• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červenec 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
autor
nám zase na dovče nepřálo počasí a chodili jsme spát kvůli Tobíkovi v devět, když jsme neměli postýlku.
Tak příští rok to bude určitě lepší.
Jinak malej už spí druhý den ve velký posteli. Zatím přes den. Normálně vstane, sleze z postele apříjde. Hlavně bez breku. V postýlce se budil s brekem.
20. črc 2007 ve 21:37  • Odpověz
to je teda šikula náš malej by zbuchl a jak ti tam usíná.já si na dovcu půjčila od kámošky xestovní postýlku, protože bych ho ve velký neuspala :grinning: dělala by akorát kravoviny :grinning:
20. črc 2007 ve 21:56  • Odpověz
Ahojky,
Mikco tak to nic moc dovca co?ale bude lepsi neeebojjj :slight_smile:
no ja jsem zvedava jak to bude s nama Kata chodi spat ve20h tak to tam s ni asi jeden vzdy zalomi a postylku nevim jestli tam budou mit :unamused: tak to vypada na spani s nama :unamused:
Niki to je Tobik sikula , ze spi ve sve velke posteli :slight_smile: no velkej chlap-velka postel- to je jasny :grinning: :grinning:
jinak preju dopredu Adamkovi a Tobikovi vse nej k prvnim narozkam :slight_smile: :slight_smile: budou je mit tento tyden co? :slight_smile:
tak ze ja se loucim papa za tyden :grinning:
21. črc 2007 v 08:04  • Odpověz
Zdravim vsechny, jsme zpatky z Chorvatska, nic jsem nestihla docist. Chtela jsem se zeptat, jestli vam tady mimca jeste zvraci.

Flo ted zacal zvracet opet vecer. Vubec nechapu, z ceho to je. Dostava flasku i pres den a to je dobry, ale vecer ho to asi strasne tlaci a rve jako silenec, tak mu dam pak zase napit mlika a pak to najednou cele vyvrhne. Nevite, co to muze byt. Kdyby to byla nejaka zaludecni nevolnost, tak mi prece nebude pres den jist sklenicku a pit mliko a vodu bez zvraceni. Mame to jenom vecer pred spanim. Jeste to mel po kasi.

