• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@meleri zase rikam,ze mamograf je ozareni, tak nevim jestli to je primo idealni :unamused: zkusim se zeptat dr a porodni babicky tady na koniku :slight_smile: tak to zase ja mam bezva zubare i gynekolog je dobry, jen proste vsechno je sup sup a uz abys byla pryc. chapu,ze ma hodne pacientek,ale ... :frowning2:
24. led 2011 ve 20:54  • Odpověz
@mamkamarketa hm no to jo ale zas jinak to prohlídnout nemůžou jedině asi hmatáním...moje mamka na tom byla na tom mamografu, jestli chceš můžu se jí zeptat jak to probíhalo. já mám pocit jestli to dokonce není povinné nebo aspon doporučené po té 40cítce, protože právě kvůli ní si to pamatuju že tam šla..
jojojo to je tak asi všude...já mám taky všechny doktory takové že jsou super, ale po 15 20 min šup šup ven....ale je fakt že mají hodně lidí a jinak by to asi nestíhali.... zubaře mám příšerného tady.....je strašně hodný to jo ale blbě spravuje zuby..
25. led 2011 ve 12:06  • Odpověz
@mamkamarketa mně doktor prsa při preventivce prohmatává, jinak vím, že mladší ženské se posílají na ultrazvuk a ne na na mamograf, je to pro ně vhodnější - ale nedělá se to běžně, spíš, když je důvod (třeba by u tebe byl - ty velké prsa).

@meleri: ono je hlavně blbé, že jsme tu všechny myslím zažily ty akutní císaře, kdy to byl zároveń stres a strach o děcko - tentokrát to bylo super - byla jsem vzhůru, malou jsem hned viděla, vůbec jsem ten den neusnula... v tomhle si nestěžuju, na jizvu a na personál už vůbec ne, ale kdybych nebyla vystresovaná a neměla k císaři důvody, tak chci radši rodit normálně...
25. led 2011 ve 12:37  • Odpověz
autor
@fiallinka hmm tak to u meho dr. nehrozi :rolling_eyes: ja jsem cetla,ze v ramci prevence se ma delat i utz zenskych organu a prave to ''prohmatani prsou" me dr dela v ramci prevence jen ster z cipku :rolling_eyes: nikdy mam pocit,ze by byl nejradsi aby se pacientky prisly do ordinace dole bez :angry: schvalne se ho zitra na ty prsa zeptam.
konecne sviti slunicko :dizzy_face: uz se tesim az pujdeme odpo na prochazku :slight_smile:
25. led 2011 ve 12:45  • Odpověz
@fiallinka pravda....já se klepala strachy poprvé...já si myslíim že plánový řez, no sice budu mít taky strach ale aspon už na to budu psychicky připravená....
navíc by to byl "můj" doktor kterému věřím a znám ho, protože toho co jsem měla, to byl taková stresař, včetně anesteziologa, že mě fakt úplně vyklepali...prý proč jste ráno jedla! jak jsem mohla tušit že budu ten den rodit, že se mi urve placenta... :confounded:
26. led 2011 v 11:52  • Odpověz
autor
ahoj holky,
Kde ste vsechny? Tak jsem se vcera ptala dr. na ty prsa. celkem na me koukal :confused: ale pak mi napsal zadanku na UTZ,ale nazapomel dodat,ze se to bezne v mem veku nedela (teda pokud k tomu neni zavazny duvod) tak si tam musim zavolat. Jinak me vcera tak nakrknula obvodacka :angry: hodinu pred koncem ordinace si jdu pro recept a pitoma sestra mi rekla,ze jdu pozde, ze mi rozhodne uz nic nenapisou, :angry: :rolling_eyes: myslela jsem,ze ji asi plesknu :sweat_smile: Manzel si vzal pul dne volno, abych si zaridila doktory :angry:
Tomas se chudak doma nudi,ze ma postavenou vlackodrahu a z nudy beha kolem ni dokola, vydrzi to delat dost dlouho. Uz aby bylo jaro a my mohli na hriste.Vidim,ze mu chybi i deti, predvcirem sme byli v koutku a tomas byl jako ocasek 2 klukum (asi 4letym) chudak, desne si s nimi chtel hrat,ale bohuzel oni nemeli zajem si hrat s mrnetem :frowning2: a pak tam prisla holcicka s nudli a zachvatem kasle :rolling_eyes: takze sme museli domu, nez to chytnem :angry: nechapu,ze ty zensky nemaji soudnost a tahaji nemocne deti do kolektivu :angry: :rolling_eyes:
27. led 2011 ve 14:18  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj já jsem tady. :slight_smile: s těma nemocema je to těžké ted jsou zdechlí snad všichni...včera jsem byla v kroužku taky tam dost lidí chrchlalo bohužel....a nevím co mají s topením ale taková kosa! naštěstí byl malý dobře oblečen zato já jsem seděla v kabátě....

