• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Centrum IVF v Olomouci - snažilky a těhulky III. naše srazy

(Zamčená)
27. dubna 2011 
určitě bude další možnost se sejít a všichni si to pak užijem
27. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz
autor
v budoucnu urcite zase neco bude :grinning: tim myslim sraz a napsala jsi to trefne andry, milin andra ma pravdu, malou bych netahala nikam, pokud bych si nebyla na 100% jista, ze je opravdu ok, tzn. potvrzeno od dr, ze je fit :wink: neni vsem srazum konec :dizzy_face:
27. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz
Andry dík.
JJ je mi to jasný že ji chudinku nebudu nikde tahat. Naštěstí dnes večer to bylo lepší už v sobě udržela mlíko takže můžu kojit dál. Ale průjem má ještě solidní.Pač se chudinka vždy pokadí až na zádech. NJN a to jsme naočkovaní proti rotavirům. A pro změnu dostaneme tohle. Člověk se snaží se děti ubránit vůči všem chorobám a stejně si ji nějaká potvora najde.Chjo chjo. Jen mi je líto, že Vás neuvidím.
27. dub 2010 ve 20:54  • Odpověz
autor
milin njn ockovani neni vse, i pres ockovani muze mimco projit tim, na co je ockovane, jde jen o to, ze to aspon zmirni prubeh onemocneni, drzim palce, at je mala zase fit, a jak rikam, nnei vsem srazum konec, dalsi s emuze naplanovat trebas na konec prazdnin :wink:
27. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz
Smill ,prosím ty se v tom vyznáš, jak je to s mateřskou? Kolik se dostává a od kdy? Jen chci vědět,jak na tom budu, když pak budu doma.....ať se na to můžu psychicky připravit... :grinning:
28. dub 2010 v 10:32  • Odpověz
autor
leni na materskou se nastupuje vetsinou 6 az 8 tydnu pred porodem a trva tech 28 tydnu, PPM se vypocitava ako 60 % z denniho vymerovaciho zakladu

tady jsem ti zkopla ty cifry:slight_smile:
Denní vyměřovací základ se upravuje takto:
z částky do 791,- se počítá 90%
z částky od 791,- do 1186,- se počítá 60%
z částky od 1 186,- do 2 371,- se počítá 30%
k částce nad 2 371,- se nepřihlíží

Denní vyměřovací základ se zjišťuje tak, že se vyměřovací základ za rozhodné období (většinou předchozích 12 měsíců) dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Nezapočítávají se kalendářní dny nepřítomnosti zaměstnance v práci, za které mu nenáleží mzda, dočasná pracovní neschopnost, v níž náleží náhrada mzdy, nemocenské, PPM nebo ošetřovné.

Maximální výše PPM je 23 490,- / měsíc (30 dnů).
Minimální výše PPM je 7 600,- / měsíc. Vyjde-li PPM nižší, má rodič nárok na doplatek do výše RP, tedy do 7 600,-.

Minimální výše PPM je 7 600,- / měsíc. Vyjde-li PPM nižší, má rodič nárok na doplatek do výše RP, tedy do 7 600,-.
Jinak za me to vyplacel zamestnavatel, ted to myslim vyplaci socialka a hlavne veskere papiry k tomu budes davat na prislusne okresni sprave socialniho zabezpeceni s eme zda, ja to tehda davala nastesti jen zamestnavateli, az rodicak pak nesl manzel na socialku
28. dub 2010 v 10:56  • Odpověz
autor
JInak pro Vas vsechny, ktere nevite, tak tady na te adrese http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/centrum-ivf-v-olomouci-snazilky-tehulky-a-ma-2/ mame nase stare tema, jen je uzamcene, ale pristup maji vsechny, ktere znam a nasla jsem je jeste an stare diskuzi:slight_smile: Takze piste spis tam :wink:
28. dub 2010 v 10:57  • Odpověz
Míšo díky moc.
A co se prosím ještě všechno dělá před porodem,nějaké dobré rady? Třeba jestli se má jít někam na úřady, k doktorům atd.....
28. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz
autor
Tak co si vzpominam se chodi jeste k zubarce, za cele tehu myslim 2x, jinak me krom porizovani vybavicky moc nenapada:slight_smile:chodi se na predporodni kurzy, samo kdo chce, neni to povinne a podivat se do porodnic, jake to tam je.

