• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
autor
@eyael jeee takze 2? Tak to je super! Budu moc drzet palce at vydrzi a v rijnu chovate sve poklady :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ja jsem taky o velikonocni nedeli 2008 zjistila,ze jsem tehotna (neplanovane :grinning: ) tak budu drzet pesti! a vecu at vari manzel, mas preci narozky, ne?
20. únor 2011 v 17:39  • Odpověz
@eyael gratuluju super! a jestli ti toto řekli že jsou hodně kvalitní tak tim líp! Horší kdyby byli horší kvality....ted ti moc přeju ať ti to rychle uteče a at víš na čem jsi, ale určitě to vyjde s takovýma krásnýma embryjkama!! :dizzy_face: :dizzy_face:
20. únor 2011 v 18:32  • Odpověz
holky, jste moc hodný, díky!
@mamkamarketa - jo večeři manžel - to by to dopadlo :wink: asi jako kdyby vařil ten tvůj :grinning:
@meleri - myslela jsem na tebe když jsem tam tak tu hodinku ležela, jsi pro mě inspirace, že by KETík mohl vyjít.

Zatím si to moc nepřipouštím, vím, že krize přijde pár dní před termínem menstruace. Zatím je na paniku ještě brzy :dizzy_face:
20. únor 2011 ve 20:46  • Odpověz
@eyael jo ten první týden je většinou ok ale pak už člověk fakt si říká vyšlo to nevyšlo...ale podruhé to člověk asi bere líp když už jedno dítko má tak ví že zas nemá tak co ztratit!

