• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

ČB - druhá parta aneb mamky prcků pod 1 rok

(Zamčená)
16. října 2009 
Jo, ještě jsem si vzpomněla...
Eri, slyšela jsem o tý prasečí chřipce v MX, je to tam fakt tak drsný?
Dneska říkali ve zprávách,že v NY je jedna celá třída v karanténě po návratu a to samý na Novým Zélandu. Naštěstí prý nemocní dobře reagují na léky.
To je síla, zrovna když se má Mumuman vrátit domů :frowning2:
26. dub 2009 v 11:25  • Odpověz
Ahoooj holky a miminka :slight_smile:
na Lipně bylo supr (teda až na počasí) ale doma je doma.Dneska zatim o Andrejce pořádně ani nevim MM jí pořád muchluje a dělá s ní blbinky nojono vypadá to že se taťkovi stejkalo :grinning: jo a to nám ještě dneska uvařil oběd :grinning:
Gábi hlavně že se Davídkovi nic nestalo v takových chvílích si člověk uvědomuje že ty děti jsou pro nás všechno na světě a dobře si udělala že jste jeli na pohotovost přesně jak píše Kamí od toho tam jsou!!!
Když jsme někde na návštěvě tak chtějí něco dát dobrýho i Andrejce tak většinou donesou piškot a jak má mrňousek zoubky tak si ho ukusuje sama a já jí už dávák ožužlávát kůrku chleba.
26. dub 2009 ve 12:56  • Odpověz
Vyrážíme ven tak zatim papa a večer na vás juknu jo a jinak se mi holky po vás stejskalo :dizzy_face:
26. dub 2009 ve 12:57  • Odpověz
Jéé ahoj Maruško tak už jste zpátky? Nám se taky stejskalo. :dizzy_face:

Já chtěla jít ven a je tam nějak zatáhnuto a fouká tak jsem jí šoupla na balkon a pak pojedeme nakoupit do Tesca (a jestli bude zlobit tak dostane rohlík) :grinning: . Jsem dneska slaměná vdova, MM je na stavbě a pak má fotbal.

Gábi já dneska zrovna študovala kuchařku a na ty kuličky koukala. A zkusím je. Nejdřív musí dojíst to co má v mrazáku a pak už mám zaškrtnuto asi pět jídel. :dizzy_face:

Jo a holky teď mi tady zase plešatá zpěvačka pěla a normálně dole vidím skrz dásničky dva zoubky. Jak dlouho to tak trvá než vylezou, když jsou takhle vidět? Že bysme se taky dočkali? :dizzy_face:
26. dub 2009 ve 14:25  • Odpověz
autor
Ahoooj :slight_smile:

Tak já už jsem jakžtakž v provozu :pensive: , jsem teda ještě nemocná, ale krize byla včera a dneska ráno...no uvidim zase večer :grinning:
Jsem od včerejška u našich, mm jel na třicetiny kamaráda, chtěl to kvůli mně, ženě nemohoucí, odpískat, ale přímo jsem ho donutila jet, si myslim, že si ti chlapi taky musí od nás odfrknout :grinning: :grinning: Teď už je zpátky, sice s kocovinkou :sunglasses: , ale šíííleně nás oba miluje :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
Gábi tak hurá, že jste opravdu v pohodě, normálně včera už jsem měla žaludeční neurózu, že se neozýváš :sweat_smile: ... teda maateřství, to je mazec :slight_smile:
Holky malej asi pochopil, že je maminka lazar a včera usnul v 9 večer (naši s nim ještě blbli, tak jsem je všechny nechala přetáhnout večerku :slight_smile: )...a spal do půl pátý!!! A přesně jako Kamča, ve tři jsem byla vzhůru připravená kojit a ono nic :grinning: :grinning: Pak to ještě zabalil do sedmi, pak jsem ho odnesla k našim a prej spal ještě od osmi hodinu na taťkovi :grinning:. Já teda dospávala taky, se smrkacíma přestávkama :sweat_smile:

Kamčo tak gratulace k zoubkům :dizzy_face:, no zpěvačky musej mít krásný zuby, tak ať se ryhle vyklubou a moc jí netrápí :slight_smile: :slight_smile:
26. dub 2009 v 16:35  • Odpověz
autor
Hele si říkám že to byl fakt dobrej krok tuhle diskusi obnovit a trhnout se, jedeme hezky, žejo? :wink: :slight_smile:
26. dub 2009 v 16:36  • Odpověz
autor
Joooo, kousi, svatby se někdy opravdu vydaří :grinning:
Jsi teda hvězdná švagrová, tolik práce jsi pro ní udělala...tak a teď bez okolků pomlouvej jak se zlíbí, na nasranost není nic lepšího :grinning: :grinning:
26. dub 2009 v 16:40  • Odpověz
Ahojky holky!

