• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

ČB - druhá parta aneb mamky prcků pod 1 rok

(Zamčená)
16. října 2009 
autor
Ahoj Jani :slight_smile:

Já bych šla hned :slight_smile:, dneska máme ale nejspíš očkování (konečně), zejtra kadeřnice pro mně (těšíííííím!!! :grinning: ), ale co takhle ve čtvrtek nebo v pátek? :slight_smile:
2. čer 2009 v 09:50  • Odpověz
Pavli, tenhle t. nestiham... opet :pensive: jedine patek dopo... ve dve uz zas musim byt doma. To je des se mnou, co :sweat_smile:
2. čer 2009 v 09:55  • Odpověz
autor
V poho, tak klidně v pátek dopo, nebo příští tejden :slight_smile:

Tak máme konečně prďolku naočkovanýho, první injekci snad vůbec nezaregistroval, ale tou druhou, tou jsme ho pořádně na*rali :confused: :sweat_smile: , spustil sirénu, malinkej...no ale jak jsem ho pochovala, tak se zas uklidnil, cestou domů se na mně ze sedačky už žulil a pak vytuh, takže teď spí dál v postýlce :slight_smile:
Klasika, mám trochu nervíky a kontroluju ho, ale jsem ráda, že je naočkovanej :slight_smile:
2. čer 2009 v 11:32  • Odpověz
autor
...tak tady se s jedním vzbuzením na kojení pořád spí, takže u nás jede reakce na očkování "spavost" na plnej plyn :sweat_smile:
2. čer 2009 ve 14:57  • Odpověz
Ahojky.

Tak jsem ten náš problém vyřešila jinak. Koupila jsem jí na večer bezlepkovou rýžovou kašičku. Možná, je kaši ještě brzy, ale pořád lepší než aby mi plakala hlady.

Lucka (l.tu) mi včera napsala zajímavý poznatek. Prý měli s Honzíkem podobný problém, že nechtěl flašku. Říká se, že mimča nechtěji flašku od mámy, že cítí její mlíko, tak Honzíka učila pít z flaštičky babička. Tak ještě zkusím zaúkolovat MM. :wink:
2. čer 2009 v 15:08  • Odpověz
Ahoj, tak jsem koukala, že Anetka nechce pít z flašky, jako nechtěla a nechce moje Deny. My jsme nakonec objevily hrneček NUBY, je to učící hrnek, mají ho v DM pod jejich značkou Babylove. Stojí kolem 100 Kč. Má silikonový pítko a naučilo se z něj pít už spousta dětiček od mých kamarádek. Tak vyzkoušejte...
2. čer 2009 v 18:32  • Odpověz
Hrneček máme od Nuku, ten má taky silikonový pítko, ale má hodně velikou dirku. To když jí dát tak se tim mlíkem udusí...
2. čer 2009 v 18:36  • Odpověz
Pěkný večír :slight_smile:

Šári, to je zajímavý jak jsi psala - že prcci nechtějí od maminky napít z flašky protože cítí její mlíko :slight_smile: No je to možný....Ten hrneček od NUKu jak jsi sem hodila odkaz přesně máme, Kubík z něj pije, už od začátku ho to baví, ale má opravdu velkou díru, já mu začla hrneček dávat někdy v 7 měsících a i tak se "topil" než si zvykl.Sice ho to hrozně bavilo, ale ta dírka je hodně velká pro Anettku bych řekla.
2. čer 2009 v 19:38  • Odpověz
Ahoj holky
dneska v BB supr skoro nikdo tam nebyl a my si užívali ( Kamča s Anetkou, Gábi s Davídkem a jí a Andrejkou) v míčkách :grinning:

Šárko lenousek100 asi má namysli takovejhle hrneček
http://www.baby-eshop.cz/detske-hrnecky-kelimky/netekouci-hrnecek-240ml-s-variabilnim-prutokem-stihly
2. čer 2009 v 19:45  • Odpověz
jinak z knížky od AK vařím o sto šest Andrejce to chutná tak to se vaří s větší radostí už máme za sebou kuřecí vývar a z něj dušený hovězí se sladkým bramborem
játrová pochoutka
kuře se sladkým bramborem a jablkem
supr cuketa s hráškem
pyré z pórku a brambor
jinak nám šmakuje cuketový gratin
rajčata a mrkev s bazalkou hmm a tot asi vše
2. čer 2009 v 19:51  • Odpověz
Jak koukám, tak jsou ty hrníčky podobné, ne?
Chce to ale asi čas a pevný nervy... :wink:
2. čer 2009 ve 20:27  • Odpověz
Dobý ráno,

Šárko hrnečky možná podobný jsou, ale rozdíl je právě v tech pítkách :wink: :wink: :wink:
Andrejku stejnak přinutila jen žízeň že se napila a od tý doby to umí, ale jen když chce.
3. čer 2009 v 07:14  • Odpověz
Brý ránko, teda spíš dopoledne. Já se utápím od včera ve výstavní migréně, jsem jak chodící mrtvola... :rolling_eyes:

