• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čeká nás 2.IVF na jaře

(Zamčená)
12. dubna 2011 
@dvojcata2 jo, jo bylo to přesně tak jak říkáš..imunologie i genetika v pořádku,byal jse také na laparaskopie, hysteroskopie a chromopertubaci, vš zlé co tam bylo bylo odstaraněno, takže jse byla kromě nepravidelného cyklu a ovulace v pořádku.....jen manželovi na genetice našli nějakou odchylku genu...prý neměla žádný vliv na mě otěhotnění a skutečně bylo to tak...ale i přesto musím v 16 týdnu podstoupit aminocintézu, aby se 100% vědělo, že ta odchylka není nijak nebezpečná pro mimíska...
@sedmitecka nezadařilo se mi otěhotnět ani jednou..až teď...myslím, že je to tím, že tenhel poslední pokus byl úplně jiný než ty předchozí...měla jsem jinou stimulaci, poprvé jsme si zapatili AH, nechali jsme si porvé zavést 3 embria, k stimulce jsem uživala ještě jedny léky, které jsem před tím nikdy neměla a hlavně si mylsím, že mi pomohli lázně, ve kterých jsem byla loni v listopadu...pan Mudr. v lázních mi doporučil další IVF co nejdříve .poslechla jsem a vyplatilo se..
1. bře 2011 ve 21:39  • Odpověz
@adenka84 čím jsi stimulovala před tím a čím při té poslední IVF??? kde jsi byla v lázních??? to ti je napsali v CAR ???
1. bře 2011 ve 21:49  • Odpověz
@sedmitecka by jsme drahá přítelkyně mohly spolu jed na pár dní do lázní... co ??? nebylo by to od věci,... aspon bychom se hodily do pohody,.....
1. bře 2011 ve 21:50  • Odpověz
@eimmy první IVF jsem stimulovala Gonalem (péro) + cetrotide...měla jsem krátký protokol..stimulace trvalo celkem 11 dní..
3.IVF jsem měla dlouhý protokol stimulace trvalo od 23.12 do 20.1. píchala jsem Menopur, Decapeptyl + Gonal...a navíc jsem užívala Metformin..prý by měl mít lepší vliv na tvorbu vajíček...
vajíček jsem měla při každé stimulaci tak nějak stejně...kolem 10 vajíček..ale zbyli mi jen při první stimulce 2 na zamražení to byl pak ten 1.KET..2.IVf mi nezbyli žádné...a při 3.IVF nám zbyli ještě 2 sněhuláčci..
lázně mě napsal můj gynekolog..v Caru o tom ani nevěděli...těm jsem jen pak přinesla závěrěčnou zprávu, a že chci jít od dalšého IVF co nejdříve...nebyli proti..
můj gynekolog mi to nabídl..halvně kvůli tomu, že jsem byla loni v březnu na té laparaskopii atd...a pak, že se prý už dost dlouho snažíme a i přesto, že jsem měli za sebou 2.IVF se stále nedařilo tak se domníval, že by mi to mohlo prospět...kývla jsem mu na to okamžitě..v Lázních jsem už jednou byla před 8 lety po slepáku..takže jsem věděla do čeho jdu...moc jsem se tam těšila..dost, ale oparvdu dost mi to psychicky pomohlo...byla jsem ve Františkových Lázní...
domů jsem přijela začátkem prosince, těšila jsem se na Vánoce a byla naprosto psychicky v pohodě..no a valstně koncem prosince jsem už začala stimulovat..byl to fofr..

holky ty Lázně vám vřele doporučuji..
1. bře 2011 ve 22:05  • Odpověz
@adenka84 a co tam s tebou dělali??? a hradila ti to pojištovna??? jak jsi tam byla dlouho?
