• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

ČB - druhá parta aneb mamky prcků pod 1 rok

(Zamčená)
16. října 2009 
A jestli budete mít dneska ten srazík tak si ho pořádně užijte, at vám neprší hlavně :wink: Tady je nějak hnusně zataženo dneska :unamused:
24. dub 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahojík, omlouvám se, že vám sem lezu - no některé mě znáte..:slight_smile:
chtěla jsem se jen zeptat,zda některá z vás nebudete kupovat chodítko...omylem se nám sešla dvě, takže jedno vůbec neužijeme...takže nabízím naše chodítko Chicco - mám v album - 2 měsíce staré, min. používáné, jen po bytě...vypadá jako fungl novéé !!!
tím, že jsme z ČB, tak by se nemuselo posílat poštou ale osobně předat.. :wink:

kdyžtak písnětedo IP, děkuju, mějte se pěkně, Gabča
24. dub 2009 v 09:32  • Odpověz
Ahoj,
Bebinko tak jak se cítíš? Dorazíš? Já s tím taky počítám. Pojedeme po o do práce a nějak kolem druhé zaparkuju u Kauflandu a směřuju směr Oaza. :dizzy_face:

Gábi krásný den jste měli. Úplně Davídka vidím jak lítá od hračky k hračce. :dizzy_face:

Míšo mudra mi řekla právě ať jí dáme do vlastního pokojíku, že je prokázaný, že děti líp spí, ale u nás se stějně 2x budí. No dneska se stejně zase vzbudila ve 4 a spala s náma v posteli. Nejdřív mě asi půl hodiny tahala za nos a pak usnula do 7,15. :dizzy_face:
24. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
Ahoj budějovičandy :slight_smile: ,řešíte spinkání?
Honzík spí u sebe v pokojíčku,ale v noci se přemisťuje k nám do ložnice a spí s námi do rána :slight_smile: ,už má mezi námi vlastní polštář a peřinu :wink: a mišák spí u sebe v postýlce,která je u nás v ložnici,u nás v posteli spí občas a až ráno,kdy ji musím přidržet a uspat,aby nevstávala moc brzo a nebudila honzíka

zase vám závidím oázu,ale dneska přijedou naši,tak budu moc večer na pivko :slight_smile:
24. dub 2009 v 10:32  • Odpověz
Mně to spaní v posteli taky neva, ale až k ránu. A kdyby jsme měli normální postel. Máme jen 1,5 lůžka tak jsme tam jak sardinky.Už si dělám zálusk na nějakou obří postel do baráku. :slight_smile:

Mis my nakonec nejdeme. Bebi psala, že jí je špatně tak se Oaza ruší. Prý se to má stejně odpoledne zkazit. No aspon zůstanu tedy dýl v práci.

Gábi tak já ti ty rifle vrátím a peníze dám v úterý jo?
24. dub 2009 v 10:36  • Odpověz
My si naštěstí nechali udělat velký manželský postele na zakázku,takže se tam zatím v pohodě vejdeme,i když Honzík si občas jednoho z nás vybere,nalepí se na něj a nehne se snim,vždycky se vrátí :slight_smile:

Tak to mě to ani nemusí mrzet a večer si dám plzničku i na vás :slight_smile:
24. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
Zdar děcka :grinning:

Tak dnešní noc byla katastrofa, vejrám do počítače krvavýma očima :stuck_out_tongue_closed_eyes: Víťula spal nejdýl od devíti do půlnoci, pak do dvou a pak už to šlo po hodině a půl až do rána :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na rozdíl ode mně pak vstával mrňous s výbornou náladou :wink: Jsem totál vyždímaná, už aby mu byly ty čtyři měsíce pryč, fakt na tu večerní kaši najedem...

Pavli, snad ti bude líp... nastrouhej si kus zázvoru, zalij to horkou vodou, ocitrónuj a oslaď medem a vypij to, mně tohle výborně pomáhá :wink:

A zdravím všechny, koho průběžně zapomínám pozdravit :grinning:

Za 14 dní už frčíme do Budějek, hip hip hurá! :grinning:
24. dub 2009 ve 12:41  • Odpověz
Gábi, teď jsem četla ten tvůj popis, ten je krásně motivační :dizzy_face: Úplně se těším, až bude Vitís taky tak velkej jako Davídek :slight_smile:
24. dub 2009 ve 12:43  • Odpověz
Mumu tak to máš teda krásné noci a to jsem Víťulku chválila, že tě nechá vyspat. Ad kaše já na ní taky čekala jak na smilování, ale nic se po ní nezměnilo. :frowning2: Moc se na ní neupínej nebo budeš zklamaná jako většina kojících matek. :grinning: Holt prso je prso. :grinning:
24. dub 2009 v 16:44  • Odpověz
autor
Teda hnus fialovej jak mi dneska je, to si teda nezasloužim :rolling_eyes: ... tak snad to aspoň nechytne malej prnďa :pensive:

