• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@eyael já vím že v česku to moc nejede, ale fakt bych zkusila buď tu chůvu nebo někoho takhle na hlídání nebo třeba paní na úklid, kdyby toho na tebe bylo moc! 2x do týdne, co na tom je, zas by to tolik nestálo?
18. únor 2011 v 18:41  • Odpověz
@mamkamarketa - :grinning: šoupnou mi je tam v neděli, jestli se teda v pohodě rozmrazí. Mám si dopoledne volat do laboratoře.
18. únor 2011 v 18:48  • Odpověz
@fiallinka jj, byla to preklampsie. Ale nesledovaná, naprosto zanedbaná. Takže si zas říkám, když jsem pod medikací, že bych to mohla zvládnout. Když to zvládla @cepecek.
@meleri - no jo, pičasí, zkratka pro počasí na pi.. :grinning:
jinak k mužovi, myslím, že to podvědomě taky tak vnímá jak píšeš, ale prostě je na druhou stranu hrozně zodpovědný aby nás uživil, on měl dost času i s tím prvním, pořád mu nepřišlo, že už bychom to měli nějak řešit. Přijde si pořád jako kluk :sweat_smile: A jelikož je Anet šikovná a velký parťák, tak se dalšího těhu nebojím ani z tohodle hlediska. Jen toho zdravotního se obávám...
18. únor 2011 v 18:53  • Odpověz
@meleri - a k chůvě - kdybychom neřešili peníze, klidně do chůvy jdu. Jenže to je min 110 Kč na hodinu, to je hodně.
18. únor 2011 v 18:54  • Odpověz
autor
@eyael omlouvam se za ten vyraz :sweat_smile: ja tyhle lekarsky terminy neovladam :sweat_smile: faakt? tak to by bylo super!!!!!
18. únor 2011 v 18:55  • Odpověz
@mamkamarketa :wink: :grinning: no já ti pořád nevím, nějak tomu nemůžu věřit, že už teď v neděli... čekala jsem celý minulý rok a najedno mi to přijde všechno děsně rychlý :sweat_smile:
18. únor 2011 v 19:46  • Odpověz
@eyael tak mu řekni at neřeší věci moc dopředu! :sweat_smile: zatím je nejdůležitější aby to vyšlo! pak uvidíte, podle mě když se chce tak to jde i s dvěma dětmi, i když na dovolenou už asi nezbude.. aha tak 110 je málo na Francii ale na česko fakt nevím..a rodiče máš daleko co....

už ted v neděli na to jdete? ty brďo tak to je rychlovka, držím palce!
18. únor 2011 v 19:52  • Odpověz
@meleri mně se doktor vždycky ptal, jestli to nebolí - a taky se může podívat na ultrazvuku, jestli to nemáš moc ztenčené, tak mu to radši řekni.
18. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz
@meleri - co chodíme do MC tady kousek, tak platím 60kč za 2h, tady naproti ve školce pondělní odpoledne 1,5hod 40Kč, miniškolička Rybička od 9hod do 12hod 200 Kč, takže 110 za hodinu je dost.
18. únor 2011 ve 20:11  • Odpověz
@fiallinka on se mě taky ptal, cca v 20 tt, jsem mu říkala že to bolí (ale to ještě bylo takové jen občas) a on prý že to je normální no....ted už mi to moc normální nepřijde, taková bolest...zeptám se...

@eyael ty brďo to jsou ceny jak za sandwich :sweat_smile: někdy si říkám, vydělávat tady a žít v česku...ale ono se mi to mluví...tady je za ho´dku šest eur, i víc, k nám teda chodí paní od tchýně takže neplatíme nic :sweat_smile: nás teda čeká školka, ale to je proti tomu co psala markéta z Prahy nic..
18. únor 2011 ve 20:17  • Odpověz
@meleri - to se nedá srovnávat absolutně, musíš brát kupní sílu a platy co si za ně koupíš :wink: . Segra žije v Německu a za 20euro si nakoupí v pohodě plnou lednici a mrazák na týden. Já za 480 Kč na týden nenakoupím, to spíš za 1,5tis. Je tu draho :frowning2:
18. únor 2011 ve 20:22  • Odpověz
@eyael za dvacet euro na týden? tak to koukám.... :confused: tak to je tady dražeji...tady dám za nákup tak 40 50 eur a to ještě moc neutrácíme.... :unamused: už jsem zapomněla, ty jsi taky v Praze? proto říkám, mít tak plat odsud a žít v česku... :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 20:26  • Odpověz
autor
@eyael tak v nedeli? jee tak to je super! nejkrasnejsi darecek :dizzy_face:
ale jak se bavite. je tu hodne draho :frowning2: kdybych nebyla lina delam si jidelnicek jako @eyeal.
treba oproti USA manzel nema ani minalni mzdu na jejich pomery. jenze kdyz clovek vidi o kolik levnejsi je tam benzin, jidlo, voda a elektrina i bydleni, tak je to sileny. my sme treba nakoupili desne moc obleceni pro Tomase (vetsinou znackovy ) a stalo to asi 30% ceny tady :angry: :rolling_eyes: chapete to? koupili sme tam krasnou mikinku s masinkou tomasem, mela tam nasitou masinku a kdyz se dite hybalo, blikalalo to :dizzy_face: blbost,ale stala nas ve vyprodeji 1$ (necelych 20kc!!!!) opravdu, clovek tam utrati treba 2000,- ale ma krasny znackovy obleceni pro dite na cely rok!
bezne duchodci maji na nase asi 30 000,- (duchod a jeste nadavaji,ze to je malo :rolling_eyes: )
18. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz
autor
@eyael vam hlidaji deti v mc? tak to je super! uz tam byla sama?
18. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz
@mamkamarketa - hlídání je v miniškoličce, kam občas chodí. V MC nehlídají, ale je pravda, že teď tam udělali program pro děti, co se nedostali do školky. Je to stejný koncept jako ve školce, ale na dopoledne, jedno dopoledne v týdnu za 250Kč, což je dost dobrá cena. My bohužel ten den máme zaplacené cvičení :frowning2:
18. únor 2011 ve 20:53  • Odpověz
@meleri - sestra bydlí v bývalém východním Německu a taky jsou s manželem jen dva, nemají děti :wink: takže jim 20euro stačí.
18. únor 2011 ve 20:55  • Odpověz
autor
@eyael ty blaho tak to je super cena!!!! skoda,ze to je tak daleko :frowning2: to bych musela ''Ceckem'' nekam na kacerov a potom autobusem? Rikam to spravne?
18. únor 2011 ve 21:38  • Odpověz
@mamkamarketa - jj, napsala jsi to správně. to se ti nevyplatí takhle cestovat, začínají v 8 ráno a nejpozději ve 13hod se musí děti vyzvedávat. to by byl malej unavenej, hladovej bez oběda (dají jen svačinu) a ještě byste museli pak cestovat tak třičtvrtě hodiny domů :frowning2: opravdu není něco podobného co bys měla u vás blíž?
19. únor 2011 v 00:43  • Odpověz
@mamkamarketa - tak jsem zagooglila a našla tohle -
http://kckampa.eu/
Od února 2011 nabízíme Miniškoličku Kampík /dopolední hlídání dětí s programem od 2 do 4 let/ – středa dopoledne od 800 do 1200. Cena 350,- Kč / celé dopoledne nebo 100,- Kč / hodina. Rezervace předem T: 608 444 654 nebo E: tereza.cechova@volny.cz
sice o 100kč dražší než tady u nás na Praze 4, ale i tak dobrá cena :wink:
19. únor 2011 v 00:49  • Odpověz
plus v Haštalské 2x týdne školička Sovička pro děti na dopoledne bez rodičů:
http://www.rodinne-centrum-ymca.cz/o-nas/
tak si tam zavolej :wink:
19. únor 2011 v 00:53  • Odpověz
@eyael už mlčim. :zipper_mouth:
19. únor 2011 v 11:42  • Odpověz
autor
@eyael ty ses bezvadana :dizzy_face: na te kampe to je nove a myslim,ze i po rekonstrukci. Ja tam byla naposledy pred vice nez rokem a v mistnosti kde probihal krouzek byly kabely a vsude na zemi prach :angry: takze ani mamninky tam nechodily. Tak to ja se tam pujdu podivat :slight_smile: dekuju za info a ty zitra koukej napsat kolik si jich nechas soupnout :grinning:
19. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz
@meleri - to néé, snad jsem se tě nějak nedotkla! to by mě mrzelo :frowning2:
19. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz
@eyael ale neeee! :sweat_smile: ale je to takové blbé téma, peníze...radši o nich nemluvit...:slight_smile:
držím ti palce s tím KETem! všecky aji na nohách! :slight_smile:
20. únor 2011 v 06:35  • Odpověz
autor
@eyael tak co????? jinak vsechno nejlepsi!!!!!
20. únor 2011 ve 12:40  • Odpověz
jo, já taky držím :slight_smile:
20. únor 2011 ve 12:58  • Odpověz
autor
holky jestli vam doma deti piji sunar v globusu ho ted maji v akci za 160kc (pro cleny mimiklubu,ale registrace je zdarma) coz je krasna cena, kdyz normalne stoji 240,-takze my mame program na odpoledne jasny :grinning:
20. únor 2011 ve 13:01  • Odpověz
ahoj holky, díky, že jste na mě myslely :wink: mám v pupíku dvě bublinky a uvidíme, jak se jim bude dařit. Testovat mám 11.3. pokud do té doby nedorazí mrcha.
20. únor 2011 v 16:04  • Odpověz
teď jsem manžu poslala s Anet do bazénu, budu mít pro sebe tak 3hodiny času. Trochu si dáchnu a pak musím vymyslet něco k večeři.
určitě jste zvědavé jak to probíhalo :wink: byla jsem tam dneska sama na trasfer, takže sál, doktorka i všechny sestřičky s embryologem jen pro mě :dizzy_face: rozmrazili nám z těch 7 kousků dávku, ve které byly 3. Všechna se rozmrazila v pořádku, dokonce byla jedničkové kvality, bez poškozených buněk. Embryolog byl překvapený, že máme tak kvalitní embrya, že mají zkušenost když rozmražují 3 že zůstanou tak dvě nebo jedno, ne plný počet...Jedno dali zmrazit zpátky, ani se nás v podstatě neptali. I když vím, že některé holky si nechávali dát i 3 a víc. No při našem štěstí by se chytila všechna :sweat_smile: Takže teď budeme čekat, jak se ty dvě zakousnou, mudra říkala, že transfer šel krásně, sliznice super. Už aby byly Velikonoce a věděla jsem výsledek :grinning:
20. únor 2011 v 16:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.