Diky
21. črc 2007 ve 20:14  • Odpověz
autor
Mě Tobík nezvracel nikdy, akorát když měl úžeh.
21. črc 2007 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj. Tak jsem se sem konečně dostala, zatím jsem se vždycky jen připojila, stihla přečíst pár řádků a už jsem musela od počítače. Teď jsme si konečně pořídili internet do druhého počítače (ten můj je v ložnici), tak se sem budu moct občas mrknout i večer. Koukám, že už tu máte 18 stránek, bohužel jsem je nestihla přečíst, tak snad časem. Doufám, že jsem nepropásla nic nového a důležitého. Já poslední dobou nemám vůbec na nic čas, Natálka je jak lepidlo, pořád mi visí na nohou, chce se mazlit, chovat, no prostě je to horší než dřív. Teď jí leze pátý zub, tak doufám, že je to tím. Nechce vůbec k nikomu, dokonce ani k tátovi ne, a jakmile k nám přijde někdo na návštěvu, tak spustí strašný jekot. A to už jsem si myslela, že jí tohle přechází. Nestíhám pořád ani udělat nic doma, stačí, že chci přejít 5 kroků od kuchyňské linky ke sporáku a už ji mám přilepenou na noze a musím jí za sebou doslova táhnout. Jak jste na tom vy? Dokážou vaši prckové vydržet chvilku sami v klidu?
Jinak Natálka už krásně chodí, přestala úplně lézt a už je jenom na dvou. Nechce ani za ruku. A taky vůbec nechce do kočárku, prostě by pořád jenom chodila. Už se objevují i první slovíčka, občas je řekne krásně čistě, někdy jenom tak zkomoleně. Umí máma, táta, teta, babi, mňam, haf haf, čičí, papat, kakat a pá pá. A někdy řekne prostě jenom tu první slabiku, to nám asi musí stačit. Ale zato máme strašný problém s nočníkem. Natálka si prostě vzala do hlavy, že na něj chodit nebude. Ještě to zvládne ráno po probuzení, to se vykaká, ale jinak vůbec. A to jsem ji dřív mohla mít doma úplně bez plínky, jenom ji stačilo posadit a už čurala a teď nic. Prostě se tam odmítá nechat posadit a chce si sednout sama. Jenže místo toho do něj strká nohy a protože jí to nejde samotné, tak tam prostě nejde. Anebo pro změnu vstane, sedne si vedle na bobek a chce kakat vedle nočníku. Dneska mi to takhle udělala 3x a ještě měla strašnou srandu, když jsem pak utírala podlahu. Tak nevím, co s ní. Prostě jsem ji přes den na nočník přestala dávat a nějaku dobu teď počkám. Pak máme taky problémy s jídlem, protože chce jíst sama a nechce se nechat krmit, jenže jí to samotné ještě nejde. Pak se chce sama oblékat, sama svlékat... No prostě kdybych to měla popisovat všechno, co teď dělá, tak by z toho byl úplný román. Mám prostě tak neuvěřitelně paličaté a vzteklé dítě, že tomu až nejde věřit. Tak mi, prosím, někdo napište, že v tom nejsem sama! :fearful:
21. črc 2007 ve 22:34  • Odpověz
Ještě jsem si vzpomněla na jednu věc. Někdo tu měl už dřív problémy s atopickým ekzémem. Nám se teď nedávno objevil taky, vůbec nevím z čeho, ale alergie na jídlo to nebude, protože nic nového Natálka nedostává, mám podezření na nové mýdlo, co jsme koupili. Ale po měsíci, kdy jsem nevěděla, co s tím a bylo to horší a horší, jsme se toho teď zbavili během 4 dnů úplně. Koupila jsem krém Atopos od Cannadermu a opravdu začal zabírat po pvním použití. Tak kdyžtak vyzkoušejte, je sice trochu dražší, ale hlavně, že pomáhá.
21. črc 2007 ve 22:36  • Odpověz
Teď jsem se dívala na Vaše fotky a koukám, že už máte taky tříkolky. Natálka si na ní ještě počká, dostane ji až k narozeninám. I když jsem to tedy nevydržela a nechala jsem ji, aby si ji už vyzkoušela. Už dvakrát... Mě připadá, že ty hračky dělají někdy větší radost mě, než jí. :sweat_smile:
21. črc 2007 ve 22:49  • Odpověz
sarajka ahoj, nase mala měla to samé zvracela vždy po večernim mléku, byla jsem s ní u doktorky a chytla nějakého vira a musely jsme uplně vysadit mléko.ale třeba to nebudete mít stejné

bacinka ten pocit s tema hračkama mám uplně stejný, jsem někdy víc nadšená než děti
21. črc 2007 ve 23:20  • Odpověz
Bacinko ty mas nejak moc nadane dite ne :grinning: Flo teda vubec nenaznacuje nic, porad si povida ty jeho bababa, dadada, ada atd. S nocnikem ja si hlavu nedelam, zacnu az tak v 16. - 18. mesici. Naopak, jak ty popisujes jsem se setkala u kamaradek s tim, ze pokud davali deti takhle brzo, tak ti to pak z niceho nic zacnou bojkotovat a delaji to vsude jinde, jenom ne v nocniku.
Jo my meli atopicky ekzem a ja se ho zbavila vysazenim jidla a davala jsem jenom mliko. Ten krem je super, ja mam teda robatko od firmy Cannaderm, ten je primo pro deti, ale Atopos muzes taky.

