• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Čekání na IVF podruhé :-)

(Zamčená)
23. prosince 2010 
mno borůvko, nechodíš ty náhodou ke stejné mudře jako já :confused: Taky děsně ochotná. Normálně se tam vetři .
abig: já bych fakt taky raději zkusila tu krev, pokud tam jsous tále dvě čárky na testíku. Moje švagrová taky krvácela a je těhotná stále. Zkus to.
misanda: taky jsem si musela doplácet jedno pero a fakt je to pálka, ale prostě když už, tak už. a asi bych se zeptala i v Pronatalu na jejich názor. Co by ti naordinovali.
14. dub 2010 v 09:56  • Odpověz
abig, je to tezky, ale ja bych to radsi ted neresila. Jestli carka sili, tak je tu porad sance.. to nevadi, ze jsou stale slabe ruzove, jeste je taky brzy, ale jestli je preci jen silnejsi a pouzivas stejnou znacku..
14. dub 2010 v 09:56  • Odpověz
salop a k jake mudre chodis?
14. dub 2010 v 09:57  • Odpověz
Ultrakrátký protokol, jo ? 375 je pěkná dávka, to je na 5 dní .... to by ti možná při tomto druhu protokolu mohlo stačit ... no, pravděpodobně dostaneš na poslední dny Orgalutan, to je proti prasknutí foliků a následné ovulaci ... je to už předchystaná taková jakoby skleněná injekce, to si rovnou píchneš do bříška.
14. dub 2010 v 09:57  • Odpověz
:slight_smile: holky, jste zlatíčka, ale necháme testy testama. Teď se tím zabývat nebudu, počkám až přestanu krvácet a pak se uvidí .... tonoucí se stébla chytá .... ale já se ještě netopím :grinning:
14. dub 2010 v 09:59  • Odpověz
autor
abig bobe, já nesnášim ty falešný naděje co tady holky velmi rády dávaj a jsem takovej realista...ale myslim, že bys měla ještě vydržet, že pokud je čárka silnější, tak tam furt naděje je...takže zatim neházej flintu do žita, uvidíš co bude...no a hele, i kdyby nebylo, tak máš krásný dětičky v mrazáčku a ony na tebe čekaj :slight_smile:

borůvko, tak to teda si možná takly hezky doplatíš, jestli budeš.

holky a neni to blbý přijít k mudře a říct jí narovinu, že chci zkusit vyšší dávky, že si ty pera dokopuim???????

jinak stimuluju gonalem...
14. dub 2010 v 10:03  • Odpověz
abig ja ted mela podruhe kratky a orgalutran jsem mela, tenhle ultrakratky je pry s hodne vysokejma davkama a doktorka rekla, ze si urcite budeme muset dokupovat.. predbezne mi uz rozpis nastinila, ale nepamatuju si to, jen ten gonal a synarel.. no s tou predcasnou ovulaci to jsem nasla na netu
Ultrakrátký protokol:
Tento způsob hormonální stimulace se doporučuje zejména pro ženy s nízkou odpovědí vaječníků. Využívá se zde počátečního účinku analog (GnRh-a), které v průběhu prvních několika dní aplikace působí na vaječníky stimulačně (tzv. "flare up" efekt), protože dochází ke stimulaci podvěsku mozkového (hypofýzy) a tím k tvorbě FSH. Ten působí povzbudivě na růst folikulů ve vaječnících. První a třetí den menses se užívá GnRH-a (Suprecur, Synarel).
Od 2. dne se podávají injekce s obsahem FSH (Fostimon, Gonal F, Menogon, Puregon). V poslední době přineslo zjednodušení aplikace léků injekční pero – PUREGON PEN, kterým si ženy mohou injekce aplikovat snadno samy. Když mají největší folikuly v průměru 16–18 mm, aplikuje se pro uvolnění vajíček 10 000 IU hCG (nitrosvalově 2 ampulky Pregnylu). Za 34–36 hodin po aplikaci hCG se provádí odběr vajíček. Nevýhodou tohoto protokolu je, že není vyloučena možnost předčasné ovulace. Proto se nepoužívá často.
14. dub 2010 v 10:04  • Odpověz
autor
borůvko, tak to je drsný...to budeš mít hned zfouknutý..jsem na to zvědavá, jak tě budou sledovat a jak to bude vypadat...
14. dub 2010 v 10:06  • Odpověz
Abig jasně,netopíš a neutopíš,protože jsi silná holka a vyhraješ!!!!!
To jsou problémy,proč to nejde všechno jednoduše se 100% výsledkem....
Co se týče tamponů,jsem zásadně proti....max.ho použiju na chviličku při koupání,ale podle mě se ženská musí pořádně vyčistit,je to sice nepěkný pohled pokaždé na záchodě,ale to k životu patří::::
Koukám na ten Pregnyl ..... spousty holek píše, že mělo 10 000 IU, ale já měla "jen" 5000 .... musím se poptat, pač to by mohl bý taky jeden z důvodu, proč bylo tolik vajuch nezralých ...
autor
evi, naprostý souhlas s tamponama...já jsem se s nima nádherně celá vevnitř zaplácala...to samý menstruační kalich...
14. dub 2010 v 10:07  • Odpověz
autor
abig, já měla taky 10tis jednotek Pregnylu...
14. dub 2010 v 10:07  • Odpověz
misanda: hele prďko, je to hop a nebo trop. zkusila bych prvně se zeptat na to, že jste se bavili, že by se dávka zvýšila, ale že máš zase úplně stejnou jako minule. tak proč to tak je a že jsi klidně ochotná si vyšší dávky doplatit, když by to mohlo pomoct.
14. dub 2010 v 10:08  • Odpověz
abig: já měla taky jen 5000
14. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
misando ja jsem na to taky zvedava, zvlast s tou pronatali peci "jak na bezicim pasu", toho se prave bojim, aby nejaka byla...

