• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Červenec 2006

(Zamčená)
25. února 2008 
Ahojky,holky koukali jste na tu operaci siamských dvojčat?Jsem si pobrečela,fakt hustý po 19 hodinách operace a pořád se neví jestli to přežijí...
15. zář 2007 v 11:54  • Odpověz
autor
sleduji to a je to hrozný. Maminka a všichni ostatní musí mít fakt sílu po takové době. Vem si, že už tak jsou 5 měsíců.
15. zář 2007 ve 21:38  • Odpověz
Ahojky,dneska tu je krásně.Deniska jde ke kamrádkám na oslavu narozenin,tak tu celý den nebudu,ale co je s váma,že tu nejsou pomalu žádný příspěvky?

Niki,já sito vůbec neumím představit,ale na druhou stranu nechápu,proč nešla už v těhotenství na potrat :unamused: Já kdybych věděla,že v sobě nosím siamčata,tak bych to nedonosila...možná to zní blbě,ale když bych o tom přemýšlela,tak bych určitě dospěla k takovýmu závěru...než se trápit teď?Mě stačilo,kyž jsem měla zvýšené riziko downova syndromu...ale věděla,jsem už dopředu,že kdyby se potvrdilo,tak bych to nedonosila....to bych mohla rovnou odpesat Denču...Celoživotní starost...

Jinak jsem dala na rajče další fotky,tak já už musím dneska mastit,zatím čauky a pište ať je co číst.
http://stana.rajce.idnes.cz/
16. zář 2007 v 10:29  • Odpověz
Ahojky ,
ted se mi ztratila odpoved :angry:
tak znova
uz jsem se vratila ze Znojma z vinobrani, bylo tam krasne a burcak byl moooc dobry :grinning: kata opet v noci nespala tak ze jsem totalne mrtva a uz se tesim do hajan
Stano , ja bych na tom byla stejne jako ty :wink: , myslim si , ze ta matka je strasne sobecka a nezodpovedna :unamused: , chudacci deticky uz od narozeni zazivaji bolest , kdyz si predstavim , jak me bolelo , jen kdyz katu ockovaly a mela jsem slzy na krajicku, proste me stacilo , kdyz rekli, ze je verici a to vysvetlilo vse.
16. zář 2007 v 18:53  • Odpověz
Čauky,jak ztratila?Že by to tu taky blblo jak na starý diskuzi?

Ještě k těm siamčatům...stojí to několik milionů,to je taky síla...

Renčo,ty jsi jak já,já taky nemůžu vidět,když malou očkujou...ale už jsem o něco silnější,při Denisce jsem to obrečela pokaždý,teď se držím... :wink:
17. zář 2007 v 17:17  • Odpověz
Hlasim se zpet. Nestiham docitat, tak jsem to jenom preletla. Odsavacku mame taky na vysavac, ale maly ma teda fobii z vysavace. Ani se mu nedivim, protoze minulou zimu mel rymu porad, takze kdyz uz jsem zapla vysavac, tak vedel co prijde. Kdyz uklizim, tak vysavam jenom kdyz spi.

Jinak se nam samozrejme rozhodilo spani. Takze opet zaciname od znova. Momentalne mame zase nejaky hystericky obdobi, kdy vubec nechce do postylky a spat. Ale jsem nekompromisni a necham ho tam brecet a za 10 minut zabere.

Mam spis ted problem, jak mu cistit zoubky. Mame jich uz 12 a doktorka ted rikala, ze musime pastou elmex s fluorem. Takze ten gel od Weledy jsem koupila zbytecne. Tam pry fluor vubec neni. No kazdopadne si Flo nenecha vubec kartackem sahnout do pusy. Maximalne, kdyz mu ho dam do ruky, tak si s nim hraje. Ale jakmile na to dam trosku pasty, tak je konec. Doktorka nam poradila at koupime elektricky detsky, ze to maji deti rady. No jasne, ze jakmile slysel ten zvuk, tak se silene vydesil a rve jako silenec. Jak cistite zoubky vy?
18. zář 2007 v 08:49  • Odpověz
ahoj sarajka no náš malej docela drží, takže si je nechá vyčistit, no a pak mu dám ještě kartáček do ruky a on si kouše :grinning: ..a nezkusili jste ten ksrtáček jak se navlíká na prst, prodávají to v lékarně...

