz ho to netrapi. kdyz je problem, tak taky koupim dm stavu a je klid :slight_smile: teda tomas bezne chodi 2-3 denne, takze kdyz mel zacpu, byla to sila :unamused: s tema penezma je to boj, furt si rikam,ze tenhle mesic dam neco stranou a zase se neco stane a penize jsou v haji :frowning2: ale ja uz fakt nevim jak a kde mam usetrit. s tim jidlem ti moc neporadim. ja musim min 1 denne manzelovi delat maso. Brokolici s bramborem a syrovou omackou by nepapal :unamused: snazim se mu cist pouze cesky,ale toy story mame v anglictine a on vi,ze to umim cist, tak to vyzaduje i po me. Ale ja moc nechci, preci jen mam urcity prizvuk a chci aby se naucil mluvit spravne. vim,ze se delaji knizky, kdy je stranka v cj a stranka v aj,ale nevidela jsem to nikde jako pohadku, coz by bylo uzasny.
U nas to vypada jako po vybuchu bomby, tak jsem kluky poslala ven a musim to tu dat do kupy.
Celkem sme se s manzou pohadali, tak jsem zvedava v jaky nalade se vrati :angry: Ale uznejte, z prace sel rovnou s kolegou zapit jeho mimco, rekl mi,ze prijde max v 10. nekolikrat jsem mu volala,ale nebral to a nakonec prisel v pul 3 rano, nebyly byste nastvany???? :rolling_eyes: :angry:
22. led 2011 ve 12:25  • Odpověz
autor
@meleri koukala jsem do sve chytre knizky o materstvi a plod v 32tt ma 1700-2000gr takze normal :wink: navic druhe dite byva vetsi nez to prvni. :wink: naboj zvladnes to :wink:
22. led 2011 ve 13:32  • Odpověz
@meleri odhad máš docela velký, ale je to fakt jen odhad... Káju mi odhadoval na 2600g 2 týdny před porodem a nakonec to byla cca její porodní váha... a i kdyby byl císař, tak ten plánovaný je bezpečnější a celkově byl pro mne lepší, a ta jizva už ani není vidět... :wink:

@marcelkad Jurča nám předevčírem šáhl na notebook tak, že zničil monitor, škoda bude 5000,- Kč, musí se vyměnit. To jsem myslela, že fatk budu brečet a brečet... to jsou horzné pálky...
22. led 2011 v 16:00  • Odpověz
ahoj holky tak jsme se vrátili po týdnu u babičky a rovnou s neštovicema,ale aspon budou za náma a ve školce se nam to vyhne malej to snáší docela dobře má teploty tak je takovej klidnější
muj chlap jen tak uvaří ale aby uklízel to po nem nechci stejně bych si to šla predělat
22. led 2011 v 17:10  • Odpověz
holky sem asi psycho ale začínám si pomalu přát toho císaře , a říkat malému neotáčej se zůstaň tak! :frowning2: páč už vím do čeho jdu, a ta jizva pak je fakt nic..sice je hnusná ale dá se schovat pod plavkama....
22. led 2011 v 19:00  • Odpověz
@fiallinka to je mi líto s počítačem! ajajaj! malý nám poškodil monitor trochu , ale ještě se to dá umím si představit že to naštve...ale s dvěma dětma jak to má člověk uhlídat..

@vladis
ty jsi jak já! prostě jsem taková že to pak uklidím znova nebo přinejmenším zkontroluju....
22. led 2011 v 19:08  • Odpověz
Tak si představte, že jsem nějak zavadila za přední dolní jedničku zub a mám ho trochu naprasklý - asi to bude část pplomby. takže zítra volám zubařce a zas vytahuju peněženku. No není to k zbláznění? :angry:

@fiallinka s tím monitorem to je taky hrůza. Náš malej urval na notebooku mezerník, takže mám připojenou klávesnici externí :unamused:

@meleri - aspoň tu při císaři míň bolí nebo ne?
23. led 2011 ve 22:01  • Odpověz
@marcelkad no, jenže ono sice nezažiješ bolest při porodu, ale užiješ si vynikající chvilky na JIPce, kdy se nemůžeš hnout, jizva bolí jak prase, na čurání máš hadičku :slight_smile:, skoro nikdo nesmí na návštěvu, dítě ti jen nosí... už jsem to zažila 2x a fakt se mi to nelíbilo...
24. led 2011 ve 12:40  • Odpověz
@fiallinka a bolela tě jizva víc podruhé?
právě nejhorší je ten první den že se ani člověk nemůže pohnout...já nevím zda se člověk může překonávat a zkusit přecejen vstanou, prý jsou matky které vstaly už ten večer po operaci....
24. led 2011 ve 12:50  • Odpověz
@meleri mně bolela málo, kromě první kapačky jsem nechtěla ani léky na bolest, úplně super se zhojila a už teď není skoro vidět, úplně "zajela" do té původní - i doktor se teď na kontrole divil, kde ju mám :slight_smile:. Ale jsem spíš výjimka :slight_smile:, dobře se hojím... ale pro mne byla hrozná ta doba na jipce, mně dovolili vstát až druhý den a na normální pokoj jsem mohla až 3. den, navíc nenávidím to, jak jsem připojená na přístrojích, na kapačce, sama...fuj.
24. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
autor
@marcelkad ty blaho, to je furt neco, co? :confounded:
@fiallinka @meleri no ono ma kazde svoje pro a proti. Tomas byl ve stresu, proto mel cernou vodu. zase kdych rodila cisarem, tak je okamzite venku a ne cekat az ho vytlacim. nastesi to behem porodu nevdechnul, protoze to by bylo spatne :cry: To je blby,ze dite nevidis, ale tomas se narodil ve 14:48 po porodu ho ihned odnesli na vystereni a do inkubatoru a ja ho videla az druhy den rano. navic, nebyl pro me pokoj a malej byl nahore na sestinedeli a ja dole na gynekologii, takze taky nic moc :unamused: hlavni je,ze mame zdrave deti :slight_smile:
holky hodite nikam kvuli prevenci rakoviny prsu? Ja mam totiz dost velky prsa a nedaji se poradne prohmatat, tak nevim. vim,ze mamograf je pro starsi,ale je i jina prevence pro muj vek? Zeptam se Dr,az tam pujdu,ale jen jestli nemate nikdo zkusenost :wink:
24. led 2011 ve 14:38  • Odpověz
@mamkamarketa ahojda!
Kamarádka (27let) mají rakovinu prsu bohužel v rodině, tak vím, že se od nějakých 24 let chodí každoročně na kontroly, ale mám ti takovej pocit, že ne na mamograf (že to v tomhle věku pokud nejsou problémy vyloženě nedoporučují), ale jestli ne jen an nějaký ultrazvuk - ale neím to přesně, nerada bych kecala.
A doktorka jí říkala ať si hlídá ty dny v roce (myslím, že AVON to propaguje) co jsou věnovaný rakovině prsu a že v ty dny jsou po republice centra, kde to dělají zdrama !!!

K tomu císaři .... Já jak to tak čtu, tak jsem měla asi hodně pohodovýho císaře (a to jsem si myslela, že to byla katastrofa!!!) - na JIP jsem celý den spala - nic necítila. večer mě převezli na můj pokoj - do rána jsem to prospala. Ráno mě vyndali cévku, vyhnali z postele do sprchy. donesli snídani a na oběd jsem si už musela dojít. čípky na bolest jsem asi už 3.den nepotřebovala. Když čtu různě některý děsivý případy o císařích, tak si asi druhý porod přeju přirozeně .... ale fakt nevím co je lepší. A myslím že je to strašně moc individuální !!!
24. led 2011 ve 20:20  • Odpověz
@fiallinka aha tak to máš fajn, mi se rány hojí špatně, mám tu jizvu doted velmi ošklivou.
fakt? to se divím, asi je to v čr jiné ten postup. mě hned po porodu šoupli na můj pokoj, kde jsem měla ten kapák, a normálně návštěvy, měla jsi ten dren v jizvě? no nevím jak to zvládnu podruhé...

@mamkamarketa
já jsem si četla tvůj příběh porodu a řeknu ti teda to je síla!!! manžela bych asi zabila za toto a ty doktory taky, jak tě tam nechali na pospas! a ty porodní asistentky! fakt nechápu celkem nelidský přístup z jejich strany...

holky už si to asi nesmíme vyčítat já na to taky nerada vzpomínám, Sam byl v inkubátoru tři dny a až třetí den mě za ním vezli ani bych tam nedošla...on měl problém s dýcháním tak mu pouštěli kyslík.

tak to jsi mě ted zaskočila se přiznám že vůbec jsem nikde s prsama nebyla, není to až po 40cte? ale měla jsem v úmyslu se zeptat celkově i na rakovinu vaječníků atd, jak často je dobré chodit na prohlídky pak když už neplánuju další děti...zeptej se to je nejlepší ....
24. led 2011 ve 20:20  • Odpověz
autor
@ulu my teda to v rodine nemame (tuk, tuk) ale preci jen vsude rikaji prevence prevence,ale jak jsem psala mam ty prsa celkem velky, takze prohmatat poradne ani nejdou :unamused: tak nevim. ve stredu jdu na gyndu, tak si to pripisu na seznam otazek :sweat_smile:
@meleri neboj dodnes mu to vycitam pri kazde hadce :sweat_smile: ja mam zato,ze dokonce po 45tce,ale i zeny pred 30tkou maji rakovinu prsu, tak me zajimalo, jak v ramci prevence. Nekde jsem cetla co ma gynekolog delat pri prohlidce a celkem jsem cucela, pac u meho dr to nehrozi a kdyz jsem se ptala kamaradek, tak taky koukaly :confused: :rolling_eyes:
tak nevim. v cr zacina platit,ze pokud clovek nema penize nebo znamy lekare, ma smulu :rolling_eyes: :angry:
24. led 2011 ve 20:41  • Odpověz
@mamkamarketa jo tý jo to bych mu taky vyčítala, doufám že se pochlapí podruhé! a hlavně teda ta nemocnice, a to jsi rodila v hodně dobré to fakt nechápu.....já měla u porodu taky pár nepříjemných lidí ale naštěstí jen toho anesteziologa a toho co mě řezal, sestřičky byly zlaté bohudíky....

určitě se zeptej třeba tě může poslat na ten mamograf, jestli to moc chceš tak si to musíš vydupat....tady taky to kolikrát tak je, myslím že česko nečesko lidi jsou všude stejní a ti doktoři kolikrát taky....
já mám štěstí že jsem natrefila aspon na dobrého gynekologa..ale třeba zubař to je hrůůůůza to jedině v česku pokud můžu....
24. led 2011 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.