• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekání na IVF podruhé :-)

(Zamčená)
23. prosince 2010 
@monulkab Vítej mezi námi.

S tím počtem vajíček je to prostě individuální a závisí na věku ženy. Někdo má prostě geneticky danou malou zásobu vajíček a někdo má prostě víc.
14. říj 2010 v 11:34  • Odpověz
@monulkab Mišanda tady od nás je velikou milovnicí pana Kinga ..
14. říj 2010 v 11:34  • Odpověz
@monulkab ne oni mi rikali, ze minimalni pocet na IVF jsou 4 foliky, takze jsem mohla jit na IVF, ale jelikoz mame jen 2 pokusy placene, tak sjem se radeji rozhodla pro IUI a usetrila tim ty 2 pokusy.

Kdyz jsem byla na IUI, tak mi museli vysat i zbyvajici foliky, to znamena kolem 10 foliku (protoze nektere byly malinke, ale byly tam) a nechali mi jen 3 foliky.

Musim rict, ze to vysavani dost bolelo a citila jsem to 2 tydny potom :confounded:
@abig ale hlavne, ze nemusis byt v praci :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2010 v 11:36  • Odpověz
spíš mi asi nesedí ten dlouhý protokol (je mi 25), když jsem stimulovala fostimonem, tak jsem reagovala dobře, a to jsem měla vždy minimální dávky a měla jsem právě taky 4 folíky, jednou i 6...nebo je to možná tím jak říkáš, že ne každej má takovou zásobu ... no snad budou aspoň kvalitní vajíčka...
14. říj 2010 v 11:37  • Odpověz
@cutce to jsem ani nevěděla že je daný nějaký minimální počet...asi pro klasické IVF jo, mě dělali minimálku a tam je to běžný že jsou jen třeba 2 - 4 folíky.
Nechápu proč ti ale odsávali ty malé, vždyť by stejně nedorostli....to ti nedělali pod narkózou ?
14. říj 2010 v 11:40  • Odpověz
@monulkab nevim, proc je odsavali, asi pro jistotu. A bolelo to jako svine, no ja byla domluvena, ze mi daji lokalni a doktor ne vy to zvladnete, preci chcete byt pri vedomi pri oplozeni. No a jelikoz jsem nevedela do ceho jdu tak jsem kyvla.

ale jen jedna vec, ja ziju v Anglii, takze to tu mam jiny :wink:
14. říj 2010 v 11:42  • Odpověz
@monulkab vítej
14. říj 2010 v 11:44  • Odpověz
@cutce ahá, tak to jo. Ono je celkem jedno jestli při transferu (embrií i jen spermatu) je člověk při vědomí nebo ne. Stejně se potom musí ležet...hlavně že to vyšlo. Já byla na iui 3x a nikdy nic....pak na jedné minimálce - ze 4 vajec se nám oplodnili 3 a jen jedno bylo ok, takže transfer 1 embrya, ale tak y bez výsledku, tak teď zkoušíme klasický IVF...
14. říj 2010 v 11:46  • Odpověz
@monulkab a muzu se zeptat, v cem mate problem?
14. říj 2010 v 11:49  • Odpověz
@monulkab Jakou dávku Puregonu si denně pícháš ?
14. říj 2010 v 11:52  • Odpověz
no zatím to vypadá "jen" na špatný spermiogram - asthenospermie. Proto jsme podstupovali ty IUI, jelikož by to teoreticky mělo stačit, bohužel ne... já se teď bojím jestli jsou ok ty moje vajca, nelíbí se mi že ze 4 vajec byly jen 3 oplodněný a jen jedno embryjo vydželo...já mám za sebou imunologii, genetiku (i s manžou), HSG - rentgen průchodnosti vejcovodů, a nepřišlo se na nic co by mělo z mé strany dělat problém... :unamused:
cibka - koukala jsem na tvůj článek v albu, ty cysty po dipherelinu je běžnej nežádoucí účinek, mě kvůli tomu ještě před nasazením decapeptylu naordinovali antikoncepci, kterou jsem brala i první 3 dny co jsem začala s decapeptylem...
14. říj 2010 v 11:55  • Odpověz
@abig od 7.10. 150jednotek, a dnes jsem měla zvýšit dávku na 175jednotek...
14. říj 2010 v 11:56  • Odpověz
@monulkab me tu antikoncepci chtel taky dat a pak rekl ze počkáme jestli zmizí no nakonec zmizeli sami
14. říj 2010 ve 12:09  • Odpověz
autor
@monulkab ááááá, vítám Kingo-fanynku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz
autor
a Pytel kostí mám doma já...bohužel už je vyprodaná a dotisk se zatím neplánuje..leda zkusit Aukro...
14. říj 2010 ve 14:53  • Odpověz
autor
jo, jinak IUI by mělo být fakt co nejmíň folíčků...i když já jich taky měla víc...a udělali :wink:
14. říj 2010 ve 14:54  • Odpověz
autor
@monulkab bohužel ani já nehýřim velkým množstvím folíků..při 1IVF jsem měla sice 10 ale jenom 3 oocyty a nezralé, no a u 2IVf bylo 10folíčků a 9 plných díky bohu...měla jsem vysoké dávky gonalu :wink:
14. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz
autor
@monulkab jenom nechápu, proč začínáš na nižších dávkách hormonů a pak zvyšuješ..mělo by to být právě naopak :rolling_eyes: :confused:
14. říj 2010 ve 14:56  • Odpověz
@misanda jestli si pamatujes ja to mela to same :unamused:
14. říj 2010 v 16:02  • Odpověz
misanda - nevím, už mě i napadlo jestli jsme se s doktorem špatně nepochopili, předtím jsem byla na té minimálce, tak tam je snaha brdit ty hormony, ale u IVF se to dávkuje normálně...nevím...Protokol mi stanovoval přímo ředitel kliniky, tak si myslím že se snad nespletl...a to zvýšení mi naordinovala doktorka po kontrole...zítra budu chytřejší, jdu na UTZ
14. říj 2010 v 16:22  • Odpověz
autor
nj holky, někdy jsou ti doktoři padlí na hlavu :grinning:

