• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Budou nam 2 roky aneb deticky z listopadu 08

(Zamčená)
6. března 2011 
@ulu jejeje já ti začínám festovně závidět!! co to mám doma za miminko ještě.... :sweat_smile: ale asi to máme v rodině my jsme všichni "vyspívali" velmi pomalu tak si říkám že co jiného čekám......
mě to akorát trochu štve s těma plínkama to že třeba nejí, nemluví, nebo se sám neobleče, to mi nevadí...ale mám obavy jak to budu zvládat s dvěma dětma to přebalování a hlavně - jestli mi vystačí plíny, nechci se dávat na papírovky, už jsem tak zvyklá a vyhovuje mi to..

dík za uklidnění, je fakt že do 5 let snad plíny mít nebude!!! :sweat_smile: anebo zrovna jo? :zipper_mouth: :sweat_smile:

ty vakcíny - bacha fakt na to co obsahují, protože jsou věci které se z těla vyplavují přirozeně, ale třeba ta rtuť je v těle snad natrvalo... :confounded: už tak např. díky kosmetice do těla dostáváme spoustu svinstev, ted je tady aféra ohledně tetrasodium EDTA že je to horší než paraben a přesto je to skoro v každém mýdle atd, prostě je mi nablití z těch tísícovek chemikálií co denně dostáváme do těla....
16. lis 2010 ve 12:19  • Odpověz
@meleri Každý dítě je jedinečný a kouzelný tím jaký je a co právě umí!
Já mám neteř, která je ve 3 letech dle mého dost inteligentní, až si říkám, že je "jiná". Ve školce se jí nelíbí, protože se nudí (písničky a básničky už všechny zná, zná písmenka a začíná počítat) Mluví a vyjadřuje se jak dospělá .... s dětima si nehraje a celý dny si povídá s paní učitelkou.
No tak co je potom lepší? Vše má svý :wink:

A to přebalování s 2dětima zvládneš - budeš muset :wink: Buď se to zlomí a ze dne na den bede bez plínek, nebo to "nějak" uděláte. Vše se vždy NĚJAK udělá.
Já jsem říkala, že druhý mimi budu chtít, až budeme bez plínek, že by to bylo finančně náročný a naštěstí to vyšlo
16. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz
@meleri taky nejsem nadšená z toho, že je kolem tolika chemikáli, vlastně kam se podíváš, ale bohužel svět nezměníš, to jde totálně mimo kolem nás :frowning2:
Můžeš se snažit některé věci eliminovat, ALE :frowning2:
16. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz
@ulu tak nevím asi to má každý těžké! tak se mi zdá že holky jsou trochu víc popředu a kluci jsou na lumpačiny! ale nevadí mi to jsem vděčna vůbec za to že mám dítě...

dík snad jo! už víc lidí mi říkalo že to přijde ze dne na den s těma plínama ale zas někteří mi říkají at ho trénuju atd jenže to jaksi nejde...

jasně, zas znám lidi co si to moc berou, prostě se nedokážou smířit s dobou a snaží se žít pomalu v izolaci, to taky není dobré......já se snažím jít tak nějak střední cestou prostě když vím že už jsme se v takové přemodernizované době narodili tak prostě hold musíme v ní žít a nemůžeme pořád před něčím utíkat ale rozhodně jsou věci které si nekoupím nebo nepořídím...

loučím se pro dnešek malý je vzhůru! :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 13:21  • Odpověz
ahoj holky, tak to vypadá, že máme po teplotách, ťuk ťuk ťuk, asi opravdu ty zuby. Horní špičáky vykukují čím dál víc. Ještě jí změřím odpoledne a navečer, ale už včera odpol měla jen 37°C a drží to.