Jina ja hodne cerpala odsud http://www.baby-online.cz , a ted nevim jestli se to pise dohromady nebo s tou pomlckou, fakt dobre stranky a kazdemu muzu doporucit
28. dub 2010 ve 13:28  • Odpověz
autor
NU, takze v tu so dojedeme v tomto slozeni :wink: :

Andra76
hunul + 1 dítě
mufy
Smilers + 3 děti+manžel
sara.max
Olm

sice nas hold neni moc, ale staci to, 11 lidicek, jinak vse zustava, ja, hunul a andra jdeme do ZOO a pak se setkame v tom salone jako vzdy :wink: Budu se tesit :sunglasses:
28. dub 2010 ve 22:24  • Odpověz
Smill děkuji, na ty stránky se podívám.
To nás teda moc nebude na tom srazíku. Nemělo nás být víc?Kdepak jsou všechny???
29. dub 2010 v 08:09  • Odpověz
autor
Neni zac Leni, njn sice nas nebude hodne, ale i to malo staci:grinning: milin ta ma nemocnou malou, lajcikova jede na Palavu s pritelem a mladym myslim, sus zatim nenapsala, jirul ta nemuze nakonec, tak tak
29. dub 2010 v 08:17  • Odpověz
No jen je to škoda,ale co se dá dělat.I my si vystačíme. :slight_smile:
29. dub 2010 v 09:41  • Odpověz
autor
leni ja myslim, ze to bude ok :grinning: :wink:
29. dub 2010 v 09:58  • Odpověz
Míšo prosím poraď, dívám se na postýlky a na matrace. Tady je jedna výhodná nabídka,jen nevím,jestli je ta matrace dost dobrá a jestli bude stačit na spánek miminka.

http://www.detsky-eshop.cz/produkty/detske-postylky/matrace/matrace-kokos-molitan-kokos/947.html
29. dub 2010 v 10:22  • Odpověz
29. dub 2010 v 10:24  • Odpověz
autor
Leni co se tyce me, tak postylku jsme chtela vzdycky se stahovaci bocnici, pokud tam byly i vyndavaci tycky tim lepe, ja to teda nema m:grinning: matrace dobry, doma teda mame kokos-pohanka a taky je dobre na tu matraci koupit chranic matrace proti procurani atd
29. dub 2010 v 10:33  • Odpověz
Takže si myslíš,že je to dobré? že bych to mohla vzít? že je ta matrace dobrá?A ta postýlka také?
A co říkáš na dětské lehátko? Využili jste ho?Je to dobré a nebo zbytečné? To víš,musím si nechat poradit od zkušené mamči.
29. dub 2010 v 10:37  • Odpověz
Jo a ještě jsem zapomněla napsat,že už podložku na matraci a pod prostěradlo mám.Takže proti počůrání super.
29. dub 2010 v 10:38  • Odpověz
autor
reknu tri to asi tak, kdybych si mela ja dle sebe vybrat, tak beru postylku se stahovaci bocnici :wink: pro me to bylo v dalsich mesisich prakticke i pri prevlekani postylky atd, myslim ze matrace je ok :wink:

lehatko jsem hodne upotrebovala, teda ja, nevim jak dalsi holky, jak na lezeni sem tam, i uspavani, krmeni, zrovna ted budu prodavat tri obyc a jedno vibracni od FP,
29. dub 2010 v 10:47  • Odpověz
29. dub 2010 v 10:51  • Odpověz
autor
a nebo tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15373958&tab=9 , ktera mam i kolecka, coz je super, kdyz chces na pojezd jinam nez do pokojiku ci loznice, nas epostylky maji taky kolecka
29. dub 2010 v 10:53  • Odpověz
Takže matračka super? To je dobře. A postýlka je teda lepší se stahovací bočnicí? No každá na to má jiný názor a já fakt nevím.Tato postýlka,co jsem si vybrala je moc krásná a je z kvalitního dřeva.A kolečka potřebovat nebudu,bude pořád stát v pokojíčku.Na pojezd budu mít půjčený koš na miminka.