jinak se malému nedivim, že se bojí vysavače, po tom co mu s nim provádíš :grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2007 v 09:23  • Odpověz
Ahojky,
me Kata taky nedrzi u cisteni zoubku :unamused: , jen kdyz ji ho dam do ruky ta si ho strka do pusy a kouse ho :wink: ptala jsem se zubarky , jestli musim cistit pastou a rikala , ze ne , ze az bude umet plivat pak pastou
18. zář 2007 v 10:44  • Odpověz
my mame ty kartacky elektricky a ty zase moje zubarka nedoporucuje :unamused:
Kata ma taky 12 zubu :grinning:
18. zář 2007 v 10:48  • Odpověz
dneska odpo mame seminar od nemocnice tak jdu , Petr prijde z prace v jednu a bude hlidat
18. zář 2007 v 10:51  • Odpověz
Renčo,ty chodíš na semináře i když jsi na mat.?
Ještě jsem se chtěla zeptat na ty kartáčky,jí ho chtěla koupit Denče,tak myslíš,že je to blbost?

Sarajko,tak tě tu vítám.
18. zář 2007 v 11:16  • Odpověz
Ja se taky divila, kdyz mi rekla, ze mam koupit elektricky. No ted uz je to jedno, mame doma 3 kartacky a stejne ani jeden nechce. Tak mu ho nechavam aspon na hrani a kdyz do nej obcas kousne, tak to ma neco jako cisteni :slight_smile: No nutit ho nemuzu a nasilim mu tu pusu taky neotevru.

Co doktor-ka, to jiny nazor. Me rekla, ze uz jsem mela cistit pastou s fluorem od 3. zubu a ze ma na svuj vek extremne moc zubu. A ze bud mu davat fluorid v tabletkach nebo ten elmex.
18. zář 2007 v 11:24  • Odpověz
Stani na seminare chodim , no chodim, co se narodila Kata tak jsem na prvnim, mam registraci do roku 2010tak musim nejaky seminar navstivit :wink:

Dr. mi povidala , ze el. kartacky nejsou pro deti :unamused:no my mame taky 3 (ja , Petr a Luky) Kata ma ten detsky , ale stejne mi na nej pusu neotevre
18. zář 2007 ve 12:02  • Odpověz
No já koupím Denče taky ten elektrickej,myslím si,že to vyčistí zuby líp,než když si je čistí sama.

Ty semináře musejí být opruz co?
18. zář 2007 ve 13:15  • Odpověz
Co davate mrnousum jist? Uz vsechno? Ja uz nevim, co by, protoze moc toho neji. Tak jsem dneska zkusila usmazit vajicko a to snedl bez problemu. Jinak porad tocim dokola, to co vim, ze sni a rikam si, ze bych mu mela dat vetsi vyber. Jenze jogurty neji, neco na chleba nebo rohlik namazat to taky ne, ovoce samotny vubec, co muze mit kazdy den jsou testoviny s masem a omackou.
18. zář 2007 v 17:24  • Odpověz
Já už dávám pomalu všechno.Malá taky už nechtěla ty kaše,tak jsem začala se vším a zatím jsme bez problémů,ale je fakt,že nevím nic co malý nechutná.Vlastně moc nemusí přesnídávky,jinak jí všechno.Proto je taky takovej tlusťoušek :grinning:

Co děláte celý den?Tady je tak hnusně půl dne pršelo a teď je normální zima.
18. zář 2007 v 18:05  • Odpověz
U nas je nastesti jeste hezky, ale myslim, ze zitra uz ma byt taky zima. My mame zahradu, takze asi budeme travit hodne casu tam, jinak navstevy a indoor pro deti. Na zimu uz jsem koupila peknou kombinezu a budeme ho brat s sebou na lyzovani, budeme se stridat se sankama. Ty jeste ale musime nejdriv poridit :slight_smile:
18. zář 2007 v 18:09  • Odpověz
Jsem zapomněla pochválit Anetku...normálně už dává dohromady třeba dvě slova...a naučila se ,je to asi 4 dny "mámo,táto,myš"...jako mámo,táto v komoře je myš.Ty jo,kdyby jste jí slyšeli jak má u toho roztomilej hláseček,bych jí upusinkovala.