28. led 2011 ve 12:00  • Odpověz
ahoj holky, tak hlásím že Nelinka má zase zánět. Už nevím co s ní. Bere už přes měsíc nonstop 3xdenně!! laktobacily a stejně se toho nemůžem zbavit a furt se ji to vrací. Má šíleně zelenej výtok chuděra. Už jsem to nevydržela u ruply mi nervy u doktorky a řekla jsem, že trvám na stěru. Nebyla nadšená, chtěla nám cpát další atb (bez jakéhokoliv vyšetření, jen podle pohledu), ale já nechci, počkáme až co tam najdou. Výsledky by měly být snad v pondělí. Doufám, že se ji nepřitíží a vydržíme to pondělí. Nic jí není, teplotu má 37,3 což "nic" není, rýmu nemá, prostě nic, jen zelenej výtok. Začíná se škrábat, tak mažem mastičkou. Z prochladnutí si myslím, že to nemá. Ted si jsem jistá, že neprochladla, kontroluju jim po příchodu domů jestli mají teplé nožičky. Koupila jsem jim chlupaté vložky do bot a mají ještě punčocháče + froté ponožky. Tak nevím kde dělám chybu. Přestala jsem používat vlhčené kapesníky, umývám ji intimním mýdlem, kolikrát umyjeme prcku i přes den, pečlivě suším a stejně je to k ničemu. Doktorka si dle mého myslí, že to moc prožívám, což mě vytáčí jak takové věci může zlehčovat. Myslím, že není normální, aby dvouletá holčička měla takové problémy.Tak jsem se hezky vypsala, omlouvám se, ale moc jsem to potřebovala ze sebe dostat.

@mamkamarketa gynekoložku mám dle mého super, ale je pravda, že na prsa mi teda ani nesáhla. Možná snad když jsem u ní byla poprvé. Moje mamka je po operaci prsa cca 8let, nemá rakovinu, ale měla tam "něco" co muselo ven. Myslíš, že bych měla nárok taky na nějakou prohlídku? Sama jsem si prsa nikdy nevyšetřovala a ani to neumím :sweat_smile: A odkdy vlastně jsou ty preventivní mamofrafy, ultrzvuky, atd? nevíš náhodou? A co malej a zoubky, jak to s něma vypadá?
28. led 2011 ve 13:37  • Odpověz
@jjjb Z některých doktorů mi jde až mráz po zádech! Tomu říkám fakt odborný přístup :angry:
A co s Nelinkou zajít na dětskou gynekologii?
Nebo si zavolej svojí gynekoložce jen tak pro radu, jestli by něco neporadila ??
Taky si nemyslím, že je normální aby 2letá holčička měla takovýhle problémy! Hlavně se opravdu nenech odbýt a buď radši za hysterickou matku než něco zanedbat!
28. led 2011 ve 13:57  • Odpověz
@ulu díky za podporu, už si někdy připadám jak blbec. Už jsem i přemýšlela, jestli to nemůže chytnout ode mne. Já na záněty trpím celkem dost, hlavně po porodu se to zhoršilo a taky se mi i přes léčbu vrací. Ale nekoupu se s ní, tak nevím jestli můžu být i tak přenašeč. Uvidím co se najde v tom stěru, případně zavolám o radu k mé gynekoložce, protože takhle to fakt dál nejde...
28. led 2011 ve 14:04  • Odpověz
ahoj holky, zas po dlouhé době, měli jsme teď takové blbé období, ale to třeba někdy později...