Dneska to vypadá na fajn den, co? Počásko krásný. Já musim dneska připravit všechno na zítra - budou nám měnit topení a kotel, takže bude bordel po celým baráku - už se "moc těším"... :angry:

Takže v BB je to dobrý? V zimě tam budeme pečený vařený! :grinning:
3. čer 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahoj,

tak jsme včera okoukli to lino u dalších kamarádů a je rozhodnuto, dáme ho teda taky, vypadá to prostě perfektně :slight_smile:

Ale mám už toho teda plný kecky, dneska se nehnu z baráku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Maximálně na zahradu oloupávat barvu z našeho výstavního slumu :grinning:

Šári, migréna jo? Chudáku malá, paralen asi nezabírá co? :unamused:
3. čer 2009 v 09:49  • Odpověz
Jo a humor: včera ráno piští budík, tak se v posteli nadzvednu, abych přes Míru nakoukla, kolik je hodin. A říkám mu "Vstávej, píská ti budík" a najednou vidím, jak zvedá ruku a chystá se zamáčknout MĚ! No chápete to? :fearful: :grinning: :grinning: :grinning: Tak nevím nevím jak s tou svatbou... :grinning: :grinning: :grinning:
3. čer 2009 v 09:54  • Odpověz
Eri :grinning: :grinning: :grinning:

Týjo, Paralen asi fakt nee. Já ho snad ani doma nemám. Budu to muset přežít... :sweat_smile:

Nový lino bych taky potřebovala - kuchyně, koupelna, chodba, ale teď to fakt nejde. :frowning2: Korunky chybí a navíc se nám pochroumali obě auta. Na MM autě mu praskla pružina, takže tu bude 5000,- v háji a mě na autí blbne startér. :angry:
Jaký jste vybrali lino? :wink:
3. čer 2009 v 10:20  • Odpověz
Šári, ale paralen si klidně vzít můžeš, to je jedna z pilulí, co se můžou v těhu i při kojení :wink:

Lino asi budeme kupovat u Strnada, vybrali jsme tohle: http://www.koberce-strnad.cz/?akce=katalog_pvc&id=35&foto=452
Položený to vypadá krásně, fakt skoro jako dřevěná podlaha :slight_smile:

Ad auta - my tenhle týden jezdíme Favem, teda to je brus :grinning: :grinning: :grinning: Autíčko na setrvačník :grinning: Ale v pátek už budeme mít zpátky Kryštofa (teda tak se jmenuje naše oktávka), nechávali jsme ji v Rokycanech na přihlášení tažnýho zařízení :wink:
3. čer 2009 v 11:02  • Odpověz
autor
Ahoj :slight_smile:

No tak musím poreferovat, že my jsme si to s očkováním celkem vyžrali. :frowning2: Malej teda byl nejdřív jenom spavej, odpoledne cca od 3 do 7 byl normální, veselej, jako vždycky, pak začal kňourat a vyvrcholilo to po koupání a nakojení, když u mně usínal v náručí...najednou začal řvát a ryčet, ale fakt jako hrůza...nic nepomáhalo, pak začal lapat po dechu, párkrát se mu to povedlo a pak už ne, chytla jsem ho a dala před sebe, to už byl brunátnej, tak honem na "letadlo" a plácat po zádíčkách, volala jsem na mm že na něj nevidim, jestli dejchá, dítě fialovělo, pořád ticho, tak jsem mu honem strčila prsty do pusy, jestli tam nemá hleny či co, mm volal záchranku, pak malej začal zvracet a konečně zase ječet, tak jsme ho na radu položili na zem na bok, záchranka přijela (bylo to jako věčnost, ale to už dejchal normálně, trochu ublinkával a chtělo se mu spát, tak jsem na něj furt mluvila, aby nezavíral oči... :frowning2: ), no, naložili nás a jelo se do nemocnice...
Tam už byl dobrej, akorát jsem ho škrábla v krčku, ale to je úplně v pohodě...nechali si nás tam přes noc, ta byla klidná a krásně spal (i když teda šli jsme spát o půlnoci a ve 4 jsem ho zase měřila a pak po hodině, takže dneska bude ještě unavenej...), teda po paralen. čípku, měl 38,3...já zato nespala vůbec, pochopitelně :pensive:
Čím to bylo čert ví, jestli od toho pláče, že tak řval (nejspíš kvůli bolesti píchanců na nožičkách, MUDr říkala, že by to časově odpovídalo, kdy to přichází k sobě), že to přefouk a nevydejchal, nebo jestli na něj šla febrilní křeč, jak mu rychle začala stoupat teplota...nejhorší varianta jestli to nebyl epil. záchvat, ale to je prej nepravděpodobný, vzhledem k předchozímu pláči...
No tak teď prďolka dospává, já se nějak berchám, bolí mě hlava... ale jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo. Zejtra ráno jdem pro jistotu na neurol. vyšetření, sama jsem si ho vyžádala, dneska tam ta MUDr neni, takže nás propustili (teda mě a jeho tam ještě vedou v jakýmsi stavu pacienta-nepacienta) a zejtra teda bude jasno.
....tak už je vzhůru, šla jsem se a něj mrknout a řehní se na mě a má 36,9. Tak hurá :dizzy_face:
3. čer 2009 v 11:29  • Odpověz
Ježiš, Pavlí, to jste teda měli noc :frowning2: Chudinka malej, snad už bude Honzík dobrej :pensive: Fuj, já se toho úplně děsím, nás píchanec teprve čeká, nejspíš za čtrnáct dní a už se připravuju na nejhorší, vzhledem k tomu, jak blbě mrňous snáší veškerý změny :confused:
3. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
Moc držím palečky, ať to neuro zítra dopadne dobře :slight_smile:
3. čer 2009 v 11:36  • Odpověz
Ježiš manjá, Pavli tak ať už je všechno OK.