Tak já jdu cvičit a pak žehlit,snad sem ještě nakouknu.Zatím čauky.
18. zář 2007 ve 20:24  • Odpověz
seminare jsou zmena :slight_smile: a dneska byli zajimavy byl to interni seminar, no vypadla jsem z baraku a cely den tu stejne prsi tak bych musela byt zavrena doma :slight_smile:
ja nevim co mam davat Kate k veceri , jeste , ze ji kase :wink: co davate vy?
18. zář 2007 ve 20:40  • Odpověz
Dneska měla Anetka rizoto k obědu a večer rohlík s paštikou...a jablíčko.
18. zář 2007 ve 20:43  • Odpověz
autor
Ahojky, kuky kuk
Já net teď nestíhám. Mám tu od pátku tchána a to je jako bych tu měla dvě děti. Je hodný, že nám to přijel nahodit, ale nalítám se kolem něho :slight_smile: Hlavně když dorazí Petr domů tak dělá s ním, takže mám celý den Tobiho a lítám kolem sporáku.
18. zář 2007 ve 21:34  • Odpověz
ahoj holky, já taky už dávám malemu vše co jíme my, teda to nezdravé mu nedávám :grinning: a k večeri má jen mléko, protože ikdyž se nají večeře apak si dá ještě mléko, tak se mi budí stejně jako když véču nemá, tak ho nepřecpávám a na večer má jen mléko..už takle je to malej tllustoušek :grinning: :grinning: :grinning:
19. zář 2007 ve 12:19  • Odpověz
No my taky na to, ze jsme meli pri narozeni 2,8 kg, tak jsme to dohnali na 11 kg. Flo ma teda takovy mily brisko. Tak ja dneska uvarila specialne pro mrnouse polivku a pro nas bolonsky spagety, no uz to vidim, ze polivku vyhazuju a bude se cpat s nama spagetama. Ale rikam si, kdyz mu to chutna, nedavam do toho nic spatnyho.
19. zář 2007 ve 13:38  • Odpověz
Ahoj. Tak já zatím vařím pořád takové ty směsi zelenina-maso-těstoviny, brambory, rýže nebo když nestíhám, tak přesnídávky a občas něco z našeho jídla. Natálka teda zrovna moc nemusí ryby, ty ať má v přesnídávce nebo uvařené, tak prostě nechce. Ale jinak jí taky všechno. A ze všeho nejradši maso, to jenom vidí a už říká "maťo, ňam, ňam" a nepřestane, dokud nedostane. K večeři dávám pořád kašičky a potom ještě prso, my si to můžem dovolit, když měla Natálka v roce 80 cm a 9, 15 kg. U nás se zase ale pro změnu nesnídá, to jí stačí jenom prso a žádné jídlo už až do oběda nechce.
S mluvením už je to u nás taky docela sranda, Natálka už umí spoustu slov krásně čistě a ten zbytek se snaží opakovat po mě, když něco říkám, tak tak nějak zkomoleně to vždycky řekne. A paci paci umí taky, ale říká do toho jenom máma a táta. Tak jsem si jí hned nahrála na mobil, jako že to je její první básnička. Já vím, jsem praštěná, ale když ono je to fakt takové roztomilé.
19. zář 2007 ve 14:13  • Odpověz
Ty jo bacinko to je Natalka teda velka, Flo ma 77 cm. Tak to vam vyroste nejaka modelka :grinning:
Flo se taky snazi opakovat a jinak rika mnam mnam, kdyz vidi neco jidlu, neznamena to ale, ze to bude jist, pak rika haji, haji a to skoro cely den, nevi, co to znamena. Pak kdyz ho vezmu do pokojiku a ukazu postylku a reknu tak a jdeme delat haji, tak to opakuje, smeje se, ale jakmile ho dam do postylky, tak zacne hroznej rev.
Jinak paci, paci, jak je veliky a jak dela rybicka a pusinku. To je nas repertoar a ukazuje to kazdymu, koho potkame.
19. zář 2007 ve 14:28  • Odpověz
Ahojky,
Bacinko nejsi prastena :slight_smile: , proste je to od tech nasich deticek nejkrasnejsi a hlavne je clovek z toho nadseny , kdyz neco reknou :grinning:

Ja jsem vcera Katu merila a ma 79cm :slight_smile: , ale jeste jsem ji nevazila :slight_smile:
Dneska jsme byly na plavani a Kata uz zvlada polivani hlavicky :grinning:

BAci ja taky porad varim ty masozeleninove prikrmy :slight_smile: od obcas dostane jen brambor, ale uz ochutnala i detskou sunku :slight_smile:
19. zář 2007 ve 14:30  • Odpověz
Bacinko jeste, ze jsou dneska takovy moznosti natacet a bezmezne fotit :grinning: Myslim, ze to delame vsichni.

Renco co je detska sunka? To jako prodavaji specialne pro deti?
19. zář 2007 ve 21:22  • Odpověz
Já už taky dávala dětskou šunku, dokonce i párek jsme zkoušeli, to když stála v krámě před pultem, plácala do něj a hystericky řvala mňam mňam. Nic jiného na ní prostě nezabralo. Tak jsme jí radši dali kousek párku, aby ta ostuda skončila. Ona je vůbec ujetá na maso a cokoliv z něj, když jdem nakupovat, tak se nám pořád snaží házet do košíku salámy, maso a tak podobně.
Jinak šunka pro děti má v sobě menší obsah soli, koření a je vyráběna bez barviv atd. A je fakt mňam mňam.
Sarajko, mě jenom mrzí, že jsem tenhle telefon neměla od jejího narození, to jsem mohla krásně "dokumentovat" celý vývoj.. :wink: A jestli nám roste modelka, no nevím, nevím. Dost často děti, které jsou hubené, jsou pak v dospělosti tlustější. Tak uvidíme.
Jinak jak jste na tom s nočníky? My teď koupili to dětské prkénko na záchod, tak se většinou alespoň ráno vykaká, ale jinak jsem bez šance. Když se jí chce kakat přes den, tak začne tlačit, já jí řeknu, pojď, půjdem kakat na záchod a ona začne utíkat, že ne. A o čůrání ani nemluvím, tak se vůbec nechytám. A pořád jí vydrželo to, že jakmile jí sundám plínku a nechám jí stát na zemi, tak v tu ránu čurá a dívá se, jak to teče. Včera si takhle počůrala celé bačkůrky, tak tu pak musela celý den běhat bosá.
A s mluvením už je to u nás fakt super, já ať jí řeknu cokoliv, tak mi prostě rozumí, až někdy úplně žasnu. Takže už si docela dáváme pozor na to, co před ní řekneme. Já vůbec každou chvíli zažiju, že udělá něco, u čeho si najednou uvědomím, že už to není miminko, co nechápe, co se děje, ale že do sebe fakt nasává informace o sto šest. Před měsícem třeba jedla chleba a chodila s ním po bytě a drobila. A pak najednou sama od sebe šla do kuchyně, vzala košťátko a lopatku a šla ty drobečky zametat. Samozřejmě, že je spíš rozmetala po celé místnosti, ale já jsem teda úplně koukala.
19. zář 2007 ve 21:50  • Odpověz
Víte něco o tom, jestli už je schválená ta změna mateřské? http://www.miminko.estranky.cz/stranka/zmeny-v-cerpani-rodicovske-dovolene
19. zář 2007 ve 21:57  • Odpověz
Aha, tak detskou sunku neznam. Flo je taky ujety na maso. Je to fakt sranda, jak vidi jidlo a delaji mnam mnam, ne. Bacinko, tak tvoje historka z obchodu, to jsem se fakt nasmala.

Nocnik jeste nemame a jeste dlouho porizovat nebudeme. Nechavam to az tak kolem druheho roku.

O materske ti neporadim, nastesti se me to netyka. I kdyz jsem si overila fakt, ze jsem mela narok na to porodny. No tak smula. Priste uz budu chytrejsi.
19. zář 2007 ve 22:56  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.