A to léhátko,co budeš prodávat to vibrační, jaké je? Máš fotku?
29. dub 2010 v 10:57  • Odpověz
ahojky,

nu my se možná nakonec ukážem, lítala jsem s Martísem dnes po doktorech, nesmí ted běhat takže závody v sobotu jsou pasé, nemá smysl abych jezdila sama to si raději uděláme výlet do ZOO.ještě dám vědět.Tam není rezervace na počet míst nebo jo?

jinak jestli můžu přispět do diskuze ohledně postýlek, proběhla diskuze na dvojčatech a snad všechny maminy co mají stahovací bočnici říkaly že to nikdy nepoužily :grinning: teda kámoška ji má taky a zase ji využívá tak těžko říct .My máme bez st. bočnice a počítám že tam budou tak do 2let a pak budou mít už velké postele.
Lehátka FP jsme měli, děsně žerou baterky :stuck_out_tongue_closed_eyes: moc jsme je teda nezapínali ale jinak byly fajn
29. dub 2010 v 11:05  • Odpověz
autor
leni mam toto http://www.mimibazar.cz/foto_detail.php?id=27212405&tab=7 foto jsem nasla, neni moje
ono kazdy chce neco jineho, pro me stahovaci bocnice byla prinos, tycky bych ani nevyuzila, holkam stejnak budeme pristi rok kupovat uz klasicke postele
29. dub 2010 v 11:06  • Odpověz
jj tak my měly jiné, tohle http://i.mimibazar.cz/h/bc/2/100214/23/b31035402.jpg, zabavil je ten deštník, ten hraje, ale pak jsem se dočetla že zrovna tohle není pro úplná miminka že nejde do lehu, ale to už byly holky větší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2010 v 11:13  • Odpověz
autor
jinak pokud nepreferujes bocnici, tak bych do te postylky sla, kdyz ej kvalitni provedeni:slight_smile: ja to vibracni lehatko teda mela jen na uklidneni a sem tam na prdaky, jinak sem pouzivala klasicka, pac ty jsou polohovaci a krmeni v nich jde dobre

jirul a copak je Martovi? Ne rezervace je jen na salonek, kolik nas tam dojde je myslim nepredmetne:grinning: Vsak uvidite
29. dub 2010 v 11:21  • Odpověz
Jirul na počet míst to není a čím víc nás tam bude tím líp, tak vezmi dětičky a přijďte. :wink:

Míšo a za kolik bys to lehátko prodávala?

Je pravda,že ta postýlka je tak do 2 -2,5 let ,pak se kupují postele.No asi si ji objednám, fakt se mi moc líbí,ještě se musím optat manži,ale stejně mi řekne,že je mu to jedno a že se v tom nevyzná. :grinning:
29. dub 2010 v 11:23  • Odpověz
Míšo až teď čtu,že to lehátko není polohovatelné? Je to jen v leže? A nebo to polohovatelné je? Já bych brala polohovatelné, aby se v něm dalo sedět nebo ležet a aby bylo i vibrační.
29. dub 2010 v 11:25  • Odpověz
autor
leni:grinning:

leni vis co, ja ho dneska snesu z pudy, dam ho dohromady, nafotim ti ho, a sama uvidis, jen te musim upozormnit, ze predelsa majitelka me psala, ze to rameno, co ej nad hlavickou je trocha niz, protoze bylo opravovane, nam to nevadilo, sluzbu udelalo, me stalo 1000kc, prodavam ho za 700kc
29. dub 2010 v 11:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.