1. bře 2011 ve 22:25  • Odpověz
@eimmy hradila mě to pojišťovan, byal jsem tam 28 dní..
procedury jsem měla ve směs gynekologické...bahení vaginální tompón, vaginálni irigace (výplach minerální vodou), bahení zábaly na bříško a záda, gynekologický plyn, masáže, cvičení, uhličitá koupel,perličková koupel, parafín na ruce(to je spíše kosmetická procedura), uhličitá obálka. a to je asi šechno..denněn jsem měla 3 - 4 procedury..nikdy jen 2..záleží jak ti to načasují...menstrulaci jsem měla když jsem tam přijel ..už mi končila měla jsem ji jen 2 dny..takže jsem nepřišla téměř o žádné procedury...další mensrtulaci jsem dotala až doma...byla jsem moc ráda, že to mohu tkhle využít...oni s menstrulací počítají, proto se tam jezdí na 4 týdny. ty co jsou tam napohybové lázně jezdíjen na 3 týdny...
1. bře 2011 ve 22:34  • Odpověz
Taky mi čeká 2.IVF ,ale asi na konci léta,tak se přidám.
Byla jsem teď na 1.IVF, ale nesedl mi krátkej protokol s Gonalem a měla jsem jen 3 folíky,jeden prázdnej a obě zbylé se sice oplodnili, ale na ET zbyl jen jeden bojovníček a ten se nechytil.
Chodím taky do ISCARU a uvažuju o změně, doktoři i sestry s těma jsem spokojená, ale s embryoložkama ne.Zvažuju Gennet, ještě uvidím.
Lázně mi nabízel můj gynekolog, ale nevím, co bych řekla v práci, takže asi nebudou.
2. bře 2011 v 06:34  • Odpověz
@adenka84 Děkujeme za dodání odvahy bojovat dál:slight_smile:
2. bře 2011 v 09:43  •  snaží se  • Odpověz
autor
@mv ahojda, pojď k nám :slight_smile: já měla taky krátký protokol s gonalem, dostali ze mě 14 folíků a v nich 10 vajec, oplodnilo se 8 a zbyly nám jen 3 kousky, dva do pupíku a jeden do mrazáku...no, nedopadlo to, ani poprvé, a ni teď KET :frowning2:
tak snad v květnu zase nanovo do boje :wink:
taky\ uvažuju o Gennetu :slight_smile:
2. bře 2011 v 10:00  • Odpověz
autor
@adenka84 já bych lázně brala, ale zatím mi je asi nikdo enapíše, ale kdyby NÁHODOU nevyšlo druhé IVF (jakože vyjde :slight_smile: , tak chci laparku a pak lázně, ale to budu asi muset změnit gynekologa, ta moje mi nechce napsat nic... :frowning2:
2. bře 2011 v 10:01  • Odpověz
autor
@eimmy tak lázně by rozhodně nebyly od věci, pokusím se zjistit, kolik by stál třeba týden bez pojišťovny jako samoplátce...ale asi to bude darda......jééé, ve Frantovkách by se mi líbilo :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2011 v 10:02  • Odpověz
autor
@adenka84 tak to ti krásně vyšlo :slight_smile: :slight_smile: lázně určitě pomohly, a psychika v pohodě je taky důležitá......možná jsi to tu už psala, ale kam jsi chodila do CAR? že ti zavedli tři embrya, to nikde nechtějí dělat.....
2. bře 2011 v 10:04  • Odpověz
@sedmitecka tak to jsi měla úrodu po Gonalu pěknou, to já ne.. :frowning2:
já mohla jít na další IVF taky v květnu, ale je to na mě moc brzo a přes léto chci mít trošku klídek a bez doktorů, tak proto až spíše září.

mě teď nahlodala s těma lázněma i kolegyně v práci, že něco vymyslíme, co řeknu,ať si to zkusím vyběhat.
laparku jsem chtěla podstopit už teď, před druhým IVF, ale mě odrazoval od toho doktor v CARu, že jim je to k prdu a pokud by mi něco typu endoška našli a odstranili, tak to stejně budu mít druhý měsíc zpět.ale pořád mi to leží v hlavě a jdu dnes ke gyndaři, tak se optám na to i ty lázně, jestli by to ještě platilo ta jeho nabídka.

