• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
ahoj holky,
tak to tu trosku ozivi m :slight_smile: teda nevim, jaky ste mely den vy,ale ja teda desny :angry: rozbila se nam externi pamet k pocitaci. dali sme to reklamovat s tim,ze jsem do poznamky napsala,ze musi vsechny data zalohovat! (podotykam,ze tam jsou VSECHNA FOTA, videa s Tomasem a ze svatby) a externi pamet byla v zaruce a pouzivana 5 mesicu. nicmene mi pani rekla,ze jim pamet ze servisu neprisla a vrati penize, nechtela jsem je,ale zavolala do servisu jak je to s temi daty. pani se divila,ze mam JENOM JEDNU ZALOHU :angry: nicmene,ze to je neopravitelne,ze data oni zalohovat nemuzou a podle jejich podminek ani nemuseji :angry: takze bud prijdu o vsechny data a vrati mi penize. nebo mi daji rozbitou externi pamet s tim,ze ja si ji znova ''koupim'' a necham si v nejakem servisu ty data vyndat (coz pry bude stat asi 3000 + 2000 za tu rozbitou pamet :frowning2: vubec nevim co mam delat :frowning2:
navic ted mi jeste dali novy prasky a desne me po nich boli hlava a jsem nervi a podrazdena :unamused: nechci aby to odnasel tomas,ale proste me boli hlava a vybouchnu :unamused: chjo
15. únor 2011 v 09:23  • Odpověz
autor
koukam,ze venku sviti slunico :slight_smile: jee to ma hned clovek lepsi naladu :slight_smile:
@eyeal tak, co ? Jak to dopadlo s tou nemocenskou?
15. únor 2011 ve 12:13  • Odpověz
@mamkamarketa to je mi líto s počítačem! a co si pořídit externí hard disk a tam to všechno uložit, projistotu...
a co to bereš za prášky?

eyael@ držím palce at se do toho můžete pustit!
15. únor 2011 ve 12:19  • Odpověz
autor
@meleri ten sme si prave poridili (ja tomu rikam externi pamet :sweat_smile: ) dali sme tam vsechno a rozbila se :cry: :angry:
leky na DNA (nemoc DNA) uz jsem je brala,kdyz byl tomas mensi,ale presne kvuli tem bolestem hlavy a podrazdenosti jsem je prestala brat,ale bohuzel se mi zhorsil nalez,tak jsem se k nim musela vratit.
treba vcera me bolela tak hlava (bylo to uz jak migrena) tak jsem byla nervni a kricela na tomase :frowning2: ted si to desne vycitam :frowning2:
a co ty? Jak je? a jak se citis? vcera jsem byla v albertu a maji v akci kofilu, tak jsem si na tebe vzpomela :slight_smile:
15. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz
@mamkamarketa aha promiň špatně jsem to pochopila. tak to je blbé! :(
to je mi líto takové dryáky že musíš brát! no vidím že máš ted nelehké období...:( snad už to půjde jenom nahoru a bude ti líp! na migrény by ti něco nedali? jsou na to jakési speciální prášky ale už nevím jaké, jedna známá tady z koníka je bere...
to ti věřím, já taky občas ujedu co se dá dělat jsme jenom lidi a navíc na všecko dost samy..:(
kofila :grinning: hele strašně jsem přibrala, mám ty samé chutě co u Sama, prostě sladké sladké, nemůžu vůbec cítit ani zeleninu ani normální jídlo..jen furt mlíko a sladké..:(
15. únor 2011 ve 12:30  • Odpověz
autor
@meleri kdyz ja mam ty bolesti hlavy prave z tech leku a nevim jestli je dobre brat dalsi leky abych ovlivnila vedlejsich ucinku jinych :unamused:
prosimte videla jsem tvoji fotku v tvem albu. slusi ti to-vypadas dobre. ja jsem poradne nemohla ani chodit jak jsem byla tlusta :sweat_smile: :rolling_eyes: tak to jsem mela ja to samy :grinning: :sweat_smile: Tomas mi v brise vyrostl na vanilkovem kefiru, jogurtech, nektarinkach a susenkach :sweat_smile:
15. únor 2011 ve 12:34  • Odpověz
@mamkamarketa jo tak ta poslední fotka je už stará! :grinning: to jsem ještě měla plno sil a nebyla sem opuchlá.. novou jsem tam ještě nedala!
to máš pravdu..:( a nemůžeš se aspon vrátit k těm starým? ty ti zle nedělaly? tak proč ti je změnili?