Eri, lino je fakt moc pěkný! My snad taky něco pořídíme. Letos bude místo dovolené u moříčka nová podlaha. :wink:
3. čer 2009 ve 12:03  • Odpověz
tedá pavlí :fearful: :fearful: no potěš koště teda fuj :frowning2: tak takovouhle reakci jsme tu snad ještě neměly :frowning2: maličkej :frowning2: bych zešílela :frowning2: fuj fuj fuj ..
3. čer 2009 ve 12:20  • Odpověz
Ahoj všichni :slight_smile:

Pavlí, to je mi líto :frowning2: To jste měli pěkný nervy co? :frowning2: Ty brďo.......Hlavně at už je vše zas dobrý.Chudinka malej :frowning2: Zítra na vás budeme myslet.

Eri lino je moc pěkný.My máme taky lino,v kuchyňo-obýváku i v dětským pokoji budoucím,přemýšleli jsme nad plovoucí podlahou, když jsme si zařizovali před rokem byteček, ale nakonec taky vyhrálo lino.Podle mně se to i lépe udržuje a myje.A ted jsou ty lina fakt nádherný :dizzy_face:
A s tím budíkem to je prča :grinning: :grinning: :grinning:

Šári co pití z flašky nebo z hrnečku?

:slight_smile:
3. čer 2009 ve 12:25  • Odpověz
Jíťo, pořád bez úspěchu :frowning2:
3. čer 2009 ve 12:33  • Odpověz
Šári a ty už máš málo mlíčka nebo jak? :confused: A zkoušel to Anettce dávat z flašky TM?
3. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz
Ahoj, Šári, já myslím, že ty hrnky mají rozdílný pítka. A taky ti malá nemusí chtít UM co jí dáváš, já Deny právě teď odstavuju a je to asi ještě na dlouho. A jediný, co mi aspoň trošku pije je Sunar. Na ostatní dělala po prvním loku blé a konec.
Bebi, kamarádky klučík měl taky hroznou reakci na očkování a až po ní jí dr. nabídla nějakou "šetrnější" verzi, co dávají právě dětem, co to normální očkování nesnesou. Ale malýmu je už 2,5 roku, nevím, jestli se něco od té doby zase nezměnilo. Ale každopádně se na to dr. zkus zeptat.
Holky, jinak jsem nakoukla zase do SanArtu a jsem opět v šoku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. čer 2009 ve 13:51  • Odpověz
autor
Ahoj holky, moc děkujem za podporu :slight_smile:

Malej už tu mlátí do hraček a teplota je pryč, tak snad už nadobro :slight_smile:

Ono taky víte, to naše nebrečivý dítě když začne najednou ryčet, to je šok sám o sobě. :confused: No a s tím dechem byla to chvilka, samozřejmě člověku se pár sekund zdá jako věčnost a nakonec dech teda chytil, ale volali jsme záchranku hned, protože na co čekat, žejo. :unamused:
I já už jsem klidnější...
Lenousku určitě se doktorky na tu šetrnější variantu zeptám, tohle totiž už nikdy :angry:

Jinak zejtra na tom neuru je to jenom pro sichr, základní neuro vyšetření už mu dělali a naprosto v pořádku.
3. čer 2009 ve 14:14  • Odpověz
autor
Ad ona diskuse...tohle kdybu v Artu věděli... :angry: :angry: :angry:
To neni matka, to je případ pro psychiatra jak vyšitej. Nebo pro sociálku. Nemám slov. Chudák 25-ti denní dítě. :frowning2:
3. čer 2009 ve 14:52  • Odpověz
Týýý voe... bych z tý kravky blila i ušima :confounded: :rolling_eyes: Fakt super přístup, to jako si řekla "Tak co ještě nemám? Tak třeba dítě" a když teda se to IVF povedlo a mimino se narodilo, tak jako hotovo dvacet a rychle od něj pryč zase se vrhnout na něco jinýho?? :angry: :angry: :angry:
3. čer 2009 v 15:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.