Já Gennet zvažovala už v začátcích, pak Apolinář a ISCARE.Apolinář jsem vyřadila jako první a pak z osobních důvodů dala přednost ISCARU a nevím, jestli to bylo dobře...uvidím,proberu to vše ještě s gynekologem a možná zkusím na pohovor jít do Gennetu.
2. bře 2011 v 11:37  • Odpověz
autor
@mv my jsme v Pronatalu pražském, ale uvažuju také o Gennetu......nedělají tam takové cavyky s vyšetřeníma, pošlou tě na všechny testy před IVF.....
ty lázně mě dost lákají, ale myslím, že nárok na ně je až po 2-3 neúspěších, což já ještě nemám....laparka, to je dilema, někdo tvrdí, že je zbytečná, a někdo tě na ní požene, nevím.....ale pokud to ani podruhé neklapne, laparka a genetika budou jasná volba a vyžebrám si lázně :wink:
2. bře 2011 ve 14:12  • Odpověz
@sedmitecka Chodila jsem do Plzně do Natalartu....Dnes jsem u nich byla na psled...BYlo mi to docela líto že je opuštím..Jsou tam užasní lidi...Moc milý, laslavý, vše vysvětlí, trpělivý, dokáží povzbudit ano proste mě tam bylo vžyd moc fajn...
3 embria mi také nechtěli moc zavést...řekli, že jsem příliš mladá..ale pak jsem na ně hodila smutné oči a řekli, že když je to š IVF pokus a že vždy dvě embria se neuchitili, tak že to tedy zkusíme...no a povedlo se..také říkali, že hodně zaleží na postavě ženy...kdybych byla příliš malá a silná tak by mi 3 embria nezavedli...
2. bře 2011 v 16:11  • Odpověz
@sedmitecka mi dnes doktor řekl, ať si klidně začnu vyběhávat lázně před 2.IVF,že to vidí nadějně na schválení. a vyloženě jsem se ho ptal, jestli tam nemají podmínku několika nevydařených IVF.
že mi tam napíše, co se dá do zprávy a do 40 let je prý myslí nárok dokonce na 2x lázně.
tak se zkus optat, za to nic nedáš.
takže se asi o to začnu zajímat i když se manžel moc netvářil na to, že má být měsíc doma sám, prý bude truchlit... :grinning:
jo a ukecala jsem ho zatím na hysteroskopii, s laparkou byl zatím neoblomnej.takže se někam objednám na hystero aa počkám na vyjádření pojišťovny na ty lázně, dřív na další IVF nepůjdu.
tím ale se posune celkově další IVf na neurčito, tak si tu už nebudu s váma psát, nepatřím do vašich termínů.. :unamused:

@adenka84 můžu se optat, jak celá ta procedůra se žádostí na lázně dlouho trvala na vyjádření pojišťovny a jaké jsou pak termíny k nástupu?
2. bře 2011 v 17:02  • Odpověz
Tak se tady zase potkavame...ja jdu na dalsi nejdrive v kvetnu, ale mozna si to jeste posunu do leta.
2. bře 2011 v 17:06  • Odpověz
@mv vyřízené je to velice rychle...
gynekolog ti vypíše doporučení,napíše vždy 2 města..na gynekologii se jezdí buď Františkovy Lázně a nebo Klimkovice u Ostravy..Já byla vždy ve FL.. pak tam musí napsat obvodní lékař, zda si zdarvá, jestli se na něco neléčíš, připadně jaké lééky užíváš, kolik bylo opercí, lázní atd..
Jdeš s tím na pojišťovnu a tam ti to už vyřídí...do 14 dní mi přišel termín a za 14 dní jsem frčela...máš tam napsaný termín a Hotel kde budeš bydlet...
je to docela rychlovka, ted yu nás V plzni určitě..
Holky co byli v Lázní se mnou si to zařizovali sami, vybrali si sami hotel, který se jim líbyl..zavolali si na recepci, zamluvili termín a pak stím šli na pokišťovnu...
já to nechávla vše na pojišťovně...s Hotel jsem byla tuze spokojená byl ****...no usper...Jmenoval se MONTI...