já se furt ale nemůžu ubránit pocitu, že IVF je jenom o tom jak rychle přijít k penězům :frowning2: :frowning2:
14. říj 2010 v 16:44  • Odpověz
autor
@monulkab a opu by měla teda být cca kdy???
14. říj 2010 v 16:44  • Odpověz
20-21.10.
Jinak jsem se dívala a hodně holek mělo dávkování puregonu právě tak, že si píchali nejdřív 150 a pak 175jj. Tak nevím. Možná se doktor bál abych nereagovala až moc, proto stanovil nejdřív nižší dávku. Viděla jsem i příspěvky od holky, která při 150jj měla hyperstimulák, každej prostě reaguje jinak. Snad zítra budu moudřejší no. Jinak s tím vyděláváním, jak kde, já chodím do Reprofitu a tam mi spíš nabízeli nejdřív IUI, což mě překvapilo, na státní klinice mi totiž vnucovali jen a jen IVF od začátku....není možný házet všechny do jednoho pytle. Jedno je ale jasný, jedná se v podstatě o obchod a službu, nevidím v tom žádný rozdíly oproti prodejcům nebo řemeslníkům...rozdíl je ten, že někdo svoji práci dělá tak, aby na něj byly jen kladné reference, snaží se a dělá práci dobře, a jiní to berou jen jako způsob jak si vydělat na chleba, bez ohledu na následky..
14. říj 2010 v 17:16  • Odpověz
autor
@monulkab tak dej zítra vědět, jak jsi dopadla.

Já si teda myslím, že hyperstimuláka s našima počtama folíků mít nemůžeme...si vem jaký já měla dávky a taky jsem ho neměla :zipper_mouth:
14. říj 2010 v 17:52  • Odpověz
nějak se nechci smířit s tím že mám předurčeno mít jen tak málo folíků....musím se na to optat...tak zítra pá
14. říj 2010 v 17:53  • Odpověz
@monulkab Koukám, že chodíš do stejného Caru :wink:

Ono je lepší začít s malým množstvím hormonů a holt čekat, co se bude dít. Kdyby ti dal na poprvé plnou dávku, tak by to mohlo skončit nedobře.
Já poprvé začínala na 225j Puregonu a skončila s OHSS, změnila jsem CAR a píchala jsem 150j a měla jsem více vajíček, než na poprvé .... ono je lepší mít rozumný počet foliků, ale plných a v nich zralé vajíčka, než 50 pidi foliků a prázdných.
14. říj 2010 v 18:00  • Odpověz
@misanda S těmi penězi máš pravdu, je to obchod jak prase, vydělává se na lidském neštěstí.
14. říj 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
jenomže já třeba po nízkých hormonech mám folíky prázdný..je to individuální. Takže já mám darda dávky no a jsem ráda...
14. říj 2010 v 18:49  • Odpověz
@misanda Ty jo, ale ty už to máš odzkoušené :grinning: ... Monika jde teprve do prvního IVF v plné polní a musí bohužel vyzkoušet, co "vydrží" ...
14. říj 2010 v 18:53  • Odpověz
ahojky holky tak mame po vsem jeste cekame tu gennetiku ale nemusime cekat na vysledky a uz mame inj. doma dostala jsem puregon prednison anopirin dneska jsem mela dostat mrsku a samozdrejme nedorazila :angry: kdyz to clovek nejmin potrebuje tak dorazi klidne o par dni driv a kdyz potrebuje tak zase naopak :slight_smile: a co vy jak valcite??
14. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.