Mikco to je trochu divne zvracet jenom vecer, kdyz mela mala vir ne. No ja pockam jeste, co bude dneska vecer. Kdyztak pomazeme zitra k mudre. Bylo to totiz tak, ze u more 2x vecer zvracel, pak nic no a zase vcera vecer. A co si davala misto mlika? To by u nas teda neslo, protoze Flo by za mliko prodal celou rodinu :slight_smile:
22. črc 2007 v 10:12  • Odpověz
No, Sarajko, nadané dítě mám, hlavně na to zlobení. Ona chodí mimo nočník schválně, protože se jí strašně líbí, jak pak vytírám podlahu, pro ní to je prostě ohromná sranda. Já jsem to na ní viděla včara, sledovala, jak jsem to místo utírala, chechtala se, pak na ní bylo úplně vidět, jak přemýšlí, sedla si o kus dál na bobek, vší silou se snažilo něco vytlačit a když se jí to povedlo, tak vyskočila, utekla o kus dál, chechtala se a čekala, co budu dělat. Ona je prostý malý vyčůránek! To Robátko od Cannadermu jsem zkoušela taky, ale to nám nepomáhalo, ten Atopos naštěstí zabral hned. Tak snad to bylo z toho mýdla a bude klid.
22. črc 2007 v 10:23  • Odpověz
Jo, a ona mi nebojkotuje jenom nočník, ale skoro všechno. Ona chce prostě všechno dělat sama, jenže to neumí, sedat si do židličky, jíst, oblékat se... a jakmile se jí to nepovede a chci jí s tím pomoct, tak dostane nervy a už to nechce. To samé s jídlem, prostě sní pár lžiček, pak chce sama a přestane jíst. Já už mám poslední dobou pocit, že se z ní snad zblázním. Prostě je to celý den jenom boj kdo z koho.
22. črc 2007 v 10:28  • Odpověz
A když jí pak vynadám a udělám na ní "tytyty", tak si stoupne, namíří na mě prst, začne mávat rukou, říkat "tytyty" a chechtá se. To už jsem pak úplně odkecaná.
22. črc 2007 v 10:31  • Odpověz
Bacinko to je sileny, vzdyt je jeste tak mala. Ja si to vubec neumim predstavit. Ja myslela, ze tohle nas ceka az tak za pul roku. K vam to dorazilo nejak brzo ne. Tak to ja ti neporadim. Flo se zatim vzteka jenom, kdyz mu vezmu neco s cim si prave hraje. Pokud nekde neco lezi na kresle nebo na stole, tak to zhazuje na zem.

Mozna te muzu pouze uklidnit tim, ze tahle faze prejde, takze VYDRZAT!!! A byt silnejsi, nez prcek. Ji se proste libi, kdyz te vyprovokuje. Tak se nesmis nechat. Me se to radi co, je asi hodne tezky zustat v klidu, kdyz ti dite kadi a cura na zem a jeste z toho ma legraci. Ja bych ji asi dala plenu a s tim jidlem at to sama zkusi, ale v momente, kdy pak zase bude mit legraci a hrat si s tim a patlat, tak okamzite ze zidlicky a at si rve, proste ignorovat. U nas plati, kdyz se Flo vzteka, tak to ignoruju, pak pozna, ze to na me neplati a prestane plakat urcite driv, nez kdyz se ja budu u toho jeste rozcilovat.

Tak preju pevne nervy.....
22. črc 2007 v 10:41  • Odpověz
Já se u toho taky nerozčiluju a předstírám, že to nevidím. Ale ona je prostě paličák a nedá pokoj, dokud nedosáhne toho, co chce. Vydrží takhle řvát klidně půl hodiny a když to nezabere, tak začne dělat ublíženou, pověsí se mi na nohu a křečovitě se jí drží a opravdu jí za sebou musím tahat, když chci něco udělat. No prostě je to s ní sranda. Ale jinak umí být i strašně kouzelná. Prostě lev...
22. črc 2007 v 10:59  • Odpověz
autor
Ahojky Bacinko,
Já Tobíka taky na nočníák ještě neučila, protože to co popisuješ ty jsme četla hodněkrát. Doporučují od děti učit až od roku a půl,to jsou schopní udržet moč a stolici.Když se to naučí třeba v půl roce, tak nevědí proč to mají dělat a pak to dělat prostě přestanou.
Jinak s jídlem mi dělá Tobík trable. Sní pár lžiček a vzteká se dokud mu nedám druhou lžičku, kterou se mi v tom talíři šťourá a dá si něco do pusy s tím, že mu pomáhám. Proto máme židličku postavenou na lině, kde to můžu vytřít.
Tobík se mi taky vzteká a to si ho u toho vůbec nevšímáme, ale když mu nedám to co chce rozbrečí se a dokázal by brečet dlouho, tak mu to radši podám. Umí se ozvat i v krámu, že už nechce být v košíku, nebo řve že mu nepodám něco z regálu atd.. To samé v kočárku se vzteká, protože chce chodit. Řekla bych, že všechno začalo tím, že začal chodit.
Ale nějak to beru, že to tak je a dělají to skoro všechny děti buď dřív, nebo později. Proto jsem poslední ze třídy kdo má dítě až ted :slight_smile: Vždycky mě to odrazovalo a když už jsem se rozhodla mít dítě, tak jsme s tímhle počítala, takže mě to nechává klidnou. Vždycky jsem si říkala, že já budu mít hodné mimčo, protože jsme ona klidný a nehádáme se atd.. ale malej je stejně vzeklej jako byl můj synovec a děti kamarádek.. Je to prostě období, které přejde. Někdy dřív jindy později..
22. črc 2007 v 11:25  • Odpověz
Ahoj holky,

