• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@mamkamarketa ahoj máme 86 cm, teda měli jsme v říjnu možná že ted je to o něco víc...:slight_smile: jestli nejste s manželem drobnější tak možná to má po vás? :slight_smile:

jinak jo s těmi zuby to taky tak máme naštěstí už je má všecky...uffff ale bylo to! ale vybíravý je taky...včera jsem poprvé zkošela vločkovou kaši a nechutnalo mu to...vytahoval z toho všecky ty kousíčky.... :sweat_smile:
a pijou vám děti kakao?
11. lis 2010 v 08:38  • Odpověz
autor
@meleri manzel ma 188 a ja 165,tak snad bude mit vysku po nem :sweat_smile:
my meli prvni zub ve 13 mesicich-uz davno chodil, rekl i par slov,ale byl jeste bezzubej :grinning: ted muj odhad je asi 10-12 zubu. takze to nejhorsi asi teprve ceka.
k tomu kakaku, nas Tomas miluje mliko (kakao,ochuceny sunar, kefir, kravsky bio mliko, UM...) cokoliv denne vypije kolem 1 litru :sweat_smile: ja vim je to moc, ale kdyz jemu tak strasne chutna :sweat_smile:
11. lis 2010 v 08:57  • Odpověz
já ti řeknu že u mého syna teda ty stoličky proběhly fakt hladce, až jsem se divila, člověk by řekl že jsou to dost velké zuby...no u nás byly nejhorší právě ty první přední zuby...spousta lidí kupuje ten náhrdelník, je to hezké ale asi naprd :slight_smile:

aha neboj je chlap tak určitě to dožene! mi právě přijde že těch 86 je ok, viděla jsem hodněkrát o dost menší děti, spíš jsem měla za to že je to takový ten průměr...

tak to je super kefír je fakt zdravý, já to zkoušela dát ale nechutnalo, pije jenom kakao :slight_smile: ale chtěla bych zkusit koktejl třeba banánový, zkoušela jsem min jaro a nechutnalo, tak nevím...dřív jsme byli furt na fenyklovém čaji, ted už to nechce ani vidět, ani žádný dětský čaj.... :frowning2: tak dávám vodu.
11. lis 2010 v 11:14  • Odpověz
autor
@meleri a co cokoladovy kefir? jaky nahrdelnik myslis??
co ja znam 2 lety deticky, tak ten nas je oproti nim maly. znam 1,5letou holcicku co je vetsi nez tomas :sweat_smile: ale vypada to divne. bud rada, ze ti pije vodu. ten nas to musi mit ochuceny. pije jenom jablecnyho kubika nebo jupika a nebo jahodovy sirup YO. nic jinyho nepije zadny caje...nic a vodu uz vubec ne :unamused:
a to pije kravske mleko nebo UM?
11. lis 2010 ve 12:08  • Odpověz
@mamkamarketa Jurča má možná tak ... max. 90, ale možná i míň, každopádně je větší než stejně staří "kamarádi"... přijde mi to u vás naprosto ok a navíc ono to fakt narůstá skokově... hodím ti tu odkaz na pěkný prográmek na porovnávání percentilů, jestli ho najdeš, tam si hezky najdeš, co je "průměr"
11. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz
@mamkamarketa
ty brďo! tak to jsou pak obři! mi se líbí takový ten průměr... :sweat_smile: Sam má zase kamaráda který je o měsíc mladší jenom a je jak skříteček proti němu...no je to sranda...
kubika taky zbožnuje! ale já mu dávám nejvíc vodu...dřív ujížděl fakt na tom fenyklovém čaji, ale asi protože jsem to pořád pila jak jsem ho kojila...
ne já mu dávám kravské asi od 16 měsíců protože umělé vůbec nechtěl.
na ty zuby - jantarové korálky, moc hezké, uvažuju že koupím pro druhého syna, přecejen mě štve že kluci nemají nárok na žádné fintění! :frowning2: no a ty korálky mají prý pomoci na tu bolest zubů..
11. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz
@silerovav - ještě se držte, ještě chvilinku, pak už bude pěkně dopečená :wink:

nám teď vyrostly spodní špičáky, ty horní už cítím přes dáseň, ale ještě nejsou úplně venku. Pak už budou zbývat jen ty úplně zadní stoličky.

