• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

ČB - druhá parta aneb mamky prcků pod 1 rok

(Zamčená)
16. října 2009 
Holky prosim prosim poraďte mi chceme koupit cestovní postýlku ale nevim jakou.
Používáte jí někdo na cestování a jste s ní spokojený???
Pavlí a ty se koukej pochlubit jakej máš u rodičů all inclusive servis :grinning: :grinning: :grinning:
23. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
Maru, my máme obyč barevnou ohrádku z Bejbycentra a když někam jedeme, tak ji bereme a když jde do tuhého, tak tam Vikí i přespí (teda stejnak spí aspoň 1/2 noci u mě). Známí to taky tak dělali :grinning:
23. črc 2009 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky, dneska byl teda fakt pařák. Jela jsem v 11 do Ševětína a Anetka celou dobu fňukala jak bylo v autě už vedro. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Maruško já bych ten příští pátek klidně zase šla. :dizzy_face: :dizzy_face:

Teď o víkendu jsou v Holašovicích selské slavnosti a budeme tam s Any celý víkend kdyby jste se tam někdo chystal. :wink: Je to tam každý rok moc fajn.
23. črc 2009 v 19:51  • Odpověz
Ahoj holky. Jak se tu máte už jsem tu nebylaa ani nepamatuju a hlavně mě mrzí ten sraz co jste měli v Huse. Až bude příště tak bych vás taky ráda viděla.
kami - to byl fakt mazec mi jeli s CK a byla to fakt zabijárna naštěstí jsme potom celý den byli u bazénu.Co budete kupovat mylý k narozkám?A ten dort si objednala kde?
23. črc 2009 ve 20:11  • Odpověz
Ahoj holky,
zase jenom na skok :sweat_smile:
maru, s tím pátkem nevím, mám příští týden a ten po docela akční, tak bych nechtěla mm moc prudit, už takhle toho má dost. Dal se do stavění příček v garáží, rozvádí tam topení, elektriku, atd., já se snažím, aby prcek za ním nelítal a kladivem nezkoušel tvrdost dlažby :grinning: dneska jsem ho vyvezla na nákup do Globu, usnul cestou domů, takže pohodička, ale vzbudil se mi už po 2 hodinách, a protože bylo hrozný horko a já ho nechci dávat na sluníčko, tak jsme vyjeli do bb. Bylo to luxusní. S náma tam byla jenom jedna holčička :grinning: domu jsme dorazili v půl 4 a hup do bazénu. Od 7 neví o světě. Venku se honí čerti, prcek má otevřený okna a nic :wink: :grinning: tak doufám, že mu to vydrží :grinning:
Pořád tu taky máme pejska na štěnátka a s jednou naší slečnou statečně zadělává už od úterý. Druhý si moc nevšímá, asi se prostě zamiloval :grinning: Doufáme, že se to změní, bylo by fajn,, kdyby měly holky štěnata najednou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no, to je asi všechno, jestli jsem na něco zapomněla, tak se nezlobte, ale mozek je už dávnou za funkční teplotou :grinning:
dobrou
23. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
Ahoj kočky, jdu aspoň zkouknout co je nového...

To vedro dneska bylo fakt úmorný :stuck_out_tongue_closed_eyes: Malej nespal celej den skoro vůbec, asi mu chudákovi nešlo zabrat, vlastně usnul vždycky jenom když jsme jeli na nákup a pak zase na cestě domů, ale to jestli bylo dohromady půl hodiny, tak je to hodně :pensive:

Gábi, kdy jste byli v tom Globusu? Já tam byla s prckem dopoledne, ale tebe jsem tam neviděla.