Gábi, týýý jo, to je teda síla s Davídkem, to bych taky hned upalovala na pohotovost!!!! Chjo, škoda, že většina doktorek na pohotovosti jsou takový s prominutím starý krávy! My jsme byly jednou, seděla tam baba a malou poslouchala přes tričko a košilku!!! Když jsem to říkala mojí MUDr., tak spráskla ruce a nechtěla mi to věřit!

Kamí, gratulace ke spánku, to je paráda, už začínáme přemýšlet, jestli taky Vikí nepřestěhujeme do pokojíku, že bysme ho narychlo spíchli! Ale mám pocit, že by mi v noci chyběla.... :sweat_smile: Jinak dneska se budila, vstávala jsem asi 6x, vždycky se probere, začne plakat, dám dudana, pohladím a za chvilku je klid, ale 6x za noc je fakt dost, z toho 2x kojím! Už toho mám fakt nějak nad hlavu!

Holky, jakou máte kuchařku? Já zatím pořád mixuju, Vikí má jenom 2 zuby dole, takže mám pocit, že ještě nemůže kousat! Rohlík dávám taky, někdy i k snídani 2 kolečka namazaná máslem. Když ona když mě vidí jíst, tak hrozně loudí a mlaská, takže jí vždycky ulomím a dám do pusinky! Někdy dostane i kousek buchty, chleba, prostě všechno možný, moc se toho nebojím!

O té ptačí chřipce mi dneska říkala mamka, vůbec nejsem v obraze!

Bebi, jak je? Už je ti líp?

Jo, Kamí, když nám začaly prosvítat zoubky, tak během týdne se začala otvírat dásnička a zoubky byly na světě!
26. dub 2009 v 17:48  • Odpověz
Ahoj holky,
taky jsem si říkala, že slušně jedem a i já, kritička slepičárny, začínám chodit častejc :sweat_smile:

Kami, já jsem byla poctivá a dělala jsem i ten kuřecí vývar, pak jsem ho používala na vaření. Vždycky z něj bylo tak na 8 jídel. Byla jsem tak vychc...á, že jsem vařila třeba 2 dny, ale pak jsem třeba měsíc nemusela a malej měl 2x, 3x denně jiný jídlo. Když začal větší porce, tak jsem dělala dvoj nebo trojnásobný dávky z kuchařky.
Napadlo mně, že pokud byste chtěli, tak AK prodává takový plata na zamražení, je tam 15 kostek (objemem malá sklenička), vydrží to tam asi až 8 týdnů od uvaření. v jednom balení jsou 2 plata kostek a stojí 250,- Kč jedno. Kdo by měl zájem, mohla bych objednat v UK. Já to pak z kostek vysypala a dala do pytlíků.
Musím teď mazat, ještě se asi stavím :slight_smile:
26. dub 2009 v 18:40  • Odpověz
Gábi tak to jsi jak já. Mě taky baví vařit v kvantech. Takže si taky dělám zálusk, že nakoupím ve velkým a budu vařit tři jídla a od každého aspoň 6 porcí. Dneska jsem si koupila další mističky. Já vaření moc nemusím, ale když vařím třeba polívku, hl. jídlo a ještě třeba do toho peču tak jsem ve svým živlu. Asi potřebuju k práci trochu stes a pak mě to baví. :sweat_smile:

Míšo myslíš, že by se takhle brzo už prořízly? No snad jsem viděla dobře. Ale ona nemá nic nateklý a je poslední dny extrémně hodná. :dizzy_face:

Pavli hlavně, že ti je líp. Tak to mají rodiče aspoň radost, že se můžou o Honzíka postarat viď? Jinak tvojí mamce to moc sluší, vůbec nevypadá na to, že už má vnoučátko. :dizzy_face:
26. dub 2009 v 19:26  • Odpověz
Jo Gábi já ty plata nechci už mám asi 15 kelímků, ale nemá tam ty formičky na ty lízátka? Ty bych brala. TO je dobrý nápad na ty zoubky. A i v létě místo sladké zmrzky. :wink:
26. dub 2009 v 19:27  • Odpověz
Míšo objednávali jsme si tady hromadně kuchařku pro kojence a batolata na doporučení Gábi. :dizzy_face:
26. dub 2009 v 19:28  • Odpověz
ještě jednou v rychlosti...
Kami, na formičky se podívám a dám vědět, ale já to neobjednávám přímo od ní z webu, protože to má dost drahý, ale z jiný firmy, kde to je levnější.
Bebi, ty máš to dítě taky úplně zlatý. Já lehla loni, když bylo malýmu 2 měsíce a Dave musel se mnou zůstat doma. Měla jsem horečky a bylo mi fakt zle. S prckem se strašně špatně marodí, jsi unavená, nevyspalá, pořád jště je tělo unavený těhotenstvím a porodem a prckovi to bývá jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak hlavně, aby jsi se z toho brzo dostala. Taky je fajn mít pomoc od rodiny, já to neznám, mám tu jenom svoje rodiče a bráchu a ty se ke všemu staví jako bych ani nebyla jejich :frowning2:
U zoubků nás vždycky nejvíc trápilo než praskla dásnička. Když praskla a udělala se dírka na zuby, tak to samotný lezení zubů už bylo ok. Takže možná i proto ti Any hůř spala a teď je jí líp, tak tě taky nechá dospat :slight_smile:

Jdu dolů, koukám na zprávy, s tou prasečí chřipkou je to docela síla - potvrzený případy ve španělsku, Irsku, Kanadě.... asi přestanu jíst vepřové :sweat_smile:
dobrou
26. dub 2009 ve 20:06  • Odpověz
Bry vecer :slight_smile:

Holky, zavidim vam, ze se nebojite lepku :slight_smile: ja se bojim... pze je to ve vetsine pripadu dedicny :frowning2: chjo.... zavolam zitra do poradny v nemocnici a uvidim, co mi reknou..

Kousi, ty jo, vidis, jsme se mohli videt :slight_smile: ale my byli stejne bez maly, na nas bys nic moc nevidela :grinning:

Gabco, ja bych ty plata brala - ted to mrazim ve formach na led a to je takovy, ze nevim, kolik kosticek Any sni... kolik to tak stoji?? A kdyby byly formicky na zmrzku - jak pise Kamca, tak ty bych si vzala taky :slight_smile: dikes

Miso: http://www.odborneknihy.cz/zbozi/varime-pro-kojence-a-batolata.html tak tuhle ted mame :dizzy_face:

Holky, doporucuju batat :dizzy_face:
Dneska mela Anetka cuketu-brambor-brokolici a taky dobry :slight_smile: ja zatim teda mixuju, bez kousicku :sweat_smile: tak snad si pak na to kousani zvykne :sweat_smile:
26. dub 2009 ve 22:01  • Odpověz
Tak jsem se vyjadrila a jdu chrnet :slight_smile: Brou!
26. dub 2009 ve 22:01  • Odpověz
Tak ne :fearful:

Gabi, zpet :pensive: -- vzala bych si jen ty formicky na nanuky :wink: diiiiky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

A ted uz konecne brou :dizzy_face:
26. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz
Ahojky holky,

to je dneska zase krááásně! Už se těším ven!

Noc byla opět příšerná, Vikí si asi navykla, že jsem si ji brala okolo půlnoci do postele a nechala ji tam až do rána a teď se budí třeba 6x za noc, je to síla, vstává i manža, jsme z toho KO! Vůbec nevím, jak na ni a co by mohlo pomoct.... :frowning2:

Jinak Žvíži, ta kniha vypadá dobře! Už ji všechny máte? Je dobrá? A jak vaříte teď mimískům? Dáváte i snídani?
27. dub 2009 v 10:13  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:

Tak i my máme za sebou zajímavou noc, i když proti Gábině brnkačka :sweat_smile: , malej ode mně chytil rýmu a než přišel na to, že u odsávání musí držet a odkašlat si taky není špatnej nápad, tak docela husně bojoval s nadechnutím :frowning2: ... to je teda síla, vidět vlastní dítě, jak lapá po dechu :confused: , no já jsem teda nečekala, vždycky o popadla, čapla "na letadlo", poplácala po zádech, než čapnul dech a po chvíli odsála, co šlo, ale nervíky mi hrály. A to je prkotina - rýma. :pensive: Teď už je v pohodě, spinká...no on se ten náš případ i v noci žulil, jakmile doplakal, že nevěděl, co se děje :slight_smile:
No takže dneska nás kurýruju oba :frowning2:

Jo ale jako jakmile měl nosík prázdnej, tak nabaštit se pokaždý, když se vzbudil, to zas jako jo :grinning:
27. dub 2009 v 10:45  • Odpověz
Ahoj holky, pěkný sluneční den, dneska je tam úplnej hic :slight_smile:
My byli ráno u Dr., protože Kubík má furt ten průjem, tak pro jistotu jsem tam s ním došla, udělala mu výtěr, napsala nám Smectu a nějakýho Kulíška, aby se moc neodvodnil tím průjmem, ale prý to vypadá že je to fakt k těm zoubků, asi se mu klubou oba horní najednou, nemá teploty, nic, ale jen ten průjem k tomu no.Snad tohle pomůže co nám dala.