Pomalu uvažuju, že malou zkusím dát na noc bez plínky, sama o sobě už říká, plínu nene, přes denní spaní už jí nemá, tak pořád nevím, jak do toho nočního spaní... protože když je rozespalá, tak si kalhotky od pyžamka nesvlékne a pak si je počůrá.
Musím se pochlubit - máme pokrok v oblékání, už si dokáže svléknout všechno oblečení, teda kromě triček s dlouhým rukávem, no a oblékne si v pohodě spoďárky, tepláčky, hůř ponožky no a tričko jí musím přidržovat, do toho se sama zamotá :slight_smile: ale i tak je to šikulinda!
Teď na mě přišla s novinkou, když se jí něco nechce, prohlásí : "NEZVLÁDNU" :grinning: a kouká po očku co já. Už jsem jí i řekla, že si vymýšlí a ona na mě : JO, JO, VYMÝŠLÍM :grinning: jsem myslela, že jí třepnu :sweat_smile: trreperendu jednu! :sunglasses:
Taky je u nás na pár dní návštěvě moje ségra, učitelka, zkoušela s malou abecedu, má takové vkládací písmenka na destičku, základní, bez háčků a čárek, a z 28 písmenek jich neumí jen 9! Ani jsem netušila, že si to tolik pamatuje, vždykcy, když je skládáme, říkám jí třeba B- jako bábovka, M-jako máma, T-jako táta, P-jako pejsek atd...no a ona to teď ségře řekla sama. Mezi těma 9 co neumí jsou W, Q, G, Y, X, na ty se mi špatně vymýšlí příměry :frowning2: jinak by už možná uměla všechy :sweat_smile: to si fandím, ale i tak jsem na ní pyšná :wink:
jinak já očkování proti neštovicím dala, z více důvodů - nezastávám názor, že všechny nemoci by si dítě mělo prodělat, to bychom se vrátili o x set let zpět, kdy se umíralo na nyní banální záležitosti, na které lze očkovat. Pak taky ekonomických důvodů - známá v baráku měla kluka s neštovicemi, přitáhl to ze školky, byla s ním víc jak měsíc doma, střídali se s manželem a jeho vyhodili mimo jiné kvůli tomu z práce, ona měla na mále. Taky jsou tu zdravotní rizika - neplodnost a estetická rizika - já sama mám na obličeji dvě velké jizvy od hlubokých neštovic, přijde mi to škoda. No a taky mi prodělávání neštovic hlavně přijde jako zbytečné trápení dítěte - hrozně to svědí, jsou u toho horečky, dítě si to škrábe... vyděli jste někdy fotky dětí, co mají neštovice? Hrozný! Proč to všechno proboha podstupovat, když existuje bezpečné očkování?
16. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz
z nepovinných očkování chci ještě na jaře dát žloutenku - kvůli pískovištím, o klíšťatech moc neuvažuju, protože se do přírody až tak moc nedostaneme - nemáme chalupu ani nebydlíme na vesnici, v městských parcích se po trávě moc nechodí (jsou samé psí hovno), riziko klíštěte je proto u nás minimální.
16. lis 2010 ve 13:43  • Odpověz
Japak to máte doma s usínáním???
U nás je to tak, že po obědě i před večerním spaním musím chodit uspávat :stuck_out_tongue_closed_eyes: poměrně dlouho v posteli lumpačí a že spinkat nebude a pak pomalinku odpadá a usne, ale někdy je to i na hodinu nebo i víc
16. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz
autor
tak tohle je u nas uplne v poho. spi jeste v postylce (ja tomu rikam klec) zacal nam lezt ven, tak sme koupili zabrany v ikeaa a postylku ,,nastavili,, chodi spat (po obede i vecer) s mlekem (ja vim :sweat_smile: ) ale jakmile me vidi,ze delam lahev, vi,ze je cas, jde si posbirat plysaky a rekne ,,nana,, (night, night) a sam dobrovolne jde spat. ja mu pustim ukolebavku na kterou je zvykli jeste z briska a pssst. spinka