my máme na světě miminka! :dizzy_face: ale rybí! dneska se narodilo šest malých...zatím jsou v porodničce. tak jsem zvědavá jestli přežijou a co z nich vyroste....
15. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz
@mamkamarketa, @meleri - ahoj holky, jste hodný, že na mě myslíte :wink:

V poslední době nějak nestíhám, kupí se mi tu jedno na druhý a jsem děsně unavená, minulý týden jsem několikrát odpadla s malou když jsem jí uspávala. Dělám po večerech práci, snažím se ukočírovat domácnost, taky aby Anet měla nějaké vyžití, mám pocit, že jí v poslední době zanedbávám :frowning2: nákupy, vaření, žehlení, úklid, doktoři...
Jo doktoři - byla jsem v CARu, vypadá to, že půjdeme do nativ KETu, ovulka asi bude, na levém vaječníku je folikul, sliznice taky dobrá, takže v neděli si budeme volat, jestli se nějaký mražáček dobře rozmrazil a mohl by jít ke mně do pupíku. V neděli mám narozeniny :wink: :slight_smile: vůbec nejsme rozhodnutí, jestli vložit dvě nebo jen jedno, přeci jen by to byla menší šance a taky kvůli penězům. Embryjek máme snad dost, ale dvojičky bychom doma finančně nezvládli, tak držte palečky ať vše vyjde jak má! :dizzy_face: Jo a Anetka teď pořád mluví o tom, že chce brášku :slight_smile:
15. únor 2011 ve 22:38  • Odpověz
jak se máte holky? já mám tolik činnosti, že na víkend zatím moc nemám čas myslet ani být nějak moc nervozní :wink: :dizzy_face:

Musím se pochlubit - Anet už je komplet bez plíny! I v noci, hurááá! Máme za sebou víc než týden, takže už je to asi definitivní. Každé ráno se mi chlubí, že spí v noci bez plíny a že se nepočůrala. Mám z ní velkou radost, šikulinda je to, co říkáte? :wink:
16. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz
@eyael to víš že myslím! já vím že je to těžké ten KET, hlavně psychicky....

hele jestli na tebe už neleze ta jarní únava! já teda nevím tady je to možná dřív ale začíná prát slunce a kytky a tak a já jsem dneska taky byla KO. začly mi asi ty kontrakce, či co, já to ani nepoznám, prostě bolest jak sviˇ..a do toho na zvracení vzala jsem si paralen a pak to nějak přešlo a venku se mi udělalo líp...
nativní KET super tak to jsou dobré zprávy, nebudou do tebe cpát žádnou chemii..

mě to taky strašně trápilo, nedokázala sem se rozhodnout, zda dvě nebo jedno, je to fakt jak loterie! záleží jak jsi to měla poprvé...třeba mi se nikdy to druhé neuchytilo, vždycky umřelo, proto jsme nakonec šli do dvou (ale měla jsem bobky) no a to druhé zřejmě zemřelo hned nazačátku, protože už při první kontrole v 9 tt jsem měla jen Adriana. Jestli máte embryjek dost, tak asi není proč se obávat, záleží kolik času do toho chceš vložit. ale myslím že dvojčátka jsou záhul strašný už při jednom dítěti,t akže se ti nedivím!