abig - sim te, ty jsi nemela tenhle protokol a vajicek jsimela dost, tak klidek :wink:
14. dub 2010 v 10:09  • Odpověz
autor
salop, děkuju, fakt to zkusím...takhle nadhodit. já jsem se včera ptala sestry kolik stojí ten gonal, když bych si ho měla kupovat a ona se smála...jakože si myslela, že na to nemáme nebo co...ale já to fakt klidně ráda dám, když vim, že to bude lepší výsledek jak posledně. s mrazákama stejně nepočítáme, takže na tom ušetříme zase...
14. dub 2010 v 10:10  • Odpověz
autor
borůvko, já si myslim, že to bude příště u tebe fakt úspěšný...ten protokol vypadá moc dobře!!!!
Zvyk je stará košile ... ale už utíkám se "přebalit" .... já mám velkou spotřebu, měním co hodinu, pač silně krvácívám, tak mi to nepříjde jako velké riziko, jako jiné, co to v sobě mají 6 a více hodin ...
No, to abych na sebe plácla rovnou 2 ty vložky .... páč to bude masakr ....

A na ten Pregnyl se fakt zeptám.
Borův já vím, já mám vajíček požehnaně, ale proč nezapracovat na kvalitě místo na kvantitě ?
14. dub 2010 v 10:12  • Odpověz
autor
abig, já taky krvácim jak jateční prase...mě vydrží tampon tak hoďku a půl...spíš hoďku...ten normal...vložku mám tak na tři hodiny...ze mě to hodně lítá samovolně když chodim šůlat :slight_smile: tak to je sliznicový představení jak prase :slight_smile: a když mám tampony, a šůlám, tak ze mě nic nejde :frowning2:
14. dub 2010 v 10:14  • Odpověz
misanda: zkus, určitě zkus :wink: jako mi přijde, že by člověk snad měl raději chodit k sestrám, páč ty ti toho řeknou mnohem víc. Jako když už do toho člověk jde, tak prostě si připlatí . Jde o důležitou věc.
borůvko: hele uvidíš ke komu půjdeš. jako já musím říct, že od té opu s OHSS jsem stále u Slámové a hlídá se mě sama. A už ví co a jak. Asi fakt záleží na koho člověk narazí. Ale uvidíš, tentokrát ta stimulka určo bude dobrá :wink:
abig: mno..mně přijde, že oni tu kvalitu neumí ovlivnit, jen tu kvantitu. a to je to. :unamused:
já se teda přidám k tématu tampony...já je teda taky nemůžu...jen teda na koupání, když jsme na dovči.,.ale jinak ne. vůbec mi nedělaj dobře. bolí mě pak děsně břicho.
14. dub 2010 v 10:19  • Odpověz
borůvka: máš tu doktorku v IP
14. dub 2010 v 10:20  • Odpověz
autor
salop, no u mě je to asi opačně..mi přijde, že si sestra myslí, že tam tomu šéfuje a občas fakt mele bludy :grinning: :grinning:

jinak taky si myslim, že s kvalitou nic neudělaj...buď to tam bude nebo ne...u některých neudělaj ani moc s kvantitou..já třeba určitě nikdy nebudu mít 20folikulů :slight_smile:
14. dub 2010 v 10:20  • Odpověz
salop a jak to udelas, ze se ke slamove vzdycky dostanes? ja mam jit v kvetnu 2.-5 den cyklu na hormonalni profil, pak na konci cervna na kozultaci a pak v cervenci znova stimulovat, ale jak to mam udelat, abych se dostala k doktorce ke ktere chci, kdyz treba prave v tech dnech nema sluzbu? ja prave uz chci taky jen ke Stevikova, ta jedina nam vsechno vysvetlila a povzbudila. Dokonce s nama sedla i nad priteluv spermio - mel tri a vysvetlila nam a ukazala ty pokroky. Pred tim kdyz jsme se ptali jinych doktoru, tak nam rekli, ze je tam zlepseni.. jednou nam rekli, ze se to zlepsilo osmkrat.. no tak co vam to rekne, mam objem a vsechno nasobit osmy? co je to za udaj ze jo...
Holky ja mam radsi tampony, ale jak pise misanda, ja mam pak pocit, ze se moc neprocistuju, rpotoze ze me pak nejde moc sliznice, ale u vlozek mam problem se ehm jak to jako napsat nejak normalne.. se zaparenim... :confounded:
14. dub 2010 v 10:24  • Odpověz
Tak vy kecalky,dneska zase jedete...už mám gulášek uvařenej a razím do lékárny vyzvednout další Estrofem a něco málo pokoupit,tak ať se z toho neposeránkuju,co všechno budu muset dočíst...jo a dneska řídí mladá,tak kdyby náhodou....všechny jsem vás ráda poznala :grinning: :grinning:.....ba ne,to bych jí křivdila,jezdí dobře,asi po mě :grinning: ,ale stejně mám divný pocit,když si to nemůžu kočírovat sama...tak zatím ahojky!!!
14. dub 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
borůvko :grinning: zapařením? :grinning: tak si musíš kupovat pořádný :grinning: já používám Ria...žádný trapný překládaný Always :slight_smile: to jsou šlupky...

evi, závidim gulášek..ještě mohl být segedýnskej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

borůvko a to se nemůžeš objednat přímo s tím, že chodíš k týhle doktorce???? já myslela, že ta má člověk jenom jednoho doktora...???
14. dub 2010 v 10:30  • Odpověz
Tak děvčátka,bojovníčci už jsou jenom 3.. :frowning2: 1 je 7buněčné a 2 jsou 6buněčné. Takže z mých 30 folikulů 10 vajíček,6 oplodněných a 3 den kultivace 3 bobínci. Doufám že se to nejsilnější pěkně zavrtá. Zítra v 10.00 mě čeká ET a za čtrnáct dní bude buďto konec nebo začátek něčeho krásného... Budu doufat...
14. dub 2010 v 10:31  • Odpověz
misanda: fakt, tak u mojí doktorky je snad sestřička lepší než doktorka:o)))
aby jsi se nedivila, až ti daj ty vyšší dávky :grinning: z mišandy se stane kvočna prvotřídní:o)
borůvko: hele, dá se objednat i k doktorovi kterého chceš..to mi říkaly i na recepci. zeptáš se jestli tam je a oni tě tam daj. ale mně to teda vždy vyšlo samostatně, tak nevím jestli mega náhoda. Možná.
eviku: mno jooo..už asi vím jak se cítí manža, když jedu já..podle mě ho to musí ničit víc jako když by řídil sám:o))Tak hezky nakupt a opatrně jooo :wink:
14. dub 2010 v 10:32  • Odpověz
autor
misi, i tak je to krásný...hned bych s tebou měnila :wink: zítra budu držet pěsti na ET
14. dub 2010 v 10:33  • Odpověz
právě že tam nemáš od začátku do konce stejného doktora, na to upozorňovali hned na začátku, ale to snad není skoro v žádnem caru, ale je pravda, že se dá s nima domluvit pak, že tě dají k tomu ke komu chodíš víc.
misi:ale stále jsou bojovníčci a kráásníí..tak zítra budeme držet pěstičky moocc :wink:
14. dub 2010 v 10:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.