dneska odjíždíme do karavana na Berounku. Sice se nám trochu zkazilo počasí, ale těším se. Jedeme tam s kamarádkama, které mají také děti a jezdíme spolu na plavání.

Bacinko, já si také říkám že je Barča prostě LEV, teda LVICE.....Přesně jak píšeš ty: umí být kouzelná, hodná a hraje si sama- prostě andílek. Ale jindy je to pořádný drak, lumpík a čert. Vzteká se, nemůžu od ní nikam odejít protože se mě drží za nohu a nehraje si sama....záleží jakou má náladu. A když se vzteká, tak se chovám jako Juli, prostě jí ignoruji. Ona si totiž umí lehnout na bříško a bouchat ručičkami o zem. Také jsem si říkala že je na to ještě malá, ale už to dělá teď.
Na nočník jí také ještě nedávám, začnu tak v roce a půl.
Jinak je ale hrozně chytrá a inteligentní. Když má v ruce hřebínek, tak si češe vlásky, když má kartáček tak si čistí zoubky. Pomáhá mi při slékání. Obouvá si boty, sice to ještě neumí, ale snaží se. Když prostě jednou něco uvidí, tak už to pak opakuje správně.
A mluví krásně- máma, táta, bába, děda, teta, pes, boty, nána, papat, mimi, cák-cák.
Tříkolku miluje, už jí máme dva měsíce. A aotpický ekzém jsme vyřešili jídlem a lazala jsem jí lipobází....od té doby hpo naštěstí nemáme.

Dneska jsem také napsala malý román...
22. črc 2007 v 11:28  • Odpověz
Niki, tak to jsem ráda že je takový i Tobík. Vždycky mi přišlo že je hrozně hodný.

Barunka chce také všude chodit a všechno mít. Mě se to nelíbí, ale jak píšeš ty, abych doma něco udělala a aby neřvala hodinu tak jí to většinou dám.

S jídlem také zlobí, ale ona nechce jíst ani sama ani být krmená. Prostě nejí skoro vůbec. Zase si ale říkám, že kdyby měla hlad, tak se snad nají.
22. črc 2007 v 11:36  • Odpověz
Také s Barunkou přejeme předčasně Tobíkovi a Adámkovi vše nej k prvním narozeninám.

Jakou budete mít holky oslavu? My jí budeme mít v sobotu a v neděli s rodiči a v pondělí s kamarádkami.

Nevíte kde je Marťa?
22. črc 2007 v 11:40  • Odpověz
Natálka je v tomhle taky hrozně chytrá, ví přesně, na co která věc je, ale občas, když se zasekne, že něco neudělá, tak se prostě nechytám. Ale zase když to tak vezmu, tak většinou převažují ty kouzelnější chvilky. Niki, u nás to zlobení taky začalo ve chvíli, kdy se naučila sama chodit. Od té chvíle si prostě myslí, že může dělat všechno sama a máma jí prostě jenom otravuje život, když jí to všechno nedovolí. Na zem si sice Natálka nelehá, ona se zase pro změnu vzteky prohýbá v zádech. Takže jsem prostě bez šance ji třeba posadit, když nechce. To už jsem s ní takhle jednou bojovala 10 minut, než jsem ji posadila do kočárku a mohly jsme jet domů. A to už jsem jí pak prostě musela plácnout na zadek, protože jinak bych ji tam prostě neposadila. Jo, a taky se naučila vylézat z kočárku, i když je připoutaná a v autě se naučila odpoutávat z pásů v autosedačce. No prostě období vzdoru! Ale jsem ráda, že v tom nejsem sama. Já jsem si taky vždycky myslela, že je Tobík hodný. Mě to její vztekání taky většinou nechává klidnou, jenom občas je toho fakt dost, tak si to musím tady vypsat. Aspoň pak vím, že nejsem jediná, kdo má zlobivé dítě.
22. črc 2007 v 11:53  • Odpověz
A jaký budete dělat dort k narozeninám? Já zkoušela udělat ten s jogurtem, jak už dřív psala Nikita, jen tak na zkoušku, ale nějak mi to neztuhlo a byl takový rozčvachtaný.
22. črc 2007 v 11:54  • Odpověz
Mě se líbil recept v červencové betynce. Jinak jsme objednali náš öblíbený pařížský dort.