jinak malá mi kakao a nic z čokolády nechce, ale mlíčko miluje, i mléčné výrobky, byla by schopná vypít litry. Čajík dlouho nechtěla jiný než jablíčkový s meduňkou, ale přes léto jsem jí naučila na "normální" dětské sáčkové čaje, jsou to různé směsy přímo pro děti a střídáme je. Černý klasický čaj jí tedy nedávám, to mi přijde ještě brzy. A teď nově (týden) začala pít džusíky, teda jeden - ananasový s pomerančem, zatím jiný moc nechtěla.
11. lis 2010 ve 23:12  • Odpověz
Ahoj holky, díky za podporu, včera jsem byla na další kontrole - konečně rozumná doktorka, která mi bez ptaní dala plno informací. :slight_smile: Takže už jsme ukončili 34. tt, tak prý můžem rodit. Už nemusím jen ležet, prý půlhodinová procházka porod nevyvolá a spíš mi jen bude fajn na čerstvém vzduchu. Tak jsme včera s Domi "pekly buchty" v toastovači - mňam! :grinning: Břicho sice tvrdne pořád, ale už si z toho nic nedělám a jsem spokojená.

Jinak s mléčnýma výrobkama - u nás je to bída. Nepije mlíko, ani UM, chtěla jen ode mě a to jsme ve 13 měsících zrušily. Kakao nechce, ochucený mlíčka taky nee...takže má jen jogurty (naštěstí jí chutná bílá sladká activie), sýry a jednou denně kašičku. Na pití přes den jí dáváme vodu nebo slabý sirup - bez umělých barviv a konzervantů nebo hodně ředěné 100% džusy. Má atopický ekzém, takže se snažíme všem umělotinám vyhýbat...no ale vysvětlete babičce, že dvouleté dítě fakt nepotřebuje citronovou Ondrášovku.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo do čaje 3 kostky cukru... :unamused:

@mamamarketa Já už mám taky na Vánoce více méně nakoupeno. Co ta trampolína, vybrala jsi nějakou? :slight_smile:
12. lis 2010 v 15:05  • Odpověz
autor
@silerovav tak to je fajn. alespon uz si urcite klidnejsi, vid?
nakonec manzel me premluvil ke skluzavce. ze na te se taky vyradi,ale trampolina je jeste ve hre pac moji rodice jeste nic nemaji pro Tomise. Od manzelovych rodicu dostane malej klasiku (nic) tak alespon ja se budu snazit mu o to vic doprat :sweat_smile:

muj Tomis je taky atopik. ve 4 mesich mel do krve rozskrabany ekzem na 85% tela :frowning2:
ted mazeme exomegou a mame klid ufff :slight_smile: jaky pouzivate sirup? ja znam jako jediny ,,nechemicky,, YO
12. lis 2010 v 15:27  • Odpověz
@mamkamarketa joo, klidnější jsem... a hlavně už se na maličkou moc těšíme. :dizzy_face: Skluzavka taky paráda...
Teda tak hroznej ten ekzém neměla, teď mažem jen promazávací lenienskou, pomohlo nám opět moře. :sunglasses: No a sirupy taky buď "YO", nebo kupujem "jupí" v plastu - jsou taky bez umělých barviv a konzervantů
12. lis 2010 v 16:16  • Odpověz
autor
@silerovav a ses si tim jupi jista? Ja totiz treba piju jupi cerny bez a ten obsahuje amoniak-konzervant a na predni etikete je napsano bez umelych sladidel a barviv :unamused:

lenienka nam vubec nepomohla, spis naopak nam ekzem zhorsila :frowning2: ono kazdemu zabira neco jineho

12. lis 2010 v 18:32  • Odpověz
@mamkamarketa Joo, možná jsem to spletla...máme teda zrovna taky bezinkovej a čtu to tam...nevím jak jiné příchutě, každopádně po tomto se neosypáváme... :wink: Jinak s těma mastičkama máš pravdu - každýmu zabírá něco jiného...mě tolik lidí doporučovalo excipial a když jsem to zkusila, tak se to Domči tak strašně zapálilo, že jsem si to vyčítala... :pensive: Ale tento ekzém je holt pokus - omyl.
12. lis 2010 ve 20:40  • Odpověz
autor
@silerovav excipial nam predepsala nase byvala pediatricka a taky to mnohem zhorsil :angry:
jinak jak sme se tehdy bavily o zacpach.. nam desne moc pomohla a pomaha stava ze susenych svestek doporucuju :wink:

jinka holky bude delat nejake vanocni cukrovi co muzou i prtata? Nebo jim nic nedate? Ja bych udelala neco spesl malymu,ale nevim co. Vsechno ma orechy, kokos,alkohol a pod. tak pokud mate nekdo nejaky tipy sem s tim :wink: diky
12. lis 2010 ve 20:45  • Odpověz
@mamkamarketa já budu péct poprvé v životě cukroví právě kvůli malému... :zipper_mouth: :sweat_smile: třicítka na krku a ještě sem v životě kromě bábovky a bublaniny nic neupekla....já budu dělat linecké, snad se povede, jinak žádné páč co sem se dívala všude samé ořechy, marcipán a podobné sra....ky...které by nemohl..
12. lis 2010 ve 20:47  • Odpověz
autor
@meleri tak to sme na tom stejne. Ja to taky moc neumim (loni se mi povedly vanilkovy rohliky meli snad 10 cm :sweat_smile: ) tak letos snad premluvim manzu a nechame si na zakazku upect v nasi oblibene cukrarne. jinak jsem si nasla na mk diskuzi, kde se prave resi cukrovi pro batolata. jedna mamina dala receptik na rohlicky z mrkve, ja osobne mam rada mrkvovy kolac, tak si myslim, ze by to mohlo byt i dobre...
12. lis 2010 ve 20:54  • Odpověz
@mamkamarketa jeje tak to jsem ráda že je někdo takový :sweat_smile: upřímně mám z toho trochu depku že každý peče atd, a mě to prostě nebaví radši jdu ven s malým nebo tak a večer nemám sílu....
tak to řeší i moje mamka, i když ona péct umí tak se jí s tím nechce drbat a nechá si to upéct, jenže tím že žiju v cizině tak to nehrozí že by to někdo pekl....aha ten mrkvový koláč jsem nikdy nejedla a popravdě moc mě to neláká, mrkev mám moc ráda ale nedokážu si představit koláč z ní...
ale rohlíčky vanilkové jsou skvělé ňam ňam....v tom mám štěstí že chutově stejně pečou Arabi a jmenuje se to gazelí roh, jenže ramadán už skončil a pochybuju že bych to ted sehnala v těch jejich pekárnách, a hlavně ty jejich jsou taky tak 5 8 cm takže jsou větší....
12. lis 2010 ve 21:05  • Odpověz
autor
@meleri no tak moje rohliky taky velikostne neodpovidaly :sweat_smile: a co nejaky specializovany obchod? Vzdyt je tam arabu spousta,ne? Nebo se vsichni odstehovali,jak jim zakazali ty habity?
ja to neumim a jsem i lina. radeji stravim cas se synem nez u plotny. nemame moc penez, ale pokud nekdo pece domaci cukrovi za rozumnou cenu, tak do toho pujdu :wink:
ja je zkusim upect na tomasovi narozky, jestli vubec budu mit uspech (on nas pan je vybiravy :sweat_smile: ) a podle toho udelam jen pro nej na Vanoce
12. lis 2010 ve 21:12  • Odpověz
my máme taky exzém a nám Excipial funguje, takže je to fakt idividuální. Taky se snažím dávat co nejméně chemie, jogurty jen bílé a neslazené, Activia mi nesmí přes práh :wink: :dizzy_face: Yo sirupy jsme taky začli, jinak čaje kupujeme Leros Baby v lékárně.
Cukroví péct budu, určo linecké, pak dělám dvojbarevné išelské, rohlíčky a ořechy (ty pro nás, milujeme je), pak jedno máslové a pak jedno těsto, co kyne pod vodou a není vůbec sladké. Vařím a peču moc ráda :grinning: Stejně to asi nakonec sníme s manžou, páč malá nemá ráda sladký. Spíš pro tu zábavu při vykrajování, baví jí moc mi pomáhat v kuchyni.
12. lis 2010 ve 21:54  • Odpověz
autor
@eyael co je spatneho na activii?
koukam,ze kazdy dite ma atopicky ekzem...to je des :frowning2: pry kojeni posiluje imunitu....
tak to ti zavidim. aj to neumim a ani me to tim padem nebavi...a priznavam se asi jsem i lina :sweat_smile: :grinning:
uz ste zdravy???
12. lis 2010 ve 21:58  • Odpověz
@mamkamarketa podívej se v obchodě na složení :wink: a porovnej třeba s choceňským jogurtem. V activii je tolik chemie, že se divím, že je to ještě jogurt. A například v zahraničí reklamu na activi zakázali, protože ji vyhodnotili jako klamavou, že nemluví pravdu. Stejně tak "dobrá máma" a "dobrý táta", stejný hnus. Ale samozřejmě, pokud to někomu chutná ať si to klidně jí :wink:
jinak malá má exzem po mě, naštěstí se mi to daří držet pod kontrolou, hlídám jí stravu a to v čem se koupe atd a musím zaklepat, že dobrý! Já kojila plně do 4m a celkově do 6m, malá dostala zánět do pusinky, který moje "úžasná" pediatrička nepoznala a tak neléčila. Takže chuděrka nemohla dobře sát, bolela jí pusinka :angry:
12. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz
tak já peču docela ráda vidíte, radši bych byla, kdyby mne víc bavilo být s malým venku :slight_smile:

no a vloni mu chutnaly takové ty "hned měkké" perníčky, měl to bez té bílé polevy, na lineckém taky nevidím větší problém, ostatně může se tam dát míň cukru a nebude toho zas jíst tuny :slight_smile:, tak to snad zvládnu upéct i po návratu z porodnice... Jurča mi jednou letos pomáhal při cvičné dávce a bavilo ho to, ťeď za dva měsíce to bude ještě lepší, takže na to se těším...
12. lis 2010 ve 22:20  • Odpověz
autor
@eyael tak ,,dobry,, mamy a taky fakt nekupuju. Ja mu obcas davam bilou actvii, treba jsem zkusila maminkama tolik oblibenou Holladii a zvednul se mi zaludek i nas Tomas, co jogurt bere jako nejlepsi jidlo to se slovy neee plival po zemi :frowning2:
chudinka mala :frowning2: ja jsem treba nekojila vubec (nikdy se mi nevytvorilo mleko) a tak byl malej od zacatku na nutrilonu a musim rict, ze jak vidim deti znamych tak je min nemocny nez oni (tuk,tuk) sousedka ma o mesic starsiho a stale ho koji i na verejnosti (podle me extrem) a znam i nekolik co v prvnich mesicich behem kojeni meli ATB... nerikam, ze kojeni je spatny,ale podle me vseho s mirou :wink:

12. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz
@mamkamarketa máš pravdu, s kojením se nadělá víc než by bylo třeba. Nejdřív to bylo nekojte vůbec, dítěti hned flašku (naše maminky), pak zas hysterie, kdo nekojí tak dítě je v ohrožení... myslím, že je třeba to brát s rozumem a podle situace dítěte a maminky, nic není špatně, když to vyhovuje oběma. My pak dávaly HA Bebu, HA Nutrilon malý nechutnal, je moc hořký. V porodnici, kde jsem rodila, si hrajou na laktační ligu a nedokázali žádné mamince rozumně poradit, spíš stresovali. Naštěstí jsme si na to s malou přišly samy. Ale co jsem tam byla tak hned dvěma maminkám než aby jim pomohly tak řekly, že nikdy kojit nebudou - jedna měla hodně velká prsa a další tvrdili, že její dítě má rozštěp patra. tsss :angry:
12. lis 2010 ve 23:11  • Odpověz
autor
@eyael jj laktacni poradkyne jsou postrachem prvorodicek. ja jsem s moznosti,ze kojit nebudu pocitala od zacatku (moje mama ani u jednoho ditete nemela mliko)ale tyto laktacni sestry mi tvrdily,ze to neni dedicne a ja se musim naucit kojit a malyho prikladat,aby se mi udelalo mleko. dopadlo to tak,ze malej zhubnul na 2400gr a me tekla z bradavek krev, jak moc se snazil sat :frowning2: :angry: takze po mem hlasitem vystupu sme vyfasovali nutrilon a byl klid :sunglasses:

videla jsem tu i debatu o kojeni starsich deti, ze je to pro ne to nejlepsi...bych chtela videt,ktera mama 2letyho ditete ji tak kvalitni a vyvazenou stravu, aby tomu i odpovidalo mleko :slight_smile: ja jsem byla stastna za lahvicky, alespon se manzel mohl od zacatku plne angazovat a ja si o vikendu mohla prispat :wink:

@fiallinka to ses dobra, v 6tinedeli a jeste pect! mas muj obdiv. my sme prisli z porodnice koncem listopadu a ja byla rada, kdyz jsem 22.12. postavila stromek a zabalila tech par darecku.
prave,ze nas Tomas rano vstane a hned bezi pro klice, ktery mi se slovy ,,bye bye,, vrazi do ruky a musime jit. kolikrat sme venku vic nez 3 hodiny a stejne domu ho tahnu s krikem :(
12. lis 2010 ve 23:28  • Odpověz
@mamkamarketa no já moc do jejich obchodů nechodím, jen pro tento typ "cukroví" oni ho mají spousty ale strašně divné chutě, zkrátka jen toto je dobré. občas tam koupím nekvašený chleba, je to taky chutné. ne oni jsou tady pořád.