ty vogo tak to závidím, že už je bez plen bože u nás je to ještě na dlouho asi, ale je to i moje chyba, jsem zhnilá, na nočník dávám jednou za den...je to super, vidíš ted už tím tuplem můžeš otěhotnět a budeš mít nastarosti jednoho plínkáče.... :sweat_smile:
16. únor 2011 ve 20:43  • Odpověz
@meleri - já se zas bojím, že když to je nativ, tak že to nevyjde :sweat_smile: prostě když nám to nejde přirozeně tak jak by mohl jít nativ KET? :confounded: nebo jestli IVF oplodněním obešli ten důvod proč nám to nejde a od toho bodu už to jde samo? No mele se to ve mě z jedné strany na druhou :unamused: Ono totiž víc KETů za sebou není jen o času, to by mi až tak nevadilo, jako spíš o penězích, každý pokus se asi platí v plné výši ne?
Jinak tě obdivuju, že jsi vydržela s první kontrolou až do 9tt, to já je viděla už hrozně brzy. Ale je fakt, že jsem špinila, tak možná proto si mě prohlídli dřív...
Já osobně bych chtěla co nejvíc dětí, vím, že v ideálním případě budu jen 2x těhule, takže čím víc tím líp :grinning: jenže je to záhul - finanční, fyzický a 3 děti nejsou na chvíli, je to na celý život. Taky bych nechtěla být celé těhu na riziku někde v nemocnici, co by si počal manža s malou doma to nevím :confused: Říkám si ještě, jak je zvládneme zabezpečit, když je všechno tak drahý :frowning2: dát jim dobré školky, školy, kroužky, výlety atd, už teď máme s jednou co dělat :frowning2:
16. únor 2011 ve 20:55  • Odpověz
a pochvalu Anetce vyřídím :wink: je na to pyšná :dizzy_face:
16. únor 2011 ve 20:56  • Odpověz
@eyael já osobně mám názor, že pokud bych z nějakého důvodu nechtěla dvojčata vůbec mít, tak si prostě dám jen jedno, protože případná redukce jen z důvodu, že se chytly obě, by pro mne přijatelná nebyla. Já jsem to brala tak, že tři děti uživit asi zvládneme a že zdravotní překážky nejsou takové, abych je nedonosila, když minule jsem to do konce 36. týdne zvládla...

Ale na druhou stranu - u ketu není šance na dvojčata tak velká jako u ivf (i když taky je, že...), a taky otázka, jaké kvality budou mražáčci po rozmražení....

Ale stejně je to jen na tobě :slight_smile:
16. únor 2011 ve 23:18  • Odpověz
@fiallinka - přesně, mluvíš mi z duše! To jsou další aspekty
- na redukci bych určo nikdy nešla, leda kdyby k tomu byl zdravotní důvod na mé nebo miminkovské straně (fuj, raději nemyslet! :angry: )
- no já myslím, že by to taky nějak šlo, navíc, až se vrátím do práce naplno, bude to už jen lepší, takže asi jo... ale jsem trochu alibistická, manža má pocit, že se už teď musí hodně omezovat, co případně pak? On je ten, kdo by už asi další dítě nechtěl, kdyby to bylo jen na něm :confused: dcerka mu bohatě stačí, je to jeho andílek :sunglasses:
- s tím druhým bodem taky souhlasím, všechno je zatím otevřené

Ale stejně mi to nedá a špekuluju :grinning:
16. únor 2011 ve 23:30  • Odpověz
@eyael no já si myslím, že kde se uživí dvě děti, uživí se i tři :slight_smile:, ale pravda je, že hlavně když jsou blízko u sebe, tak ty náklady jsou obrovské, hlavně, až budou starší...

ještě teď vlastně nevím přesně, proč jsi malou rodila dřív - to taky zvaž, jestli kvůli zdr. stavu by ty dvojčata nebyly naprd, protože to je na organismus strašná zátěž a děti potřebujou zdravou mámu a máma zas zdravé děti...

no a já jsem nevěřila, že se dvojky chytnou i podruhé, a stalo se to... i u tebe se to opakovat může, embryjka byla očividně ok... tak přemýšlej, teta :slight_smile:
16. únor 2011 ve 23:36  • Odpověz
@eyael já právě nativní chtěla a rval do mě puregon ( nakonec jsem si ho brala kdy jsem chtěla :sweat_smile: protože mi z toho zas začínalo být blbě), nezlob se já už nevím co máte za problém.jestli jde o tu ovulaci?
v čr se kET nehradí? tady doplácíš asi 100 eur, ale i tak máš pravdu i nám to lezlo děsně do peněz, všecky ty IUI a IVF....

překecej manžu že jestli má dceru tak moc rád že je to pro ni. aby jak jednou natáhnete brka tady nebyla sama a měla nějakého sourozence...ono je to fakt asi lepší. můj manžel je jedináček, moje neteř taky, a myslím že jim to vadí....
já se ti přiznám že mi to taky vyhovuje jak to je, pomalu už bych se mohla poohlídnout po práci, všechno funguje, už je to zaběhané, vrátila jsem se do kondice, a bum zase zpátky, plínky, bezesné noci, vypadané vlasy /zuby.....ale já do toho šla fakt hlavně kvůli malému aby nebyl sám..my tu sami fakt jsme.