16. lis 2010 ve 14:08  • Odpověz
my to máme smíšené - když je třeba, tak dokáže usnout sama, dáme mlíčko (taky :wink: ), pohádku, někdy písničku (ukolébavku), pusu, dudlíka ( :angry: ) , pohladíme a odcházíme, ale jsou dny, kdy si užíváme, že jí uspáváme, na to se moc těší. Vždycky škemrá - pojď ke mě, udělám místo :grinning: my si k ní lehnem na bok do postýlky ( má středně velkou dětskou postel), 165cm se tam člověk nevejde, no a vše ostatní je stejné, krom toho, že si řekne - do klubíčka, stočí se a usne přitulená.
16. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz
jinak my taky měli jeden čas kolem roku a půl problém s usínáním, že lumpačila a bylo to celé na dlouho, ale v tu chvíli jsme s mužem zaveleli a začali praktikovat odcházení a ona si nějak uvědomila, že tím nic nezíská, když bude zlobit, že odejdeme i tak, když je čas na spaní, tak se prostě spí a basta -> sluníčko už šlo taky spát, už je tma, spí se... u nás to funguje :dizzy_face:
16. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Mám dvojčátka sice narozené v prosinci, ale hned druhého :grinning: :grinning:
Vidím, že řešíte usínání, tak u nás to chodí tak, že v obýváku dostanou mlíčko(ještě do flašky :frowning2: ), šoupneme je do spacích pytlů a tradá do pokojíčku, pusu na dobrou noc a odcházím. Mají velké postele a teda musím říct, že nemáme vůbec žádný problém s usínáním :dizzy_face: :dizzy_face: ťuk ťuk Po obědě je to pravda horší, ale většinou tam dvakrát "vlítnu" a spinkají. Máme ale jiné mezery, jako štípání, lození po výškách, plínky ještě na venek a na spaní atd....
16. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz
autor
@jjjb vitej!
16. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz
U nás je malej od září ve svém pokojíčku ve velké posteli. Pohádky říkám, vyprávíme si co jsme celý den dělali, ale stejně potřebuje večer ještě zalumpačit. Nějaké odcházení neplatí, protože se po chvilce přiřítí do obýváku za námi se slovy AHOJ DA TADY (da=ja) a má jiskřičky štěstí v očích.
16. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz
@ulu u nás usínání donedávna naprd. chodili jsme spát s ním - v noci celkem ok, ale po obědě se usínání strašně prodlužovalo a nakonec jsme asi před dvěmi měsíci zavedli taky to, že ho prostě v ložnici zavřeme a spát musí...někdy si trošku pobrečí (já poslouchám za dveřma a je mi z toho zle), ale pak usne a spí dlouho... a v noci to taky začíná být horší, takže to začínáme dělat stejně, s druhým miminem už to asi nepůjde být pořád s ním...
16. lis 2010 ve 14:34  • Odpověz
16. lis 2010 ve 14:35  • Odpověz
@ulu to jsme vyřešili zamykáním ložnice z venku, jinak to nejde - on to vždycky zkusí.... máme tam namontovanou takovou zarážku...
@jjjb ahoj, ty tvoje "mezery" máme všechny, ale větší :slight_smile:
@fiallinka já jsem na to měkká,když brečí lítostivě :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 14:39  • Odpověz
@fiallinka díky za uklidnění :wink: říkám si, že každé dítě je jiné a tak to i tak beru. Ale jsem ráda, když vidím, že i jinde jsou ty samé problémy