ale (podle mě) s dobrými embryji není co řešit! za pár týdnů už budeš chodit s nevolnostma! :dizzy_face:
21. únor 2011 ve 12:14  • Odpověz
@eyael tak myslím na tebe moc, doufám, že a) ohlásíš brzo // a b) že se radši chytne jen jeden krasavec :slight_smile:
21. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz
@eyael ale jak jsem na tebe myslela, tak jsem taky doma nahodila myšlenku, cože my s těma třema mražáčkama budeme dělat, no to byla debata :slight_smile:
21. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz
@fiallinka - když narážíš na to co se zbylýma mražáčkama - nám řekli, že je nemůžou nikomu darovat, že se prý změnil zákon od té doby co je máme zamražené a vyžadovalo by to už tehdy nějaké jiné další testy na jakési choroby (neupřesnili), proto že by je museli zničit nebo dát na výzkum. Což se mi ovšem nechce věřit, protože @cepecek teď přeci darovala ne? Raději je chci někomu dát než rozpitvat nebo spláchnout do záchodu, fuj! Zatím to nebudeme řešit, ale v budoucnu je klidně nechám převést někam jinam, třeba někomu pomůžou. Zvlášť když jsou tak kvalitní, to by byla škoda!
21. únor 2011 ve 13:15  • Odpověz
ahoj holky :dizzy_face: :dizzy_face:
hlásím se zpět.... @eyael moc moc držím pěstičky ať se pořádně zakousnou!!!
jinak máme velkou novinu!!! na horách jsme zapomněli dudle a jsou už čtvrtý den bez nich!! 3x hurá!!! už jsem je několikrát přemlouvala, že je dáme miminkům, zvířátkám atd., ale nic nezabralo. Ted se nám konečně zadařilo. A ještě se musím pochlubit, že se krásně rozmluvili. Vše opakují až mě z nich bolí hlava :dizzy_face: Krásně u nás svítí sluníčko a já jsem podezřele plná elánu :sunglasses:
21. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz
@eyael no vidíš, já sice vím, že se zákon změnil v tom, že před ivf se musí i chlapi povinně testovat na nějaké infekční choroby (t.j. poprvé při ivf nemusel a po dvou letech už jo), ale nenapadlo mne, že by se to mohlo dotýkat vlastně i těch mražáčků... možná to někde holt tak neřeší... každopádně ti naši už jsou ti "noví". Můj chlap říkal, že teda darovat se mu nezdá a vyhodit taky ne, tak že to snad budeme muset zkusit :slight_smile:
21. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz
@fiallinka - no jo, jenže my jich tam máme ještě 5 kousků :grinning: asi je to ještě předčasné řešit, když nevíme výsledek, třeba je vyplácáme všechny. Což by na jednu stranu bylo dobře, neměla bych tak blbý pocity, na druhou stranu by nás to stálo ještě dost peněz :frowning2: tak co je lepší? :unamused:
21. únor 2011 ve 14:39  • Odpověz
@jjjb - jéé, ráda tě "vidím"! to je super, že jste se zbavili dudlíku, u nás zatím bez úspěchu. Tedy malý krůček tu je - když malá nespí, schovává dudlík Spinkací víla a bez pardonu nedá :wink: :sweat_smile: ale jinak bída. Včera jsem zkusila, že dudlík dáme malé Evelínce (Anet sestřenice 5ti týdenní) a byl z toho pláč na celé dopoledne :sweat_smile: Nevím, co na ní zabere :confused: holt taky musíme mít nějakou nedokonalost, to by ani nebylo normální :grinning:
21. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz
@eyael no, abych ti pravdu řekla, tak já osobně bych asi to jejich zničení nějak přežila - jo, je to blbé, ale pokud je to prostě ve stádiu embrya, které se vůbec nemusí uchytit, tak to ještě nepovažuju za lidskou bytost - možná bych se s tím srovnala líp než s tím, že někde běhá moje dítě a já to nevím :slight_smile:. A pro vás taky bude nepochybně lepší, když to vyjde teď, to rozhodování, co se zbylými, je určitě lepší než KET a čekání pořád dokola :slight_smile:
21. únor 2011 v 15:05  • Odpověz
@fiallinka - já to mám prostě jinak, jsou to pro mě naše děti, raději bych je viděla běhat někde po světě než ta představa, že je někde nechají bůhví jak dlouho vyvíjet a pak pitvají a řežou. A zničit je? To je jak zabít. Vždyť už po oplodnění mají dané jakou budou mít povahu, jaké oči, nebo jestli budou mít dlouhé nohy a orlí nos :unamused: Budu si muset opakovat, že pokud ještě nemají bijící srdíčko, tak se to ještě oficiálně nepokládá za plod :frowning2:
21. únor 2011 v 15:33  • Odpověz
autor
holky moc vam nezavidim,ze vase rozhodnuti :frowning2: videly ste to video co jsem sem davala? ''miricle of life'"?
@jjjb tak to je super! Gratulace, a co mala? Ja o dopadlo s tim zanetem?
teda dneska krasne svitilo slunicko,ale desna zima brr
21. únor 2011 v 19:38  • Odpověz
autor
holky moc vam nezavidim,ze vase rozhodnuti :frowning2: videly ste to video co jsem sem davala? ''miricle of life'"?
@jjjb tak to je super! Gratulace, a co mala? Ja o dopadlo s tim zanetem?
teda dneska krasne svitilo slunicko,ale desna zima brr
21. únor 2011 v 19:38  • Odpověz
@mamkamarketa viděla jsem to. moc krásné to bylo! já jsem křesťan (trochu na baterky ale jsem). taky s tím máme problém. nechceme je nikomu dát a ani nechceme nechat zničit....tak jak psala Fiallinka nezbývá než to ještě zkusit.....což manžel chce ale já už fakt neee...fakt mateřství je super, ale těhotenství je hrůza (pro mě) já už bych těhotenství potřetí nechtěla zažít....vůbec přitom nekvetu jak se o ženách v těhotenství říká, spíš naopak...