Maru, já příští pátek na večeři určitě nedorazím, my budeme na cestě k babi a dědovi do Rokycan. Jo a koukej si obnovit ty týdny, hezky se na to kouká :wink: :slight_smile:
23. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
Mumu, my byly jak důchodci, skoro s otevřením :grinning: Ne, dorazili jsme tam asi v 830, zdrželi jsme se hodinku. Jestli jsi tam byla, tak jsi musela slyšet dítě - řval při vyrvání z vláčku, pak se trochu uklidnil, když si nechal vysvětlit, že jdeme na další. U sekaný 10 minut prolejzal nefunkční cirkus a pak řval dokud venku neviděl náklaďáky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: se ani nedivim, že vytuh v autě o hodinu dřív :grinning:
23. črc 2009 ve 21:36  • Odpověz
ahoj princezničky, tak já to zatím se srazíkem taky nevidim růžově :frowning2: sice už tlapkoun žije víc než v pondělí, sádru má dole ale o prcka se zatím plnohodnotně nepostará :frowning2:
jinak jsem v šílenym luftu, maximálně doma sklidim úrodu (zvíži zabiju tě :grinning: ) a zase letim někam do pryč :frowning2:

jo a héééč už jsme průměrná holčička :grinning: máme 8,3 kila :grinning:
23. črc 2009 ve 21:43  • Odpověz
Dobrý ráno holky :slight_smile:
Andrejka je fakt zlatá ona spinká celou noc a ještě teď chrní (přemejšlim jestli druhý dítě budu vůbec kojit když umělka je takový šikovný uspávadlo :grinning: :grinning: :grinning: )

Alík je model od mala hlídá si figuru nooo :grinning:

Mumu tejdny nahodim až po další kontrole až bude srdíčko ju :wink:

S véčou si nedělejte hlavu to byl jen takovej nápad.

Včera jste mi tu radily s cestovníma postýlkama tak co třeba dneska probrat kojící polštář :grinning: :grinning: :grinning:
využily jste ho holky????
24. črc 2009 v 07:23  • Odpověz
Maru ne, nekojila jsem :grinning:
24. črc 2009 v 07:47  • Odpověz
Ahoooj,
Maru já ho měla a snad jediná věc na kterou jsem nadávala, že jsem vyhodila prachy. V těhu byl na h... a na kojení taky. Klidně ti ho dám, zrovna jsem přemýšlela, že ho hodím do popelnice, když jsem o něj zase zakopla v pokojíku, ale je fakt, že to nebyl zrovna ten drahej, ale stál jen kolem 300,- tak proto je asi na nic. Ale třeba by ti vyhovoval. Jíta myslím si ho chválila. :wink:

L.tu malá dostane toho mluvícího pejska, Teletubíka, nafukovacího oslíka pak nějaké knížky, dřevěné puzzle, tříkolku s tyčí, chodítko...Bude toho mít asi hodně. :sweat_smile: :dizzy_face: Dort jsem našla na netu jednu strašně sympatickou pani z Mladýho tak jsem na něj zvědavá.
24. črc 2009 v 09:47  • Odpověz
Ahojky holky, tak to dneska vypadá zase na pěknej pařák, už jsem vystěhovala na balkón vaničku a odpo do ní napustím vodu :grinning:

S tím srazíkem to taky nevidím, asi pojedeme příští pátek zase na Šumavu, přece jen je nám tam líp!

Maruško, jak to bude možné, ohrádku vyfotím a pošlu ti na mail, jen mi ho dodej do IP, OK? Jinak kojící polštář mám, ale vůbec jsem ho k danému účelu nevyužila, ale je super na podložení všech možných částí těla, nejvíc ho využívá MM :grinning: :grinning: :grinning:

Maru, od kdy nekojíš?A co dáváš za mlíčko?

Musím vám říct, že naše hvězdička spala dneska od osmi večer až do pěti ráno a pak ještě do sedmi, takže ažůůůůůůůůůůůůůro :sunglasses:
24. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
Ahoj Kamí, hele, mluvícího pejska od FP? Vikí ho má a momentálně ji hrozně baví, pořád ho pouští a tancuje :grinning:

Toho nafukovacího oslíka bysme taky potřebovali, pak písni, kde ho budete kupovat! Vikí miluje ten velkej nafukovací gym. míč!
24. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
autor
...nafukovací oslíky a jinou domácí zvěř maji fajn v sexshopu, ale ty jste asi nemyslely.... :wink: :grinning: :grinning: :grinning:

No popojedem :stuck_out_tongue_closed_eyes: , u našich to bylo luxusní, služby jsme využili i včera :grinning:
Kojící polštář jsem použila asi dvakrát, byl drahej jak svině a moc pěknej, ráda ho zapůjčím, Maru, určo ho nekupuj :slight_smile:. Je to ten půlkruh, jak se narazí úplně kolem pasu :slight_smile:

Jo a malej mi začal krásně pít čajík nebo vodu z lahvičky, jak byly ty vedra, klidně 2 deci. Tak jsem byla ráda :slight_smile:
24. črc 2009 v 16:11  • Odpověz
Ahoj holky,
my jsme toho oslíka koupili za pár kaček v MObelixu (při naší asi první a zároveň poslední návštěvě). Dneska, když už jsme trochu větší, tak na něm dělá "hopi hopi bác" - zaskáče a pak z něj spadne na ruce a postaví osla na nos :grinning: moc se mu to líbí. :grinning:
no nic, tady zase asi nikdo nebude, jdu si vyndat oči, doplnit nikotýn a pak mě čeká horizontální poloha a komatózní stav :stuck_out_tongue_closed_eyes: pa
24. črc 2009 v 19:24  • Odpověz
autor
Hele s předstihem - kdo může v úterý? Klidně kdekoli, nemáme cvíčo :wink:
Pojďte se srazit, ženský, mě se steeejskááá :frowning2: :frowning2: :frowning2:
24. črc 2009 ve 20:10  • Odpověz
Pavlí, já určitě ne, jedu do Prachatic za svým oblíbeným panem doktorem :grinning: :wink:
ale klidně můžu v pondělí (vlastně možná), čtvrtek (možná) a pátek (možná) - těhotná kamarádka chce přijet pro poslední rady :sweat_smile: jen ještě neví, kdy :grinning: ve středu hlídá mm a já kafíčkuju
24. črc 2009 ve 20:32  • Odpověz
achoooooooooooj miláčkové
peťa uspal álu (pomohli mu teleblbís) já uspala peťu (pomohly mi špagety) a teď konečně můžu za váma, než mě uspí dvojka jahůdkovýho bílýho :grinning: :grinning: :grinning:

kojpolštář jsem koupila, párkrát dala pod záda v těhu, párkrát nakojila, když byl ála malej, a teď na něm má ála připlý hračky - super to na něm drží :grinning:

postýlku máme nějakou polskou ale vono je to skoro asi jedno, víceméně je to furt jeden a ten samej systém, takže bych už nekupovala za tři litry :frowning2: ale vzala klidně nějakou obyč :frowning2: je fakt že tahle má třeba stříšku a moskytieru (kterou dycky zapomeneme vzít sebou :grinning: )

jinak hlášení chromajzlů - jestli mě nelouskne tak už nikdy, už mu otrnulo, tolik to nebolí, nebo je teda furt pod tramalem takže :grinning: ale nemůže řídit a to je asi to nejhorší (ještě teda jedna záležitost ho trápí :grinning: ) prostě už tejden nešah na šaltpáku a tak je protivnej jak necky :grinning:

a dneska celej den dělá ála "ják si velikej?" akorát že občas přepadne tak pak začne zvedat jen jednu ruku a držet se tou druhou - naštěstí už jsme mu střihli tu hitlerovskou patku, páč jinak by nás snad zavřeli - takhle malej a už hajluje :confused:
24. črc 2009 ve 21:20  • Odpověz
Dobrý ráno :slight_smile:

Leuš to jo ještě že už nemá patici vem si že by jste byli někde ve společnosti ty se chlubila co už Alík umí (Alík by zrovna pil čokoládový mlíčko z hrnečku jako velkej chlap takže by mu po něm zůstal knírek) a někdo by ze Alíka zeptal jak je velkej :grinning: :grinning: :grinning:

Gábi ještě jednou díky za postýlku je supr a už jsem jí i úspěšně postavila.

Já kojící polštář neměla tak právě sonduju abych nebyla o něco ochuzená ale vidim že se bez něj i tentokrát obejdem :wink:

Pavlí já bych v úterý přišla ale až ve tři až se Andrejka po o vyspí budete ještě sražený v tuhle hodinu??? :dizzy_face:

Míšo nekojim teprve tejden a Andrejce dávám banánovej sunar (dneska zase chrněla celou noc )

Tak a teď letim na nákup Globus už má 12 min otevříno a já nikde :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2009 v 08:12  • Odpověz
Ahooooj maminy :dizzy_face: Přeji pěkný víkend!