@jjjb - jak píše ulu, rozhodně to není normální a být tebou, mažu na dětskou gynekologii a to hned, bez ohledu na cokoliv co vyjde ze stěru. Nechtěla bys přeci aby malá měla někdy v budocnu problémy s otěhotněním ne?! Stačí si najít tu nejbližší bydlišti, zavolat tam a oni většinou ráno tak hodinu berou bez objednání akutní případy. Já tam s Anet už taky byla, v roce, a to se mi jen zdála divná při koupání, nechtěla si sedat do vody, neměla žádný výtok. A doktor mě pochválil, že jsem pečlivá, protože jsme našli nějakýho streptokoka, kterýho chytla v bazénu na dovolený a kterýho prý neumí ani zkušený doktor dobře poznat, ty příznaky. No a pak jsem po půl roce byla raději za hysterickou matku, abych si ověřila, že jí nic není, protože se mi zdálo, že se jí to vrací - měla jen podrážděnou pipinku jak jsme přešli z plen na bezplenkové chození. Takže mazejte! Lepší víckrát zbytečně než jednou nejít!
Nepamatuju si, odkud jste, ale podívej se na www.znamy-lekar.cz , tam najdeš i reference.

@mamkamarketa - Anet byla přesně takhle minulý týden nemocná, protože na cvičení co chodíme přišla jedna pitomá matka s nemocnou dcerou, která kolem sebe chrchlala a kašlala, dokonce přišla k Anet a z 5cm jí prskala cíleně do obličeje! Sice jsem tam dala rychle ruku, ale moc to nepomohlo, za 2 dny měla Anet horečky 39°C , rýma, kašel, ten jí ještě zůstal :frowning2: Nechápu takový "matky" co vláčí nemocný dítě do kolektivu - nakazí ostatní a pro to dítě to taky není med nemocný cvičit! Jsem napsala stížnost na pořadatele, aby laskavě upozornili ostatní v kurzu, že tam nemocní fakt nemají co dělat! Já jsem normálně kliďas a raději nevyčnívám, ale jak jde o dceru, jsem jak lvice :grinning:

@meleri - je teď blbé období, jak se trochu oteplilo a zas ochladilo a pořád dokola tak se těm pitomým bacilům docela daří :frowning2: hlavně se opatruj,ať nenastydneš taky!

jinak čekám na mrchu červenou a snad definitivně půjdeme na ten KET. Paradoxně se mi zdá, že se druhému dítěti manža brání. I když teď není finančně ideální období, tak já si myslím, že by se to dalo, a on nechce riskovat, že počkáme do června (končí nám v té době jeden úvěr co dost splácíme). Ale já už nechci čekat :frowning2:
28. led 2011 v 15:13  • Odpověz
jo a k těm prsům - mě se ještě tak 1 po odstavení pořád dělalo zbytkové mlíko, byla jsem s tím za gynekoložkou a ta mě preventivně poslala i na mamograf a tam mi udělali i sono. Mám alespoň jistotu, že před dalším těhu je to ok, další kontrolu mi naplánovali za 2roky. takže dřív než ve 40 :wink:
28. led 2011 v 15:39  • Odpověz
1 rok po odstavení jsem chtěla napsat...
28. led 2011 v 15:57  • Odpověz
autor
@jjjb ty blaho to je desny!!!!! Urcite se primlouvam k holkam, klido bych zavolala na gynekologii nekam do nemocnice, jen se poradit, tohle preci nejde,aby 2leta holcicka mela takove problemy :frowning2: chudera mala. Jestli ji to svedi, tak to budou mozna kvasinky?Nevim,ale to bych snad i zmenila pediatra, tohle nesnasim!
kdyz sme prijeli s rocnim tomasem v noci na pohotovost, tak ho vysetrila mlada doktora s tim,ze se z toho vyklube viroza. ptala jsem se ji jestli to nemuze byt zanet stredniho ucha. ani se mu tam nepodivala a rekla,ze urcite ne! Jeste mi s usklebkem rekla,ze viroz bude mit v zivote hodne :angry: chtela jsem mit jistotu,tak sme jeste jeli na ORL a samozrejme, museli mu to pichat.
k tem prsum. http://www.janulka61.estranky.cz/stranka/samovysetrovani-prsu myslim,ze vzp dela i brozurky. urcite si rekne sve gynekolozce,ze mas zajem o UTZ. me muj gyndar rekl,ze mamograf je vhodny od 45let (nebo ze zavaznych duvodu) ze do toho veku,se dela UTZ ja mam treba hodne velka prsa,takze ani poradne prohmatat nejdou :unamused: takze na UTZ mas urcite narok (me zase kamaradka rikala,ze musela lekarce lhat a tvrdit,ze ji prsa boli,aby ji poslala na UTZ )
@eyael :dizzy_face: to je dobra sprava :dizzy_face: tak budu drzet palce at ma Anetka letos brasku nebo sestricku :slight_smile:
vid ja bych takove zensky fackovala :sweat_smile: jednou jsem i na jednu spustila behem krouzku,kdy jeji dite porad kaslalo a rekla mi,ze kvuli kasli nebude s holkou doma,kdyz si zaplatila krouzek :rolling_eyes: :angry:
@meleri a jak se citis? Koukam,ze uz jedes do finale :slight_smile:
28. led 2011 ve 20:39  • Odpověz
@eyael faakt? až tak?tak to je opatrná doktorka teda... já mám to mlíko do teď a nenapadlo mě že by to mohl být problém...já jsem ted furt nachcípaná, ale se srajdou... :confounded: bohudíky malému se to vyhlo!
@jjjb