Všem přeju pěknej víkend :slight_smile: , ještě se zjevim, snad líp naladěná :sweat_smile:
24. dub 2009 v 17:06  • Odpověz
Kamí, no nestraš :confused: Já už k tomu vzhlížím jako k vykoupení z muk pekelných :astonished: :grinning:

Pavli, držíme palečky ať je ti brzo líp... :fearful:
24. dub 2009 v 19:53  • Odpověz
24. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz
Mumu přesně já to taky měla jako modlu, dám kaši a bude chrnět a ono nic. Já jí jí začala dávat po 5.měsící. Pak jsem zase měla vizi, že třeba začnu s příkrmama a bude spát a taky houbelec. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale malá se teda budí 2x za noc pořád stejně. Třeba to na Víťulku zabere, když se budí takhle často.
24. dub 2009 ve 20:12  • Odpověz
Já mám kamarádku, tý spal kluk poprvý celou noc když mu byly 2 roky 2 měsíce!!! myslím,že možná proto, je mateřská tak dlouhá. Aby jsme pak nebyli v práci zadarmo drahý :grinning:
24. dub 2009 ve 20:14  • Odpověz
Gábi ty jo já se úplně děsím až bude naše malá taky takhle lítat jako Davídek. Se jí něco takový stane a já to nezvládnu. To je fakt škola šoku ty děti.

No se připravte, že vám teda tady budu ještě tak rok a čtyři měsíce každý den psát jak Anetka nespí. :grinning: :grinning: :grinning:
24. dub 2009 ve 20:19  • Odpověz
Tak aby jsme se nenudili, Davídek se okolo půlnoci pozvracel, pak ještě 3x :frowning2: Volala jsem na dětské do nemocnice, kde mi Dr. řekl, že je možné, že to je od nervů. Nebo taky reakce na ten Ibalgin sirup, píší to tam jako jeden z nejčastějších vedlejších účinků. Zatím jsme doma, ale domluvili jsme se, že jestli se ještě jednou pozvrací, tak jedeme. Jsem úplně hotová. Peru druhou várku, protože jsme Davídka 4x převlekli a 4x jsme měnili postýlku. Myslím, že dneska asi neusnu. Má teď plný nos a nemůže dýchat, tak ho hlídám. MM spí, ať je aspoň jeden z nás připravenej na zítřek :frowning2:
myslím, že mi je hůř než jemu :frowning2:
dám vědět, jak jsme dopadli
25. dub 2009 ve 02:28  • Odpověz
autor
Ahoj Gábino,

teda to musely bejt nervy :frowning2: , napiš, prosím, jak jste na tom!!! Držím palce a doufám, že bude všechno ok! :slight_smile:
Já jsem taklhle jako malá prošla (prolezla spíš) skleněnou výplní dveří :confounded: a pak jsem taky prej blinkala od nervů...rozřízlej jsem měla jenom palec a ani to nebylo na šití :slight_smile:
25. dub 2009 v 10:42  • Odpověz
Holky ahoj.
Ty jo Gábi co to tu čtu??? :frowning2: Snad je Davídek v pořádku, určitě nám dej vědět co a jak, taky držíme palečky.

Mumu já na kaši teda nedám dopustit :wink: Ale jak nekojím tak je to jiný no.Oni jsou závisláčci na těch prsou jak tak koukám co? :sweat_smile:
25. dub 2009 ve 12:11  • Odpověz
Krasny sobotni vecer :slight_smile:

Gabco, teda... :frowning2: doufam, ze uz je Davidkovi lip a vy s TM jste taky OK.. Ja doufam, ze takovy situace zvladnu, ale mam z toho desnej strach - ze ji proste jednou neuhlidam :frowning2: no, snad bude nyny :dizzy_face:

My po kasi spime taky dobre, nekdy i do pul sedmy do rana (a to chodime spinkat nejpozdejc v pul osmy :wink:) - ale to bude taky tim, ze nekojime... asi... :sweat_smile:

Dneska jsme byli s MM na konferenci o celiakii, prednasel pan profesor z Phy a pak taky pani primarka gastra z nasi nemocnice, bylo to dost zajimavy a i prislo dost lidi - museli jsme se predem zaregistrovat, dostali jsme cizrnovou polevku a mandlovy dort - ktery byl teda vynikajici :dizzy_face: a jsme clenove Sdruzeni celiaku :slight_smile: tak snad to k necemu bude... akorat pan profesor mi udelal zmatek v hlavince, kdy teda zarazovat lepek... u kojenych deti pry postupne od 4. do 7.mesice - zacit nejlepe krupicnou kasi.. je to pry novy poznatek - teprve z lonskeho roku. Tak si jeste zavolam do poradny, ktera je v nemocnici a uvidim...
25. dub 2009 v 19:54  • Odpověz
Ahoj holky, zdravím po náročné noci a normálním dni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
V noci jsme ještě ve 3 vyjeli na pohotovost, protože malej ve spaní přestával dýchat a pak, když zase začal, tak hrozně chroptěl, 3x se nadech a zase nedýchal. Dr. nebyla moc ráda, že jsme jí se zdravým dítětem vzbudili, do zprávy napsala: vzteklý, urputně se brání vyšetření :grinning:
No, nic mu fakt nebylo, asi mu zůstalo kus zvracení v krku a dráždilo ho to, když se tam vyvztekal, tak byl ok a cestou domu si v autě zpíval :sunglasses: Tak jsem byla za hysterku, ale řekla jsem jí, že radši přijedu 5x s ničím než jednou něco zanedbat. Ulehli jsme po 4, prcek spal do 8, pak dal jenom necelý dvě hodinky přes den (vzbudil nám ho traktor) a do 6 lítal venku. Nožičky už splaskly, takže i měl boty a řádil zas jako černá ruka. Den zakončil grilovýn vepřovým a salátkem :slight_smile:
od půl sedmý spí, tak snad dneska to bude ok, taky se potřebuju dospat :slight_smile:

díky moc za podporu a hezkou neděli
25. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz
Ahoj holky,

Gábi hlavně, že je v pohodě. Přesně, ať si dr trhne od toho tam je. Kudy se vlastně jezdí na dětskou pohotovost? Normálně do nemocnice hl. vchodem? Já bych vůbec nevěděla kam jet.

Jani ty jo s tím lepkem to je zajímavý. Taky jsem už chtěla začít dávat Anetce rohlík do ruky a dr. mi minule řekla,že máme s lepkem ještě počkat. To říkala ta Nerudová. Ale myslím si taky, že by pomalu už měli lepek trochu dostávat.
25. dub 2009 ve 20:19  • Odpověz
Pěkný večer holky přeji :wink: U nás se už spinká, já jsem dneska taky nějaká urvaná, tak asi taky za chvíli zalezu, v TV je stejně prd :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Gábi tak to je dobře, že Davídek je ok :dizzy_face: To jsem ráda.A taky bych radši desetkrát jela na pohotovost, než pak přijet pozdě :frowning2: Ty děti jsou opravdu k neuhlídání, taky se hrozně bojím nějakých úrazů.... :unamused:
25. dub 2009 ve 20:21  • Odpověz
Kamčo ahoj.No, nad rohlíkem jsem taky přemýšlela, že bych mu už začla dávat, ale Dr. mě furt upozorňuje, že by rohlík měl dostat až tak nejdřív v 10 měsících, tak nevím, radši mu ho teda ještě nedávám.

Já vím, že dětská pohotovost je taky někde vedle VAKu tam u Lidlu ne? :confused: Minule jsme jeli právěm kolem, tak jsem si všimla nápisu Dětská pohotovost.
25. dub 2009 ve 20:25  • Odpověz
Tak já jdu do postele, dobrou a klidnou noc :dizzy_face:
25. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz
achooooj miláčkové :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: mně se tak stejskalo :frowning2:

jen tudy prolítávám :frowning2: rychle jsem přeskenovala co jste psaly, gáááábi teda :cry: :astonished: maličkej :frowning2: popusinkuj ho moc moc moc za tetu ...

zvíži to vědět že tam jste tak jsem se s váma sčuchla, já byla celej den v metráči dneska taky :sweat_smile:

u nás je v telce hokej, já mám ještě spoustu práce :frowning2: takže vás zase opustím i když stráááášně nerada :frowning2:

jo a zítra se připravte že až se vrátím z práce tak si vám tu budu aspoň hodinu stěžovat na celou tu zatracenou rodinu - nebo spíš teda jen na švagrovou :rolling_eyes: ta svatba byl totální provar a to jsem se fakt tři dny intenzivně snažila - nespala, nejedla, jen makala jako šroub :frowning2: - zařídila jsem jí oznámka, kytky, fotografa, šaty, naskládala cukroví do třiceti výslužek, připravila svatební tabuli pro čtyřicet lidí, sepsala zasedací pořádek, napsala jí jmenovky, nalíčila, učesala, oblekla, našila vývazky, nastříhala myrty a ona si svázala slovy osm myrtovejch koleček do okýnek u auta a to jí vyčerpalo patrně na nejbližších deset let dopředu :angry: fakt šťastná nevěsta - ostatně odpoledne si potom dělala srandu že se vdávala jen kvůli guláši ale nejsem si jistá jestli to nemyslela vážně ..
já v sedm večer odtud s brekem odjela pro prcka k mamce a tam jsme dvě hodiny seděly na zemi, sledovaly krakena jak se staví na nožičky - už nás to na kolenou neba .. a pomlouvaly :grinning: :grinning: :grinning: kráááááásně jsem si ulevila :grinning:
25. dub 2009 ve 22:17  • Odpověz
Ahoj holky,
díky :wink:

Já bych si s tím rohlíkem, pokud nemáte problém, nedělala hlavu. My jsme mu ho dávali, spíš to žužlal než aby to jed, ale myslím, že to byla jedna z věcí, která ho naučila ukusovat. dodneška toho moc nesní a dávám mu ho při nákupu, aby seděl a nechal mně nakoupit :angry:

kousi, to ti nezávidim. Svatby maj bejt o tom, že si to všichni užijou a ne o honění ostatních a blbých kecech :unamused: Tak aspoň hezkou neděli
26. dub 2009 v 07:19  • Odpověz
JInak dětská pohotovost je normálně na dětském v nemocnici - je to budova pod klasickou chirurgickou pohotovostí (teď mezi nima stojí hrubá stavba nové budovy). Jde se po schodech nahoru a je to vidět z parkoviště (toho na straně nemocnice, ne toho hlavního).
26. dub 2009 v 07:21  • Odpověz
Dobré dopoledne,

Kousi to teda byla svatba za všechny prachy. Ještě, že už je po. Musíš mi pak ještě povyprávět. A kdy jedeš na ten koncert do Prahy? Taky teď někdy viď?

Gábi tak myslíš, že můžu rohlík někdy dát jo? A čerstvej nevo radši den starej? Včera jsem právě četla v tý kuchařce, že maj už něco takhle pojídat a pokoušet se okusovat. A taky tam píšou o těch kouskách v jídle. Takže jí teď budu dávat kousky do všeho. Když jí vařím tak to je pyré a ta kuchařka radí do pyré vedle našťouchat třeba brambor a hodit to do toho tak to tak taky budu dělat. Zjistila jsem totiž, že jakmile má víc dnů za sebou pyré tak pak dělá, že se dáví na kouskách a když má kousky po sobě tak je to v poho. Takže holčička bude baštit kousky furt. :wink: Zarazilo mě jak tam píše, že čím dýl se naučí na kousky tím hůř a může to způsobit neurozu a strach z jídla ty jo. :confused: A prý když maj kousky a žvíkají tak dřív mluví. :confused:
26. dub 2009 v 10:21  • Odpověz
Jinak šmudla dneska spala zase do 4. :dizzy_face: :dizzy_face:A pak chrupkala u nás až do 7,45. To mu říkám neděle. :dizzy_face: :dizzy_face: Jsem z toho úplně hin. To fakt u ní neznám. A já samozřejmě nemohla spát. Jak jsem naprogramovaná osm měsíců vstávat, tak mě to nejde. :sweat_smile:
26. dub 2009 v 10:24  • Odpověz
Kami ahoj,
my jsme mu vlastně klasický pyré nikdy nedělali, dočetla jsem se u ní (AK), že prckové mají dot silný dásničky na to, aby malý dobře udělaný kousky např. mrkve zvládli. Takže pyrý nejed, vždy měl malý kousky. Dneska rozkouše kousky masa od nás z jídla.
Ten rohlík my jsme mu právě dávali jen tak na žužlání. Nikdy ho neměl namazanej s něčim, spíš jen tak na zabavení. Pravdou je, že nikdo u nás neměl, nemá a snad nebude mít problém s lepkem, ale ta intolerance se může objevit vlastně kdykoli. Samozřejmě zbytečně nazatěžovat dřív než je dobře, ale proč se tomu vyhybat, tělo se s tím někdy musí naučit bojovat.
Jesti můžu doporučit, Any by už asi mohla ty kuřecí kuličky s jabkem (já je teda dělala do prstů, líp se malýmu držely), nebo kuřátko v kornflakách, atd. Nám se to moc osvědčilo na svačinky. Já jela, ten se staral jenom o naplění žaludku a oba jsme byli spokojený :slight_smile:
Prcek si teď dává polední pauzu, doufám, že tak 3 hodinky :angry:
26. dub 2009 v 11:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.