@fiallinka
to máš pravdu! do té redukce bych tež nešla. to už fakt zatnout zuby a nést si zodpovědně vlastní rozhodnutí no ale záhul to musí být strašný....poprvé dvojčata bych brala, ted třeba už by byla velká, hráli by si spolu musí to být super! ale takhle už k jednomu...
17. únor 2011 v 07:07  • Odpověz
autor
teda holky ja se priznam,ze vam nerozumim :frowning2: co to je nativ KET? a IUI ?
@eyael tak to je tezke rozhodnuti,ale JA bych si dala zavest jedno. preci jen uz mas doma Anetku (po ktere mas obleceni, kocarek, postylku...) a ted dvojcata...novy kocarek, postylka vybava.... a treba nam by se snad ani do auta nevesly 3 detske autosedacky :confounded: a neposledni rade mit doma 3 male deti je zahul.a na kolikaty pokus byla Anet?
my jeste s druhym cekame prave kvuli tem penezum. nerikam,ze zijeme z zivotniho minima,ale chci aby mel tomas napr. kvalitni boty a jeste mame nake splatky a tak.. takze nechci privest dite do financni nejistoty.
teda s tema plinama zavidim!!! to je sikulinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@meleri ty mas kontrakce???
17. únor 2011 v 08:06  • Odpověz
@meleri no, já bych je brala i podruhé :slight_smile:, už jsem si ostatně dlouho myslela, že to tak bude, ale u mně to spíš byla ta touha po dvojčatech z minula, co si budeme povídat...

ale řeknu vám, Kája je docela hodná, doma to funguje, Jurča se taky zlepšil, takže mám skoro pocit, že třeba někdy to třetí... ale mám strašný strach, že by se zas to těhu mohlo podělat...
17. únor 2011 v 15:47  • Odpověz
autor
@meleri kde ses? Nerikej,ze je uz Adrianek na svete ? :dizzy_face:
17. únor 2011 ve 20:17  • Odpověz
@mamkamarketa jeje to já bych ráda ale ještě ne, kontrakce mám a hodně mě bolí ten podbřišek asi kvůli císaři....
@fiallinka fiallinko ty jsi to taky tak měla že tě to ke konci bolelo? já teda mám bolesti přesně kolem té rány... :unamused:
17. únor 2011 ve 20:31  • Odpověz
autor
@meleri aha. jee to je mi lito. jako ze by to byli poslicci? a budes tedy rodit normalne nebo budes mit cisare?
18. únor 2011 v 09:07  • Odpověz
@mamkamarketa ahoj to ještě nevím, mám kontrolu příští pátek, zkusím se ho zeptat zda by dítě neotočil. ale nevím.
18. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz
autor
@meleri a co bys ty radeji? u nas je zase osklivo a radi chripky, tak vubec nevim,co mam delat s tomasem. chudak uz se se mnou desne nudi... :frowning2: vcera me donutil jit na 3 prochazky :sweat_smile: porad jenom skace, dava mi klice a krici ''pa pa'' :rolling_eyes: uz aby bylo jaro
18. únor 2011 ve 12:49  • Odpověz
to je dneska zas pičasí, to by se jeden picnul :frowning2:
dneska jsme byli na hypobance, měli jsme výročí hypotéky, dali nám o trochu lepší úrok, takže budeme další 3 roky platit o 2tis míň. Lepší než nic :wink:
Odpoledne musím ještě na jednu pracovní schůzku a protože nemám žádné hlídání, budu muset Anet vláčet s sebou, snad bude hodná. Zatím mi nikdo neřekl nikdy nic proti, ale tváří se lidi divně, když přijdu s dítětem, nejsou na to zvyklí.
No a víkend se blíží a já začínám být nervní, i z manžela. Včera navečer měl poznámky jestli to dítě vůbec donosím, když beru léky na tlak a na štínou žlázu, vůbec mi psychicky nepodporuje, on asi opravdu to další dítě nechce :confused: Přitom já bych raději, aby Anet nebyla jedináček :confused: ne že bych si tedy přála dvojčata, ale jeden sourozenec by stačil :dizzy_face: a čekat už moc nemůžu, nemládnu, věkově už to bude jen tak-tak....
18. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz
autor
@eyael je tam pekne hnusne. tomas uz zase zadoni,ze pujdeme ''papa'' ale teda popravde, musim na nakup,ale premyslim,ze to vemu tramvaji, pac tohle pocasi je desny. jeste aby byl nemocny :unamused: a co jeslicky? U nas na praze 1 maji hlidani za 50kc/hod nemuzes tam davat dite pravidelne,ale treba jednou za cas, kdyz musis treba k lekari nebo nekam kam dite sebou brat nemuzes. ja teda taky sebou vetsinou tomase musim vlacet. bojim se ho nechat v jeslich, kdyz neni zvykly :frowning2: ale zase anetka se mi zda urcite rozumejsi a pochopi (narozdil od tomise) ze maminka se brzo vrati. ale zase kdyz ho beru sebou, tak to je vetsinou cirkus :frowning2: do roka a pul to bylo fajn, dostal mliko nebo neco, co ma rad, sedel v kocare a byl klid. zato ted to je neco :confounded:
teda koukam,ze manzel podporuje, co? :rolling_eyes: to je desny :rolling_eyes: u nas obcas manzel prohodi,ze se boji mit druhy,ale kvuli memu zdravi. rizika trombozy jsou v tehotenstvi vysoka a kdyz se k tomu pricte moje amneza, tak nic moc :confounded: manzel me bohuzel videl pri te embolii, takze ma ''zive vzpominky'' no uvidime u nas je dalsi dite ve hvezdach.
a jinak s hypotekou to je super kazda korunka dobra :dizzy_face:
18. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz
@mamkamarketa - tyhle zařízení fungují většinou jen dopoledne, já potřebuju dneska ve 4. Navíc je to na rychlo, ze dne na den, to se mi žádnou chůvu nepodaří sehnat, navíc bez předchozího seznámení s ní Anet nenechám :frowning2:

Je fakt, že manžel mě taky při porodu zažil při akutním císaři, kdy na sále začal neskutečný frmol a zachraňovali jak mě tak malou, možná mu trochu křivdím. Ale myslím, že je v tom i určitá jeho pohodlnost, Anet už je "velká", poměrně samostatná, už je to parťák no a teď by vše začalo nanovo zas na další 3 roky... Na druhou stranu musím přiznat, že i já, kdybychom neměli mražáčky už do dalších pokusů nejdu...
18. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz
autor
@eyael s tou chuvou to je jasny a naprosto to chapu. ja si prave myslim,ze jeslicky ( u nas) funguji do 5 a kdyz proste neni jina moznost, tak by ti dite meli vzit. zkus se mrknout jak to u vas chodi, pro priste :wink:
to jo chlapi jsou lini. preci jen, mimco,ktere v noci place, a nic moc se s nim delat neda neni pro pany lidstva ono :rolling_eyes: ale pak kdyz povyroste :slight_smile:
kdy se dozvis ja to bude s KETem? nebo IVF? ja se uz v tom nevyznam :pensive: no proste kdy ti je tam ''soupnou'' :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 14:56  • Odpověz
@eyael a proč jsi měla toho akutního císaře, preeklapsie to byla? Jestli jo, tak bych do dvojčat měla strach jít... i když čepeček taky měla problém s tlakem a zvládla to...

@meleri, mně to vůbec nebolelo, ani jsem to necítila... radši to doktorovi řekni...
18. únor 2011 v 15:26  • Odpověz
@eyael pičasí :grinning: :sweat_smile:
18. únor 2011 v 17:04  • Odpověz
@fiallinka mě to bodá jak nožem a někdy to bolí hrozně teda skoro jak po tom císaři jako ne ta jizva ale vevnitř. :(
@eyael
tak mu to řekni at mysli na dobro svojí dcery! že nejde o něho ale o ni, aby tady na světě nebyla sama, přecejen za toho sourozence at už je jakýkoliv je každý rád. a máte úžasnou holčičku, co bych za to dala aby SAm už byl bez plín aby furt tak neřádil, atd, proč by to nešlo v podstatě stejně hladce s druhým dítětem? Těhotenství zvládneš, nic jiného ti nezbyde a pak už to bude jenom lepší uvidíš!
18. únor 2011 v 18:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.