Bacinko, já jsem ráda že je Barunka taková jaká je. Alespoň se jednou ve světě neztaratí :grinning: Občas si tedy říkám že by mohla být hodnější....ale ona potom přijde lehne si ke mě a mazlí se a tulíse a směje se....prostě andílek.
Musím říct, že ty naše děti jsou neobyčejně chytré :grinning: a mazané.
Snad to období vzdoru brzy přejde.

Ale také jsem si vždycky říkala, kydž jsem si idealizovala mařelství, výchovu dětí...že NIKDY takové dítě mít nebudu. Že bude hodné, bude chytré, rozumné a že bude poslouchat.
Jo, jo¨...člověk míní život mění :grinning:
22. črc 2007 ve 12:03  • Odpověz
ahoj, sarajka opravdu zvracelajen když do sebe dostala mléko(pila ho jen večer) , celé ho potom vyzvracela.i třeba když se vzbudila v noci tak ho vrhla :frowning2: , nedávala jsem nic, protože už byla větší(něco přes dva roky), takže už ho tak nepotřebovala.

jeans to období vzdoru asi jen tak nepřejde, Kláře je 3.5 a mě připadá že se to naopak stupnuje :angry:
22. črc 2007 ve 12:30  • Odpověz
autor
To je asi tím, že jak ho miluii, tak píšu čím mě okouzlil a ne rozlobil. Těch krásných chvil je moc.
Tobík se taky prohýbá když ho dávám do kočáru. Nemůžu ho pak zakšírovat.
Já už mám taky na všechno fígle, takže to není nějaké dlouhé..
Vzteká se když ho přebaluji, hned si sedá, vstoupá, chce pryč, takže mu musím pokaždé ho položím dát něco velmi zajímavého do ruky, nebo mu říkám paci paci a on začne tleskat, tak ho rychle přebalím. Když ho dávám do kočárku, tak mu taky něco dám, klíče, nebo rohlik, papír..vždy se zabaví tím co není jeho. A doma se snažím taky všechno zahrát..
22. črc 2007 ve 12:42  • Odpověz
Mikčo, právě jsi mě opravdu potěšila! :confused: :fearful: :astonished:
Jeane, já jsem taky ráda, že je Natálka taková, jaká je. Já bych ani nechtěla, aby byla jiná, jenom mě by nemusela tolik zlobit. :wink:
22. črc 2007 ve 12:43  • Odpověz
Nikito, já taky vymýšlím všechny možné triky, ale Natálka když se na něco zaměří, tak ji prostě nic okolo nezajímá a ničím ji neoblbnu. Takže občas je to teror na mámu. :angry:
22. črc 2007 ve 12:44  • Odpověz
no jo baci a počkej až začnou mluvit to nebudeš mít někdy ani slov jak ti pohotově dokážou odpovědět :frowning2:
náš malej jakého ted poslední dobou chytá nerva to někdy uplně čumim, dávám ho do postýlky vyvstekat a zavírám dveře...ale někdy to fakt nepomáhá ...jsou to hadi :grinning:
22. črc 2007 ve 12:46  • Odpověz
autor
já dělala ten dort co jsem psala a byl super. Dělala jsem ho z holandie ta je taková tužší, třeba z danone je ridší.
22. črc 2007 ve 12:48  • Odpověz
autor
http://rodina.cz/scripts/album/photo.asp?id=1171957&from_fid=8968&from_kid=71274

tady jsou fotky z těch společných narozek. Všichni jsme dělaly stejný dort.
22. črc 2007 ve 12:49  • Odpověz
autor
Jinak oslavu pro Tobíka děláme v sobotu u našich a budu dělat taky tenhle dort. Je to vlastně jen jogurt, piškoty a ovoce, takže mi nevadí když ho Tobík spapká.
22. črc 2007 ve 12:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.