holky
to jste šikovné jak pečete, přiznám se že se cítím jako špatná hospodyně, ale prostě jak píše mamkamarketa tak se mi do toho nechce, jak malý spí tak peču občas bábovku nebo bublaninu, ale ne každý týden protože on to ani pak nejí. právě že ted jak jsem těhotná tak už to chození po venku taky není co bývalo..

to je mi líto s tím atopickým exémem...:( vím že to hodně lidí trápí ale nechápu z čeho to vzniká?

o jogurtech, já si jak se malý narodil koupila jogurtovač, za babku, a k tomu i skleničky byly a recepty, stálo mě to 20 eur. od té doby dělám domácí, malému to chutná. jasně, jsou trochu řidší, protože tam není škrob atd, ale jsou fakt dobré...manžel má rád změnu tak si koupím občas něco jiného ale nám to s malým vystačí...
13. lis 2010 v 05:00  • Odpověz
@meleri vidíš, možná bych si zase měla na jogurtovač vzpomenout, jednu dobu jsem měla půjčený od babi a ok...

a já holky možná péct nebudu, to je celkem jedno, spíš jen kvůli tomu vykrajování Jurčou...
13. lis 2010 ve 14:42  • Odpověz
@fiallinka jo je to fajn! :slight_smile:

a jak jste se dneska měly? dnneska tu bylo nádherně tak jsme šli na výlet výsledek je že jsem totálně KO ale stálo to za to, malý šel celou dobu pěšky i do kopce to se stalo poprvé že takto ušel.
ale už fouká velký vítr tak už zítra asi přijde špatné počasí....nevadí, slavíme ty narozeniny, Sam bude mít zítra dva roky! bože jak to nakonec uletělo!
13. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz
dneska je tak krásně slunečný den a my jsme doma :frowning2: Anet měla v noci 39°C horečky, už jsem z toho zoufalá, ATB dobrala před týdnem! Konzultovala jsem to po telefonu s mudrou, spoléháme, že by to mohly být jen zuby, ale musím jí hlídat, snad to nebude nic horšího, zas má celý bílý jazyk :frowning2:

Podstatou exkzému je genetická záležitost, buď získaná po rodičích nebo probuzená ve vlastním organizmu - jde o přehnaně imunitní reakci těla. Spouštěčem může být cokoliv, od jídla po prach, pyly, roztoče, prací prášky, no a AE je jen jedním z projevů takovéto v podstatě alergické reakce. Lidi co mají AE jsou například často astmatici. Pomáhá jen posilovat imunitu, aby nebláznila z běžných věcí a reagovala jen na skutečné ohrožení organizmu, důležité je vyvarovat se dráždivých podnětů, což u každého může být něco jiného. AE je kožním projevem, v podstatě jako kopřivka, když "normální" člověk sní třeba hodně kyselých pomerančů nebo jiného ovoce tak se taky osype. Jenže u AE je to horší, protože se k tomu přidává to, že je hodně suchá, svědivá, tvoří se puchýřky, které se můžou zanítit.Pak se musí nasazovat kortikoidy. Normálně fungující kůže je jako filtr před vnějším prostředím, je pružná, nepropustí do těla nic co by tam být nemělo... V podstatě vše souvisí se vším :unamused:
14. lis 2010 ve 13:19  • Odpověz
jak tak na to koukám, napsala jsem to hrozně složitě, ale snad mi budete rozumět :unamused:
14. lis 2010 ve 13:19  • Odpověz
@eyael jej to je mi líto! 39 to je dost! snad to brzo klesne, jestli ji trápí zuby ajaj tak taky nic moc...:(

ne pochopila jsem to....ted jsem zapomněla, nezlob se, vy ho teda máte taky ten atopický ekzém? :( já dneska četla o alergiích že se začíná přehodnocovat léčba a dr chtějí navrhnout aby když je někdo alergický třeba na sýr, tak aby ho úplně nevysazoval ale naopak přecejen malilinko toho jedl, cílem má být že tělo si na to bude ve velmi malém množství a dlouhé době zvykat a časem získá ty obranné látky....prý usoudili že vysazovat ten alergen úplně to pak dělá ještě horší a tělo pak šílí ještě víc.....tak si pak vyber....:( logicky to zní pěkně ale v praxi...

mě začla alergie ve 30 letech, no legrace....jen když přijedu do znečištěné zaprášené Ostravy tak mi zmizí a jsem v pohodě....tady je vzduch v podstatě horský a přesto mi škodí... :sweat_smile:
14. lis 2010 v 19:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.