• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@eyael Brzo se uzdravte! Myslím, že jakákoliv nedobrota u těch drobečků vždycky potrápí i ty maminky...i když to jsou třeba jen zoubky a ne nic jiného.... :wink: Nám teď rostou zřejmě všechny čtyři trojky najednou....naštěstí zatím bez teplot jen s lehkým "průjmem", což u Domdi spíš uvítám. :slight_smile:
Ten ekzém jsi vysvětlila dobře - pochopitelně. :slight_smile: My s manželem oba trpíme "jen" na sennou rýmu - já odmalička i s očima, jemu to začalo asi ve 29 letech. Přes jaro jsme opuchlí a věčně s kapesníčkama u nosů... :grinning: No a malé se tato dědičnost bohužel projevila jako AE. Držíme to teda v přijatelných mezích, stačí promazávat a jakmile se objeví ložiska, dáváme "smradlavé" mastičky, nebo teď nově nějaký tekutý pudr. Kortikoidy jsme měli jen jednou - těsně před odletem na dovču, aby byla úplně zahojená a moře ji neštípalo.
14. lis 2010 ve 22:11  • Odpověz
holky, jak vaše dětičky zvládají horečky?
14. lis 2010 ve 22:12  • Odpověz
@meleri jaká byla oslava? :slight_smile:
14. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz
@fiallinka s cukrovím s Tebou naprosto souhlasím. :wink: Jinak jsem mrkala do Prosince 2010 - nějak to tam utichá... ale co psát, když my už čekáme druhé dětičky, že? :sweat_smile:
14. lis 2010 ve 22:16  • Odpověz
@silerovav ale ty do toho prosince nechodíš, ne? Není to jiná diskuze? Tam, kam chodím já, to jede docela slušně... a většina má druhé dítě :slight_smile:

no jinak mne čeká asi příští pátek císař, tak já to mám za pár..
14. lis 2010 ve 22:21  • Odpověz
psala jsem párkrát do "čekáme v prosinci 2010"... myslela jsem, že jsi tam byla taky...ne? :confused: :grinning: Jsem blboš...
Císař? No to asi nebude moc příjemné, co? Ale taky už bych brala aby malá šla ven... máme ještě čas, vím, ale tak na začátku prosince by to bylo naprosto ok. :slight_smile:
14. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz
@silerovav ahoj bylo to fajn, ale malý to ještě moc nechápal, možná to bude lepší příští rok! :sweat_smile: dostal krásný dárek, i peníze od prababičky. ale jaksi ho to rozhodilo a večer strašně plakal a pak i ze spaní, celou noc se ke mě tulil pak, tak nevím jestli ho to nějak rozrušilo...
15. lis 2010 v 11:29  • Odpověz
@silerovav

my vždycky na horečky dáme dětský paralen, a celkem to rychle klesne, a musím zaklepat ted jsme chvíli zdrávi snad to tak vydrží!

fiallinko,
držím palce at to dobře dopadne, a at to hlavně moc nebolí, to to letí, nedávno jsme se bavili o KETu a ted už budeš rodit! super, taky bych už to chtěla mít za sebou! jenže já si ještě počkám... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
15. lis 2010 v 11:31  • Odpověz
@silerovav no jo, já chodím na "prosinec 2010", tak očividně to je jiná diskuze... a jinak já teda budu v den toho císaře teprve 37+3, ale doufám moc, že to už bude stačit a všechno bude ok, bude to asi lepší, než stresovat malou ještě v břiše...
15. lis 2010 v 16:27  • Odpověz
@meleri no, ale taky už to máš za pár, ne? :slight_smile:
15. lis 2010 v 16:27  • Odpověz
@fiallinka :sweat_smile: děkuju! no moc ne, teprv 23 tt....ale snad to po vánocích začne utíkat... :slight_smile:
15. lis 2010 v 19:54  • Odpověz
autor
ahoj holky, budu se snazit vas docist :slight_smile:
Nam nejlepe zabiraji paralen cipky, malej je nesnasi,ale zabiraji rychle. kdyz mel zanet stredniho ucha a 40tky, tak to bylo k nezaplaceni.
my sme byli vcera na ockovani a jak malej kricel, sestra mu koukla do pusinky a rostou nam 3 stolicky :frowning2: a ja proc nechce bastit a je protivnej :frowning2:
jinak myse doma taky se bavime o druhym mimcu,ale jaksi po financni strance by to nevyslo. takze jsem se vcera odhodlala a od ledna se vracim do prace. :frowning2:
Mame firemni skolku, tak snad si malej rychle zvykne. Teda zadala jsem o 1/2 uvazek, tak snad mi vyjdou vstric. kdyz ne najdu si nejakou vikendovou brigadu. korunky by se nam hodily :sweat_smile:
16. lis 2010 v 09:23  • Odpověz
autor
holky ja jsem se tak rozcilla.... cetla jsem si debatu ,,mame si jet pro nestovice,,
Jaky na to mate nazor? Nechapu jak nekdo jede s ditkem na navstevu se slovy ,, ne cokoladu nedostanes,ale dostanes pupinky a horecku,, :angry: jsem z toho uplne mimo kdyz si ctu prispevky a argumenty jinych matek :frowning2:
co si o tom myslite vy?
16. lis 2010 v 10:29  • Odpověz
autor
holky ja ted tady vedu monilog :sweat_smile:
jaky mate velikost hadriku?
Me prijde ze tomas ma kalhoty 92 a body a tricka 98 :sweat_smile:
16. lis 2010 v 10:31  • Odpověz
Ahoj, právě jsem vás tady objevila - můžu se přidat? Taky doma mám listopadovýho chlapečka a táhnou nám na 2 roky :slight_smile:
16. lis 2010 v 10:43  • Odpověz
autor
@ulu vitam dals tehuli :wink:
16. lis 2010 v 10:49  • Odpověz
@mamkamarketa děkuju :slight_smile:
16. lis 2010 v 11:01  • Odpověz
Snažila jsem se vám v rychlosti dočíst, ale opravdu jen v rychlosti a četla jsem to tak ob řádek :wink: , takže skoro nic nevím :grinning:
16. lis 2010 v 11:01  • Odpověz
autor
tahle debata je pomerne nova :slight_smile: ale v rychlosti hlavni temata co sme tu probiraly
nocnik
nemoci
jidlo
mluveni
darky (vanoce, narozeniny)