Musím vás taky dočíst, vy jste kecalky :grinning:
27. dub 2009 v 11:50  • Odpověz
Kamčo co rohlík, už jste vyzkoušely? :slight_smile: A zoubky vám vylezou brzy.To budou první vid?nebo už nějaké Anetka má? :slight_smile: Kubíkovi když prosvítaly ty první dva dole, tak měl šílený teploty (ted má zas pro změnu asi průjem k těm horním)a pak se mu prořízly za 14 dní.Trvalo nám to trochu déle no.
Leeily a jak jste se měly? :slight_smile:

Holky já jsem Kubíkovi zkoušela už dávat kousky např.mrkvičky nebo brambory, ale on se na tom příšerně dáví, zvedá se mu žaludek a je úplně rudej u toho :frowning2: Tak nevím jak ho to naučit.Musí si zvyknout, ale já se na něj nemůžu dívat jak se dáví.To samé se sušenkama od Hami, dám mu jednu do ručičky, on si ukousne ale strašně se pak na tom dusí.Chjo :frowning2:

Kulli kuchařka je fakt zajímavá, jsou tam dobrý recepty, ale i super povídání :wink:

Bebí hlavně at jste s Honzíkem brzy fit, ona i ta rýma je protivná a nepříjemná

:unamused: Hlavně to odsávání :unamused:
27. dub 2009 ve 13:10  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:

Teda chvilku tady člověk neni a hned se tu dějou katastrofy! To je teda něco. Doufám, že jste všichni v pohodě (už).

Nás začínaji trápit zoubky :confounded: , tak je to takový veselý... :sweat_smile:

Jinak už si užíváme přírody u našich na chalupě a je to paráda! Dneska tu ale zůstanu sama s Anďou, páč MM jet do roboty a zůstane v Budějkách až do zítra :frowning2: . Ještě štěstí, že mám net a Vás :dizzy_face: :grinning: .
27. dub 2009 v 17:09  • Odpověz
Cau mamky...

tak hlasim, ze mame taky rymu :frowning2: jak tram... sice je to jen ryma - jak pise Bebi... ale stejne - ma ji uz tyden - po ocku ji to zacalo a noc na dnesek + dnesni den byl zatim snad nejhorsi... nechapu, kde se ji to tam bere :frowning2:

Co tak na tu rymu ucinkuje nejvic?? Mam nasivin, ale prijde mi, ze je na dve veci :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to jsme pravidelne strikali morskou vodou - preventivne - naprd :rolling_eyes:

Eri, co se deje, ze nic nepises? :frowning2: Mas asi starost o manzu, co...
27. dub 2009 v 19:54  • Odpověz
Miso, kucharka je super, zatim nam vsechno chutna a je tam vsechno pekne napsany :dizzy_face: Jeste ze mame tu Gabcu :slight_smile: bych na ni jinak asi neprisla :sweat_smile:
27. dub 2009 v 19:55  • Odpověz
Sari, uz zoubky??? :confused:
27. dub 2009 v 19:58  • Odpověz
Tak... a zase tu nikdo neni :angry: :angry: :angry:
V tom pripade mizim :stuck_out_tongue_closed_eyes: krasny vecer :slight_smile:
27. dub 2009 ve 20:07  • Odpověz
No, už zoubky a trápí jí to docela dost :frowning2: . Chudinka moje malá, tak mažeme gelíkem a máme po ruce Panadol, kdyby bylo nejhůř.
27. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz
Jani krásný fotečky. To je z toho fotoshopu?
27. dub 2009 ve 20:30  • Odpověz
Zvizi - děkuji, děkuji :sunglasses:

chci se jenom zeptat, jak to s holkama vypadá na zítřek, bude někde v bazilice po 1230? Budu tam se svým omláceným, ale spokojeným dítětem :grinning:

Šári, tak pevný nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nám se první zub vyloup v 8 měsících a v roce jich měl 10!!
27. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz
Gybi, díky. Jsem zvědavá kdy nám vyleze první... :confused:
27. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz
Ahojky holky,

tak jsem Vikí uspala, doufám, že dnešní noc bude stejně bouřlivá, jako dvě předchozí, jestli jo, tak už se picnu, dokonce manža se dneska nabídnul, že bude spát na mé posteli a vstávat a konejšit Vikí, jenže on je na to takovej "chlap", začne na ni v noci skoro nahlas mluvit, takže je to všechno horší než lepší... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani, tu kuchařku musím někde vypátrat v knihkupectví, vařím pořád to samý....aspoň mě to tak přijde!

Šári, to jste teda šikulky, tak maličká Anettka a už zoubky???!! To je paráda, aspoň to bude mít dřív za sebou!

Jitulko, zkus sušenky Sunarka, hodně se rozpouští (dokonce už i v rukou), ty od Hami jsou naprd, ty Sunarky jsou lepší! Já dávám obyčejné dětské piškoty, ty u nás vedou! A co takhle ty kukuřičné křupky, ty se hned v pusince rozpustí!
27. dub 2009 ve 20:59  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.