Kamčo jedete do Holašovic na trhy?My chtěli jet, ale v tomhle počasí se nám moc nechce....Chjo :frowning2: To mě štve, těšila jsem se tam.

Holky mně příští pátek ta večeře asi nevyjde, já mám ted hrozně rozlítáno, minulý víkend jsem vlastně byla v pátek s vámi, v sobotu s kámoškou(to jsem se po dlouhé době pěkně opila, fuj :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a včera zas s kámoškou :sweat_smile: Ale to už jsem nepila vůbec.Tak ted bych chtěla být aspon 2 víkendy zas hodná maminka a manželka pěkně doma :grinning:

Míšo máš pěknou novou fotečku :dizzy_face:
25. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
Kuk :slight_smile:

Maruško ve 3 určo ještě aspoň teda já někde ve městě budu :slight_smile:
Příští pátek bych to zkusila aspoň na ten drink :wink:
Gábi tak to se úspěšně míjíme :frowning2: , pondělí máme už plný (pratetka přijede hlídat a od 3 jsme s kamarádkou), ve středu poprvý plaveme v Šikulkovi a ve čtvrtek očkujem...a pak to vždycky pár dní s náma nestojí za moc :unamused:

Maru - ten polštář ti ráda půjčím a uvidíš, jestli ti bude vyhovovat, hm? :slight_smile: Některý maminy si ho nemůžou vynachválit, třeba zrovna kamarádka, co má 2 děti, když to mladší kojila na polštáři, tak měla ruce volný pro to starší :wink:
Jo a nezapomeň v Glóbusu u ředkví pozdravovat jistou dotyčnou :wink: :grinning:

Kousi Álovo hajlovačka :grinning: :grinning: :grinning: ... já ty vaše historky miluju :dizzy_face: :grinning:
25. črc 2009 v 09:50  • Odpověz
Ahoj holky,

my jsme dneska vstávali v šest, hrůůza! Pak začala lejt...

Takže aby toho nebylo málo, Vikí dostala teplotu, má skoro 38°C, bere antibiotika, tak jsem jí k tomu přidala ještě Nurofen, doufám, že se to nebude nějak křížit. Přičítám to klubajícím se třem zoubkům nahoře...aspoň doufám, že to bude k tomu!

Holky, do kdy musí mimi pít mlíčko (ať už mateřský nebo UM)? A když se mi malá sama odstaví, musím ji ještě ládovat UM?? Mám v tom trochu guláš! :wink:
25. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
autor
Ahoj Kulli :slight_smile:

Myslím, že s mlíkem je to tak, že do roka říkaj, že to má pořád bejt nejdůležitější složka jídelníčku mrněte a pak už hodně mléčnejch výrobků a mělo by to bejt ok :slight_smile:
25. črc 2009 v 10:03  • Odpověz
autor
Ju, tak tady je to, jedná se o děti 1-2 roky:

• Nezapomeňte, že dítě do roku věku potřebuje 600 ml mléka a mléčných výrobků. V případě, že kojíte tuto potřebu pokryjí 3-4 kojení za 24 h + kaše, jogurt. V případě, že je dítě na umělé mléčné výživě by mělo dostat zhruba 2 dávky umělého mléka po 100-200 ml (+ taktéž kaše, jogurt či jiné mléčné výrobky). Čím více mléčných výrobků, tím může být dávka mléka či počet kojení menší.
• Dítě od roku věku potřebuje 500 ml mléka a mléčných výrobků denně. Toto množství pokryjou 2-3 kojení za 24 h, případně 1 dávka UM (200-250 ml) + mléčné výrobky (kaše, jogurty, sýry aj.). Dítěti je také možné již podávat tvaroh. Obyčejné kravské mléko již lze používat na přípravu pokrmů, ale pokud není nikdo v rodině na mléko citlivý, je možné plnotučné pasterizované kravské mléko podávat dítěti i k přímé konzumaci.
• Nejvhodnějšími nápoji jsou voda nebo dětské čaje, v menší míře je možné používat i minerálky (mohou obsahovat velké množství sodíku nebo hořčíku). V tomto období potřebuje dítě 1200-1500 ml tekutiny denně (včetně mléka).
25. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
achojky miláčkové :dizzy_face: no u nás noc zase taká nijaká, ála se občas vzbudil s jekem, čaj nezabral, šodat nezabralo, jen kozenka moja - tak buď má závislost na MM (myslim tim mlíčko moje, ne manžela mýho :grinning: )
nebo mu fakt rostou ty zoubky :frowning2: ale nateklý to nemá, horečku taky ne ..