16. lis 2010 v 11:05  • Odpověz
@mamkamarketa
Nočník: od léta jsme během dne bez plínek, máme jen na spaní.

Nemoci: krom nějakého malého kašle nebo rýmičky jsme bohužel měli už angínu. Jako mimísek byl Kubík taky atopák, ale nějak to naštěstí odeznělo

Jídlo: v podstatě mi baští vše, krom jakýchkoliv kaší. Ikdyž někdy má dny, že skoro nic nejí, ale jsou dny kdy to dožene, tak to nijak nehrotíme. Převážně doma vařím, ale když nestíhám nebo se někam jede, tak to jistí jídlo ze skleničky.
Pijeme během dne šťávy nebo čaje (vodu mi odmítá)

Mluvení: Kuba je velkej šikula a i hodně lidí ho typuje na 3roky, ale mluvení vázne. Já mu samozřejmě rozumím vše :slight_smile: Ale i s cizím člověkem se dokáže "po svým" domluvit - prostě vezme za ruku, dotáhne, ukáže :grinning:
Neee, že by nemluvil vůbec, ale někdy to tak plácá :wink:

Dárky: v hlavně už vymyšlíno v podstatě mám, ale fyzicky koupeno nemám ještě nic. Na narozeniny máme objednaný dort,ale dárečky musíme dohnat.
No a dárky mám vymyšlený jen pro Kubíka a na ostatní nějak nemám inspiraci.

Naši by mu chtěli k vánocům koupit kolo - nemáte někdo zkušenosti - je nebo není brzo???? Koukala jsem, že tyy nejmenší kola jsou pro děti ve věku 2-4roky, ale pořád nevím ....

UF, to jsem se rozepsala :grinning: , tak jsem vás aspoň trošku dohnala :grinning: :grinning:
16. lis 2010 v 11:19  • Odpověz
@mamkamarketa jinak my máme oblečení kalhoty většinou 98 a vršky 104
16. lis 2010 v 11:20  • Odpověz
ahoj holky, my máme všechno 86 ale už to začíná být akorát..pak je co? 92?

ulu,

jej to ti závidím s tím nočníkem! nedáš nějaký tip? máme dva roky a nočník furt nic...:(

s kolem - my koupil trojkolku ale ještě nepochopil jak na tom má šlapt, tak nevím kolo je asi brzo?