Jïnak vám možná zvednu náladu. Dnes dopoledne jsme se chystali ven, oblékla jsem Peťulovi punčochy, tričko, mikynu a šla jsem oblékat Nelinku. Najednou ticho - což u nás je problém!!! a z ničeho nic slyším vodu. Petřík se mi celý osprchoval :astonished: :astonished: Jsem nevěděla jak se mám najednou zachovat :grinning: , jestli se smát nebo co mu udělat :astonished: V tu chvili mi to přestalo myslet. ...
16. lis 2010 ve 14:43  • Odpověz
@ulu já brečím skoro taky, ale za dveřama :slight_smile:... no, řeknu ti, že je mi hrozně, ale naštěstí to přejde většinou brzo a potom spí třeba i tři hoďky... a jinak neusnul už vůbec, pořád chtěl pryč z ložnice, něco vymýšlel... prostě zdálo se mi, že ještě spát potřebuje, takže bohužel je to takhle "na drsno"... ale dělám to i kvůli mně, taky potřebuju "pauzu"
16. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz
16. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz
@jjjb jo tak něco podobného se mi stalo s malou včera :grinning: byly jsme na nákupu a koupily takovou tu klasickou smetanu v kelímku. Při vyndavání nákupu doma spadla smetana na podlahu, praskl jen obal, ale nevytékalo to. Dala jsem jí na linku s tím, že na to malá nemá sahat a co si myslíte, hned to začala zkoumat. Podařilo se jí zmáčknout ten prasklý obal tak, že jí smetana proudem vytékala na tepláčky, tričko, bačkůrky no a samozřejmě na podlahu. Stála v prostřed kuchyně, vyjevená co se jí to děje, ve tváři nejvyšší zděšení a pomalu začala nabírat na pláč :grinning: a celou dobu ta smetana vytékala :sweat_smile: byla jak opařená. A stačilo, aby to přestala mačkat a přestalo by to téct :dizzy_face: úklid stál za to, mastná 31% smetana jde z plovoučky doost blbě :angry: :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 14:51  • Odpověz
jj fial, taky jsem to musela na drsno zavést, uspávat 2hodiny nešlo, musím dělat i jiný věci. My ale máme tu výhodu, že máme kliky u dveří v bytě dost vysoko, ještě nedávno na ně nedosáhla, takže nemohla nikam utéct :grinning:
16. lis 2010 ve 14:54  • Odpověz
@eyael uplně ji vidím :sweat_smile:
16. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz
@fiallinka teď se dívám na tvoje alba a nestačím se divit, co všechno se může stát!!! Klobouk dolů, moc tě obdivuji!!
16. lis 2010 v 15:01  • Odpověz
Baby ukecaný! :grinning: Jak vás mám asi dočítat? Nebo dočítat stihnu, ale psát.... :wink:
Ahoj @ulu, @jjjb, vítejte!
Já jen v rychlosti k tomu o čem jste psaly... já se ptala jak srážíte horečky - my to máme podobně, jen když měla angínu a horečky fakt 40, tak jsme střídaly po třech hodinách nurofen s panadolem - na doporučení doktorky. Mě teda přijde, že Nurofen zabírá dýl. Paralen čípky máme doma, ale ještě jsem je nezkoušela. Noo, doufám, že ani dlouho nebudu muset. :slight_smile:
S nočníkem - máte dětičky šikulky, my jsme taky přes den bez plínky, v noci ji má (někdy počůrá, jindy nee). Spolu jsme to pořád trénovaly, ale jak píše @meleri, v těhotenství s pupíkem to dítě dávat třeba venku třikrát - uff. Naučila se to až když jsem byla před 14 dny v nemocnici a doma s ní byl manžel. Měla totiž taky to období, že "ucvrkávala" pořád, takže to chtělo hodně trpělivosti, ale nepolevit a plínku nedat. Teď už mi vydrží venku hodinu a půl bez problémů - musíme se teda vyčůrat než jdeme a pak hned jak se vrátíme. (obě!) :grinning:
16. lis 2010 v 15:03  • Odpověz
očkování - neštovice nemáme, pokud je do šesti let nedostane, doočkujeme. :sunglasses: Jinak tu žloutenku plánujem taky, asi na jaro. Znám osobně dětičky, které "baští" nedopalky z cigaret, nebo třeba žížaly... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Teda néé že bychom byly nějaké špíny, ale znáte to....potkáte na náměstí kamarádku, dítě se nudí, po chvilce mrknete a ono má v puse nějakou "dobrotu"
usínání - obdivuju všechny, které neuspáváte... My jsme to tak měli, dokud jsme nebyli na dovči, kde spala s námi v jednom pokoji. Po návratu domů vyžaduje pohádky a hlazení - když není po jejím, vydrží brečet dýl, než já nepovolit :rolling_eyes:, případně začne od plakání kašlat a to pak fakt nedám, řeknu si, co jsem to za matku, když nedám dítěti to, co potřebuje, hnou se ve mě těhotenské hormony, ukápne slza a jdu se s ní mazlit! :sweat_smile: Pro spokojenost obou stran....
16. lis 2010 v 15:09  • Odpověz
@jjjb no, bohužel nejsem moc pozitivní případ a taky jsem věřila, že se podruhé nic zlého nestane :frowning2:, ale nějak to přežít musím... jen doufám, že ten týden a půl to ještě zvládnem...

@eyael no přesně tak, prostě pro mne to už bylo neúnosné... navíc se mi pak často stávalo, že jsem s ním usnula i já a dost jsem si rozhodila i svůj rytmus... pak jsem byla mimo...

16. lis 2010 v 15:10  • Odpověz
jestli jsem náhodou napsala něco, co už některá z vás, omlouvám se. Poslední stránku dočtu později, teď frčím na kontrolu k doktorce. Držte nám palečky... :slight_smile:
16. lis 2010 v 15:11  • Odpověz
@silerovav teď jsi mne rozesmála... já ten nočník nekomentuju, buď jsem nedůsledná /to možná jo/, nebo to prostě Jurášovi nedochází, ale s tím závěrečným "obě" si mne potěšila... já jsem teda za začátku taky občas "upadla" do množného čísla, ale když to teď někdy čtu hodně přehnané, tak už mi to přijde fakt divné, naposled např. "už máme 3 kila"... hm... to jsem si říkala, že matka asi dost zhubla po porodu :slight_smile:
16. lis 2010 v 15:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.