takže přeji hodně štěstí, určitě to za to stojí..doporučuji ty FL...
2. bře 2011 v 17:12  • Odpověz
@adenka84 tak to koukám, jak puk, já čekala, že by to bylo nejdříve na podzim, na jaře bych byla ještě raději...
mě dnes říkal, ať začnu stanoviskem z CARu a nechám si od nich napsat, že to doporučují, on že pak napíše, co jde a pak mám mazat k praktický doktorce.
kdyby to vyšlo do léta, tak bych byla nadšená.... :dizzy_face:
můžu ti ještě k tomu napsat do IP, ať tady nekazím holkám téma diskuze???
2. bře 2011 v 17:16  • Odpověz
Ahojky můžu se také přidat? Jdeme na 2. IVF tenhle měsíc tak doufám že už to půjde líp,to první mi přerušili před punkcí :frowning2:
2. bře 2011 v 17:16  • Odpověz
@mv klidně mi do Ip napiš..ale odepíši ti až později tak kolem 19 hod...teď se jdu navěčeřet a PC na chvíli vypnu,,,ale pak ti určit ě na vš odepiši...tak zatím ahoj..
2. bře 2011 v 17:31  • Odpověz
@adenka84 díky, to nespěchá. :wink:
2. bře 2011 v 17:44  • Odpověz
autor
@mv jen kouej psát, zajímají mě ty lázně, jak to dopadne a jestli to pojišťovna schválí!!! máš dobrého doktora, že je tak akční, moje mudra nic moc neřeší, poslala mě do CAR a tím to pro ni skončilo.....
manža to doma přežije, a na víkendy za tebou může jezditm jen jeď, když to klapne :slight_smile:
2. bře 2011 v 19:15  • Odpověz
autor
@martina_z ahojda, taky se chystáme v květnu, když to vyjde :slight_smile:
2. bře 2011 v 19:15  • Odpověz
autor
@adenka84 ty brďo, takhle rychle jdou ty lázně vyřídit? to je dobrý vědět :slight_smile: takže ty posbíráš od gyndaře a obvoďáka papíry a jdeš s tím na svojí pojišťovnu podat žádost? a na to je nějaký formulář?
2. bře 2011 v 19:17  • Odpověz
autor
@mv nás info o lázních taky zajímají, klidně to sem piš :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. bře 2011 v 19:18  • Odpověz
autor
@marca22 ahojky, pojď k nám :slight_smile: držím moc palce!!! proč ti to přerušili před OPU? špatná reakce na stimulku???
2. bře 2011 v 19:19  • Odpověz
@sedmitecka já mám gyndaře docela dobrýho, naštěstí...po MA mě poslal na hromady testů, co jiní řeší až po 3.MA.
jen s tou laparkou si s ním stále nerozumím... :angry:
a dneska byl takovej optimistickej, že to u mě vidí dobře,to jindy nebývá.
do těch lázní mi došlo, že budu moci až na podzim,ale to neva.MM už povídal, že tam na víkendy bude jezdit za mnou.
takže plán mám hysteroskopie, pak laparku si prosadím(dnes jsem na něj nechtěla tlačit :grinning: ..),pak dovča, pak lázně a pak IVF a to by v tom byl čert, aby to nevyšlo... :grinning:
2. bře 2011 v 19:28  • Odpověz
@sedmitecka mě řekl doktor postup takovej: nejdřív stanovisko CARu a SPG manžela, pak k němu-gynekologovi, on tam napíše, co se dá a pak praktický doktorce k vyjádření a šup na pojišťovnu.
2. bře 2011 v 19:32  • Odpověz
@sedmitecka Děkuju, jo mám předčasné ovariální selhávání,tak tomu nedávaj moc naděje ani teď i když budu mít jiný dávky a i jiný hormony,tak snad bude alespoň nějaká reakce,jinak mi nezbývá nic jiného než čekat na darovaná vajíčka.
2. bře 2011 v 19:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.