chudáček malá, takové problémy....přístup tvojí doktorky mi připomíná doktory tady....hlavně žádné testy, výtěry, žádná laboratoř, pěkně antibiotika... :angry: zrovna to taky řeším že změníme doktora, jenže je to těžké, na vesnici jich moc není..:(
@mamkamarketa
je mi líp a líp, první trimestr bylo peklo, druhý trimestr nic moc a ted super... :sweat_smile: akorát teda, začínám už být úplně plešatá, nehty se mi lámou jak ďas, řeknu vám holky ty těhotenské vitamíny jsou takový podvod!! :angry:
28. led 2011 ve 20:52  • Odpověz
autor
@meleri teda, tak ti snad bude lip,alespon,ze je maly v poradku. Hele ja treba vitaminy pro tehotne brala obcas, snazila jsem se jist hodne ovoce a zeleniny a v zime jsem brala normalni vitaminy,ale brala jsem rybi tuk a kyselinu listovou. me treba muj porodnik rikal (byla jsem v jeho peci od sameho zacatku) ze s vitaminy pro tehotne, to prehanet nemam,ze se po nich rodi velke deti :sweat_smile:
28. led 2011 ve 20:59  • Odpověz
@mamkamarketa já se snažím zeleninu, jogurty prostě všecko tak nějak jako vždy...neřekla bych že jím víc nebo míň něčeho, ale ty vitamíny mě zklamaly....velké děti? no musím říct že jedno takové asi čekám...:slight_smile:
mě to štve z estetického důvodu, jinak fyzicky fakt pohoda super, ale když se podívám na fotky před třemi čtyřmi lety jaké jsem měla vlasy a ted co mi z nich zbylo....:( nejsem žádná kráska ale ty vlasy bylo to jediné hezké co jsem měla..a ted už ani ty nejsou... :unamused:
28. led 2011 ve 21:05  • Odpověz
@mamkamarketa - nevím jestli velké, Anet měla 2,2kg :wink: a to jsem brala vitamíny pořád. Ono v tom ale bylo víc faktorů, měla jsem blbou placentu...
28. led 2011 ve 21:28  • Odpověz
Ahoj holky,

chudáček Nelinka, to jsem fakt zvědavá,co tam najdou. Kdepak, žádná hysterka, jak jde o dítě, ať si každý trhne nohou. Jak říká moje kamarádka, i kdyby k nám přijel domů americkej prezident, dítě a jeho potřeby jsou na 1.místě.
My taky marodíme, malej naštětsí jenom rýmu a kašel, ani nevím, kde jsme to chytli, protože jsme ani nikde nebyli. Bude to tou zmenou teplot. jednou je +15 a pak -10. Akorát mě štve, jak musíme tvrdnout doma.
Dneska jsme měli jít se Zdenkem na nějaký předávání DVD s kapelou, zítra do Německa a zatím sedíme na zadku. Zdeněk nemocnej. tchán nemocnej, můj táta nemocnej :unamused: hlídání v nedohlednu. Co se dá ale dělat. Vyzývám jaro, aby se už dostavilo :wink:

S těmi vitamíny - všechno dělané uměle stojí za starou bačkoru. nejlepší je čerstvé ovoce a zelenina a to ještě z vlastní zahrádky. Malýmu jsem koupila cherry rajčátka, protože je miluje a udělala se mu u pusy vyrážka, prý je to ekzem vznikající bu´d z nekvalitní kosmetiky, z fluoru z pasty nebo nějakých hnusných látek z potravin. Byla jsem na kožním, trochu se to zlepšilo. Ale včera jsme měli špagety, dala jsem tžam kečup Heinz, že by měl být kvalitní a máme to zas mnohem horší. Tak ani kečup nemůžeme.
29. led 2011 v 00:37  • Odpověz
@marcelkad - ovoce a zeleninu vlastní můžeme mít v Praze tak max z panelákového balkonu, s těmi všemi zplodinami z ovzduší :wink: navíc všechno co bych na vaření potřebovala tu nevypěstuju :slight_smile: někomu holt nic jiného než umělé vitamíny nezbývají... :wink:
jinak s tím rajčetem - je to velký alergen, přečti si např. tohle http://www.proalergiky.cz/tema/28/, alergie se projevuje právě zarudnutím kolem úst. A pak je jedno, jestli jde o rajče syrové nebo tepelně upravené (kečup), protože zrovna u rajčete se alergen tepelnou úpravou neztrácí jako u jiných potravinových alergenů.
29. led 2011 v 10:27  • Odpověz
autor
@eyael ty blaho, to byla drobecek a to se narodila v terminu? No zase moje znama se cpala vitaminama jeste pred otehotnenim a nakonec se ji mesic pred porodem narodilo 3,5 kilovy dite a pry od 36tt pribiraji 250gr tydne, takze kdyby se mimco narodilo v terminu, melo by cca 4,5 kila, coz je fakt moc. ja nevim, ja jsem je nebrala a tomas ve 40+0 mel 3030gr,
@jjjb co mala?
no s tou zeleninou, my nemame ani balkon natoz zahradku :sweat_smile: ale snazim se kupovat ceskou sezoni ovoce a zeleninu.
uz zase je venku zima :angry: kdy bude jaro?
29. led 2011 ve 21:08  • Odpověz
@mamkamarketa - nn, narodila se o měsíc dřív, těsně ve 36tt, což váhově odpovídá, navíc my to máme rodový, já měla při narození taky tak.
29. led 2011 ve 21:38  • Odpověz
autor
@eyael tak to je dobry. ja se lekla,ze mela tuhle vahu v terminu. kdyby se narodila v terminu a byla by pravda,ze tydne nabere 250gr tak ma 3,2kg coz je prumerna vaha :wink: hlavne,ze je zdrava :slight_smile: tys mela cisare, vid? kdybys rodila normalne, mela bys to bez nastrihu, coz je bezva. tak budu brzet palce s KETem (ja vim, ptam se jak debil, ale to je uz transfer embryii nebo jina IVF faze?)
29. led 2011 ve 22:33  • Odpověz
@mamkamarketa - jj, akutního císaře, po podání oxythocinu jsem měla tlak 215/115 :unamused:
Neptáš, nic se neděje :wink: Je to tranfer embyií, ale zamražených. Tedy, oni je nedřív rozmrazí :sweat_smile: , ale nejsou čerstvá hned z oplodnění z odběru při IVF, ale nějaký čas ležela u ledu :grinning:
29. led 2011 ve 23:04  • Odpověz
autor
@eyael ty blaho to je hodne vysoky,jeste ze ste s malou v poradku. takze to byla reakce na oxytocyn nebo preeklampsie? takze uz muzes mit brzo // :slight_smile: jee tak to budu drzet palce at to vyjde hned napoprve a v rijnu ma anetka sourozence :dizzy_face: nechate si dat 1 nebo 2? Mimochodem je to krasna fesanda ta tvoje slecna :wink:
30. led 2011 v 09:44  • Odpověz
ahoj holky :wink:
u nás nic nového, Nelinka má stále výtok, ale řekla bych že je to možná malinko lepší. Už jsem se informovala kde je tady u nás dětská gynda, tak už vím kam jít. počkám v pondělí co mi podle výsledků řekne mudra a pokud se mi nebude zdát její léčba nebo mě zase něčím vytočí, tak ji prásknu dveřma a jdu hned na tu gyndu a hned se přehlásit k jinému pediatrovi. Jsem rozhodnutá. Dám vám vědět jak jsme dopadli.
Tady u nás je pořád mínus sedum, osum. chodíte v takové zimě ven? My teda každý den aspoň na chvilku, ale uvažuju že dnes ani nevylezem.