@eyael
škoda že člověk nemůže ty dárce aspon vidět, v USA to tak prý jde. aspon bys získala trochu dojem o té rodině....
21. únor 2011 ve 20:18  • Odpověz
ještě mě napadlo to dítě mít za pár let, až už budou oba dva bez plen, samostatní...ale to už mi bude pomalu pětatřicet! to mi přijde strašně pozdě, taková stará matka...
21. únor 2011 ve 20:19  • Odpověz
no řeknu vám, že ale považuju za správnější je zničit, než mít dítě "na sílu" :slight_smile:, ale to je fakt jen můj názor, nicméně dokud se nezakousnou, tak k nim takový "vztah" jako vy nemám - přesto si myslím, že pokud bysme se do toho nemuseli moc nutit, tak to ještě jednou někdy zkusíme :slight_smile:
21. únor 2011 ve 20:43  • Odpověz
autor
@meleri krestan na baterky je dobry nazev :grinning: manzel taky vyrustal v nabozenskem duchu... dodneska nechape IVF. (treba z casti USA odkud je se pry ani nedela a zeny co jsou starsi a nemohou otehotnet prirozenou cestou, tak max. dostavaji hormony jinak maji smolika :frowning2: ) coz je jeden z duvodu proc se i lide berou hned po stredni a deti maji odrozeny ve 25. teda jak rikam z casti ze ktery pochazi muj manzel.
a ted me napada. jak to chodi ve francii? Ted myslim treba porodne, jak dlouho maji materskou, jaky maji rodiny s detmi ulevy na danich, kolik je materska a tak. ja jsem zvedava ja vim :grinning:
21. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz
@mamkamarketa aha o Americe vím že je to hodně o křesťanství atd, jezdila jsem kdysi na křesťanské tábory které vedli američani a bylo to super a trochu jsem je poznala...v Texasu je to asi hodně tradiční co chápu....jinak to je pravda, lidi by neměli moc otálet s dětma pokud je teda chtějí tak s věkem ta plodnost fakt ubývá zvlášt v dnešní době bohužel....:(
jo jak je to tady...tady je porodné za každé dítě vždycky o 100 eur víc, takže poprvé 800 podruhé 900. pak když jsi pracovala dýl jak 2 roky máš nárok na polovinu svého platu, první půl rok. no a po půl roce bys měla nastoupit do práce, a když nenastoupíš tak ti pak chodí 180 eur měs. na jedno dítě...akorát právě nevím kolik budu dostávat s dvěma...jenže my jsme s manželem hrozní vůbec se v tom nevyznáme, prostě co přijde tak berem a ani nevíme.....mateřská je půl roku teda. na daních to bylo 800 eur míň díky Samsonovi loňský rok.... jinak ženy co nepracovaly vůbec nevím jakou mají mateřskou myslím že dostávají těch 180 eur akorát...
21. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz
@fiallinka hold každý má na to jiný názor, je to těžké se vůbec kolikrát shodnout i s partnerem..:( manža by bral dětí jako smetí, já bych možná třetí brala ale jak píšu to těhtotenství už nechci zažít.....kdyby to tak za mně někdo odnosil jak se to dělá v hollywoodu! :grinning:
21. únor 2011 ve 21:37  • Odpověz
autor
@meleri to porodny je hezky. to pokryje cast vydaji na mimco, to je super. ale teda 6 mesicu materska je masakr :frowning2: ale i tech 180eur jde (ja vim mate jine ceny) ale ja na tomase beru 3800, coz je fakt malo,ale lepsi nez dratem do oka. v USA porodny nemaji (manzel se divil co to je? Jestli to je odmena za porod?) a materska je 6 tydnu plny plat po 6ti tydnech se zenska musi vratit do prace jinak o ni prijde.
co si tam delala za praci, jestli se muzu zeptat? kdybych se snazila najit neco v USA, tak pro ne budu levna pracovni sila :angry:
21. únor 2011 ve 21:43  • Odpověz
jo já právě ted nevím jestli se nepletu s tou mateřskou bud je to 6 nebo 9 ale to víš mi to bylo jedno byli jsme domluveni že budu prostě doma protože nepřicházelo v úvahu že bych se "vykašlala" na syna kvůli mému trapnému půlúvazku. dělala jsem pomocnou sekretářku ale jen na půlúvazek takže co bych si vydělala by šlo na chůvu a peníze žádné tak to už rovnou zůstat s malým...tady se ted hodně rozmohl obchod s bio tak uvažuju že bych se dala na bio zemědělství, je to fuška věčně ohlá záda ale láká mě to no...
jo v Usa je to fakt kruté tam není ani pojištění co..ale Obama jim to tam snad spraví.....já si nedokážu představit tam žít...potřebuješ operaci a musíš si zacvakat vše sama? síla..
21. únor 2011 ve 21:49  • Odpověz
autor
@meleri to je desny. to jejich zdravotnictvi (to byl dalsi duvod, proc jsem tam odmitla zit) manzelovi umrel strejda (mel rakovinu, dlouho s ni bojoval, byl nemocnici ke konci uz na pristrojich,ale zemrel) lecil se nekolik let. jenze jeho manzelka tedka ma dluhy a musi je splacet. te pani je 75let a stale pracuje,aby mohla zaplatit za lecbu...(on umrel pred 4 lety)
tak ale to je super. puluvazek. jo bio je taky tady hit. ja se priznam,ze se snazim malymu kupobat bio jablicka a mrkev. a maso. ja citim chutovy rozdil. ale kupuju to jen jemu, nam bych se nedoplatila :confounded:
21. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz
@mamkamarketa to je smutné! chudák ta paní to jako bude nadosmrti pracovat a neodpočine si...no myslím že jsi asi udělala dobře, přecejen Evropa je Evropa, i když na sebe nadáváme kolikrát tak přecejen jsme si podobní....cokoliv mimo už je fakt kolikrát těžké...američani jsou mi sympatičtí ale nikdy jsem tam nebyla tak nevím..