maru my budeme muset taky do globusu, maj huggies v akci :grinning: :grinning: :grinning: ale my zase chodíme spíš tak před zavíračkou :grinning:

kuli já zas někde dočítala že mlíčko by mělo bejt až do tří :confused: let ... taky v tom mám hokej
25. črc 2009 v 10:19  • Odpověz
Ještě jsem zapomněla popřát všechno nejlepší Jakoubkovi k svátku :slight_smile:

Pavlí s koj.polštářem si moc hodná ještě se domluvíme
Míšo ať je Viki brzy fit :wink:
25. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
Ahoj holky,

tak my pořád srážíme horečku, chjo, doufám, že to je k zubům!

Bebi, díky za moudré rady, jojo, myslím, že to tak asi je, už někdy dávám Vikí i kravské převařené mléko např. s lupínky :slight_smile:

Kousi, dokážeš si představit, že bys do tří let kojila? Já teda neeee! Moje švagřice kojila do 2,5 roku a malá za ní lítala, že chce cucííííínééééééééééék a jí bylo hrozně trapně! Fůůůj, tohle nehodlám podporovat, ještě chvilku budu kojit a pak šlus! Stejnak malé za chvilku narostou horní zoubky a to bude pak maso! Už teď mě těma dolníma pěkně piluje bradavku....auuuu :angry:

Taky přejeme Kubíčkovi vše nej a nej k svátku, hlavně ať ho nebolí zoubky, má dobré mlíčko a spoustu hraček (milé rodiče mu nemusíme přát, ty má milionové :wink: ) :dizzy_face: :dizzy_face:

Maru, díky, snad to nějak rozchodíme :unamused:
25. črc 2009 ve 21:29  • Odpověz
Maruško, Míšo, Kubík vám strašně moc děkuje za milá přáníčka!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: Jste hodný, že jste si vzpomněly!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Míšo, at je Viktorince lépe, chudinka malá!!!! :frowning2: Když těm prckům něco je, to je nejhorší, člověk by to vzal hned na sebe co?Dej pak vědět.....
25. črc 2009 ve 21:59  • Odpověz
Ahoj mamky,
zdravím po náročném, ale super víkendu v Holašovicích. Slavnosti se vydařili. Včera tam Anetka i krásně spinkala tak jsme byli s MM i na zábavě večer a zatrsali si jak za starých časů. :dizzy_face: :dizzy_face: Jen teda byla večer po dešti krapet zima. :confounded:

Taky přejeme Kubíku vše nej nej nej lumpíkovi jednomu. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Leuš ty jo já se tady směju při představě Alíka Hitlera a Maruška to ještě dovršila s knírkem. :grinning: :grinning:

Jinak v úterý bych určitě mohla. Klidně už po dvanácté třeba a klidně do 5 třeba. Nedáme stromovku? Nebo někde venku kde bych mohla Anetku mohla vypustit na trávu.
26. črc 2009 v 19:21  • Odpověz
achoj kočičky :confounded:
týýýý vado pár dní a máme tu prvních pár prvoročků :dizzy_face:

a u nás doma je to definitivní lazaret - jedinej (ťukťuk) zdravej je ála :dizzy_face: já se ráno probudila se svým prvním oparem v životě :unamused: :grinning: jako fakt luxus :zipper_mouth: hubu mám jak havajskej bubeník, nemůžu se smát, nemůžu mluvit :fearful: chápete ty muka ? :grinning: :grinning: :grinning:
a hlavně nemůžu pusinkovat mrňouska :cry: :cry: :cry: :cry:
26. črc 2009 ve 20:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.