Já měla tlak 220/125 a proto Nelince začalo selhávat srdíčko a musela hned ven. Ale mě si hlídali, měla jsem preklampsii, ležela jsem ve špitále. Už co mě přijali jsem věděla, že leží koncem pánevním a půjdu na císaře. Měla jsem čas se psychycky připravit a tolik jsem se nebála. Teda bála, ale o děti a ne toho samotného císaře!!! Narodili se 36+5 (2020g a 2460g) naprosto v pořádku :dizzy_face:
@eyael držím pěsti, ať se to povede hned na poprvé :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ještě k ovoci, já před porodem poslední měsíc nejedla snad nic jiného než mandarinky a zajímavé je to, že děcka si to snad pamatují a nechtějí ani ochutnat!!! :grinning: až tak jsem jim je zprotivila :grinning: ale pomeranč jim nevadí, jsou to potvůrky :sweat_smile:
30. led 2011 ve 13:57  • Odpověz
@mamkamarketa - jj, utekly jsme obě hrobníkovi z lopaty. Bylo to oxythocinem, ale příčinou byla preklapsie. Ono taky mělo mudrům dojít, že když ležím předčasně v porodce s vysokým tlakem tak by mi asi neměli dávat medikaci, která urychluje děložní stahy a zvyšuje tlak :unamused: příště si to víc ohlídám co mi budou dávat, na doktory se nedá spoléhat :fearful:
jinak děkuju za přání, určo si dáme 2, jestli budou z rozmražení, dvojčata by nám nevadila a je vyšší šance, že se chytí alespoň jedno. Ostatně Anet je z dvojčat, vydržela ale jen ona... a díky za pochvalu, samozřejmě že je to naše nejrásnější holčička :wink: :grinning:
jdu uspávat, tak zatím, ještě nakouknu...
30. led 2011 v 19:54  • Odpověz
jen nakukuju a koukám co jsem napsala za blbost s tím tlakem :sweat_smile: :sweat_smile: měla jsem 180/90 a to už mi říkali, že je to moc. Nevím kde jsem vzala to číslo co jsem napsala..... jsem asi zamilovaná nebo co :sunglasses: nebo už mi hrabe...
30. led 2011 ve 20:29  • Odpověz
@jjjb - zrovna jsem si říkala, žes ho měla skoro jak já :dizzy_face: S Nelinkou jsem ráda, že je relativně v pohodě, držím palce na pondělí, udělala bych to stejně jako ty. Dej vědět, jak jste dopadly.
Anet dneska stávkuje se spaním, už za náma byla asi 5x, pořád pláče a chce buď mě nebo manžela. Jdu zas za ní...
30. led 2011 ve 20:55  • Odpověz
autor
@jjjb zamilovana? Tak to je dobrem ne? :wink: Tak zitra dej urco vedet, jak ste dopadly! Urcite to neni jen tak a nenech se odbit!!! s tema mandarinkama, ja jsem cetla,ze to co matka ji v tehotenstvi casto, dite si chut zapamatuje :sweat_smile: je fakt,ze ja jsem byla ziva z nektarinek, mlika, kefiru a jogurtu a musim rict,ze to ma tomas po me.
@eyael tak to je desny! jeste ze ste v poradku! Tos byla v Thomayerce? tak budu drzet palce at najdes brzo //
:dizzy_face: :dizzy_face:
jinak neberte to jako,ze se chlubim,ale dneska jsem delala vybornou veceri. Kruti ''cinu'' s ananasem, zazvorem a ryzi Jsem na sebe hrda. (myslim,ze o mych kucharskych (ne)schopnostech vsechny vite, tak se jen potrebuji verejne pochvalit :sweat_smile:
30. led 2011 ve 21:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.