ale zas když už to kolo budete mít tak to určitě využije třeba později kdyby to nešlo.....
16. lis 2010 v 11:26  • Odpověz
autor
@ulu jezis to mas nejakeho obrika :grinning:
vy ste bez plen?
Sup sem s inspiraci (me cura do nocniku v poho,ale nikdy by se tam nevykakal :unamused: )

muzu dotaz-nechaly byste sve dite vedome nakazit nestovicema?
jsem primo rozcarovana argumentama jinych matek
16. lis 2010 v 11:41  • Odpověz
@meleri typ na nočník?
začali jsme v létě, takže běhal celý dny po zahradě nahatej. Nočník nejdřív odmítal, takže když byl doma tak se nám párkrát pokakal a počůral na koberec, tak jsem to už chtěla vzdát, ale z ničeho nic si začal říkat eee. No a na nočníku máme obrázek kačenky, tak jsme mu vždy říkali, že půjde kačence počůrat nohy a tak to asi zabralo :grinning:
A taky ví, že je velkej kluk a plínky mají jen miminka (což někdy je problém, když mu chci dát plínku před spaním, tak říká NEEE MIMI, KUK (kluk), ale na spaní ji mít ještě musí, to nezvládáme.
Ze začátku teda míval dost pocvrkaný slipky a chodil čůrat snad co 20minut, takže jsem myslela, že to psychicky nevydržím :wink: ale vše se samo upravilo.
Myslím, že si na to každý dítě přijde tak nějak samo .... někdy prostě dřív a někdo dýl.
16. lis 2010 v 11:47  • Odpověz
@mamkamarketa

jo s nočníkem si nevím rady.....chodil na něho, čůral, kadil, a přestal......a já ted v jiném stavu na to nemám nervy...navíc když ho pak chci dát z nočníku na stůl abych ho přebalila tak strašně řve a kope mě tak mám sama z nočníku vítr...

já tam zrovna psala...asi bych dala nakazit, protože to fakt není hrozné já jsem dost proti očkování, po té co jsem si pozjištovala co všechno vakcíny obsahují....prostě to není jen zázračná vodička....
16. lis 2010 v 11:51  • Odpověz
@ulu jo tak ten nočník máme taky! s tou kačenkou .... :sweat_smile: děkuju za popsání.....my to taky zkoušeli a šlo to ale pak se zasekl a ne a ne...
zdá se mi že podle toho co píšeš tak je tvůj syn vyspělejší a už i rozumnější než ten můj, zkoušeli jsme mu to už vysvětlovat že je velký na plínky,atd, přesně jak to popisuješ, ale nic..ani nehlásí....když mu řeknu kde je kaka, tak si ukáže na nos nebo na hlavu... :confused: tak nevím......
jediné co zabírá je jedna holčička, která je asi skoro tří letá a ona chodí na malé záchodky, tak když ji vidí tak je z toho překvapen, a pak na nočník chvíli chodí....jenže nevím, on se tam počůrá a za půl hodiny znova do plíny, atd, prostě mi přijde že čůrá furt jak malé miminko - každou chvilku....

já jsem doufala že po porodu bude bez plen, protože používáme látkovky a chtěla bych aby je "předal" miminku....
16. lis 2010 v 11:57  • Odpověz
@mamkamarketa
Vědomě nechat nakazit neštovicema? Nevím ....
Máme známého, které prodělal neštovice až v dospělosti a má to za následek neplodnost. :frowning2:
Kamarádce zas neplánované neštovice dcerky překazili vysněnou dovolenou na Kubě. :angry:
Sousedi mají 3holčičky - neštoviceměli holky pěkně po sobě, takže to znamenalo být hooodně dlouho doma a zaměstnavateli se to opravdu nelíbilo :frowning2:

Takže na jednu stranu pokud vím, že si tím stejně jednou projde, tak proč si to "nenaplánovat" ?!
16. lis 2010 v 11:59  • Odpověz
autor
@ulu a co vakcina?
16. lis 2010 ve 12:00  • Odpověz
@meleri jak říkám ,je to šikula, teď zrovna baští sám oběd ( donese si prostírání, které si i odnese a někdy odnese i talíř).
Ale nenutím ho do těch věcí, on je spíš "opičák" a jak vidí, že to dělám já nebo tatínek, tak se opičí.
Měl období, že si sám uklízí hračky teď řekne! NE, MAMA POÍ (nebudu uklízet, uklidí mamka, já se podívám :grinning: )
No takhle prostě mluví

Já se vždy tak nějak sama uklidňuju, že každé blbé období nějak přejde a že se v závěru to co má nějak naučí. Neznám nikoho kdo by celoživotně nemluvil, nebo měl stále plínky, pokud to není nějaká extrémní odchylka od běžného vývoje, tak nějak bude.
16. lis 2010 ve 12:06  • Odpověz
@mamkamarketa zrovna vakcínu proti neštovicím osobně neplánuju. Z nepovinného očkování máme očkování proti pneumokokům, plánuju časem i něco na klíšťata, takže nejsem vyloženě odpůrce očkování.
Co jsem četla ohledně vakcíny proti neštovicím, tak mě to zrovna "neuchvátilo".
A zas naočkovat děti proti všemu možnému co se dá v rámci možností nějak překonat, tak to neuznávám ..... ale je to jen můj názor a nenutím ho.
16. lis 2010 ve 12:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.