jo to je to že člověk to chce ale ty ceny....:( tady je právě taková farma kde berou pořád lidi a je jim jedno jestli si cizinec, tak bych to zkusila za pár let....problém je že na tom biu si někteří lidi slušně nahrabávají....
21. únor 2011 ve 22:05  • Odpověz
ok už jdu spát jsem ko! pálí mě žáha....dobrou noc! :slight_smile:
21. únor 2011 ve 22:09  • Odpověz
autor
@meleri jako lidi mi nevadi. narozdil od nas jsou pratelsti, usmevavi, mili a srdecni lide. ale ty jejich systemy...cely socialni system, penzijni, skolstvi... zlata evropa :slight_smile:
jo je to desny v tomhle veku by mela sedet v parku a krmit ptacky a ne makat :frowning2:
tomu verim,ze si nahrabavaji, preci jen je to trend. ale je fakt,ze treba normalni kure bych tomasovi nedala. krmene ATB a hormony... jak je to s masem ve francii?
21. únor 2011 ve 22:12  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem Vás dočetla.

@eyael držím palce, ať KET vyjde. A vůbec nezávidím to rozhodování, kam s případnými oplodněnými vajíčky.

@meleri - no tady je taky přece mateřská půl roku (plat od zaměstnavatele) a pak je tedy rodičovská dovolená na 2,3 nebo 4 roky. Vůbec si nedovedu představit, co tam tedy Francouzky dělají s půl ročním dítětem. To už jsou na ně školky nebo si všechny hledají chůvy?

Já jsem ráda, že s dítětem můžeme být doma déle. ty 3 roky je docela ideální. Vždyť to by si ani člověk neužil. A namakáme se ještě dost.
Akorát kdyby stát nebyl úplně blbej a nenechával si krást prachy. někdy fakt je člověk naštvanej, jaký všechny dávky se tady dají získat a co vše se dá obejít. Nedávno třeba jsem se dozvěděla, že do letošního prosince šel krásnej fígl - když ženská zjistila, že je těhotná a věděla, že půjde na nemocenskou (rizikové těhu - to má ale dnes každá druhá), udělala si živnostenský list, zaplatila si 3 měsíce maximální nemocenskou (zhruba 3x1000Kč), přinesla neschopenku na úřad a stát jí začal vyplácet maximální nemocenskou dávku - což bylo cca 23.000Kč - během celého těhu a pak půl roku mateřskou cca 27.000Kč. A to ještě navíc, když měla normálního zaměstnavatele, taky od něj pobírala nemocenskou a pak mateřskou. To jsou věci, co? No jo, už to zrušili pro zneužívání dávek :angry:

My byli dneska v solné jeskyni, pak jsem byla na spinu a zítra přijedou tchánojc. Jo a ve čt jdem s manželem na Lucii Bílou - dostali jsme lístky jako dárek. Hurá, už se těším.

21. únor 2011 ve 23:14  • Odpověz
autor
@marcelkad to musela byt fuska docist nas, co? :grinning: tak ja beru jako rodicak jako materskou... :sweat_smile: spis ta otazka mela znit jak dlouho muzou byt s ditetem doma... :wink:
ty chodis na spinning to je super. ja jsem chodila driv casto, dokonce jsem i nekolikrat byla na spinning maratonu (4h v kuse :sunglasses: ) jenze pak mi zrusili tramvaj a slozite jsem se tam dostvavala a nakonec jeste zvedli ceny, coz me odradilo uplne :angry: kolik stoji hodka u vas? U nas to zvedli na 145,- coz je fakt moc, kdyz ja jsem chodila 2-3 tydne, tak to vychazi pres 1700 mesicne :unamused: coz je fakt hodne...
to s tou nemocenskou jsem vubec netusila. me treba utekla materska jen o par dni (6 myslim) a nemela jsem narok na materskou, pouze na rodicak, takze ted jsem na 4 lete variante :unamused:
22. únor 2011 v 08:51  • Odpověz
@mamkamarketa jojo to bzla fuška :wink:
u nás stojí hodina 75Kč :wink: to tedy koukám kolik v Praze. Chodím jen 1x týdně, ale časem bych chtěla i 2x. Je to fajn.

My vstávali kolem půl 8 a teĎ čučí na UParádu :wink: tak mám hcvilinku času. Zase tady sněží, je -9, fuj hnus. Dopo asi ani ven nejdeme, když tolika mrzne.
22. únor 2011 v 09:16  • Odpověz
autor
@marcelkad 75kc? Tak to je parada, to je polovicni cena nez tady :confounded: chjo to je desny. a ja se divim, proc jsem tlusta :sweat_smile: ja bych chodila na spinning treba denne,ale za tyhle penize to fakt nejde :frowning2:
na co kouka malej? Tomis cuci na babytv (ma tam oblibeny pohadky)
mluvila jsem s mamkou a u nich (ziji na druhem konci prahy) je -12C desny
kdy uz bude jaro???
22. únor 2011 v 10:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.